Co ostatnio sobie uszyłyście? - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-26, 14:01   #1771
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Martusia - piękna bluzeczka, bardzo Ci w niej do twarzy. Jak widzę z ostatnich ciuszków to materiały kupiłaś tam gdzie mi się zdarza...ostatnio oglądałam tam jedwabie na bluzkę, sukienkę....ale nie wiem, czy mogę sobie pozwolić, bo duży wydatek mnie teraz czeka - no i na wakacje też chcę pojechać....poczekam do końca miesiąca

a propos szycia i wiedzy teoretycznej, to moja cała jest czerpana z opisów w burdzie, kieszeni wypustkowych tez kiedyś nienawidziłam, ale teraz mam już opanowane....a żakietów to już mam na koncie sporo, bo do roboty potrzeba, a na takich ciuchach bardziej eleganckich, to się oszczędza kupę kasy,a to też ma dla mnie znaczenie. Wszywania podszewki, tak, żeby ładnie wyglądała, to mnie nauczyl mój wujek - krawiec od garniturów - oczywiście do takiej perfekcji nigdy nie dojdę, ale wstydzić się nie muszę. Jak komuś powiem, że sama sobie szyję, to jest zaskoczony - znaczy amatorszczyzny nie widać .
betty_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 19:58   #1772
kapciuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tutaj ;-)
Wiadomości: 137
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Witajcie. Zaszyłam się ostatnio- komunie itp. ale podglądałam Was co jakis czas. Naszyłam tego dość sporo,ale z tego całego zamieszania nie zrobiłam zdjęć. To co mi się przypomniało to pokażę i drżę,ale krytykę przyjmę na klate Ten mój manekin jest jakiś felerny-krzywy i jeden biust ma większy Pewnie dlatego,że to taki sklepowy, a nie krawiecki.
Żakard?!Narzuta na łóżku mojej mamy jest ze specjalnym pozdrowieniem dla Susanny- Łaziska są boskie!
__________________
sama.....nie znaczy samotna
kapciuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 23:03   #1773
saveme30
Raczkowanie
 
Avatar saveme30
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: POZNAŃ
Wiadomości: 368
GG do saveme30
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

KAPCIUSZEK gratuluje piekne te twoje dzieła
szkoda ze wiecej z was nie wkleja swoich fotek z tym co uszyły nawet do tej pory no ale ja wkońcu tez nic nie wklejałam bo nadal nie mam motywacji ale wam gratuluje
__________________
mam bloga
http://kiedyszyjeinieszyje.blogspot.com
saveme30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 06:34   #1774
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez kapciuszek Pokaż wiadomość
Witajcie. Zaszyłam się ostatnio- komunie itp. ale podglądałam Was co jakis czas. Naszyłam tego dość sporo,ale z tego całego zamieszania nie zrobiłam zdjęć. To co mi się przypomniało to pokażę i drżę,ale krytykę przyjmę na klate Ten mój manekin jest jakiś felerny-krzywy i jeden biust ma większy Pewnie dlatego,że to taki sklepowy, a nie krawiecki.
Żakard?!Narzuta na łóżku mojej mamy jest ze specjalnym pozdrowieniem dla Susanny- Łaziska są boskie!
Kopciuszek no to pojechałaś z tym szyciem WSZYSKO kapitalne, sukienka z koronką podoba mi się najbardziej a narzuta na łóżko pięknie Ci wyszła!! Powiedz czym ją "napełniłaś"?? Bo sama chciałam uszyć i myślałam czy nie wypchać ją ociepleniem do płaszcza Ten materiał jest cudny, pamiętam, że były 2 kolory do wyboru Też kocham sklep w Łaziskach
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 08:18   #1775
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez kapciuszek Pokaż wiadomość
Witajcie. Zaszyłam się ostatnio- komunie itp. ale podglądałam Was co jakis czas. Naszyłam tego dość sporo,ale z tego całego zamieszania nie zrobiłam zdjęć. To co mi się przypomniało to pokażę i drżę,ale krytykę przyjmę na klate Ten mój manekin jest jakiś felerny-krzywy i jeden biust ma większy Pewnie dlatego,że to taki sklepowy, a nie krawiecki.
Żakard?!Narzuta na łóżku mojej mamy jest ze specjalnym pozdrowieniem dla Susanny- Łaziska są boskie!
Wszystko cuuuuudne!Zazdroszczę , bo ja nie mam czasu nic sobie uszyć , sukienkę szyję już miesiąc.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 09:05   #1776
MarthaB
Raczkowanie
 
