mięśniaki - wątek zbiorczy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-27, 13:51   #151
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: mięśniaki - wątek zbiorczy

Witajcie, nie wiem na ile to forum jest aktywne. Mam termin operacji usunięcia mięśniaka (a może mięśniaków, bo w oczekiwaniu na operację w naszym kochanym kraju 3,5 m-ca, podczas kolejnego usg ginekolog dojrzał drugiego nowego małego mięśniaka) na 16 stycznia. Bardzo chciałam uniknąć operacji, ale nie doradzono mi innych metod. Zewsząd słyszałam, że inne metody to tylko "zaleczenie".
Mięśniak nie daje objawów, wykryto go podczas rutynowego usg.
Jestem bardzo nieszczęśliwa z powodu tej operacji, to będzie okropne przeżycie. Najbardziej boję się dochodzenia do siebie po operacji. Jestem z natury aktywna i muszę być samodzielna, muszę szybko wrócić do pracy itp.
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 21:08   #152
aniatonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 25
Dot.: mięśniaki - wątek zbiorczy

Annuar, napisz do mnie na email anka1002@o2.pl
Mogę przekazać Ci pewne istotne informacje PRZED decyzją..., które Cię interesują.
aniatonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 22:58   #153
aanka0308
Rozeznanie
 
Avatar aanka0308
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 534
Jestem rok po usunięciu nieśmiała metoda tradycyjną. Był to miesniak podsurowicowkowy. W rok podwojil swoją wielkość z 3 do 6 cm, znieksztalcajac mi macice. Przez 3 miesiące byłam na terapii zastrzykami Zoladex ktore wpedzaly w menopauze i powodowały mniejsze ukrwienie miesniaka. Zmniejszył sie o 1 cm. Usunelam i nie żałuję. Mam ślad na brzuchu jak po cesarce. Konsultowalam operacje z 3 różnymi lekarzami wszyscy jednomyślnie kazali usuwać i to nie laparoskopowo, że względu, że nie rodzilam i nie da sie dobrze zszyć wszystkiego tak jak tradycyjnie. Miesniak okazał sie łagodna zmiana bez cech rakowych. Dziewczyny nie bójcie sie i nie zwlekakcie. Po roku w pierszym cyklu zaszlam w ciążę. Co prawda nie przetrwała długo ale przynajmniej wiem że jestem w stanie zajść.
aanka0308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 19:56   #154
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: mięśniaki - wątek zbiorczy

Odkopuję stary temat, bo nie chcę zakładać nowego.
Ostatnio na USG wykryto mi zmianę, na wyniku jest napisane, że to podejrzenie adenomyosis o wielkości około 2cm. Byłam dziś z tym wynikiem u ginekologa, powiedział, że to mięśniak, że jest mały i nic nie muszę z nim robić, jedynie obserwować. No ale nie wyznaczył mi żadnego terminu, co jaki czas mam kontrolować Na dodatek porównując wynik ostatni z wynikiem sprzed 3 lat widzę bardzo dużą różnicę w wielkości jajników (lekarz na pytanie co jest przyczyną stwierdził, że może nie brałam tabletek, że to wszystko zależy od aparatu, od wykonującego badanie i jeszcze jakiś innych czynników, no ale żeby różnica była ponad 1 cm w każdym wymiarze? na koniec stwierdził, że nie wie)

Może znajdzie się ktoś z podobną sytuacją. Za bardzo histeryzuję czy skonsultować się z innym ginekologiem dla pewności?
__________________
Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
jeden gest - a już orkanów pochód,
jeden krok - a otoś tylko jest
w każdy czas - duch czekający w prochu.
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 18:41   #155
aniatonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 25
Dot.: mięśniaki - wątek zbiorczy

