Październikowe mamy 2017 ❤ - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-21, 13:58   #1951
migifigi
Wtajemniczenie
 
Avatar migifigi
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 758
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Ja wczoraj czułam w brzuchu bulgotanie, ponoć to wody plodowe czuć, tak czytałam 😝
Uczucie było inne niż np bulgotanie z głodu, tak jakby ktoś zabulgotał w brzuchu.
Ale strasznie nie mogę się doczekać prawdziwych ruchów, kopniaków, może będę spokojniejsza. Na razie to póki co dziewczyny ale jestem mocno obsrana. Po nieudanej ciąży nie mogę uwierzyć, że tym razem się uda, ciągle się boję, a teraz jeszcze doszła przebyta choroba i dla mnie tragedia gotowa. Teraz tak jak wam pisałam wcześniej, mam dziwne uczucie w brzuchu, czasem mam wrażenie, że jest obolały. Ale to nie jest jakiś tam ból nie do zniesienia, nie biorę nic na to. Siostra i mama mówią, że może to od kaszlu który męczył mnie kilka dni? Nie chce panikować i jechać na ostry dyżur, bo oprócz tego uczucia dziwnego nic mi nie jest. Jestem nawet zła na siebie, że nie dbałam o siebie wystarczająco i zachorowałam, a teraz tak się boję.

Edytowane przez migifigi
Czas edycji: 2017-03-21 o 13:59
migifigi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 14:03   #1952
Kate Noir
Zakorzenienie
 
Avatar Kate Noir
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 479
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Cytat:
Napisane przez joasiala Pokaż wiadomość
Czyli mamy dzien dobrych wiadomosci. Oby bylo ich jeszcze wiecej ☺.

To prawda, że dopóki nie urodzi się zdrowego dziecka niczego nie można być pewnym. Chociaż cieszę się, że to pierwsze ważne usg mam za sobą. Dziś po tych emocjach czuje, ze padne jak "mucha"😄 Jutro jeszcze idę prywatnie na usg i nifty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie . Ja odetchnęłam dopiero jak położna mi powiedziała że dostał 10/10.



Cytat:
Napisane przez Aleaa_ Pokaż wiadomość
Dzisiaj ja cierpię na bezsenność, ale wszystko przez brzuch. Magnez średnio pomaga, ułożyć się mogę... Czekam na męża, bo jak będzie gorzej to nawet nie mam z kim dziecka zostawić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie jak się wszystko zmienia kiedy ma się już dziecko. Dzisiaj miałam migrenę , trochę wymiotowalam i ogółem słabo, ale "mamy nie biorą zwolnienia " . Na szczęście synek chyba wyczuł , że coś jest nie tak i wtulił się we mnie , więc zdrzemnelismy się razem. Ale ciężko się wymiotowalo kiedy małe łapki za wszelką cenę chciały pobawić się w WC.
Cytat:
Napisane przez Cherry_Muffin Pokaż wiadomość
troche z obawa i niesmialo sie witam
jestem w 8t6d i termin mam na 29 października

czytam Was w sumie od poczatku, ale balam sie dolaczyc poniewaz w listopadzie przeszlam poronienie zatrzymane w 13tc...
a niestety ta ciaza tez jest zagrozona, poniewaz jest blizniacza ale tylko w jednym pecherzyku jest zywy zarodek - dziś 22,5mm , drugi to puste jajo. dopiero na dzisiejszej wizycie wyglada na to, ze zaczelo sie wchlaniac, a tak ciagle roslo co grozi poronieniem.
dlatego tez w czwartek jade na patologie ciazy, ale mam nadzieje, ze bedzie dobrze

niestety wyszla mi zla glukoza, wiec jade jeszcze jutro zrobic krzywa

aguleekk ja tez jestem z tych nie chudych i dzis mialam przez brzuch i bylo widac wiec trzymam kciuki zeby u Ciebie tez nie bylo problemu
Witaj

Poszłam dziś na krzywą i tylko się zdenerwowalam. Poszłam prywatnie a i tak chcieli skierowania od lekarza​, bo to niebezpieczne itp. A skąd ja im wezmę skierowanie? Poza tym glukozę można kupić bez recepty, więc równie dobrze mogłabym ja zażyć w domu i wątpię by ktoś robił sobie krzywą , bo ma taki fetysz albo nudzi mi się w domu. Zbędna biurokracja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kate Noir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 14:06   #1953
Aneu8899
Rozeznanie
 
Avatar Aneu8899
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 591
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Fajne macie brzuszki. Ja mam większy ale to tłuszcz. Choć wygląda na ciążowy bo ogólnie jestem szczupła. Tylko mi tak w brzuch po pierwszej ciąży poszło.


