Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-10, 14:07   #1801
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Obiady, czyli np. gulasz, mięso, jakieś dania jednogarnkowe. Mizerii i ziemniaków chyba nie robisz na kilka dni do przodu, prawda?
Ogólnie się nie czepiam, bo dobre i zdrowe rzeczy, ale postaraj się np. zastąpić w takiej sytuacji mizerię surówką, a ziemniaki kaszą Zawsze jakaś odmiana, dostarczasz inne witaminy i minerały.

no tak w tym sie z tobą zgodze tylko czasami mamy takie fazy przynajmniej ja tak mam że przez kilka dni moge jeśśc ciągle to samo;D
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 14:25   #1802
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Ja większość mojego nastoletniego życia spędziłam właśnie w ten sposób Całe wakacje, a po szkole od razu do stajni też, lekcje odrabiałam w autobusie Teraz czasu mniej i motywacja też inna, ale póki mam możliwość, jak tylko robi mi się luźniej w grafiku - poczyszczenie konia i wypad na lajtowy terenik to najlepsze, co może mnie spotkać (większych ambicji już nie mam, z wielu powodów). Również pozdrawiam!
A wagi nie zdradzę, bo jej nie znam! Przestałam się ważyć odkąd źle zaczęło to wpływać na moją psychikę i póki co jeszcze nie czuję się gotowa, aby poznać, jak zmieniła się moja waga od tamtego czasu. Wyrzuciłam wagę na śmietnik. Zamiast tego staram się obserwować swoje ciało i to po nim widzę, że wagę mam w normie Nie chcę, żeby kilogramy były dla mnie wyznacznikiem czegokolwiek... Zwłaszcza, że mam grube kości i gdy dziś patrzę na moje foty w bieliźnie z czasu, gdy przy 176 cm wzrostu ważyłam 58 kg (a więc nadal norma jakby nie patrzeć) trąca mi to Auschwitz :P
A i dla mnie Twój dzisiejszy jadłospis to jak najbardziej R. Im bliżej wieczora, tym mniej węgli. A owoce jedz pomimo redukcji, trzeba z nich korzystać.
Dla mnie te kilka godzin w stajni to jest mega relaks- po całym dniu w łóżku z książką nie czuję się taka wyluzowana i wypoczęta I też się nie porywam na zawody- nie mój świat, dla mnie jazda konna to właśnie ja, koń i przestrzeń- lasy, łąki, pola, najlepiej na oklep jeszcze
Choć takie dni jak ostatnio (2,5h oprowadzania dzieciaków na koniach w 30-kilkustopniowym upale) dają w kość.

Chyba wezmę z Ciebie przykład i też wagę odsunę- teoretycznie nie jest źle, bo aktualnie około 66kg (przy takim wzroście jak Ty), a nawet mały wzrost wagi potrafi mi popsuć humor na kilka dni.

Z owoców ani myślę rezygnować- czego nie przejem (bo to działkowe), to pomrożę i będzie na zimę

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
no tak w tym sie z tobą zgodze tylko czasami mamy takie fazy przynajmniej ja tak mam że przez kilka dni moge jeść ciągle to samo;D
So true
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 14:26   #1803
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Utrzymanie:

I. ok. 250 g serka wiejskiego z 3 łyżkami płatków owsianych, garścią suszonych śliwek i żurawiny, garścią czarnych porzeczek

II. kawałek kruchego ciasta z jagodami w galaretce z serkiem wiejskim i garścią migdałów

III. kasza jęczmienna, kalafior zapieczony z mięsem mielonym i bułką tartą, sałatka z pomidorów, sera feta i cebuli

IV. duży gołąbek w sosie pomidorowym i 2 marchewki

Edytowane przez blax5
Czas edycji: 2012-07-10 o 14:58
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 15:19   #1804
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Morelowe UU :
I : płatki pszenne z suszonymi jabłkami i rodzynkami ( pyszne są ! ) z mlekiem- porcja ok , kawa zb. z mlekiem, 2 garście wiśni
II : 2 kromki razowca / 1 z serkiem kanapkowym, wędliną,pomidorem, ogórkiem, 2 z serk.kanap. i warzywami jw./ cały duży pomidor
wpadło : 2 śliwki, 2 morele ( w tym jedna olbrzymia )
1,5h jazdy na rowerze
znowu z 4 morele , wafel ryżowy
III : 7 placuszków cukiniowych smażonych na oleju, spory ziemniak, potrawka z cukinii i marchwii, kalafior+ duża dokładka kalafiora i potrawki z cukinii
IV : deser jogurtowo-piankowy( galaretka, morele, herbatniki, jogurt nat. z galaretką ) - pucharek , 2 sezamki, z 5 (6?) herbatników posmarowanych dżemem morelowym, 3 albo 4 morele, kawa zb. z mlekiem
V : będzie serek wiejski lekki - 200g ze szczypiorkiem, całym pomidorem,połową ogórka, kromka chleba żytniego

Do ocenki
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam

Edytowane przez nikol12
Czas edycji: 2012-07-10 o 15:23
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 15:25   #1805
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Dla mnie te kilka godzin w stajni to jest mega relaks- po całym dniu w łóżku z książką nie czuję się taka wyluzowana i wypoczęta I też się nie porywam na zawody- nie mój świat, dla mnie jazda konna to właśnie ja, koń i przestrzeń- lasy, łąki, pola, najlepiej na oklep jeszcze
Choć takie dni jak ostatnio (2,5h oprowadzania dzieciaków na koniach w 30-kilkustopniowym upale) dają w kość.

Chyba wezmę z Ciebie przykład i też wagę odsunę- teoretycznie nie jest źle, bo aktualnie około 66kg (przy takim wzroście jak Ty), a nawet mały wzrost wagi potrafi mi popsuć humor na kilka dni.

