Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2 - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-05, 13:16   #1711
aileenn
Mother of Cats
 
Avatar aileenn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 6 813
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Haszimotki mają często niedobory potasu, magnezu, wapnia, często nawet sodu. U mnie jak lata serce to od razu sygnał, ze jest niedobór - szczególnie potasu,kupiłam niedawno i zażywam - od razu zauważyłam poprawę
Hmm, potasu nie badałam, ale to by tłumaczyło, dlaczego tak często mam chcicę na banany
__________________

aileenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 15:38   #1712
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
Wszysto man w normie
Ja też Ale podobno np. magnez często wychodzi w normie, nawet jeśli w organizmie jest jego niedobór. Mi ostatnio dość często wychodził łagodny nadmiar potasu.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 09:46   #1713
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

A mnie ostatnio endo tłumaczyła, że ferrytyna pokazuje takie jakby "zapasy" żelaza w organizmie, więc nawet jeżeli jest niska, to znaczy, że żelazo jest w normie, tylko ilość jego zapasów jest lekko obniżona.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 13:16   #1714
gutkacia
Raczkowanie
 
Avatar gutkacia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 133
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Witam, jestem nowa na tym wątku ale ciesze się, że go znalazłam. Teraz muszę nadrobić braki Niestety nie mam szczęścia do endo po jednej prawie wyłysiałam, drugi powiedział że ta pierwsza to wspaniała specjalistka, na to wypadanie włosów powiedział, że tak ma być. Wszelkie moje niedobory (sama sobie zleciłam badanie sugerując się wiedzą dostępną w necie) miał gdzieś a na koniec podsumował, że jak TSH jest poniżej 10 to nie ma co leczyć na razie jestem w fazie poszukiwania jakiegoś endo którego "leczenie" nie wyrządzi mi więcej szkody niż pożytku.
__________________
http://nailstale.blogspot.com/
gutkacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 13:25   #1715
butterfly8921
PółCegły
 
Avatar butterfly8921
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 484
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez gutkacia Pokaż wiadomość
Witam, jestem nowa na tym wątku ale ciesze się, że go znalazłam. Teraz muszę nadrobić braki Niestety nie mam szczęścia do endo po jednej prawie wyłysiałam, drugi powiedział że ta pierwsza to wspaniała specjalistka, na to wypadanie włosów powiedział, że tak ma być. Wszelkie moje niedobory (sama sobie zleciłam badanie sugerując się wiedzą dostępną w necie) miał gdzieś a na koniec podsumował, że jak TSH jest poniżej 10 to nie ma co leczyć na razie jestem w fazie poszukiwania jakiegoś endo którego "leczenie" nie wyrządzi mi więcej szkody niż pożytku.
o jak ja Cię rozumiem! Mi dokładnie to samo mówią, włosy Pani wypadają? - to normalne, mdleje Pani? -zdarza się, to o niczym nie świadczy, itd. itd. cały czas słyszę, że nie ma co leczyć a objawy są bo muszą być..
Jakby któraś z Was słyszała o kompetentnym endo z Wrocławia lub okolic to byłabym przeszczęśliwa
__________________
"Gdyby porażka nie znała kary, sukces nie byłby nagrodą."

Ćwiczę
mierzę w 54
butterfly8921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 15:55   #1716
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
A mnie ostatnio endo tłumaczyła, że ferrytyna pokazuje takie jakby "zapasy" żelaza w organizmie, więc nawet jeżeli jest niska, to znaczy, że żelazo jest w normie, tylko ilość jego zapasów jest lekko obniżona.
Tak ferrytyna to białko magazynujące żelazo czyli pokazuje jego zapasy w organizmie. Jeżeli jest niska to znaczy, że mamy mało żelaza w zapasie i zaraz nie będzie go również we krwi. Brak zapasów żelaza = anemia, upośledzenie setek procesów w organizmie oraz gorsze natlenienie organizmu.

tu do poczytania o roli Fe w organizmie:
http://www.zdrochem.pl/index.php?id=10623
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 16:39   #1717
Absurdalna07
Zadomowienie
 
