Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-14, 21:44   #1711
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez zilka9 Pokaż wiadomość
Moje leniwe Peee

Śn.3 grube naleśniki:
-z twarożkiem i miodem
-z nutellą i truskawkami
-z szynką,sosem słodko-kwaśnym i pomidorem
Serek waniliowy z mega bananem,3 kostki czeko przepysznie

garść cini-minis

2śn.sałatka owocowa(jabłko, banan, morela, brzoskwinia, ananas, winogorna, kiwi zalane jogurtem o smaku owoców leśnych)-wyszło 1.5 miski i sama to pochłonęłam,pół królika czekoladowego(ok.100g) mniammmmmciu, smacznie,a przy tym duża porcja witaminek

obiad.kasza gryczana,2 duże pulpety w sosie pomidorowo-warzywnym,bukiet warzyw(marchew,brokuły,gr oszek,kalafior),micha sałatki colesław,2 szklanki truskawkowego kompotu jeśli pulpety duuuże to ok
deser.kawał pieguska(ciasto w polewie czekoladowej z makiem),kawał ciasta toffi(bardzo słodkie,ale jakie pyszne),gorąca czekolada z bitą śmietaną yyyyy....

4 biszpoty,4 kostki czeko(milka z jakimś nadzieniem)

pod.owsianka(6 łyżek płatków owsianych,3 garście otrębów,2 garście cini-minis)+z 10 truskawek+3 łychy kakaa Puchatek-na mleczku 3.2%
kawa z mlekiem i cukrem,5 dużych ciastek owsianych z różnymi orzechami i oblanych czekoladą na wierzchu ślicznie

kolacja.3 kanapki z razowca
-z serem żółtym i pomidorem
-z masłem orzechowym(jakieś 5 łyżeczek masła + drugie 5 wyjedzone podczas robienia)--> mam tak samo, zawsze większą część zjadam podczas robienia z nutellą czy dżemem jest tak samo
-z twarożkiem i miodem uwielbiam takie połączenie
kakao,jabłko,morela

A teraz kończę królina w czekoladzie i pije gorące mleczko
O kurczę nie było dziś orzechów(pomijam masło orz i te na ciastkach).Trzeba się poprawić.Idę po mieszankę studencką nic nie szkodzi było duuużo witaminek a o orzeszkach będziesz pamiętać jutro i będzie ok

Iza,Kika i jak?
Nie wstawiałam wczoraj bo mi wyszło U a nie P,ale nie miałam apetytu
pięknie! naprawdę jestem z Ciebie zadowolona! oby tak dalej

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
Dzisiejsze P:
Śn; owsianka (4 łyżki owsianych, 2 otrebow granulowanych, rodzynki,sliwki suszone,mega jablko,dzem)/ Princessa czekoladowa
0,5l kawy z mlekiem czyżby nie było kokosowej?:P smacznie
p;kawa zbożowa z mlekiem 5 pierniczków, wafel z kremem orzechowym, chyba z kg truskawek:P mniammmm, a pierniczki
IIŚn; kromka chleba z maslem,sopocka,serem zoltym i warzywami
kromka chleba z maslem camembertem i zurawina ekstra
Jogbella poziomkowa, herbata z mlekiem tkz bawarka
p; 2 kostki gorzkiej czeko, pasek czeko kawowej
Ob; 3 male ziemniaki, wolowina w sosie koperkowym,duuzo kapusty zasmazanej z pieczarkami, surowka z marchewki (wiem,ze malo ziemniakow,ale wiedzialam,ze ide do kolazanki na pierogi) skoro tak to masz mioje rozgrzeszenie
d; 12 pierogow z truskawkami polanych jogurtem nat. ze zmiksowanymi truskawkami, cappucino waniliowe mammmma mia (czy jakoś tak) pyyyyyysznieeeee
P; Big Milk, budyń słodka chwila waniliowy z dzemem malinowym,kopiko, martini bianco
K; 2 kanapki jak na II Śn wieśniak z łyżeczką kakao
Lód Rożek KitKat
i przed chwilą....2 kromki jeszcze cieplego chleba z masłem i dżemem malinowym i 0,5 l zimnego kakao nesquik
cóż ten jadłospis się tutaj nie nadaje i zwracam się do Izy o usunięcie go. Powód? Mam całą klawiaturkę w ślinie:P:P CUDOWNIE


moje U:

