Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :) - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-20, 09:44   #1951
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
I jaką miał mine?
Moj jak stał tak usiadł i zrobił takiego banana jak nigdy, widac bylo na twarzy wszystkie emocje. Radosc, zaskoczenie, szczęście, niepewność... Aż na koniec łzy mu w oczach stanęły i mnie wysciskal
Haha mam nadzieję że mój na drugie zareaguje tak samo, bo o reakcji na pierwsze nie rozmawiajmy ciekawe co wpisze do albumiku w miejscu na reakcję hahahaha

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Jess922 Pokaż wiadomość
Lepiej nie bo depresji dostanie







Tak, ale to bardziej pamiatka dla mnie, malemu nie bede tego pokazywac
Aaaaa dobra moja położna zatrzymała wszystkie mleczne żeby swojego dziecka i dała mu na 18tke...

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 09:44   #1952
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Gosia ja nawet dam do pudełka pamiątkowego bluzki w których rodziłam mam też pierwsze śpioszki, to na rączki ze szpitala i coś tam
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 09:45   #1953
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Majka mój olał przy Adrianie bo byliśmy pokłoceni, ale przy Bartku oboje byliśmy przerażeni bo to wpadka
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 09:45   #1954
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Gosia ja nawet dam do pudełka pamiątkowego bluzki w których rodziłam mam też pierwsze śpioszki, to na rączki ze szpitala i coś tam
W pierwsze śpioszki które ja miałam na sobie ubieralam potem baby borny

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 09:46   #1955
Jess922
Zakorzenienie
 
Avatar Jess922
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 093
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Tak... To,, wklęsłe D,, ktorym sie mogę szczycić jak zobaczą to jedynie znak krzyża mi zrobią, odesla do domu i szybko zapomną że cos takiego widziały ;-)

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------



Na jaki basen jedziecie? Tez bym chciala wziąć Adama ale nie wiem gdzie mogę
Ja zapisalam Alana na zajecia z plywania. Od grudnia zaczynamy





Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Gosia ja nawet dam do pudełka pamiątkowego bluzki w których rodziłam mam też pierwsze śpioszki, to na rączki ze szpitala i coś tam
Ja tez mam
__________________
Synek
Jess922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 09:46   #1956
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Majka mój olał przy Adrianie bo byliśmy pokłoceni, ale przy Bartku oboje byliśmy przerażeni bo to wpadka
Mój to samo, do tego był moim ex chłopakiem

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 09:47   #1957
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Majka na zwykły basen mają tam osobny dla dzieci z cieplejsza wodą

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
Mój to samo, do tego był moim ex chłopakiem

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
A Teraz jest mężem spryciulka
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-20, 09:47   #1958
Kitsi
Zadomowienie
 
Avatar Kitsi
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 129
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
Też tak piore nie czuję się wyrodna

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
Ja sie poczułam czytając o praniu w ręku zwyczajnie mi sie nie chce
__________________
synuś mamusi <3
Kitsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 09:48   #1959
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Majka na zwykły basen mają tam osobny dla dzieci z cieplejsza wodą

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------


A Teraz jest mężem spryciulka
Ma się te swoje kocie ruchy nie?

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 09:48   #1960
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Lulla to my tez mamy taki basen... To też pójdziemy tylko pampersa trzeba kupic nie?

Gosia- zęby??? Jej to juz przesada wg mnie
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 09:50   #1961
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Lulla to my tez mamy taki basen... To też pójdziemy tylko pampersa trzeba kupic nie?

Gosia- zęby??? Jej to juz przesada wg mnie
W Rossmanie kupisz tylko załóż dopiero przed wejściem do wody
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-20, 09:51   #1962
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez Kitsi Pokaż wiadomość
Moj ńie używa bo nie chce kupiłam 4 rożne smoczki i żadnego ńie chce. Na początku ja nie chciałam mu dawać, potem jak sie okazało ze jest rozdarty chciałam mu dac korek ale niestety wtedy on nie chciał.