Z owoców ani myślę rezygnować- czego nie przejem (bo to działkowe), to pomrożę i będzie na zimę
Znam ten ból oprowadzanek A tereny na luzie to najlepsza rzecz na świecie, zgadzam się

Jeśli ważysz 66 kg przy 176 cm to nie ma się co odchudzać IMO. Poćwicz sobie, ale nie dietkuj. Ja obstawiam, że ważę pewnie teraz tyle co Ty, a może i więcej.

Ja w ogrodzie mam tylko wiśnie, jeżyny, jabłka i jedną niewielką brzoskwinię. Co nie zmienia faktu, że i tak muszę nabyć chociaż malin i jagód i pomrozić, bo np. truskawki mrożone w Netto dostanę dość tanio, a z innymi owocami gorzej. Własnych jeżyn trochę pomroziłam. Generalnie od niedawna mamy lodówkę z pojemnym zamrażarką, to można poszaleć


Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
Morelowe UU :
I : płatki pszenne z suszonymi jabłkami i rodzynkami ( pyszne są ! ) z mlekiem- porcja ok , kawa zb. z mlekiem, 2 garście wiśni
II : 2 kromki razowca / 1 z serkiem kanapkowym, wędliną,pomidorem, ogórkiem, 2 z serk.kanap. i warzywami jw./ cały duży pomidor
wpadło : 2 śliwki, 2 morele ( w tym jedna olbrzymia )
1,5h jazdy na rowerze
znowu z 4 morele , wafel ryżowy
III : 7 placuszków cukiniowych smażonych na oleju, spory ziemniak, potrawka z cukinii i marchwii, kalafior+ duża dokładka kalafiora i potrawki z cukinii
IV : deser jogurtowo-piankowy( galaretka, morele, herbatniki, jogurt nat. z galaretką ) - pucharek , 2 sezamki, z 5 (6?) herbatników posmarowanych dżemem morelowym, 3 albo 4 morele, kawa zb. z mlekiem
V : będzie serek wiejski lekki - 200g ze szczypiorkiem, całym pomidorem,połową ogórka, kromka chleba żytniego

Do ocenki
Ale super! Piękny letni jadłospisTeż uwielbiam morele Sama bym z chęcią zjadła to, co Ty dziś. Jedyne co bym zmieniła, to wywaliłabym z kolacji i II śniadania ogórka, a w zamian dała np. rzodkiewki - łącząc ogórka z pomidorem pozbawiasz pomidora witamin.
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2012-07-10 o 15:35
Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 15:30   #1806
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Ale super! Piękny letni jadłospisTeż uwielbiam morele Sama bym z chęcią zjadła to, co Ty dziś. Jedyne co bym zmieniła, to wywaliłabym z kolacji ogórka, a w zamian dała np. rzodkiewki - łącząc ogórka z pomidorem pozbawiasz pomidora witamin.
o pomidorze i ogórku nie wiedziałam. a morele kocham a w sadzie mam ich duużo
nie jest chyba za dużo , co ?
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 16:07   #1807
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
Utrzymanie:

I. ok. 250 g serka wiejskiego z 3 łyżkami płatków owsianych, garścią suszonych śliwek i żurawiny, garścią czarnych porzeczek

II. kawałek kruchego ciasta z jagodami w galaretce z serkiem wiejskim i garścią migdałów

III. kasza jęczmienna, kalafior zapieczony z mięsem mielonym i bułką tartą, sałatka z pomidorów, sera feta i cebuli ten kalafior z mięsem...

IV. duży gołąbek w sosie pomidorowym i 2 marchewki zjadłabym gołąbka
Ładnie, podoba mi się Chociaż między III i IV mogłaś spokojnie wcisnąć jeszcze jakiś nieduży posiłek.

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
Morelowe UU :
I : płatki pszenne z suszonymi jabłkami i rodzynkami ( pyszne są ! ) z mlekiem- porcja ok , kawa zb. z mlekiem, 2 garście wiśni
II : 2 kromki razowca / 1 z serkiem kanapkowym, wędliną,pomidorem, ogórkiem, 2 z serk.kanap. i warzywami jw./ cały duży pomidor
wpadło : 2 śliwki, 2 morele ( w tym jedna olbrzymia )
1,5h jazdy na rowerze
znowu z 4 morele , wafel ryżowy
III : 7 placuszków cukiniowych smażonych na oleju, spory ziemniak, potrawka z cukinii i marchwii, kalafior+ duża dokładka kalafiora i potrawki z cukinii
IV : deser jogurtowo-piankowy( galaretka, morele, herbatniki, jogurt nat. z galaretką ) - pucharek , 2 sezamki, z 5 (6?) herbatników posmarowanych dżemem morelowym, 3 albo 4 morele, kawa zb. z mlekiem
V : będzie serek wiejski lekki - 200g ze szczypiorkiem, całym pomidorem,połową ogórka, kromka chleba żytniego

Do ocenki
Bardzo smacznie Duuuuża poprawa. Tylko do obiadu mi mięska zabrakło.
I nie, nie za dużo, spokojnie możesz tyle jeść. Na zdrowie

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Jeśli ważysz 66 kg przy 176 cm to nie ma się co odchudzać IMO. Poćwicz sobie, ale nie dietkuj. Ja obstawiam, że ważę pewnie teraz tyle co Ty, a może i więcej.