Kleo14, adenomyosis to rodzaj endometriozy, gruczolistość endometrium macicy. ALe spokojnie, brzmi nieciekawie ale to nic groznego i nie ma konieczności żadnej operacji. A mięśniak, bezobjawowy też może zostać, i tylko na USG co rok go zobaczyć czy zbytnio nie rośnie. Dopóki nie wykrwawia, najlepiej nie ruszać. Nawet gdy kobieta stara się zajść w ciążę to czesto lekarze zalecają próbować aż do skutku, bez operacji wyłuszczania. Czasami jest to konieczne wówczas histeroskopowe wyłuszczenie mięśniaka można brać pod uwagę To nowoczesna metoda. Nie wskazane ryzyko interwencji skalpela. Dzisiaj adenomioze, endometriozę mozna leczyć gdy daje objawy, zbyt bolesne okresy itd. Poczytaj w necie o adenomyosis ale na stronkach aktualnych. Możesz bowiem trafic na strony reklamujace chirurgiczne leczenie tylko, a to nie jest konieczne.

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Kleo, co do róznicy w badaniach, to tak jest, bywają takie rozbieżności. USG jest takie "pi razy oko", zależy od sprzetu, też ale bardzo precyzyjny jest rezonans magnetyczny

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Na dobrego lekarza trafiłas, z prawidłowym podejściem.

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Miałam przejścia z adenomiozą i mięśniakiem ale nikt mi tego przed operacją nie zdiagnozował, niestety. Wejdz może na takie forum Gazeta.pl usunięcie macicy - i co dalej?. Nie przestrasz się nazwy, Ciebie to nie dotyczy ale tam liczne grono i wszystkie tematy, i aktywne forum
aniatonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 19:56   #156
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Odp: mięśniaki - wątek zbiorczy

Moja ciotka (44 lata) ma mięśniaka ok 5 cm, była u bardzo dobrego lekarza który stwierdził że jeśli nie daje objawów to nie wycinać, ma go już 10 lat ale w ostatnim roku troche sie powiekszyl, hormony w tym wieku daja o sobie znac.
Zalecenia jakie dostała to, do wyboru:
1-antykoncepcja - jeśli będą bardzo krwawe i długie miesiączki.
2-nowatorski lek zmniejszający wielkość mięśniaków Esmya 700 zl/1mc
kuracja trwa 3 miesiące, podobno nie daje objawów menopauzy.
3-nic nie robic jesli nie ma objawów i ucisku na inny organ, jedynie obserwować.
Babcia też miała mięśniaki duże i wiele, urodziła 5 dzieci, nie poddała się operacji nigdy - dzisiaj ma 91 lat. Dziewczyny kazda sytuacja jest indywidualna, ale nie dajcie się od razu nastraszyć 1 lekarzowi, idzcie jesze do innego a nawet dwóch, uważam że warto.
Pozdrawiam i życze zdrowia

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2013-04-13 o 07:31
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 23:46   #157
aanka0308
Rozeznanie
 
Avatar aanka0308
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 534
Re: mięśniaki - wątek zbiorczy

Ja konsultowalam sie z 3 lekarzami i wszyscy kazali natychmiast usuwać, ale mój w ciągu roku powiekszyl sie ponad dwukrotnie i były obawy ze ten szybki wzrost wskazuje na nowotwór. Także trzeba obserwować co sie z nim dzieje. Jak stoi w miejscu to ok ale u mnie był bardzo dynamiczny i dobrze ukrwiony.
aanka0308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-05, 05:41   #158
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Odp: mięśniaki - wątek zbiorczy

zapomniałam napisać że jest jeszcze jedna metoda usuwania przez ultradźwięki, podczas RM.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 19:25   #159
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: Odp: mięśniaki - wątek zbiorczy

Dziękuję Wam bardzo, uspokoiłyście mnie!
__________________
Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
jeden gest - a już orkanów pochód,
jeden krok - a otoś tylko jest
w każdy czas - duch czekający w prochu.
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 20:52   #160
miedzy_nami_kobietami
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 22
Dot.: mięśniaki - wątek zbiorczy

Hej, w razie potrzeby jeszcze więcej informacji możesz znaleźć na stronce www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠ Mi ona na prawdę pomogła, kiedy dowiedziałam się o swoim problemie.
miedzy_nami_kobietami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 00:15   #161
aldara.35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 32
Dot.: mięśniaki - wątek zbiorczy

