Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-28, 17:13   #2041
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez starlit Pokaż wiadomość
Hej, udzielam sie tu 1. raz, jestem teraz na diecie MŻ+WR i chcialam podac do oceny moj jadlospis z dzisiaj

R:
Śniadanie: 1 grahamka z maslem i szynka z indyka, 1 pomidor
(WF - 40 min siatkowka)
Obiad: spory talerz krupniku + szklanka soku pomaranczowego
(30 min rowerek)
Podwieczorek: krem z kury knorr
Kolacja: salatka grecka z sosem winegret

wiem, ze niby powinno byc 5 posilkow, ale jakos nie lubie jesc w szkole szczegolnie ze obiad jem dosc wczesnie
1 raz..ok...
a czytalas regulamin?
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-28, 17:19   #2042
starlit
catch me if I fall.
 
Avatar starlit
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15 517
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
1 raz..ok...
a czytalas regulamin?
owszem czytalam, jesli cos nie tak napisalam to przepraszam, prosilabym o konkretne uwagi i rady
__________________
starlit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-28, 17:29   #2043
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez starlit Pokaż wiadomość
owszem czytalam, jesli cos nie tak napisalam to przepraszam, prosilabym o konkretne uwagi i rady

W imieniu wszystkich moderatorek Dietetyki proszę też o nie umieszczanie w wątku jadłospisów głodówkowych (poniżej 1000kcal), bo:

Cytat:
ten wątek jest również inspiracją dla niektórych dziewczyn, a nie byłoby dobrze, gdyby zaczęły się wzorować na kimś, kto wyniszcza swój organizm, stosując głodówki. To jest forum publiczne i musimy brać odpowiedzialność za swoje słowa.
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-28, 17:33   #2044
Anianiani
Raczkowanie
 
Avatar Anianiani
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 271
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

U/R

Śn: Owsianka z czterech łyżek z malinami, wiórkami kokosowymi, suszonym ananasem i jogurtem naturalnym; kawa z mlekiem.

IIśn: Sałatka z pomidorów, papryki, cebuli i oliwek + kromka razowca na zagrychę.

Ob: Spaghetti wegetariańskie: makaron razowy, kostka sojowa i sosik ze świeżych pomidorów własnej roboty.

P: Wieśniak lekki z wkrojoną gruszką, odrobiną miodu i dużą garścią orzechów włoskich; kawa z mlekiem.

K: Kromka żytniego z jajkiem na twardo, sałatą, pomidorem i cebulką + porcja fasolki szparagowej.

Proszę o ocenę
Anianiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-28, 17:35   #2045
starlit
catch me if I fall.
 
Avatar starlit
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15 517
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

sama salatka grecka z sosem (50g) ma ok 400 kcal (sos winegret ma ok 650 kcal/100g), wiec na pewno to nie mniej niz 1000 kcal. W kazdym razie nie mialam w zamiarze nikogo urazic ani zachecac do ekstremalnych diet, w razie potrzeby moge zedytowac posta

nie mam najmniejszego zamiaru sposowac zadnych restrykcyjnych diet, a zdrowo sie odzywiac i duzo ruszac, liczylam na to z otrzymam tu jakies rady co zmienic i ulepszyc.
przepraszam za ot...
__________________
starlit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-28, 18:06   #2046
Anarchia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 676
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

bylam juz podlamana ale jezeli dzisiaj zjem juz tylko twarog z nasionkami to moze da rade?
look
R (jak na taka mala osobe jak ja na takich ilosciach sie schudnie to trzeba miec chyba metabolizm bociana...)
1. dwie kromki pumpernikla jedna z freskiem i jogurtem druga z rolada ustrzycka- 2 plasterki po 10g, duzo warzyw, reszta jogurtu z platkami i kawalkiem jablka (ten 93kalorie na 150g)
2. talerz barszczu z buraczkami startymi, zabielany, trzy kawalki ryby smazonej, 2 lyzki ryzu bialego z lyzka sosu pieczeniowego, troche buraczkow, ogorek malosolny i miseczka pomidorow ze smietana, potem jakies 4 garscie malin i 4 brzoskwinki male
3. 6 sliwek, jogobella light truskawkowa, serek homo naturalny, otreby, i pol grahamki bogato obsmarowanej freskiem (podluzna grahamke kroilam w plasterki i tak jadlam i jadlam az cala zjadlam ;P) warzywka
4. no i tego twarogu powiedzmy 100g z pestkami dyni albo pomidorem