Avatar Absurdalna07
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 013
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
A mnie ostatnio endo tłumaczyła, że ferrytyna pokazuje takie jakby "zapasy" żelaza w organizmie, więc nawet jeżeli jest niska, to znaczy, że żelazo jest w normie, tylko ilość jego zapasów jest lekko obniżona.
A mnie przy niskiej ferrytynie endo przepisała Tardyferon, by ponieść żelazo.
__________________

Absurdalna07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-06, 20:11   #1718
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Absurdalna07 Pokaż wiadomość
A mnie przy niskiej ferrytynie endo przepisała Tardyferon, by ponieść żelazo.
Ja nie mogę żelaza standardowo przepisywanego, dlatego kupiłam sobie lepiej tolerowany chelat żelaza i biorę Chela Ferr Forte (z wit. B6, B12, C i kwasem foliowym)

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2015-07-06 o 22:53
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 21:23   #1719
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Absurdalna07 Pokaż wiadomość
A mnie przy niskiej ferrytynie endo przepisała Tardyferon, by ponieść żelazo.
To właśnie b. dobrze;-)
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 23:08   #1720
Carillon
Zadomowienie
 
Avatar Carillon
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 126
GG do Carillon
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Zmniejszenie krwawienia pod czas miesiączki to przez tabletki co nie? To znaczy że w końcu coś jest lepiej ?

Edytowane przez Carillon
Czas edycji: 2015-07-06 o 23:10
Carillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 00:42   #1721
BornVillain
Raczkowanie
 
Avatar BornVillain
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 111
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Czy któraś z Was może zmaga się z trądzikiem i zauważyła jakieś jego powiązanie z hashi? Miałam trądzik jakoś w podstawówce i gimnazjum - normalka. Potem zaczęłam coraz bardziej dbać o cerę aż doszłam do stanu, w którym raz na jakiś czas pojawiała się jedna malutka krostka i poza tym było pięknie. Niestety do czasu... Odkąd biorę euthyrox z jednej krostki zaczęły się robić dwie-trzy, potem pięć... A teraz zaczęłam wyglądać z powrotem jak za czasów podstawówki, chociaż lat mam 20. Byłam dzisiaj u dermatolog, kazała mi zrobić usg ginekologiczne, żeby sprawdzić czy nie mam PCOS, a do hashi jako przyczyny za bardzo się nie odniosła - nie zaprzeczyła, że tak może być, ale jednocześnie próbowała znaleźć inną przyczynę (żeby nie było: nie narzekam, chwała jej za to, że mnie nie olała i nie odesłała po minucie z receptą ). Także mam do Was pytanie - czy którakolwiek z Was wie coś na temat powiązania trądziku i problemów z tarczycą (a raczej przyjmowaniem euthyroxu, bo skłaniałabym się ku wersji, że powodować to mogłoby przyjmowanie leku, a nie sama niedoczynność)? Nie widzę żadnej innej zmiany w moim życiu, która mogłaby na to wpłynąć, a na kolejny początek tzw. trądziku młodzieńczego mimo wszystko już chyba za późno.
__________________
Włosy: 21-25-30-35-40-45-50 cm
było, jest, będzie
BornVillain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-07, 06:07   #1722
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez BornVillain Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was może zmaga się z trądzikiem i zauważyła jakieś jego powiązanie z hashi? Miałam trądzik jakoś w podstawówce i gimnazjum - normalka. Potem zaczęłam coraz bardziej dbać o cerę aż doszłam do stanu, w którym raz na jakiś czas pojawiała się jedna malutka krostka i poza tym było pięknie. Niestety do czasu... Odkąd biorę euthyrox z jednej krostki zaczęły się robić dwie-trzy, potem pięć... A teraz zaczęłam wyglądać z powrotem jak za czasów podstawówki, chociaż lat mam 20. Byłam dzisiaj u dermatolog, kazała mi zrobić usg ginekologiczne, żeby sprawdzić czy nie mam PCOS, a do hashi jako przyczyny za bardzo się nie odniosła - nie zaprzeczyła, że tak może być, ale jednocześnie próbowała znaleźć inną przyczynę (żeby nie było: nie narzekam, chwała jej za to, że mnie nie olała i nie odesłała po minucie z receptą ). Także mam do Was pytanie - czy którakolwiek z Was wie coś na temat powiązania trądziku i problemów z tarczycą (a raczej przyjmowaniem euthyroxu, bo skłaniałabym się ku wersji, że powodować to mogłoby przyjmowanie leku, a nie sama niedoczynność)? Nie widzę żadnej innej zmiany w moim życiu, która mogłaby na to wpłynąć, a na kolejny początek tzw. trądziku młodzieńczego mimo wszystko już chyba za późno.
A prolaktyne sprawdzałas?
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 06:49   #1723
Platanoides
Zakorzenienie
 