Witam.
Po wczorajszej wizycie dowiedzialam sie ze moj miesniak urosl o 1 cm ,przez ostatni rok. W tej chwili ma 5,8 x 5,5 Lekarz zaproponowal mi kuracje nowym lekiem o nazwie Esmya. Koszt jednego opakowania 28 tabl to ok 800 zl ! Calkowita kuracja to 3 opakowania ! Rozwazam czy zdecydowac sie czy nie....
Kobietkipiszcie czy macie jakies doswiadczenia z tym lekiem? Jest na polskim rynku dopiero od maja 2012
aldara.35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-13, 07:26   #162
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Odp: Dot.: mięśniaki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aldara.35 Pokaż wiadomość
Witam.
Po wczorajszej wizycie dowiedzialam sie ze moj miesniak urosl o 1 cm ,przez ostatni rok. W tej chwili ma 5,8 x 5,5 Lekarz zaproponowal mi kuracje nowym lekiem o nazwie Esmya. Koszt jednego opakowania 28 tabl to ok 800 zl ! Calkowita kuracja to 3 opakowania ! Rozwazam czy zdecydowac sie czy nie....
Kobietkipiszcie czy macie jakies doswiadczenia z tym lekiem? Jest na polskim rynku dopiero od maja 2012
Czytałam opinje na zagranicznyvh forach (bo tylko tam taką info znajdziesz) , ogólnie większość pisze że zmniejszył się ok 1-2 cm, ciotce też zaproponował lekarz i rozważa, nawet 1 kuracje miała dostać gratis - bo byl w jakimś systemie?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 11:38   #163
miedzy_nami_kobietami
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 22
Dot.: mięśniaki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aldara.35 Pokaż wiadomość
Witam.
Po wczorajszej wizycie dowiedzialam sie ze moj miesniak urosl o 1 cm ,przez ostatni rok. W tej chwili ma 5,8 x 5,5 Lekarz zaproponowal mi kuracje nowym lekiem o nazwie Esmya. Koszt jednego opakowania 28 tabl to ok 800 zl ! Calkowita kuracja to 3 opakowania ! Rozwazam czy zdecydowac sie czy nie....
Kobietkipiszcie czy macie jakies doswiadczenia z tym lekiem? Jest na polskim rynku dopiero od maja 2012
Terapia doustna jest oparta na octanie ulipristalu.
Octan ulipristalu jest doustnym tzw. selektywnym modulatorem receptora progesteronowego, który w sposób odwracalny blokuje receptory progesteronu w tkankach docelowych, w tym w obrębie mięśniaka. Takie działanie skutkuje zmniejszeniem wielkości mięśniaka i ustąpieniem lub złagodzeniem powodowanych przez niego objawów, szczególnie krwotoków z macicy.

Zahamowanie krwawienia z macicy u 90-91% kobiet przyjmujących octan ulipristalu oraz tylko u 19% przyjmujących placebo.
Zatrzymanie miesiączek miało miejsce u 73% pacjentek przyjmujących octan ulipristalu - efekt ten występował
w ciągu 10 dni od rozpoczęcia kuracji
Średnia zmiana ogólnej objętości mięśniaków u pacjentek przyjmujących UPA wyniosła 21%,
Efekt leczenia UPA był znacznie bardziej trwały (u pacjentek, które nie zostały poddane zabiegowi mniejszy rozmiar mięśniaków utrzymywał się przez 6 miesięcy po zakończeniu terapii)
W porównaniu z placebo UPA zmniejszał dolegliwości bólowe (zwłaszcza w bólach umiarkowanych lub silnych),
W porównaniu z dotychczas dostępnym leczeniem farmakologicznym do leczenia przedoperacyjnego mięśniaków UPA szybciej hamowała krwotoki maciczne i efekt działania był dłuższy.
miedzy_nami_kobietami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 12:47   #164
aldara.35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 32
Dot.: mięśniaki - wątek zbiorczy

