Ocet jabłkowy - na trądzik i sebum? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-04, 20:09   #151
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Zapaszku octu można się pozbyć dolewając kropelkę olejku z drzewa herbacianego.
jak się go posiada byłam na zakupach i nici z olejku herbacianego, przynajmniej w tym tygodniu
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 20:12   #152
lilly78
Zadomowienie
 
Avatar lilly78
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 400
GG do lilly78
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
właśnie tonę w oparach toniku-fuj
hahahah, no ja też "pachnę" octowo, facet patrzy na mnie jak na wariatkę i mówi, że z takim zapaszkiem, to tylko na balkonie mogę nocować
__________________

* * * * *
moja pasja
* * * * *
ja na facebooku

[B]* * * * *
azjatyckie kosmetyki oddam - wymianka
lilly78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 20:15   #153
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez lilly78 Pokaż wiadomość
hahahah, no ja też "pachnę" octowo, facet patrzy na mnie jak na wariatkę i mówi, że z takim zapaszkiem, to tylko na balkonie mogę nocować
mój się wykrzywił strasznie przy buziaku.
Nie mam balkonu
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 20:24   #154
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Nie, nie pomaga, a dlaczego miałby to robić?

Tonik zakwasza buzię, rozjasnia go, ale tez może podrażniac naczynka, zwłaszcza jak się odwróci porporcje octu do wody.
No w zasadzie nie wiem, czemu miałby pomóc. Oby nie szkodził. Skoro jednak już zakupiłam ocet to spróbuję delikatnie go używać.
W końcu nie wiem, wszędzie czytam, co może zaszkodzić naczynkom, ale już sama nie wiem, co może im pomóc. Ale to już nie na ten temat.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 20:26   #155
lilly78
Zadomowienie
 
Avatar lilly78
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 400
GG do lilly78
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Nie mam balkonu
szczęściara

ale to ciekawe, bo ja nie czuję jakoś tego octowego smrodku, a przecież mam to na buzi... póki co mogę powiedzieć, że zadowolona jestem, fajnie ściągnął buźkę, a mojemu panu daję czas żeby się przyzwyczaił, na razie mnie unika...
__________________

* * * * *
moja pasja
* * * * *
ja na facebooku

[B]* * * * *
azjatyckie kosmetyki oddam - wymianka
lilly78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 20:39   #156
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Mój TŻ juz jest przyzwyczajony do różnych zapachów, np. toniku Benzacne, mydła siarkowego, jak się do pleców przytula, toniku octowego.
lilly78
Oprócz mydła siarkowego używam innych myjadeł, ale najlepiej mi służy kompozycja: najpierw makijaż zmywam olejkiem samorobionym, on zostawia mi film na buzi, to zmywam mydłem siarkowym i nie ma przesuszu.
Jak zrobić olejek myjący: 9 części oleju (np. winogronowego) zmieszać z 1 częścią PEG7 (detergent), wstrząsnąć przed użyciem, uwaga, żeby woda nie dostała się do pojemnika, bo będzie śmierdział.
Ja z braku detergentu zrobiłm olejek metodą żołnierską: olej wymieszałam wg powyższych proporcji z jakimś żelem do higieny intymnej, może być do buzi, łagodny, np. Erisy, dodałam sporo olejku herbacianego i mam myjadło kremowo-olejkowe, w dodatku antybakteryjne.
Do toniku octowego polecam też olejek pichtowy, skutecznie zabija zapach octu. Na 100 ml dałam 10 kropel.
Obecnie rozkoszuję się tonikiem cytrynowo-octowym, przepis już kilka razy podawałam, dodałam olejek cytrynowy dla wzmocnienia zapachu cytryny. Nie czuć octu, tylko cytrynkę.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 21:08   #157
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Do toniku octowego polecam też olejek pichtowy, skutecznie zabija zapach octu. Na 100 ml dałam 10 kropel.
Obecnie rozkoszuję się tonikiem cytrynowo-octowym, przepis już kilka razy podawałam, dodałam olejek cytrynowy dla wzmocnienia zapachu cytryny. Nie czuć octu, tylko cytrynkę.

