Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65. - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-05-24, 18:18   #1771
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Myślałam, że jak stary to wtedy nie będzie żadnego kanału

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na razie (chyba nie dłużej niż do końca 2023 r.) jeszcze część programów będzie dostępna nawet na starych odbiornikach bez dekoderów.
Ten "benefit" wynika z wojny w Ukrainie, bo gdyby nie to, to żadne programy nie byłyby już odbierane przez stare odbiorniki.
"Multipleks MUX 3, w który wchodzą wyłącznie kanały nadawcy publicznego TVP, decyzją UKE z dnia 24 marca 2022 r., Telewizja Polska będzie mogła zmienić standard nadawania MUX-3 z DVB-T na DVB-T2 w dowolnie wybranym przez siebie terminie do 31 grudnia 2023 r., po wcześniejszym uzyskaniu nowych pozwoleń radiowych. Decyzja została podjęta z uwagi na zbrojną napaścią Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy oraz eskalacją działań dezinformacyjnych o zasięgu międzynarodowym, niosących zagrożenia dla obronności i bezpieczeństwa Rzeczpospolitej Polskiej oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego, a także mając na uwadze istotną rolę telewizji publicznej w ochronie polskiej racji stanu, komunikowania stanowiska naczelnych organów państwa oraz funkcjonowaniu Regionalnego Systemu Ostrzegania."

W linku info o programach, które jeszcze są dostępne na starych odbiornikach:
https://www.gov.pl/web/dvbt2/zmiana-...rowej-w-polsce
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 19:07   #1772
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Lawendowa_ Pokaż wiadomość
Już pytalam, odpowiedzieli, że mogę sobie kupić tą 1 sztukę. Nie bardzo mi się to uśmiecha, bo kupowałam na przecenie - 60%, a teraz kosztuje całą kwotę. Czy mają prawo odmówić mi wymiany skoro mają towar?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sklep może produkt naprawić, wymienić lub oddać Ci pieniądze. Mają prawo wybrać taką opcję która im się najbardziej opłaca, nie masz możliwości wymuszenia konkretnego działania. [1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;89232236]Wydaje mi się, że jeśli mają produkt na wymianę to powinni od tego zacząć uznanie reklamacji, jeśli o to wnioskowałaś. Kasę powinni oddać, jeśli towaru nie mają, naprawa się nie opłaca.
Najlepiej skontaktować się z danym sklepem i zapytać czemu taka odpowiedź.Dzięki

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

To może spróbuj się skontaktować z rzecznikiem konsumenta u siebie w mieście? Skoro już wiesz, że ze sklepem się nie dogadasz.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]A po co kontaktować się z rzecznikiem? Sklep postępuje zgodnie z prawem.
Skoro produkt był kiedyś kupiony w cenie niższej o 40% a teraz jest dostępny znacznie drożej to nic dziwnego że sklep proponuje zwrot pieniędzy. Na tą chwilę ceny wszystkich produktów w hurtowniach rosną w zastraszającym tempie, sklep ma pewnie teraz na magazynie produkt kupiony w zupełnie innej cenie niż w czasie kiedy robił promocję. Jak będzie zwracać wadliwy produkt producentowi to dostanie korektę na cenę zakupu sprzed kilku miesięcy a nie na cenę obecną więc w zależności od produktu mógłby być w plecy na sporą kwotę (gdyby wysłał produkt z nowej dostawy). Więc zgodnie z prawem może zwrócić kwotę z paragonu żeby nie narażać się na straty spowodowane zmianą ceny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 19:35   #1773
1e480a74c83b298335abeb19bb62a32399143eb5_629d357241768
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 129
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