Avatar Platanoides
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 4 393
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

BornVillain u mnie trądzik to mało powiedziane, ja mam po prostu bomby ale z hashi tego nie wiążę, tylko właśnie z PCOS
Platanoides jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 07:00   #1724
butterfly8921
PółCegły
 
Avatar butterfly8921
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 484
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

A mi też się od jakiegoś czasu na twarzy robi teksańska masakra, PCOS nie mam, więc moim pierwszym podejrzanym winowajcą jest hashi. Nigdy nie miałam jakiegoś wielkiego problemu z trądzikiem czy cerą ale teraz zdecydowanie nadrabiam
__________________
"Gdyby porażka nie znała kary, sukces nie byłby nagrodą."

Ćwiczę
mierzę w 54
butterfly8921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 08:05   #1725
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Platanoides Pokaż wiadomość
BornVillain u mnie trądzik to mało powiedziane, ja mam po prostu bomby ale z hashi tego nie wiążę, tylko właśnie z PCOS
Też mam PCOS i jego uważam za winowajcę trądziku.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 08:53   #1726
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Ja nie mam PCOS ale również zauważyłam, że odkąd biorę euthyrox to zdarzają mi się wykwity, a wcześniej nie. W końcu to hormony, a ja nie mam jeszcze odpowiednio dobranej dawki i z tym to wiążę.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 10:35   #1727
BornVillain
Raczkowanie
 
Avatar BornVillain
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 111
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
A prolaktyne sprawdzałas?
Nie. To mnie zaskoczyłaś teraz. Poszukałam w necie informacji i już rozumiem czemu powinnam.

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Też mam PCOS i jego uważam za winowajcę trądziku.
Cytat:
Napisane przez Platanoides Pokaż wiadomość
BornVillain u mnie trądzik to mało powiedziane, ja mam po prostu bomby ale z hashi tego nie wiążę, tylko właśnie z PCOS
Hm, to ciekawe. To chyba dość częste, że hashi i PCOS występują razem, nie?

Cytat:
Napisane przez butterfly8921 Pokaż wiadomość
A mi też się od jakiegoś czasu na twarzy robi teksańska masakra, PCOS nie mam, więc moim pierwszym podejrzanym winowajcą jest hashi. Nigdy nie miałam jakiegoś wielkiego problemu z trądzikiem czy cerą ale teraz zdecydowanie nadrabiam
Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Ja nie mam PCOS ale również zauważyłam, że odkąd biorę euthyrox to zdarzają mi się wykwity, a wcześniej nie. W końcu to hormony, a ja nie mam jeszcze odpowiednio dobranej dawki i z tym to wiążę.
Czyli jednak są i takie przypadki jak ja. Obstawiałabym, że jeśli nie ma dodatkowej żadnej przyczyny to powoduje to albo euthyrox albo jakieś niedobory idące w parze z hashi.

No cóż, zrobię to usg, prolaktynę też za jakiś czas zbadam, póki co jestem w trakcie wymyślania jakie jeszcze badania powinnam zrobić. Już nie wiem czy śmiać się czy płakać. Ciekawe co mi endo w czwartek powie o moim poziomie B12, D3 i ferrytyny.
__________________
Włosy: 21-25-30-35-40-45-50 cm
było, jest, będzie

Edytowane przez BornVillain
Czas edycji: 2015-07-07 o 10:38
BornVillain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 17:39   #1728
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez BornVillain Pokaż wiadomość
Hm, to ciekawe. To chyba dość częste, że hashi i PCOS występują razem, nie?
Niestety tak.