Teraz w sumie sie cieszę ze nie używamy smoczków. Nie bede miała problemu z odzywczajaniem pózniej

U mnie identyczna sytuacja...
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 09:51   #1963
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Lulla to my tez mamy taki basen... To też pójdziemy tylko pampersa trzeba kupic nie?

Gosia- zęby??? Jej to juz przesada wg mnie
Ta, do wody, moją siorke ja była bobasem zabrali do Tarnowskich gór w zwykłym... Musze mówić co się stało?

Zeby, zostały z nich małe szare kamyczki

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 09:56   #1964
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
Ta, do wody, moją siorke ja była bobasem zabrali do Tarnowskich gór w zwykłym... Musze mówić co się stało?

Zeby, zostały z nich małe szare kamyczki

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
Co?
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 10:02   #1965
sandeo
Zadomowienie
 
Avatar sandeo
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 254
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez Jess922 Pokaż wiadomość
Dziewczyny kp- mam takie pytanie. Wasze dzieci uzywaja smoczka? Co sadzicie o tym i odruchu ssania przy kp?

Wdalam sie w bezsensowna dyskusje na karmienie piersia i laski zaczely pisac, ze smoczek zaburza odruch ssania i mam sie doedukowac na temat kp
Może zaburzyć na samiutkim początku kiedy nie ma jeszcze wyrobionego odruchu ssania, ale nie musi... Mówi sie ze do 6 tyg wyrabia sie odruch ssania, potem juz luz blues.

Cytat:
Napisane przez belleza_ines Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny doradźcie mi jak przestawić dziecko ze spaniem? Moja królewna zasypia 22-23 i śpi do 9-9:30:/ wcale mi to nie odpowiada, bo z wieczora nie mamy spokoju, chwili dla siebie z tż, bo trzeba dzieckiem się zajmować, a znów rano śpi, więc i mamusia też razem z nią bo muszę odespać. Wstanie, zje, poranna toaleta, chwilę się pobawi, ja ledwie co zdążę się ogarnąć i już południe:/ ok 11:30 drzemkę dłuższą ok.1,5h, później ok 15.30 i jeszcze ok 18 musi się z 20min zdrzemnąć.
Nie jestem specjalistką ale powiem ci co ja bym zrobiła na twoim miejscu. Przede wszystkim rano siódma ósma robisz pobudkę. To jest - odsłaniasz rolety, robisz dzień, mówisz dzień dobry słoneczko, chmurki, drzewka patrząc przez okno. Budzisz maluszka pytasz jak minęła noc itd. bierzesz na poranną toaletę karmisz czy to co tam robicie zazwyczaj. Kilka dni i powinna się przestawić. Jeśli robisz pobudkę o siódmej to pamiętaj że po 12 h dziecko już musi zapadać w sen nocny. Ile potrzebuje czasu na zaśnięcie? Musisz sobie wszystko wyliczyć żeby wyrobić się z Kąpiela przed położeniem spać.

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Haha az przeszlo mi przez mysl ze nadawalabys sie do nich ;-) ale widze ze nawet ciebie przerosly ;-) (to tak z zarcikiem w tle napisane)
Swoja droga zastanawiam sie czy i/lub w jaki sposob pomogłyby w moim przypadku czy tez Roxi bo nam podobnie pokarm zanikal pomimo przystawiania dziecka do piersi bez przerwy a miedzy czasie pobudzania laktatorem cycuchow.
U mnie tez zanikał z dnia na dzień pomimo to pobudzania Laktatorem i dzieckiem. Mały wisiał na cycku godzinę a później darł się dwie... Jak słyszę z twierdzenia że karmienie jest w głowie to nie powiem co mnie strzela.