Iśn- tradycyjnie- drożdżowe (ok 200gr) z truskawkami i kruszonką oraz miodem, mleko 3.2% z płatkami-ok 150gr, banan

czereśnie, czekoladka skawa

IIśn- gofry- 1 z dżemem i brzoskwinią, 2 z bitą śmietaną w spray-u i czereśniami, 3 z nutellą i bitą śmitaną, 4 z bitą śmietaną i bananem, kubas kakao

orzeszki

O- rosołek wołowy z ziemniaczkami, ziemniaczki młode polane tłuszczykiem, posypane koperkiem, udko zapiekane w miodzie i sezamie-pycha!, mizeria, kompocik

d- pół rolady lodowej tiramisu 2 gofry z bitą śmietaną, cappuccino

P- grahamka- połowa z masełkiem, sałatą, serem, szynka z indyka, warzywkami i majonezem, druga z almette ziołowym i pomidorkiem, 4 wafelki familijne

tutaj podskubywałam zimne gofry i co chwilę nawiedzałam lodówkę aby "sprawdzić" ile rolady mi zostało

K- odsmażane na masełku ziemniaczki z koperkiem, jajko sadzone, maślanka


niedawno sprawdziłam stan mojej rolady i...nie ma jej
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 21:49   #1712
Anarchia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 676
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
moje dzisiejsze- ciag dalszy siedzenia w domu samemu i jeszcze stres przedegzaminacyjny uh
1 (o 13). kromka schulstada ze sliwka i slonecznikiem posypane, 10g presidenta lososiowego i serek wiejski jakies 2 lyzki, warzywka, kawa z mlekiem
2. znowu fasolka w sosie pomidorowym z wkrojona marchewka i koperkiem, do tego salata z rzodkiewkami i ogorkiem z sosem winegret, na deser truskawki z kefirem i jakies 100g activii naturalnej, lycha twarogu i 2 lyzki musli i otrebow
3. 2 orzechy 2 migdaly i 2 lyzki homo z odrobina mleka (bo mam ten tlusty z Jana nie wiecie ile on ma kalorii? bo nie ma info, ma 6%tluszczu), jablko, truskawki
4. zjem sobie chyba twarogu z rzodkiewka i inne warzywka, ale nie mam za bardzo ochoty na nabial znowu ;/ jakies pomyslyy?
edit: wiec najpierw poczestowalam sie kawalkiem ciasta drozdzowego z kruszonkaaa ;D a potem zjadlam jajko na twardo z koperkiem (czesc wyplynela;P) zagryzlam warzywkami, do tego trojkacik camemberta light, i lyzka plaska wsioka

prosze o ocene
up

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:45 ----------

Cytat:
tutaj podskubywałam zimne gofry i co chwilę nawiedzałam lodówkę aby "sprawdzić" ile rolady mi zostało

K- odsmażane na masełku ziemniaczki z koperkiem, jajko sadzone, maślanka


niedawno sprawdziłam stan mojej rolady i...nie ma jej
skads znam takie "sprawdzanie" stanu lodowki ;p moje weekendy hehhe
dlatego wole siedziec w mieszkaniu studenckim gdzie z tego sprawdzania np. szafek malo wynika bo ciezko znalesc cos kuszacego ;d
Anarchia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 21:57   #1713
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
cóż ten jadłospis się tutaj nie nadaje i zwracam się do Izy o usunięcie go. Powód? Mam całą klawiaturkę w ślinie:P:P CUDOWNIE
No kokosowe juz wyjadlam;p a ta czekoladowa niezbyt dobra Pierozki sama robiłam z kolezanka:P
Iza..usuwaj!

moje U:

Iśn- tradycyjnie- drożdżowe (ok 200gr) z truskawkami i kruszonką oraz miodem, mleko 3.2% z płatkami-ok 150gr, banan ja nigdy nie dam rady sprobowac platkow z mlekiem...wyjadam je na sucho i jak chce z mlekiem to juz sa w moim brzuszku

czereśnie, czekoladka skawa

IIśn- gofry- 1 z dżemem i brzoskwinią, 2 z bitą śmietaną w spray-u i czereśniami, 3 z nutellą i bitą śmitaną, 4 z bitą śmietaną i bananem, kubas kakao sama robilas gofry?

orzeszki jakie? ja juz zadnych nie mam,bo wszystkie zjadłam

O- rosołek wołowy z ziemniaczkami, ziemniaczki młode polane tłuszczykiem, posypane koperkiem, udko zapiekane w miodzie i sezamie-pycha!, mizeria, kompocik slicznie;*

d- pół rolady lodowej tiramisu 2 gofry z bitą śmietaną, cappuccino jaki smaK?:P

P- grahamka- połowa z masełkiem, sałatą, serem, szynka z indyka, warzywkami i majonezem, druga z almette ziołowym i pomidorkiem, 4 wafelki familijne oo lubie te wafelki smaczniee

tutaj podskubywałam zimne gofry i co chwilę nawiedzałam lodówkę aby "sprawdzić" ile rolady mi zostało hehe skad ja znam takie nawiedzanie lodowki

