Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 cz.XIII - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-29, 15:22   #151
ladanseuse14
Zakorzenienie
 
Avatar ladanseuse14
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9 582
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez ewacia85 Pokaż wiadomość
u mnie leje i leje ....burza za burzą
Tak jak tutaj :/
__________________
30. 08. 2013 - Julia
ladanseuse14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 15:24   #152
Larysa88
Zakorzenienie
 
Avatar Larysa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 559
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
A po ile beda? Po 25? Chyba jakos naprzemiennie je bede używać z tymi z lidla bo tamte droższe. Poza tym lubie odmianęmy wlasnie z tych używalismy 4+

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Tak 50zl za dwie paczki




Cytat:
Napisane przez Snow_White1 Pokaż wiadomość
Ja chyba też wypróbuję tez 4+, bo 4 ostatnio pękły rano dwa razy. Adas przed snem zwykle pije herbatkę i po 11-12 h ma bombę w pieluszce
no u nas teraz mniejsze pieluchy rano bo Ola mniej zaczęła pić w nocy




Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
Wykorzystalam okazje ze Miki spi i mocze sie w basenie niach niach
A Ci dobrze a u mnie taka ulewa i burza przeszły ze hej :p

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Cytat:
Napisane przez ewacia85 Pokaż wiadomość
u mnie leje i leje ....burza za burzą




Cytat:
Napisane przez ladanseuse14 Pokaż wiadomość
Ja mialam dzis isc z Julka ale leje
No widać ze blisko jesteśmy od siebie
__________________
02.09.2013
Aleksandra
Larysa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 15:28   #153
dirtymagic85
Zadomowienie
 
Avatar dirtymagic85
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 546
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez kropla_deszczu Pokaż wiadomość
dzień dobry

dziękujemy za gratulacje za pierwszego ząbka

witam się w nowym wąciu, i pytam grzecznie dlaczego tytuł taki męskoosobowy? nie można było napisać "chodzić" ?

nadaję na szybko bo na NIC nie mam czasu!!!

Alicja to jest taki szaleniec, że się nie da. Ja generalnie padam na pysk, bo cały dzień za nią latam...ona ciągle tylko wstaje przy meblach, odrywa ręce przy czym stać sama to ona jeszcze nie umie, cwaniakuje tak że się w głowie nie mieści

normalnie nie można jej na 30 sekund zostawić samej! dla przykładu powiem, że ostatnio jak odsłoniłam jedna zasłonę to ona zdążyła przez pół pokoju przepełzać i wstać juz sobie przy komodzie

poza tym ślini się niemiłosiernie i ciągle czymś piłuje dziąsła
czuję, że z tymi zębami to dopiero się zaczeło

ostatnio Alicja stała się bardzo strachliwa boi się odkurzacza, albo jak coś stuknie, momentalnie spiernicza czy to do mnie czy do tżta i hops na ręce wczesniej się nie bała, a teraz nawet jak windą jedziemy to cała się spina ze stachu

Poza tym jest teraz tez taka, że jak ja czy tż tylko z pokoju do kuchni przejdziemy to od razu w długą za nami, i woła mama, albo tata, to chyba ten lęk separacyjny

ogólnie można rzec, że mam pełne ręce roboty, czasami z pidżamy przebieram się dopiero jak TŻ wróci z pracy, albo jak Ala uśnie, choć i z tym też ostatnio różnie bywa...zdarzają się dni, że ma tylko jedna pół godzinną drzemkę.... także fajnie jest

a wieczorami to jakiś chochlik w nią wstępuje, piszczy, chichra się, rzuca się po narozniku, skacze - ogólne szaleństwo, a nie jakieś tak wyciszanie sie

jedyne czego nie jestem w stanie zrozumieć to, to dlaczego ona nadal budzi się w nocy i czy kiedyś przestanie ostatnio budzi się 2 razy na jedzenie, juz od kilku dni próbóję inaczej robić, bo zwykle przy butli zasypiała, a teraz karmię ją godzinę przed snem i dopiero usypiam już bez butelki i owszem śpi lepiej, ale i tak czy siak budzi się na jedno karmienie, na szczęście później bo dopiero kolo 3 w nocy, ale nie wiem jak wyeliminować całkiem to nocne karmienie ktoś może coś poradzi?