ja tak sobie na oko liczylam i faktycznie ponizej 1500 tu jest? bo mi ciezkawo troche
eh ale to jest moje utrzymanie a ja dwa kilo jeszcze chce zgubic
Anarchia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-28, 19:01   #2047
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Anarchia Pokaż wiadomość
bylam juz podlamana ale jezeli dzisiaj zjem juz tylko twarog z nasionkami to moze da rade?
look
R (jak na taka mala osobe jak ja na takich ilosciach sie schudnie to trzeba miec chyba metabolizm bociana...) <-ejjj mała a po co Ci ta erka, co? po co się tak katować psychicznie i fizycznie z Twoją figurą? ;>
1. dwie kromki pumpernikla jedna z freskiem i jogurtem druga z rolada ustrzycka- 2 plasterki po 10g, duzo warzyw, reszta jogurtu z platkami i kawalkiem jablka (ten 93kalorie na 150g) ok, fajnie. choc jablko moglo wpasc całe - chyba, że to była czesc jogurtu a ja zle zrozumialam
2. talerz barszczu z buraczkami startymi <-super, zdrowo, zabielany, trzy kawalki ryby smazonej, 2 lyzki ryzu bialego z lyzka sosu pieczeniowego, troche buraczkow, ogorek malosolny i miseczka pomidorow ze smietana, jest ok. szkoda, że ryż biały. a rybka smażona na oliwie ? uwazaj na polaczenie tłuszcze+wegle, ale o tym wiesz potem jakies 4 garscie malin i 4 brzoskwinki male ok
3. 6 sliwek, jogobella light truskawkowa, serek homo naturalny, otreby, i pol grahamki bogato obsmarowanej freskiem (podluzna grahamke kroilam w plasterki i tak jadlam i jadlam az cala zjadlam ;P) warzywka chyba zbyt dużo białka uwazaj także z cukrami prostymi popołudniu
4. no i tego twarogu powiedzmy 100g z pestkami dyni albo pomidorem zjedz z nasionami

ja tak sobie na oko liczylam i faktycznie ponizej 1500 tu jest? bo mi ciezkawo troche
eh ale to jest moje utrzymanie a ja dwa kilo jeszcze chce zgubic
słuchaaaaj, strasznie dużo nabiału. może znajdź sobie zamienniki jakieś: tuńczyk, orzechy, soja, tofu jak lubisz, miesko poza tym - podoba mi się, fajnie i na luzie. kalorii niestety nie policzę, bo nie znam gramatury i nie mam do tego głowy.
nie wiem, czy to Twoja redukcja, czy utrzymanie, jesli chcesz schudnac, to może unikaj zabielanych zup i zredukuj ilosc owoc?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-28, 20:04   #2048
Anarchia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 676
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Izaa no ja wiem ze na luzie no i ladnie to wyglada na pismie bo kolorowo i smacznie ale kurde to jest moje utrzymanie a ja na redukcji dopiero tydzien wytrzymalam wstyd a moja figura need some lifting now ;d przed powrotem na studia chce sie obkurczyc bo sie w dzinsy nie dopinam, takze poograniczam ten tydzien wegle proste jak podolam ;/ i nie krzyczcie- biore linee, hamuje mi apetyt na slodkie, tak mi sie wydaje.
'pokatuje sie' troche i bede miec luz w majtach (czyt. nie bede sie przejmowac figura) bo tak to chodze i pozrzęduje czasem
gramatura tez u mnie lezy i kwiczy wszystko zaokraglam ;d
Anarchia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-28, 20:12   #2049
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

No to teraz ja
MOJE Wielkie UUUU

I ŚNIADANIE:
Mega Owsianka na mleczku:
- 4 łyżki owsianych, łyzka otręb i lnu mielonego, garść fitessów
+ duuużo malin (ok 300g)
+ wiórki kokosowe, miód i cynamon

II ŚNIADANIE :
Podwójna kanapka razowca z
-szynką z indyka, pomidorem ogórem i jajkiem
-jabłko i śliwki