K- odsmażane na masełku ziemniaczki z koperkiem, jajko sadzone, maślanka oo jak smacznie! tyle,ze ja bym zamienila maslanke na mleczko zsiadle;p


niedawno sprawdziłam stan mojej rolady i...nie ma jej

Przepieeknietez chce kiedys takie Uuuuu


IzuS ja tez jestem z siebie chyba dumna,ale rano dostalam porzadnego ''kopa'' napedzajacego i chce jak najszybciej przytyc wiec musze sie jakos pomeczyc z bolem brzuszka, w sumie juz sie przyzwyczailam do niego;]

SHerrie wielka to dopiero bede

Stupify- kupie,kupie,ale musze w koncu z mamka ruszyc na zakupy,bo wszystko juz powyjadalam :P
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 22:01   #1714
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

redukcja

  1. 2 grahamki z chudą szynką i pomidorem,na to sporo cebuli i szczypiorku,szklanka mleka 1,5%
  2. 2 jabłka,kanapka razowca z serem żółtym
  3. dorsz smażony na oliwie z oliwek,2 małe ziemniaki,surówka z kiszonej kapusty
  4. garść orzeszkow paprykowych
  5. jajko na miękko,kilka rzodkiewek i 2 łyzki tuńczyka
prosze o ocenkę
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 06:45   #1715
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
moje U:

Iśn- tradycyjnie- drożdżowe (ok 200gr) z truskawkami i kruszonką oraz miodem, mleko 3.2% z płatkami-ok 150gr, banan

czereśnie, czekoladka skawa

IIśn- gofry- 1 z dżemem i brzoskwinią, 2 z bitą śmietaną w spray-u i czereśniami, 3 z nutellą i bitą śmitaną, 4 z bitą śmietaną i bananem, kubas kakao

orzeszki

O- rosołek wołowy z ziemniaczkami, ziemniaczki młode polane tłuszczykiem, posypane koperkiem, udko zapiekane w miodzie i sezamie-pycha!, mizeria, kompocik

d- pół rolady lodowej tiramisu 2 gofry z bitą śmietaną, cappuccino

P- grahamka- połowa z masełkiem, sałatą, serem, szynka z indyka, warzywkami i majonezem, druga z almette ziołowym i pomidorkiem, 4 wafelki familijne

tutaj podskubywałam zimne gofry i co chwilę nawiedzałam lodówkę aby "sprawdzić" ile rolady mi zostało

K- odsmażane na masełku ziemniaczki z koperkiem, jajko sadzone, maślanka


niedawno sprawdziłam stan mojej rolady i...nie ma jej
o jaa... cudownie! Moje U się przy tym chowa i ciekawe czy kiedyś w ogóle będzie podobne do tego
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 06:50   #1716
Tuppence_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 397
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Tuppence_ Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o ocenę, bo dawno mnie nikt nie poprawiał.
Redukcja!

Ś: 40 g płatków owsianych, łyżka otrąb pszennych, 1,5 jabłka, 75 g serka homo, łyżka jogurtu =365 kcal
- kawa z odrobiną mleka 15 kcal
II Ś: chrupka kromka z serkiem Fresek, polędwicą i warzywkami,
75g serka homo z orzechami, 200 ml maślanki, mała pomarańcza =355 kcal
O: 5 malutkich ziemniaków, 100 g mintaja, starta marchewka z 5 ml oliwy, trochę marchewki z odrobiną jogurtu =390 kcal
- anatol z mlekiem 20 kcal
P: 100g marchewki z groszkiem ze słoika, jajko z 40 g twarogu chudego, odrobiną sosu z pomidorów, łyżką otrębów, plastrem polędwicy smażone na teflonie, dwie chrupkie kromki =235 kcal
K: 225 g brokułów (mogą być same warzywa na kolację? bo jem późno podwieczorek i zawsze jestem o tej porze pełna)

Chciałabym zacząć jeść normalny chleb (chociażby pszenny), ale jestem po chlebie zawsze wzdęta. Myślicie, że mogę w takim razie jeść ten chrupki? Wiem, że jest niewartościowy i wolałabym zwykły. Czy w ogóle nie jeść, ani tego ani tego?
Podobnie mam z kaszą gryczaną i ryżem brązowym. Po ziemniakach i białym ryżu jest ok, chociaż są takie niepolecane. I co tu robić?
Podbijam, bo znowu się zagubił na poprzedniej stronie.
Tuppence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 08:09   #1717
ryba_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 166
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

To ja jeszcze raz proszę o ocenę mojego R

1 śniadanie: dwie kromki razowca z pestkami dyni z plasterkiem wędlinki, serkiem light, pomidorem i ogórkiem, kawa z mlekiem.