Avatar MarthaB
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 73
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez betty_b Pokaż wiadomość
Martusia - piękna bluzeczka, bardzo Ci w niej do twarzy. Jak widzę z ostatnich ciuszków to materiały kupiłaś tam gdzie mi się zdarza...ostatnio oglądałam tam jedwabie na bluzkę, sukienkę....ale nie wiem, czy mogę sobie pozwolić, bo duży wydatek mnie teraz czeka - no i na wakacje też chcę pojechać....poczekam do końca miesiąca

------

Wszywania podszewki, tak, żeby ładnie wyglądała, to mnie nauczyl mój wujek - krawiec od garniturów - oczywiście do takiej perfekcji nigdy nie dojdę, ale wstydzić się nie muszę.
nie wiem czy to do mnie, ale w razie co dziękuję ja materiały kupuję różnie, ale te fajniejsze to chyba w internecie. Mam tu koło siebie fajny sklepik, ceny rewelacja, ale jak potrzebuję czegoś konkretnego to nie ma
więc ja kupuję jak jest, a potem myślę co z tego uszyć.
teraz mam bardzo fajny metr (jeden... ) cienkiego jedwabiu, może ktoś doradzi co z niego uszyć? najlepiej bluzka nie-koszulowa, bo nie lubię, długa na min 60 cm... i mam też około metra materiału od siostry - w koniki fioletowe (ostatnia sukienka Aklat i też szukam insporacji co z niego uszyć.. pomocy!
i chciałabym takiego wujka

Cytat:
Napisane przez kapciuszek Pokaż wiadomość
Witajcie. Zaszyłam się ostatnio- komunie itp. ale podglądałam Was co jakis czas.
wszystko piękne, nabardzije bluzka mi się podoba, ale ja ostatnio kocham takie bluzeczki

Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość
Wiesz co, sam żakiet dla mnie nie stanowi problemu, tak jak wszywanie podszewki. Najgorzej mam kiedy pomysle o kieszeniach, takich wpuszczanych. To jest ciagle enigma dla mnie i cos co mnie przeraza
ja się nawet na żakiety nie porywam chyba by mi cierpliwości zabrakło
__________________
djin djin
MarthaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 09:10   #1777
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

MarthaB ja teraz właśnie z takiego miękkiego, lejącego materiału bluzkę na lato sobie szyję, zainspirowana wzorem do ściągnięcia z burdy, o taką Prosta, a jakże efektowna, idealna na lato Z tych free
http://www.burdafashion.com/en/Downl...6-1766534.html
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-27, 09:17   #1778
kociczek
Raczkowanie
 
