Świnki morskie cz. III - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-31, 09:07   #1771
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: Świnki morskie cz. III

Zmiany temperatury źle wpływaja na świnki ale skoro był opatulony to nie powinno się mu nic stać ;p;p
zrób fotke bo jestem ciekawa,musi być piękna tak jak mój pierwszy proś
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA





patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 21:57   #1772
WarOfWorlds
Zadomowienie
 
Avatar WarOfWorlds
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 270
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Naina22 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!!!
Od wczoraj mam świnkę morską. Nazywa się Misza i jest rudy, długowlosy Wcześniej miałam szynszylę Szyszkę, ale na wiosnę rok temu umarła ;( Mam bardzo ważne pytanie. Otóż wczoraj odbierałam Miszkę na mieście, przewoziłam go tramwajem w transporterze opatulonego takim wielkim mięciutkim puchowym szaliczkiem, trwala podróż jakieś pół godziny, w tramwaju było ciepło, ale na dworze nie... Boje się żeby się nie przeziębił. Co zrobić? Kupię witaminę c, ale czy to wystarczy, by nie zachorował?
Nic mu nie będzie moje ostatnio też przeżyły transport, miały termofor w torbie gdzie siedziały, nic im nie jest. Nie ma co się martwić jak był opatulony.
__________________
Zapuszczam włosy cel: do dooopy
włosomaniaczka od 18.11.2011

ZUZKA
WarOfWorlds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 17:17   #1773
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: Świnki morskie cz. III

aktualizacja ;p;p
IMAG0073.jpgIMAG0080.jpgIMAG0086.jpgIMAG0088.jpgIMAG0089.jpg
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA





patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 20:25   #1774
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Świnki morskie cz. III

slodziutkie

ja moje zobacze za tydzien!
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 21:25   #1775
arenika
Zadomowienie
 
Avatar arenika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 476
Dot.: Świnki morskie cz. III

patrycja350 śliczności
arenika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 20:58   #1776
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5 897
Dot.: Świnki morskie cz. III

mały dogania dużego

A ja dziś z tż zakupiłam wagę kuchenną i postanowiłam zważyć Ziutka
Waga jego mnie powaliła 1218g
0fa303f516315febafe3d9dd3f31e3911a3c772a_61c3bc0235435 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 21:12   #1777
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Świnki morskie cz. III

Świetne zdjęcie
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-12, 10:28   #1778
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: Świnki morskie cz. III

Genialne : Mój proś napewno też tak jakos wazy a może nawet wiecej,bo ma tyle futra Jak mini york ;p
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA





patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 11:38   #1779
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Świnki morskie cz. III

Witajcie Kochane dawno mnie tu nie było, bo od jakiegos czasu jestem "mamusią" młodego i psotnego szynszylka, jednak zaglądam tu do Was i cieszę oczka Waszymi prosiami. Może w tym roku przeprowadze się do mojego TŻ-ta to wtedy dołączą do nas jeszcze dwa swiniaczki bo mój TŻ nie ma nic przeciwko Pozdrawiamy z Kubusiem
__________________

mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 20:46   #1780
arenika
Zadomowienie
 
Avatar arenika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 476
Dot.: Świnki morskie cz. III

Słuszna waga Mój cos do kilograma nie może dobić ciągle jest 980 gram
arenika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 09:21   #1781
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: Świnki morskie cz. III

to i tak jest normalna waga jak na prosia Mój długo utrzymywał taka wagę
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA





patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-19, 16:54   #1782
Rockinka
Zadomowienie
 
Avatar Rockinka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 147
Dot.: Świnki morskie cz. III

Witam!!!!!!!!!!!!
Od piątku jestem mamusią dwóch miesięcznych świnek morskich. Jedna z nich to 100 procentowa dziewuszka, a druga to pani weterynarz sprawdzi za 2 tygodnie, ale też przypuszcza, że dziewuszka. Mają one ubarwienie czarno-rudo-białe. Jedzą kiedy nie patrzę. Dostały m.in jabłuszko, marchewkę, ziarenka, przysmak do obgryzania, dropsy dla gryzoni, płatki owsiane.. Siedzą skulone w kącie klatki. Czasami coś cichutko mówią. Nie przychodzą same do ręki, nie chcą być zabierane z klatki, a kiedy już je wyciągam to siedzą grzecznie i pozwalają się głaskać. Niestety zdarzyło się, że nie dopilnowałam prosiaczków i upadły, jedna 2 razy, druga raz.. Dalej biegały, nie piszczały, gdy je dotykałam; wygląda na to, że nic im nie jest, ale bardzo się boję. Naprawdę nie chciałam, żeby tak się stało. Spadły z wersalki, z szafki i z biurka. Znaczy same skoczyły i się przede mną schowały. Pani weterynarz powiedziała, że trzeba brać je na ręce, nawet jak nie chcą, bo w końcu się przyzwyczają. A one chcą do klatki z powrotem i nie wiem, czy nie powinnam poczekać, aż same zaczną przychodzić do ręki ..:co nfused:
Rockinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 18:53   #1783
arenika
Zadomowienie
 