Przede mną:

2 śniadanie: banan, kilka orzechów laskowych

Obiad: pierść z kurczaka w sosie sojowym +makaron sojowy + warzywa lub ryba smażona na oliwie z oliwek + makaron ze szpinakiem + surówka wiosenna

Kolacja: kromka razowca z szynką i warzywami

Nie jem podwieczorków, bo dosyć szybko chodzę spać i nie mam ochoty na jedzenie wieczorem.

Edytowane przez ryba_22
Czas edycji: 2009-06-15 o 08:43
ryba_22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-15, 08:52   #1718
olalola24
Wtajemniczenie
 
Avatar olalola24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 022
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

R/U
Sniadanie; Owsianka na mleku z 3 łyzek, 2 garści cherioosów, jabłko i truskawki
aerobik 20 min
IISniadanie; 2 kromki z masłem pelnoziarnistego z pasztetem sojowym (pieczonym przez moją mamcie) sałatką (ogórek kiszony, pomidor, cebula czerwona, tofu, zioła) + koktalj z truskawek, ćwiartki jabłka i pol szkl mleka)
30 min siłowe
Obiad; Spaghetti własnej roboty z piersią z kurczaka i brazowym makaronem
Podwieczorek; orzechyyy (nerkowce, migdały, brazylijskie, wloskie, laskowe) i serek homo nat o ile zdołam go kupić jak nie to same orzechy
37 dzien a62
Kolacja; wiesniak z truskawkami

olalola24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 09:01   #1719
ElleEstJolieeeee
Raczkowanie
 
Avatar ElleEstJolieeeee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 142
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Tuppence_ Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o ocenę, bo dawno mnie nikt nie poprawiał.
Redukcja!

Ś: 40 g płatków owsianych, łyżka otrąb pszennych, 1,5 jabłka, 75 g serka homo, łyżka jogurtu =365 kcal
- kawa z odrobiną mleka 15 kcal ładnie
II Ś: chrupka kromka z serkiem Fresek, polędwicą i warzywkami,
75g serka homo z orzechami, 200 ml maślanki, mała pomarańcza =355 kcal łączysz węgle proste i tłuszcze
O: 5 malutkich ziemniaków, 100 g mintaja, starta marchewka z 5 ml oliwy, trochę marchewki z odrobiną jogurtu =390 kcal
- anatol z mlekiem 20 kcal ok
P: 100g marchewki z groszkiem ze słoika, jajko z 40 g twarogu chudego, odrobiną sosu z pomidorów, łyżką otrębów, plastrem polędwicy smażone na teflonie, dwie chrupkie kromki =235 kcal ładnie
K: 225 g brokułów (mogą być same warzywa na kolację? bo jem późno podwieczorek i zawsze jestem o tej porze pełna) a podwieczorek jesz 3 godz przed snem?lepiej jakby było 5 posiłków , a warzywa to nie posiłek, mozesz zjesc do tego jajko

Chciałabym zacząć jeść normalny chleb (chociażby pszenny), ale jestem po chlebie zawsze wzdęta. Myślicie, że mogę w takim razie jeść ten chrupki? Wiem, że jest niewartościowy i wolałabym zwykły. Czy w ogóle nie jeść, ani tego ani tego?
Podobnie mam z kaszą gryczaną i ryżem brązowym. Po ziemniakach i białym ryżu jest ok, chociaż są takie niepolecane. I co tu robić?
a ten chleb chrupki jeśli z żytniej lub razowej to może być. Tak samo jak wafle ryżowe z brązowego ryżu. A próbowałaś chleb orkiszowy? Albo pieczywa na zakwasie?Choćby jasne ale żytnie. Być może nie po wszystkich zbożach tak masz,bo po płatkach owsianych się dobrze czujesz?
__________________
I'm delighting in the air

but I'm hungry ..

for you
ElleEstJolieeeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 10:10   #1720
karlusss
Raczkowanie
 
Avatar karlusss
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Polska.
Wiadomości: 193
GG do karlusss
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

majne R:
1 śniad. : placuszki owsiane (5 łyż.) z truskawkami, big jabłko,
2 śniad. : grahamka z masłem, wędliną, sałatą, szczypiorem i pomidorem (najpierw jedna połowka, a potem zjem drugą, bo grahamka ma około 400 kcal i lepiej nie jeść jej za jednym razem?)truskawy
obiad: pierś z kurczaka, kasza jęczmienna, warzywa,
podwieczorek: orzechy ziemne
kolacja: serek wiejski ze szczypiorkiem oraz pomidorem.
I mam pytanie..
Otóż w jednym dniu w tygodniu robie sobie odstępstwo od diety (musze, bo chce jeszcze schudnąć) i w ten dzień na obiad chce zjeść ziemniaki itd., ale czy w inny dzień moge zjeśc sobie naleśniki z mąki razowej orkiszowej? i mam traktować ten obiad jak jakieś odstępstwo od diety, czy normalny redukcyjny obiad ?
Proszę o ocenke
__________________
Moda przemija, styl pozostaje.
karlusss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 10:32   #1721
deyminka
Zadomowienie
 