czy jest jakiś sposób na za duży kapelusz w stylu plażowym czyli ten z dużym rondem? Kupiłam taki z za dużym obwodem z drugiej ręki i nie ma jak oddać, a bardzo mi się podoba
1e480a74c83b298335abeb19bb62a32399143eb5_629d357241768 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 19:53   #1774
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Kupienie mieszkania w szeregowcu - jakie są Wasze doświadczenia? Na co zwrócić uwagę? Polecacie, odradzacie? Ceny mieszkań w bloku poszły tak gigantyczne w górę, że szeregowiec zaczyna nam się opłacać bardziej niż mieszkanie w tej samej lokalizacji, ale nie znam nikogo, kto tak mieszka, więc szukam opinii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 21:02   #1775
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Kupienie mieszkania w szeregowcu - jakie są Wasze doświadczenia? Na co zwrócić uwagę? Polecacie, odradzacie? Ceny mieszkań w bloku poszły tak gigantyczne w górę, że szeregowiec zaczyna nam się opłacać bardziej niż mieszkanie w tej samej lokalizacji, ale nie znam nikogo, kto tak mieszka, więc szukam opinii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli i tak chcesz kupić mieszkanie to szeregowiec może być dobrym rozwiązaniem. Znajomi tak mieszkają i bardzo sobie chwalą. Warto kupić segment w środku (w sensie nie na ścianach szczytowych) bo wtedy nie trzeba tak intensywnie grzać zimą. Choć z drugiej strony zazwyczaj segmenty szczytowe mają trochę większe ogródki więc warto przemyśleć co jest dla kogoś ważniejsze. Jedno na co warto zwrócić uwagę to rozkłady pomieszczeń bo czasem deweloperzy starają się wcisnąć jak najwięcej mieszkań w jednym budynku i w efekcie niby segment ma dużą powierzchnię a w środku małe i ciasne pomieszczenia. Najlepiej też zapytać o to jakie ściany są między segmentami, znajomi trafili na firmę która budowała ściany podwójnej grubości między segmentami i dzięki temu mniej słychać sąsiadów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 22:02   #1776
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Dziewczyny, jak wyczyścić zamsz, z którego schodzi kolor? Próbowałam już kilka razy delikatnie przejechać ściereczką, ale efekt jest taki jak na zdjęciu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0132.jpg (113,7 KB, 133 załadowań)
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 22:27   #1777
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Kupienie mieszkania w szeregowcu - jakie są Wasze doświadczenia? Na co zwrócić uwagę? Polecacie, odradzacie? Ceny mieszkań w bloku poszły tak gigantyczne w górę, że szeregowiec zaczyna nam się opłacać bardziej niż mieszkanie w tej samej lokalizacji, ale nie znam nikogo, kto tak mieszka, więc szukam opinii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=973576
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ight=ogr%F3dek
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2022-05-24 o 22:30
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-05-25, 04:52   #1778
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez polna_rozyczka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak wyczyścić zamsz, z którego schodzi kolor? Próbowałam już kilka razy delikatnie przejechać ściereczką, ale efekt jest taki jak na zdjęciu.
Są takie gumowe szczoteczki sprzedawane w sklepach obuwniczych - zazwyczaj nimi jadę, aż będzie czysty but.
Plus warto zawsze go zaimpregnować przed założeniem, wtedy łatwiej schodzi brud.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 05:31   #1779
cudokaczka
kwa kwa
 
Avatar cudokaczka
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 59
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Jaką polecacie lokówkę z wymiennymi końcówkami? Fajnie jakby była do 150 zł, bo nie wiem czy się wkręcę w to