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Ja mam ciążowy wrzucony ;-)

A tak swoja drogą to w zeszlym roku na Mikołaja pod poduche prezentem dla Tz byl test ciążowy. Mówi że to najlepszy prezent jaki w zyciu dostal. Teraz sie go pytam co by chciał, coś co mogloby przebic prezent z zeszlego roku... Odpowiedź mnie zabiła ,, dwa testy ciążowe sigerujace bliźniaki,,
Ja dowiedziałem się o ciąży 20 grudnia mieliśmy prezent pod choinkę. A na porodówce mąż przeciął pępowinę na trzy razy wszyscy się śmiali że czeka nas jeszcze kilkukrotne wizyta na porodówce

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
Załącznik 6091562

Oburzona Zuzia brakiem opaski na rączce. Proszę wybaczyć niewyjściową pieluche ale uczymy się pić soczek z marchewki

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Super

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
Mój to samo, do tego był moim ex chłopakiem

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

O cholera! To dopiero mieliście niespodziankę
__________________
sandeo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 10:12   #1966
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Co?
Pampers pękł i cały basenik był w tym silikonowym żelu

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------

Cytat:
Napisane przez sandeo Pokaż wiadomość
O cholera! To dopiero mieliście niespodziankę
Hahahaha tak, reakcja mojego męża to było OOOOOOOOOOOOO FUCK
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 10:16   #1967
sandeo
Zadomowienie
 
Avatar sandeo
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 254
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Oglądałyscie ddtvn? Jaka piękna piosenka leciała na samym końcu. I jaki Szok mnie dopadł kiedy zobaczyłam że te dziewczyny są tak młode. Uwielbiam takie brzmienia. Piękne dziewczyny, piękne słowa, bez nadmuchanych cycków i wydętych ust Można? można!

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
Pampers pękł i cały basenik był w tym silikonowym żelu

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------





Hahahaha tak, reakcja mojego męża to było OOOOOOOOOOOOO FUCK

ja na widok pozytywnego testu zareagowałam tak samo jak Twój maż to był dla mnie szok szoków. Z tym że my się staraliśmy bardzo bardzo długo, ale nie wychodziło wiec poddaliśmy sie na maxa.
__________________
sandeo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 10:17   #1968
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Moim zdaniem każdy dzień jest mega ważny, olej te wariatki ja się zastanawiam czy nie zastąpić stopniowo karmien mm, nie wiem zobaczę jak tam będzie szło jedzenie papek na początku

Ja teraz myślę karmić tak jak moja siostra - do pół roku tylko cyc, a później co drugie karmienie cyc na zmianę z mm... tylko jak okaże się, że Mały ma jednak alergię na mleko, to ciężko będzie wprowadzić Mu to mleko z apteki, bo jest niedobre i On znając smak słodkiego mleka tamtego mi nie wypije... Już raz kupiłam puszkę i chciałam Mu podawać,to pluł.... i cała puszka poszła w kosz, bo była już otwarta długo... Ogólnie od cyca planuję odstawić go po roku (maksymalnie 1,5...) żeby też się nie przyzwyczaił i jako 6latek domagał się cyca (znam taki przypadek)... ale zobaczymy jak będzie...


Cytat:
Napisane przez sandeo Pokaż wiadomość
Może zaburzyć na samiutkim początku kiedy nie ma jeszcze wyrobionego odruchu ssania, ale nie musi... Mówi sie ze do 6 tyg wyrabia sie odruch ssania, potem juz luz blues.
U nas Iguś smoka dostał w 3 dobie życia, bo ciągle chciał jeść i pielęgniarki z intensywnej nie mogły sobie dać z nim rady ale jakoś nie zakłóciło to niczego...
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 10:22   #1969
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
Ja teraz myślę karmić tak jak moja siostra - do pół roku tylko cyc, a później co drugie karmienie cyc na zmianę z mm... tylko jak okaże się, że Mały ma jednak alergię na mleko, to ciężko będzie wprowadzić Mu to mleko z apteki, bo jest niedobre i On znając smak słodkiego mleka tamtego mi nie wypije... Już raz kupiłam puszkę i chciałam Mu podawać,to pluł.... i cała puszka poszła w kosz, bo była już otwarta długo... Ogólnie od cyca planuję odstawić go po roku (maksymalnie 1,5...) żeby też się nie przyzwyczaił i jako 6latek domagał się cyca (znam taki przypadek)... ale zobaczymy jak będzie...