No i u nas na tapecie teraz szykowanie się do roczku nie będzie co prawda 7.08, ale 31.08 będzie imprezka bo tak tez w kościele wypadają roczki poza tym chciałam zrobić zaraz po jej urodzinkach, czyli 10.08 ale polowy rodziny by nie było, więc robimy tak jak w kościele termin jest sukienkę już mam, tort upatrzony tylko zamówić trzeba, i butki muszę młodej kupić jeszcze


trochę Was poczytałam, ale nie jestem w stanie nadrabiać za bardzo, wybaczcie.

Ale wiem, że ktoś pisał, że dziecko jest takim małym rozrabiakiem, więc u mnie to samo, bo Alicja targa książki, rolke od papieru toaletowego w drobny mak rozwala zabawki walają się wszędzie, a ja nie mam sily nawet tego sprzątać, bo za 5 minut jest to samo więc łączę się w bólu

Little Spark dmuchawce sama malowałam ręcznie, nie z jakiegoś szablonu
Motylu gratki za ząbka i za postępy Tusi
Larysa apropo płaczu przy spłukiwaniu szamponu to da się to wyeliminować, u nas sprawdza się doskonale rondo kąpielowe, nie ma żadnego płaczu, my kupilismy w sklepie dla dzieci, ale wiem że w Auchanie mają, a jak nie to allegro polecam takie, bo nasze nieregulowane i za niedługo trzeba będzie nowe kupić http://allegro.pl/regulowane-rondo-k...448999904.html


oh ale elaborat napisałam ale to już koniec mojej wylewności bo Alicja właśnie się obudziła, także miło było, ale trzeba do dziecka wracać buziaki dla Was mamsuie
a czemu kropla chcesz ja oduczyć jedzenia w nocy? może jeszcze tego potrzebuje skoro się budzi? zwłaszcza, że piszesz, że tak szaleje w dzień to pewnie nadrabia w nocy z jedzeniem, szkoda dnia jej na "głupoty"
dirtymagic85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 15:32   #154
Aaamelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Aaamelkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 3 908
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
Wykorzystalam okazje ze Miki spi i mocze sie w basenie niach niach
A ja wykorzystuje ze MIsiek spi i popijam kawusie zbierajac sily na sprzątanie,taaaaak mi sie nie chce no ale trzeba,jutro koleżanka na kawe przychodzi,a maz dzis wraca dopiero o 22 wiec samo sie nie zrobi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
09-07-2011
06-10-2013 Michaś

07-04-2015 Kamiś



Aaamelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 15:34   #155
dirtymagic85
Zadomowienie
 
Avatar dirtymagic85
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 546
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Laski ponawiam wczorajsze pytanie: co to znaczy blw? padło to określenie 2 razy odnośnie jedzenia, o co kaman?
dirtymagic85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 15:43   #156
ladanseuse14
Zakorzenienie
 
Avatar ladanseuse14
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9 582
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez Aaamelkaa Pokaż wiadomość
A ja wykorzystuje ze MIsiek spi i popijam kawusie zbierajac sily na sprzątanie,taaaaak mi sie nie chce no ale trzeba,jutro koleżanka na kawe przychodzi,a maz dzis wraca dopiero o 22 wiec samo sie nie zrobi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Przesylam moc

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

Cytat:
Napisane przez dirtymagic85 Pokaż wiadomość
Laski ponawiam wczorajsze pytanie: co to znaczy blw? padło to określenie 2 razy odnośnie jedzenia, o co kaman?
Tez nie wiem :P
__________________
30. 08. 2013 - Julia
ladanseuse14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 15:43   #157
Larysa88
Zakorzenienie
 
Avatar Larysa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 559
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez dirtymagic85 Pokaż wiadomość
Laski ponawiam wczorajsze pytanie: co to znaczy blw? padło to określenie 2 razy odnośnie jedzenia, o co kaman?
Czyli dajesz dziecku np 3 rodzaje warzyw i ono samo rączka sobie je
__________________
02.09.2013
Aleksandra
Larysa88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-29, 15:46   #158
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

poziomkowa - jeszcze poza musami takie kaszki bywaja, chyba o nich tez pisalas


---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

Cytat:
Napisane przez dirtymagic85 Pokaż wiadomość
Laski ponawiam wczorajsze pytanie: co to znaczy blw? padło to określenie 2 razy odnośnie jedzenia, o co kaman?
http://babyledweaning.pl/start/zalety-metody-blw.html
czyli bobas lubi wybor po pl

u mnie ma tez wybor - je albo nie je
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 15:47   #159
ladanseuse14
Zakorzenienie
 