Avatar arenika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 476
Dot.: Świnki morskie cz. III

Rockinka super ze masz prosiaczki ale na początek radzę nie brać ich i nie wyjmować z klatki niech się przez kilka dni oswoją, możesz im dawac np. gałązkę pietruszki z ręki niech powoli same podchodzą do ciebie i poznają to są bardzo płochliwe zwierzaki i na ich zaufanie trzeba sobie zapracować, a chyba nie chcesz zeby im się stała krzywda przy upadku...
I nie karm ich ziarenkami, przysmakami ani dropsami - to nie jest dobra ani wartościowa karma dla świnek.
arenika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 19:13   #1784
Rockinka
Zadomowienie
 
Avatar Rockinka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 147
Dot.: Świnki morskie cz. III

Dobrze, nie będę im tego dawała.
Ale wiesz co, była przed chwilą u mnie koleżanka, siedziałyśmy obydwie w odległości ok metra od klatki i w pewnym momencie przyszły jeść, mimo tego, że obydwie mówiłyśmy i patrzyłyśmy w stronę klatki. Teraz jak to piszę też jedzą sobie, mimo że zerkam i wiercę się na krześle.
Ups, próbowałam wstać i podejść. Zwiały w kąt. Gadają ze sobą. Jedna zawsze idzie przed drugą, jest odważniejsza. Są takie cudne.. Kocham..
Rockinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 19:15   #1785
arenika
Zadomowienie
 
Avatar arenika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 476
Dot.: Świnki morskie cz. III

Pomału się przyzwyczają i jak tylko ciebie zobaczą będą głośno kwikać i domagać się warzywek albo głaskania, tylko potrzeba trochę cierpliwości
arenika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 19:26   #1786
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Świnki morskie cz. III

Daj i trochę czasu i na litość Boską nie pozwól na upadki! Puściłaś je, żeby biegały na biurku?!?
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 20:12   #1787
Rockinka
Zadomowienie
 
Avatar Rockinka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 147
Dot.: Świnki morskie cz. III

Myślałam, że będą grzecznie siedziały, tak jak na poduszce
Rockinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 22:50   #1788
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Rockinka Pokaż wiadomość
Myślałam, że będą grzecznie siedziały, tak jak na poduszce
Świnki to małe rozbójniki, przekonasz się o tym wkrótce Dbaj o nie i uważaj, bo zwichnięcia itp. trudno doleczyć. Oswoją się, jak masz je od małego
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 15:28   #1789
Rockinka
Zadomowienie
 
Avatar Rockinka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 147
Dot.: Świnki morskie cz. III

BlueBerry88 dziś znowu uciekają od jedzenia, nawet jak spojrzę. Teraz jak piszę to kwiczą cichutko. Dałam im banana. Chwilę chodziły po pokoju, ale musiałam je włożyć z powrotem, bo jedna z nich schowała się między kaloryfer, a ścianę. Zresztą czekał obiadek.
Rockinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-20, 17:17   #1790
uncherry
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 149
Dot.: Świnki morskie cz. III

Spokojnie, masz świnki od piątku, nie można od nich wymagać, że będą chciały brać jedzenie z ręki od razu. To też zależy od ich charakterów - Krakers na jedzenie rzucał się jak tylko zamieszkał u mnie w domu, Drops do tej pory musi się długo zastanowić zanim zacznie się szarpać ze mną o pietruchę
Świnki mnie nauczyły cierpliwości - Krakersa oswajałam długie miesiące, był bardzo nieufny wobec wszystkich, a jak próbowałam go brać na ręce to albo biegł do kąta i patrzył przerażony na mnie, albo od razu jego ząbki szły w ruch. A teraz już się uspokoił i można się z nim dogadać.
Pierwszy to Dropsik, mieszka ze mną od stycznia 2011 r., a drugi to Krakers i pomieszkuje u mnie od września 2010 r. (W sumie to szybko zleciało, cały czas mam wrażenie jakbym ich dopiero do domu przyprowadziła. Szczególnie Dropsa - taki mały kurdupel był z niego, niedożywiony, zastraszony, same kości. A teraz wielki grubas wiecznie coś przeżuwający )