Ja w ogrodzie mam tylko wiśnie, jeżyny, jabłka i jedną niewielką brzoskwinię. Co nie zmienia faktu, że i tak muszę nabyć chociaż malin i jagód i pomrozić, bo np. truskawki mrożone w Netto dostanę dość tanio, a z innymi owocami gorzej. Własnych jeżyn trochę pomroziłam. Generalnie od niedawna mamy lodówkę z pojemnym zamrażarką, to można poszaleć
Masz rację, nie ma się chyba co stresować, ale siedzi nadal gdzieś z tyłu głowy przeświadczenie, że jest mnie za dużo Także chyba żegnam się z wagą i skupiam na czym innym, bo jedzenie zyskało stanowczo za wysoką rangę w moim życiu

Ja rok temu zrobiłam ten błąd, że pomroziłam tylko trochę borówki i jagód- skończyły się w połowie grudnia, potem był głód naszych rodzimych owoców i życie na całorocznych egzotycznych Największy ból, kiedy nie ma czego dorzucić do owsianki!
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-10, 16:45   #1808
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez kinkong Pokaż wiadomość
dawno nie udzielałam się w tym wątku, ale ciągle czytam...nie mogłam się powstrzymać o komentarza by pochwalić twój piękny jadłospis choć większości rzeczy nigdy nie jadłam
przepraszam za wścibstwo (moje pytania), ale jestem ciekawa co polecasz
Dziękuje! Ee tam, to nie wścibstwo, juz odpowiadam
- kawa parzona,przyzwyczaiłam się do lavazzy, rano sama mielę w młynku ręcznym bo kocham ten zapach
- lody z miejscowej cukierni prawdziwe, bez zadnej chemii
- III próbuj bo to jest (przynajmniej dla mnie) połączenie idealne. Czasem robie grzanki z czerwoną tapenadą bo sa równie smaczne


DemiRose13 dzięki

Od razu dzisiaj U
I (późne) musli bio z rodzynkami z jogurtem naturalnym, jabłkiem, konfiturą z malin i granatu i niesolonym masłem orzechowym + duża kawa

II 2 kromki chleba gryczanego - z sardynkami i pomidorem /pastą z awokado, duzym kawałkiem pieczonego kurczaka i musztardą paprykową, kilka kawałków kalarepy

III ratatouille z pełnoziarnistym makaronem na to kleksy z kremowego koziego serka i posypane świeżą natką

ricore i ze 2 łychy masła orzechowego bo kupiłam w Lidlu i musialam spróbowac

IV bedzie pewnie wiejski bo mu się termin dzis konczy z ajwarem i papryką oraz kawałek tarty ziemniaczanej

do picia: woda, pokrzywa i yerba mate

Edytowane przez Milka1224
Czas edycji: 2012-07-10 o 16:54
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 16:47   #1809
imperfect1997
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 99
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

U
Śn: Omlet z 2 jajek smażony na maśle, 2 kromki chleba graham z masłem, 2 ogórki kiszone, pomidor
II śn: jabłko, podwójna kanapka z masłem, szynką i ogórkiem
Ob: gotowany udziec z indyka (jakieś 170 g), 3 ziemniaki z masłem i koperkiem, mizeria (2 ogórki, 3 łyżki śmietany 12%)
Pod: szklanka soku marchew- jabłko- brzoskwinia, połowa z dużego kawałka arbuza (cały miał ponad 1600g)
Kol: (dopiero zjem, więc może się jeszcze coś zmienić xd) kolba kukurydzy, 350 g fasolki szparagowej z masłem
imperfect1997 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 17:50   #1810
Jorelia
Rozeznanie
 
Avatar Jorelia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Moje U:

I. Dwie kromki razowca:
- z masłem, serem żółtym, szynką drobiową, pomidorem i szczypiorkiem
- z masłem orzechowym i konfiturą wiśniową
kawa z mlekiem, czekoladka z bombonierki.

II. Koktajl bananowo- borówkowy na jogurcie naturalnym z dodatkiem miodu;
garść orzechów laskowych i nerkowców.

III. Łosoś z grilla (spory kawałek), pieczone ziemniaki, sałatka jakaś warzywna (sałata, pomidor, rzodkiewki itp.) z vinegretem.

latte mrożona z coffe heaven

IV. Fasolka szparagowa + kromka razowca z masłem (byłam po obiedzie ale brat robił sobie na obiad fasolkę, którą uwielbiam i musiałam mu trochę jej ukraść )
szklanka soku wielowarzywnego

V. Owsianka na mleku z serkiem wiejskim, borówkami, czarnymi porzeczkami i czereśniami;
kubek zimnego kakao na mleku i jeszcze trochę podjedzonych owoców prosto z krzaczka: borówek, porzeczek, agrestu.
__________________

Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj...
Jorelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 18:02   #1811
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
Morelowe UU :
I : płatki pszenne z suszonymi jabłkami i rodzynkami ( pyszne są ! ) z mlekiem- porcja ok , kawa zb. z mlekiem, 2 garście wiśni
II : 2 kromki razowca / 1 z serkiem kanapkowym, wędliną,pomidorem, ogórkiem, 2 z serk.kanap. i warzywami jw./ cały duży pomidor
wpadło : 2 śliwki, 2 morele ( w tym jedna olbrzymia )
1,5h jazdy na rowerze
znowu z 4 morele , wafel ryżowy
III : 7 placuszków cukiniowych smażonych na oleju, spory ziemniak, potrawka z cukinii i marchwii, kalafior+ duża dokładka kalafiora i potrawki z cukinii
IV : deser jogurtowo-piankowy( galaretka, morele, herbatniki, jogurt nat. z galaretką ) - pucharek , 2 sezamki, z 5 (6?) herbatników posmarowanych dżemem morelowym, 3 albo 4 morele, kawa zb. z mlekiem
V : będzie serek wiejski lekki - 200g ze szczypiorkiem, całym pomidorem,połową ogórka, kromka chleba żytniego

Do ocenki
no no, podoba mi się

Cytat:
Napisane przez Jorelia Pokaż wiadomość
Moje U:

I. Dwie kromki razowca:
- z masłem, serem żółtym, szynką drobiową, pomidorem i szczypiorkiem
- z masłem orzechowym i konfiturą wiśniową
kawa z mlekiem, czekoladka z bombonierki.