OBIAD:
1)Fasolka szparagowa z przecierem z pomidorów( domowej roboty )
2)Gotowana pierś z kurczoka, makaron z sosem pomidorowym, kalafiorek,surówka z kapusty

malinki i śliwki

PODWIECZOREK:
Sałatka z pomidora, ogórka kiszonego i wieśniaka
2 kromki razowca zapieczone w piekarniku z:
- z papryką pomidorem i szynką
- pomidorem, wieśniakiem i oregano ( oczywiście dużo ketchupu)
+ jabłko zapiekane w piekarniku z ogromną ilością cynamonu

KOLACJA
2 naleśniki z
- jabłkiem i cynamonem (podprażonym na patelni) wiórkami kokosowymi i roztopioną czekoladą

Oceni ktoś??
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-28, 20:19   #2050
pyskatka89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śródmieście
Wiadomości: 822
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Moje po-weekendowe U.
tak jak myślałam, z weekend poszalałam. I z jedzeniem, i z piciem, i ogólnie z zabawą
Teraz czas powrócić do świata żywych.

Śn. na czczo herbata z miodem i cytryną, potem nieprzyzwoicie duży kawałek jabłecznika z grubo pokrojonych jabłek, z kruszonką i lukrem, kakao na mleku 2% (wiem, średnie śniadanie, ale jeszcze u TŻ'ta, a on tak jada ;p)

później gruszka, twarda, jak guguła.

II Śn
: kromka razowca z masłem, sałatą, koperkowym pasztetem sojowym i czerwoną papryką, serek homo nat ze słonecznikiem i orzechami włoskimi

Ob:
mieszanka fasolowa z marchewką do gotowania na parze (400g), kilka różyczek kalafiora z tuńczykiem wsw, polane bułką tartą i masełkiem; herbata miętowa

Pod
: duża pomarańcza, kawa z mlekiem 2%

Kol:
3 tymbaliki z szynki konserwowej i pasty jajeczno-chrzanowej, kilka łyzek sałatki warzywnej (pomidor, kukurydza, papryka, szczypiorek, ogórek itp) z klasza kus-kus i sosem ziołowym na basie majonezu (kupny); gorzka herbata z ctytryną

i jaak ?
__________________
Your future starts today, not tomorrow.

najtrudniej być piękną dla siebie.
ot tak.
pyskatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-28, 20:21   #2051
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez MalaLejdi Pokaż wiadomość
No to teraz ja
MOJE Wielkie UUUU

I ŚNIADANIE:
Mega Owsianka na mleczku:
- 4 łyżki owsianych, łyzka otręb i lnu mielonego, garść fitessów
+ duuużo malin (ok 300g)
+ wiórki kokosowe, miód i cynamon

II ŚNIADANIE :
Podwójna kanapka razowca z
-szynką z indyka, pomidorem ogórem i jajkiem
-jabłko i śliwki

OBIAD:
1)Fasolka szparagowa z przecierem z pomidorów( domowej roboty )
2)Gotowana pierś z kurczoka, makaron z sosem pomidorowym, kalafiorek,surówka z kapusty

malinki i śliwki

PODWIECZOREK:
Sałatka z pomidora, ogórka kiszonego i wieśniaka
2 kromki razowca zapieczone w piekarniku z:
- z papryką pomidorem i szynką
- pomidorem, wieśniakiem i oregano ( oczywiście dużo ketchupu)
+ jabłko zapiekane w piekarniku z ogromną ilością cynamonu

KOLACJA
2 naleśniki z
- jabłkiem i cynamonem (podprażonym na patelni) wiórkami kokosowymi i roztopioną czekoladą

Oceni ktoś??
Cytat:
Napisane przez pyskatka89 Pokaż wiadomość
Moje po-weekendowe U.
tak jak myślałam, z weekend poszalałam. I z jedzeniem, i z piciem, i ogólnie z zabawą
Teraz czas powrócić do świata żywych.

Śn. na czczo herbata z miodem i cytryną, potem nieprzyzwoicie duży kawałek jabłecznika z grubo pokrojonych jabłek, z kruszonką i lukrem, kakao na mleku 2% (wiem, średnie śniadanie, ale jeszcze u TŻ'ta, a on tak jada ;p)

później gruszka, twarda, jak guguła.