Avatar kociczek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 43
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez kapciuszek Pokaż wiadomość
Witajcie. Zaszyłam się ostatnio- komunie itp. ale podglądałam Was co jakis czas. Naszyłam tego dość sporo,ale z tego całego zamieszania nie zrobiłam zdjęć. To co mi się przypomniało to pokażę i drżę,ale krytykę przyjmę na klate Ten mój manekin jest jakiś felerny-krzywy i jeden biust ma większy Pewnie dlatego,że to taki sklepowy, a nie krawiecki.
Żakard?!Narzuta na łóżku mojej mamy jest ze specjalnym pozdrowieniem dla Susanny- Łaziska są boskie!
No naszyłaś się, naszyłaś
Wszystko jest piękne, tak profesjonalnie zrobione, że nie poznałabym że to własnoręcznie uszyte. Aż zazdrość mnie bierze dla umiejętności, zaparcia i cierpliwości
kociczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 09:31   #1779
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez kociczek Pokaż wiadomość
No naszyłaś się, naszyłaś
Wszystko jest piękne, tak profesjonalnie zrobione, że nie poznałabym że to własnoręcznie uszyte. Aż zazdrość mnie bierze dla umiejętności, zaparcia i cierpliwości
To prawda, dzieła sztuki piękne, marzenie, żebym któregoś dnia tez tak zaczęła szyć
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 09:56   #1780
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez kapciuszek Pokaż wiadomość
Witajcie. Zaszyłam się ostatnio- komunie itp. ale podglądałam Was co jakis czas. Naszyłam tego dość sporo,ale z tego całego zamieszania nie zrobiłam zdjęć. To co mi się przypomniało to pokażę i drżę,ale krytykę przyjmę na klate Ten mój manekin jest jakiś felerny-krzywy i jeden biust ma większy Pewnie dlatego,że to taki sklepowy, a nie krawiecki.
nie no - same piękności, chylę czoła, sukienka w paski i żakiecik z falbanką powinien się znaleźć w mojej szafie, akurat by mi się przydały
Cytat:
Napisane przez MarthaB Pokaż wiadomość
nie wiem czy to do mnie, ale w razie co dziękuję ja materiały kupuję różnie, ale te fajniejsze to chyba w internecie. Mam tu koło siebie fajny sklepik, ceny rewelacja, ale jak potrzebuję czegoś konkretnego to nie ma
więc ja kupuję jak jest, a potem myślę co z tego uszyć.
teraz mam bardzo fajny metr (jeden... ) cienkiego jedwabiu, może ktoś doradzi co z niego uszyć? najlepiej bluzka nie-koszulowa, bo nie lubię, długa na min 60 cm... i mam też około metra materiału od siostry - w koniki fioletowe (ostatnia sukienka Aklat i też szukam insporacji co z niego uszyć.. pomocy!
i chciałabym takiego wujka
do ciebie, do ciebie , a jak z metra jedwabiu, to może coś takiego, albo właśnie taka bluzka jak pokazał(a) kapciuszek [
betty_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 09:59   #1781
MarthaB
Raczkowanie
 
Avatar MarthaB
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 73
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
MarthaB ja teraz właśnie z takiego miękkiego, lejącego materiału bluzkę na lato sobie szyję, zainspirowana wzorem do ściągnięcia z burdy, o taką Prosta, a jakże efektowna, idealna na lato Z tych free
http://www.burdafashion.com/en/Downl...6-1766534.html
WOW! bardzo mi się podoba i z batystu, kombinuję właśnie z hasłem, ale nie wchodzi żadne help!
__________________
djin djin
MarthaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-27, 10:02   #1782
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Prościutka jest w uszyciu, a naprawdę wygląda genialnie Ja uszyłam z granatowego materiału z wplecionym wzorem kół i na lato idealna do jasnych spodni i spódnic! Do szarych rurek wygląda świetnie i ta "falbanka" zakrywa moje szersze biodra
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 10:34   #1783
MarthaB
Raczkowanie
 
Avatar MarthaB
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 73
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez betty_b Pokaż wiadomość

do ciebie, do ciebie , a jak z metra jedwabiu, to może coś takiego, albo właśnie taka bluzka jak pokazał(a) kapciuszek [
a to dzięki raz jeszcze
a tą pierwszą bluzkę chyba szyłam - ale nie wiem, bo modelka jakaś inna w burdzie była, ale kolor i fason się mniej więcej zgadza (i szyłam dwa razy nawet , ta druga też fajna, tą burdę ma moja siostra, może od niej pożyczę bo faktycznie fajny i prosty wykrój.

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:04 ----------

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Prościutka jest w uszyciu, a naprawdę wygląda genialnie Ja uszyłam z granatowego materiału z wplecionym wzorem kół i na lato idealna do jasnych spodni i spódnic! Do szarych rurek wygląda świetnie i ta "falbanka" zakrywa moje szersze biodra
pokazywałaś ja gdzieś tutaj??
hmm.. tylko nie wime, czy by mi wystarczyło materiały na te wszystkie troczki, myślicie, że mogłabym po prostu kupić tasiemki jakieś pasujące?
__________________
djin djin
MarthaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 10:40   #1784
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Nie pokazywałam jeszcze, wstydam się, bo póki co to nic nie pokazywałam

Moim zdaniem jak najbardziej możesz kupić tasiemki. Materiał jest jednokolorowy? Bo jak w kolorach różnych, to tasiemki mozna zrobić w którymś z kolorów występujących w mniejszej ilości, tak dla odbicia
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 10:58   #1785
MarthaB
Raczkowanie
 
Avatar MarthaB
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 73
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Nie pokazywałam jeszcze, wstydam się, bo póki co to nic nie pokazywałam

