Mamusie majowo-czerwcowe 2009 - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-08, 11:05   #1861
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

czesc*

a wiec ja juz mialam tetsy na downa.. dizecku mierzono grubosc skory na karku itp.. wszystko okej! ale pobrano mi jeszcze krew.. i z krwi beda badac.. czy na 100 % nie.. w sumie wyniki bede znala dopiero 22 grudnia.. ale jestem dobrej mysli
ale chodzilo mi o to ze duzo lekarzy mowi ze kobieta ma zbyt krotka szyjke ... i moze nie dosnosci dziecka... martwie sie bo tu ginekolog niepraowdzi ciazy i ja nie wiem czy mam zbyt krutka szyjke czy nie i wlasnie sie tym stresuje... wkrecam sobie juz chyba bo sie naczytalam wielu glupot.. i teraz mam stracha..
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-08, 13:48   #1862
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

troszke rozmazane.. niewyrazne bo kilka razy pomniejszane hehe ale jest .. teraz i ja moge sie pochwalic moja kruszynka



SG200078.jpg
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-08, 14:04   #1863
malwa1234
Raczkowanie
 
Avatar malwa1234
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Belgia Gent
Wiadomości: 263
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

hey ja jestem w 11 tygodniu ciazy termin mam na 4 czerwca czy jest ktos taki?
malwa1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-08, 14:07   #1864
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

witamy *********** jak widzisz forum jestnarazie puste potem pewno beda dziewczyny gratuluje !
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-08, 16:42   #1865
esti1984
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 062
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Dziękuję za miłe komentarze pierwszej fotki dzidziulka

manolita takie tanie usg? ale zwykłe czy 3d albo 4d? Ja miałam 4d (w przestrzeni) i na jakiejś super aparaturze podobno i zapłaciłam 250 zł z filmem i zdjęciami

gabriella oooo to już w poniedziałek poznasz płeć a co byście chcieli?

Marika czekaj do tego 11 tc bo ta przeziorność karku ujawnia się właśnie między 11-14 tc i później zanika

poiglot cieszę się że z dzidzią wszystko ok śliczna fotka. Wiesz co? właśnie sama się zastanawiałam jak to u Was jest. Nie chodzi o samo usg i to co można wykryć w usg, ale właśnie o to czy szyjka ma odpowiednią długość i czy jest domknięta? Czy nie ma stanów zapalnych ( w ciąży bardzo często kobiety mają) Nie wiem skąd Oni mają pewność że jest wszystko ok

Kathi tak lekarka powiedziała że dziewczynka na 80 % bo narządu nie było widać ale było widać "coś" co jak jest ułożone wzdłuż to ma się ukształtować narząd dziewczynki a jak to "coś" jest ułożone w górę to się kształtuje narząd chłopca. Powiedziała że na każdym sprzęcie usg nie jest to widoczne, Oni mają jakiś super sprzęt. Jak chcesz zobaczyć jaki to wklejam stronkę tej kliniki

http://www.usgecho4d.pl/usgNT.php

nawet pokazana jest płeć chłopca na którymś z dolnych zdjęć

Kathi całkiem fajna metamorfoza fotela

Bercia wiedziałam że wszystko będzie ok

brzoskwinia strasznie mi przykro

gosik
termin z usg prawdziwszy od OM...moja dzidzia też starsza ale tylko o jeden dzień więc idealnie się pokrywaTeraz mam termin z usg na 20 maja a z OM na 21 maja. A z Julką miałam z usg na 15 lutego a z OM na 18 lutego a urodziłam 17 lutego więc w terminie

pakusia
fajnie że TŻ się przekonał i był z Tobą na usg

boszenka u mnie przeziorność karkowa 1,1 też ok a płeć znam ale tylko na 80 % w 20 tc zobaczymy czy się potwierdzi ale jestem ciekawa

Aniu
będzie dobrze oszczędzaj się

Goo mi też lekarka mówiła że 2,5 to jeszcze norma, mimo że to górna granica

Bercia jak najbardziej wynik NT masz prawidłowy, norma do 2,5 a czasami nawet 3

blondynka
więc witaj w majówkach a ja cały czas myślałam że masz termin na maj

pakusia masz rację że lekarz wszystko dokładnie sprawdza podczas usg, ale to czy szyjka jest domknięta i czy się nie skraca (co grozi wcześniejszym porodem) lekarz jest w stanie stwierdzić tylko podczas badania. Tak mi tłumaczyła ginka, że właśnie to sprawdza co jakiś czas

