Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3 - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-10-28, 07:35   #1801
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Nie wydaje mi się, żeby ludzie odpuścili. Są już trochę zbyt wkurzeni. Normalnie może by się rozeszło, ale za dużo branż dostaje.

Co do nawoływania do rozwiązań siłowych - trzeba być naprawdę bardzo dużym idealistą, żeby myśleć, że to wszystko przejdzie bezkrwawo. Pewnie, że chciałabym, żeby tak było, nienawidzę przemocy, ale w praktyce tak to wygląda. Natomiast za wszelkie zamieszki dostanie się protestującym.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 07:40   #1802
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi się, żeby ludzie odpuścili. Są już trochę zbyt wkurzeni. Normalnie może by się rozeszło, ale za dużo branż dostaje.

Co do nawoływania do rozwiązań siłowych - trzeba być naprawdę bardzo dużym idealistą, żeby myśleć, że to wszystko przejdzie bezkrwawo. Pewnie, że chciałabym, żeby tak było, nienawidzę przemocy, ale w praktyce tak to wygląda. Natomiast za wszelkie zamieszki dostanie się protestującym.
Niestety, ale pewnie masz racje.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 07:42   #1803
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

HehFB_IMG_1603870920781.jpg

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 07:48   #1804
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nic. Ludzie się powiają i absolutnie nic się nie zmieni.

A za te 3 lata do następnych wyborów dostaną bon na ferie zimowe i znowu zagłosują tak samo. Zwłaszcza że kobiety znajdą sobie jakiś sposób na terminację płodów z wadami letalnymi poza krajem po cichu do tego czasu i tyle.

Ale fajnie sobie pomarzyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety ja też obawiam się takiego scenariusza. Oby do tego nie doszło.
Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Smutny scenariusz, Limona.
Dlatego teraz nie można odpuszczać, bo albo się teraz zrobi z PiSem i z kościołem porządek, albo już takiej szansy nie będzie. Przez 3 lata wydarzenia mogą się rozmyć w pamięci, propagandowa tuba pisowska zrobi kolejny raz ludziom wodę z mózgu, rząd sypnie grosiki i dalej będziemy tkwić w bagnie.

Kaczynski, jako wicepremier, nie może wzywać jednych obywateli do walki z innymi obywatelami. To obłęd i najlepsze świadectwo jak głęboko ten starzec tkwi we własnej paranoi i mówią/piszą to osoby z jego własnej partii (te normalnie myślące i nie mam tu na myśli twarego elektoratu w postaci,pożal sie Boże, marszałka Terleckigo toczonego przez te same paranoje). Albo teraz PiS pozbędzie się niebezpiecznych oszołomów, albo upadnie z hukiem jak każdy kolos na glinianych nogach.
Szkoda że ludzie nie posłuchali ojca Kaczyńskich, ktory mówił żeby nie dawać Jego synom władzy bo są złośliwi i zniszczą wszystko. No ale mleko się rozlało.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 07:50   #1805
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
HehZałącznik 7731176

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Oburza mnie to, ale niestety nie dziwi.

---------- Dopisano o 08:50 ---------- Poprzedni post napisano o 08:49 ----------

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Niestety ja też obawiam się takiego scenariusza. Oby do tego nie doszło.

Szkoda że ludzie nie posłuchali ojca Kaczyńskich, ktory mówił żeby nie dawać Jego synom władzy bo są złośliwi i zniszczą wszystko. No ale mleko się rozlało.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety wyglada na to, ze Polacy sa latwi do przekupienia, zwlaszcza ci niewyksztalceni z nizin spolecznych.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 07:53   #1806
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
HehZałącznik 7731176

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
mój ulubiony "eugeniczny" argument
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 07:57   #1807
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Ja czekam na przymusową inseminacje. W końcu po co jakaś miłość? Dzieci się muszą rodzic, nieważne jakie i nieważne "skąd". Dla kobiety to tylko dyskomfort, a uśmiech dzidzi wszystko wynagrodzi


Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 07:58   #1808
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;88239998]mój ulubiony "eugeniczny" argument[/QUOTE]

W ogole to post tej pani ma wydzwiek taki, jakby byl nakaz abortowania takich plodow, a nie prawo wyboru. To nie jest "odbieranie rodzinom mozliwosci przyjecia slabego dziecka", a umozliwienie im podjecia wyboru, ktory ich zdaniem bedzie najlepszy dla calej rodziny. Jak na obroncow zycia i tradycyjnych wartosci, to prolajfy maja zadziwiajaco malo zrozumienia i empatii dla czlonkow rodziny z juz wyksztalconym mozgiem i ukladem nerwowym
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 07:58   #1809
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Niestety wyglada na to, ze Polacy sa latwi do przekupienia, zwlaszcza ci niewyksztalceni z nizin spolecznych.
Niestety nie tylko oni, piniadz przesłania. Bardzo boje się że Limonki scenariusz się jednak sprawdzi



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 08:00   #1810
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ja czekam na przymusową inseminacje. W końcu po co jakaś miłość? Dzieci się muszą rodzic, nieważne jakie i nieważne "skąd". Dla kobiety to tylko dyskomfort, a uśmiech dzidzi wszystko wynagrodzi


Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Tak, dzieci marzeniem kazdej kobiety, a priorytetem uszczesliwianie meza i dbanie o cieplo domowego ogniska.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 08:06   #1811
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
W ogole to post tej pani ma wydzwiek taki, jakby byl nakaz abortowania takich plodow, a nie prawo wyboru. To nie jest "odbieranie rodzinom mozliwosci przyjecia slabego dziecka", a umozliwienie im podjecia wyboru, ktory ich zdaniem bedzie najlepszy dla calej rodziny. Jak na obroncow zycia i tradycyjnych wartosci, to prolajfy maja zadziwiajaco malo zrozumienia i empatii dla czlonkow rodziny z juz wyksztalconym mozgiem i ukladem nerwowym
no tak, bo trafi na podatny grunt i taka wizazanka znowu przyjdzie "bo ona nie rozumie" i biedne dzieci chcą zabijać zwyrole. Emocjonalny argument zawsze najlepiej się sprzedaje, a że ten jest zawoalowany no to trudno, bo "manipulacyjne" rączki czyste.

---------------
Czekam na bykowe i podatek od niezużytych komórek jajowych.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 08:15   #1812
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;88240033]no tak, bo trafi na podatny grunt i taka wizazanka znowu przyjdzie "bo ona nie rozumie" i biedne dzieci chcą zabijać zwyrole. Emocjonalny argument zawsze najlepiej się sprzedaje, a że ten jest zawoalowany no to trudno, bo "manipulacyjne" rączki czyste.

---------------
Czekam na bykowe i podatek od niezużytych komórek jajowych.[/QUOTE]

Nie sposob sie nie zgodzic. No nic poza edukacja tutaj nie pomoze. Ludzie nie wiedza, czym konkretnie jest aborcja, jak ona przebiega, ani nawet jak przebiega rozwoj plodu, stad liczne wypowiedzi o "wyrywaniu raczek i nozek" i o plodach, ktore sie w lonie przed tym bronia. Nikogo nie obchodzi, ze to totalne bzdury.
Zeby podjac swiadoma decyzje o terminacji badz urodzeniu i wychowaniu uposledzonego dziecka, pasowaloby znac cykl rozwoju plodu, czym jest aborcja i jak taki zabieg przebiega, jak to wyglada z perspektywy kobiecej anatomii oraz z perspektywy plodu, jak wyglada opieka nad chorym dzieckiem, ile potrzeba czasu, sily zarowno fizycznej jak i psychicznej oraz nakladow finansowych, zeby o takie dziecko nalezycie zadbac. Kobieta musi wiedziec, na co faktycznie sie pisze, a nie tylko "nie moge zabic mojego dzidziusia!!!!1111".
Niestety brzmi to chlodno, ale uwazam, ze to jest decyzja, ktora kazdy powinien podjac po wnikliwej analizie sytuacji i wlasnych mozliwosci "na zimno", a nie pod wplywem emocji.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 08:18   #1813
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Ale to jest dla ciebie jakieś zaskoczenie, że Kościół nie popiera aborcji? Rozumiem, że wcześniej o tym nie wiedziałaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:32 ----------