Sent from my RMX2193 using Tapatalk
__________________
Autor grafiki w avatarze - Will Bullas "Space Cadet"
cudokaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 07:10   #1780
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Jeśli i tak chcesz kupić mieszkanie to szeregowiec może być dobrym rozwiązaniem. Znajomi tak mieszkają i bardzo sobie chwalą. Warto kupić segment w środku (w sensie nie na ścianach szczytowych) bo wtedy nie trzeba tak intensywnie grzać zimą. Choć z drugiej strony zazwyczaj segmenty szczytowe mają trochę większe ogródki więc warto przemyśleć co jest dla kogoś ważniejsze. Jedno na co warto zwrócić uwagę to rozkłady pomieszczeń bo czasem deweloperzy starają się wcisnąć jak najwięcej mieszkań w jednym budynku i w efekcie niby segment ma dużą powierzchnię a w środku małe i ciasne pomieszczenia. Najlepiej też zapytać o to jakie ściany są między segmentami, znajomi trafili na firmę która budowała ściany podwójnej grubości między segmentami i dzięki temu mniej słychać sąsiadów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję bardzo za opinię. No właśnie u nas jest to wybór między mieszkaniem a segmentem, absolutnie nie między segmentem a domem wolnostojącym, bo te są o wiele droższe. Cena środkowego mieszkania w segmencie o powierzchni ok 140m2 + poddasze użytkowe + garaż + ogródek jest taka sama co mieszkania ok 65-70m2 w starym budownictwie w tej samej okolicy, często do remontu, z miejscem do parkowania pod blokiem. Bardzo dziękuję, w aplikacji nigdy mi nie działa wyszukiwanie wątków i nie mogłam znaleźć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2022-05-25 o 07:23
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 07:36   #1781
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za opinię. No właśnie u nas jest to wybór między mieszkaniem a segmentem, absolutnie nie między segmentem a domem wolnostojącym, bo te są o wiele droższe. Cena środkowego mieszkania w segmencie o powierzchni ok 140m2 + poddasze użytkowe + garaż + ogródek jest taka sama co mieszkania ok 65-70m2 w starym budownictwie w tej samej okolicy, często do remontu, z miejscem do parkowania pod blokiem. Bardzo dziękuję, w aplikacji nigdy mi nie działa wyszukiwanie wątków i nie mogłam znaleźć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mieszkam w szeregowcu, ale jest budowany prywatnie. Mamy podwójne ściany, każda część była dobudowana w innym czasie, więc na przykład sąsiad mój ma ocieploną ścianę, a do tego jest przyłączona moja ściana.
Ja sobie chwalę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-25, 07:42   #1782
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Lawendowa_ Pokaż wiadomość
Już pytalam, odpowiedzieli, że mogę sobie kupić tą 1 sztukę. Nie bardzo mi się to uśmiecha, bo kupowałam na przecenie - 60%, a teraz kosztuje całą kwotę. Czy mają prawo odmówić mi wymiany skoro mają towar?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Teoretycznie wg uokik składając reklamację zaznaczasz jakie są Twoje żądania, a przedsiębiorca powinien się do nich ustosunkować chyba, że nie może. Tutaj mógł, ale z jakiegoś powodu tego nie zrobił. Możesz złożyć odwołanie, możesz zadzwonić, zapytać i wyjaśnić.


Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
a no z takim. Nie wiem, jak to nazwać.

https://www.youtube.com/watch?v=KCY78a4a74A

Np. na tik toku albo na instagramie masz takie filtry. Włączasz i nagrywasz.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 07:55   #1783
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Kupienie mieszkania w szeregowcu - jakie są Wasze doświadczenia? Na co zwrócić uwagę? Polecacie, odradzacie? Ceny mieszkań w bloku poszły tak gigantyczne w górę, że szeregowiec zaczyna nam się opłacać bardziej niż mieszkanie w tej samej lokalizacji, ale nie znam nikogo, kto tak mieszka, więc szukam opinii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przede wszystkim zwracałabym uwagę na rozkład, oglądałam kilka szeregowców i zniechęciło mnie, że pomieszczenia były małe i naćkane, bo przestrzeń zabierają schody. I jeszcze nie podobają mi się poddasza ze skosami, kompletnie nieustawne jak dla mnie, dodatkowo zmniejszające powierzchnię użytkową. Zalet za bardzo nie widzę, ogródek mały, mało prywatny, sąsiedzi zaraz obok. Do tego trzeba patrzeć na układ całego osiedla, czy szeregi nie się budowane dosłownie okno w okno (w mojej okolicy się takie budują, dość klaustrofobicznie to wygląda). Zdecydowałam, że wolę fajne, duże mieszkanie w bloku.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 08:10   #1784
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za opinię. No właśnie u nas jest to wybór między mieszkaniem a segmentem, absolutnie nie między segmentem a domem wolnostojącym, bo te są o wiele droższe. Cena środkowego mieszkania w segmencie o powierzchni ok 140m2 + poddasze użytkowe + garaż + ogródek jest taka sama co mieszkania ok 65-70m2 w starym budownictwie w tej samej okolicy, często do remontu, z miejscem do parkowania pod blokiem. Bardzo dziękuję, w aplikacji nigdy mi nie działa wyszukiwanie wątków i nie mogłam znaleźć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Warto też zwrócić uwagę na to, jak jest robiony strop między parterem, a piętrem - bo jeśli jest lany "na raz" dla Was i dla sąsiada/sąsiadów, to będzie ich bardziej słychać.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 08:16   #1785
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Warto też zwrócić uwagę na to, jak jest robiony strop między parterem, a piętrem - bo jeśli jest lany "na raz" dla Was i dla sąsiada/sąsiadów, to będzie ich bardziej słychać.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Przede wszystkim zwracałabym uwagę na rozkład, oglądałam kilka szeregowców i zniechęciło mnie, że pomieszczenia były małe i naćkane, bo przestrzeń zabierają schody. I jeszcze nie podobają mi się poddasza ze skosami, kompletnie nieustawne jak dla mnie, dodatkowo zmniejszające powierzchnię użytkową. Zalet za bardzo nie widzę, ogródek mały, mało prywatny, sąsiedzi zaraz obok. Do tego trzeba patrzeć na układ całego osiedla, czy szeregi nie się budowane dosłownie okno w okno (w mojej okolicy się takie budują, dość klaustrofobicznie to wygląda). Zdecydowałam, że wolę fajne, duże mieszkanie w bloku.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Dzięki dziewczyny!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 08:54   #1786
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Np. na tik toku albo na instagramie masz takie filtry. Włączasz i nagrywasz.
wielkie dzięki
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 09:19   #1787
MeIike
Zadomowienie
 
