Anglia :) - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-12-28, 17:04   #151
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: Anglia :)

Dziękuję bardzo i trzymam kciuki

Ja mam jeszcze 2 tygodnie, zaczynam się oswajać z tą myślą. Mam nadzieję, że będzie dobrze. Jak mi się trochę poprawi to zrobię ostatnie zakupy i wykonam próbę pakowania obawiam się, że moje walizki nie pomieszczą wszystkiego, co chciałabym zabrać
zalika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-29, 16:19   #152
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Anglia :)

Zalika, wracaj szybciuko do zdrowia!
Trzymam za Was kciuki, dziewczyny . Piszcie, co tam u Was.

Ja wlasnie wczoraj wrocilam do Anglii po Swietach. Musialam placic za nadbagaz, bo (wyjatkowo!) zwazyli mi bagaz podreczny , a tam 7 kg za duzo... I mam wrazenie jakbym troche od nowa musiala przystosowac sie do zycia tutaj (prawie miesiac w Polsce zrobil swoje!). Brakuje mi centralnego ogrzewania, a oddzielne kurki z ciepla i zimna woda zaczynaja mnie doprowadzac do szewskiej pasji... .

Zalika, wydaje mi sie, ze tych mp3 nikt nie zauwazy... Nikt przeciez tak skrupulatnie walizek nie sprawdza. Przynajmniej tak mi sie wydaje .

Kasiula, zywnosc jest sporo drozsza, niz w Polsce, ale zarobki tez sa wieksze, nie martw sie .

PS. Sorry za brak polskich znakow, ale komputer mi sie dzis zepsul i pisze z biblioteki...

Camomile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-29, 19:10   #153
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: Anglia :)

Ja właśnie rozważam sobie kwestię bagażu. Na podręczny mam walizkeczkę, która na styk mieści się w wymaganiach SkyEurope (55/40/20), zobaczymy jak wyjdzie z limitem 5kg, miałam nadzieję, że tego ważyć nie będą, ale już widzę, że tak różowo nie jest. Bagaż główny ma być do 20kg, może z parę kg nadwagi mi przejdzie. Jeszcze zastanawiam się nad jednym, z tego co pisali w regulaminie SkyEurope mogę mieć jeszcze przy sobie "małą damską torebkę", ale ja nie mam małej tylko dużą, mam nadzieję, że się mnie nie czepią?? I chyba jeszcze parasolkę można oddzielnie mieć, ale muszę to sprawdzić. Jak coś wiecie to piszcie.

Jak tylko wyjadę i będę miała dostęp do komputera to będę opisywać moje wrażenia, bo z własnego doświadczenia wiem, że przed wyjazdem chciałoby się wiedzieć jak najwięcej o realiach w innym kraju itp. i komuś mogą się takie opisy przydać.
zalika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-30, 11:35   #154
KasiulaJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 5
GG do KasiulaJ
Smile Dot.: Anglia :)

Troszkę się uspokoiłam! Właśnie przyjechała do nas Madzia,która wróciła na chwilkę z Londynu .Okazuje się ,że o kilka rzeczy niepotrzebnie się martwię,jestem pewna ,że sobie poradzimy.Masz rację Camomile:co się tam będę przejmować ile kosztuje jedzonko-pewnie nie tak strasznie dużo w porównaniu do zarobków !Zalika:Życzę Ci powodzenia i trzymaj się!Napewno wszystko będzie ok.i pisz jak tylko będziesz miała dostęp do neta .POZDRAWIAM!!! Kasiula
KasiulaJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-01, 20:42   #155
kasia s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3
Smile czesc wam

jestem w anglii od 23 kwietnia 2005 r.wyjechalam tutaj z cala rodzina tzn.dwojka dzieci i mezem ktory tu pracuje.ja niestety siedze w domu i zajmuje sie dziecmi co zaczyna mnie pomalu przytlaczac bardzo chcialbym nawiazac z kims kontakt piszcie prosze
kasia s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-01, 23:06   #156
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Anglia :)

