Tłusta skóra - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-17, 11:18   #151
Fika33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8
Dot.: Świece się ! - cera tłusta, przetłuszczająca się - WĄTEK ZBIORCZY

Witam wszystkich mam 34 lata i nadal problem z tłusta i przetłuszczajaca sie cera. Ostatno na mojej twarzy pojawił sie straszny wysyp pryszczy( musze sie przyznać ze do tej pory stosowałam kosmetyki matujace i było ok az do teraz) w panice udałam sie do apteki i zakupiłam łagodny zel-krem Clean-Ac z Avene,z tej samej serii krem nawilzajacy Clean-Ac to na noc bo mam strasznie przesłuszona cere i az sciagnieta a na dzien smaruje twarz z Bodermy Sebium krem matujaco- tonujacy.Nie jestem pewna czy to zestawienie jest odpowiednie i nie wiem czy po tym zelu moja twarz powinna byc tak bardzo ściagnieta co o tym sadzicie? a dermatolog kazał przemywac mi twarz Cetaphilem ale nie mam odwagi by go zastosowac bo boje sie ze moze tylko pogorszyc stan mojej cery ,juz sama nie wiem co robic z moja twarza.
Fika33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 19:21   #152
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Świece się ! - cera tłusta, przetłuszczająca się - WĄTEK ZBIORCZY

Dobry żel do twarzy nie powinien w ogóle zostawiać uczucia ściągnięcia. Jeśli takie odczucie się pojawia to oznacza, że przesusza on skórę.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 15:54   #153
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Świece się ! - cera tłusta, przetłuszczająca się - WĄTEK ZBIORCZY

Może mnie ktoś poratuje, bo mi dziś nadzieja całkiem odpłynęła

Twarz rano nawilżam Humektanem, na noc stosuję krem Physiogel. Myję buzię Physiogelem.
W listopadzie robiłam badanie hormonów, wyszedł lekko podwyższony androstendion i podwyższony estradiol. Zażywam już pół roku Cilest (po trzech miesiącach androstendion i estradiol w normie), od trzech miesięcy Verospiron.
Żaden z tych preparatów nie zadziałał na moją skórę w widoczny sposób.
Równolegle leczona byłam na trądzik Tetralysalem (jak na moje oko to nie pomógł, ale widać było, że ingeruje w organizm), później Differinem (bez różnicy, poza wysuszeniem) i Epiduo (mój prywatny cudotwórca, dzięki niemu póki co jest bardzo fajnie).

Trądzik znika, a moja twarz dalej przetłuszcza się jak szalona. Cilest, jeśli to zmniejszył, to w baardzo niewielkim stopniu, verospiron na pewno nie.

Byłam dziś u endokrynologa omówić poleconą przez dermatolog Diane 35, nie zgodził się. Za duże obciążenie wątroby, brak konkretnych medycznych wskazań (na trądzik nie, bo go na chwilę obecną prawie nie ma, a łojotok to zbyt słaba podstawa do tak napakowanego w hormony leku), możliwe działania niepożądane ze strony krzepliwości.
Mam możliwość jej zdobycia, ale nie o to chodzi. Ufam mojemu endokrynologowi i w żaden sposób nie chcę kwestionować jego (a właściwie naszej wspólnej) decyzji.


Tylko pytanie - co mi teraz pozostało? Jak mogę się pozbyć łojotoku albo w widoczny sposób go zmniejszyć?
Ściąganie tłuszczu z twarzy co godzinę mnie absolutnie nie bawi

Edit: twarz przetłuszcza mi się cała, nie tylko w strefie T, choć wiadomo, tam nieco mocniej.

Edytowane przez sabona89
Czas edycji: 2009-06-30 o 15:58
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 12:13   #154
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Świece się ! - cera tłusta, przetłuszczająca się - WĄTEK ZBIORCZY

Może jednak ktoś mi coś poleci?