II. Koktajl bananowo- borówkowy na jogurcie naturalnym z dodatkiem miodu;
garść orzechów laskowych i nerkowców.

III. Łosoś z grilla (spory kawałek), pieczone ziemniaki, sałatka jakaś warzywna (sałata, pomidor, rzodkiewki itp.) z vinegretem.

latte mrożona z coffe heaven

IV. Fasolka szparagowa + kromka razowca z masłem (byłam po obiedzie ale brat robił sobie na obiad fasolkę, którą uwielbiam i musiałam mu trochę jej ukraść )
szklanka soku wielowarzywnego

V. Owsianka na mleku z serkiem wiejskim, borówkami, czarnymi porzeczkami i czereśniami;
kubek zimnego kakao na mleku i jeszcze trochę podjedzonych owoców prosto z krzaczka: borówek, porzeczek, agrestu.
rewelacja! rozumiem, że P zakończone sukcesem? ;>

swoje wrzucam
U.

1. Bran flakes z jogurtem naturalnym, bananem i orzechami w miodzie. Shake czekoladowy z lidla

2. Fasolka szparagowa z bułką tartą, jajo sadzone ze szczypiorem, pomidor z pieprzem, solą i bazylią.

3. Kawałek (ostatni ) sernika na zimno z białą czekoladą, malinami i galaretką. Czereśnie. Kawa mrożona.

4. Twarożek z tartym ogórkiem i przyprawą do tzatziki, podpieczona połowa ciabatty z sałatą, szynką drobiową, pomidorem i kiełkami.
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-10, 18:22   #1812
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Jorelia Pokaż wiadomość
Moje U:

I. Dwie kromki razowca:
- z masłem, serem żółtym, szynką drobiową, pomidorem i szczypiorkiem
- z masłem orzechowym i konfiturą wiśniową
kawa z mlekiem, czekoladka z bombonierki.

II. Koktajl bananowo- borówkowy na jogurcie naturalnym z dodatkiem miodu;
garść orzechów laskowych i nerkowców.

III. Łosoś z grilla (spory kawałek), pieczone ziemniaki, sałatka jakaś warzywna (sałata, pomidor, rzodkiewki itp.) z vinegretem.

latte mrożona z coffe heaven

IV. Fasolka szparagowa + kromka razowca z masłem (byłam po obiedzie ale brat robił sobie na obiad fasolkę, którą uwielbiam i musiałam mu trochę jej ukraść )
szklanka soku wielowarzywnego

V. Owsianka na mleku z serkiem wiejskim, borówkami, czarnymi porzeczkami i czereśniami;
kubek zimnego kakao na mleku i jeszcze trochę podjedzonych owoców prosto z krzaczka: borówek, porzeczek, agrestu.
Już U ładnie Moje U I duża miska sałatki makaronowej (makaron,groszek, kukurydza, papryka, ogórek, pomidor, sos vinegrett) II serek wiejski z jabłkiem, granolą, orzechami arachidowymi III 2 duze pełnoziarniste tortille zapiekane z pieczarkami pod sosem pieczarkowym IV kilka sporych kawałków ciasta kruchego z wiśnami V ponownie duża miska sałatki makaronowej, porzeczki, maliny VI kostka twarogu wymieszana z granolą, orzechami, jabłkiem
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 18:32   #1813
Nowhere
Rozeznanie
 
Avatar Nowhere
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 628
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez siostraelwa
Nowhere jeśli obie myślimy o Radler ze to jest to warte grzechu! Pychota!!
Taak, Radler... to chyba się skuszę niedługo
Cytat:
Napisane przez anpapi Pokaż wiadomość
bardzo fajny jadłospis, a szczególnie I i II
dzięki
Cytat:
Napisane przez Poa Alpina
Nie, J.D.Gross, czyli marka lidlowska Smak pojawił się podczas Tygodnia Luksusu, a ja czekałam na promocję i kupiłam ją razem z malinową i porzeczkową 2 lub 3 złote taniej W tabliczce zanurzone są kawałeczki takiej masy z puree owocowego, trochę przypominające twardą galaretkę.

Chyba wstawię już dzisiejsze U, bo w planach się pewnie nic nie zmieni Znów faszeruję się owocami i warzywami Śniadanie miałam iście królewskie, a zupa powstała dzięki przeglądowi lodówki wyszła naprawdę cudowna! Kocham zupy mega nadziane warzywami, tak, że można sobie z kupką nalać do głębokiego talerza Co do jeżyn, to właśnie zebrałam ostatnie już owocki z mojego krzaka do miseczki... Będzie na podwieczorek, przed wyjazdem do stajni.

U

Śniadanie: jajecznica z 2 jaj na oliwie z kurkami, czarnymi oliwkami, prażoną cebulką i tymiankiem; 2 małe kromki ziarnistego razowca z serem pleśniowym złocisty Lazur, sałatą i pomidorem

Przekąska: morela

Obiad: zupa jarzynowa (fasola szparagowa, buraki, marchew, pietruszka, ziemniaki) z mięsem z głów pstrągów

Przekąska: nektarynka

Podwieczorek: lody waniliowo-czekoladowo-toffi 300ml z miseczką jeżyn

Kolacja: na pewno zmajstruję sobie jakieś tartinki z razowca, zapewne z wędlinkami, żółtym serem, duuużo rzodkiewek, pomidora, sałaty

Do picia: woda źródlana, herbata zielona i ziołowa, pu-ehr, 2x czarna kawa
Też uwielbiam takie zupy, pycha Ogólnie cały jadłospis ekstra, tylko to mięso z głów pstrągów trochę mnie przeraża
I widziałam też wcześniej, że zamieniłaś mleko na 2%? No proszę, jakie postępy!
Cytat:
Napisane przez Milka1224
Od razu dzisiaj U
I (późne) musli bio z rodzynkami z jogurtem naturalnym, jabłkiem, konfiturą z malin i granatu i niesolonym masłem orzechowym + duża kawa