Gabi doskonale Cię rozumiem z tym robieniem dodatkowych badańja też nie robię innych badan genetycznych itd ale dostałam skierowanie na NFZ do zrobienia tego usg ale chciałam iść prywatnie żeby mieć film i zdjęcia 4D. A nie chciałam iść 2 razy pod rząd bo nie jestem przekonana czy częste usg nie szkodzi

Aniu śliczny maluszek/maluszka

malwa
witaj
esti1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-08, 16:45   #1866
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

esti wlasnie tez sie nad tymz astanawiam.. i to mnie martwi ale przeciez tyle kobiet tu rodzi i z nimi i dziecmi jest jak nabardziej okej.. rozmawialam o tym z lekarzem on powiedzial ze my polki jestesmy przyzywczajone do polskich lekarzy i metod proawdzenia ciazy.. tam ginekoloog tu zwykla polozna.. spora roznica.. sadze ze bedzie ok
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-08, 16:48   #1867
Bercia2000
Zadomowienie
 
Avatar Bercia2000
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Hej dziewczyny wiecie może czy można farbować lub rozjaśniać włosy w 2 trymestrze ciąży?
ja mam pasemka i teraz mam już bardzo duze odrosty chciałabym je zrobić

a jeszcze jedno może któraś z was sie zna chciałabym ufarbowac włosy na "rudo"
no taki odcień ale nie wiem co wyjdzie mi na tych pasemkach które zostały mi na połowie włosów od skóry mam już swój kolor ciemny brąz

wiem że to pytanie niezbyt związane z naszym forum proszę o odpowiedz
jeśli wiecie coś w tym temacie




miłego wieczoru pozdrawiam papapapap
Bercia2000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-08, 16:56   #1868
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Cytat:
Napisane przez Bercia2000 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny wiecie może czy można farbować lub rozjaśniać włosy w 2 trymestrze ciąży?
ja mam pasemka i teraz mam już bardzo duze odrosty chciałabym je zrobić

a jeszcze jedno może któraś z was sie zna chciałabym ufarbowac włosy na "rudo"
no taki odcień ale nie wiem co wyjdzie mi na tych pasemkach które zostały mi na połowie włosów od skóry mam już swój kolor ciemny brąz

wiem że to pytanie niezbyt związane z naszym forum proszę o odpowiedz
jeśli wiecie coś w tym temacie




miłego wieczoru pozdrawiam papapapap

mialam ten sam problem pare dni temu.. oto link do mojego watku.. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=286868 poczytaj sobie jest tam wypowiedz nawet jednej z fryzjerek..
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-08, 17:11   #1869
ania4891
Zadomowienie
 
Avatar ania4891
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 211
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Bercia, ja mam farbowane rude. Wczesniej mialam blond ale w rudych super sie czuje
I od poczatku ciazy farbuje. Tylko, ze szamponem na 8 myc bez amoniaku, ktory i tak sie w ogole nie zmywa

Esti, ja chce zrobic 4D ale jak dzidzia bedzie wieksza
__________________
www.facebook.com/SzydelkowySzyk
ania4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-08, 17:44   #1870
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Cytat:
Napisane przez esti1984 Pokaż wiadomość
Dziękuję za miłe komentarze pierwszej fotki dzidziulka

manolita takie tanie usg? ale zwykłe czy 3d albo 4d? Ja miałam 4d (w przestrzeni) i na jakiejś super aparaturze podobno i zapłaciłam 250 zł z filmem i zdjęciami
Zwykłe kochana, zwykłe. Dlatego tylko tyle.

W środę idę znowu do lekarza, oby i tym razem wszystko było dobrze.