Zapomniałam dodać, że włosy również się mocno przetłuszczają, wymagają codziennego mycia.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 15:28   #155
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Świece się ! - cera tłusta, przetłuszczająca się - WĄTEK ZBIORCZY

A czy robiłaś badania w kiedynku hormonalnym? Na na poziom hormonów androgennych? Cieżko polecić jedną, skuteczną terapię, jeżeli nie zna się źródła problemu.
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 16:59   #156
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Świece się ! - cera tłusta, przetłuszczająca się - WĄTEK ZBIORCZY

Widzę, że się muszę zacytować:
Cytat:
Napisane przez sabona89 Pokaż wiadomość
W listopadzie robiłam badanie hormonów, wyszedł lekko podwyższony androstendion i podwyższony estradiol.
Badałam TSH, FSH, LH, estradiol, testosteron, DHEA-S i androstendion.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 18:16   #157
limette
Raczkowanie
 
Avatar limette
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 49
Dot.: Świece się ! - cera tłusta, przetłuszczająca się - WĄTEK ZBIORCZY

Na tłustą i świecącą się skórę zaczęłam stosować tabletki z wyciągiem bratka firmy sunfarm o nazwie Cerabit. Do tabletek dołączony był żel który jest naprawdę rewelacyjny! Nie spodziewałam się ale naprawdę przestałam błyszczeć i straszyć , pięknie wysusza i matowi skórę.
limette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-04, 15:09   #158
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Świece się ! - cera tłusta, przetłuszczająca się - WĄTEK ZBIORCZY

Czy ten żel Cerabit przypadkiem nie powoduje przesuszania skóry?
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 15:25   #159
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Świece się ! - cera tłusta, przetłuszczająca się - WĄTEK ZBIORCZY

ja stosowalam cynk. pomogl, ale niestety na krotko i znowu jest błyszcząco
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 17:42   #160
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Świece się ! - cera tłusta, przetłuszczająca się - WĄTEK ZBIORCZY

troche tabletek (sumplementow) podaliście i nie wiem co wybrac, może macie informacje jakie skladniki w tabletkach są najskuteczniejsze przy łojotoku, co ma największe właściwosci zmniejszajace łojotok??

U mnie sie najbardziej swiecą policzki i nos;/ a policzki to juz masakra

czoło i broda się wogole nie swieca

makijaz poprostu splywa ze mnie juz nie wiem co robic ponad miesiac temu odstawilam anty, moze to byl najgordzy okres a potem bedzie juz lepiej jak hormony wroca co normy?
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 21:15   #161
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Świece się ! - cera tłusta, przetłuszczająca się - WĄTEK ZBIORCZY

odkąd zaczęłam nawilżać cere mniej się przetłuszcza , zawsze mam bibułki matujące i puder więc aż tak źle nie jest
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-14, 10:59   #162
Flossy15
Rozeznanie
 
Avatar Flossy15
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 645
Tłusta cera

Witam, mam duży problem z tłustą skórą na czole. Ostatnio obcięłam sobie grzywkę i już po kilku godzinach jest przetłuszczona, oczywiście nadmiar sebum przenosi się z czoła, a reszta włosów jest w stanie normalnym. Ogólnie szybko mi się nie przetłuszcza skóra głowy, tylko to czoło i nie wiem co mam zrobić. Każdy ma inne teorie na temat tłustej skóry: jedni mówią: nawilżać, drudzy- wysuszać. Może Wy znacie jakieś preparaty regulujące produkcję sebum lub domowe sposoby na tłustą skórę (maseczki, toniki itp.)? Dodam, że nie chciałabym nic na bazie alkoholu, bo on wysusza, potem skóra się broni, wytwarzając więcej sebum i robi się błędne koło. Stosuję także cynk, ale on niewiele pomaga, więc byłabym bardzo wdzięczna, gdybyście podsunęli mi pomysł jak sobie mogę z tym poradzić.
Flossy15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 11:05   #163
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Tłusta skóra.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=153157
http://pretty.wizaz.pl/forum/showthread.php?p=12337122
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=236721
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 22:07   #164
Auretia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 42
Dot.: Tłusta skóra.