II 2 kromki chleba gryczanego - z sardynkami i pomidorem /pastą z awokado, duzym kawałkiem pieczonego kurczaka i musztardą paprykową, kilka kawałków kalarepy

III ratatouille z pełnoziarnistym makaronem na to kleksy z kremowego koziego serka i posypane świeżą natką

ricore i ze 2 łychy masła orzechowego bo kupiłam w Lidlu i musialam spróbowac

IV bedzie pewnie wiejski bo mu się termin dzis konczy z ajwarem i papryką oraz kawałek tarty ziemniaczanej

do picia: woda, pokrzywa i yerba mate
Mmm, co to za konfitura w I? Domowa? Uwielbiam kanapki z kurczakiem i awokado i nie dziwię się, że nie oparłaś się masłu też już jestem zaopatrzona w dwa słoje.
Cytat:
Napisane przez Jorelia
Moje U:

I. Dwie kromki razowca:
- z masłem, serem żółtym, szynką drobiową, pomidorem i szczypiorkiem
- z masłem orzechowym i konfiturą wiśniową
kawa z mlekiem, czekoladka z bombonierki.

II. Koktajl bananowo- borówkowy na jogurcie naturalnym z dodatkiem miodu;
garść orzechów laskowych i nerkowców.

III. Łosoś z grilla (spory kawałek), pieczone ziemniaki, sałatka jakaś warzywna (sałata, pomidor, rzodkiewki itp.) z vinegretem.

latte mrożona z coffe heaven

IV. Fasolka szparagowa + kromka razowca z masłem (byłam po obiedzie ale brat robił sobie na obiad fasolkę, którą uwielbiam i musiałam mu trochę jej ukraść )
szklanka soku wielowarzywnego

V. Owsianka na mleku z serkiem wiejskim, borówkami, czarnymi porzeczkami i czereśniami;
kubek zimnego kakao na mleku i jeszcze trochę podjedzonych owoców prosto z krzaczka: borówek, porzeczek, agrestu.
Już koniec tycia? Gratuluję A jadłospis ekstra, luźny ale wartościowy.

Moje U
9 km biegu
I. Dwie kromki i piętka żytniego z ziarnami z masłem i babcinym pieczonym pasztetem + ogórki małosolne, nektarynka
II. Serek wiejski z czereśniami, masłem orzechowym i pestkami dyni
III. Kurczak z cukinią duszoną w serowym, kremowym sosie i ziemniakami
IV. Grahamka z masłem, polędwicą, pomidorem i szczypiorem, dwie morele i dwa plastry twarogu z powidłami śliwkowymi(z rumem)
Do picia skrzyp, woda, herbaty zielone
Nowhere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 18:47   #1814
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

U po 4- dniowych rewolucjach żołądkowych czyt, grypa żołądkowa- dziś pierwszy dzień w miarę normalnego jedzenia

śniad; grahamka z pastą z twarogu z awokado, czosnkiem i solą/ twarogiem i dżemem z czarnej porzeczki własnego autorstwa; koktajl;mrozony banan i maliny z jogurtem naturalnym

2śniad; duże opakowanie serka homogenizowanego z wkrojonym melonem galia, morelą, czarna sliwka ,borówkami amerykańskimi i ogrodowym jabłuszkiem

obiad; ponad 0,5litrowa miska zupy jarzynowej z warzywek z działki babci ( cukinia, marchewka, pietruszka, por, zielony groszek, fasolka szparagowa, kalarepa, ziemniaczki gotowana na mięsku z indyka+ całe to mięsko

duża mrożona latte ze szklanką mleka

kolacja; sałatka ( opakowanie twarogu, zielona papryka, ogórek, pomidor, rzodkiewka, czerwona cebulka, sos jogurtowo-ziołowy) + grzanka z razowca z czosnkiem

proszę ocenkę
i jeszcze o jakies propozycje dobrych obiadków jakie mozna zjeść w galerii krakowskiej- coś co jadłyście i możecie polecic-bo jutro czeka mnie takowy obiad

Edytowane przez olik187
Czas edycji: 2012-07-10 o 18:50
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 18:49   #1815
lovelykate
Rozeznanie
 
Avatar lovelykate
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 548
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
U po 4- dniowych rewolucjach żołądkowych czyt, grupa żołądkowa- dziś pierwszy dzień w miarę normalnego jedzenia

śniad; grahamka z pastą z twarogu z awokado, czosnkiem i solą/ twarogiem i dżemem z czarnej porzeczki własnego autorstwa; koktajl;mrozony banan i maliny z jogurtem naturalnym

2śniad; duże opakowanie serka homogenizowanego z wkrojonym melonem galia, morelą, czarna sliwka ,borówkami amerykańskimi i ogrodowym jabłuszkiem

obiad; ponad 0,5litrowa miska zupy jarzynowej z warzywek z działki babci ( cukinia, marchewka, pietruszka, por, zielony groszek, fasolka szparagowa, kalarepa, ziemniaczki gotowana na mięsku z indyka+ całe to mięsko

duża mrożona latte ze szklanką mleka

kolacja; sałatka ( opakowanie twarogu, zielona papryka, ogórek, pomidor, rzodkiewka, czerwona cebulka, sos jogurtowo-ziołowy) + grzanka z razowca z czosnkiem

proszę ocenkę
i jeszcze o jakies propozycje dobrych obiadków jakie mozna zjeść w galerii krakowskiej- coś co jadłyście i możecie polecic-bo jutro czeka mnie takowy obiad
Fantastyczny jadłospis! Widać, że korzystasz z lata, z jego dobroci (owoce, warzywa sezonowe). Jest pysznie
__________________
Blog kulinarny