II Śn
: kromka razowca z masłem, sałatą, koperkowym pasztetem sojowym i czerwoną papryką, serek homo nat ze słonecznikiem i orzechami włoskimi

Ob:
mieszanka fasolowa z marchewką do gotowania na parze (400g), kilka różyczek kalafiora z tuńczykiem wsw, polane bułką tartą i masełkiem; herbata miętowa

Pod
: duża pomarańcza, kawa z mlekiem 2%

Kol:
3 tymbaliki z szynki konserwowej i pasty jajeczno-chrzanowej, kilka łyzek sałatki warzywnej (pomidor, kukurydza, papryka, szczypiorek, ogórek itp) z klasza kus-kus i sosem ziołowym na basie majonezu (kupny); gorzka herbata z ctytryną

i jaak ?
obie ekstra!
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-28, 21:40   #2052
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

U
  • miseczka płatków jogurtowo-jabłkowych,z mlekiem 0,5%,kanapka razowca-szynka,sałata.pomidor,ceb ula
  • grahamka z bekonem,majonezem i jajkiem na twardo
  • 1/2 jogurtu natural. Zott, pomidor
  • 3 kawałki pizzy margherita,4 piwka



cholernie zależy mi na ocenie..help
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 03:03   #2053
Anarchia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 676
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
U
  • miseczka płatków jogurtowo-jabłkowych,z mlekiem 0,5%,kanapka razowca-szynka,sałata.pomidor,ceb ula
  • grahamka z bekonem,majonezem i jajkiem na twardo
  • 1/2 jogurtu natural. Zott, pomidor
  • 3 kawałki pizzy margherita,4 piwka



cholernie zależy mi na ocenie..help


oj
pozwole sobie ocenic, jest 4 w nocy nikogo innego tu nie ma ;p
ale za bardzo nie ma czego chwalic, wyglada jak jadlospis osoby ktora nie przejmuje sie jedzeniem, luz jezeli serio sie nie przejmujesz, ale na dluzsza mete takie odzywianie moze miec negatywne skutki- same węgle, białko tylko w szynce i w jajku, sporo tłuszczu- majonez, bekon, pizza, i puste kalorie z piwa i to na noc. nie wiem co to obiad co drugie sniadanie, jezeli pizza na obiad to na wieczor taki posilek tez niebardzo. ja do piwa jak juz jem to salatki a rano mozna na kaca sobie zapodac bezkarnie jakiegos tlusciocha kalorycha
Anarchia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 07:42   #2054
Mimi19906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 210
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Moje wczorajsze dumne P

1. Płatki owsiane 4 łychy + homo + garsc rodzynem + nektarynka+jabłko
Kawa z mlekiem

2. Kroma chleba pełnoziarnistego z nutellą

3. Kasza gryczana 50 g (my love) + pstrąg + surówka z kukurydzą (miała w składzie majonez)

4.Homo z orzechami jabłkiem i nektarynką i cynamonem , Kawa z mleczkiem + Lu go czekoladowe

5. Od 8.00 do 2.00
Serek wiejski z pomidorkami, Kaszka z czekoladą dla dzieci (pół słoiczka), potem miseczka budyniu krówkowego z wiórkami i orzeszkami, LU GO czekladowe 4 szt, i trochę nutelli wyjedzone prosto ze słoika
(miałam dużo nauki w nocy)
Mimi19906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 08:20   #2055
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Mimi19906 Pokaż wiadomość
Moje wczorajsze dumne P

1. Płatki owsiane 4 łychy + homo + garsc rodzynem + nektarynka+jabłko
Kawa z mlekiem

widzialam dumniejsze sniadania;p;p
ale twoje ladne tez;p
platkow bym dala troszke wiecej chyba ze big lychy;p


2. Kroma chleba pełnoziarnistego z nutellą
w szkole??za malo jak na P!!!
dwie kromy! i do tego jakis jogo..owocek..soczek...

3. Kasza gryczana 50 g (my love) + pstrąg + surówka z kukurydzą (miała w składzie majonez)
tu ładnie..choc nie wiadomo ile ryby i salatki...

a deser?

4.Homo z orzechami jabłkiem i nektarynką i cynamonem , Kawa z mleczkiem + Lu go czekoladowe
ładnie..choc troche jakby powtorka ze sniadania...