Dziewczyny, 2 stycznia 2010r szykujcie się na weselicho Wychodzę za mąż, TŻ się uparł.
Za rok będę formalnie zaobraczkowana. Boże jak to moje zycie intensywnie się zmienia...
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-08, 19:10   #1871
Bercia2000
Zadomowienie
 
Avatar Bercia2000
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

ania, poiglot

dzięki za szybką odpowiedz

ania
a jakiej firmy używasz ten szampon i jaki to kolor
u mnie farby właśnie szybko się zmywają
bo często myje głowę
chciałabym rude włosy bo TŻ lubi rude i jak bede taka piękna to szybciej wróci z tej Anglii do mnie żartuje sobie hihihihihi.....
już Cię nie zamęczam pytaniami

pozdrawiam papapapapap
Bercia2000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-08, 19:50   #1872
ania4891
Zadomowienie
 
Avatar ania4891
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 211
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Bercia, ten kolor ktory mam to miedź. Tutaj masz zdjecia - http://nasza-klasa.pl/profile/1511807/gallery . Tak wyglada 1,5 miesiaca po farbowaniu. Wlasciwie juz jest zmyta ale nie wyglada zle! Ja myje wlosy co 2-3 dzien. Zaraz po farbowaniu jest intensywniejszy. A farbuje wlasnie co 1,5 miesiaca.
Musze poszukac tej farby. Jak znajde to podam Ci firme. U nas mozna ja kupic w prawie kazdym kiosku i chemicznym
A wczesniej mialam rubin - troche ciemniejszy.
__________________
www.facebook.com/SzydelkowySzyk
ania4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-08, 19:57   #1873
esti1984
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 062
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

poiglot masz rację, tyle kobiet ma prowadzoną ciążę właśnie w taki sposób i jest oki. Więc też myślę że nie masz co się martwić

Bercia ja rozjaśniałam w październiku i jest wszystko oki

Ania ja też jeszcze będę robić 4D w 21-22 tc i w 32 tc z Julką też robiłam 3 razy. Super pamiątka. Ale jeśli miałabym raz robić to zrobiłabym w 21-22 tc najfajniejsze zdjęcia wychodzą no i płeć doskonale widoczna i udokumentowana

manolita to już rozumiem tą cenę. A dlaczego nie chodzisz na NFZ? zwykłe usg jest przecież za darmo
Gratuluję decyzji TŻ-ta Fajnie masz


aha i jeszcze jedno.....
czy jak byłyście na tym usg badającym NT to lekarz też sprawdzał kość nosową? Moja lekarka sprawdzała, u Nas kość obecna. Powiedziała że jeśli w tym tygodniu jest brak kości nosowej to duże prawdopodobieństwo na dziecko z zespołem Downa...
esti1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-08, 20:11   #1874
ania4891
Zadomowienie
 
Avatar ania4891
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 211
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Bercia, znalazlam swoja farbe tycjan. Z tej firmy kupuje tez miedź Z Marion mozesz dostac kilkadziesiat kolorow i ja place za jedna 2,50zl.

Esti, dla nas troche za drogo, zeby 3 razy USG 4D robic Ale w polowie ciazy pojdziemy i tez bedzie frajda Na 4D raczej sie nie pomyla z plcia. Bo ostatnio urodzila kolezanka meza. Cala ciaze na USG mowili jej, ze dziewuszka a tu zamiast Oli urodzil sie Maxik :P
U mnie pan doktor mierzyl kostke i nosek ma 3,5mm
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg marion.jpg (73,8 KB, 7 załadowań)
__________________
www.facebook.com/SzydelkowySzyk
ania4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-08, 23:52   #1875
gosikk_s
Zakorzenienie
 