Co mi zostało w życiu prócz czterech ścian
Nigdy nie chciałam wiele, co dzisiaj mam
Dobry sen znikł wchłonięty w czerń
Nie został nikt co kochał mnie
Nie mam już nic
Nie ma już nic
Nie ma już mnie...
lovelykate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 18:49   #1816
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Wstawiając jadłospis wstawiłam U, a miało być R. tak mam wiele do zrzucenia. ale po mału dam radę.
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 18:56   #1817
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
Wstawiając jadłospis wstawiłam U, a miało być R. tak mam wiele do zrzucenia. ale po mału dam radę.
W takim razie- uwagi jw. Co do krupnika to się nie wypowiem, bo aż tak się nie znam Ale na chłopski rozum- bulion wołowy, dużo kaszy i gotowana marchewka, więc raczej nie należy do dietetycznych
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 19:19   #1818
earth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 5
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

R:
Śniadanie: kasza jęczmienna (100g) ugotowana na mleku (100ml) i wodzie , upieczona z 3 śliwkami , zielona herbata
II Śniadanie: jogurt naturalny (180g) z wiśniami i płatkami owsianymi (40g)
Obiad: sałatka z tuńczyka w wodzie (cała puszka) , kukurydzy (pół puszki) , szczypiorku , 3 jajek i jogurtu naturalnego (90g)
Podwieczorek: serek wiejski light (150g) z pomidorem , ogórkiem konserwowym i ziołami , kakao na mleku 2% (350ml)
Kolacja: serek naturalny homogenizowany (150g)
earth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 19:26   #1819
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Moje U I duża miska sałatki makaronowej (makaron,groszek, kukurydza, papryka, ogórek, pomidor, sos vinegrett) II serek wiejski z jabłkiem, granolą, orzechami arachidowymi III 2 duze pełnoziarniste tortille zapiekane z pieczarkami pod sosem pieczarkowym IV kilka sporych kawałków ciasta kruchego z wiśnami V ponownie duża miska sałatki makaronowej, porzeczki, maliny VI kostka twarogu wymieszana z granolą, orzechami, jabłkiem
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-10, 20:17   #1820
daria715
Raczkowanie
 
Avatar daria715
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Metalland\m/
Wiadomości: 486
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
No i ok, ładnie. Tylko obiad taki sam jak ostatnio
Do obiadu wpadła jeszcze fasolka szparagowa Obiad taki sam bo mama czasem robi na 2 dni

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Obiady, czyli np. gulasz, mięso, jakieś dania jednogarnkowe. Mizerii i ziemniaków chyba nie robisz na kilka dni do przodu, prawda?
Ogólnie się nie czepiam, bo dobre i zdrowe rzeczy, ale postaraj się np. zastąpić w takiej sytuacji mizerię surówką, a ziemniaki kaszą Zawsze jakaś odmiana, dostarczasz inne witaminy i minerały.
Mięso było robione na 2 dni, a co do reszty, to po prostu mama gotowała ziemniaki dla wszystkich i nie chciało mi się gotować tylko dla siebie kaszy a ogórków mam w domu pełno, więc trzeba je wykorzystać
__________________
Zapraszam na mojego bloga;
www.ilewazypiekno.pl


19. 04. 2014

Antoś
15. 01. 2015
daria715 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 21:59   #1821
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Nie wiem jaka to dieta hehe miało być R a dziś jakoś słabo mi to wyszło

Od jutro robię sobie bana na wątek owsiankowy

Ś; owsianka na mleku z całą brzoskwinią, łyżką wiórek kokosowych i łyżką lnu mielonego

i po co mi to było

II.kromka ciemnego pieczywa z plastrem wędliny z kurczaka i kopiastym talerzem sałaty

O;Wczorajsze leczo,3 łyżki pęczaku (ilosc przed ugotowaniem) dwa ogórasy gruntowe,dwa jajka na twardo

łyżka miodu

K;Kromka ciemnego pieczywa, 100g chudego twarogu,1/2 szklanki jogurtu,zioła


Help; Można tak ? np. obiad mieso +warzywa albo kasza/makaron plus warzywa ?

Edytowane przez Ismenkusia
Czas edycji: 2012-07-10 o 22:10
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 22:11   #1822
Ainnel
Zadomowienie
 
Avatar Ainnel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 631
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

miało być U, wyszło jak wyszło:
ś: serek wiejski 200g z migdałami i suszoną żurawiną.
pomiędzy: pomidor.
o: gotowany na parze brokuł z ziołami
pomiędzy: 2-3 ogórki.
p: kromka razowca z masłem, na połowie dżem wiśniowy bez cukru, na drugiej połowie ogórek z pieprzem cayenne.
k: jajecznica z 2 białek i żółtka, 1/3 kostki drożdży.
__________________
some days I'm still fighting to walk towards the light



Ainnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 22:24   #1823
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

A u mnie dzisiaj zamiast planowanej kolacji wpadły 2 kawałki pysznej domowej szarlotki w stajni Nie mogłam się oprzeć takiemu poczęstunkowi

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
o pomidorze i ogórku nie wiedziałam. a morele kocham a w sadzie mam ich duużo
nie jest chyba za dużo , co ?
Zresztą z innymi warzywami bogatymi w witaminy np. papryką też lepiej ogórka nie łączyć. Uczymy się całe życie. No i wcale nie jest za dużo, jest bardzo wartościowo i smacznie! Tęsknię za tymi czasami, kiedy miałam morelę w ogrodzie... Niestety jakaś zaraza pewnej wiosny ją dorwała i diabli ją wzięli...

