NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2. - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-06, 18:21   #1951
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Przecież ja pisząc o "słabym filmie" nie miałam na myśli wybitnego "Okna na podwórze", tylko słabą "Kobietę w oknie". Chyba to wynika z kontekstu.
Wiem , ale chodziło mi o to niżej. Myślałam, że to do tego też aluzja .

Cytat:
Tylko, że to tak naprawdę nie żaden oryginał a zrzynka m.in. z Hitchcocka
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2022-02-06 o 18:25
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 18:25   #1952
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Wiem , ale chodziło mi o to
To nie rozumiem skąd było to "akurat" jakby w odpowiedzi na jakąś nieistniejącą krytykę "Okna na podwórze". Zresztą, nieważne.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 18:33   #1953
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
To nie rozumiem skąd było to "akurat" jakby w odpowiedzi na jakąś nieistniejącą krytykę "Okna na podwórze". Zresztą, nieważne.
"Akurat" odnosiło się do tego, że widziałam ten oryginał "Okno na podwórze" i podobało mi się w stosunku do "Kobiety w oknie", może źle to ujęłam, przepraszam .
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 18:49   #1954
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
"Akurat" odnosiło się do tego, że widziałam ten oryginał "Okno na podwórze" i podobało mi się w stosunku do "Kobiety w oknie", może źle to ujęłam, przepraszam .
Ach, spoko. Czasami trudno się zrozumieć w sieci.
Zresztą, żeby doprecyzować: czerpanie z istniejących już motywów, nawet czasami ocierające się o 1:1 to ani nic nowego w sztuce filmowej, ani złego. (Trudno zresztą jest wymyślić coś całkiem nowego.) Przecież Tarantino chociażby robi to praktycznie od początku kariery. Ba, nawet Hitch to robił. Tylko problemem takich filmów, jak chociażby ta nieszczęsna "Kobieta w oknie" jest fakt, że zamiast inteligentnego czerpania, inspirowania się, gry z motywami, widzem, nawiązania dialogu, dyskursu, widz dostaje nie wiadomo co nie wiadomo po co nakręcone.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 19:21   #1955
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ach, spoko. Czasami trudno się zrozumieć w sieci.
Zresztą, żeby doprecyzować: czerpanie z istniejących już motywów, nawet czasami ocierające się o 1:1 to ani nic nowego w sztuce filmowej, ani złego. (Trudno zresztą jest wymyślić coś całkiem nowego.) Przecież Tarantino chociażby robi to praktycznie od początku kariery. Ba, nawet Hitch to robił. Tylko problemem takich filmów, jak chociażby ta nieszczęsna "Kobieta w oknie" jest fakt, że zamiast inteligentnego czerpania, inspirowania się, gry z motywami, widzem, nawiązania dialogu, dyskursu, widz dostaje nie wiadomo co nie wiadomo po co nakręcone.
Tak, to jest fajne, takie puszczanie oka do widza i zabawa formą. Ale właśnie z klasyki to jestem na razie przy Fellinim (jako pierwszym dopiero tak gruntowniej ) , więc się tak dobrze jeszcze nie znam na filmach, bo takie sobie zrobiłam wyzwanie na rok 2022, aby zobaczyć dużo dobrych filmów, w tym klasyków. Natomiast na Netflixie to takie oko (do patriarchatu) widziałam w filmie O wszystko zadbam.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2022-02-06 o 19:23
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 19:25   #1956
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Tak, to jest fajne, takie puszczanie oka do widza i zabawa formą. Ale właśnie z klasyki to jestem na razie przy Fellinim (jako pierwszym dopiero tak gruntowniej ) , więc się tak dobrze jeszcze nie znam na filmach, bo takie sobie zrobiłam wyzwanie na rok 2022, aby zobaczyć dużo dobrych filmów, w tym klasyków. Natomiast na Netflixie to takie oko (do patriarchatu) widziałam w filmie O wszystko zadbam.
Ciekawy film. Nie pozostawiający widza obojętnym. Pokazujący zresztą spory, realny problem. W USA takie przekręty na starszych ludziach i ich majątkach to niestety na porządku dziennym. Strach się bać być starszym, samotnym, majętnym.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2022-02-06 o 19:32
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 21:55   #1957
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Ogladal ktoś "Sierotę" ?
Ja już wiele lat temu to ogladalam i na pewno nie uważam tego za horror

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-02-08, 14:46   #1958
c7cf18c107bdf600e97b897538cd9612774b77ba_63d31401cb7a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 8
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez moli2iii Pokaż wiadomość
Ogladal ktoś "Sierotę" ?
Ja już wiele lat temu to ogladalam i na pewno nie uważam tego za horror