Avatar ladanseuse14
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9 582
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
poziomkowa - jeszcze poza musami takie kaszki bywaja, chyba o nich tez pisalas
No wlasnie to zdjecie jej wyslalam. To sa te co wtedy w buedrze kupilysmy
__________________
30. 08. 2013 - Julia
ladanseuse14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 15:48   #160
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez dirtymagic85 Pokaż wiadomość
Laski ponawiam wczorajsze pytanie: co to znaczy blw? padło to określenie 2 razy odnośnie jedzenia, o co kaman?
"baby led weaning" kawalki warzyw, owocow, mieska itp biora sobie w raczki i same wkladaja do buzi

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

O blw tutaj masz link wszystko opisane dokladnie
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 15:52   #161
dirtymagic85
Zadomowienie
 
Avatar dirtymagic85
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 546
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Dziękuję serdecznie mamuśki za wyjaśnienie
dirtymagic85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-29, 18:08   #162
Snow_White1
Wtajemniczenie
 
Avatar Snow_White1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 918
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez dirtymagic85 Pokaż wiadomość
Dokładnie
Jestem zwolennikiem podejścia, że dziecko samo wie i w jaki sposób wchodzić w kolejne etapy rozwoju ruchowego. Z resztą nie można od wszystkich dzieci wymagać by zaczęły w okolicach roczku chodzić, przecież każde jest indywidualnością, a uwarunkowane to jest wiadomo i genami, i pobudzaniem w sumie też. Tylko ja np na siłę nie prowadzę Lili za rączki jak wiem, ze 100% pewnie czuje się na czworaka, a raczkuje mi juz ze trzy mce. Zaczęła chodzić przy meblach 2 tyg temu, póki co nie próbuje się puszczać ich nawet, co z tego, że skończyła roczek tydzień temu. Chociaż w sumie liczy się u nas jeszcze czas korygowany, więc muszę ;liczyć tak jak miałam termin
Moj drugi miesiąc przy meblach chodzi, ale dopiero ostatnio zaczal chwile samodzielnie stac. Dzis zrobil cos w rodzaju 3 kroczkow sam. Prowadzony za raczki chodzi, ale nie jestem tego szczegolnym zwolennikiem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
08.09.2013 Adaś
Snow_White1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 18:27   #163
Aaamelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Aaamelkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 3 908
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez ladanseuse14 Pokaż wiadomość
Przesylam moc

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------



Tez nie wiem :P
Dzięki za moc już dużo zrobiłam,praktycznie zostało jeszcze pozamiatać i zmyć na mokro,ale to juz jak Maly zasnie,padam w taki upal nie ma sie sily na nic

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
09-07-2011
06-10-2013 Michaś

07-04-2015 Kamiś



Aaamelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 18:30   #164
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Goraco :/

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 18:43   #165
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez Larysa88 Pokaż wiadomość
jaika pisałaś że czekasz na promo tescowych pieluch i będą od 31.07 do końca sierpnia mam jeszcze 2 opakowania ale chyba teraz wezmę 4+ sprawdzę je
no w końcu dzięki za info ja chyba od razu kupię 4 paczki w tym jedną 4+ na spróbowanie
Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
dopiero mi budują rossmanna
to może i do tego czasu dodadzą do tych kaszek rurkę
Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
a co dobrego w tym ze dziecko chodzi np. przed roczkiem? z tego co wiem dobrze jesli dziecko wlasnie raczkuje, chocby nawet mialo to tydzien tylko robic, bo powstaja polaczenia miedzy lewa i prawa półkulą mózgową ktore podczas samej nauki chodzenia nie powstaja no i wlasnie ta naprzemiennosc typu lewa reka-prawa noga wlasnie wtedy sie cwiczy najlepiej.

oczywiscie nie mowie jak dziecko sie nauczy chodzic ze to cos zlego - raczej chodzi mi o to ze to ze dziecko nauczy sie chodzenia w 15 miesiacu zycia a nie w 9 bo polubilo raczkowanie to nic strasznego.