Ja mam przeczucie że dziewczynka. Wcześniej przeczuwałam chłopaka i się sprawdziło.
Ja idę na wizytę dopiero 11. 04., ale wiem że wszystko ok. Mdłości mam. Czuję się jak w ciąży. Senna. Żadnych boli więc musi być wszystko ok.
Aneu8899 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 14:14   #1954
alla83
Wtajemniczenie
 
Avatar alla83
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 325
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Ja mam 2 córki w domu

Wszyscy będę trzymali kciuki pewnie żeby syn był.... nie wiem tylko czy oni zdają sobie sprawę, że kciuki nie wiele tu pomogą bo wszystko się zaprogramowalo gdzieś w połowie stycznia.

Nie mam żadnych preferencji...bo boję się myśleć nawet w ten sposób... nie zachodzilam w ciążę żeby spełnić misję syn, dlatego nie mam takiego pragnienia teraz ...wiecie co ja chcę...zdrowe dziecko.... a jaki był plan sił wyższych to się okaże wkrótce czy piękna 3 córka...czy potomek płci brzydkiej

Wiem, że w rodzinie męża będą się cieszyć niezależnie od tego czy urodze syna czy córkę....aczkolwiek jak urodze syna teściowa mi powie "wiedziałam"

Fajna mam teściowa żeby nie było
Wiele dla mnie znaczy ...z racji tego że moja mama mnie tzn nas (mam 2 braci) zostawiła. Ja miałam 13 lat wtedy...braciaki 10 i 7 ...takže ten, wracając do tematu czyli do teściowej dobra z niej kobieta ...bardzo dobra

Kiedyś mnie namawiala... zajdz jeszcze w ciążę...zobaczysz ja to wiem, będzie syn. Ja do niej wiesz, że nie ma żadnej gwarancji, mogę urodzić córkę...ona : to nic też będzie fajnie
Potem jej powiedziałam że nie ...już za późno na 3 dziecko i takie tam bla bla...
Bo tak myślałam nawet wtedy...a później mnie wzięło...ze jeszcze nie za późno...ze dam rade

Także jak się dowie będzie w przeszczesliwa.... no i będzie pewna ze to syn...bo ktoś tam jej kiedyś wywrozyl czy jakoś tak

Pisałam cały czas o teściowej...żeby nie pomylić

Mój tata jak się dowie .....uuuuu będzie w szoku jednym słowem.
Jego żona...fajna babka na ktira moje dzieci mówią babcia...bo tak czują od serca..i ona też tak czuje zresztą.... ona też będzie w szoku jak się dowiedzą.... oni są bardzo wyliczajacy....zaraz zaczną liczyć ile moje dzieci mają lat...jaka będzie różnica wieku ...tak jakbym nie umiała liczyć sama 😄... troszkę im zejdzie zanim dotrze do nich ta wiadomość..i parę razy zapytaja czy wszystko dobrze przemyślałam

P.s nie mam kontaktów żadnych z moją biologiczna mamą...moje dzieci nigdy jej nie widziały...ale wiedzą o jej istnieniu...nie używają słowa babcia odnośnie jej osoby. Jest dla nich całkiem obca.
Na szczęście mają 2 babcie które je bardzo kochają.

Edytowane przez alla83
Czas edycji: 2017-03-21 o 18:16
alla83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 14:16   #1955
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

ja chyba jutro pojadę po wyniki badań krwi... ale sie boję
nunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 14:21   #1956
alla83
Wtajemniczenie
 