Musze koniecznie wypróbować z olejkiem, bo zapach toniku octowego jest dla mnie baaardzo uciązliwy. Ciągle go czuję, nawet po kilku godzinach od przemycia nim twarzy. Fuj, fuj, fuj...
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-04, 21:08   #158
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Jak zrobić olejek myjący: 9 części oleju (np. winogronowego) zmieszać z 1 częścią PEG7 (detergent), wstrząsnąć przed użyciem, uwaga, żeby woda nie dostała się do pojemnika, bo będzie śmierdział.
Mój śmierdzi i bez wody (starałam się maksymalnie uważać przy mieszaniu) - a zrobiłam mieszankę z komosy. Myślisz, że mozna do tego dodać olejku np. herbacianego, aby zmienić zapach ? (może to głupie pytanie, ale nie wiem).
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 21:39   #159
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Mój śmierdzi i bez wody (starałam się maksymalnie uważać przy mieszaniu) - a zrobiłam mieszankę z komosy. Myślisz, że mozna do tego dodać olejku np. herbacianego, aby zmienić zapach ? (może to głupie pytanie, ale nie wiem).
Oczywiście, przecież napisalam, że ja mam olejek myjący winogronowo-herbaciany, antybakteryjny. Dodaj, dodaj. Na 100 ml ja bym dała 10 kropel, a jak nie masz wrażliwej buzi, to nawet więcej, ok. 20.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 23:20   #160
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Muszę też koniecznie zaopatrzyć się w jakiś olejek do toniku, bo zapachu już nie mogę znieść no i jeszcze ta glicerynka by się przydała. Póki co stosuję mieszankę ocet+woda+woda różana z rossmanna, nie zauważyłam żeby ta woda różana jakoś szkodziła, ale też niewiele jej w tym toniku. Generalnie spisuje się nieźle, buźka jest ładnie rozjaśniona i się oczyszcza, ale to z pewnością bardziej sziałanie Atredermu
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 09:14   #161
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Oczywiście, przecież napisalam, że ja mam olejek myjący winogronowo-herbaciany, antybakteryjny. Dodaj, dodaj. Na 100 ml ja bym dała 10 kropel, a jak nie masz wrażliwej buzi, to nawet więcej, ok. 20.
Buzię mam wrażliwą, więc dam tych kropelek niewiele. Ty się nie dziw, że coś ktoś napisze, a ja nie doczytam. Ja i tak od biochemii mam mózg sdpuchnięty. Naraz tyle informacji (i to jeszcze o jakiś składach, zapychaczach) mój umysł nie jest w stanie przyswoić .
Cytat:
Napisane przez Dreamgirl Pokaż wiadomość
Muszę też koniecznie zaopatrzyć się w jakiś olejek do toniku, bo zapachu już nie mogę znieść no i jeszcze ta glicerynka by się przydała. Póki co stosuję mieszankę ocet+woda+woda różana z rossmanna, nie zauważyłam żeby ta woda różana jakoś szkodziła, ale też niewiele jej w tym toniku. Generalnie spisuje się nieźle, buźka jest ładnie rozjaśniona i się oczyszcza, ale to z pewnością bardziej sziałanie Atredermu
A czy gliceryna dodana do toniku nie powoduje zapychania?
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-05, 09:16   #162
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Nie wiem, ja gliceryny unikam.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 10:07   #163
imported_Iśka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 38
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Ja chciałam sie spytać czy taki tonik można używać przy stosowaniu kremu Acne Derm po którym tak nawiasem mówiąc mam b.dużo krost i jakie proporcje byłyby odpowiednie na początek? i czy mogę użyć zwykłej przegotowanej wody i zwykłego octu?, a nie jak wcześniej pisały dziewczyny z jakiegoś ekologicznego sklepu.
imported_Iśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 10:20   #164
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez imported_Iśka Pokaż wiadomość
Ja chciałam sie spytać czy taki tonik można używać przy stosowaniu kremu Acne Derm po którym tak nawiasem mówiąc mam b.dużo krost i jakie proporcje byłyby odpowiednie na początek? i czy mogę użyć zwykłej przegotowanej wody i zwykłego octu?, a nie jak wcześniej pisały dziewczyny z jakiegoś ekologicznego sklepu.
Można używac przy Acne-derm, tylko po aplikacji toniku poczekaj min. 20 min, żeby buzia była idelanie sucha i nałóż AD.
Na początek wlej łyżkę octu na 100 ml wody.
Woda mineralna - kranówy nawet przegotowanej nie polecam.
Ocet musi być jabłkowy, nie zwykły spirytusowy, czy winny. Możesz kupić np. ocet kamisu bez farfocli, ale jabłkowy.
Ja kupuję ocet w zwykłym spożywczym, nie w ekologicznym.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 10:24   #165
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Właśnie kupiłam ocet kamisa, który przeczytałam, że stosujesz. Do mieszania ma być mineralna niegaz czy może być też destylowana? I przegotować ją trzeba ? - tak pisało przy okazji mieszania z olejkami...
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 10:27   #166
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Może być mineralna niegazowana lub destylowana, możesz ją przegtować. Tonik trzymamy potem w lodówce.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 10:50   #167
imported_Iśka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 38
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Można używac przy Acne-derm, tylko po aplikacji toniku poczekaj min. 20 min, żeby buzia była idelanie sucha i nałóż AD.
Na początek wlej łyżkę octu na 100 ml wody.
Woda mineralna - kranówy nawet przegotowanej nie polecam.
Ocet musi być jabłkowy, nie zwykły spirytusowy, czy winny. Możesz kupić np. ocet kamisu bez farfocli, ale jabłkowy.
Ja kupuję ocet w zwykłym spożywczym, nie w ekologicznym.
Bardzo Ci dziękuję za jasną i wyczeprującą odpowiedź.
imported_Iśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 10:50   #168
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Smoku - a ja pędzę do Ciebie z pytaniem odnośnie toniku, ale z cytryn i octu jabłkowego.
Przygotowałam tę miksturkę, wstawiłam do lodówki na 2 tygodnie.