u mnie wszyscy sie dziwia ze dzieci po roczku zaczely chodzic. a jak prtzyjechala moja kolezanka z de to zdziwiona ze dzieci tak szybko mi zaczely chodzic bo jej jak mialy poltora roku to zaczely i wszyscy mowili ze to normalne
no coś w tym jest Kamil najpierw chodził (miał 10 mies) i do dziś dnia się potyka, wczoraj spadł z kilku schodów jak znosił wózek i skręcił sobie nogę na szczęście już go dziś nie boli
Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
poziomkowa - jeszcze poza musami takie kaszki bywaja, chyba o nich tez pisalas


---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------



http://babyledweaning.pl/start/zalety-metody-blw.html
czyli bobas lubi wybor po pl

u mnie ma tez wybor - je albo nie je
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 18:50   #166
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c



mam tyły i nie dam rady nadrobić bo mi net szwankuje bynajmniej dzisiaj... moje dziecko w ogole ktoś mi podmienił serio od tygodnia jest tylko mama mama mama jest opiszczała najlepiej na rękach ale na nich tez jest nudno wiec zaraz się wyrywa i tak z rąk do rąk na podłodze zle itd. ja już nie wiem o co jej chodzi :/ z jedzeniem tez raz chce raz nie o co chodzi????
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 19:08   #167
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez angelikada Pokaż wiadomość


mam tyły i nie dam rady nadrobić bo mi net szwankuje bynajmniej dzisiaj... moje dziecko w ogole ktoś mi podmienił serio od tygodnia jest tylko mama mama mama jest opiszczała najlepiej na rękach ale na nich tez jest nudno wiec zaraz się wyrywa i tak z rąk do rąk na podłodze zle itd. ja już nie wiem o co jej chodzi :/ z jedzeniem tez raz chce raz nie o co chodzi????
moja tez ma ta ostatnio. moze to jakis skok?>
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 19:32   #168
ewacia85
Wtajemniczenie
 
Avatar ewacia85
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: .............
Wiadomości: 2 737
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez angelikada Pokaż wiadomość


mam tyły i nie dam rady nadrobić bo mi net szwankuje bynajmniej dzisiaj... moje dziecko w ogole ktoś mi podmienił serio od tygodnia jest tylko mama mama mama jest opiszczała najlepiej na rękach ale na nich tez jest nudno wiec zaraz się wyrywa i tak z rąk do rąk na podłodze zle itd. ja już nie wiem o co jej chodzi :/ z jedzeniem tez raz chce raz nie o co chodzi????
Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
moja tez ma ta ostatnio. moze to jakis skok?>
coś w tym jest bo coraz częściej piszecie że nic tylko mama i mama ...u mnie jest to samo esli mnie nie widzi i nie słyszy jak jest z kims innym to jest ok ale ejśli usłyszy mój głos albo zobaczy mnie przez okno przez ułamek sekundy to wpada w taka histerie że masakra nikt o nie może uspokoić troszke to smieszne a troszke przerrażające
ewacia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 19:32   #169
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Witam w nowym wątku.
Umieram z gorąca. Nie wyrobię z tą temperaturą.
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-29, 19:35   #170
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Miki też chodzi i mama mama mama i strasznie się pcha na ręce, co chwilę podbiega i wyciąga rączki

a dzisiaj pokazywał jaki ma dobry obiadek
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 19:40   #171
ewacia85
Wtajemniczenie
 
Avatar ewacia85
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: .............
Wiadomości: 2 737
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Witam w nowym wątku.
Umieram z gorąca. Nie wyrobię z tą temperaturą.
u mnie podeszczowy chodek
ewacia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 19:41   #172
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Co do raczkowania to koleżanka ma bratanka ktory ma cztery lata i nie mówi, wszystko rizumie, stworzył swój język którym porozumiewa się z rodzicami. I chodzą z nim do psychologa i logopedy. Któryś tam z kolei specjalista orzekł że to przez ominięcie etapu raczkowania... że właśnie coś chodzi o te połączenia w mózgu chyba i teraz kazali im bawić się z nim jak najwięcej na podłodze a najlepiej to żeby gonili się z nim po domu raczkujac
Ja tam nie wiem, specjalistą nie jestem ale mój chrzesniak pierwsze wyrażenie wyplul z siebie jak miał prawie 5 lat. No a teraz mu się papa nie zamyka. Sam czasami widzi że już nikt go nie słucha ale jemu nie przeszkadza, jedzie z koksem dalej a no i w sumie on raczkowal ale krótko bo za dwa tyg poszedł.
Także tego, dziecko samo wie kiedy raczkowac, chodzić czy mówić.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 20:02   #173
doughnut_agg
Zadomowienie
 