Avatar alla83
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 325
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Cytat:
Napisane przez migifigi Pokaż wiadomość
Ja wczoraj czułam w brzuchu bulgotanie, ponoć to wody plodowe czuć, tak czytałam 😝
Uczucie było inne niż np bulgotanie z głodu, tak jakby ktoś zabulgotał w brzuchu.
Ale strasznie nie mogę się doczekać prawdziwych ruchów, kopniaków, może będę spokojniejsza. Na razie to póki co dziewczyny ale jestem mocno obsrana. Po nieudanej ciąży nie mogę uwierzyć, że tym razem się uda, ciągle się boję, a teraz jeszcze doszła przebyta choroba i dla mnie tragedia gotowa. Teraz tak jak wam pisałam wcześniej, mam dziwne uczucie w brzuchu, czasem mam wrażenie, że jest obolały. Ale to nie jest jakiś tam ból nie do zniesienia, nie biorę nic na to. Siostra i mama mówią, że może to od kaszlu który męczył mnie kilka dni? Nie chce panikować i jechać na ostry dyżur, bo oprócz tego uczucia dziwnego nic mi nie jest. Jestem nawet zła na siebie, że nie dbałam o siebie wystarczająco i zachorowałam, a teraz tak się boję.
To nie twoja wina ...ja na początku 2 razy miałam silne przeziębienie i ryczałam cały czas
Brzuch jak najbardziej może boleć od kaszlu...mnie tak bolał
alla83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 14:23   #1957
Cherry_Muffin
nibyżona
 
Avatar Cherry_Muffin
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Mazury cud natury
Wiadomości: 20 302
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Kate Noir z tego co wiem teraz chyba tak ściągają ze nawet prywatnie musi być skierowanie. Bo nie powinno się co ileś tam to robić a bez skierowania nie da się tego sprawdzić i no bywa jednak niebezpieczne

Dzięki dziewczyny za mile przyjęcie

Ja jeszcze nic nie mam, ale ja mam sporo tłuszczu więc pewnie będzie późno

Ja w poprzedniej czułam że dziewczynka, w tej jeszcze nie wiem
__________________
"...to był maj."
18.05.2011r. ♥
23.05.2015r. ∞
16.10.2017r. T ♥



Cherry_Muffin jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-21, 14:24   #1958
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Cytat:
Napisane przez migifigi Pokaż wiadomość
Ja wczoraj czułam w brzuchu bulgotanie, ponoć to wody plodowe czuć, tak czytałam 😝
Uczucie było inne niż np bulgotanie z głodu, tak jakby ktoś zabulgotał w brzuchu.
Ale strasznie nie mogę się doczekać prawdziwych ruchów, kopniaków, może będę spokojniejsza. Na razie to póki co dziewczyny ale jestem mocno obsrana. Po nieudanej ciąży nie mogę uwierzyć, że tym razem się uda, ciągle się boję, a teraz jeszcze doszła przebyta choroba i dla mnie tragedia gotowa. Teraz tak jak wam pisałam wcześniej, mam dziwne uczucie w brzuchu, czasem mam wrażenie, że jest obolały. Ale to nie jest jakiś tam ból nie do zniesienia, nie biorę nic na to. Siostra i mama mówią, że może to od kaszlu który męczył mnie kilka dni? Nie chce panikować i jechać na ostry dyżur, bo oprócz tego uczucia dziwnego nic mi nie jest. Jestem nawet zła na siebie, że nie dbałam o siebie wystarczająco i zachorowałam, a teraz tak się boję.
To jest bardzo możliwe, mnie bardzo często tak boli bo jak mnie zacznie kaszlec to często nie ma końca...
nunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 14:35   #1959
Aleaa_
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleaa_
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2 056
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Mnie też dziś złapał taki ból, chyba od kaszlu bo coś mnie męczy od paru dni. Wzięłam magnez, leżałam i czekałam aż przejdzie bo sciskalo mi cały brzuch. Syn poszedł spać i jak wstał po godzinie to blagalam go żeby jeszcze polezal, bo nie czułam się na siłach żeby wstać.
Teraz już zdecydowanie lepiej ale poszłabym najchętniej spać, bo 3h to trochę mało. Ale byle do 19 😊

Ja tam nie mam czym się chwalić, bo trochę ciążowy już się robi ale nie ma takiego efektu jak u Was 😊

Co do płci wiem, że duże szanse mamy na chłopca ale jakieś takie przeczucie na dziewczynkę mam 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Aleaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 14:42   #1960
Kate Noir
Zakorzenienie
 
Avatar Kate Noir
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 479
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Alla83 a mogę spytać ile masz lat? Czy cyferki w nicku zdradzają Twój wiek ?

U nas teściowa liczy na wnuczkę , bo ma samych synów i wnuków. A ja nie mam żadnych preferencji, po prostu cieszę się z tego, że będę miała kolejne dziecko jednak chciałabym poznać wczesniej płeć bym mogła kolekcjonować wyprawkę gdyby była jednak dziewczynka. Dla chłopca mam juz całą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kate Noir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 15:04   #1961
alla83
Wtajemniczenie
 
Avatar alla83
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 325
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Cytat:
Napisane przez Kate Noir Pokaż wiadomość
Alla83 a mogę spytać ile masz lat? Czy cyferki w nicku zdradzają Twój wiek ?