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja oglądałam i bardzo mi się podobał ten film. Właściwie to chyba jest thriller Chętnie obejrzałabym go ponownie.
c7cf18c107bdf600e97b897538cd9612774b77ba_63d31401cb7a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 17:45   #1959
Callianna
Zadomowienie
 
Avatar Callianna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 660
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Obejrzałam właśnie Sierotę - wydaje mi się, że finałowa scena walki z dzieckiem została sparodiowana w Kobieta z domu naprzeciwko ....
Historia sieroty nieprawdopodobna, ale podobny przypadek był naprawdę - historia Natalii Barnett
__________________
moja wymianka kosmetyczna
Callianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 18:10   #1960
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Callianna Pokaż wiadomość
Obejrzałam właśnie Sierotę - wydaje mi się, że finałowa scena walki z dzieckiem została sparodiowana w Kobieta z domu naprzeciwko ....
Historia sieroty nieprawdopodobna, ale podobny przypadek był naprawdę - historia Natalii Barnett
ooo to muszę obejrzeć
zaciekawiłaś mnie
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 19:31   #1961
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Callianna Pokaż wiadomość
(...)
Historia sieroty nieprawdopodobna, ale podobny przypadek był naprawdę - historia Natalii Barnett
Hmm, mocny skrót myślowy się tu zadział. Ta dziewczynka, adoptowana z Ukrainy mogła mieć nieco zmieniony wiek w dokumentach (różnica roku, dwóch). Natomiast nie kłamała na temat swojego wieku, ani nie była osobą dorosłą. Co ewidentnie widać na starych zdjęciach - widać, że dziecko jest dzieckiem. Przez chorobę (zresztą niejedną) pewne jej zachowania pożal się bobrze rodzice adopcyjni uznali za usprawiedliwienie do porzucenia dziecka. I potem się głupio tłumaczyli, a prasa podłapała sensację, że "och, przypadek jak z filmu Sierota". A wcale tak nie jest.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-08, 19:42   #1962
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Hmm, mocny skrót myślowy się tu zadział. Ta dziewczynka, adoptowana z Ukrainy mogła mieć nieco zmieniony wiek w dokumentach (różnica roku, dwóch). Natomiast nie kłamała na temat swojego wieku, ani nie była osobą dorosłą. Co ewidentnie widać na starych zdjęciach - widać, że dziecko jest dzieckiem. Przez chorobę (zresztą niejedną) pewne jej zachowania pożal się bobrze rodzice adopcyjni uznali za usprawiedliwienie do porzucenia dziecka. I potem się głupio tłumaczyli, a prasa podłapała sensację, że "och, przypadek jak z filmu Sierota". A wcale tak nie jest.
Dokładnie, obrzydliwie się zachowali i jeszcze ta medialna nagonka, że to identyczna historia zostawili same małe dziecko na rok, z tego co pamiętam, mam nadzieję, że trafili za to za kraty.

Jeśli ktoś szuka "podobnej" historii, to dzieci z Kurim i Aniczka tutaj pasują.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 19:57   #1963
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Dokładnie, obrzydliwie się zachowali i jeszcze ta medialna nagonka, że to identyczna historia zostawili same małe dziecko na rok, z tego co pamiętam, mam nadzieję, że trafili za to za kraty.
(...)
I ludzie te bzdurki powtarzają. Chyba nikt przy zdrowych zmysłach obserwacji widząc jej stare zdjęcia, ba, również nagrania z domowego archiwum, nie uzna, że to była wtedy dorosła. Zresztą, nawet nastolatką nie. Najprawdopodobniej urodziła się w 2003 roku, więc jej adopcyjni rodzice porzucili ją jako około 10-latkę. Nawet jeżeli była starsza o ten rok - trzy, to co to zmienia? Adoptowali niepełnosprawną dziewczynkę, porzucili ją ("wspaniałomyślnie" zapewniając dach nad głową, nie że pod mostem) i wyjechali do innego kraju.

Najgorsze jaka głupota wylewa się z komentarzy pod materiałami o tej sprawie. "Głupi Amerykanie" powtarzają, że na podstawie tej historii powstał film "Sierota". No żesz kur... Liczyć to się w tym kraju nie potrafi. Ani sprawdzać faktów.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2022-02-09 o 00:38
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-09, 07:03   #1964
Callianna
Zadomowienie
 
Avatar Callianna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 660
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

A to przepraszam, nie chciałam powielać kłamstw czy nieścisłości.

Zmylił mnie artykuł o tej sprawie z BBC- cytuję
But wait, isn't this already the plot of a movie?
Yes it is, it's the plot of 2009 film Orphan - which is about a couple who adopt a child who turns out to be a dangerous woman from Russia with a condition that stunted her physical growth.