U nas Iguś smoka dostał w 3 dobie życia, bo ciągle chciał jeść i pielęgniarki z intensywnej nie mogły sobie dać z nim rady ale jakoś nie zakłóciło to niczego...
Przepraszam jeżeli kogoś urażę, nie mam takiego zamiaru, ale dla mnie widok dziecka powyżej 2 lat jedzącego mleko z piersi jest po prostu okropny. Mam kuzynkę, prawie 3 latka, i ciągle biega do swojej mamy po cyca. Sama sobie wyciąga i ssie. Może jestem dziwna ale dla mnie to bardzo niesmaczny widok.
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-20, 10:22   #1970
sandeo
Zadomowienie
 
Avatar sandeo
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 254
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
Ja teraz myślę karmić tak jak moja siostra - do pół roku tylko cyc, a później co drugie karmienie cyc na zmianę z mm... tylko jak okaże się, że Mały ma jednak alergię na mleko, to ciężko będzie wprowadzić Mu to mleko z apteki, bo jest niedobre i On znając smak słodkiego mleka tamtego mi nie wypije... Już raz kupiłam puszkę i chciałam Mu podawać,to pluł.... i cała puszka poszła w kosz, bo była już otwarta długo... Ogólnie od cyca planuję odstawić go po roku (maksymalnie 1,5...) żeby też się nie przyzwyczaił i jako 6latek domagał się cyca (znam taki przypadek)... ale zobaczymy jak będzie...




U nas Iguś smoka dostał w 3 dobie życia, bo ciągle chciał jeść i pielęgniarki z intensywnej nie mogły sobie dać z nim rady ale jakoś nie zakłóciło to niczego...

Dlatego napisałam ze może a nie musi...
__________________
sandeo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 10:26   #1971
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
Pampers pękł i cały basenik był w tym silikonowym żelu

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------



Hahahaha tak, reakcja mojego męża to było OOOOOOOOOOOOO FUCK

ale teraz jestem przekonana, że nie żałuje


Nasz Iguś też nie był "planowanym" dzieckiem, ale nie był też zaskoczeniem... po prostu po ślubie podjęliśmy decyzję, że się nie zabezpieczamy i niech decyduje natura Dzięki temu ominęliśmy szereg rozczarowań, jakich ne raz doznają pary, które się starają o dziecko... podeszliśmy do tego na luzie i na początku września mieliśmy ślub, a w listopadzie dowiedziałam się, że jestem w ciąży takim oto sposobem swoją podróż poślubną, którą planowaliśmy na lipiec/sierpień 2015 spędziliśmy w szpitalu na porodówce ale niczego nie żałuję

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
Przepraszam jeżeli kogoś urażę, nie mam takiego zamiaru, ale dla mnie widok dziecka powyżej 2 lat jedzącego mleko z piersi jest po prostu okropny. Mam kuzynkę, prawie 3 latka, i ciągle biega do swojej mamy po cyca. Sama sobie wyciąga i ssie. Może jestem dziwna ale dla mnie to bardzo niesmaczny widok.
myślę tak samo... dlatego chciałabym karmić do roku, max 1,5 (jeżeli okazałoby się, że laktacja nadal fajnie hula), choć pewnie jak Małemu wyszłyby wszystkie ząbki, to w ruch poszedłby laktator

jakiś czas temu ogąldałam bodajże "Miasto kobiet" i tam były matki, które karmią piersią swoje 5-7 i nawet 10 latki to już w ogóle jest przegięcie... Ja krępowałabym się wystawić cyca 3-4 letniemu dziecku, które już dużo rozumie, a co dopiero 7 latkowi...
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 10:27   #1972
sandeo
Zadomowienie
 