Avatar gosikk_s
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 577
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Gabriellao0, to prawda że żałuję decyzji o PAPP-ie i drugi raz nie decydowałabym się na to badanie. Gdyby usg wyszło źle poszłabym na amniopunkcję, jesli już. A tak to wynik PAPP-Y nie jest tak zły żeby aż decydować się na ewentualne ryzyko ale i dołujący jak dla mnie. No nic, muszę czekać na szczegółowe wyniki i rozmowę z ginem. Ale jeśli chodzi o genetyczne usg to jak najbardziej cieszę się że je robiłam i uważam że każda z nas powinna. Bo tak jak piszą dziewczyny, są wady które można korygować nawet w łonie matki albo przynajmniej być przygotowanym na błyskawiczną reakcję po porodzie. Dlatego dokładne pomiary, jak dla mnie, są bardzo istotne. A wady genetyczne oczywiście nie dadzą się wyeliminować ani przed porodem ani po ale z drugiej strony wydaje mi się że jeszcze gorszym rozwiązaniem jest ewentualny szok po porodzie. Z dwojga złego chyba lepiej mieć czas na ewentualne oswojenie się z tą myślą...
Ania4891, cieszę się że krwawienie ustało. Będzie dobrze tylko może jednak węgiel zostaw mężowi A fotki śliczne
Poiglot, to w takim razie skoro u Was ciążę prowadzi położna nie ma badań ginekologicznych? ja co wizytę jestem badana i za każdym razem pytam się o szyjkę. Te Angielki to wszystkie takie zdrowe i żadnych problemów nie mają czy co... Ja rozumiem odmienne podejście ale badania raz na jakiś czas chyba sa jednak niezbędne, tak mi się przynajmniej wydaje... Nie dziwię się że dziewczyny przylatują do gina do Polski
Esti, mnie termin z OM i usg jak na razie wcale się nie pokrywa, mam nadzieję że to nie świadczy o niczym złym w rozwoju maluszka. Może za jakiś czas to się jakoś wyrówna... wolałabym mieć jednak zdecydowanie taką różnicę jak Ty
Manolita, no zmienia nam się życie zmienia...Tak sobie właśnie myślę, równe dwa lata temu właśnie poznałam mojego męża i do głowy by mi nie przyszło że to wszystko tak szybko się potoczy. A tu już ponad 4 miesiące po ślubie a teraz 13 tydzień ciąży... Życie jest pełne niepodzianek
A odnośnie wzrostu i długości naszych maluszków to ja bym jednak wolała żeby u nas nie była to średnia arytmetyczna... Bo ja mam 162 a mój mąż 169... Mam nadzieję że nasze dziecko będzie kiedyś wyższe od nas obydwojga
__________________
Ślub

ALEKS 09.05.2009 r. 2790g i 51 cm

ANIKA 05.04.2011r. 3120g i 56cm
gosikk_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 06:26   #1876
maugoszatka
Wtajemniczenie
 
Avatar maugoszatka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 386
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Hej WAM
ja od tygodnia leże zdechła, temperatura, kaszel, gardło, bóle głowy, od wczoraj zdecdowalam sie na antybiotyk (gin zalecil), bo bolalo mnie gardlo i mialam jeszcze kaszel oskrzelowy taki jakis wiec wole nie zaniedbywac infekcji i zazyc go, bo samymi domowymi sposobami mi nie przechodzilo a ropa na gardle coraz wieksza. Dzis juz lepiej. Strasznie martwie sie o dziecko

mam jakieś skurcze w pochwie i jajnikach ale nie takie częste i intensywne, kilka razy na dzień. Może coś się rozszerza? Tak mowi moja mama:/
__________________
HELENKA
&
TOMUŚ



Edytowane przez maugoszatka
Czas edycji: 2008-11-09 o 06:36
maugoszatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 07:11   #1877
freshona
Zadomowienie
 
Avatar freshona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 743
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Cytat:
Napisane przez poiglot91 Pokaż wiadomość
a wiec ja juz mialam tetsy na downa.. dizecku mierzono grubosc skory na karku itp.. wszystko okej! ale pobrano mi jeszcze krew.. i z krwi beda badac.. czy na 100 % nie.. w sumie wyniki bede znala dopiero 22 grudnia.. ale jestem dobrej mysli

ale chodzilo mi o to ze duzo lekarzy mowi ze kobieta ma zbyt krotka szyjke ... i moze nie dosnosci dziecka... martwie sie bo tu ginekolog niepraowdzi ciazy i ja nie wiem czy mam zbyt krutka szyjke czy nie i wlasnie sie tym stresuje... wkrecam sobie juz chyba bo sie naczytalam wielu glupot.. i teraz mam stracha..
No niestety, na 100% nikt Ci nie zagwarantuje, że dziecko będzie zdrowe, bo lekarze tego po prostu nie mogą robić (m.in. unikają w ten sposób ewentualnych spraw sądowych). Takie badania są tylko badaniami statystycznymi, czyli ryzyko jakieś tam i tak wyjdzie, więc się na to przygotuj.

