Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-) - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-01-12, 15:30   #2011
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

My po wizycie u pediatry. Mała na katar dostała Wit C, inhalacje, kropelki. Na kolki Bobogast (podobno taki lepszy Espumisan ) i ogólnie probiotyk. Mam nadzieję że się tę wsdecia uspokoją, już po 2 dawkach Bobogastu się wyprykala i załatwiła więc mam nadzieję że będzie dobrze.
W nocy nie spalysmy prawie nic przez brzuszek i katar teraz idę złapać godzinkę snu i mam nadzieję że dzisiaj noc będzie lepsza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 16:29   #2012
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
My po wizycie u pediatry. Mała na katar dostała Wit C, inhalacje, kropelki. Na kolki Bobogast (podobno taki lepszy Espumisan ) i ogólnie probiotyk. Mam nadzieję że się tę wsdecia uspokoją, już po 2 dawkach Bobogastu się wyprykala i załatwiła więc mam nadzieję że będzie dobrze.
W nocy nie spalysmy prawie nic przez brzuszek i katar teraz idę złapać godzinkę snu i mam nadzieję że dzisiaj noc będzie lepsza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdrówka dla małej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 18:11   #2013
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez xPsychox Pokaż wiadomość
Witam się urodzinowo!
Co prawda jeszcze nic nie jadłam ale kiecka musi być
Mój syn mi zrobił prezent na urodziny i spał w nocy aż 4 godziny! Normalnie czuje się jak nowo narodzona Załącznik 7657891

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystkiego najlepszego
Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
Nasz Wiktor dostał od chrzestnego chico z projektorem i pluszowymi misiami ale jeszcze za mały jest więc nie zakładamy karuzela to tak gdzieś po miesiącu chyba?

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
Dzieki ☺ U nas 4 tygodnie mijają jutro wiec myślałam żeby już zamówić właśnie ☺
Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Psychox najlepszego.



O ja chyba też powinnam rozejrzeć się za karuzelka. Starszak miał z Fisher Price była fajna z projektorem w gwiazdki i miała fajne melodyjki do zasypiania. Muzyka grała coraz ciszej aż w koncu wylaczala się całkiem. Ale nie można bylo jej obracac tak wiecie, do boku łóżeczka żeby swobodnie wyjąć dziecko. Szukam takiej ale właśnie z tym obracaniem i chyba takich nie ma ;(
Ooo nie pomyślałam że takie obracanie może być przydatne, dzięki!
Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
My po wizycie u pediatry. Mała na katar dostała Wit C, inhalacje, kropelki. Na kolki Bobogast (podobno taki lepszy Espumisan ) i ogólnie probiotyk. Mam nadzieję że się tę wsdecia uspokoją, już po 2 dawkach Bobogastu się wyprykala i załatwiła więc mam nadzieję że będzie dobrze.
W nocy nie spalysmy prawie nic przez brzuszek i katar teraz idę złapać godzinkę snu i mam nadzieję że dzisiaj noc będzie lepsza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdrowka dla Małej



Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 18:30   #2014
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
Nelka już ostatnio też ładnie noce przesypia. Karmimy sue kolo 22-23 i potem pobudka koło 3-4 i nastepna już 7-8. Wreszcie mama jest wyspana za to poranki mamy ciężkie bo w nocy nie robimy kupy w ogóle a rano robimy 2-3 pod rząd, niestety z dużym i dlugim wysiłkiem i placzem
A dziś mamy jakiś kiepski dzień bo od rana płacz i marudzenie jak tylko mama się odsunie na 5cm, dobrze że śniadanie zdążyłam zjeść zanim mąż wyszedł bo od tamtej pory jestem związana do kanapy bo noszenie jest be, leżenie samej be, tylko leżenie na brzuchu mamy że smokiem w buzi jest dziś akceptowalne. Jak tak dalej pójdzie to obiad będzie na 22 jak tatuś wróci do domu i będzie w stanie pomóc...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miloszek śpi w nocy podobnie. Nasze dzieci są bliźniaczo podobne w zachowaniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Cytat:
Napisane przez xPsychox Pokaż wiadomość
Witam się urodzinowo!
Co prawda jeszcze nic nie jadłam ale kiecka musi być
Mój syn mi zrobił prezent na urodziny i spał w nocy aż 4 godziny! Normalnie czuje się jak nowo narodzona Załącznik 7657891