W poniedziałek planowałam zrobić wit. D3. W środę wyjeżdżam, będzie dużo opalania się (oby), dlatego chcę wcześniej sprawdzić normalny poziom tej witaminy. Niestety od dziś przez tydzień muszę brać antybiotyk Myślicie, że mogę zrobić wit. D3 w trakcie przyjmowania antybiotyku? Chyba nie powinien on na nią wpłynąć?
I jeszcze jedno- którą postać wit. powinnam zbadać: 25- OH czy 1,25- OH? Raz lekarz zlecił mi 1,25- OH, a wszędzie czytam, że powinno się sprawdzać 25- OH...

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2015-07-07 o 17:42
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 18:20   #1729
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Też mam PCOS i jego uważam za winowajcę trądziku.
Eh. Ja też.

Gwiazdka z tą wit. D nie mam pojęcia. Nigdy nie badałam, endo kazała mi łykać w zimę zapobiegawczo, stwierdziła, że na bank mam za niski poziom.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-07, 18:49   #1730
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Niestety tak.

W poniedziałek planowałam zrobić wit. D3. W środę wyjeżdżam, będzie dużo opalania się (oby), dlatego chcę wcześniej sprawdzić normalny poziom tej witaminy. Niestety od dziś przez tydzień muszę brać antybiotyk Myślicie, że mogę zrobić wit. D3 w trakcie przyjmowania antybiotyku? Chyba nie powinien on na nią wpłynąć?
I jeszcze jedno- którą postać wit. powinnam zbadać: 25- OH czy 1,25- OH? Raz lekarz zlecił mi 1,25- OH, a wszędzie czytam, że powinno się sprawdzać 25- OH...
D25OH

co do antybiotyku to się właśnie zastanawiam, na pewno antybiotyki wpływają na absorpcję z układu pokarmowego... wg mnie możesz zbadać, przecież badanie pokaże jakie masz poziom D3 a ten poziom uzupełniałaś długo, pewnie tygodniami jeżeli nie miesiącami.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 19:21   #1731
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Eh. Ja też.

Gwiazdka z tą wit. D nie mam pojęcia. Nigdy nie badałam, endo kazała mi łykać w zimę zapobiegawczo, stwierdziła, że na bank mam za niski poziom.
Ja ostatnio miałam "poziom wystarczający" coś lekko ponad 40, ale się dowiedziałam, że przy Hashi min 60 ma być.

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
D25OH

co do antybiotyku to się właśnie zastanawiam, na pewno antybiotyki wpływają na absorpcję z układu pokarmowego... wg mnie możesz zbadać, przecież badanie pokaże jakie masz poziom D3 a ten poziom uzupełniałaś długo, pewnie tygodniami jeżeli nie miesiącami.
Ok, dziękuję
Tzn. ja nie uzupełniałam teraz wit. D3 Brałam Vigantoletten ponad 2 lata temu, później zbadałam wit. D3 i wynik jak wyżej (teraz wiem, że wtedy też był za niski...). Teraz zmieniłam endo., pytała o wynik tej witaminy, powiedziałam,że niedawno badałam i miałam przynieść wynik na nast. wizytę, we wrześniu. A tu zonk, sprawdziłam w labie, badanie było 2 lata temu, więc muszę zrobić teraz i dlatego pytam Ale pewnie sprawdzę jednak w poniedziałek, bo nie chcę otrzymać potem wyniku sztucznie zawyżonego przez okresowe opalanie się.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 19:38   #1732
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Niestety tak.

W poniedziałek planowałam zrobić wit. D3. W środę wyjeżdżam, będzie dużo opalania się (oby), dlatego chcę wcześniej sprawdzić normalny poziom tej witaminy. Niestety od dziś przez tydzień muszę brać antybiotyk Myślicie, że mogę zrobić wit. D3 w trakcie przyjmowania antybiotyku? Chyba nie powinien on na nią wpłynąć?
I jeszcze jedno- którą postać wit. powinnam zbadać: 25- OH czy 1,25- OH? Raz lekarz zlecił mi 1,25- OH, a wszędzie czytam, że powinno się sprawdzać 25- OH...
Też czytałam o 25- OH. Co do antybiotyku, też nie mam pojęcia

A co do PCOS, jak łykam antykoncepcję, to się nie dowiem czy mam, prawda?