A co do szyjki, to bardzo często tak jest, że lekarze straszą, że szyjka jest krótka (ja mam skróconą o 1/4). Ważne, że dobrze trzyma i jest zamknięta. Jak dotąd udało mi się uniknąć szpitala i leków a jestem w 30 tygodniu.
Nie wiem, co będzie dalej, ale u mnie na wątku zdarzało się, że dziewczyny z eskróconą szyjką miały i inne problemy (np. skurcze macicy, krwawienia), więc tu szpital był konieczny.

Przy skróconej szyjce należy się oszczędzać - nie nosić, dużo wypoczywać, unikać gwałtownych napięć brzucha (czyli np. ostrgo kaszlu) no i zatwardzeń

Cytat:
Napisane przez gosikk_s Pokaż wiadomość
Esti, mnie termin z OM i usg jak na razie wcale się nie pokrywa, mam nadzieję że to nie świadczy o niczym złym w rozwoju maluszka. Może za jakiś czas to się jakoś wyrówna... wolałabym mieć jednak zdecydowanie taką różnicę jak Ty
Podobno najbardziej wiarygodne w określaniu terminu porodu jest USG wykonane między 11-14 t.c

Cytat:
Napisane przez maugoszatka Pokaż wiadomość
Hej WAM
ja od tygodnia leże zdechła, temperatura, kaszel, gardło, bóle głowy, od wczoraj zdecdowalam sie na antybiotyk (gin zalecil), bo bolalo mnie gardlo i mialam jeszcze kaszel oskrzelowy taki jakis wiec wole nie zaniedbywac infekcji i zazyc go, bo samymi domowymi sposobami mi nie przechodzilo a ropa na gardle coraz wieksza. Dzis juz lepiej. Strasznie martwie sie o dziecko

mam jakieś skurcze w pochwie i jajnikach ale nie takie częste i intensywne, kilka razy na dzień. Może coś się rozszerza? Tak mowi moja mama:/
W takich wypadkach jak Twój (tzn. jak jest ropa w gardle) zawsze lepiej jest wziąć antybiotyk niż go nie brać Nie martw się, lekarz wie, co robi. Są antybiotyki bezpieczne w ciąży (np. z grupy penicylin).
Mnie też antybiotykoterapia nie ominęła - wprawdzie w III trymestrze, ale ze mną było gorzej, bo jestem na penicylinę uczulona.

A takie kłucia o których pizesz są normalne - tak jak mówi Twoja mama, wszystko sie rozciąga Poczekaj do około 29-30 tygodnia, jak zaczną się rozchodzić kości spojenia łonowego. To dopiero jest jazda!

Pozdrawiam mamuśki !
freshona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 07:15   #1878
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Cytat:
Napisane przez poiglot91 Pokaż wiadomość
czesc*
ale chodzilo mi o to ze duzo lekarzy mowi ze kobieta ma zbyt krotka szyjke ... i moze nie dosnosci dziecka... martwie sie bo tu ginekolog niepraowdzi ciazy i ja nie wiem czy mam zbyt krutka szyjke czy nie i wlasnie sie tym stresuje.....
Ja wiem czy tak wiele kobiet ma krótką szyjkę? Ja znam masę kobiet (szczególnie z pracy bo dosć duży zakład i zatrudnia prawie same młode babki), które powiedzmy rodziły w przeciągu ostatnich 4-5 lat. Jestem pierwsza która musi się oszczędzać właśnie z tego powodu.
Jeśli się o to martwisz to po prostu nie chodź dużo, nie biegaj, więcej leż i siedź w domu. Jeśli już musisz chodzić zawsze powoli i spokojnie, a po dłuższym chodzeniu poleż z nogami na poduszce (nie pod kolana a bardziej pod kostki poducha).