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ślicznie wyglądasz wszystkiego najlepszego!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
My po wizycie u pediatry. Mała na katar dostała Wit C, inhalacje, kropelki. Na kolki Bobogast (podobno taki lepszy Espumisan ) i ogólnie probiotyk. Mam nadzieję że się tę wsdecia uspokoją, już po 2 dawkach Bobogastu się wyprykala i załatwiła więc mam nadzieję że będzie dobrze.
W nocy nie spalysmy prawie nic przez brzuszek i katar teraz idę złapać godzinkę snu i mam nadzieję że dzisiaj noc będzie lepsza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdrówka!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 20:59   #2015
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Kamaska : u nas tak samo z kupą. Nad ranem dopiero jedną czy dwie a tak całą noc bez kupy i może jedno siku. W dzień za to siki tak a kupy brak ale to chyba te gazu tak ja wstrzymują. Dzisiaj dostała pierwszy raz leki i od jakiś 2 tygodni po raz pierwszy zrobiła kupę południu i widzę że brzuszek mniej spina.
Jakich czasów dotrwałam żeby się o kupie rozpisywać ;P to taka wspólna cecha rodziców

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 04:13   #2016
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Bo każda kupa cieszy matkę pozdrawiam z nocnego (rannego?) karmienia, Mała zasnęła o 23 i obudzila się o 4.30

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 04:28   #2017
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Bo każda kupa cieszy matkę pozdrawiam z nocnego (rannego?) karmienia, Mała zasnęła o 23 i obudzila się o 4.30

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
U nas też dziś dobra noc bo mała spała 5 h, nie pamiętam kiedy się tak dobrze wyspałam. Powinnam ją obudzić na karmienie przez to przybieranie ale ja już byłam tak padnięta że mnie nic nie było w stanie obudzić. U nas wczoraj kupki brak i mam nadzieje że dziś pójdzie bo wczoraj wieczorem było widać że ją coś męczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-13, 07:08   #2018
no_doubt
Wtajemniczenie
 
Avatar no_doubt
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2 041
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ja o kupie mogę mówić i mówić...małż się ze mnie śmieje, bo w każdego pampersa zaglądam i analizuje....

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
__________________

TEN dzień: 09.08.2014
Nasze największe szczęście: 18.05.2016 r.
no_doubt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 12:56   #2019
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Psychox spóźnione sto lat! Wszystkiego najlepszego
Nawet nie wiecie jakie to cenne jak mama wpatruje się w kupę dziecka. Tyle cennych informacji potem może przekazać jak z jakichś przykrych przyczyn trafi do nas na gastro. Powiedzdnie "w kupie sila" nabiera zupełnie nowego znaczenia
Ja wiedziałam że jak pochwalę Kornelie to się zepsuje i tak się stało... wczoraj jak się obudziła o 23 na karmienie tak od tamtej pory spala łącznie 3 godziny, cała noc płacz i marudzenie, i do teraz to samo. A jak nie placze przez chwile to sie wpatruje we wmnie i niechbym tylko spróbowała sie odsunac na milimetr to od razu ryk. głowa mi pęka, jestem dziś wykończona. Może to skok, a jak nie to ja już nie wiem co, wszystko jej przeszkadza. Mam nadzieję że w końcu się zmeczy i zaśnie bo jak nie to ja sobie w łeb strzele, odliczam każda minutę do 16 aż mąż wróci z pracy
Pozdrawiamy urodzinowo, w końcu dziś mamy pierwszy miesiąc za sobą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 14:50   #2020
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dziewczyny czy jak mały miał zoltaczke to przeciwbólowo moge brać ibuprofen?
Dostałam gorączki od piersi niby mały ściągnął ale jeszcze temperaturę mam