Edytowane przez uncherry
Czas edycji: 2014-07-28 o 18:08
uncherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 17:29   #1791
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Rockinka Pokaż wiadomość
BlueBerry88 dziś znowu uciekają od jedzenia, nawet jak spojrzę. Teraz jak piszę to kwiczą cichutko. Dałam im banana. Chwilę chodziły po pokoju, ale musiałam je włożyć z powrotem, bo jedna z nich schowała się między kaloryfer, a ścianę. Zresztą czekał obiadek.
Świnki się oswoją. Trzeba cierpliwości. Jak już Ci będą jadły z ręki, to okazanie wielkiego zaufania - a na takie potrzeba czasu.. Niech mają sianko, ziarenka, kolbę i dostęp do wody. A tak to wrzucaj im po warzywku do chrupania: marchewkę, pietruszkę, seler, buraczka, jabłko. Moje uwielbiają natkę pietruszki, zielonego ogórka i sałatę - tym najłatwiej je zbałamucić ale nie można przesadzać z ilością, bo np. od ogórka można dostać wzdęć - które bywają bardzo niebezpieczne dla prośków.

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------

I jeszcze apropos kwiczenia, to warto poszukać odgłosów świnek morskich, jak nigdy ich nie miałaś, wtedy będziesz wiedzieć, czy sobie gruchają - czyli gadają między sobą, czy żulą o żarcie, czy się wkurzają, czy boją i wołają inne świnki o pomoc.

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

Jak szczękają zębami to są złe.
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 17:33   #1792
uncherry
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 149
Dot.: Świnki morskie cz. III

Ooo tak... Krakers coś wie na temat wzdęć od ogórków... Kiedyś, w jego pierwsze święta Bożego Narodzenia zaszalałam i dostał miskę pełną ogórków. I była bieganina po weterynarzach.

A co do odgłosów to ja na początku nie mogłam odróżnić kwiczenia od gruchania i mnie strasznie ekscytowały wszystkie dźwięki wydawane przez nie i do odróżniania używałam strony Caviapage. Ale np. ze znaczeniem gruchania, jakie tam jest podawane to się całkowicie nie zgadzam, bo obaj moi panowie gruchają jak pokazują sobie, kto jest silniejszy, jak wściekają się na siebie i jak się czegoś boją, a nie gdy są zadowoleni.
uncherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 17:36   #1793
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez uncherry Pokaż wiadomość
Ooo tak... Krakers coś wie na temat wzdęć od ogórków... Kiedyś, w jego pierwsze święta Bożego Narodzenia zaszalałam i dostał miskę pełną ogórków. I była bieganina po weterynarzach.

A co do odgłosów to ja na początku nie mogłam odróżnić kwiczenia od gruchania i mnie strasznie ekscytowały wszystkie dźwięki wydawane przez nie i do odróżniania używałam strony Caviapage. Ale np. ze znaczeniem gruchania, jakie tam jest podawane to się całkowicie nie zgadzam, bo obaj moi panowie gruchają jak pokazują sobie, kto jest silniejszy, jak wściekają się na siebie i jak się czegoś boją, a nie gdy są zadowoleni.
Posłuchałam i faktycznie - takie gruchanie to akurat nie jest przyjacielskie, ale moje gruchają tak inaczej jak sobie gadają.
Hehe, aż sią odezwały, jak im to puściłam
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 17:39   #1794
uncherry
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 149
Dot.: Świnki morskie cz. III

U mnie to zero wrażliwości na dźwięki inne niż kroki babci po schodach (wiadomo, jak wnuczka nie chce ciągle jeść, to trzeba sobie znaleźć kogoś innego, kto wiecznie jest głodny ) i szelest otwieranej karmy. Tylko wtedy rozpoczynają się wrzaski i harce na całą klatkę.
uncherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 18:44   #1795
Rockinka
Zadomowienie
 