Hej hej Kasiu, a gdzie jestes w Zjednoczonym Krolestwie? Jak stoisz z angielskim, masz jakies swoje znajome w Anglii?
Moja "emigracja" na razie w zawieszeniu ale domyslam sie, jak moze byc ciezko w obcym kraju!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-02, 17:09   #157
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: Anglia :)

Ja na przemian nabieram nadziei, że wszystko się będzie dobrze i poradzę sobie sama w Anglii albo jestem totalnie przybita, bo myślę, że pakuję się tylko w kłopoty. Martwię się zazwyczaj jak poczytam sobie forum na jakiś stronkach o Polakach mieszkających w Anglii i dowiem się co trzeba załatwić, że nie zawsze jest to możliwe, o nieuczciwych landlordach, pracodawcach itp. Narazie mam zapewnione mieszkanie i utrzymanie, ale potem zamierzam się usamodzielnić, może martwię się na zapas, ale w Polsce jak pójdę to jakiegoś urzędu to przynajmniej wiem co do mnie mówią.
zalika jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-03, 13:22   #158
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Thumbs down Dot.: Anglia :)

Trochę mi się nudziło, więc zrobiłam sobie próbkę pakowania, w końu wyjazd już za tydzień. Po zapakowaniu nieracjonalnym (nie wszystkiego!!) wyszło mi 18kg, a jak zrobiłam to racjonalnie (w domyśle = nie brać tego, co niepotrzebne), to 19 kg Wiem, że jest dużo ubrań, których nie muszę brać, ale tak ciężko mi się z nimi rozstać
zalika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-03, 14:46   #159
martynaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 215
Dot.: Anglia :)

jak to jest w rzeczywistości z tymi bagażami ??? jak mam 20,3 kg to się doczepią ? i jak jest z pdręcznym... wioze laptopa, moge go chyba wziąść pod pache... prawda? i cyfrowke tez? no i torebke ... a to wszystko wpakuje do plecaka na laptopa - przyczepia sie? jakie wy macie wspomnienia z lotnisk?? piszcie
martynaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-03, 15:49   #160
Lily Of The Valley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 19
Dot.: Anglia :)

Hej!
Wszystko zalezy jalkimi liniami lecisz bo kazde maja inne wymysly. No moze poza waga glownego bagazu bo zazwyczaj to jest 20kg, choc z tego co pamietam np. Ryanair ma limit 15 kg glownego bagazu...
Mysle, ze co do twojej wagi bagazu nie powinni sie przyczepic. Ja czesto mialam 20.9kg i bylo ok ( byle nie przekroczyc 21 bo wtedy w zaleznosci od humoru pracownika, jest duze prawdopodobienstwo na doplate nadbagazu,co praktykowalam nie jeden raz...)
Do tego zawsze mam bagaz podreczny ( mniejszy czy wiekszy w zaleznosci na jak dlugo przyjezdzam do Polski) i zawsze mam ze soba dodatkowo torbe z laptopem no i torebke, takze mysle ze nie powinnas miec z tym problemu!
Pozdrawiam!
Lily Of The Valley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-03, 16:15   #161
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: Anglia :)

Ja jestem na etapie obsesyjnego ważenia bagażu, myślę, że uda mi się zmieścić w limicie, a co cięższe będę pchać do torebki Aż mi się gorąco zrobiło, bo już z pięć razy dygowałam prawie 20 kg na wagę
zalika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-03, 16:26   #162
martynaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 215
Dot.: Anglia :)

lece sky europe
martynaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-04, 12:54   #163
martynaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 215
Dot.: Anglia :)

a przebukowywał ktoś kiedyś bilet ... chyba będe zmuszona to zrobić
martynaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-04, 15:25   #164
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: Anglia :)