Avatar doughnut_agg
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 179
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez angelikada Pokaż wiadomość


mam tyły i nie dam rady nadrobić bo mi net szwankuje bynajmniej dzisiaj... moje dziecko w ogole ktoś mi podmienił serio od tygodnia jest tylko mama mama mama jest opiszczała najlepiej na rękach ale na nich tez jest nudno wiec zaraz się wyrywa i tak z rąk do rąk na podłodze zle itd. ja już nie wiem o co jej chodzi :/ z jedzeniem tez raz chce raz nie o co chodzi????
z jedzeniem to moze byc wina upalow. moja ma to samo. raz zje wszystko innym razem pociamcia i nie chce, woli tylko pic i jesc przekaski typu owoce, chrupki

Cytat:
Napisane przez ewacia85 Pokaż wiadomość
coś w tym jest bo coraz częściej piszecie że nic tylko mama i mama ...u mnie jest to samo esli mnie nie widzi i nie słyszy jak jest z kims innym to jest ok ale ejśli usłyszy mój głos albo zobaczy mnie przez okno przez ułamek sekundy to wpada w taka histerie że masakra nikt o nie może uspokoić troszke to smieszne a troszke przerrażające
znam to. ja nie moge pojawic sie w zasiegu Julki wzroku bo od razu do mnie chce leciec, a jak jej nie wezme na rece to ryk.


bylismy dzisiaj na dzialce z dziadkami, Jula popluskala sie w basenie, pobiegala na golaska. super sie bawila zerwalam jej kwiatka, podtykalam sobie pod nos i udawalam, ze kicham, a pozniej ona do wszystkich latala i podstawiala im kwiatka zeby kichali cwaniara

Edytowane przez doughnut_agg
Czas edycji: 2014-07-29 o 20:05
doughnut_agg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 20:04   #174
Little_Spark
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 141
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

larysko ja tez przy kaszce zdrowy brzuszek z lipa mieszam lyzeczka mm a pozniej kaszke bo on je na gesto lyzeczka wlasnie
teraz kupilam w biedronce bo cena mnie skusila i znow robia mi sie mega grudy takze nie wiem o co kaman ale Maks zajada mimo wszystko wiec chyba niepotrzebnie sie czepiam

Cytat:
Napisane przez kropla_deszczu Pokaż wiadomość

Little Spark dmuchawce sama malowałam ręcznie, nie z jakiegoś szablonu
wow, no to jestem pelna podziwu
Maks tez mi daje ostro popalic wiec troche rozumie o czym piszesz

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
Moj od tygodnia zasypia o wpół pierwszej i wcale nie śpi dłużej rano.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
o rety to strasznie pozno
a w dzien duzo spi?

Cytat:
Napisane przez ladanseuse14 Pokaż wiadomość
Poziomkowa to takich nie widzialam :tirba:

Monia dobra kobieto pocieszasz mnie. Bo Julka jutro konczy 11 miesiecy i tylko przy meblach lazi...
Maks tez jutro konczy jedenascie miesiecy i o chodzeniu jeszcze nawet nie mysli, dopiero od kilku dni tak pewnie stoi ale to i tak z trzymanka

jeszcze co do porownywania dzieci...
Maks ma kuzynke dwa miesiace starsza, ona po 6-7 miesiacu zaczela duuuzo czasu spedzac w chodziku, jak miala 10 miesiecy chodzila prowadzana za jedna raczke (raczkowanie ominela, zreszta nie miala okazji sie nauczyc bo prawie ciagle byla w pionie) i ostatnio jak tam bylismy to mama tej dziewczynki na nasz widok krzyknela zbulwersowana: to co on jeszcze nie chodzi???!! to kiedyż on zacznie?
no zniesmaczony ton jej glosu tak mnie wkurzyl, ze chyba predko tam nie pojedziemy, bo nie chce sie denerwowac takim glupim gadaniem

Cytat:
Napisane przez ewacia85 Pokaż wiadomość
u mnie dziwnie bo ani tv ani laptop nie działa na sebcia wciągająco ...mógłby nie istniec bo niezbyt zwraca uwagę