Hmm,trudna decyzja...u mnie by wlasciwie wystarczylo aby miesniak nie urosl juz wiecej,i zebym dotrwala do menopauzy Mam 41 lat i oprocz 2 dnia okresu w ktorym mam ,,kran,, nie odczuwam dolegliwosci...Oczywiscie super by bylo aby dodtkowo zmalal
Super by bylo aby mi lekarz zaproponowal darmowe opakowanie...ale nie padla taka propozycja
aldara.35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 13:34   #165
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Odp: Dot.: mięśniaki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aldara.35 Pokaż wiadomość
Hmm,trudna decyzja...u mnie by wlasciwie wystarczylo aby miesniak nie urosl juz wiecej,i zebym dotrwala do menopauzy Mam 41 lat i oprocz 2 dnia okresu w ktorym mam ,,kran,, nie odczuwam dolegliwosci...Oczywiscie super by bylo aby dodtkowo zmalal
Super by bylo aby mi lekarz zaproponowal darmowe opakowanie...ale nie padla taka propozycja
a nie myślałaś o antykoncepcji? wtedy krwawienia są bardzo małe.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 21:45   #166
aldara.35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 32
Dot.: mięśniaki - wątek zbiorczy

Ale ja wlasciwie jestem w stanie przezyc ten jeden obfity dzien,wspomagam sie Hemorigenem. chod\i mi bardziej o miesniaka...........:conf used:
aldara.35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 23:13   #167
miedzy_nami_kobietami
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 22
Dot.: mięśniaki - wątek zbiorczy

W takim razie warto chyba zaryzykować w terapię doustną, w końcu nie ma nic cenniejszego od zdrowia
miedzy_nami_kobietami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 18:50   #168
aniatonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 25
Dot.: mięśniaki - wątek zbiorczy

dla zainteresowanych Esmya, jest takie forum : Esmya - nadzieja - walka z mięśniakami

http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠pl/f...-z-miesniakami
aniatonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 15:10   #169
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Odp: Dot.: mięśniaki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aniatonia Pokaż wiadomość
dla zainteresowanych Esmya, jest takie forum : Esmya - nadzieja - walka z mięśniakami

http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠pl/f...-z-miesniakami
popsuty link

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-21, 20:00   #170
miedzy_nami_kobietami
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 22
Dot.: mięśniaki - wątek zbiorczy

Więcej informacji możecie znaleźć również tu: www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠
Dodatkowo możecie zadać nurtujące Was pytanie ekspertowi, który rozwieje Wasze wątpliwości
miedzy_nami_kobietami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 12:16   #171
aniatonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 25
Dot.: mięśniaki - wątek zbiorczy

Aldaro, oczywiście że najlepiej ..do menopauzy. Ale Ty masz do niej jeszcze z dziesięc lat? i mięśniak może rosnąć. Natomiast taka młoda nie możesz ryzykować utraty macicy ! przy jakimś niepewnym zabiegu chirurgicznym. Warto nawet wytrzymać kilka ciężkich dni podczas miesiączki, a Ty piszesz że taki ciężki to masz tylko jeden. A na ratowanie swojej macicy ....pieniędzy nie żałuj, gdy jest chocby szansa.

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

link nie działa bezpośrednio ale można w google wpisać: Esmya - nadzieja w walce z mięśniakmi. Aldaro, pamietaj że jest też taka opcja jak usunięcie samych mięśniaków dopóki nie są bardzo duże, prezpochwową lub laparoskopową metodę, i histeroskopowo. Czasem lekarz proponuje kuracje Esmyą przed zabiegiem by ewentualnie guzy obkurczyć. Na razie można to mieć tylko w pryw klinikach, koszt ok 5 tys ale to śmiesznie mało w porównaniu z kosztami utraty zdrowia po usunięciu macicy gdyby do tego kiedyś doszło, i borykania sie ze sobą wówczas.
aniatonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 23:00   #172
miedzy_nami_kobietami
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 22
Dot.: mięśniaki - wątek zbiorczy

