Mamy sierpniowe 2019 cz.2 - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-05, 14:48   #1921
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

ktoras z was podawala stronke gdzie mozna sprawdzic ile gwiazdek ma siedzonko samochodowe....? pamieta ktos?
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 15:00   #1922
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
dobrze ze wsyztsko ok
jak tu nazywa sie pogotowie ginekologiczne?
Emergency obstetric unit. U mnie miesci sie obok szpitalnej przychodni dla ciezarnych. Jak zacznie sie porod, to tez musze jechac do nich a nie prosto na oddzial. Sprawdzaja rozwarcie, podpinaja pod ktg i wtedy oceniaja czy trzeba juz zostac czy mozna jechac do domu. Mnie np odeslali w pierwszej ciazy pomimo tego, ze wody lecialy, bo mialam nieregularne skurcze i za male rozwarcie, wiec kilka godzin w domu przesiedzialam zanim do nich wrocilam.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 15:16   #1923
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Emergency obstetric unit. U mnie miesci sie obok szpitalnej przychodni dla ciezarnych. Jak zacznie sie porod, to tez musze jechac do nich a nie prosto na oddzial. Sprawdzaja rozwarcie, podpinaja pod ktg i wtedy oceniaja czy trzeba juz zostac czy mozna jechac do domu. Mnie np odeslali w pierwszej ciazy pomimo tego, ze wody lecialy, bo mialam nieregularne skurcze i za male rozwarcie, wiec kilka godzin w domu przesiedzialam zanim do nich wrocilam.

A to u nas tego nie ma.
Jak zaczynam rodzic to dzownie na delivery suite i tam sprawdzaja rozwarcie, skurcze etc
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 15:18   #1924
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
ktoras z was podawala stronke gdzie mozna sprawdzic ile gwiazdek ma siedzonko samochodowe....? pamieta ktos?


https://osiemgwiazdek.pl/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 15:42   #1925
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Martynka dobrze że to nic poważnego, ale lepiej sprawdzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 16:17   #1926
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Martynka dobrze że to nic poważnego, ale lepiej sprawdzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie jestem panikara, ale jestem z tych, co wola pojechac o raz za duzo niz za malo.
Na same skurcze uwagi nie zwracalam, chociaz ostatnio jest tego sporo, bo wiem, ze nie sa niebezpieczne, jesli nie sa regularne i zmniejsza sie ich ilosc przy odpoczynku, ale jak pojawil sie bol i uczucie jakby wszystko mialo ze mnie wypasc, to wolalam sprawdzic. A ze przy okazji sprawdzili lozysko, to moge w koncu spac spokojnie i sobie tym glowy nie zawracac, zamiast stresowac sie przez kolejne 3 tygodnie az do nastepnej wizyty.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 18:34   #1927
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ja się porodu nic a nic nie boję. Z tym że mój pierwszy to była bajka I każdej taki życzę. Wody odeszły o 1:30 do 3 rano cisza, od 3 do 7:45 skurcze, od 7:45 do 8:15 parłam. Pęknięcie 2 stopnia. Skurcze na prawdę bolały od 6cm rozwarcia czyli chyba koło 6 rano

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-05, 18:49   #1928
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
Ja się porodu nic a nic nie boję. Z tym że mój pierwszy to była bajka I każdej taki życzę. Wody odeszły o 1:30 do 3 rano cisza, od 3 do 7:45 skurcze, od 7:45 do 8:15 parłam. Pęknięcie 2 stopnia. Skurcze na prawdę bolały od 6cm rozwarcia czyli chyba koło 6 rano

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SUper!

A wiecie, jakie porody mialy wasze mamy? Bo to podobno dziedziczne. nie w 100% ale jednak. Moja miala bardzo krotki, 2h, tak samo babcia, ktora urodzila 4 dzieci. Od pierwszych skurczy do urodzenia kilka godzin, wszystkie porody :O
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 18:53   #1929
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Bylam na pogotowiu ginekologicznym. Od rana mialam straszny dyskomfort i bole podobne jak przed okresem. Okazalo sie, ze wszystko jest w porzadku i to ucisk dziecka powoduje objawy.
Szyjka trzyma no i lozysko nie jest nisko polozone, wiec na razie planowana cesarka jednak mi nie grozi
Super ze wszystko ok ☺
Ja czulam bóle krocza. Wczoraj na wizycie wyszło, ze główka napiera na wyjście. Synek znalazl wyjscie z brzucha... szyjka trochę skrócona ale "nie ma tragedii"
No i ginekolog wyczuła twarduy brzuch i spytala czy czesto tak mam.
W weekend ide na podanie sterydów, obserwacje a potem jeszcze badanie cukru kilka dni ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane

Edytowane przez mirabelka3690
Czas edycji: 2019-06-05 o 18:56
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 19:39   #1930
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
Ja się porodu nic a nic nie boję. Z tym że mój pierwszy to była bajka I każdej taki życzę. Wody odeszły o 1:30 do 3 rano cisza, od 3 do 7:45 skurcze, od 7:45 do 8:15 parłam. Pęknięcie 2 stopnia. Skurcze na prawdę bolały od 6cm rozwarcia czyli chyba koło 6 rano

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej, zazdroszcze takiego porodu
Co do skurczy, mnie tez bardzo bolaly dopiero na pozniejszym etapie. Z poczatku czulam ogromne napiecie i dyskomfort podczas skurczu, ale to nie byl bol.
Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
SUper!

A wiecie, jakie porody mialy wasze mamy? Bo to podobno dziedziczne. nie w 100% ale jednak. Moja miala bardzo krotki, 2h, tak samo babcia, ktora urodzila 4 dzieci. Od pierwszych skurczy do urodzenia kilka godzin, wszystkie porody :O
Moja urodzila czworke dzieci i nigdy nie miala lekko, ale u mnie bylo jeszcze gorzej. Moja matka rodzila pierwsze dziecko w sumie kolo 18 godzin a ja prawie 30.
Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
Super ze wszystko ok ☺
Ja czulam bóle krocza. Wczoraj na wizycie wyszło, ze główka napiera na wyjście. Synek znalazl wyjscie z brzucha... szyjka trochę skrócona ale "nie ma tragedii"
No i ginekolog wyczuła twarduy brzuch i spytala czy czesto tak mam.
W weekend ide na podanie sterydów, obserwacje a potem jeszcze badanie cukru kilka dni ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moj tez glowa napiera i stad wlasnie mam to uczucie jakby mi miala wypasc macica.

Twardy brzuch, to raczej nic zlego, jesli nic innego sie nie dzieje. Mam tak co jakis czas i w pierwszej ciazy mialam to samo.

Jak wszystko szczelnie zamkniete, to nic, tylko cieszyc sie ostatnimi tygodniami spokoju, bo pozniej z odpoczynkiem bedzie roznie. Ja sie juz niczym nie martwie. Torba lezy spakowana, tylko szampon, zel pod prysznic i grzebien musze dopakowac, ale mysle, ze przyda sie dopiero za minimum 6 tygodni.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 19:42   #1931
soffinka
Zadomowienie
 
Avatar soffinka
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ja tez miałam spoko poród
O 23 miałam regularne skurcze i 4 cm rozwarcia
o 1 skurcze co 5 minut i rozwarcie na 8 cm
Sama szlam na porodówkę przebili mi pęcherz i o 3.55 urodziłam
1 szew w pochwie, nie nacinali mnie i nie peklam a młody 3860g i 60 cm wiec nie taki malutki :p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
soffinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-05, 20:37   #1932
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
SUper!

A wiecie, jakie porody mialy wasze mamy? Bo to podobno dziedziczne. nie w 100% ale jednak. Moja miala bardzo krotki, 2h, tak samo babcia, ktora urodzila 4 dzieci. Od pierwszych skurczy do urodzenia kilka godzin, wszystkie porody :O
U mojej mamy oba porody szybko poszły, u babci jednej też, więc idę z myślą że łatwo pójdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 20:39   #1933
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

A jak to jest w Polsce, na parte idzie się na porodówke a wcześniej to gdzie się jest?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 06:53   #1934
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Chyba w zwyklym pokoju na oddziale
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 07:04   #1935
soffinka
Zadomowienie
 
Avatar soffinka
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
A jak to jest w Polsce, na parte idzie się na porodówke a wcześniej to gdzie się jest?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja byłam na patologii ciąży najpierw i na porodówkę szlam hak były skurcze co 5 minut i rozwarcie na 8 cm - od razu opartych nie było po przybyciu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
soffinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 07:23   #1936
ferimori
Zadomowienie
 
Avatar ferimori
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 492
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
SUper!