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Masz rację, nie ma się chyba co stresować, ale siedzi nadal gdzieś z tyłu głowy przeświadczenie, że jest mnie za dużo Także chyba żegnam się z wagą i skupiam na czym innym, bo jedzenie zyskało stanowczo za wysoką rangę w moim życiu

Ja rok temu zrobiłam ten błąd, że pomroziłam tylko trochę borówki i jagód- skończyły się w połowie grudnia, potem był głód naszych rodzimych owoców i życie na całorocznych egzotycznych Największy ból, kiedy nie ma czego dorzucić do owsianki!
Ja miałam to przeświadczenie w głowie nawet gdy ważyłam 58 kg... I co najlepsze w domu ważyłam się na zepsutej wadze, która jak się potem okazało dodawała mi kilka kilo. Teraz już wiem, że zdrowe żywienie nie polega na stałym kontrolowaniu masy ciała.
Na pewno nie pomrożę tyle owoców, żeby starczyło na całą zimę... Musiałabym chyba wydać wtedy fortunę, skoro nie mam własnych... I tak będę całoroczne wcinać, nie ma innej opcji. Ale jak będę odmrażać takie jeżyny czy jagódki w środku zimy, to to normalnie będzie święto lasu

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
no tak w tym sie z tobą zgodze tylko czasami mamy takie fazy przynajmniej ja tak mam że przez kilka dni moge jeśśc ciągle to samo;D
Mam tak teraz z fasolką szparagową, codziennie by mogła być do obiadu

Cytat:
Napisane przez Nowhere Pokaż wiadomość
Taak, Radler... to chyba się skuszę niedługo


Też uwielbiam takie zupy, pycha Ogólnie cały jadłospis ekstra, tylko to mięso z głów pstrągów trochę mnie przeraża
I widziałam też wcześniej, że zamieniłaś mleko na 2%? No proszę, jakie postępy!


Moje U
9 km biegu
I. Dwie kromki i piętka żytniego z ziarnami z masłem i babcinym pieczonym pasztetem + ogórki małosolne, nektarynka
II. Serek wiejski z czereśniami, masłem orzechowym i pestkami dyni
III. Kurczak z cukinią duszoną w serowym, kremowym sosie i ziemniakami
IV. Grahamka z masłem, polędwicą, pomidorem i szczypiorem, dwie morele i dwa plastry twarogu z powidłami śliwkowymi(z rumem)
Do picia skrzyp, woda, herbaty zielone
Co do Radlera, to nawet ja się skusiłam, a nie piję alkoholu od 2 lat!'

Mięso z głów pstrągów tylko tak strasznie brzmi U mnie w domu nic się nie marnuje i gdy kupujemy całe ryby i dzielimy na porcje, to na głowach zawsze gotujemy zupę No i zawsze troszkę tego mięsa jest z tych głów i wzbogaca zupę. Ta dzisiejsza naprawdę zmiażdżyła system - mama sceptycznie podchodziła do tego, jak ryba będzie się komponować z resztą składników, ale też była zachwycona

A mleka nie zamieniłam na 2% Po prostu byłam u TŻ i on akurat miał takie w lodówce... W mojej nadal stoi 0,5%... Kupuję takie z przyzwyczajenia, i że niby tańsze To jest kolejna kwestia, w której muszę wziąć się za siebie!

Twój jadłospis ok. Powidła musiały być pyszne! No i wszyscy naokoło kuszą mnie masłem orzechowym, a nigdy nie próbowałam - a przecież tak kocham orzechy!
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2012-07-10 o 22:29
Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 23:26   #1824
fitinyourarms
Przyczajenie
 
Avatar fitinyourarms
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Dzisiaj po 4 miesiacach odzyskalam @, wiec z radosci wstawiam po raz pierwszy moj jadlospis :p

U/P

I
5 lyzek platkow orkiszowych z jajkiem, trzema lyzkami masla bananowo-orzechowego, dwiema kostkami gorzkiej czekolady, truskawkami i orzechami wloskimi; mullermilk pistacjowo-kokosowy

II
Fasolka szparagowa z lyzka masla orzechowego crunchy (nieeebo ), 2 plastry tofu smazone na masle, koktajl truskawkowy na bazie kefiru

III
podczas 2,5-godzinnego spaceru z przyjacielem: szklanka soku grejpfrutowo-pomaranczowego, Ferrero Yogurette, troche wisni i moreli

IV
Makaron pelnoziarnisty z rukola, pomidorami oliwkami, wedzonym tofu, pestkami slonecznika i orzechami wloskimi (porca jak dla wyglodnialego gornika :p)
Po: kostka gorzkiej czekolady, morela, masala chai z mlekiem i miodem

Godzina rolek

V
Kromka pszennego chleba z maslem, serem i borowkami, serek wiejski z rzodkiewka, szczypiorkiem, i swiezo mielonym pieprzem
fitinyourarms jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 06:53   #1825
katarzynkajg
Zadomowienie
 
Avatar katarzynkajg
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: JG
Wiadomości: 1 628
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Witam serdecznie czy mógłby ktoś rzucić okiem na mój jadłospis i napisać jak to wygląda?

R

śniadanie : duża bułka wieloziarniasta z białym serem, rzodkiewką, pomidorem i szczypiorem, herbata zielona

2 śniadanie : kefir, brzoskwinia

obiad : 2 ziemniaki gotowane w mundurku, jajko sadzone na teflonie, dużo surówka z buraczków

podwieczorek: jabłko z marchewką

kolacja : serek wiejski z pomidorem i szczypiorem, pół grahamki, herbata zielona.

W ciągu dnia do picia woda.. Po południu będą rolki a na wieczór ćwiczenia na brzuch 10 min.

Bardzo proszę o ocenę mojego jadłospisu. Dziękuję
__________________
Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta...