Co ma mazanie po kościołach i przerywanie mszy do walki z rządem? Weź mi to wytłumacz jaki wpływ będzie miało wymalowanie hasła ".ać PiS" na ścianie kościoła w Pcimiu Dolnym?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiedziałam. Jednak to nie oznacza, że trzeba wiwatować i samemu się podkladać. Takie radość z tego "wydarzenia" to sobie można na mszy do wiernych mówić, którzy mają podobne poglądy a nie do całego świata. Trochę wyczucia, tym bardziej kiedy jest pandemia. Tylko głupek nie przewidzi, że to zaogni całą sprawę.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:18 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
Jak zwykle przychodzi typ i mówi jaki cel jest ważny i pierwotny a jaki na doczepkę i tylko przeszkadza, bo jak się nie powiedzie to oczywiście przez głupie emocjonalne kobiety (bez których żadnych protestów i okazji do wymądrzania się na temat jakiegokolwiek odsunięcia pisu od władzy by nie było ).
KK jako instytucja od lat wspiera się nawzajem z pisem, ciągnie publiczną kasę jak się patrzy, szczuje na ludzi, agituje za zakazem aborcji, a teraz wielkie niewiniątko, pokrzywdzone i bezbronne, apolityczne i niewinne
Tak, nagle biedni oni bo im msze przerwano, oj oj. Więcej udzielania się z rządem to na pewno przestaną.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 08:32   #1814
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Nie sposob sie nie zgodzic. No nic poza edukacja tutaj nie pomoze. Ludzie nie wiedza, czym konkretnie jest aborcja, jak ona przebiega, ani nawet jak przebiega rozwoj plodu, stad liczne wypowiedzi o "wyrywaniu raczek i nozek" i o plodach, ktore sie w lonie przed tym bronia. Nikogo nie obchodzi, ze to totalne bzdury.
Zeby podjac swiadoma decyzje o terminacji badz urodzeniu i wychowaniu uposledzonego dziecka, pasowaloby znac cykl rozwoju plodu, czym jest aborcja i jak taki zabieg przebiega, jak to wyglada z perspektywy kobiecej anatomii oraz z perspektywy plodu, jak wyglada opieka nad chorym dzieckiem, ile potrzeba czasu, sily zarowno fizycznej jak i psychicznej oraz nakladow finansowych, zeby o takie dziecko nalezycie zadbac. Kobieta musi wiedziec, na co faktycznie sie pisze, a nie tylko "nie moge zabic mojego dzidziusia!!!!1111".
Niestety brzmi to chlodno, ale uwazam, ze to jest decyzja, ktora kazdy powinien podjac po wnikliwej analizie sytuacji i wlasnych mozliwosci "na zimno", a nie pod wplywem emocji.
To racja.
Jak w ogóle można nazywać aborcję "morderstwem"? Jak wchodzić w polemikę z osobą, która nie wie, co to jest aborcja?

A przy okazji Biblia przewidziała niezłe kary dla tych grzeszników, co zabijają nienarodzone dzieci:
„Jeżeli dwaj mężowie się biją, a przy tym uderzą kobietę brzemienną tak, że poroni, ale nie poniesie dalszej szkody, to sprawca zapłaci grzywnę, jaką mu wyznaczy mąż tej kobiety, a uiści ją w obecności rozjemców”.
(2Moj 21:22)
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 08:37   #1815
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
To racja.
Jak w ogóle można nazywać aborcję "morderstwem"? Jak wchodzić w polemikę z osobą, która nie wie, co to jest aborcja?