In the film, the woman posing as a child murders several people - including her adoptive father.
__________________
moja wymianka kosmetyczna
Callianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-09, 13:41   #1965
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Potrzebuję jakiegoś lekkiego tasiemca, bez dużych dram, na leżącą ciążę. Skończylam właśnie the office, oczywiście friends i HIMYM też już mam za sobą. Polecicie coś?
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-09, 13:44   #1966
patzi88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 311
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Potrzebuję jakiegoś lekkiego tasiemca, bez dużych dram, na leżącą ciążę. Skończylam właśnie the office, oczywiście friends i HIMYM też już mam za sobą. Polecicie coś?
Córka innej matki na netflixie, tylko trzeba czytać, bo to produkacja hiszpańska. Ale lekkie i akurat też oglądam w ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
patzi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-09, 13:50   #1967
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Potrzebuję jakiegoś lekkiego tasiemca, bez dużych dram, na leżącą ciążę. Skończylam właśnie the office, oczywiście friends i HIMYM też już mam za sobą. Polecicie coś?
Modern Family

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-09, 18:35   #1968
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez KathyLeonia Pokaż wiadomość
ooo to muszę obejrzeć
zaciekawiłaś mnie
"Sierotę" bardzo polecam

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Dokładnie, obrzydliwie się zachowali i jeszcze ta medialna nagonka, że to identyczna historia zostawili same małe dziecko na rok, z tego co pamiętam, mam nadzieję, że trafili za to za kraty.

Jeśli ktoś szuka "podobnej" historii, to dzieci z Kurim i Aniczka tutaj pasują.
I tak byli mniej obrzydliwi niż Turpinowie w stosunku do 12 dzieci. O ile w ogóle można mówić o skali obrzydliwości w takich przypadkach.
https://www.youtube.com/watch?v=Hk-MWKMhvS8
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2022-02-09 o 18:36
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-10, 07:54   #1969
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Potrzebuję jakiegoś lekkiego tasiemca, bez dużych dram, na leżącą ciążę. Skończylam właśnie the office, oczywiście friends i HIMYM też już mam za sobą. Polecicie coś?
Brooklyn 9-9. Dla mnie trochę słabsze niż Modern Family (który to serial niestety został zdjęty z Netflixa), ale nadal zabawne.
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-10, 09:02   #1970
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Brooklyn 9-9. Dla mnie trochę słabsze niż Modern Family (który to serial niestety został zdjęty z Netflixa), ale nadal zabawne.
O nie wiedzialam ze modern family juz nie ma

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-14, 16:11   #1971
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Obejrzałam Tinder swindler i kontynuując tematykę zaczęłam Inventing Anna. Różnica jest taka, że to fabularyzowany miniserial. Sprawę Anny Sorokin znałam już pobieżnie z truecrimowych podcastów. Julia Garner niezbyt mi pasuje do roli Anny, mam wrażenie, że ciągle gra ona Ruth z Ozark (tylko mniej przeklinającą i w lepszych ciuchach).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-14, 19:19   #1972
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Obejrzałam Tinder swindler i kontynuując tematykę zaczęłam Inventing Anna. Różnica jest taka, że to fabularyzowany miniserial. Sprawę Anny Sorokin znałam już pobieżnie z truecrimowych podcastów. Julia Garner niezbyt mi pasuje do roli Anny, mam wrażenie, że ciągle gra ona Ruth z Ozark (tylko mniej przeklinającą i w lepszych ciuchach).
Muszę ją zobaczyć w tej roli. Jeżeli chodzi o produkcje z nią, to polecam "Asystentkę" (The Assistant) z 2019 roku. Film kameralny, o powolnym rytmie (więc dla niektórych pewnie będzie nudny), bardzo dusznej atmosferze. Gra Garner jest oszczędna, ale naprawdę dobra. Można wręcz powiedzieć, że to taki "biurowy horror". Twórcy czerpali z afery dotyczącej działalności Harveya Weinsteina, ale to nie film na faktach, czy biografia. Raczej wycinek z życia tych, którzy są nisko w łańcuchu pokarmowym wielkich, bogatych firm produkcyjnych i muszą sprzątać nieczystości (czasami wręcz dosłownie), które wpływowi i zdeprawowani po sobie zostawiają.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2022-02-14 o 19:20
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-14, 19:52   #1973
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Muszę ją zobaczyć w tej roli. Jeżeli chodzi o produkcje z nią, to polecam "Asystentkę" (The Assistant) z 2019 roku. Film kameralny, o powolnym rytmie (więc dla niektórych pewnie będzie nudny), bardzo dusznej atmosferze. Gra Garner jest oszczędna, ale naprawdę dobra. Można wręcz powiedzieć, że to taki "biurowy horror". Twórcy czerpali z afery dotyczącej działalności Harveya Weinsteina, ale to nie film na faktach, czy biografia. Raczej wycinek z życia tych, którzy są nisko w łańcuchu pokarmowym wielkich, bogatych firm produkcyjnych i muszą sprzątać nieczystości (czasami wręcz dosłownie), które wpływowi i zdeprawowani po sobie zostawiają.
Ja właśnie jej nie znam z innych filmów, ale ten opisany mógłby mi się podobać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-14, 20:32   #1974
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja właśnie jej nie znam z innych filmów, ale ten opisany mógłby mi się podobać.
Widziałam "Asystentke" i...Sama nie wiem co o tym filmie myśleć. Dluzyl mi się i mam mieszane odczucia w sumie - to film dla wybranych osób i tyle.