5. Od 8.00 do 2.00
Serek wiejski z pomidorkami, Kaszka z czekoladą dla dzieci (pół słoiczka), potem miseczka budyniu krówkowego z wiórkami i orzeszkami, LU GO czekladowe 4 szt, i trochę nutelli wyjedzone prosto ze słoika (miałam dużo nauki w nocy)

do serka moglas sobie wziac jakies dwie razowe kromeczki...wegle zlozone...
bo tamto sliczne i smaczneale na pewno mniej sycace i zdrowe..-oczywiscie orzeszki TAK TAK TAK :D
gdyby sniadania byly bogatsze...obiadek z deserkiem i ciut wiekszy i kolacja z chlebkiem to byloby bardzo bardzo dumnie :d
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 15:32   #2056
Black Cat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 188
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

U.

9.30 Sn. owsianka na mleku z 5 łyżek +morele, rodzynki, borówki, zarodki pszenne.
+ kawa z mlekiem2%

12.30 II Sn. kaszka "smakija śmietankowa" z garścią laskowych i wkrojonym kiwi

15.20 Obiad: pierś kurczaka z oliwkami i musztardą + kasza gryczana + sałatka ( oliwa, papryka, pomidor, natka,szczypior)

17 Podwieczork: szarlotka + kawa z mlekiem

20? Kolacja: dwie kromki chleba miodowo-żytniego (grzankii)
z almette ziolowym, łososiem wędzonym, serem zółtym i pomidorem

po. brzoskwiniaaa
Black Cat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 16:53   #2057
GummyKammy
Zakorzenienie
 
Avatar GummyKammy
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 19 100
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Black Cat Pokaż wiadomość
U.

9.30 Sn. owsianka na mleku z 5 łyżek +morele, rodzynki, borówki, zarodki pszenne.
+ kawa z mlekiem2%

12.30 II Sn. kaszka "smakija śmietankowa" z garścią laskowych i wkrojonym kiwi

15.20 Obiad: pierś kurczaka z oliwkami i musztardą + kasza gryczana + sałatka ( oliwa, papryka, pomidor, natka,szczypior)

17 Podwieczork: szarlotka + kawa z mlekiem

20? Kolacja: dwie kromki chleba miodowo-żytniego (grzankii)
z almette ziolowym, łososiem wędzonym, serem zółtym i pomidorem

po. brzoskwiniaaa
Co tu tak cicho dzisiaj?

Black Cat, smacznie i w ogóle najssss świetny jadłospis
__________________
A dziś już nie pamiętam nic, czas uspokoić sny,
Uwolniłam się by żyć, by nie otruć świata smutkiem łez,
Więc nie pytaj mnie...


GummyKammy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 17:12   #2058
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez GummyKammy Pokaż wiadomość
Co tu tak cicho dzisiaj?

Black Cat, smacznie i w ogóle najssss świetny jadłospis
chyba wszyscy dzis w szkole i robocie ;p
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 17:13   #2059
Anarchia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 676
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

no fakt cicho to popisze: ogladalam przed chwila na tvn style taki super program o jedzeniu, taki co robia od razu eksperymenty naukowe na potwierdzenie lub zaprzeczenie jakichs tez o odzywianiu, i czuje w sobie chec do odzywiania zdrowego i madrego! takze zwlekam z podwieczorkiem zeby sobie cos dobrego przyzadzic.

aha a pisze w związku z danonkami- skusilam sie na czteropaczek dzisiaj i nie wiem czy sie nadaja minus ze maja duzo cukru ale maja tez sporo bialka jak na jogurt i malo wegli i podobno duzo wapnia i wit D ;> jeden ma 54kalorie i najwazniejsze ze nie maja zelatyny. na redukcje z wiesniakiem np zjesc hm?

a w tym programie mowili (jak juz pisze to napisze):
- najdluzej syci nas białko (chodzilo glownie o chude mieso)
- tak samo zupa nas na dluzej syci niz posilek staly (zmiksowali na zupe danie ktore w stalej postaci ktos inny jadl) i radzili zeby wlaczyc zupy do jedzenia (bede pichcic sobie zupki! ) (teraz babcia zawsze robi takze w domu mam dobrze;p)
- jedzenie wapnia pomaga wydalac tluszcz- trzeba jesc niskotluszczowy nabiał

nie pamietam co jeszcze hm

Edytowane przez Anarchia
Czas edycji: 2009-09-29 o 17:31
Anarchia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-29, 18:02   #2060
usiulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 4
Exclamation Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Moze ktos mi doradzic czy to wystarczy??