Ja też lecę SkyEurope, to mój pierwszy lot więc doświadczenia nie posiadam, ale może któreś "latające" wizażanki Ci pomogą.
zalika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-04, 15:47   #165
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez martynaa
a przebukowywał ktoś kiedyś bilet ... chyba będe zmuszona to zrobić
Niestety, tanie linie lotnicze nie przebukowuja biletow, bedziesz musiala zrobic nowa rezerwacje i kupic nastepny
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-06, 00:40   #166
Kbaga
Raczkowanie
 
Avatar Kbaga
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 250
Dot.: Anglia :)

Witam, nie wiem jak jest w Sky Europe ale w Wizzair jesto bardzo proste. Dzwonisz na info linie lub na internecie, podajesz kod rezerwacji i konsultant zmienia date.Zmian jest odpłatna oraz jesli wystapi róznice w cenie bilecie to oczywiscie tez ja trzeba zapłacic.Pozdrawiam
Kbaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-06, 15:00   #167
Lily Of The Valley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 19
Dot.: Anglia :)

W Sky Europe jest podobnie z tego co pamietam, tylko trzeba sie skontaktowac telefonicznie z biurem rezerwacji, przez internet sie nie da. Oczywiscie jest oplata za zmiane rezerwacji plus oplata różnicy między oryginalną opłatą za przelot a najniższą możliwą opłatą obowiązującą w chwili zmiany rezerwacji. No i trzeba wszystko zalatwic z wyprzedzeniem ilus tam dni.
Lily Of The Valley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-06, 19:53   #168
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Anglia :)

No prosze! To przetrzepie tylek mojemu TZ, bo on zawsze jak zle zarezerwuje albo cos mu wypadnie to po prostu kupuje nowy bilet. Teraz sie go zapytalam czy wie, ze taka opcja ^ istnieje a on mi na to, ze... ZAPOMNIAL!!!!

Przepraszam, ze wprowadzilam w blad, dobrze , ze czuwacie, Dziewczyny!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-09, 09:47   #169
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: Anglia :)

Lecę już za dwa dni i zaczynam się coraz bardziej stresować. Najlepsze jest to, że sama nie wiem czym się przejmuję, bo wszystko jest załatwione
Powiedzcie mi tylko czy bardzo się czepiają na lotnisku z tym bagażem, bo mój bagaż główny o jakiś 1kg przekroczy limit? Zastanawiam się też nad tymi "rzeczami osobistymi" do których zalicza się mała damska torebka, u mnie zgada się tylko damska i torebka, bo jest duża i okropnie ciężka, chyba to nie będzie problem?
zalika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-10, 18:20   #170
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: Anglia :)

Już jutro lecę Odezwę się już jako pełnoprawna emigrantka tak szybko, jak to będzie możliwe.
zalika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-11, 14:38   #171
xAgnieszkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9
Dot.: Anglia :)

Witaj! Mam pytanko, gdzie dokładnie jesteś w USA i czy pracujesz w swoim zawodzie? Mam zamiar wyjechać tylko troszkę odwagi mi brak...
pozdrawiam
xAgnieszkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-12, 12:44   #172
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: Anglia :)

Jestem juz na miejscu Czuje sie troche dziwnie, polskie slowa cisna mi sie na usta, ale jakos sobie radze. Mialam bardzo przyjemny lot, jedna wieksza turbulencja, maly skok adrenaliny Jeszcze nie mialam okazji pozwiedzac okolicy, mialam to zrobic dzis, ale moi "pracodawcy" musieli pilnie wyjsc, bo ktos z rodziny jest w szpitalu i nie mogli pokazac mi jak dziala alarm i te sprawy, nie wiadomo kiedy wroca i nie bede przeciez czekac pod drzwiami. Zreszta mam komputer, tv
zalika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-12, 20:21   #173
ewcia26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 53
GG do ewcia26
Dot.: Anglia :)

A gdzie dokładnie jestes w anglii i gdzie pracujesz. Wyjechałąs tak w ciemno czy miałs jzu cos załatwione. Jesli załatwione to moge spytac jak
Pozdrawiam I trzymaj sie
ewcia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-14, 19:28   #174
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: Anglia :)