A przy okazji Biblia przewidziała niezłe kary dla tych grzeszników, co zabijają nienarodzone dzieci:
„Jeżeli dwaj mężowie się biją, a przy tym uderzą kobietę brzemienną tak, że poroni, ale nie poniesie dalszej szkody, to sprawca zapłaci grzywnę, jaką mu wyznaczy mąż tej kobiety, a uiści ją w obecności rozjemców”.
(2Moj 21:22)
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 08:38   #1816
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
To racja.
Jak w ogóle można nazywać aborcję "morderstwem"? Jak wchodzić w polemikę z osobą, która nie wie, co to jest aborcja?

A przy okazji Biblia przewidziała niezłe kary dla tych grzeszników, co zabijają nienarodzone dzieci:
„Jeżeli dwaj mężowie się biją, a przy tym uderzą kobietę brzemienną tak, że poroni, ale nie poniesie dalszej szkody, to sprawca zapłaci grzywnę, jaką mu wyznaczy mąż tej kobiety, a uiści ją w obecności rozjemców”.
(2Moj 21:22)
może kościół nie zna tego rozdziału



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2020-10-28 o 09:03
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 08:55   #1817
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

A widzieliscie zapowiedz tego filmu, ktory ostatnio puszczali w TVP, o lekarce, ktora przeprowadzala wiele aborcji i przezyla ''nawrocenie, jak zobaczyla, ze 13-tygodniowy plod broni sie przed aborcja? Na zdjeciu byl pokazany plod, ktory juz wygladal jak dziecko.
To jest w ogole mozliwe?
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 08:58   #1818
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88240206]A widzieliscie zapowiedz tego filmu, ktory ostatnio puszczali w TVP, o lekarce, ktora przeprowadzala wiele aborcji i przezyla ''nawrocenie, jak zobaczyla, ze 13-tygodniowy plod broni sie przed aborcja? Na zdjeciu byl pokazany plod, ktory juz wygladal jak dziecko.
To jest w ogole mozliwe?[/QUOTE]Czy możliwe nie wiem sama jestem ciekawa ale w 6 tygodniu jak serce bije to musiałabym być chyba pozbawiona empati żeby usunąć takie dziecko nawet gdyby okazało się chore nie umiałbym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Ale oczywiście są kobiety które tak potrafią czasami mi się tylko wydaje,że ludzie bardziej zwierzęta obchodzą i ich im żal nic wyskrobanie się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 08:59   #1819
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88240206]A widzieliscie zapowiedz tego filmu, ktory ostatnio puszczali w TVP, o lekarce, ktora przeprowadzala wiele aborcji i przezyla ''nawrocenie, jak zobaczyla, ze 13-tygodniowy plod broni sie przed aborcja? Na zdjeciu byl pokazany plod, ktory juz wygladal jak dziecko.
To jest w ogole mozliwe?[/QUOTE]

__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 09:00   #1820
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Czy możliwe nie wiem sama jestem ciekawa ale w 6 tygodniu jak serce bije to musiałabym być chyba pozbawiona empati żeby usunąć takie dziecko nawet gdyby okazało się chore nie umiałbym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Ale oczywiście są kobiety które tak potrafią czasami mi się tylko wydaje,że ludzie bardziej zwierzęta obchodzą i ich im żal nic wyskrobanie się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No, taką właśnie jestem. Bardziej obchodzi mnie żywe i czujące zwierzę niż 6-12 tygodniowy zarodek.
Ależ wyrodna. Ależ egoistka.


Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 09:03   #1821
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
No, taką właśnie jestem. Bardziej obchodzi mnie żywe i czujące zwierzę niż 6-12 tygodniowy zarodek.
Ależ wyrodna. Ależ egoistka.


Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Rozumiem Twój wybór Twoje sumienie masz prawo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Ale są też takie osoby co mogą nie popierać aborcji pod pewnymi uzasadnionymi przypadkami i też mają do tego prawo.
Miałam podobne zdanie nie bedąc w ciąży jednak gdy uszyłam bicie serca mojego dziecka to było coś niesamowitego jednak wiele rzeczy zmienia się dopiero jak się znajdzie w danej sytuacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 09:04   #1822
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Kasztanka, no wlasnie na tym filmie wygladalo to raczej jak 20 tyg.