Absolutnie nie wysuszac, tylko nawilzac!! Nawilzenie to nie to samo co natluszczanie. Jesli obawiasz sie ze kosmetyk nie nawilzy Ci skory, mozesz wybrac nawilzanie od srodka. Zgadzam sie co do alkoholu w kosmetykach, moze podrazniac i tak jak cynk (np kremy przeciw blyszczeniu sie) powoduje ze po kilku godzinach jest gorzej.
Auretia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 11:41   #165
mroziczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś tam w świeci
Wiadomości: 2
GG do mroziczek
Dot.: Świece się ! - cera tłusta, przetłuszczająca się - WĄTEK ZBIORCZY

Też mam problem z tłustą cerą. Kiedyś zmagałam się z trądzikiem (na szczęście to już przeszłość) ale tłusta cera pozostała, chociaż nauczyłam się ją odpowiednio pielęgnować i trzymać w ryzach moją skłonną do przetłuszczania buźkę .

Jeśli nie macie problemu z trądzikiem to odradzam używanie żeli do cery tłustej i trądzikowej, gdyż bardzo wysuszają skórę. Polecam lekkie żele do cery normalnej lub mieszanej. Świetne są Żele/kremy do skór alergicznych, atopowych, gdyż są bardzo delikatne i dodatkowo nawilżają skórę. Moje typy to AA i Lirene.

Ponadto nawilżanie. Dla mnie niezastąpiony Humektan, tani i chyba najlepszy krem nawilżający do cery tłustej, który nie zatyka porów i nie powoduje wysypu po kilu dniach stosowania.

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

I dodam jeszcze że wbrew pozorom ważne przy cerze tłustej jest natłuszczenie skóry i tu polecam Olejek Konopny (do kupienia na biochemii urody) Trochę śmierdzi ale jest to jedyny olejek niekomedogenny czyli nie zatykający porów.

A jeśli chodzi o pudry to polecam puder ryżowy, Kryolan Anti-shine, i zwykła skrobia ziemniaczana

Ja w ten sposób ujarzmiam swoją tłustą cerę i jak dotąd nie znalazłam lepszego sposobu.
mroziczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 13:34   #166
Behemoth666
Rozeznanie
 
Avatar Behemoth666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 703
Dot.: Świece się ! - cera tłusta, przetłuszczająca się - WĄTEK ZBIORCZY

mroziczek oprócz tych żeli AA i Lirene używam identycznie to samo co Ty! Więc tu kolejna osoba mozę potwierdzić - dosyć skuteczne sposoby na tłustą cerę
Behemoth666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 19:43   #167
Flake
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 14
Dot.: Świece się ! - cera tłusta, przetłuszczająca się - WĄTEK ZBIORCZY

A ja już nie wiem co mam robić, twarz mi sie tłuści jak nie wiem co, jak po 2 godzinach dotknę to normalnie mam taki tłuszcz na palcu...
A musze wysuszać na noc, ponieważ jeszcze walcze z trądzikiem... I kompletnie nie wiem co robić
Flake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 19:52   #168
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Świece się ! - cera tłusta, przetłuszczająca się - WĄTEK ZBIORCZY

przestań wysuszać buźke bo przez to jeszcze bardziej przetłuszcza się, lepiej zacznij ją nawilżać
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 00:03   #169
Flake
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 14
Dot.: Świece się ! - cera tłusta, przetłuszczająca się - WĄTEK ZBIORCZY

Rzecz w tym, że jak nie będe używał kremów to trądzik wraca.
Flake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-23, 07:17   #170
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Świece się ! - cera tłusta, przetłuszczająca się - WĄTEK ZBIORCZY

zapewne te kremy wysuszają skórę a to przyczynia się do jeszcze większych problemów, jeśli nie chcesz to nie musisz ich odstawiać ale zmniejszyć częstotliwość ich używania, np. jednego dnia smarujesz się kremem na trądzik a drugiego kremem nawilżającym
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 23:21   #171
qazxsw123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4
Pytanie o krem Siarkowa Moc - Antybakteryjny krem matujący

Cześć,

Chciałbym zapytać o kremSiarkowa Moc - Antybakteryjny krem matujący. Jest bardzo zachwalany przez osoby z błyszczącą się cerą.

Niestety ten problem dotyka także mnie. Żadne kremy matujące na mnie nie działają, najbardziej żałosne są te z garniera lub nivei, bo one działają przez 30 minut znakomicie, a po godzinie efekt świecenia uderza z poczwórną siłą. Kto ma ten problem ten wie o czym mówię.