Avatar Rockinka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 147
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez uncherry Pokaż wiadomość
Spokojnie, masz świnki od piątku, nie można od nich wymagać, że będą chciały brać jedzenie z ręki od razu. To też zależy od ich charakterów - Krakers na jedzenie rzucał się jak tylko zamieszkał u mnie w domu, Drops do tej pory musi się długo zastanowić zanim zacznie się szarpać ze mną o pietruchę
Świnki mnie nauczyły cierpliwości - Krakersa oswajałam długie miesiące, był bardzo nieufny wobec wszystkich, a jak próbowałam go brać na ręce to albo biegł do kąta i patrzył przerażony na mnie, albo od razu jego ząbki szły w ruch. A teraz już się uspokoił i można się z nim dogadać.
Pierwszy to Dropsik, mieszka ze mną od stycznia 2011 r., a drugi to Krakers i pomieszkuje u mnie od września 2010 r. (W sumie to szybko zleciało, cały czas mam wrażenie jakbym ich dopiero do domu przyprowadziła. Szczególnie Dropsa - taki mały kurdupel był z niego, niedożywiony, zastraszony, same kości. A teraz wielki grubas wiecznie coś przeżuwający )
Ale są śliczne te świneczki Moje maleństwa nie gryzą. Teraz postawiłam klatkę na środku pokoju, żeby się przede mną nie chowały. Chyba chodzi o to, żeby się przyzwyczaiły, że po prostu jestem i nie ma się czego bać. Przed chwilą byliśmy w kuchni i obrałam im jabłuszko, teraz jedzą sobie. I non stop gadają.
Rockinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 18:44   #1796
arenika
Zadomowienie
 
Avatar arenika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 476
Dot.: Świnki morskie cz. III

Oj tak świńskie dzwięki są fajne
Mój głośno kwika jak usłyszy jakieś szelesty, szum ngotujacej wody w czajniku i człapanie tż bo to wszystko mu się z jedzonkiem kojarzy
A np. na dzwonek do drzwi czy metaliczne dzwieki np. klucze grucha ostrzegawczo (ostatnio gruchał tak na klikanie myszką :P )
A najfajniejsze jest zadowolone pochrumkiwanie przy mizianiu
arenika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 18:50   #1797
uncherry
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 149
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Rockinka Pokaż wiadomość
Przed chwilą byliśmy w kuchni i obrałam im jabłuszko, teraz jedzą sobie. I non stop gadają.
Moi non stop śpią
uncherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 18:59   #1798
Rockinka
Zadomowienie
 
Avatar Rockinka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 147
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Świnki się oswoją. Trzeba cierpliwości. Jak już Ci będą jadły z ręki, to okazanie wielkiego zaufania - a na takie potrzeba czasu.. Niech mają sianko, ziarenka, kolbę i dostęp do wody. A tak to wrzucaj im po warzywku do chrupania: marchewkę, pietruszkę, seler, buraczka, jabłko. Moje uwielbiają natkę pietruszki, zielonego ogórka i sałatę - tym najłatwiej je zbałamucić ale nie można przesadzać z ilością, bo np. od ogórka można dostać wzdęć - które bywają bardzo niebezpieczne dla prośków.

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------

I jeszcze apropos kwiczenia, to warto poszukać odgłosów świnek morskich, jak nigdy ich nie miałaś, wtedy będziesz wiedzieć, czy sobie gruchają - czyli gadają między sobą, czy żulą o żarcie, czy się wkurzają, czy boją i wołają inne świnki o pomoc.

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

Jak szczękają zębami to są złe.
Ten no, najbardziej te dźwięki są zbliżone do kwiczenia no
Rockinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 21:46   #1799
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: Świnki morskie cz. III

Mój Klemens IMAG0101.jpg piszczy jak syrena antywłamaniowa gdy jest głodny ;p;p
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA





patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 23:29   #1800
7minut
Raczkowanie
 
Avatar 7minut
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 348
Dot.: Świnki morskie cz. III

hej dziewczyny, potzrebuję szybkiej odpowiedzi, jestem załamana mój prosiaczek będzie miał niedługo 2 i pół roku, na pleckach robiła mu sie gula, jednak brak pieniązków odkładał wizytędo weta.... wczoraj ten ropień (wyczytałam w internecie że to zapewne to ) pękł, ropa się sączy, więc ja znowu wchodzę w google i naczytałam się o opeeracjach i smutnych skutkach jednak tez w niektórych przypadkach konczylo się na tylko "wyciśnięciu" ropy i podawaniu antybiotyku... i teraz ptytanie do was...... ile moze gdzies taka operacja i antybiotyki kosztowac ? miał ktoś z Was taką sytuację ? jak się prosiaczki czują ? dodam że mój Bobuś (tak sie zwie) zachowuje normalnie, biega, je w normie, pije, ..........prosze o pomoc tyle sie dzis naczytałam ze chyba dzis nie usnę
7minut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-15 16:10:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:48.