A wiecie, jakie porody mialy wasze mamy? Bo to podobno dziedziczne. nie w 100% ale jednak. Moja miala bardzo krotki, 2h, tak samo babcia, ktora urodzila 4 dzieci. Od pierwszych skurczy do urodzenia kilka godzin, wszystkie porody :O
Poniekąd potwierdzam, moja mama mnie przenosiła i podobnie mój synek też się nie spieszył

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:23 ---------- Poprzedni post napisano o 07:21 ----------

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
A jak to jest w Polsce, na parte idzie się na porodówke a wcześniej to gdzie się jest?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też byłam na patologii więc szłam tylko.pietro wyżej ale ogólnie jak się przyjeżdża rodzic to od razu idzie się na sale porodowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ferimori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 08:06   #1937
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

U mnie babcia urodzila 4 dzieci. Mama 3 i siostry po 2. Wszystkie mialy szybkie porody i lekkie. Co dziwne w 9mcu mialy na plusie 7-8 kg. Mama przenosila do 42 tc z dwiema siostrami a ze mna 2 tygodnie przed tp. A siostry w terminie urodzily . Miały wskazania do cc i jedna i tak wybrala sn a druga cc. Obydwie zadowolone. Podobno wszystkie dzieci byly male i ponizej 3 kg. Jedna z siostr ryzykowala ,bo gdyby dzieci byly wieksze to bylyby komplikacje przy sn.
Czytałam, że wzrost i wagę mogą dzieci dziedziczyć po ojcu. Mój mąż jest dość wysoki i jak sie urodził ważył 5 kg. Jakoś czuję, że u mnie synek bedzie taki sredni. I przytyję chyba max 10 kg. Poki co ciaze znoszę tak samo jak kobiety w rodzinie,wiec cos w tym jest.
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 08:09   #1938
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ja wazylam 2300, 2 tyg przed terminem.
Moj mlodszy brat 3500 i po terminie

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 08:25   #1939
Panna Migotka 86
Zadomowienie
 
Avatar Panna Migotka 86
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 495
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
A jak to jest w Polsce, na parte idzie się na porodówke a wcześniej to gdzie się jest?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja leżałam na sali przedporodowej, jednoosobowej, przy dyżurce położnych. Tam mialam podpięte ktg i tż ze mną był.
Szpital, w ktorym planuję rodzić też ma salę przedporodową, czy taką "przygotowawczą"


Jestem po wizycie. Mała zaczęła rosnąć, wazy już ok 1800g. Dwa tygodnie temu była już główką w dół, tydzień temu obróciła się i do dnia dzisiajszego leży główką do góry. Mam nadzieję, ze się obróci jeszcze...
Panna Migotka 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-06, 09:03   #1940
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
A jak to jest w Polsce, na parte idzie się na porodówke a wcześniej to gdzie się jest?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z moich obserwacji- na zwyklym oddziale, gdziekolwiek jest łóżko, do określonego rozwarcia, a później prosto na blok porodowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 09:16   #1941
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

U mnie trzeba miec minimum 3 cm, zeby isc na porodowke. Wczesniej, zaleznie od sytuacji, albo odsylaja do domu, albo lezy sie na duzej sali zbiorczej.
2 godz po porodzie tez wywoza na zbiorcza i trzeba czekac az zwolni sie pojedyncza sala. Tam juz jest spokoj, wlasna lazienka i w koncu mozna odpoczac oczywiscie na tyle, na ile sie da przy noworodku, bo dziecko jest caly czas z matka.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 10:28   #1942
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

jestem ciekawa jak bedzie tu w uk
Idzie sie odrazu na porodowke ale gdzie pozniej nie mam pojecia
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 10:54   #1943
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
No to dobrze, ze wszystko wporządku
Na szkole rodzenia położna mówiła, że jeżeli widzą, że zaraz pęknie, to od razu nacinają, nawet nie pytają. Mnie taka opcja odpowiada, zapytam o to jak pójdę na zwiedzanie bloku porodowego

Ja też marzę o najzimniejszym lecie stulecia byłam wczoraj na Bezpiecznym maluchu, ale po godzinie wyszlam, bo bylo mi duszno, goraco, ciasno i wogole zle

Od wczoraj boli mnie spojenie łonowe... byle by sie nie rozeszło...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie przy pierwszym to nie wiem jak dokładnie było. Przy drugim główka przeszła ale synuś mnie barkiem rozerwał. I ta położna bardzo mnie przepraszała. Myślała, że obejdzie się bez tego.
Ja miałam 2 razy pęknięcie III stopnia i poprostu boję się, że znów pójdzie po bliznach; może się rozejdą i ciężko będzie im mnie zszywać Ale nie znam się

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Na nacinanie krocza trzeba wyrazić zgodę, ja byłam nacinana, teraz też jak będzie taka potrzeba to niech tną. Znam dziewczynę która się nie zgodziła i pękła do odbytu ale tak mocno że później miała ogromne problemy mówiła że drugi raz nie była by taka głupia.
Badzia mi akurat temperatura odpowiada, mimo że zaczęłam puchnać , kupiłam dwie letnie sukienki, nie ciążowe ale ładnie podkreślają brzuch i nie wyglądam w nich jak wielka beza. Ale z dwoma maluchami to już gorzej, ja mam przedszkole do końca lipca a później tydzień jedni dziadkowie, mąż 2 tygodnie urlopu i tydzień drudzy dziadkowie także jestem obstawiona na końcówkę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczęśliwa U moich dyżur wakacyjny zaczyna się od 12 sierpnia. Wyzwanie- przetrwać te półtora miesiąca. Jeszcze żeby nie było skwaru bo wszystkie okoliczne place zabaw są nieosłonięte. W deszcz sobie poradzimy
Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
SUper!