Avatar sandeo
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 254
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
Przepraszam jeżeli kogoś urażę, nie mam takiego zamiaru, ale dla mnie widok dziecka powyżej 2 lat jedzącego mleko z piersi jest po prostu okropny. Mam kuzynkę, prawie 3 latka, i ciągle biega do swojej mamy po cyca. Sama sobie wyciąga i ssie. Może jestem dziwna ale dla mnie to bardzo niesmaczny widok.

Ja tez mam podobne odczucia... Ostatnio był tu wrzucony link ze śmiesznymi zdjęciami i na jednym z nich matka siedziała przy komputerze a obok stało dziecko ssące jej pierś.. Masakra jak dla mnie! Serio fuj!
__________________
sandeo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 10:28   #1973
Jess922
Zakorzenienie
 
Avatar Jess922
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 093
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
Przepraszam jeżeli kogoś urażę, nie mam takiego zamiaru, ale dla mnie widok dziecka powyżej 2 lat jedzącego mleko z piersi jest po prostu okropny. Mam kuzynkę, prawie 3 latka, i ciągle biega do swojej mamy po cyca. Sama sobie wyciąga i ssie. Może jestem dziwna ale dla mnie to bardzo niesmaczny widok.
Dla mnie tez
__________________
Synek
Jess922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 10:33   #1974
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez sandeo Pokaż wiadomość
Ja tez mam podobne odczucia... Ostatnio był tu wrzucony link ze śmiesznymi zdjęciami i na jednym z nich matka siedziała przy komputerze a obok stało dziecko ssące jej pierś.. Masakra jak dla mnie! Serio fuj!
Widzialam to... I o ile nie przeszkadza mi osobiście ze dwulatek ssie pierś to akurat ten widok mnie jakos oburzyl. A to chyba tylko dlatego ze skoro mama pozwala dwulatkowi na cycka, maja z soba tak zacisnione relacje ze to dzieciatko chce tej bliskosci mamusi itd a matka siada przed laptopem i wystawia cycka i nawet na to dziecko nie patrzy to juz dla mnie jest debilizm.
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 10:37   #1975
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Widzialam to... I o ile nie przeszkadza mi osobiście ze dwulatek ssie pierś to akurat ten widok mnie jakos oburzyl. A to chyba tylko dlatego ze skoro mama pozwala dwulatkowi na cycka, maja z soba tak zacisnione relacje ze to dzieciatko chce tej bliskosci mamusi itd a matka siada przed laptopem i wystawia cycka i nawet na to dziecko nie patrzy to juz dla mnie jest debilizm.

po prostu "pozbywa się problemu", bo inaczej tego nazwać nie można... po co ma sobie przerywać i podać dziecku np wode do picia, skoro wystawi cyca i nie musi nawet wstawać... tak jak piszesz - dalekie jest to od zaspokajania bliskości...
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 10:39   #1976
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
ale teraz jestem przekonana, że nie żałuje


Nasz Iguś też nie był "planowanym" dzieckiem, ale nie był też zaskoczeniem... po prostu po ślubie podjęliśmy decyzję, że się nie zabezpieczamy i niech decyduje natura Dzięki temu ominęliśmy szereg rozczarowań, jakich ne raz doznają pary, które się starają o dziecko... podeszliśmy do tego na luzie i na początku września mieliśmy ślub, a w listopadzie dowiedziałam się, że jestem w ciąży takim oto sposobem swoją podróż poślubną, którą planowaliśmy na lipiec/sierpień 2015 spędziliśmy w szpitalu na porodówce ale niczego nie żałuję