[/COLOR]adi nałozyl mi maseczkę z glinki i już czuję sie piekna
u nas to samo
w domu tv brak i Maks chyba po prostu nie jest nauczony ogladania
jak pojdziemy do mojej mamy czy siostry i wlacza mu bajki to spojrzy 5 sek zdziwiony co to a pozniej olewa

no i Maks tez je w nocy, nawet 3-4 razy ( a bywa ze jak ma gorsza noc to czesciej domaga sie cyca, pewnie nawet nie z glodu no ale z jakiegos powodu tylko piers go uspokaja) i w normalnych warunkach zupelnie by mi to nie przeszkadzalo ale teraz to juz sie mega martwie jak to bedzie na weselu jak pomysle o tym jak ja sie wykaraskam z sukni slubnej zeby go nakarmic to mi sie slabo robi
__________________
Maksyś
Little_Spark jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 20:20   #175
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

mnie troche wkurza jak niektorzy staraja sie natale prowadzac a ona usilnie chce raczkowac. jakby trzeba bylo siagnac ja za te dwie rece, bo musi chodzic. bedzie chciala to sama bedzie sie wspinac na nogi i domagac prowadzenia. ale tesciowa i szwagierki usilnie chca ja prowadzac, wlasciwie nie wiem czemu, rpzeciez to takie niewygodne jest
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 20:30   #176
inwersja
dryfuję słowami
 
Avatar inwersja
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4 143
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
Co do raczkowania to koleżanka ma bratanka ktory ma cztery lata i nie mówi, wszystko rizumie, stworzył swój język którym porozumiewa się z rodzicami. I chodzą z nim do psychologa i logopedy. Któryś tam z kolei specjalista orzekł że to przez ominięcie etapu raczkowania... że właśnie coś chodzi o te połączenia w mózgu chyba i teraz kazali im bawić się z nim jak najwięcej na podłodze a najlepiej to żeby gonili się z nim po domu raczkujac
Ja tam nie wiem, specjalistą nie jestem ale mój chrzesniak pierwsze wyrażenie wyplul z siebie jak miał prawie 5 lat. No a teraz mu się papa nie zamyka. Sam czasami widzi że już nikt go nie słucha ale jemu nie przeszkadza, jedzie z koksem dalej a no i w sumie on raczkowal ale krótko bo za dwa tyg poszedł.
Także tego, dziecko samo wie kiedy raczkowac, chodzić czy mówić.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja wiem jakie są teorie, że raczkowanie, że połączenia mózgowe itp. itd.
Ale prawdę powiedziawszy śmieszy mnie teoria tych logopedów, bo tona prawdę nie ma reguły i w tej kwestii też każdy jest inny.
Raczkowanie lub nie niby takie genetyczne, a moje dziecko raczkuje choć żadne z nas, ani ja ani mąż nie raczkowało. Miłosz już od jakiś 3tyg chodzi sam, a nikt go nigdy nie prowadzał, nie sadzał, nie wymagał tego od niego. Ja zaczęłam chodzić jak miałam 1,5 roku. M. też nie zaczął wcześniej niż koło roczku.
A i dodam, że mimo braku połączeń w moim mózgu bardzo szybko mówiłam i do tego poprawnie. Ciotka mówiła na mnie Bielicka, bo gęba mi się nie zamykała. Długo zanim zaczęłam chodzić, to już na całego kłapałam dziobem, także ten

Kropla, wg mnie nie jest to regułą, że raczkowanie opóźnia chodzenie. U nas obie umiejętności były ćwiczone praktycznie równocześnie. Miłosz wstał przy meblach tydzień przed tym jak zaczął raczkować. Raczkował coraz sprawniej, a w między czasie coraz stabilniej stał i w końcu zaczął przemieszczać się przy meblach. No i teraz już coraz więcej chodzi sam, choć jak ma ochotę to też i raczkuje.

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
Miki też chodzi i mama mama mama i strasznie się pcha na ręce, co chwilę podbiega i wyciąga rączki

a dzisiaj pokazywał jaki ma dobry obiadek
A Miłek dziś pluł obiadkiem, z deserkiem zrobił to samo

Co to za av? Majka?
__________________
"Gdybym tylko mógł przekazać Ci choć cząstkę własnego szczęścia, abyś już na zawsze była wolna od smutku i melancholii."
Albert Einstein

Edytowane przez inwersja
Czas edycji: 2014-07-29 o 20:28
inwersja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 20:35   #177
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez ewacia85 Pokaż wiadomość
coś w tym jest bo coraz częściej piszecie że nic tylko mama i mama ...u mnie jest to samo esli mnie nie widzi i nie słyszy jak jest z kims innym to jest ok ale ejśli usłyszy mój głos albo zobaczy mnie przez okno przez ułamek sekundy to wpada w taka histerie że masakra nikt o nie może uspokoić troszke to smieszne a troszke przerrażające
no dokładnie! jakbym czytała o Lenie...