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 15:49   #2021
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cześć u nas standard, czyli ponad pół nocy zarwanej, a więc było odsypianie do południa od 08:30 jak tylko młody zasnął po kilku godzinach karmienia, wymiotowania-ulewania i przebierania. I znowu na spacer nie poszliśmy
Gdzie można fajne bluzki do karmienia dostać? jakiś sklep sieciowy lub w necie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-13, 17:32   #2022
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Cześć u nas standard, czyli ponad pół nocy zarwanej, a więc było odsypianie do południa od 08:30 jak tylko młody zasnął po kilku godzinach karmienia, wymiotowania-ulewania i przebierania. I znowu na spacer nie poszliśmy
Gdzie można fajne bluzki do karmienia dostać? jakiś sklep sieciowy lub w necie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zamawiam ubrania do karmienia na zalando. Te co mam od nich są nawet ok i cenowo wychodziły ok (szczególnie, że były na wyprzedaży)

Wczoraj mały dał nam popalić. Płakał od 17 do 3 nad ranem. Dopiero jak mu się porządnie odbiło i znowu nakarmiło to zasnął. Mam wrażenie, że przez ostatnie dwa dni karmiłam go co jakąś godzinę. Byłam wykończona i zła, przez to karmienie nie było zbyt fajnym przeżyciem dla nas obojga. Potem spał 6 godzin a moje piersi były strasznie przepełnione rano.
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 19:08   #2023
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ja też musze poszukać jakiś ubrań do karmienia i stanika tylko nie mam czasu zasiąść do laptopa a na telefonie nie lubie przeglądać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 19:13   #2024
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez xPsychox Pokaż wiadomość
Witam się urodzinowo!
nieco spozniona, ale co tam! wszystkiego najlepszego!

my powoli poznajemy sie z Dominikiem
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 19:24   #2025
xPsychox
Rozeznanie
 
Avatar xPsychox
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nowa Ruda
Wiadomości: 538
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Dziękuję za życzenia!
Moje dziecko dzisiaj cały czas śpi i budzi się tylko na jedzenie! Aż się boję, że mu się coś przestawiło i w nocy nie będzie spał... A jutro ostatni raz przychodzi położna a do tego jeszcze ksiądz po kolędzie, ciekawe co powie na nieślubne dziecko i czy nam ochrzci
Co do karmienia to ja nie cierpię tych staników, u mnie najlepiej sprawdza się stanik sportowy i zwykła koszulka na ramiączkach. Ale ja też jak karmie 'przy ludziach' to wychodzę do innego pomieszczenia, więc mogę się do woli roznegliżować
Dziewczyny, kiedy można zacząć smarować blizne po cc? I co ewentualnie polecacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
20.12.2018 - Marcel
xPsychox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 20:20   #2026
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Ja też musze poszukać jakiś ubrań do karmienia i stanika tylko nie mam czasu zasiąść do laptopa a na telefonie nie lubie przeglądać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stanik kupiłam na allegro, bardzo fajny firmy alles, model chi-chi, usztywniany ale nie push up. Rozmiar taki jak nosiłam przed ciążą i jest ok. Jeszcze sobie jasny sprawie. Mam 2 z hm miękkie ale to noszę po domu non stop.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Właśnie, czym smarujecie brzuszki, uda i pośladki żeby ujedrnic skórę?
Czy u Was też maluchy tak marudzą jak nasz? zje, siku albo kupa, nie chce spać i tak schodzi godzina lub dwie i znowu chce jeść? U nas już oprócz nocy takie marudzenie w dzień. Nie umiem tego ogarnąć. Nie wysypiamy się i zaraz dojdzie do tego że w dzień też nic nie zrobimy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 21:03   #2027
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Ja smaruje skórę olejkiem że słodkich migdałów i balsamem Elancyl.