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

Gdzie masz lekarkę, która sama z siebie pyta o D3? Ja trafiam tylko na takie, które jak pytam czy coś jeszcze powinnam zbadać odpowiadają, że nie
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 19:46   #1733
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
A co do PCOS, jak łykam antykoncepcję, to się nie dowiem czy mam, prawda?

Raczej nie, antykoncepcja "zalecza" PCOS. Ja np. po roku leczenia jeden jajnik miałam jak zupełnie zdrowy (bez pęcherzyków na USG), a wcześniej był cały w pęcherzach. Poza tym przy PCOS ważne są badania hormonów, a na anty. jak wiemy androgeny często się obniżają.


Cytat:
Gdzie masz lekarkę, która sama z siebie pyta o D3? Ja trafiam tylko na takie, które jak pytam czy coś jeszcze powinnam zbadać odpowiadają, że nie
Zaskoczyła mnie tym pytaniem A co do Twoich lek, to szkoda gadać, niestety z większością lekarzy tak jest...
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 20:21   #1734
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Raczej nie, antykoncepcja "zalecza" PCOS. Ja np. po roku leczenia jeden jajnik miałam jak zupełnie zdrowy (bez pęcherzyków na USG), a wcześniej był cały w pęcherzach. Poza tym przy PCOS ważne są badania hormonów, a na anty. jak wiemy androgeny często się obniżają.[/COLOR]
[/COLOR]

Zaskoczyła mnie tym pytaniem A co do Twoich lek, to szkoda gadać, niestety z większością lekarzy tak jest...
Hmm, to ciekawa jestem co będzie jak odstawię.. Łykam już dwa lata i trochę się boję...

No szkoda gadać
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 11:07   #1735
Carillon
Zadomowienie
 
Avatar Carillon
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 126
GG do Carillon
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Ja się zastanawiam czy nie powinnam odstawić anty. Jest możliwe że te tabletki są winne powstania hashi?

Dziewczyny a jak łykacie tabletki po imprezie? Jak np spałam te 4 godziny to wstaję i normalnie jem tabletkę?
Carillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 11:29   #1736
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Carillon Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam czy nie powinnam odstawić anty. Jest możliwe że te tabletki są winne powstania hashi?

Dziewczyny a jak łykacie tabletki po imprezie? Jak np spałam te 4 godziny to wstaję i normalnie jem tabletkę?
ważne żeby było na czczo czyli koło 6 godz po jedzeniu

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 11:32   #1737
madeline25
Rozeznanie
 
Avatar madeline25
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 565
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

a miała któraś z was moze do czynienia z zapaleniem tarczycy? moja kolezanka ostatnio na to cierpi... ktos mial jakies doswiadczenia z ta chorobą?
madeline25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 11:32   #1738
Carillon
Zadomowienie
 
Avatar Carillon
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 126
GG do Carillon
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Ok to już rozumiem Niby prosta sprawa a miałam dylematy
Carillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 12:45   #1739
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Carillon Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam czy nie powinnam odstawić anty. Jest możliwe że te tabletki są winne powstania hashi?

Dziewczyny a jak łykacie tabletki po imprezie? Jak np spałam te 4 godziny to wstaję i normalnie jem tabletkę?
Nie, raczej nie ma to związku. Anty. natomiast mogą zwiększać zapotrzebowanie organizmu na tyroksynę
Hmm, nigdy nie śpię krócej niż 5 h, więc nie doradzę

Cytat:
Napisane przez madeline25 Pokaż wiadomość
a miała któraś z was moze do czynienia z zapaleniem tarczycy? moja kolezanka ostatnio na to cierpi... ktos mial jakies doswiadczenia z ta chorobą?
Tu na wątku wszystkie mamy autoimmunologiczne zapalenie tarczycy.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 12:46   #1740
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez madeline25 Pokaż wiadomość
a miała któraś z was moze do czynienia z zapaleniem tarczycy? moja kolezanka ostatnio na to cierpi... ktos mial jakies doswiadczenia z ta chorobą?
w jakim sensie zapalenie tarczycy, bo nie rozumiem? Zapalenie tarczycy to raczej hashimoto, innego nie znam. Chyba, że brakuje mi jakiejś wiedzy?
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-02 19:57:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:49.