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
moja tez ma ta ostatnio. moze to jakis skok?>
hmmm mówisz? może też cos w tym jest?

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------

Cytat:
Napisane przez doughnut_agg Pokaż wiadomość
z jedzeniem to moze byc wina upalow. moja ma to samo. raz zje wszystko innym razem pociamcia i nie chce, woli tylko pic i jesc przekaski typu owoce, chrupki


tez na pewno upały nie pomagają no ale przecież trzeba cos jesc :/ ...
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 20:36   #178
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
oby nie ospa! Zdrówka nasza ospa okazała sie uczuleniem na komary.
Oby to było uczulenie


Cytat:
Mi sie wydaje ze na jesień przejdę z powrotem na ten system ze body krótki rękaw lub bez rękawów i na to bluzeczka z długim. Nie chce zeby miał gole plecy jak bedzie zimno. A pod kurtke moze podwiewać, zresztą nawet w domu niech ma przykryte.
Też tak ubierała Stanisława jesienią i zimą. Jak za ciepło to zawsze można zdjąć bluzkę z długim rękawem. Body jak dla mnie są koniecznością na chłodne dni i mam zamiar ich używac jak najdłużej.


Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
Co do raczkowania to koleżanka ma bratanka ktory ma cztery lata i nie mówi, wszystko rizumie, stworzył swój język którym porozumiewa się z rodzicami. I chodzą z nim do psychologa i logopedy. Któryś tam z kolei specjalista orzekł że to przez ominięcie etapu raczkowania... że właśnie coś chodzi o te połączenia w mózgu chyba i teraz kazali im bawić się z nim jak najwięcej na podłodze a najlepiej to żeby gonili się z nim po domu raczkujac
Ja tam nie wiem, specjalistą nie jestem ale mój chrzesniak pierwsze wyrażenie wyplul z siebie jak miał prawie 5 lat. No a teraz mu się papa nie zamyka. Sam czasami widzi że już nikt go nie słucha ale jemu nie przeszkadza, jedzie z koksem dalej a no i w sumie on raczkowal ale krótko bo za dwa tyg poszedł.
Także tego, dziecko samo wie kiedy raczkowac, chodzić czy mówić.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Eee to my się gonimy codziennie. Zaciesz ma Stanisław straszny, zreszta ja też. Ryk jest jak podwinie mu się rączka i zaliczy glebę

U nas też BLW sprawdza się świetnie. Teraz widzę, że naprawdę najada się (zresztą waga na to wskazuje) choć jeszcze jedzonko ląduje na podłodze. Niemniej wolę to niż pichcić zupki, których nie lubi. Zje konkreta i jest OK.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 20:37   #179
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez Little_Spark Pokaż wiadomość
larysko ja tez przy kaszce zdrowy brzuszek z lipa mieszam lyzeczka mm a pozniej kaszke bo on je na gesto lyzeczka wlasnie
teraz kupilam w biedronce bo cena mnie skusila i znow robia mi sie mega grudy takze nie wiem o co kaman ale Maks zajada mimo wszystko wiec chyba niepotrzebnie sie czepiam



wow, no to jestem pelna podziwu
Maks tez mi daje ostro popalic wiec troche rozumie o czym piszesz



o rety to strasznie pozno
a w dzien duzo spi?



Maks tez jutro konczy jedenascie miesiecy i o chodzeniu jeszcze nawet nie mysli, dopiero od kilku dni tak pewnie stoi ale to i tak z trzymanka

jeszcze co do porownywania dzieci...
Maks ma kuzynke dwa miesiace starsza, ona po 6-7 miesiacu zaczela duuuzo czasu spedzac w chodziku, jak miala 10 miesiecy chodzila prowadzana za jedna raczke (raczkowanie ominela, zreszta nie miala okazji sie nauczyc bo prawie ciagle byla w pionie) i ostatnio jak tam bylismy to mama tej dziewczynki na nasz widok krzyknela zbulwersowana: to co on jeszcze nie chodzi???!! to kiedyż on zacznie?
no zniesmaczony ton jej glosu tak mnie wkurzyl, ze chyba predko tam nie pojedziemy, bo nie chce sie denerwowac takim glupim gadaniem