Dziewczyny, a ma któraś z Was monitor oddechu? Rozważam zakup, ale nie wiem na jaki model się zdecydować. Angelcare nie jest na chwile obecną sprzedawany w Polsce (info ze strony), wiec mysle o Babysense. Moze ktoras ma i używa?
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 21:22   #2028
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Stanik kupiłam na allegro, bardzo fajny firmy alles, model chi-chi, usztywniany ale nie push up. Rozmiar taki jak nosiłam przed ciążą i jest ok. Jeszcze sobie jasny sprawie. Mam 2 z hm miękkie ale to noszę po domu non stop.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Właśnie, czym smarujecie brzuszki, uda i pośladki żeby ujedrnic skórę?
Czy u Was też maluchy tak marudzą jak nasz? zje, siku albo kupa, nie chce spać i tak schodzi godzina lub dwie i znowu chce jeść? U nas już oprócz nocy takie marudzenie w dzień. Nie umiem tego ogarnąć. Nie wysypiamy się i zaraz dojdzie do tego że w dzień też nic nie zrobimy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki, zobacze sobie te staniki. Nasza marudzi coraz więcej między karmieniami i mi się wydaje że co chwile chce jeść.
Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Ja smaruje skórę olejkiem że słodkich migdałów i balsamem Elancyl.

Dziewczyny, a ma któraś z Was monitor oddechu? Rozważam zakup, ale nie wiem na jaki model się zdecydować. Angelcare nie jest na chwile obecną sprzedawany w Polsce (info ze strony), wiec mysle o Babysense. Moze ktoras ma i używa?
My nie mamy,a co Cię skłania do zalupu monitora?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-13, 21:46   #2029
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Stanik kupiłam na allegro, bardzo fajny firmy alles, model chi-chi, usztywniany ale nie push up. Rozmiar taki jak nosiłam przed ciążą i jest ok. Jeszcze sobie jasny sprawie. Mam 2 z hm miękkie ale to noszę po domu non stop.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Właśnie, czym smarujecie brzuszki, uda i pośladki żeby ujedrnic skórę?
Czy u Was też maluchy tak marudzą jak nasz? zje, siku albo kupa, nie chce spać i tak schodzi godzina lub dwie i znowu chce jeść? U nas już oprócz nocy takie marudzenie w dzień. Nie umiem tego ogarnąć. Nie wysypiamy się i zaraz dojdzie do tego że w dzień też nic nie zrobimy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, u nas też takie marudzenie dość często.

Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-13, 21:53   #2030
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Ja smaruje skórę olejkiem że słodkich migdałów i balsamem Elancyl.

Dziewczyny, a ma któraś z Was monitor oddechu? Rozważam zakup, ale nie wiem na jaki model się zdecydować. Angelcare nie jest na chwile obecną sprzedawany w Polsce (info ze strony), wiec mysle o Babysense. Moze ktoras ma i używa?
My mamy Babysense 7 i jesteśmy zadowoleni. Śpimy spokojnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Dodam że gdyby nie ten monitor oddechu to co chwile bym biegała sprawdzać czy z małym wszystko ok. Tak jest mi trochę lżej ale ja panikara jestem. Monitor oddechu ściąga oddech nawet jak mały na przewijaku nalozeczkowym leży, tzn gdy go przewijam i zapomnę monitor wyłączyć, to nadal miga na zielono. Jeśli się zapomni wyłączyć po wyjęciu dziecka z łóżeczka to po 12 sekundach zaczyna migac na czerwono i jest sygnał. Śmiejemy się z TŻtem że telefon do Wiktorka dzwoni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Jeszcze chciałam Was zapytać- czy u Was zdarza się że dziec lekko zapłacze przez sen, a zanim dojdziecie do lozeczka, to już smacznie dalej śpi? Z czego to może wynikać? stres u Malucha?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-14, 02:58   #2031
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Moj tak robi, zaplacze pare sekund i spi dalej. Moze mu sie cos sni? Albo sie przebudzil i nie ogarnia ale ze spac sie chce to znowu zasypia. W sumie tylko w nocy tak robi.
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-14, 06:33   #2032
kamaska
Rozeznanie
 
Avatar kamaska
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 902
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

My nie mamy monitora oddechu. Zastanawiałam się w ciąży czy kupowac ale jak przeczytałam w pubmedzie artykuł że w rzeczywistości monitory nie zmniejszają umieralności z powodu nagłej śmierci lozeczkowej i w badaniach umieralności w populacji dzieci z monitorem i bez jest taka sama to sobie odpuściłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:33 ---------- Poprzedni post napisano o 07:32 ----------