U nas teściowa liczy na wnuczkę , bo ma samych synów i wnuków. A ja nie mam żadnych preferencji, po prostu cieszę się z tego, że będę miała kolejne dziecko jednak chciałabym poznać wczesniej płeć bym mogła kolekcjonować wyprawkę gdyby była jednak dziewczynka. Dla chłopca mam juz całą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cyferki w nicku to nie rok urodzenia...nie byłoby tak źle wcale a wcale ... mój nick to kompletny przypadek

Nie lubię swojego wieku...nie czuję się wcale aż taka wiekowa...i nie wyglądam na swoje lata.... niektórzy mysla że pomylili karty ....lekarze, pielęgniarki
Widzą mnie i te cyferki okropne
...ja na spokojnie .... tak to ja...na pewno ja

Może kiedyś same wydedukujecie.... nie trudno....ale ręka mi nie pójdzie żeby wpisać samej te cyferki

alla83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-21, 15:10   #1962
Fanaberia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 13
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Mało piszę ale staram się czytać co kilka dni

U mnie leci 9 tydzień, pierwsza wizyta u ginekologa za nami - wszystko w porządku aczkolwiek muszę zrobić podstawowe badania bo wcześniej nie robiłam (mocz, morfologie, grupe krwi, hiv, hcv, hbs ag, wr, toksoplazmoze i tsh).
1. Zastanawiam się czy nie powinnam też zbadać glukozy z krwi? Ginekolog tego nie zaznaczył na skierowaniu, a z moim zamiłowaniem do słodyczy chyba byłoby to wskazane? Czy badałyście glukozę w 1 trymestrze?
2. Kiedy dostałyście zwolnienie od lekarza? Ja mimo złego samopoczucia (choć nie wymiotuję to np zdarzają mi się błędy w pracy, a pracuje przy finansach, cały dzień przy komputerze siedząc) nie dostałam narazie ponieważ stwierdził że dobrze wyglądam, ciąża mi służy kazał 'jeszcze troche popracować'
3. Co 2-3 dni miewam mocne chwilowe bóle brzucha, takie ukłucia że aż mnie skręca (o strachu nie wspominając) a po chwili kończy się w toalecie, ot zwykła potrzeba.. zaparcia miałam na początku, teraz rzadziej stąd dziwi mnie że te bóle przed wypróżnieniem zostały. Zdarza się tak u Was?
Fanaberia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 15:12   #1963
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Ja tez się dołączam do badań na 28 marca wiele nas tutaj z tego co widze
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 15:28   #1964
migifigi
Wtajemniczenie
 
Avatar migifigi
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 758
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

A to mój brzuchol, dziś 11t 1d
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1490110087211.jpg (26,3 KB, 44 załadowań)
migifigi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 15:32   #1965
alla83
Wtajemniczenie
 
Avatar alla83
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 325
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Cytat:
Napisane przez migifigi Pokaż wiadomość
A to mój brzuchol, dziś 11t 1d
Nie ma zdjęcia
alla83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 15:35   #1966
migifigi
Wtajemniczenie
 
Avatar migifigi
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 758
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

A teraz widać? Dodaję normalnie jako załącznik, nie wiem jak inaczej 😝
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tmp_23782-IMG_20170321_1627101004214049.jpg (205,0 KB, 29 załadowań)
migifigi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 15:54   #1967
adhoc
Zadomowienie
 
Avatar adhoc
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 326
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Cytat:
Napisane przez Cherry_Muffin Pokaż wiadomość
troche z obawa i niesmialo sie witam
jestem w 8t6d i termin mam na 29 października

czytam Was w sumie od poczatku, ale balam sie dolaczyc poniewaz w listopadzie przeszlam poronienie zatrzymane w 13tc...
a niestety ta ciaza tez jest zagrozona, poniewaz jest blizniacza ale tylko w jednym pecherzyku jest zywy zarodek - dziś 22,5mm , drugi to puste jajo. dopiero na dzisiejszej wizycie wyglada na to, ze zaczelo sie wchlaniac, a tak ciagle roslo co grozi poronieniem.
dlatego tez w czwartek jade na patologie ciazy, ale mam nadzieje, ze bedzie dobrze

niestety wyszla mi zla glukoza, wiec jade jeszcze jutro zrobic krzywa

aguleekk ja tez jestem z tych nie chudych i dzis mialam przez brzuch i bylo widac wiec trzymam kciuki zeby u Ciebie tez nie bylo problemu
Hej
Trzymam kciuki