Poza tym ja np. "czuje u siebie te krótkość" ponieważ właśnie jak dużo pochodzę mój brzuch twardnieje i pobolewa ciągnąc jednocześnie w dół i czuje moją fasolkę bardzo bardzo nisko. Ogólnie mam nisko brzuch(np. nie mogę za bardzo usiąść z "nogą na nodze"bo brzuch mi wadzi!!!), ale po "większych biegach" to czuje jakby fasolka "pchała się już "między nogi".

Co do farbowania i rozjaśniania to mój gin powiedział, że jest odradzane na początku ciąży z racji! smrodu! W sensie, że farby maja ten "trujący" zapach i to przeszkadza i małej dzidzi i kobietom, które przeważnie na początku muli, mdli itd! Ja cały czas farbuje i nic nam nie jest.

Edytowane przez gabriellao0
Czas edycji: 2008-11-09 o 08:06
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 07:26   #1879
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
Ja wiem czy tak wiele kobiet ma krótką szyjkę? Ja znam masę kobiet (szczególnie z pracy bo dosć duży zakład i zatrudnia prawie same młode babki), które powiedzmy rodziły w przeciągu ostatnich 4-5 lat. Jestem pierwsza która musi się oszczędzać właśnie z tego powodu.
Jeśli się o to martwisz to po prostu nie chodź dużo, nie biegaj, więcej leż i siedź w domu. Jeśli już musisz chodzić zawsze powoli i spokojnie, a po dłuższym chodzeniu poleż z nogami na poduszce (nie pod kolana a bardziej pod kostki poducha).

Poza tym ja np. "czuje u siebie te krótkość" ponieważ właśnie jak dużo pochodzę mój brzuch twardnieje i pobolewa ciągnąc jednocześnie w dół i czuje moją fasolkę bardzo bardzo nisko. Ogólnie mam nisko brzuch, ale po "większych biegach" to czuje jakby fasolka "pchała się już "między nogi".

Co do farbowania i rozjaśniania to mój gin powiedział, że jest odradzane na początku ciąży z racji! smrodu! W sensie, że farby maja ten "trujący" zapach i to przeszkadza i małej dzidzi i kobietom, które przeważnie na początku muli, mdli itd! Ja cały czas farbuje i nic nam nie jest.

Gabriella a mam Cię,o nas marcowo-kwietniowych już zapomniałaś ?? Tu u młodziaków się zdomowiłaś?? z nimi Ci lepiej

wracaj do nas też nie chcemy Cię na własność i podzielimy się z majowo-czerwcowymi Toba ale mogłabyś nas nie zostawiać tak całkiem
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-09, 08:04   #1880
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
Gabriella a mam Cię,o nas marcowo-kwietniowych już zapomniałaś ?? Tu u młodziaków się zdomowiłaś?? z nimi Ci lepiej

wracaj do nas też nie chcemy Cię na własność i podzielimy się z majowo-czerwcowymi Toba ale mogłabyś nas nie zostawiać tak całkiem
hihihihihiiiii
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 08:04   #1881
Bercia2000
Zadomowienie
 
Avatar Bercia2000
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

ania
ale Cię wymęczyłam tyle musiałaś się napisać dzięki
fajny kolorek i to taki rudy rudy ale na twoje włosy to chyba 1 saszetka nie wystarcza co ?
wiesz dostałam na wizazu odpowiedz od fryzierki i tak jak myślałam na tych jasnych pasemkach wyjdzie inny kolorek troszkę
i juz nie wiem co robić z pasemkami mniejszy problem musze to przemyśleć
tylko szybko bo moje odrosty sa poskudne i jak patrze na siebie to hihihihihi...

ale kusi mnie ten rudy dla TŻ farbę nałoże sama a pózniej przy dwójce dzieci nie będę miałą czasu na siedzenie u fryziera


dziewczyny piszecie tu o szyjce a ja o swojej nawet boję sie myśleć w ciąży z synkiem musiałam leżeć od 5 msc do końca robiło mi się rozwarcie wtedy nie miałam dziecka cieżko było ale leżałam a teraz jak to sie powtórzy to nie wiem co bedzie TŻ-a nie ma mieszkam z rodzicami tzn oni na dole a ja na górze ale oni też pracują no a moja gin powiedziała ze po ciąży moja szyjka wcale sie nie poprawiła a wręcz przeciwnie ale póki co jest okey
gorzej będzie jak dzidzia zacznie rosnąć i naciskać na szyjkę ale co bedzie to będzie na razie cieszę sie kazdym dniem