Pisałaś gdzieś, że można go potem rozcieńczyć wodą. Jaką wodą i jakie Ty dajesz proporcje?
Jak długo można trzymać ten tonik? Też 2 tygodnie i w lodówce?
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 10:55   #169
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Smoku - a ja pędzę do Ciebie z pytaniem odnośnie toniku, ale z cytryn i octu jabłkowego.
Przygotowałam tę miksturkę, wstawiłam do lodówki na 2 tygodnie.

Pisałaś gdzieś, że można go potem rozcieńczyć wodą. Jaką wodą i jakie Ty dajesz proporcje?
Jak długo można trzymać ten tonik? Też 2 tygodnie i w lodówce?

Ile dałaś łyżek octu? Ja daję 6 i mam sporo tego płynu octowo-cytrynowego.
Po 2 tygodniach zlewasz do butelki ok. 100 ml, mi tego płynu cytrynowo-octowego wyszło 50-60 ml, dopełniłam woda do 100 ml.
Dodałam olejku cytrynowgo dla ładniejszego zapachu.
Trzymam w lodówce, słuzy mi przez 2 tygodnie, nawet krócej, bo ja używam na buzię, dekolt i plecy, wręcz zlewam się nim, bo nie używam płatków.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-05, 10:59   #170
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Dałam 3 wyparzone, pokrojone w plastry cytryny i 3 łyżki octu.
Będę zlewać 11-tego października.
Tylko proszę powiedz mi jeszcze, jaką wodą dopełniasz? Też destylowaną?
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 11:18   #171
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Ja dopłeniam mineralką. Jesli dałaś 3 łyżki (ja daję 6) to może być troszkę mniej płynu - ale to nic nie szkodzi, przynajmniej tonik nie będzie tak żrący. Najlepiej rozrób go pół na pół, jeśli będzie za mocny, to dolej jeszcze wody.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 11:20   #172
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Dziękuję Smoku
Na początek robię małe stężenie. Zobaczę, jak moja skóra na niego zareaguje.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 11:53   #173
lilly78
Zadomowienie
 
Avatar lilly78
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 400
GG do lilly78
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Jak zrobić olejek myjący: 9 części oleju (np. winogronowego) zmieszać z 1 częścią PEG7 (detergent), wstrząsnąć przed użyciem, uwaga, żeby woda nie dostała się do pojemnika, bo będzie śmierdział.
Ja z braku detergentu zrobiłm olejek metodą żołnierską: olej wymieszałam wg powyższych proporcji z jakimś żelem do higieny intymnej, może być do buzi, łagodny, np. Erisy, dodałam sporo olejku herbacianego i mam myjadło kremowo-olejkowe, w dodatku antybakteryjne.
Do toniku octowego polecam też olejek pichtowy, skutecznie zabija zapach octu. Na 100 ml dałam 10 kropel.
dzięki Smoczku za super dokładną odpowiedź, że też masz do nas cierpliwość
ale jeszcze mam kilka pytań. pierwsza rzecz, to czy do olejku myjącego może to być oliwa z oliwek, czy lepiej olej winogronowy? I czy to tłuste nie powoduje wtórnego jeszcze większego wydzielania sebum? (bo moja buzia i tak non stop jest tłusta i się świeci...) A kolejne pytanko dotyczy olejków eterycznych, gdzie je kupujesz? w zwykłej aptece? w sklepie ekologicznym? kurczę, bo ja naprawdę nie mam pojęcia a i czy olejek herbaciany i pichtowy mają dodatkowo jakieś działanie, jakie? bo jak sądzę nie można ich też za dużo wlać, prawda to?