Polska ma takie podejscie, historyczne, katolickie, ze trzeba niesc swoj krzyz. Wychowywanie niepelnosprawnego dziecka czy urodzenie dziecka, ktore jest skazane na smierc, wlasnie do takiego krzyza pasuje.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 09:04   #1823
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88240206]A widzieliscie zapowiedz tego filmu, ktory ostatnio puszczali w TVP, o lekarce, ktora przeprowadzala wiele aborcji i przezyla ''nawrocenie, jak zobaczyla, ze 13-tygodniowy plod broni sie przed aborcja? Na zdjeciu byl pokazany plod, ktory juz wygladal jak dziecko.
To jest w ogole mozliwe?[/QUOTE]

Nie widziałam, ale nie powinna się w ogóle przyznawać do takiej manipulacji, a komisja dyscyplinarna powinna ją co najmniej zawiesić za brak wiedzy do wykonywania tego zawodu i szerzenie głupot na cele propagandowe.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 09:05   #1824
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Rozumiem Twój wybór Twoje sumienie masz prawo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Ale są też takie osoby co mogą nie popierać aborcji pod pewnymi uzasadnionymi przypadkami i też mają do tego prawo.
Miałam podobne zdanie nie bedąc w ciąży jednak gdy uszyłam bicie serca mojego dziecka to było coś niesamowitego jednak wiele rzeczy zmienia się dopiero jak się znajdzie w danej sytuacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale przyzwolenie na aborcje to nie jest nakaz aborcji.
Nikt jej nie musi wykonac.
Ale dobrze byloby miec wybor. Pamietam ze jak zaszlas w ciaze to tez mialas swoje problemy i rozne mysli, czy sobie dasz rade. Moglo ci sie wtedy tez inaczej ulozyc, byc moze inaczej bys wtedy na to patrzyla.
Warto miec wybor.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 09:06   #1825
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88240235]Kasztanka, no wlasnie na tym filmie wygladalo to raczej jak 20 tyg.

Polska ma takie podejscie, historyczne, katolickie, ze trzeba niesc swoj krzyz. Wychowywanie niepelnosprawnego dziecka czy urodzenie dziecka, ktore jest skazane na smierc, wlasnie do takiego krzyza pasuje.[/QUOTE]To lepiej oddać jak coś pójdzie nie tak przy porodzie ?nigdy nie ma się sto procent pewności,że urodzi się zdrowe dziecko czy kiedyś one nie zachoruje.
Oczywiście jeżeli ktoś dowie się w ciąży to powinien mieć prawo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 09:06   #1826
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88240235]Kasztanka, no wlasnie na tym filmie wygladalo to raczej jak 20 tyg.

Polska ma takie podejscie, historyczne, katolickie, ze trzeba niesc swoj krzyz. Wychowywanie niepelnosprawnego dziecka czy urodzenie dziecka, ktore jest skazane na smierc, wlasnie do takiego krzyza pasuje.[/QUOTE]

Zdecydowanie manipulacja materialem w takim razie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 09:09   #1827
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88240243]Ale przyzwolenie na aborcje to nie jest nakaz aborcji.
Nikt jej nie musi wykonac.
Ale dobrze byloby miec wybor. Pamietam ze jak zaszlas w ciaze to tez mialas swoje problemy i rozne mysli, czy sobie dasz rade. Moglo ci sie wtedy tez inaczej ulozyc, byc moze inaczej bys wtedy na to patrzyla.
Warto miec wybor.[/QUOTE]Oczywiście ale bym nie dała rady usunąć bym sobie tego nie wybaczyła zbyt emocjonala jestem pod tym względem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

A w późniejszym etapie ciąży miałam przesłanki,że dziecko będzie małe i inne rzeczy które mnie nastraszyli i myślałam,że urodzi się chore później poród mała niedotleniona cały czas strach ale dobrze się skończyło.
Jednak nigdy nie pomyślałam,że mogłabym ją oddać jeżeli chodzi o usunięcie owszem przed tym jak małej zaczęło bić serduszko różne myśli były