Avatar MeIike
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 147
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Czy ktoś wie, czym pachnie fioletowy krem Biomea, o ten klik ?
Wyraźnie zalatuje mi jakimiś perfumami, które być może nawet kiedyś używałam, a nie mogę sobie przypomnieć... Może ktoś coś podpowie, bo gnębi mnie to już od pierwszej aplikacji
MeIike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 09:26   #1788
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Ja mieszkam i jestem bardzo zadowolona.
Na tym etapie życia. Na starość, wracam do bloku.
Szeregówka ma wszystkie wymogi jakie masz w domu: czyli wszytko na Twojej głowie, remonty, opieka nad podwórkiem + bliskość sąsiadów.


Jak ktoś to lubi to OK. Ja prawie nie mam ogródka więc ... jakoś daję radę, reszta to dla mnie +.
+ ja szukałam i mam szeregówkę z solidna piwnicą/garażem (+70 m2 piwnico-garazu dodatkowo do jakichś 130-140 m2 powierzchni mieszkalnej), to dla mnie wielki bonus.



Oraz mam normalna klatkę schodową, i łaska boska, te oszczędne klatki schodowe to jest koszmar, serio, miejsce wydzielone na solidne, wygodne ciągi komunikacyjne daje duży komfort mieszkania, a kolejny to miejsce pozwalające mieć zaplecze jakby to powiedzieć... magazynowe (garderoboby, schowki, pom. gospodarcze, piwnica, garaż, przestronny wiatrołap) sa nieocenione i bardzo odciążają powierzchnie typowo mieszkalną, oraz bardzo pomagają zachować porządek.
To nie jest strata powierzchni absolutnie, to jest kwestia komfortu.
Latanie po skąpych, wąskich schodach na poddasze, jeszcze może spiralnych i ażurowych jest niewygodne, mało bezpieczne i... na ogół głośne + spróbuj wnieść po takich np. mebel do sypialni czy choćby materac. Albo dużą porcje prania tylko.





Jeśli kupujesz z rynku wtórnego, zwracaj głownie uwagę na wiek/stan: dachu, okien, ogrzewania, kafli zewnętrznych na ganku/schodach. Bo jeśli maja + 15 lat, to zbliża się w ciągu max 10 kolejnych termin remontu generalnego (dach tak 15-20+, piec tak 10+, okna zależy jakie, ale 15-20+ tez do wymiany.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 09:57   #1789
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Czy ktoś ma Dzbanek filtrujący HILLMANN EDF01 szklany?
Nie za bardzo wiem skąd mam widzieć, kiedy zmienić filtr.

W sensie - nie ma żadnego wskaźnika, spoko, ale problem jest taki, że po smaku też nie da rady, bo on nie zmienia smaku wody jest napisane.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-25, 10:05   #1790
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 579
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Czy ktoś ma Dzbanek filtrujący HILLMANN EDF01 szklany?
Nie za bardzo wiem skąd mam widzieć, kiedy zmienić filtr.