Moim zdaniem jak najbardziej możesz kupić tasiemki. Materiał jest jednokolorowy? Bo jak w kolorach różnych, to tasiemki mozna zrobić w którymś z kolorów występujących w mniejszej ilości, tak dla odbicia
to czekamy na debiut

a moj jedwab jest wielokolorowy, o taki:
http://bemax.pl/jedwab-jamie.html
jest nieco przezroczysty, ale co tam, to bluzka na lato
__________________
djin djin
MarthaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 11:01   #1786
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

No jak taki to tym bardziej można spokojnie tasiemki kupić jakieś w kolorze wzorów, bo będzie pasowało

A sam materiał piękny
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 14:24   #1787
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez kapciuszek Pokaż wiadomość
Witajcie. Zaszyłam się ostatnio- komunie itp. ale podglądałam Was co jakis czas. Naszyłam tego dość sporo,ale z tego całego zamieszania nie zrobiłam zdjęć. To co mi się przypomniało to pokażę i drżę,ale krytykę przyjmę na klate Ten mój manekin jest jakiś felerny-krzywy i jeden biust ma większy Pewnie dlatego,że to taki sklepowy, a nie krawiecki.
Żakard?!Narzuta na łóżku mojej mamy jest ze specjalnym pozdrowieniem dla Susanny- Łaziska są boskie!
Śliczne! szczegolnei ten żakiet z falbanką i marszczona bluzeczka, bardzo mi się podoba

Cytat:
Napisane przez MarthaB Pokaż wiadomość
teraz mam bardzo fajny metr (jeden... ) cienkiego jedwabiu, może ktoś doradzi co z niego uszyć? najlepiej bluzka nie-koszulowa, bo nie lubię, długa na min 60 cm... i mam też około metra materiału od siostry - w koniki fioletowe (ostatnia sukienka Aklat i też szukam insporacji co z niego uszyć.. pomocy!
i chciałabym takiego wujka
no jak to! myslałam ze uszyjesz sukienke z tego samego wykroju
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 07:39   #1788
MarthaB
Raczkowanie
 
Avatar MarthaB
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 73
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość
no jak to! myslałam ze uszyjesz sukienke z tego samego wykroju
uszyję jakąś bluzeczkę, z resztek stworzę taką maluteńką sukienkę jak na BARBI , podmienię na Twoją sukienkę i będę miała 2 rzeczy haha
ale mam plan... chytry...

a poważnie - zaczynam rozważać czy nie uszyć z tego materiału bluzki na podstawie tego wykroju co ostatnia bluzka w drobną krateczkę, ta bluzka się tak fajnie układa, długo się szyje, bo jakoś elementów sporo, ale jest niezwykle prosta do uszycia. a materiał pasuje bo też jest niemnący.
__________________
djin djin
MarthaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 16:38   #1789
kapciuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tutaj ;-)
Wiadomości: 137
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Kopciuszek no to pojechałaś z tym szyciem WSZYSKO kapitalne, sukienka z koronką podoba mi się najbardziej a narzuta na łóżko pięknie Ci wyszła!! Powiedz czym ją "napełniłaś"?? Bo sama chciałam uszyć i myślałam czy nie wypchać ją ociepleniem do płaszcza Ten materiał jest cudny, pamiętam, że były 2 kolory do wyboru Też kocham sklep w Łaziskach
Dziękuję Ta tunika z koronką jest akurat moja i noszę ją ze spodniami ecru. Bardzo ją lubię.
Dokładnie to przyszyłam pod spód narzuty, przepikowałam parę razy,aby się nie oddzielało od siebie i mama jest zadowolona. Ociepline kupiłam w boskim sklepie

aklat, MarthaB, betty-b, kociczek, hihi, robcia, saveme30
bardzo Wam dziękuję za miłe słowa. To podnosi na duchu i zachęca do dalszego szycia.
__________________
sama.....nie znaczy samotna

Edytowane przez kapciuszek
Czas edycji: 2010-05-29 o 16:40
kapciuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-30, 10:52   #1790
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez kapciuszek Pokaż wiadomość
Witajcie. Zaszyłam się ostatnio- komunie itp. ale podglądałam Was co jakis czas. Naszyłam tego dość sporo,ale z tego całego zamieszania nie zrobiłam zdjęć.