Cytat:
Napisane przez alla83 Pokaż wiadomość
Coś Wam pokaże 😉Załącznik 6981391

To jest 12/13tc
Ciazowy plus wzdęcie plus tluszczyk

Całość daje efekt jak na załączonym obrazku...lekkiego wzdęcia nie da się zlikwidować... skutek uboczny ciąży...bo pewne wnętrzności zaczynają się nie mieścić na swoich miejscach i powedrowaly do góry lekko.

W szerszej bluzce jeszcze nic nie widać...tak jak w pracy jestem...mam nadzieję że nic nie widać 😉 ...tak czy siak długo nie pociągne z tym ukrywaniem

Która się jeszcze pochwali?
mój też tak wygląda! nawet mój mąż mówi, że już widać mocno :O

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Ja mam przeczucie, że będzie chlopak a mój mąż, że dziewczynka
U nas zupełnie odwrotnie ja czuję, że będzie dziewczynka, a mąż mówi, że będzie chłopiec


Dziewczyny pomocy! Czy któraś ma problem z zaparciami i podpowie jak sobie z nimi radzić? Wykończę się
adhoc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 15:56   #1968
Cherry_Muffin
nibyżona
 
Avatar Cherry_Muffin
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Mazury cud natury
Wiadomości: 20 302
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Widać widać śliczny!

Ja glukoze miałam w tych wszystkich badaniach
Na zwolnieniu jestem od potwierdzenia ciąży, ale dlatego że zagrożona.
Ja jedynie miałam takie skurczowe bóle, a dziś boli mnie wnętrze lewego uda i tak promieniuje na wzgorek. Ale wydaje mi się że mogą być, mnie w nocy i rano boli chwilę po przebudzeniu za potrzebą tak pęcherz i od tego brzuch też tak jakby
__________________
"...to był maj."
18.05.2011r. ♥
23.05.2015r. ∞
16.10.2017r. T ♥



Cherry_Muffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 16:16   #1969
Aleaa_
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleaa_
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2 056
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Cytat:
Napisane przez migifigi Pokaż wiadomość
A to mój brzuchol, dziś 11t 1d
Śliczny brzuszek, mój to jednak bardziej tłuszczowy 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Aleaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-21, 16:16   #1970
SzKlAnEczKaaaa1212
Rozeznanie
 
Avatar SzKlAnEczKaaaa1212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 649
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

migifigi super widac!! zazdrosze Wam dziewczyny tych figur. Ja mam najwiecej tłuszczu wlasnie na brzuchu przez co nie mogę sie cieszyc jeszcze brzuszkiem ;(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SzKlAnEczKaaaa1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 16:36   #1971
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Cytat:
Napisane przez migifigi Pokaż wiadomość
A to mój brzuchol, dziś 11t 1d
Jaki ładny brzuszek
Cytat:
Napisane przez adhoc Pokaż wiadomość
Hej
Trzymam kciuki



mój też tak wygląda! nawet mój mąż mówi, że już widać mocno :O



U nas zupełnie odwrotnie ja czuję, że będzie dziewczynka, a mąż mówi, że będzie chłopiec


Dziewczyny pomocy! Czy któraś ma problem z zaparciami i podpowie jak sobie z nimi radzić? Wykończę się
Ja bym polecała przemycać błonnik - ja np robię sobie koktajle z kefiru, banana i malin mrożonych. Można dodać jeszcze np płatki owsiane, siemię lniane. Oprocz tego może kapusta kiszona? Dodatkowo dużo pić.
Ja odpukać jeszcze nie mam takich problemów, ale błonnik powinien pomóc.
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 16:54   #1972
alla83
Wtajemniczenie
 
Avatar alla83
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 325
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Cytat:
Napisane przez adhoc Pokaż wiadomość
Hej
Trzymam kciuki



mój też tak wygląda! nawet mój mąż mówi, że już widać mocno :O



U nas zupełnie odwrotnie ja czuję, że będzie dziewczynka, a mąż mówi, że będzie chłopiec


Dziewczyny pomocy! Czy któraś ma problem z zaparciami i podpowie jak sobie z nimi radzić? Wykończę się
Ja mam ...nie radzę sobie
Nie wyproznilam się normalnie od dawna.... żeby to zobrazować...to po kilka koralików dziennie wychodzi ze mnie ....sorki ...