1. kromka chleba ciemnego z pomidorem i ogorkiem/lub avocado
2. duuze jabłko/ grejpfrut
3. tunczyk z pomirorem i ogorkiem ....hm?
4. jakis owoc moze?
zastanawiam sie czy to nie za malo,czytalam inne menu i moje jakos skromnie wyglada...:conf used: ale mysle ze im mniej zjem wiecej schudne? prosze o podpowiedz
usiulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 18:07   #2061
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez usiulka Pokaż wiadomość
Moze ktos mi doradzic czy to wystarczy??

1. kromka chleba ciemnego z pomidorem i ogorkiem/lub avocado
2. duuze jabłko/ grejpfrut
3. tunczyk z pomirorem i ogorkiem ....hm?
4. jakis owoc moze?
zastanawiam sie czy to nie za malo,czytalam inne menu i moje jakos skromnie wyglada...:conf used: ale mysle ze im mniej zjem wiecej schudne? prosze o podpowiedz
czytalas inne jadla ale chyba regulaminu. zasad odzywiania zdrowego itp nie...

bo to co tu napisalas to nawet nie jest glodowka!!!!!!!!!

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
czytalas inne jadla ale chyba regulaminu. zasad odzywiania zdrowego itp nie...

bo to co tu napisalas to nawet nie jest glodowka!!!!!!!!!
aha!!
im mniej bedziesz jesc tymbardziej sobie spieprzysz metabolizm...
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 18:14   #2062
kullii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 123
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

moje dzisiejsze U:
6:30/I-2 kromy orkiszowego z masłem, serem zółtym, rzodkiewką i ogórkiem
9:30/II-soczek marchwiowo-brzoskwiniowy kubuś 300ml
11:30/III-bułka 'finetka' z pestkami słonecznika, posmarowana masłem, z wędliną drobiową i pomidorem
14:20/IV-jogurt z płatkami pszennymi "just fit" (ten z biedronki)
16:20/V-1/2 woreczka ryżu, udko gotowane i duuuzooo brokułów got.
19:30/VI-puszka tuńczyka w kawałkach w.s.w. + kromka wieloziarnistego posmarowana delikatnie maasłem

i jak dzisiaj, może być? Bardzo prosiłabym o ocene BUZIAK!
kullii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 18:28   #2063
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

U
  • kanapka razowca(złożona)-z szynką,sałatą,cebulą
  • serek wiejski ze szczypiorem
  • 3 kostki czekolady,2 delicje
  • talerzyk makaronu gotowanego (świderki) ,zapiekany z topionym serem
  • miseczka bezmięsnej fasolki po bretońsku
  • piwko, jajko na twardo




proszę o ocenkę
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 18:38   #2064
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
czytalas inne jadla ale chyba regulaminu. zasad odzywiania zdrowego itp nie...

bo to co tu napisalas to nawet nie jest glodowka!!!!!!!!!

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------



aha!!
im mniej bedziesz jesc tymbardziej sobie spieprzysz metabolizm...
i kto to mówi ^^

ja się swoim P dzisiaj nie pochwalę, bo jest niesamowicie płynne ._.

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Magdalena0603 Pokaż wiadomość
U
  • kanapka razowca(złożona)-z szynką,sałatą,cebulą
  • serek wiejski ze szczypiorem
  • 3 kostki czekolady,2 delicje
  • talerzyk makaronu gotowanego (świderki) ,zapiekany z topionym serem
  • miseczka bezmięsnej fasolki po bretońsku
  • piwko, jajko na twardo




proszę o ocenkę
mało białka, kolacja zła, mało warzyw, owoców, gdzie jakieś kwasy tłuszczowe zdrowe? sporo śmieci, z pewnością nie dostarczasz organizmowi odpowiedniej ilości witamin i minerałów.
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 18:40   #2065
Black-lulu
Rozeznanie
 
Avatar Black-lulu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 812
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Dawno mnie tu nie było, w sumie chciałam się trochę odgrodzić od dietetyki, patrzec na jedzenie z dystansem, spontanicznie. Chciałabym jednak dzisiaj poprosic o ocenie mojego jadlospisu, ot tak- z ciekawosci. Z góry dziękuję
"U"
I. 35 g cookie crisp ze szklanką mleka 2%, kawa z 1/2 łyżeczką cukru.