[/COLOR]link nie działa bezpośrednio ale można w google wpisać: Esmya - nadzieja w walce z mięśniakmi. Aldaro, pamietaj że jest też taka opcja jak usunięcie samych mięśniaków dopóki nie są bardzo duże, prezpochwową lub laparoskopową metodę, i histeroskopowo. Czasem lekarz proponuje kuracje Esmyą przed zabiegiem by ewentualnie guzy obkurczyć. Na razie można to mieć tylko w pryw klinikach, koszt ok 5 tys ale to śmiesznie mało w porównaniu z kosztami utraty zdrowia po usunięciu macicy gdyby do tego kiedyś doszło, i borykania sie ze sobą wówczas.[/QUOTE]

Masz rację, zdrowie jest najcenniejszym darem i trzeba o nie walczyć!
Wielu kobietom po zastosowaniu terapii doustnej pozwoliło odłożyć operację w czasie. Terapia ułatwia wyłuszczania mięśniaków, a oprócz tego zmniejsza krwawienie, dzięki temu jest znacznie mniejsze prawdopodobieństwo anemii
miedzy_nami_kobietami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 09:09   #173
aldara.35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 32
Dot.: mięśniaki - wątek zbiorczy

Oczywiscie ze sprobuje-jestem juz zdecydowana na leczenie. moj miesniak jest tak umiejscowiony ze wyciecie go byloby ponoc bardzo trudne (znajduje sie kolo tetnicy macicznej) jezeli dobrze zrozumialam Takze nie mam wyboru,albo lek albo wyciecie macicy

Edytowane przez aldara.35
Czas edycji: 2013-05-17 o 09:10
aldara.35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 09:28   #174
miedzy_nami_kobietami
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 22
Dot.: mięśniaki - wątek zbiorczy

Rzeczywiście sytuacja jest bardzo trudna Ale głowa do góry, pocieszający jest fakt, że na te konto nie masz wielu mięśniaków Mam nadzieję, że uda Ci się go zwalczyć i że polepszy się Twoje samopoczucie, trzymam kciuki
miedzy_nami_kobietami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 10:02   #175
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: mięśniaki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aldara.35 Pokaż wiadomość
Ale ja wlasciwie jestem w stanie przezyc ten jeden obfity dzien,wspomagam sie Hemorigenem. chod\i mi bardziej o miesniaka...........:conf used:
czy w dużym stopni pomaga?, bo ja też tak mam na 2 dzień, czasami tak nie zaleje że szok
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 13:36   #176
aniatonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 25
Dot.: mięśniaki - wątek zbiorczy

dostałam taką poradę lekarza na duże krwawienia, moze się komuś przyda: Jeżeli wynik badania histopatologicznego nie budzi niepokoju onkologicznego a cytologia jest prawidłowa - powinna być Pani leczona zgodnie z wytycznymi RCOG/NICE/ACOG (gestageny/kwas traneksamowy/NLPZ) co najmniej przez 3 cykle. Schematy znajdzie Pani na stronie NICE wpisując słowo kluczowe menorrhagia lub heavy menstrual bleeding - HMB). Alternatywą jest złożona antykoncepcja hormonalna. W razie braku poprawy zawsze można rozważyć ablację endometrium. Tak więc są alternatywne metody leczenia Pani bez konieczności uciekania do działań radykalnych

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

apropos popsutego linku o Esmya, wystarczy wpisać w google: Esmya - nadzieja !? - walka z mięśniakami
aniatonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 13:56   #177
aldara.35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 32
Talking Dot.: mięśniaki - wątek zbiorczy

Ja poczytalam juz sporo na temat miesniakow....zanim zaczne brac Esmye ,postanowilam jeszcze sprobowac oslawione siemie lniane Nie wiem jak to wplynie na miesniaka (oby tylko nie rosl) to juz bedzie dla mnie sukces.....

Stosuje siemie juz drugi cykl....nie wiem czy to sugestia czy zbieg okolicznosci ale ten ,,drugi dzien,, okresu mam duzo mnie obfity !!!