Jestem au pair, rodzinke znalazlam przez internet. Mieszkam w Watford, niedaleko Londynu. Jestem bardzo zadowolona, planuje tu znalezc prace jak skoncze z ta rodzinka Mieszka tu bardzo duzo Polakow, jezyk polski slysze doslownie codziennie na ulicy, przynajmniej raz
zalika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-17, 20:45   #175
ewcia26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 53
GG do ewcia26
Dot.: Anglia :)

Ja znalazłam firme rowneiz przez neta i wyjezdzam 13 marca do londynu. Mam nadzieje ze bede równeiz zadowolona tak jak Ty wczesniej pracowałam w hotelu ale to było zupełnie cos innego
ewcia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-19, 15:14   #176
niezzdecydowana
Raczkowanie
 
Avatar niezzdecydowana
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 62
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez ewcia26
Ja znalazłam firme rowneiz przez neta i wyjezdzam 13 marca do londynu. Mam nadzieje ze bede równeiz zadowolona tak jak Ty wczesniej pracowałam w hotelu ale to było zupełnie cos innego
ewcia26 a jak załatwiłas sobie ta prace w hotelu?? czy jak tam jechałaś to miałaś juz wszytsko ustalone tzn. mieszkanie, jakieś wyzywienie?? na te wakacje, przed studiami chciałabym wyjechac do anglii ale nie wiem jeszcze jak to zorganizowac a przez internet... troche sie boje... tyle sie nasluchałam o przkretach ze az głowa boli ;/
niezzdecydowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-19, 16:13   #177
ewcia26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 53
GG do ewcia26
Dot.: Anglia :)

Ja wyjechałam na tzw praktyke do hotelu > wyjezdzajac miałam wszytsko załatwione. Mieszkałam w hotelu i miałam tez tam wyzywienie. Bardzo miło wspominam te kilka miesiecy. Trafiłam do bardzo fajnego hotelu. Bylismy tam jak jedna rodzina.
Wyjechała za posednictwem pewnej firmy TEE oczywiscie ten wyjazd wiaze sie z pewnymi finansami które pobieraj firmy organizujace takie wyjazdy. Ale mimo to i tak sie opłaca bo np mnie zwróciło sie to po 1 miesiacu
ewcia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-19, 17:42   #178
niezzdecydowana
Raczkowanie
 
Avatar niezzdecydowana
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 62
Dot.: Anglia :)

a czy mialas jakis kontrakt na kilka miesiecy bo mnie by interesowaly tylko dwa w trakcie wakacji... w moim malym miescie niestety nie ma zadnych firm organizujacyh takie wyjazdy a ty w jak duzym miescie mieszkasz?? w takim razie bym sie rozejrzala po troche wiekszych miejscowosciach...
niezzdecydowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-20, 08:50   #179
ewcia26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 53
GG do ewcia26
Dot.: Anglia :)

Miałam kontrakt na kilka miesiecy prawie cały rok- bo tak chciałam. Z tego co wiem to minimalny okres wyjazdwy to 3 miesiace
Ja złatwiałam wszelkie formalności w Katowicach ale wiem ze oni maja siedzibę nie tylko w Katowicach. Tych firm jest duzo. A gdzie Ty mieszkasz to moze bedzie ąłtwiej i moze znam jakas firme która załatwia takie wyajzdy w twoich okolicach
ewcia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-20, 12:00   #180
kociak1281
Raczkowanie
 
Avatar kociak1281
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdańsk / Londyn
Wiadomości: 56
GG do kociak1281
Dot.: Anglia :)

Ja juz od 5 lat co roku wyjezdzam do pracy do UK a od lipca 2005 mieszkam juz na stale. Teraz jestem w Gdansku bo mialam pare spraw do zalatwienia i za tydzien jade spowrotem
kociak1281 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:50.