W SZKOLE:

II. 2 kromki chleba wieloziarnistego z masłem i szynką, 1 michaszek

III. 2 kromki wieloziarnistego z masłem, kiełbasą krakowską, kawa z automatu z mlekiem b/c

PO POWROCIE DO DOMU:

IV. 2 kluchy parowane, sos, skrzydełko smażone, zasmażana kapusta kiszona

V. Pasek gorzkiej czekolady, banan, ok. 7 śliwek, kawa z mlekiem i 1/2 łyż. cukru

VI. 2 kromki chleba żytniego z masłem, twarogiem półtłustym, maslem, 4 rzodkiewki, herbata rumiankowa
__________________
You talk to God, you're religious. God talks to you, you're psychotic.



http://airellejab.pinger.pl/ Uzewnętrzniam się

https://twitter.com/#!/AirelleJab Tweet Tweet
Black-lulu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 18:41   #2066
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez kullii Pokaż wiadomość
moje dzisiejsze U:
6:30/I-2 kromy orkiszowego z masłem, serem zółtym, rzodkiewką i ogórkiem
9:30/II-soczek marchwiowo-brzoskwiniowy kubuś 300ml
11:30/III-bułka 'finetka' z pestkami słonecznika, posmarowana masłem, z wędliną drobiową i pomidorem
14:20/IV-jogurt z płatkami pszennymi "just fit" (ten z biedronki)
16:20/V-1/2 woreczka ryżu, udko gotowane i duuuzooo brokułów got.
19:30/VI-puszka tuńczyka w kawałkach w.s.w. + kromka wieloziarnistego posmarowana delikatnie maasłem

i jak dzisiaj, może być? Bardzo prosiłabym o ocene BUZIAK!
nie jedz niczego z Biedronki, błagam... BŁAGAM!!!

nie jesz owoców?
mało nnkt
warzywa do kolacji wrzuć póki są...
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 18:51   #2067
mzai25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 176
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

może ja zażuce moim (puki co... bo niemam uż siły...) P:
IŚn. kakao z miodkiem 2kostki gorzkiej czeko z orzechami,
omlet biszkoptowy z (2jaj,3łyżki mąki,łyżką kako na masełku) z serkiem homo.waniliowym (całe 150g) rodzynkami,anansem suszonymi morelami papją, potem grahamka z sezamem na wierzchu pół. z masłem,twrogiem tł. miodem, pół. z masłem twarogiem (urobionym ze śmietaną cebulką i szczypiorem) 2 plastry szyneczki laurowej<3pyszna jest, pomidorkiem i papryką

nutridrink, banan
IIŚn. (w pociągu)
grahamka z masłem pekiską jajem na twardo,łychą sosu s-k i szynką laurową i papryka , kinder maxi king, Danio waniliowy (ten duży) wyjedzony familijnymi śmietanokowymi i capuccino (po pół paczki było:P) 1l soku multiwitamina
2 ogromne kiście winogron (ponad kg...)
O. (uciotki w b.przykrej atmosferze po b.przykrym komentarzu na mój temat)Zupa-krem brokułowa z brokułami i grzankami,
2placki po węgiersku+sałatka
(placek-czyli 2placki ziemniaczane smażone na ogromnej ilości oleju, na jednym chochla gulaszku wołowego z mięsem na to-drugi placek a na niego mieśko,śmietana, ser żółty straty x2) sałtka-pekińska,makaron,majones, kurczak,kukurydza,fasola, groszek,marchew,ogórek,pa pryka, pomidor i fura przypraw i ziół