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------



myślę tak samo... dlatego chciałabym karmić do roku, max 1,5 (jeżeli okazałoby się, że laktacja nadal fajnie hula), choć pewnie jak Małemu wyszłyby wszystkie ząbki, to w ruch poszedłby laktator

jakiś czas temu ogąldałam bodajże "Miasto kobiet" i tam były matki, które karmią piersią swoje 5-7 i nawet 10 latki to już w ogóle jest przegięcie... Ja krępowałabym się wystawić cyca 3-4 letniemu dziecku, które już dużo rozumie, a co dopiero 7 latkowi...
Jak moja siostra miała 10 lat to jej koledzy już za szkołą papierosy palili a nie cyca doili
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 10:52   #1977
Mirabelka_90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 693
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Dziewczyny a jak u Was sprawa z wypadaniem włosów? moje lecą na potęgę. z 1/3 już wyleciała chyba;(
Gosienka nie wiesz czy przy kp mogę wcierać novoxidyl?
Mirabelka_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 10:53   #1978
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez Mirabelka_90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak u Was sprawa z wypadaniem włosów? moje lecą na potęgę. z 1/3 już wyleciała chyba;(
Gosienka nie wiesz czy przy kp mogę wcierać novoxidyl?

U mnie nie zauważyłam nadmiernego wypadania
Tfu tfu... 🏻
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 10:56   #1979
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez Mirabelka_90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak u Was sprawa z wypadaniem włosów? moje lecą na potęgę. z 1/3 już wyleciała chyba;(
Gosienka nie wiesz czy przy kp mogę wcierać novoxidyl?
U mnie też lecą, wcieram jantar. Ale wiem że to nie pomoże - te które mają wypaść i tak wypadną

Możesz, sami nawet polecają w okresie karmienia i ciąży

Łysienie poporodowe - objaw polegający na przejściowym, nasilonym wypadaniu włosów po okresie ciąży. Pojawia się z reguły około trzeciego miesiąca od momentu porodu. Łysienie poporodowe jest przykładem łysienia telogenowego. Przyczyną utraty włosów jest m.in. gwałtowny spadek poziomu estrogenów po porodzie. Podczas ciąży pod wpływem zmian hormonalnych spada liczba włosów w fazie telogenu z 10% do około 5%. Po porodzie, znaczna część włosów anagenowych wchodzi w fazę telogenu. Po około 3 miesiącach, włosy telogenowe zaczynają wypadać. Łysienie poporodowe obejmować może od 20 do 30 procent włosów. W przypadku zjawiska wywołanego burzą hormonalną, nie istnieje ryzyko wyłysienia. Łysienie poporodowe to stan przejściowy, związany z wahaniem poziomu estrogenu. Nie wymaga leczenia. Samoistny odrost włosów następuje z reguły w przeciągu 6 do 9 miesięcy od urodzenia dziecka. W przypadku kobiet karmiących piersią, odrost włosów może trwać dłużej. Ma to związek z wyższym stężeniem prolaktyny, której duża ilość przyczynia się do wypadania włosów. Wprawdzie proces ten ustępuje po kilku miesiącach, ale do tego czasu warto wspomóc je preparatami, które ograniczą ich wypadanie.
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki

Edytowane przez goooosienka
Czas edycji: 2015-11-20 o 10:57
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 10:56   #1980
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 2 :)

Cytat:
Napisane przez Mirabelka_90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak u Was sprawa z wypadaniem włosów? moje lecą na potęgę. z 1/3 już wyleciała chyba;(
Gosienka nie wiesz czy przy kp mogę wcierać novoxidyl?

u mnie na szczotce coś tam zostaje, ale nadmiernym wypadaniem bym tego nie nazwała... a włosy mam po rozjaśniaczu...
a, wracam do ciemnych włosów jeszcze nie teraz, bo dam tym włosom odsapnąć, ale zrezygnowałam z blondu
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-17 10:14:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:28.