Avatar deyminka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 042
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

R prosze o ocene
I. owsianka(4 czubate lyzki platkow owsianych, twarog chudy 150g, 2/3 jablka, cynamon)
II. bulka orkiszowa, 4 plastry twarogu chudego, pomidor, rzodkiewka, koperek, szczypiorek, 1/3 jablka
III. indyk pieczony, 5 lyzek ryzu pelnoziarnistego, szpinak( z roztrzepanym jajkiem i czosnkiem)
IV. garsc mieszanki(nerkowce, migdaly, slonecznik)
V. wiesniak lekki, przyprawa piernikowa
deyminka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-15, 11:11   #1722
Matinne
Rozeznanie
 
Avatar Matinne
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 843
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

R
I
: 3 łyżki płatków owsianych z 200 ml mleka, pół puszki tuńczyka, herbata zielona

II : średni kotlet schabowy panierowany z połową talerza sałatki z sałaty i pomidorów,4 małe ciasteczka czekoladowe ( góra 50 kcal), 2 garście truskawek, kromka chleba razowego ze szprotami

III: serek wiejski, sok warzywny 230 ml

IV :pół puszki tuńczyka, dwa kawałki ryby po grecku, 200 g truskawek , herbata zielona

wiem, ze tylko 4 ale pozno wstalam
prosze o ocene.
__________________
luty cash : 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 65 70 75 80 85 90 95 100
luty gym : 1 2 3 4 5 6 7 8 ( 9 10 11 )
luty books : 1 2 3

Edytowane przez Matinne
Czas edycji: 2009-06-15 o 11:12
Matinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 11:21   #1723
olalola24
Wtajemniczenie
 
Avatar olalola24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 022
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez deyminka Pokaż wiadomość
R prosze o ocene
I. owsianka(4 czubate lyzki platkow owsianych, twarog chudy 150g, 2/3 jablka, cynamon)
II. bulka orkiszowa, 4 plastry twarogu chudego, pomidor, rzodkiewka, koperek, szczypiorek, 1/3 jablka
III. indyk pieczony, 5 lyzek ryzu pelnoziarnistego, szpinak( z roztrzepanym jajkiem i czosnkiem)
IV. garsc mieszanki(nerkowce, migdaly, slonecznik)
V. wiesniak lekki, przyprawa piernikowa
Swietny jadlospis, jest wszystko co trzeba chociaz ten wiesniak do kolacji taki jakis samotny bez warzyw, rybki? No chyba, że nie lubisz go łączyć. Ile juz schudłasssss na eRowych jadlospisach?
olalola24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 11:24   #1724
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez olalola24 Pokaż wiadomość
Swietny jadlospis, jest wszystko co trzeba chociaz ten wiesniak do kolacji taki jakis samotny bez warzyw, rybki? No chyba, że nie lubisz go łączyć. Ile juz schudłasssss na eRowych jadlospisach?
Ja dopiero zaczynam, ale jestem pełna podziwu Twojego zrzucenia wagi oraz samozaparcia i dyscypliny w cwieczniach !! Zazdroszczę
Cwiczysz w domku czy chodzisz takze na jakieś zajecia??

Gratuluje !
A przy okazji b. podoba mi się Twoje menu, chetnie Cię podczytuję
I uchyl rąbka tajemnicy jak rozumieć Twoją "stopkę" w postach
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 11:26   #1725
olalola24
Wtajemniczenie
 
Avatar olalola24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 022
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Matinne Pokaż wiadomość
R
I
: 3 łyżki płatków owsianych z 200 ml mleka, pół puszki tuńczyka, herbata zielona fajne śniadanko chociaż ta owsianka taka bez owocna? Może spróbuj dodać jakis owoc, bedzie smaczniejsza. A taka sama owsianka moze Ci sie szybko znudzić.