Wracając jednak do tematu i kremu siarkowa moc - muszę zapytać o coś jako facet. Chciałbym kupić sobie ten krem, ale przeczytałem gdzieś w opiniach, że w tym kremie jest puder... Czy to oznacza, że to krem mówiąc krócej nie jest dla mężczyzn? Nigdy bym nie użył pudru na twarz jak tym bardziej np fluidu

Proszę aby ktoś kto używał tego kremu mnie oświecił, czy faktycznie w składzie jest coś co "Sztucznie" zakrywa niedoskonałości, albo matuje skórę.


Przy okazji może ktoś poleci jakiś bardzo dobry kosmetyk do cery przetłuszającej się? Jestem w stanie w desperacji wydać większą kwotę byle by był taki kosmetyk skuteczny i długotrwały.
qazxsw123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 00:13   #172
nina1988
Przyczajenie
 
Avatar nina1988
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
GG do nina1988
Dot.: Pytanie o krem Siarkowa Moc - Antybakteryjny krem matujący

Podbijam temat tez słyszałam o tym kremie, ale czy oby zawartosc siarki nie wysusza za bardzo skóry przy regularnym stosowaniu?
Jesli chodzi o inne firmy to ja zachwalam Lirene, od roku używam kosmetyków tej firmy m.in. kremu do cery naczynkowej oraz matujacego, jak dla mnie bomba i nie umywaja sie do garniera czy nivea chociaż cena jest porównywalna (14-20 zł) za to jakość Lirene o wiele lepsza. Teraz coś tylko dla dziewczyn: fluid matujący Nature Matte 7h (cappucino) to moje odkrycie roku. Rzeczywiscie matuje do 7h, ma super konsystencje, przyjemny zapach i swietnie kryje nie tworząc przy tym efektu maski. Na dodatek kosztuje ok 14 zł, sama byłam zaskoczona że mozna znależć tak dobry podkład w takiej cenie.
Jesli chodzi o inne kremy matujące zastanawiam sie nad kupnem kremu firmy La roche posay, narazie uzywam rosaliac XL riche do skóry ze sklonnoscia do zaczerwienien i jestem równiez zadowolona, chociaz cena 5 razy wieksza od Lirene... btw czy ktoś z was stosowal krem La roche i moze podzielic sie opinia?
nina1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 11:09   #173
qazxsw123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4
Dot.: Pytanie o krem Siarkowa Moc - Antybakteryjny krem matujący

A niech wysusza, byle tylko się tak nie świeciła.

Zauważyłem pewne zależności. Moja skóra po umyciu wieczorem, jak już idę spać w zasadzie jest dość matowa. Mało się świeci. Po przebudzeniu rano również moja skóra jest sucha i sięnie świeci. Problem zaczyna się gdy rano biorę prysznic. Ostatnio kładę tylko krem nawilżający nivea or men. I tak gdzieś godzinę po przyjściu do pracy już czuje po prostu, że się błyszczę, że mam na twarzy jakąś lekką warstwę sebum, czy jak to się nazywa Wtedy idę do łazienki i patrząc w lustro nigdy sie nie myle. Widzę, że błyszczę się jakbym sie nasmarował na twarzy oliwką i to grubą warstwą, szczególnie w strefie T - głównie nos i czoło bo broda jeszcze jest w miare. Przecieram twarz chusteczkami co godzine/dwie, ale to chyba nie jest dobry pomysl.

Dla mnie to mega żenujące. Może to głupie, ale z tego wynikają czasem głupie sytuacje. Ostatnio koleżanka z pracy pożyczyła mi telefon bym gdzie zadzwonił, po zakonczeniu rozmowy patrzę w wyświetlacz i jest tłusty z mojej cery. Przyłożyłem pewnie wyświetlacz blisko twarzy... Telefon dyskretnie wytarłem jak nikt nie widział Ale takie sytuacje uświadamiają mi, że to niepozwala normalnie funkcjonować, wpędza w kompleksy i powinienem to leczyć na wszelkie możliwe sposoby.
qazxsw123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 12:24   #174
julcia_bleble
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 366
Dot.: Pytanie o krem Siarkowa Moc - Antybakteryjny krem matujący

Polecam ten krem, serio! Krem jest tani i fajny. Skusilam sie w Rossmanie i nie zaluje. Matuje jak dla mnie dosc dobrze, fakt- po kilku h znowu sie swiece, ale chyba nie ma cudow. Polecam go pod makijaz wiec nadaje sie idealnie, momentalnie mozna zobaczyc roznice. SPOKOJNIE mozesz kupic ten krem - tu mowie do owego mezczyzny. Nie ma przeszkod.
julcia_bleble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 17:51   #175
qazxsw123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4
Dot.: Pytanie o krem Siarkowa Moc - Antybakteryjny krem matujący

Ok więc zamówię - bo w aptekach u mnie tego nie ma, więc tylko internet zostaje.