10.07.2013
Szymuś

Razem od 2003 roku
katarzynkajg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 07:12   #1826
SweetCherry87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Olkusz/Krk
Wiadomości: 21 255
GG do SweetCherry87
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Wczorajsze:

chyba tak było

ciepła woda z cytryną i suszoną śliwką, ciastko kruche jakieś
- połowa wiejskiego (tego 200g) z corn flakes, sezamem, siemieniem, cynamonem, połowa na kromce żytniego razowca z masłem, sałatą lodową, małosolnym, trochę młodej kapusty zasmażanej na spróbowanie
pawełek toffi
jabłko, ciastko znów, sporo ogórków przy robieniu mizerii
- sporo młodych ziemniaków z koperkiem, 2 filety śledziowe z domowym sosem śmietanowym z jabłkiem, cebulą, małosolnym, pieprzem i szczypiorkiem, trochę kalafiorowej z makaronem
pasek czekolady z kokosem
- kilka młodych marchewek, młodych buraczków, ogórek maczane w śmietanowym sosie do śledzi z obiadu, pycha!
ciastko znów
- 2 kromki żytniego razowca z sałatą lodową, polędwicą indyczą, pomidorem, musztardą/chrzanem, kabanos wieprzowy na zagrychę

Woda mineralna, 2 słabe kawy, herbata miętowa, ziołowa, czarna. Chyba tyle, nie mam ochoty na więcej, głodna nie chodzę, czasem jem z nudów, jak normalny człowiek ;p
Do ocenki
SweetCherry87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 08:16   #1827
uroczysko
Zadomowienie
 
Avatar uroczysko
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z komputra
Wiadomości: 1 606
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Kupiłam sobie to polecane przez Was masło orzechowe z LIDLa - jest naprawdę ge nia lne!
uroczysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 09:46   #1828
agniusia17
Rozeznanie
 
Avatar agniusia17
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 881
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Wczorajsze P:

I. bułka z ziarnem 100g z masłem i pomidorem, do tego sporo dorsza wędzonego, szklanka koktajlu jogurtowo- brzoskwiniowego
II. miseczka lodów owocowych z garścią zdrowego błonnika, jagodami, orzechami
III. zupa pomidorowa z ryżem brązowym; reszta ryżu z sosem czosnkowym i miseczką bobu
IV. duża bułka maślana z kruszonką, serek wiejski 150g, 3 łyżeczki dżemu porzeczkowego, pół banana
V. ta sama bułka co na śniadanie z masłem, jajkiem gotowanym, żółtym serem, pomidorem i szczypiorkiem

przekąska wieczorna: serek wiejski z resztą banana, kilka pierogów z jagodami


w ciągu dnia: dużo wody, herbata zielona, melisa, sok marchwiowy, odżywka Nutrison (ok. 400ml)


I jak?
__________________
Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.


— Gabriel García Márquez





agniusia17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 10:23   #1829
daria715
Raczkowanie
 
Avatar daria715
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Metalland\m/
Wiadomości: 486
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Utrzymanko

Śniadanie; gęsta kaszka manna na szklance mleka ze szklanką musu truskawkowego i szklanką malin+ 6 biszkoptów waniliowych.

2Śniadanie; kromka chleba z pestkami dyni z sałatą, ogórkiem zielonym i szczypiorkiem + 4 morele+ kostka Ritter Sport jogurtowej + kawa rozpuszczalna z mlekiem i łyżeczką syropu klonowego.

Obiad; pół opakowania warzyw na patelnię z dużą ilością ziemniaków( około 350gram) z połową woreczka kaszy jęczmiennej.

Podwieczorek; serek wiejski (150gram, nie lekki) z orzechami włoskimi.

Kolacja; 3 kromki chleba żytniego na zakwasie z 2 dużymi wiejskimi jajami na twardo, sałatą i szczypiorkiem.

Ćwiczenia; 40 minut rowerka+ 10 minut twistera
__________________
__________________
Zapraszam na mojego bloga;
www.ilewazypiekno.pl


19. 04. 2014

Antoś
15. 01. 2015
daria715 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 10:44   #1830
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez daria715 Pokaż wiadomość
Utrzymanko

Śniadanie; gęsta kaszka manna na szklance mleka ze szklanką musu truskawkowego i szklanką malin+ 6 biszkoptów waniliowych. mniam... muszę kupić kaskę manną bo nie jadłam od dzieciństwa

2Śniadanie; kromka chleba z pestkami dyni z sałatą, ogórkiem zielonym i szczypiorkiem + 4 morele+ kostka Ritter Sport jogurtowej + kawa rozpuszczalna z mlekiem i łyżeczką syropu klonowego.

Obiad; pół opakowania warzyw na patelnię z dużą ilością ziemniaków( około 350gram) z połową woreczka kaszy jęczmiennej.

Podwieczorek; serek wiejski (150gram, nie lekki) z orzechami włoskimi.+może jakiś owoc ?

Kolacja; 3 kromki chleba żytniego na zakwasie z 2 dużymi wiejskimi jajami na twardo, sałatą i szczypiorkiem.

Ćwiczenia; 40 minut rowerka+ 10 minut twistera
__________________
chce Ci się codziennie ćwiczyć ? muszę Tobie powiedzieć , że posłuchałam dziewczyn i teraz ćwiczę 3-max4 razy w tygodniu , a na co dzień wychodzę na spacery i co 2 dzień robię brzuszki, żeby brzuszek był jędrny i jest mi z tym o wiele lepiej pomysł o tym , bo wątpie , żeby codziennie chciało Ci się ćwiczyć

a u mnie okropna burza no i nici z rolek i roweru :/ . teraz piję sobię cappucino czekoladowego Milki . pycha
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam

Edytowane przez nikol12
Czas edycji: 2012-07-11 o 10:49
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:27.