II : średni kotlet schabowy panierowany z połową talerza sałatki z sałaty i pomidorów,4 małe ciasteczka czekoladowe ( góra 50 kcal), 2 garście truskawek, kromka chleba razowego ze szprotami z tego mozna by zrobic 2 posilki no ale jak mowisz ze wstalas pozno i zladjas tylko 4 posilki to ok. Kotlet smażony pewnie, na er raczej pieczemy, grillujemy albo gotujemy :p ciasteczka out! no ale to 2 posilek to pewnie spalisz

III: serek wiejski, sok warzywny 230 ml ok

IV :pół puszki tuńczyka, dwa kawałki ryby po grecku, 200 g truskawek , herbata zielona znowu tunczyk? urozmaicaj swoje posilki. Co do truskawek na kolacje, niektore dziewcyzny odradzają jedzenie owoców po 16stej

wiem, ze tylko 4 ale pozno wstalam
prosze o ocene.
nst razem pamietaj ze 5 posilkow to podstawa ja nwet jak wstaje pozno to jem 5 posilkow, kolacje bialkowa mozna zjesc nawet pol godziny przed snem, dlatego to ze wstalas pozno to nei wymowka :pp Urozmaicaj jadlospis, masz malo nnkt
olalola24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 11:28   #1726
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

subskrypcja bo wyłączyłam i zmykam
stupify jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 11:28   #1727
olalola24
Wtajemniczenie
 
Avatar olalola24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 022
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
Ja dopiero zaczynam, ale jestem pełna podziwu Twojego zrzucenia wagi oraz samozaparcia i dyscypliny w cwieczniach !! Zazdroszczę
Cwiczysz w domku czy chodzisz takze na jakieś zajecia??

Gratuluje !
A przy okazji b. podoba mi się Twoje menu, chetnie Cię podczytuję
I uchyl rąbka tajemnicy jak rozumieć Twoją "stopkę" w postach
Cwicze oczywiscie w domku, nie mam za bardzo czasu na wyjscia na silowniei, a te pieniądze które mialabym wydac na silownie przeznaczam na ciuchyyyy :pp
ps o co chodzi z moją stopką?:pp
olalola24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 11:30   #1728
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez olalola24 Pokaż wiadomość
Cwicze oczywiscie w domku, nie mam za bardzo czasu na wyjscia na silowniei, a te pieniądze które mialabym wydac na silownie przeznaczam na ciuchyyyy :pp
ps o co chodzi z moją stopką?:pp
i jakie mądre podejscie do życia !! zakup nowych ciuszków to też moje drugie imię

Chodziło mi o to jak ją odczytać?
np linea 32/90 tzn że jestes w 32 dniu zażywania a łącznie chcesz 90 tak? :P
Chciałam ustalić po jakim czasie tak schudłaś pięknie Wnioskuję ze na R jestes 60 kilka dni ???
Mnie się marzy by do ślubu tj. 96 dni zrzucić choc 2-3 kg
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...


Edytowane przez ddaaiissyy
Czas edycji: 2009-06-15 o 11:32
ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 11:34   #1729
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość

Gratuluje !
A przy okazji b. podoba mi się Twoje menu, chetnie Cię podczytuję
Ja też podczytuje menu olalola24 a nawet wzoruje się na jej jadłospisach i biore z nich przykład. Również gratuluje wytrwałści w diecie i ćwiczeniach A ile już schudłaś olalola24?
Twoje jadłospisy moim zdaniem powinny być wzorem dla innych dziewczyn na R
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-15, 12:00   #1730
Tuppence_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 397
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez ElleEstJolieeeee Pokaż wiadomość
a ten chleb chrupki jeśli z żytniej lub razowej to może być. Tak samo jak wafle ryżowe z brązowego ryżu. A próbowałaś chleb orkiszowy? Albo pieczywa na zakwasie?Choćby jasne ale żytnie. Być może nie po wszystkich zbożach tak masz,bo po płatkach owsianych się dobrze czujesz?
Dzięki za radę. Ja już sama nie wiem, po czym jest ok, a po czym nie. W środę idę na badania wątroby, bo może to wszystko przez tabletki anty. A pieczywo do tej pory jadłam zawsze na zakwasie, razowe albo żytnie. A teraz od jakiegoś czasu nie jem i widzę poprawę, chociaż nie wiem, czy to od tego.
Chciałam się Was poradzić jeszcze w innej sprawie. Znalazłam na innym wątku trzydniową dietę oczyszczającą jelita (z książki Tombaka). Polega na tym:
Przez pierwszy dzień wypijamy 2,5 litra kefiru w sześciu dozach i zagryzamy ten kefir sucharkami razowymi. Nie jemy nic więcej.

Drugiego dnia wypijamy 2 - 2,5 litra soku ze świeżo wyciśniętych jabłek w sześciu dozach i zagryzamy razowymi sucharkami. Nie jemy nic więcej.

Trzeciego dnia jemy gotowane warzywa ( buraki, marchew, ziemniaki), a także ogórki kiszone i kapustę kiszoną i zagryzamy te warzywka razowymi sucharami. Nie jemy nic poza tym.