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 09:10   #1828
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Oczywiście ale bym nie dała rady usunąć bym sobie tego nie wybaczyła zbyt emocjonala jestem pod tym względem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i super. To jest twoje prawo. Ja szanuje twoje prawo do tego, aby nie dokonac aborcji.
Wsrod protestujacych jest wiele kobiet, ktore nigdy nie dokonaly i nigdy nie dokonaja aborcji.
One walcza o to, zeby prawa wszystkich kobiet byly respektowane.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 09:12   #1829
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88240267]No i super. To jest twoje prawo. Ja szanuje twoje prawo do tego, aby nie dokonac aborcji.
Wsrod protestujacych jest wiele kobiet, ktore nigdy nie dokonaly i nigdy nie dokonaja aborcji.
One walcza o to, zeby prawa wszystkich kobiet byly respektowane.[/QUOTE]Tak wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 09:13   #1830
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Nie sposob sie nie zgodzic. No nic poza edukacja tutaj nie pomoze. Ludzie nie wiedza, czym konkretnie jest aborcja, jak ona przebiega, ani nawet jak przebiega rozwoj plodu, stad liczne wypowiedzi o "wyrywaniu raczek i nozek" i o plodach, ktore sie w lonie przed tym bronia. Nikogo nie obchodzi, ze to totalne bzdury.
Zeby podjac swiadoma decyzje o terminacji badz urodzeniu i wychowaniu uposledzonego dziecka, pasowaloby znac cykl rozwoju plodu, czym jest aborcja i jak taki zabieg przebiega, jak to wyglada z perspektywy kobiecej anatomii oraz z perspektywy plodu, jak wyglada opieka nad chorym dzieckiem, ile potrzeba czasu, sily zarowno fizycznej jak i psychicznej oraz nakladow finansowych, zeby o takie dziecko nalezycie zadbac. Kobieta musi wiedziec, na co faktycznie sie pisze, a nie tylko "nie moge zabic mojego dzidziusia!!!!1111".
Niestety brzmi to chlodno, ale uwazam, ze to jest decyzja, ktora kazdy powinien podjac po wnikliwej analizie sytuacji i wlasnych mozliwosci "na zimno", a nie pod wplywem emocji.
Ja myślę, że ogólnie powinno być więcej edukacji na temat ciąży, porodu, wychowania, macierzyństwa. Są ludzie, którzy bardzo lekko podejmują decyzję o założeniu rodziny, "bo chcę dzidziusia", a potem wynikają z tego różne tragedie (nawet jeśli dziecko jest zdrowe). Wychowanie zdrowego dziecka to ogromne wyzwanie, chorego tym bardziej. Powinno się zacząć od stworzenia systemu, który to ułatwi, od wsparcia psychologicznego i rzetelnej dyskusji. Wprowadzanie zakazów aborcyjnych jest tak bardzo bez sensu, że ręce mi opadają. Nikomu to nie przyniesie korzyści, bo teraz znowu wszytko robi się skrajne. Mam ogromny żal do pro-life'ów, zabierają się do rzeczy kompletnie od dupy strony i działają wbrew wartościom, które niby reprezentują. Wystarczy trochę logicznego myślenia, by przewidzieć skutki. Każdy, kto kieruje się wiarą, powinien rozsiewać wokół dobro, służyć dobrym przykładem, wykazywać się empatią i absolutnie nie iść na dziką wojnę z zakazami i nakazami dla innych. Jest to dla mnie przykre. Podobnie jak wulgarne hasła, które pojawiają się na demonstracjach i to, że wielu ich uczestników nie ma pojęcia o co walczy, a ich aktywność ograniczy się do machania transparentem. Brakuje mi w tym wszystkim rozsądku, dyskusji, sensu, edukacji właśnie. Niestety takie starcie skrajności.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-11 11:18:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:04.