u nas to samo
w domu tv brak i Maks chyba po prostu nie jest nauczony ogladania
jak pojdziemy do mojej mamy czy siostry i wlacza mu bajki to spojrzy 5 sek zdziwiony co to a pozniej olewa

no i Maks tez je w nocy, nawet 3-4 razy ( a bywa ze jak ma gorsza noc to czesciej domaga sie cyca, pewnie nawet nie z glodu no ale z jakiegos powodu tylko piers go uspokaja) i w normalnych warunkach zupelnie by mi to nie przeszkadzalo ale teraz to juz sie mega martwie jak to bedzie na weselu jak pomysle o tym jak ja sie wykaraskam z sukni slubnej zeby go nakarmic to mi sie slabo robi
W dzień ma trzy drzemki tak od godziny do półtorej.
Nieprzyjemne te teksty o chodzeniu
Tez bym unikała spotkań. A macie pokój w miejscu wesela?




Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
mnie troche wkurza jak niektorzy staraja sie natale prowadzac a ona usilnie chce raczkowac. jakby trzeba bylo siagnac ja za te dwie rece, bo musi chodzic. bedzie chciala to sama bedzie sie wspinac na nogi i domagac prowadzenia. ale tesciowa i szwagierki usilnie chca ja prowadzac, wlasciwie nie wiem czemu, rpzeciez to takie niewygodne jest
Rodzina tza chce leosia prowadzać bo myślą ze mi sie nie chce schylać zeby to robic haha i zeby tylko jak najszybciej chodził.
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 20:38   #180
Natala84
Zakorzenienie
 
Avatar Natala84
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 243
Dot.: Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę! Mamy IX-X 2013 c

Cytat:
Napisane przez kropla_deszczu Pokaż wiadomość
Bo wiele dzieci znam takich ze jak raczkowaly to późno zaczęły chodzić, bo tak uwielbialy raczkowanie. A wiem, że raczkowanie to taka czynność która dziecko śmiało może ominąć. I patrząc.na to, że Alicja już od 3 miesięcy pełza, to miałam nadzieje że kolejny etap to będzie chodzenie, a nie jeszcze raczkowanie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
to niestety nie prawda zdecydowanie lepiej gdy dziecko raczkuje. a często nie raczkują dzieci, którym rodzice w jakiś sposób przeszkodzili w ich naturalnym rozwoju.....

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
a co dobrego w tym ze dziecko chodzi np. przed roczkiem? z tego co wiem dobrze jesli dziecko wlasnie raczkuje, chocby nawet mialo to tydzien tylko robic, bo powstaja polaczenia miedzy lewa i prawa półkulą mózgową ktore podczas samej nauki chodzenia nie powstaja no i wlasnie ta naprzemiennosc typu lewa reka-prawa noga wlasnie wtedy sie cwiczy najlepiej.

oczywiscie nie mowie jak dziecko sie nauczy chodzic ze to cos zlego - raczej chodzi mi o to ze to ze dziecko nauczy sie chodzenia w 15 miesiacu zycia a nie w 9 bo polubilo raczkowanie to nic strasznego.

u mnie wszyscy sie dziwia ze dzieci po roczku zaczely chodzic. a jak prtzyjechala moja kolezanka z de to zdziwiona ze dzieci tak szybko mi zaczely chodzic bo jej jak mialy poltora roku to zaczely i wszyscy mowili ze to normalne


Cytat:
Napisane przez dirtymagic85 Pokaż wiadomość
Laski ponawiam wczorajsze pytanie: co to znaczy blw? padło to określenie 2 razy odnośnie jedzenia, o co kaman?
jak dziewczyny napisały - dziecko lubi wybór. czyli zamiast papki dajesz jedzenie w kawałkach i niech się dzieje wola nieba

Samba, używamy widelca z takiego zestawu
http://www.mamabebe.pl/product-pol-1...U3nRoClyvw_wcB
a dla starszaków mogę śmiało polecić sztućce z lidla, o takie:
http://fanlidla.pl/gazetka/2014.05.1...cce,dla,dzieci
pojawiają sie co jakiś czas


Hania waży 9100 i ma 76 cm
__________________
Marysia

Hania


94,5....70,5....65


http://szydelkogagusi.blogspot.com/
Natala84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-15 12:14:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.