Miłej niedzieli mamuśki pozdrawiam
Bercia2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 08:12   #1882
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

ja bylam wczoraj u fryzjera Farouk i powiem Wam ze te farby wogole nie smierdza powaznie
Tż mnie wyzywa ze ciagle cos kupuje musze skonczyc z zakupami bo My mamy slub w styczniu i mamy inne wydatki niby Trudno jest sie opanowac
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 08:52   #1883
maugoszatka
Wtajemniczenie
 
Avatar maugoszatka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 386
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Cytat:
Napisane przez freshona Pokaż wiadomość

W takich wypadkach jak Twój (tzn. jak jest ropa w gardle) zawsze lepiej jest wziąć antybiotyk niż go nie brać Nie martw się, lekarz wie, co robi. Są antybiotyki bezpieczne w ciąży (np. z grupy penicylin).
Mnie też antybiotykoterapia nie ominęła - wprawdzie w III trymestrze, ale ze mną było gorzej, bo jestem na penicylinę uczulona.

A takie kłucia o których pizesz są normalne - tak jak mówi Twoja mama, wszystko sie rozciąga Poczekaj do około 29-30 tygodnia, jak zaczną się rozchodzić kości spojenia łonowego. To dopiero jest jazda!

Pozdrawiam mamuśki !
No ja biorę Amotaks czyli słabe i nikt mnie nie zapytał czy jestem uczulona czy nie... Troche mi duszno ale może to od pogody. Pewnie by jakieś gorsze objawy były uczulenia?
POZDRAWIAM
__________________
HELENKA
&
TOMUŚ


maugoszatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 11:20   #1884
boszenka69
Zakorzenienie
 
Avatar boszenka69
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 278
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Cytat:
Napisane przez poiglot91 Pokaż wiadomość
troszke rozmazane.. niewyrazne bo kilka razy pomniejszane hehe ale jest .. teraz i ja moge sie pochwalic moja kruszynka
Załącznik 1846555
Śliczny Szkrabek Kiedyś oglądając takie zdjęcia nie wiedziałam co gdzie i jak hehe A teraz bez problemu zauważam wszystkie detale
Cytat:
Napisane przez Bercia2000 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny wiecie może czy można farbować lub rozjaśniać włosy w 2 trymestrze ciąży?
ja mam pasemka i teraz mam już bardzo duze odrosty chciałabym je zrobić

a jeszcze jedno może któraś z was sie zna chciałabym ufarbowac włosy na "rudo"
no taki odcień ale nie wiem co wyjdzie mi na tych pasemkach które zostały mi na połowie włosów od skóry mam już swój kolor ciemny brąz

wiem że to pytanie niezbyt związane z naszym forum proszę o odpowiedz
jeśli wiecie coś w tym temacie

miłego wieczoru pozdrawiam papapapap
Cytat:
Napisane przez ania4891 Pokaż wiadomość
Bercia, ja mam farbowane rude. Wczesniej mialam blond ale w rudych super sie czuje
I od poczatku ciazy farbuje. Tylko, ze szamponem na 8 myc bez amoniaku, ktory i tak sie w ogole nie zmywa
Dziewczyny narobiłyście mi apetytu na rude włoski hehe I o dziwo TŻ się zgadza na metamorfoze... Więc w styczniu jak będę w Polsce zaszaleję z takim intensywnym miedzianym kolorem, o ile cokolwiek wyjdzie z moich czarnych włosów
Ania śliczna kobietka z Ciebie i idealnie pasuje do Ciebie ten kolorek
Cytat:
Napisane przez maugoszatka Pokaż wiadomość
No ja biorę Amotaks czyli słabe i nikt mnie nie zapytał czy jestem uczulona czy nie... Troche mi duszno ale może to od pogody. Pewnie by jakieś gorsze objawy były uczulenia?
POZDRAWIAM
Maugoszatka biedactwo 3maj się ciepło i wracaj nam do zdrowia