łoj... Kobieto cuda!!! piękne te ciuszki, możesz zdradzić sekret żakietu z 4 zdjęcia (tego czarnego) - z jakiejś burdy wykrój? Podoba mi się to cięcie poziome i fason....

Bosz sie napatrzeć nie mogę na te ciuszki. Musze sie zmobilizować i coś uszyć w końcu
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 17:16   #1791
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

A ja jednak zaszalałam i kupiłam trochę tkanin w internecie, jakaś kolorowa sukienka na lato mi się należy ...o ile w tym roku będzie lato.
A uszyłam też spodnie z lnu, z burdy z lutego tegorocznej, bo z ubiegłego roku nie mam i mam taki problem, że po założeniu odstają mi kieszenie (zwykłe kieszenie "w karczkach biodrowych"). Macie pojęcie co może być przyczyną? Co sknociłam ? wcześniej nie było widać, dopiero jak przyszyłam pasek, czyli jak skończyłam...
betty_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 18:02   #1792
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Betty tez mi sie tak zrobiło z kieszeniami w spodniach z burdy. Okazuj się, ze to czasem jest spowodowane tym, że spodnie są za wąskie, w wychodzi to po wszyciu paska właśnie. jedyna metoda skuteczna u mnie było włożenie spodni, dopasowanie tak kieszeni, żeby nie odstawały kosztem bocznego szwu. tzn ten szew sie wtedy przesuwa do tyłu i powoduje, ze na obwodzie jest więcej spodni. ale być może to akurat poskutkowało w tym jednym wykroju, bo jak juz pisalam potem sie zraziłam i przestałam szyc spodnie ;-)
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 07:45   #1793
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Masz rację, ze spodniami z zakładką nigdy mi się tak nie działo, a te nie mają zakładki i to pewnie dlatego - rozmiar wzięłam raczej odpowiedni, bo za ciasne nie są, ale może górna część jest jakoś faktycznie za wąska w stosunku do karczka biodrowego, bo tak jakby ten środek kieszeni wystaje....może coś źle dopasowałam
Jak mówisz, że można pokombinować ze szwem bocznym, to mogę spróbować, bo odpruwać paska to by mi się nie chciało....zobaczymy czy coś z tego wyjdzie, jako alternatywę ostateczną widzę przystębnowanie kieszeni
betty_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 11:39   #1794
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

a jaki krój maja te spodnie? bo jesli sa szerokie to mozesz przyszyc do kieszeni guziki w konstrastowym kolorze i miec spodnie marynarza ;-)

cos jak ponizej
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 13:42   #1795
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez betty_b Pokaż wiadomość
Masz rację, ze spodniami z zakładką nigdy mi się tak nie działo, a te nie mają zakładki i to pewnie dlatego - rozmiar wzięłam raczej odpowiedni, bo za ciasne nie są, ale może górna część jest jakoś faktycznie za wąska w stosunku do karczka biodrowego, bo tak jakby ten środek kieszeni wystaje....może coś źle dopasowałam
Jak mówisz, że można pokombinować ze szwem bocznym, to mogę spróbować, bo odpruwać paska to by mi się nie chciało....zobaczymy czy coś z tego wyjdzie, jako alternatywę ostateczną widzę przystębnowanie kieszeni
wiesz co, do tego co ja pisałam to musiałaby pasek odpruć. bo to trzeba wysunąć 'w tył' tą część kieszeni co jest karczkiem bocznym. ehh, nie wiem jak to napisać, jak piszę nie zrozumiale to daj znac, postaram sie narysowac

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

Cytat:
Napisane przez kociczek Pokaż wiadomość
A ja też się w końcu zebrałam i coś uszyłam: moje pierwsze spodnie! Oczywiście nie umiałam zrozumieć części burdowego szyfru, więc trochę po swojemu robiłam