Czuję się fatalnie z tym a jak zacznę zażywać żelazo w końskie dawce to będzie jesCze gorzej ponoc

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

Cytat:
Napisane przez migifigi Pokaż wiadomość
A teraz widać? Dodaję normalnie jako załącznik, nie wiem jak inaczej 😝
Mi się nie pokazuje
...ale wierzę że jest piękny
alla83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 17:26   #1973
joasiala
Zadomowienie
 
Avatar joasiala
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 399
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Cytat:
Napisane przez Fanaberia87 Pokaż wiadomość
Mało piszę ale staram się czytać co kilka dni

U mnie leci 9 tydzień, pierwsza wizyta u ginekologa za nami - wszystko w porządku aczkolwiek muszę zrobić podstawowe badania bo wcześniej nie robiłam (mocz, morfologie, grupe krwi, hiv, hcv, hbs ag, wr, toksoplazmoze i tsh).
1. Zastanawiam się czy nie powinnam też zbadać glukozy z krwi? Ginekolog tego nie zaznaczył na skierowaniu, a z moim zamiłowaniem do słodyczy chyba byłoby to wskazane? Czy badałyście glukozę w 1 trymestrze?
2. Kiedy dostałyście zwolnienie od lekarza? Ja mimo złego samopoczucia (choć nie wymiotuję to np zdarzają mi się błędy w pracy, a pracuje przy finansach, cały dzień przy komputerze siedząc) nie dostałam narazie ponieważ stwierdził że dobrze wyglądam, ciąża mi służy kazał 'jeszcze troche popracować'
3. Co 2-3 dni miewam mocne chwilowe bóle brzucha, takie ukłucia że aż mnie skręca (o strachu nie wspominając) a po chwili kończy się w toalecie, ot zwykła potrzeba.. zaparcia miałam na początku, teraz rzadziej stąd dziwi mnie że te bóle przed wypróżnieniem zostały. Zdarza się tak u Was?
Glukoze miałam badana przy pierwszym badaniu krwi, tak kolo 9tc.
Jeżeli chodzi o zwolnienie to ze względu na moją poprzednią ciążę lekarz już tydzień temu proponował mi zwolnienie. Jednak raczej narazie chce jeszcze popracować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Na zaparcia polecam tak jak Lynn pisała kefir lub jogurt naturalny z siemiem lnianym, otrębami i do tego jakiś owoc.

Mój M w pierwszej ciąży nastawial się na chłopaka, mielismy już wybrane imie i nawet nie dopuszczał myśli, że będzie dziewczynka. A tu na polowkowym wyszło, że dziewczyna. Wyszliśmy od lekarza i nic się nie odzywa. Myślałam, że jest zły, że to dziewczynka, a on do mnie, przecież my nie mamy dla niej imienia. I się okazało, że ta zła mina to było intensywne myslenie o imieniu dla naszej córki 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
joasiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 17:30   #1974
Smerfetka1990
Raczkowanie
 
Avatar Smerfetka1990
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 439
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Ja mam wizytę chyba najpóźniej z was bo 12.04. Brzuszek też mam już spory ale to chyba wynik małego postępu między ciążami 😀
Ja mimo tego że jestem chora i biorę antybiotyk nie stresuje się w cale. Do głowy mi nawet nie przychodzi że mogłoby być coś nie tak. Wiec nie potrafię jakoś zrozumieć waszych obaw. (Oczywiście nie mówię o tych dziewczynach które przeżyły już komplikacje). Trzeba myśleć pozytywnie. Nie denerwujcie się bo to na pewno w niczym nie pomoże 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Smerfetka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 17:43   #1975
cb88dba0fc36678caba5734659402cd6408543f4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 852
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Cytat:
Napisane przez adhoc Pokaż wiadomość
Hej
Trzymam kciuki



mój też tak wygląda! nawet mój mąż mówi, że już widać mocno :O



U nas zupełnie odwrotnie ja czuję, że będzie dziewczynka, a mąż mówi, że będzie chłopiec