dzięki za pomoc
__________________

* * * * *
moja pasja
* * * * *
ja na facebooku

[B]* * * * *
azjatyckie kosmetyki oddam - wymianka
lilly78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 13:50   #174
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez lilly78 Pokaż wiadomość
dzięki Smoczku za super dokładną odpowiedź, że też masz do nas cierpliwość
ale jeszcze mam kilka pytań. pierwsza rzecz, to czy do olejku myjącego może to być oliwa z oliwek, czy lepiej olej winogronowy? I czy to tłuste nie powoduje wtórnego jeszcze większego wydzielania sebum? (bo moja buzia i tak non stop jest tłusta i się świeci...) A kolejne pytanko dotyczy olejków eterycznych, gdzie je kupujesz? w zwykłej aptece? w sklepie ekologicznym? kurczę, bo ja naprawdę nie mam pojęcia a i czy olejek herbaciany i pichtowy mają dodatkowo jakieś działanie, jakie? bo jak sądzę nie można ich też za dużo wlać, prawda to?

dzięki za pomoc
Oliwa z oliwek się nie nadaje, bo a) zatyka pory, b) wysusza skórę. Można ją stosować jako niewielki dodatek do olejków, ale nie jako bazę. Lepszy jest winogronowy, choć zauwazyłam, że gdy nakładam go solo na twarz, to mnie wypryszcza. W olejkach myjących nie. Można użyć słonecznikowego naturalnego, ja kupiłam taki w markecie Brolio słonecznikowy.
Olejek myjący nie zwiększa wydzielania sebum, buzia jest nieściągnięta po umyciu. W zależności od ilości oleju w stosunku do detergentu może pozostawic lekki film.
Natomiast jeśli będziesz 2 x dziennie stosować mydło siarkowe, to buzię przesuszysz i w efekcie pobudzisz produkcję sebum, a buzia będzie podrazniona, przesusona, może się łuszczyć skóra. Należy zatem zachować równowagę: albo używać mydła na przemian z łagodnym żelem myjącym, np. Erisy albo z olejkiem myjącym jak ja. Dlaczego najpierw używam olejku myjącego, potem mydła? Proste: nie lubię mydłem zmywać makijazu, a zwłaszcza oczu, a taki olejek radzi sobie z tym świetnie. Mydłem się doczyszczam i działam silnie antybakteryjnie. Myję się tak wieczorem.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 16:17   #175
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Chyba odstawię tonik octowy na jakiś czas - moja buzia reaguje jaskrawą czerwienią , boję się o naczynka .Mam podejrzenia że Zorak im równiez szkodzi .Łuszczenie o'k , wygładzenie ładne - szkoda tylko , że koloryt cery zmienił się z żółtawego bężu w róż. Buzia odcina się od szyi :-(
__________________

targowisko:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=211273
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 19:51   #176
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Zrobiłam dziś nową porcję toniku, tym razem 1:3 (ostatnio 1:5). Myślałam, że mi oczy wypali zalałam się dosłownie łzami.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 20:10   #177
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez lola23 Pokaż wiadomość
Chyba odstawię tonik octowy na jakiś czas - moja buzia reaguje jaskrawą czerwienią , boję się o naczynka .Mam podejrzenia że Zorak im równiez szkodzi .Łuszczenie o'k , wygładzenie ładne - szkoda tylko , że koloryt cery zmienił się z żółtawego bężu w róż. Buzia odcina się od szyi :-(
Mnie połączenie zoracu z AHA też nie służyło. Przestałam używać toniku octowego i jest ok, żadnych kolorków.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 20:50   #178
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Tonik wylałam i nie planuję powrotu do niego . Użyłam dosłownie kilka razy (cztery , może pięć ) i zdążył szkód narobić . Zrezygnowałam też z alkoholu w serum C , wystarczy mi w Antkach .
__________________

targowisko:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=211273
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 21:04   #179
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Ja na szczęście zoracu nie używam i nie planuję, więc mi tonik octowy słuzy jak żaden.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 19:34   #180
Anitka11
Zakorzenienie
 
Avatar Anitka11
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 9 203
GG do Anitka11
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Kurcze, kupiłam sobie ten ocet jabłkowy z Rossmana, zrobiłam tonik 100ml. wody mineralnej i 5 ml. octu. Przecieram twarz od pięciu dni wieczorem i czasami rano jak mam czas. No i nie widze żadnych efektów ani negatywnych ( na szczescie) ani pozytywnych. Twarz nadal mi się świeci i nawet mam wrażenie, żejeszcze bardziej niż przed użyciem tego toniku, wągry i krostki nadal są tam gdzie były. Chciałam się właśnie zapytać czy te pięć dni wystarczy na stwierdzenie, że tonik na mnie nie działa czy mam czekać cierpliwie i dalej się smarować.
__________________
Wymiana:
Zestaw kosmetyków
Anitka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-31 00:39:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:49.