A my z TŻ wczoraj po mojej pracy byliśmy na "wycieczce" po Dublinie i okolicach i oglądaliśmy mieszkanka, bo za 2 tyg. musimy się wyprowadzic i jesteśmy już wstępnie zdecydowani...będziemy mieszkac przy samej plaży z widokiem na morze Takie mieszkanko zawsze było moim marzeniem. Szkoda, że wynajmowane, ale zawsze coś Mam nadzieję, że wszystko wypali
boszenka69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 11:42   #1885
pakusia86
Zakorzenienie
 
Avatar pakusia86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Irlandia/ Carrickmines
Wiadomości: 4 266
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

to moje drugie usg i moja kochana kruszynka 12tc i mierzy 53mm sorki ale chcialam sie pochwalic, tak strasznie sie ciesze buziole mamuski
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg S1051378.jpg (20,5 KB, 34 załadowań)
__________________
*****
Najważniejszy obowiązek wobec dzieci to dać im szczęście.
— Alen Baxton


pakusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 12:26   #1886
esti1984
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 062
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

gosik nie masz co się martwić różnica między terminem z usg a OM może różnić się nawet o 2 tyg. to jest jak najbardziej normalne Tylko wiadomo że jak z OM wyliczą nam termin a później na usg dowiadujemy się np że jesteśmy w młodszej ciąży to wolałybyśmy być w terminie z OM lub w starszej ale dokładniejszy termin jest ten z usg

maugoszatka bidaku trzymaj się i kuruj się

Gabi Poiglot chyba nie chodziło o to że naprawdę duuuużo kobiet ma krótką szyjkę, ale jednak jakiś procent kobiet ma z tym problem. Ale u Nas (w Polsce) dzięki badaniom można zapobiec ewentualnym skutkom. A u nich nie badają więc nie wiedzą czy ciąża nie jest zagrożona i czy z szyjką i rozwarciem jest wszystko ok

blondynka pokaż efekt wyprawy do fryzjera A co Ty takiego kupujesz? dla maleństwa? czy dla siebie?

boszenka
ale fajnie maciemorze i plaża

pakusia śliczne maleństwo a za co Ty przepraszasz? Przecież wszystkie wklejamy zdjęcia naszych pociech i o to chodzi
esti1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 12:34   #1887
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

cześc dziewczyny.
Zasłabłam w Kościele. Straszne uczucie, ostatni raz coś takiego przydarzyło mi sie w lutym. Boże mam nadzieję , ze z moim maleństwem wszystko będzie dobrze

Będę miała ciężką niedzielę

Pozdrawiam.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 12:40   #1888
kaja1970
Przyczajenie
 
Avatar kaja1970
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Witam!
Ja też często w ciąży słabłam, urodziłam dwóch ślicznych synków.
W ciąży takie słabnięcia to rzecz normalna... POWODZENIA!''
NIC SIĘ NIE MARTW!!!
kaja1970 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 15:35   #1889
malwa1234
Raczkowanie
 
Avatar malwa1234
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Belgia Gent
Wiadomości: 263
Smile Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

12 tc i juz drugie usg?ja jestem w 11 za tydzien mam wizyte i nie jestem pewna czy bedzie to usg moja kolezanka miała pierwsze usg w 16 tc a chodzimy do tej samej pani doktor w Belgii wiec od czego zalezy wykonanie pierwszego usg?a tak poza tym to mam pytanko jestes tylko tydzien do przodu i duzy masz brzuszek?moj sie juz troche powiekszył bo w starych spodniaxh ktore nosiłam przed ciaza to teraz ich nie zapne ale ja juz 1,5 miesiaca strasznie wymiotuje i nie wszystko moge jesc kiedy to ustanie ja chce sie juz zaczac cieszyc moim malenstwem a nie tylko rozpaczac z powodu ciagłych wymiotow i szeregu innych dolegliwosci pozdrawiam
malwa1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 15:41   #1890
malwa1234
Raczkowanie
 
Avatar malwa1234
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Belgia Gent
Wiadomości: 263
Thumbs down Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

a jeszcze jedno wy tez jestescie takie nerwowe?ja potrafie z byle powodu zrobic wielka awanture i jak sie zdenerwuje to automatycznie zaczyna mi sie robic niedobrze
malwa1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:03.