Na plus faktycznie zdjęcia, kolory i praca kamery i ta duszna atmosfera, w której można wszystko kroić grubym nożem, faktycznie to taki "thriller biurowy", bo niby miejsce akcji typowe, pokazujące zwyczajnych ludzi w nudnych jak flaki z olejem czynnościach biurowych, ale i tak człowiek się trochę boi, że "coś za chwilę na niego znienacka wyskoczy" - zza drzwi, z szuflady czy spod biurka...

Klimat jak z niektórych filmów Finchera, ale fabuła oczywiście zupełnie inna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A jeśli o klimaty "Me too", to czy ktoś z Was widział "Gorący temat" z Theron, Kidman i Margot Robbie? Ja to już widziałam, ale jestem ciekawa opinii innych.

Edytowane przez Pusheen_
Czas edycji: 2022-02-14 o 20:35
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-14, 20:49   #1975
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
(...)
A jeśli o klimaty "Me too", to czy ktoś z Was widział "Gorący temat" z Theron, Kidman i Margot Robbie? Ja to już widziałam, ale jestem ciekawa opinii innych.
Szczerze? Miałam nieco wyższe oczekiwania i spodziewałam się nieco innego ujęcia tego tematu. Solidna produkcja, solidna gra aktorka... niby wszystko się tu zgadza, ale po prostu nie porwał mnie. Trochę pozostawił mnie obojętną. Mam wrażenie, że skupiono się na zbyt wielu wątkach i akurat w tym przypadku to nie było dobre.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-14, 21:36   #1976
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Szczerze? Miałam nieco wyższe oczekiwania i spodziewałam się nieco innego ujęcia tego tematu. Solidna produkcja, solidna gra aktorka... niby wszystko się tu zgadza, ale po prostu nie porwał mnie. Trochę pozostawił mnie obojętną. Mam wrażenie, że skupiono się na zbyt wielu wątkach i akurat w tym przypadku to nie było dobre.
Ja też miałam wyższe oczekiwania...

Dobra rola Kidman (jak zawsze), również Theron (ale z wątpliwościami), jak i tego starszego aktora i paru drugoplanowych, ale jednak czegoś zabrakło.

Margot Robbie mnie rozczarowała - rozumiem, że rola "słodkiej idiotki" nie daje pola do popisu, ale i tak...Jakies mialkie to było i momentami jak z jakiejś komedii romantycznej (te lepsze wstawki). To oczywiście mógł być ciekawy wątek, ale tutaj okazał się wręcz niepotrzebny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-15, 08:01   #1977
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Widziałam "Asystentke" i...Sama nie wiem co o tym filmie myśleć. Dluzyl mi się i mam mieszane odczucia w sumie - to film dla wybranych osób i tyle.

Na plus faktycznie zdjęcia, kolory i praca kamery i ta duszna atmosfera, w której można wszystko kroić grubym nożem, faktycznie to taki "thriller biurowy", bo niby miejsce akcji typowe, pokazujące zwyczajnych ludzi w nudnych jak flaki z olejem czynnościach biurowych, ale i tak człowiek się trochę boi, że "coś za chwilę na niego znienacka wyskoczy" - zza drzwi, z szuflady czy spod biurka...

Klimat jak z niektórych filmów Finchera, ale fabuła oczywiście zupełnie inna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A jeśli o klimaty "Me too", to czy ktoś z Was widział "Gorący temat" z Theron, Kidman i Margot Robbie? Ja to już widziałam, ale jestem ciekawa opinii innych.
Ja nie mam tego filmu na netflixie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-15, 08:05   #1978
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Ja nie mam tego filmu na netflixie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też nie mam.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-15, 09:01   #1979
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Ja nie mam tego filmu na netflixie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo to jest na Amazon Prime.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-15, 09:08   #1980
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Bo to jest na Amazon Prime.
To można by tak od razu (jeśli się pisze o filmach na innych platformach), skoro to wątek o Netflixie.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-26 18:57:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:24.