Na pewno mi sie nie wydaje.....teraz w drugim cyklu nie zastosowalam nawet Hemorigenu .....co od pol roku bylo norma. Jeszcze jedno co zauwazylam to mam okrez o 1,5 dnia dluzszy....jak za ,,starych dobrych czasow" ;] Nie jest to jednak problem bo trwa w sumie niecale 6 dni ale obywam sie bez krwotoku

Pije po 2 lyzeczki dwa razy na dobe.

Edytowane przez aldara.35
Czas edycji: 2013-05-25 o 14:01
aldara.35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 07:33   #178
marzena0607
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 28
Dot.: mięśniaki - wątek zbiorczy

aldara.35 siemię lniane ma w czym pomóc? zmniejszyć mięśniaka czy może obfitowść okresu?

Ja byłam u dwóch lekarzy i obaj twierdzą że mięśniaka powinnam usunąć operacyjnie. Ja tak się zastanawiam i boję się. Bo powinnam już umówić się na operację, bo około 4 miesięcy się czeka. A mi pasowałbym właśnie październik-listopad. Na razie mam jedno dziecko, ale gdybym chciała mieć drugie to powinnam go usunąć, bo już nie zaryzykuję. W trakcie porodu macica nie chciała się obkurczać i miałam cesarkę. Poza tym lekarz powiedział, że mięśniaki mogą powodowac silne krwawienia podczas porodu.
marzena0607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 13:24   #179
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: mięśniaki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez marzena0607 Pokaż wiadomość
Ja byłam u dwóch lekarzy i obaj twierdzą że mięśniaka powinnam usunąć operacyjnie. Ja tak się zastanawiam i boję się. Bo powinnam już umówić się na operację, bo około 4 miesięcy się czeka.
Ja miałam klasyczną operację w styczniu. Nie chciałam jej, bałam się, nie rozumiałam, bo mięśniaki były "tylko" na usg, ja ich nie czułam, nie miałam żadnych przykrych dolegliwości, nie planowałam dzieci. Ale mam zasadę, że nie spieram się z lekarzami. Najpierw był widoczny 1 mięśniak (w X), potem 2 (w XII). Szłam więc na operację z widocznymi na usg 2 mięśniakami, a podczas operacji znaleziono mi i wycięto mi... 12 sztuk. To przewaga laparotomii nad laparoskopią - widać to, czego nie pokazuje usg. Gdybym miała laparoskopię, wycięto by mi tylko te 2 i miałabym komplikacje.
Operacja, pobyt w szpitalu, ograniczenia i zakazy po operacji i kilkumiesięczne dochodzenie do siebie to bardzo ciężka sprawa. Obiecałam sobie, że jeśli nie będzie zagrożenia życia to drugi raz nie dam się pociąć.
Ale kiedy usłyszałam od ginekologa, że teraz, już po wycięciu mięśniaków, mogę mieć założoną spiralę, to strasznie się ucieszyłam. "Jadę" od kilku lat na antykoncepcji hormonalnej i mam jej dosyć. A przy mięśniakach (nawet małych) spirala jest niewskazana.
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 00:10   #180
miedzy_nami_kobietami
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 22
Dot.: mięśniaki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez marzena0607 Pokaż wiadomość
aldara.35 siemię lniane ma w czym pomóc? zmniejszyć mięśniaka czy może obfitowść okresu?

Ja byłam u dwóch lekarzy i obaj twierdzą że mięśniaka powinnam usunąć operacyjnie. Ja tak się zastanawiam i boję się. Bo powinnam już umówić się na operację, bo około 4 miesięcy się czeka. A mi pasowałbym właśnie październik-listopad. Na razie mam jedno dziecko, ale gdybym chciała mieć drugie to powinnam go usunąć, bo już nie zaryzykuję. W trakcie porodu macica nie chciała się obkurczać i miałam cesarkę. Poza tym lekarz powiedział, że mięśniaki mogą powodowac silne krwawienia podczas porodu.
Kochana po usunięciu możesz mieć również problemy z zajściem w ciążę, bądź jej donoszeniem. Zanim zdecydujesz się na ten ostateczny krok przemyśl jeszcze zastosowanie terapii doustnej. Na prawdę warto!
miedzy_nami_kobietami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-25 22:20:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:13.