Pozwólcie, że nawiążę do tego wykroju spodni, który zaprezentowałam nam kociczek.
Właśnie zaczęłam szyć, tkaninę dobrałam niefortunnie, jakaś mieszanka bawełny i poliestru, lekka, zwiewna i taka średnia na spodnie. Ale była tania, a ja ostatnio jak już pisalam mam stracha przed szyciem spodni - od czasu jak ostatnie popsułam.
Jestem na etapie wszywania zamka, którego na razie brak - muszę kupić. Ale przy mojej figurze - różnicy miedzy pasem a biodrami około 30 cm i przesunięciu najszerszego punktu o około 10 cm w dól w stosunku do tego co jest na wykrojach burdy, wykrój ten pasuje na mnie praktycznie jak robiony na moją figurę!!
mimo, że wycięłam największy jaki był czyli 42 zakładając, że pewnie w spodnie nie wejdę to się zdziwiłam. Pasują! kieszenie wyszły rewelacyjnie, w biodrach i udach pasują, w pasie odstają może 2 cm (zamiast zwyczajowych 10-15 cm).

Mimo skomplikowanego wykroju na pierwszy rzut oka, zwłaszcza dla początkujących to ma on zaletę - jest świetnie zaprojektowany!! lepiej niż inne wykroje spodni w burdach.
Więc jeżeli macie nietypową sylwetkę i chęć uszycia spodni to te będą najlepsze.

Myślę, że skończę je jutro, najpóźniej w środę - wtedy wstawię fotkę.
AAA... i jedno bym zmieniła, ale na razie nie jestem pewna na 100% - wysokość stanu z przodu. tył jest odpowiednio wysoki, przód wg mnie troszke za niski - ale być może po wszyciu paska - jest dość szeroki - zmienię zdanie
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 14:02   #1796
Myszka_80
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_80
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Radlin
Wiadomości: 5 386
GG do Myszka_80 Send a message via Skype™ to Myszka_80
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Zaniedbałam ostatnio wizaż wiec z całego serca prosze o wybaczenie
Oczywiście wszystkich prac po kolei teraz nie wymienię, ale obserwowałam wątek i zachwycałam sie na bieżąco.
Wszystko jak zwykle macie cuuudne.
Mnie się zrobiło żakiet z tafty i bluzeczkę, a do tego spódniczkę w tulipanka, ale zanim zdjęcia zrobiłam to sie to na mnie za duże zrobiło.

teraz to podanie 5 pieczątek 2 zdjęcia poczekac az nabierze mocy urzędowej i zachcenia do przeróbki.

Spełniłam za to dzisiaj swoje wieloletnie marzenie. Do tej pory szyłam na maszynie kupionej w niemieckim markecie 15 lat temu . od jakis 3 lat nie działa juz tak jak powinna.

To mój dzisiejszy dzien dziecka lub można powiedziec spóźniony dzien matki http://www.allegro.pl/item1062821178...a_ce_200e.html
__________________
Kamilka - 17.03.05
Emilka - 16.10.06

http://picasaweb.google.com/myszka1980

Moje "conieco" https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=24660



Myszka_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 07:51   #1797
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Myszka_80 Pokaż wiadomość

To mój dzisiejszy dzien dziecka lub można powiedziec spóźniony dzien matki http://www.allegro.pl/item1062821178...a_ce_200e.html


WOW! ale wypasiona maszyna!! ja mam taka prościutka, ze jej. ale i tak uważam, ze w porównaniu z tym co miałam 20 lat temu to ta jest superancka!! No ale Twoja jak mawia mój kumpel 'ryje beret' ;-)


A ja mam pytanie odnosnie dziewczyn, ktore kupuja tkaniny na sląsku (Rybnik, itd - pisalysmy kiedys o sklepach) - potrzebuje bardzo konkretnego koloru podszewki, a co za tym idzie miejsca gdzie jest dosc spory wybor kolorow. Czy np w Rybniku w tej hurtowni sa podszewki? i czy sprzedadzą mi 1m??
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 08:31   #1798
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

CUDOWNA maszyna!! Wypasiona na maxa Życzę aby dobrze Ci się na niej szyło, aby w 100% spełniła Twoje oczekiwania no i czekamy na dzieła uszyte na tym cacku Gratuluję!
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 15:44   #1799
gosiaz13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 57
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Dziewczyny, mam pytanko, czy macie namiar na stronę "burda foto", jakoś ostatnio zniknęła ..
gosiaz13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 16:13   #1800
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez gosiaz13 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanko, czy macie namiar na stronę "burda foto", jakoś ostatnio zniknęła ..
pierwsze słysze :| co to ?
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-24 16:01:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:07.