I na pewno zdam relacje z perspektywy faceta, bo wiem, że i oni w wątku zbiorczym na temat błyszczenia się skóry narzekali na ten problem.
qazxsw123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 21:07   #176
julcia_bleble
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 366
Dot.: Pytanie o krem Siarkowa Moc - Antybakteryjny krem matujący

Ale w jakich aptekach??? ja kupilam to w Rossmanie, tam na 100% bedzie, lub inna drogeria.
Tak jak mowie, krem jest tani wiec warto sprobowac, fajne uczucie sie ma na poczatku, takie matowienie skory i sciaganie, aczkolwiek cudow nie bedzie bo on jakos super ekstra dlugo nie trzyma. Mysle ze jak sam kupisz/zamowisz to najlepiej sprawdzisz
julcia_bleble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 13:17   #177
qazxsw123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4
Dot.: Pytanie o krem Siarkowa Moc - Antybakteryjny krem matujący

No tak zapomniałem o Rossmanie. Ale zamówiłem już z neta.

Ja mam tylko nadzieje, że będzie trzymać dłużej niż te wszystkie śmieszne kremy z garniera, nivea itp które matuja na 30 minut.
qazxsw123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 17:32   #178
lokiss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 31
Dot.: Pytanie o krem Siarkowa Moc - Antybakteryjny krem matujący

Do tego pana: czym wieczorem myjesz twarz? Z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec, ze im bardziej staralam sie zmatowic twarz tym bardziej sie swiecila. W koncu porzucilam te wszystkie ,,cudowne'' specyfiki matujace i zaczelam uzywac tylko mydla. Na poczatku troche mnie przesuszylo ale potem juz bylo ok i sie tak bardzo nie swiecilam. Potem jeszcze zaczelam uzywac toniku z petroleum i olejku pichtowego i bylo jeszcze lepiej choc na poczatku mialam przykre uczucie sciagniecia. Teraz moja cera sie unormowala i nie mam z nia wiekszych problemow
lokiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 18:09   #179
czikirita
Raczkowanie
 
Avatar czikirita
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 200
Dot.: Pytanie o krem Siarkowa Moc - Antybakteryjny krem matujący

Krem rzeczywiście matuje, lecz przy dłuższym stosowaniu może wysuszać. Polecam stosowanie jakiegoś dobrego nawilżacza na noc.
czikirita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 19:41   #180
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Pytanie o krem Siarkowa Moc - Antybakteryjny krem matujący

Odradzam. Poprawa jest chwilowa. Przy dłuższym stosowaniu bardzo wysusza cerę, co jeszcze bardziej wzmaga wydzielanie sebum. Poza tym zawiera toksyczny poliakrylamid.
Cytat:
Bardzo niebezpiecznym konserwantem jest też polyacrylamide. Jego działanie kancerogenne zostało nawet udowodnione badaniami naukowymi. Tym bardziej niezrozumiałe jest pozwolenie na jego ciągłe używanie w kosmetyce. Co prawda, nałożone jest ograniczenie co do ilości zastosowania tego konserwantu w kosmetyku, jednak nie rozwiązuje to problemu. Polyacrylamide odkłada się bowiem w organizmie i nie jest z niego systematycznie usuwany. Kumulacja tego składnika w organizmie może zatem mieć przykre konsekwencje. Ogólnie lepiej go unikać, zwłaszcza gdy znajduje się na początku składu. Jeśli ktoś już decyduje się na używanie kosmetyku z polyacrylamidem, powinien robić dłuższe przerwy w jego stosowaniu. Najlepiej jednak unikać ryzyka i omijać takie kosmetyki z daleka.

Źródło: http://trocina.wordpress.com/2010/08...w-kosmetykach/
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-01 20:30:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:00.