Myślę o przeprowadzeniu tej diety, może by mi pomogła na te wzdęcia? Tym bardziej, że w środę i tak muszę być na czczo. Tylko że nie wiem, czy sobie tym nie zaszkodzę, bo jednak jestem na redukcji. Kalorycznie wychodziłoby podobnie (ok.1500 kcal dziennie), ale jednak pożywienie inne i nie wiem, czy nie spowolniłoby mi to metabolizmu albo nie spowodowało jakichś innych "komplikacji".:rolley es: Tym bardziej, że ta redukcja i tak mnie kosztuje sporo wyrzeczeń. Jak na razie idzie mi dobrze, bo odchudzam się powoli, a nie drastycznie. A ta dieta to jednak 3 dni bez normalnego jedzenia i nie wiem, czy nie złapie mnie jakiś napad na lodówkę po tym.
Co o tym myslicie? Bo cały czas się waham.

Tuppence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 12:38   #1731
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Dzisiejsze P:

sn; owsianka na mleku 2% z 6 lyzek owsianych, 3 lyzek granulatu sojowego, jablka, cynamonu, siemienia, dyni, slonecznika (po lyzce), kawa z mlekiem i cykoria zmlekiem

garsc chrupek truskawkowych

2 śn; 3 skrzydełka z kurczaka zapieczone ze smietana i ketchupem (ok po lyzce), duza pszenna bulka z maslem, pomidorem, szklanka herbaty z 2 lyzeczkami cukru

będzie:
ob; 4 mlode duze ziemniaki, salatka kalafiorowo-jajeczno-pomidorowa, 3 skrzydelka j/w
d; lod sisi, pozostale chrupki (cala paka ma 90g)

po; kisiel z truskawkami, kubek kakao z cukrem na mleku 2%, jablko

kolacja; lazanki z kapusta, cykoria z mlekiem


prosze o ocene i poprawki
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 12:44   #1732
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Sherrie Pokaż wiadomość
Dzisiejsze P:

sn; owsianka na mleku 2% z 6 lyzek owsianych, 3 lyzek granulatu sojowego, jablka, cynamonu, siemienia, dyni, slonecznika (po lyzce), kawa z mlekiem i cykoria zmlekiem
ile dajesz mleka i jakiego? jeszcze jakis jogurcik/serek i bedzie git
garsc chrupek truskawkowychtakie jakby flipsy?

2 śn; 3 skrzydełka z kurczaka zapieczone ze smietana i ketchupem (ok po lyzce), duza pszenna bulka z maslem, pomidorem, szklanka herbaty z 2 lyzeczkami cukru ładnie;*

będzie:
ob; 4 mlode duze ziemniaki, salatka kalafiorowo-jajeczno-pomidorowa, 3 skrzydelka j/w o ile duze;D a skrzydelka tylko 3? przeciez tam w ogole nie ma mieska prawie
d; lod sisi, pozostale chrupki (cala paka ma 90g) fajnie,ze jest deserr

po; kisiel z truskawkami, kubek kakao z cukrem na mleku 2%, jablko kisiel hmm...ile? jak duzo to ok

kolacja; lazanki z kapusta, cykoria z mlekiem nigdy nie jadlam:P dobre to?:p
i po kolacji ma cos jeszcze wpasc przed snem rozumiemy sie? chociaz kakao,serek,ciachoo albo cos ok?


prosze o ocene i poprawki
j.w
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 12:55   #1733
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

skrzydelek tylko tyle zostalo hehe.
do kawy czy cykorii daje mleko 2%
te chrupki. hmm no tak takie podluzne lekkie ;]a krolikiem na opakowaniu - pycha sa
kisiel - cale opakowanie taikie na 4 porcje
łazanki sa ok- zasmazana kapusta z cebula i makaron ;] takie kwadraciki ;] - lubie jak sa jeszcze pieczarki to polane sosem grzybowym hehehe no ale nie ma pieczarek he
wieczorem cos dojdzie na pewno;] kakao na bank ;]

ogolnie lepiej troche??
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 12:59   #1734
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Sherrie Pokaż wiadomość
skrzydelek tylko tyle zostalo hehe.
do kawy czy cykorii daje mleko 2%
te chrupki. hmm no tak takie podluzne lekkie ;]a krolikiem na opakowaniu - pycha sa
kisiel - cale opakowanie taikie na 4 porcje
łazanki sa ok- zasmazana kapusta z cebula i makaron ;] takie kwadraciki ;] - lubie jak sa jeszcze pieczarki to polane sosem grzybowym hehehe no ale nie ma pieczarek he
wieczorem cos dojdzie na pewno;] kakao na bank ;]

ogolnie lepiej troche??
jesli bedziesz trzymac sie planu do konca dnia i nie bedzie zadnej wpadki...wiesz o czym mysle, albo wpadnie cos nieplanowanego typu; cukierki to bedzie lepiej 3mam za Ciebie kciuki,pamietaj,ze walczysz o swoje zycie
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 13:00   #1735
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