W sensie - nie ma żadnego wskaźnika, spoko, ale problem jest taki, że po smaku też nie da rady, bo on nie zmienia smaku wody jest napisane.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nie wiem na ile Ci to pomoże ale my z innej firmy wymieniamy co 2 miesiące. Używamy całkiem dużo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 10:10   #1791
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja mieszkam i jestem bardzo zadowolona.
Na tym etapie życia. Na starość, wracam do bloku.
Szeregówka ma wszystkie wymogi jakie masz w domu: czyli wszytko na Twojej głowie, remonty, opieka nad podwórkiem + bliskość sąsiadów.


Jak ktoś to lubi to OK. Ja prawie nie mam ogródka więc ... jakoś daję radę, reszta to dla mnie +.
+ ja szukałam i mam szeregówkę z solidna piwnicą/garażem (+70 m2 piwnico-garazu dodatkowo do jakichś 130-140 m2 powierzchni mieszkalnej), to dla mnie wielki bonus.



Oraz mam normalna klatkę schodową, i łaska boska, te oszczędne klatki schodowe to jest koszmar, serio, miejsce wydzielone na solidne, wygodne ciągi komunikacyjne daje duży komfort mieszkania, a kolejny to miejsce pozwalające mieć zaplecze jakby to powiedzieć... magazynowe (garderoboby, schowki, pom. gospodarcze, piwnica, garaż, przestronny wiatrołap) sa nieocenione i bardzo odciążają powierzchnie typowo mieszkalną, oraz bardzo pomagają zachować porządek.
To nie jest strata powierzchni absolutnie, to jest kwestia komfortu.
Latanie po skąpych, wąskich schodach na poddasze, jeszcze może spiralnych i ażurowych jest niewygodne, mało bezpieczne i... na ogół głośne + spróbuj wnieść po takich np. mebel do sypialni czy choćby materac. Albo dużą porcje prania tylko.





Jeśli kupujesz z rynku wtórnego, zwracaj głownie uwagę na wiek/stan: dachu, okien, ogrzewania, kafli zewnętrznych na ganku/schodach. Bo jeśli maja + 15 lat, to zbliża się w ciągu max 10 kolejnych termin remontu generalnego (dach tak 15-20+, piec tak 10+, okna zależy jakie, ale 15-20+ tez do wymiany.
Dziękuję, bardzo cenna opinia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 10:51   #1792
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Czy ktoś ma Dzbanek filtrujący HILLMANN EDF01 szklany?
Nie za bardzo wiem skąd mam widzieć, kiedy zmienić filtr.

W sensie - nie ma żadnego wskaźnika, spoko, ale problem jest taki, że po smaku też nie da rady, bo on nie zmienia smaku wody jest napisane.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Wkład z opisu wygląda tak jak Dafi czy Brita (w sensie wypełnienia i działania). Trwałość tych filtrów to 1 - 2 miesiące zależnie od ilości wody.
Dla mnie najlepiej widać po herbacie że filtr wymaga wymiany. Jak jest nowy to herbata jest po prostu klarowna, jak już filtr się zużywa to na powierzchni herbaty zaczyna być widoczny taki tłustawy film. Po smaku też trochę czuć różnicę, ale to już naprawdę długo trzeba przetrzymać taki filtr.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 12:45   #1793
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Potrzebny mi nebulizator żeby ponawilżać zatoki i gardło. Na co zwracać uwagę? Może ktoś jakiś poleci?

I nie wiem- do tego kupuje się jakieś roztwory w aptece?
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 12:49   #1794
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Oho, dzięki dziewczyny.
Dobry tip z tą herbatą, zawsze zastanawiałam się skąd biorą się te tluste oka na jej powierzchni


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 12:57   #1795
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Potrzebny mi nebulizator żeby ponawilżać zatoki i gardło. Na co zwracać uwagę? Może ktoś jakiś poleci?

I nie wiem- do tego kupuje się jakieś roztwory w aptece?
Na stronie Pana Tabletki jest porównanie. Ja mam Medel Professional

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 13:15   #1796
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 734
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Potrzebny mi nebulizator żeby ponawilżać zatoki i gardło. Na co zwracać uwagę? Może ktoś jakiś poleci?