A wiecie, jakie porody mialy wasze mamy? Bo to podobno dziedziczne. nie w 100% ale jednak. Moja miala bardzo krotki, 2h, tak samo babcia, ktora urodzila 4 dzieci. Od pierwszych skurczy do urodzenia kilka godzin, wszystkie porody :O
Coś w tym musi być.
Moja mama mnie w godzinę urodziła a brata w 4.
Ja urodziłam dwójkę w 2h i 1h. Nie muszę mówić jak bardzo się boję, że tym razem nie zdążę do szpitala

---------- Dopisano o 11:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
A jak to jest w Polsce, na parte idzie się na porodówke a wcześniej to gdzie się jest?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja byłam na izbie przyjęć.

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
U mnie babcia urodzila 4 dzieci. Mama 3 i siostry po 2. Wszystkie mialy szybkie porody i lekkie. Co dziwne w 9mcu mialy na plusie 7-8 kg. Mama przenosila do 42 tc z dwiema siostrami a ze mna 2 tygodnie przed tp. A siostry w terminie urodzily . Miały wskazania do cc i jedna i tak wybrala sn a druga cc. Obydwie zadowolone. Podobno wszystkie dzieci byly male i ponizej 3 kg. Jedna z siostr ryzykowala ,bo gdyby dzieci byly wieksze to bylyby komplikacje przy sn.
Czytałam, że wzrost i wagę mogą dzieci dziedziczyć po ojcu. Mój mąż jest dość wysoki i jak sie urodził ważył 5 kg. Jakoś czuję, że u mnie synek bedzie taki sredni. I przytyję chyba max 10 kg. Poki co ciaze znoszę tak samo jak kobiety w rodzinie,wiec cos w tym jest.
Moja mama z nami (mną i moim bratem) przytyła 10 kg ale ona paliła w ciąży. Nieźle nas odchudziła bo ja miałam 2,8kg a brat 2,4kg.
Mój Tż 4,5kg. Córka miała 3,3kg a syn 3,8 kg. Teraz czekam na III USG. Udało mi się znaleźć wyniki z poprzednich ciąż i ten dzidziuś jest dużo większy.
__________________
Krzyś 19.02.2016 r.

Małgosia 06.10.2013 r.
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 11:04   #1944
Penny90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3 276
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Z cyklu rozkminy wyprawkowe.
Czy wg Was czymś się różni pieluszka tetrowa od muślinowej? Mam takie i takie i dla mnie to jedno i to samo o.O
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1275144

NOWY wątek wymiankowy - MAJ 2020
Penny90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 11:06   #1945
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

to chyba jest to samo
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 11:07   #1946
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Penny90 Pokaż wiadomość
Z cyklu rozkminy wyprawkowe.
Czy wg Was czymś się różni pieluszka tetrowa od muślinowej? Mam takie i takie i dla mnie to jedno i to samo o.O
Ceną?
Trendami?
__________________
Krzyś 19.02.2016 r.

Małgosia 06.10.2013 r.
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 11:33   #1947
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ja to mam pecha... Przedwczoraj kupiłam samochód, a już dzisiaj jakas kobita mi wjechała w tyłek na światłach ;/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 11:41   #1948
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Widzminka, najwazniejsze ze Ty jestes cala i zdrowa. To jest tylko auto i domyslam sie ze z ubezpieczenia pojdzie naprawa. glowa do gory zdaza sie
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 12:07   #1949
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
Ja to mam pecha... Przedwczoraj kupiłam samochód, a już dzisiaj jakas kobita mi wjechała w tyłek na światłach ;/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Świeże umowy kupna chyba przyciągają samochody jak magnes. W nas też kiedyś dziadzio wjechał, chyba tydzien po odebraniu samochodu zderzak był do wymiany.
Najwazniejsze, że z wami wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 12:38   #1950
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Mąż i kuzynka każą mi jechać na pogotowie.. tak w razie czego żeby sprawdzili czy wszystko ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-11 11:39:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:49.