U..
  • jajko na miękko,musli truskawkowe z mlekiem 0,5%,mała parówka na zimno,kromka razowca z żółtym serem
  • batonik czekoladowy, jabłko
  • kabanos
  • warzywa na patelnię (z ziemniakami),skrzydełko kurczaka smażone na oliwie z oliwek,mnóstwo przypraw
  • 2 łyżki tuńczyka wsw,wymieszanego z homo i cebulką,kromka razowca

mam wrażenie,że przesadziłam;(nie za dużo?????
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 13:09   #1736
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Magdalena0603 Pokaż wiadomość
U..

  • jajko na miękko,musli truskawkowe z mlekiem 0,5%,mała parówka na zimno,kromka razowca z żółtym serem
  • batonik czekoladowy, jabłko
  • kabanos
  • warzywa na patelnię (z ziemniakami),skrzydełko kurczaka smażone na oliwie z oliwek,mnóstwo przypraw
  • 2 łyżki tuńczyka wsw,wymieszanego z homo i cebulką,kromka razowca

mam wrażenie,że przesadziłam;(nie za dużo?????
przesadziłaś? Tak pisząc przesadzasz. Ja bym się tym w życiu nie najadła... Mało.

Moje U:

Ś: owsianka (szklanka mleka koziego, 6 łyżek płatków, crunchy, amarantus, siemię, otręby, twaróg, banan, cynamon)

IIŚ: szklanka soku warzywnego+ kromka wieloziarnistego z soją+ fresek+ pomidor+ szczypior+ dorsz gotowany ok.80g

O: filet z indyka gotowany w cebulce i pieczarkach+ sos bolognese+ kasza gryczana+ sałatka z: pomidor, sałata, przyprawy, oliwki, mozarella, cebulka
d: kinderek ;p

P: wieśniak z migdałami, orzechami i kawą

K: omlet z dwóch jaj, dwóch łyżek płatków owsianych+ twarożek domowy+ truskawki

Proszę o ocenę
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 13:26   #1737
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Beaufyfool-bardzo Ci dziękuję za ten skromny komentarz,ale tak sobie porównałam nasze jadłospisy z ciekawościoprócz tego,że zjadłaś wieśniaka z migdałami,to ilościowo i chyba jakościow bardzo podobnie. Ba,nawet ja miałam chyba większe śniadanie.
Oczywiście wiem,że nie chodzi tu o licytację na zasadzie "kto zjadł więcej",ale przypatrz się,czy nie mam racji. Całuję ciepło,raz jeszcze dzięki za komentarz.)
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 13:26   #1738
Tuppence_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 397
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

--> Sherrie
Gdzie kupiłaś cykorię? Już dłuzszy czas szukam i nie mogę znaleźć!
Tuppence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 13:54   #1739
201610241259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Skrzyczana kiedyś przez Izę, postanowiłam się mocno poprawic
zaczynam dopiero, więc proszę o wszystkie sugestie i ocenę, mam nadzieję, ze uda mi się nauczyc zasad łączenia.

moje nieśmiałe R

śniadanie : grahamka z sałatą, pomidorem, szyczypiorkiem, schabem i jajkiem + jakies 30 deko truskawek

II śniadanie : owsianka z 3 łyzek + łyżka otrąb na mleku, z jogurtem wafelkowym, bananem i nektarynką

obiad : 4 kotleciki sojowe + makaron razowy + ogórek świezy

będzie:
podwieczorek : jogo naturalny z muesli + słonecznik + dynia[pestki]

kolacja : wieśniak z papryką


i jeszcze jedno pytanie : posiłki planuję mniej więcej co 3 godziny, czy podwieczorek powinien byc tez 3h po obiedzie ?

201610241259 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 14:00   #1740
Tuppence_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 397
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

--> Lensky
Ja się wypowiem tylko co do podwieczorku, że jogurt to nienajlepszy wybór. Lepiej serek homogenizowany/twaróg. I z musli też lepiej zrezygnować, bo zwykle mają jakieś suszone owoce w sobie i inne cukry. Może więcej orzechów zamiast tego? Ładna kolacja. I zamiast jogurtu smakowego na II Ś też lepiej naturalny albo jakieś białko (jogurt ma dużo węglowodanów, a białka mało).
A co do reszty to niech ktoś bardziej doświadczony Ci powie.
Tuppence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:22.