Dziewczyny pomocy! Czy któraś ma problem z zaparciami i podpowie jak sobie z nimi radzić? Wykończę się
Ja nie miałam, ale mój mały miał. Przeszło jak ręką odjął jak zaczął jeść na śniadanie owsiankę codziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cb88dba0fc36678caba5734659402cd6408543f4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 17:51   #1976
adhoc
Zadomowienie
 
Avatar adhoc
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 326
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Jaki ładny brzuszek

Ja bym polecała przemycać błonnik - ja np robię sobie koktajle z kefiru, banana i malin mrożonych. Można dodać jeszcze np płatki owsiane, siemię lniane. Oprocz tego może kapusta kiszona? Dodatkowo dużo pić.
Ja odpukać jeszcze nie mam takich problemów, ale błonnik powinien pomóc.
Najgorsze, że właśnie bardzo dużo błonnika staram się jeść i dużo pić. unikam też słodyczy, bo wiadomo - czekolada zapycha.

Cytat:
Napisane przez alla83 Pokaż wiadomość
Ja mam ...nie radzę sobie
Nie wyproznilam się normalnie od dawna.... żeby to zobrazować...to po kilka koralików dziennie wychodzi ze mnie ....sorki ...

Czuję się fatalnie z tym a jak zacznę zażywać żelazo w końskie dawce to będzie jesCze gorzej ponoc

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------


Mi się nie pokazuje
...ale wierzę że jest piękny
Mam tak samo. Plus czasami męczę się tak, że spędzam około godziny w toalecie, bo nie dam rady nic wycisnąć. Do tego ten ból.
Będę musiała zapytać lekarza o jakieś leki, bo niedługo dorobię hemoroidów

---------- Dopisano o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

aphrael jak robisz owsiankę? to jest jedno z niewielu śniadań, których albo nie umiem robić albo nie umiem się przekonać i zjeść...
adhoc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 17:51   #1977
alla83
Wtajemniczenie
 
Avatar alla83
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 325
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Cytat:
Napisane przez joasiala Pokaż wiadomość
Glukoze miałam badana przy pierwszym badaniu krwi, tak kolo 9tc.
Jeżeli chodzi o zwolnienie to ze względu na moją poprzednią ciążę lekarz już tydzień temu proponował mi zwolnienie. Jednak raczej narazie chce jeszcze popracować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Na zaparcia polecam tak jak Lynn pisała kefir lub jogurt naturalny z siemiem lnianym, otrębami i do tego jakiś owoc.

Mój M w pierwszej ciąży nastawial się na chłopaka, mielismy już wybrane imie i nawet nie dopuszczał myśli, że będzie dziewczynka. A tu na polowkowym wyszło, że dziewczyna. Wyszliśmy od lekarza i nic się nie odzywa. Myślałam, że jest zły, że to dziewczynka, a on do mnie, przecież my nie mamy dla niej imienia. I się okazało, że ta zła mina to było intensywne myslenie o imieniu dla naszej córki 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam podobnie...też przy pierwszej ciąży ubzduralismy sobie ze to syn będzie...tak nam trochę dziwnie było w pierwszej chwili....zmiana nastawienia od A do Z
Ale udało się szybko przestawić
alla83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 17:51   #1978
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Dziewczyny spróbujcie jeszcze nasionka chia. One mają właściwości 'wiążące' produkty uboczne w jelitach.
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 17:53   #1979
alla83
Wtajemniczenie
 
Avatar alla83
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 325
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Cytat:
Napisane przez adhoc Pokaż wiadomość
Najgorsze, że właśnie bardzo dużo błonnika staram się jeść i dużo pić. unikam też słodyczy, bo wiadomo - czekolada zapycha.



Mam tak samo. Plus czasami męczę się tak, że spędzam około godziny w toalecie, bo nie dam rady nic wycisnąć. Do tego ten ból.
Będę musiała zapytać lekarza o jakieś leki, bo niedługo dorobię hemoroidów

---------- Dopisano o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

aphrael jak robisz owsiankę? to jest jedno z niewielu śniadań, których albo nie umiem robić albo nie umiem się przekonać i zjeść...
Ja też wyciskam te moje drobinki dość długo

Ciekawy temat nam się zrobił 😉
alla83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-21, 18:05   #1980
Aleaa_
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleaa_
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2 056
Dot.: Październikowe mamy 2017 ❤

Eee to ja mam różnorodność, raz mam taką biegunkę, że z łazienki wyjść nie mogę. A raz w drugą stronę, rodze pół dnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Aleaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-10 17:40:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:28.