I nie wiem- do tego kupuje się jakieś roztwory w aptece?
W domu mam nebulizator od microlife (ale nie wiem jaki model). Ma z 10 lat, jedyny problem z nim to czasami wyskoczy ten wężyk, którym tłoczone jest powietrze. Patrzyłabym na końcówki- czy ma maseczki, "fajkę", jak masz dzieci- to oddzielna, mniejsza maseczka dla dziecka.
Nie wiem jak nebulizatory innych firm- ten ma w tym pojemniczku na roztwór coś w stylu śmigiełka, które pod wpływem powietrza się porusza i tworzy mgiełkę do nebulizacji (takie coś jak na tej aukcji https://allegro.pl/oferta/rozpylacz-...BoCRAUQAvD_BwE ). Kiedyś zgubiłam to śmigiełko W sklepach z zaopatrzeniem medycznym były całe zestawy wymienne, ale bez wiatraczka / śmigiełka, niestety w połączeniu z moim nebulizatorem to nie działało, nie tworzyła się ta mgiełka.

W aptece możesz kupić roztwór soli fizjologicznej z dodatkiem kwasu hialuronowego.

Edit. Sprawdziłam model- neb100b.

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2022-05-25 o 13:16
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 16:00   #1797
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Polecacie majtki menstruacyjne? Jakiej firmy?
Nosicie je same czy jakoś dodatkowa ochrona?

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 16:46   #1798
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Potrzebny mi nebulizator żeby ponawilżać zatoki i gardło. Na co zwracać uwagę? Może ktoś jakiś poleci?

I nie wiem- do tego kupuje się jakieś roztwory w aptece?
Zerknij sobie inhalatory z marki Tech-Med, to polska firma więc ceny też są przystępne. Przy soli fizjologicznej nie ma różnicy czy weźmiesz tłokowy czy ultradźwiękowy (te drugie są znacznie cichsze ale też znacznie droższe). Teraz raczej już wszystkie inhalatory mają w zestawie maseczkę dla dorosłych, dla dzieci, końcówkę do ust i do nosa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 16:57   #1799
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Potrzebny mi nebulizator żeby ponawilżać zatoki i gardło. Na co zwracać uwagę? Może ktoś jakiś poleci?

I nie wiem- do tego kupuje się jakieś roztwory w aptece?
Kupowałam niedawno FLAEM 4Neb, z regulacją wielkości cząstek aerozolu.
Wybierałam czytając opinie na stronie Pana Tabletki, kierując się możliwie dobrą opinią dla urządzenia w określonej kwocie (nie kupowałam dla siebie ).
Roztwory do nebulizacji kupuje się w aptece - sól fizjologiczna lub sól fizjologiczna np. z kwasem hialuronowym (takie zestawy po 100 ampułek są dostępne).

Kupowałabym w miarę tanie urządzenie (może niekoniecznie najtańsze), bez wielu opcji.
Jest spora szansa, że po krótkim okresie używania urządzenie pójdzie na półkę, bo to jednak trzeba trochę się inhalować, potem rozebrać, umyć, wysuszyć (czyli gdzieś to leży rozłożone, zajmuje miejsce, nie da się od razu schować - mnie to najbardziej zniechęciło do używania) i znów poskładać - nie zawsze się chce.
A jak się już raz przerwie, to nie zawsze łatwo się wraca do tego rytmu inhalacji.

Edytowane przez 72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Czas edycji: 2022-05-25 o 17:17
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 17:10   #1800
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
Polecacie majtki menstruacyjne? Jakiej firmy?
Nosicie je same czy jakoś dodatkowa ochrona?

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka

Mam Wimin comfort z wysokim stanem, są super. Wygodne jak zwykła bielizna, nie czuć wkładki, tyłek i borzena się w upały nie pocą (przetestowane na wycieczce w gorący weekend). Jak dla mnie nie maja żadnych minusów. Fason babciny, ale bardzo wygodny. Mam tez majtki Clark, model z niższym stanem o już nie są tak wygodne, jak wiminy. Spełniają swoje zadanie, ale ten niski stan jest dla mnie mało komfortowy jednak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-29 09:10:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:19.