Cytat:
Napisane przez 2Tusiak Pokaż wiadomość
Moj tak robi, zaplacze pare sekund i spi dalej. Moze mu sie cos sni? Albo sie przebudzil i nie ogarnia ale ze spac sie chce to znowu zasypia. W sumie tylko w nocy tak robi.
Nelka też tak robi prawie przy każdej drzemce czy w trakcie snu nocnego. Zaplacze, mama biegnie z kuchni a ta dalej słodko śpi. U nas to niezależne od pory dnia czy nocy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-14, 08:01   #2033
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

U nas mała to różne dźwięki wydaje przez sen, czasem mamy niezła polewke z niej bo jak kura pieje i tez zaplacze ja wstaje a ona śpi, albo ma takie coś jakby ją coś wystraszylo podczas snu i to dość często.

A marudzenie jasne. Dziś w nocy nie spala od 23 do 2.30 bo tak potem wstała o 5.30 i 8.30

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-14, 08:28   #2034
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Stanik kupiłam na allegro, bardzo fajny firmy alles, model chi-chi, usztywniany ale nie push up. Rozmiar taki jak nosiłam przed ciążą i jest ok. Jeszcze sobie jasny sprawie. Mam 2 z hm miękkie ale to noszę po domu non stop.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Właśnie, czym smarujecie brzuszki, uda i pośladki żeby ujedrnic skórę?
Czy u Was też maluchy tak marudzą jak nasz? zje, siku albo kupa, nie chce spać i tak schodzi godzina lub dwie i znowu chce jeść? U nas już oprócz nocy takie marudzenie w dzień. Nie umiem tego ogarnąć. Nie wysypiamy się i zaraz dojdzie do tego że w dzień też nic nie zrobimy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nasz Wiktor też marudzi sporo. Wczoraj to w ciągu całego dnia spał może trzy godziny bo tak to albo jadł albo marudził albo pampers.
Jeszcze miałam wcziraj gorączkę i jedna pierś mi się zaklinowala byłam ledwo żywa. Kapusta poszła w ruch i małego przystawialam bo laktator nie mógł tego ściągnąć mam nadzieję że dziś będzie ok bo jeszcze mnie trochę boli ta pierś.

Apap można brać w trakcie karmienia? On ma paracetamol chyba i bezpieczny jest?

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-14, 10:50   #2035
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
Nasz Wiktor też marudzi sporo. Wczoraj to w ciągu całego dnia spał może trzy godziny bo tak to albo jadł albo marudził albo pampers.
Jeszcze miałam wcziraj gorączkę i jedna pierś mi się zaklinowala byłam ledwo żywa. Kapusta poszła w ruch i małego przystawialam bo laktator nie mógł tego ściągnąć mam nadzieję że dziś będzie ok bo jeszcze mnie trochę boli ta pierś.

Apap można brać w trakcie karmienia? On ma paracetamol chyba i bezpieczny jest?

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
Tak można, ibuprom też.

Miłosz też poplakuje przez sen, dość często też meczy jak koza

Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-14, 11:04   #2036
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Dzięki, zobacze sobie te staniki. Nasza marudzi coraz więcej między karmieniami i mi się wydaje że co chwile chce jeść. My nie mamy,a co Cię skłania do zalupu monitora?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Naczytałam się o SIDS i nie potrafię wyluzować, tym bardziej, że jak synek się urodził to przez kilka sekund nie oddychał, musiał być odśluzowany i dostał na wejściu 7 pkt. Później było już lepiej, ale raz na jakiś czas się zastanawiam czy to na pewno na niego nie wpłynie. Odkąd się urodził ma taki charczący oddech, sapie, czasem wręcz szczeka. W szpitalu pediatrzy stwierdzili, że wszystko jest ok i u takich maluchów często się obserwuje taki oddech. Położna środowiskowa kazała nam nie słuchać i spać :P. Jutro wizyta patronażowa - zobaczymy co powie pediatra.


Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
My mamy Babysense 7 i jesteśmy zadowoleni. Śpimy spokojnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Dodam że gdyby nie ten monitor oddechu to co chwile bym biegała sprawdzać czy z małym wszystko ok. Tak jest mi trochę lżej ale ja panikara jestem. Monitor oddechu ściąga oddech nawet jak mały na przewijaku nalozeczkowym leży, tzn gdy go przewijam i zapomnę monitor wyłączyć, to nadal miga na zielono. Jeśli się zapomni wyłączyć po wyjęciu dziecka z łóżeczka to po 12 sekundach zaczyna migac na czerwono i jest sygnał. Śmiejemy się z TŻtem że telefon do Wiktorka dzwoni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Jeszcze chciałam Was zapytać- czy u Was zdarza się że dziec lekko zapłacze przez sen, a zanim dojdziecie do lozeczka, to już smacznie dalej śpi? Z czego to może wynikać? stres u Malucha?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jak sie go wyłącza? Trochę się własnie boje, że w nocy będę zapominać. Nasz mały też tak robi. My mamy dostawkę i często jest tak, że on zakwili, ja wyciągnę rękę tylko i on już śpi dalej.
Cytat:
Napisane przez kamaska Pokaż wiadomość
My nie mamy monitora oddechu. Zastanawiałam się w ciąży czy kupowac ale jak przeczytałam w pubmedzie artykuł że w rzeczywistości monitory nie zmniejszają umieralności z powodu nagłej śmierci lozeczkowej i w badaniach umieralności w populacji dzieci z monitorem i bez jest taka sama to sobie odpuściłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:33 ---------- Poprzedni post napisano o 07:32 ----------

Nelka też tak robi prawie przy każdej drzemce czy w trakcie snu nocnego. Zaplacze, mama biegnie z kuchni a ta dalej słodko śpi. U nas to niezależne od pory dnia czy nocy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie też czytałam, że te monitory niewiele dają, ale powiem szczerze, że nie do końca to rozumiem. Czy to nie jest tak, że SIDS to śmierć spowodowana zatrzymaniem krążenia czyli brakiem oddechu a monitor wykrywa brak oddechu i jest nas w stanie o tym powiadomić? Oczywiście wiem, że samo powiadomienie nic nie da, bo potem rodzic sam musi zadziałać. Chyba że chodzi o to, że w przypadku tej śierci łóżeczkowej już nic nie da się zrobić . Sorry, że rozgrzebałam taki nieprzyjemny temat.
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-14, 11:09   #2037
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Lust nas też charczy, kicha i położna mówiła że to normalne ale ja za każdym razem i tak zawału dostaje. W środę byliśmy na patronazu i po osluchaniu było ok

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-14, 11:19   #2038
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
Lust nas też charczy, kicha i położna mówiła że to normalne ale ja za każdym razem i tak zawału dostaje. W środę byliśmy na patronazu i po osluchaniu było ok

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
To chyba faktycznie muszę wyluzować i przestać tyle czytać . Zobaczę jeszcze co nam jutro powie lekarz.


Dziewczyny, a macie jakiś dobry patent na obcinanie paznokci? U nas nawet obcinanie na śpiocha kończy się darciem, machaniem rączkami i w efekcie mały drapie siebie i nas też.
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-14, 11:37   #2039
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
To chyba faktycznie muszę wyluzować i przestać tyle czytać . Zobaczę jeszcze co nam jutro powie lekarz.


Dziewczyny, a macie jakiś dobry patent na obcinanie paznokci? U nas nawet obcinanie na śpiocha kończy się darciem, machaniem rączkami i w efekcie mały drapie siebie i nas też.
Mi ciężko wyluzować. Ale czyszcze mu nos codziennie woda morska a potem odciagam i tam jest czysto więc mam nadzieję że jest dobrze

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-14, 11:43   #2040
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamy grudniowe 2018 cz. 3 :-)

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
Mi ciężko wyluzować. Ale czyszcze mu nos codziennie woda morska a potem odciagam i tam jest czysto więc mam nadzieję że jest dobrze

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
A to my też tak robimy. Czasem coś wyciągniemy, ale raczej jakieś pojedyncze kozy a nie konkretną wydzielinę.
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-27 20:15:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:24.