D.cała miseczka lodów orzech laskowy z polewą toffi i orzechami (ilości ogromne) kawał(ek) sernika z brzoskwiniami z pianka i kruszonka capuccino z podwójną pianką
P.2 naleśniki
-twaróg tł. i nutella
-twaróg tł. homo waniliowy,rodzynki,ananas ,miód i zapewne cuuuukru... polene syropem klonowym; koktajl (kika??) mleko,banan,2 łychy zmielonych orzechów włoskich rodzynki i inne BAKALIE (po orzechach zdycham więc sę nie zmusze na więcej i innych...)
K. 2podwójne tosty,
-masło,biały ser kanapkowy slatos (pełno tł), szynka, 2plastry sera zółtego (pełno tł.) kapka majonezu i ketchupu,papryka szczypior kukurydza
-masło,pieczarki,szynka,2p lastry sera żółtego,kapka majonezu i ketchupu, papryka,szczypior kukurydza
+2nutridrinki(truskawkowe ;p ohydne ja ch.....) po śn,i ob.
amen
zdycham umieram niemoge się ruszyć--boooooli;(
mam już dość do kolacji specjlnie dałam po 2plastry tego sera i tego majonezu... co go niecierpie... eh;( (waga idzie w góre, 70dag na tydzień...)
__________________
żadna mzai mów mi Iza
mzai25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 19:01   #2068
Mimi19906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 210
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Moje Pyy (mam nadzieje):

1sniadanko :
Owsianka (50 g )+homo+ jabłko+nektarynka
Kawa z mlekiem, grachamka z nutellą ,LuGO


2 sniadanie:
2 malutkie kajzerki z nutellą + twaróg wiejski 200g pomarańcza
2 praliny ( i tu ogromny ból żołądka )


Obiad:
(niestety przespałam) bo strasznie mnie bolał żołądek

Kolacja:
1,5 kanapki z białego chleba (tak duża) z szynką, masełkiem, pomidorem, sałatą
Lu go
Serek wiejski z kiwi, teraz postaram się jeszcze budyń zjesć za jakis czas



---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Cytat:
Napisane przez mzai25 Pokaż wiadomość
może ja zażuce moim (puki co... bo niemam uż siły...) P:
IŚn. kakao z miodkiem 2kostki gorzkiej czeko z orzechami,
omlet biszkoptowy z (2jaj,3łyżki mąki,łyżką kako na masełku) z serkiem homo.waniliowym (całe 150g) rodzynkami,anansem suszonymi morelami papją, potem grahamka z sezamem na wierzchu pół. z masłem,twrogiem tł. miodem, pół. z masłem twarogiem (urobionym ze śmietaną cebulką i szczypiorem) 2 plastry szyneczki laurowej<3pyszna jest, pomidorkiem i papryką

nutridrink, banan
IIŚn. (w pociągu)
grahamka z masłem pekiską jajem na twardo,łychą sosu s-k i szynką laurową i papryka , kinder maxi king, Danio waniliowy (ten duży) wyjedzony familijnymi śmietanokowymi i capuccino (po pół paczki było:P) 1l soku multiwitamina
2 ogromne kiście winogron (ponad kg...)
O. (uciotki w b.przykrej atmosferze po b.przykrym komentarzu na mój temat)Zupa-krem brokułowa z brokułami i grzankami,
2placki po węgiersku+sałatka
(placek-czyli 2placki ziemniaczane smażone na ogromnej ilości oleju, na jednym chochla gulaszku wołowego z mięsem na to-drugi placek a na niego mieśko,śmietana, ser żółty straty x2) sałtka-pekińska,makaron,majones, kurczak,kukurydza,fasola, groszek,marchew,ogórek,pa pryka, pomidor i fura przypraw i ziół

D.cała miseczka lodów orzech laskowy z polewą toffi i orzechami (ilości ogromne) kawał(ek) sernika z brzoskwiniami z pianka i kruszonka capuccino z podwójną pianką
P.2 naleśniki
-twaróg tł. i nutella
-twaróg tł. homo waniliowy,rodzynki,ananas ,miód i zapewne cuuuukru... polene syropem klonowym; koktajl (kika??) mleko,banan,2 łychy zmielonych orzechów włoskich rodzynki i inne BAKALIE (po orzechach zdycham więc sę nie zmusze na więcej i innych...)
K. 2podwójne tosty,
-masło,biały ser kanapkowy slatos (pełno tł), szynka, 2plastry sera zółtego (pełno tł.) kapka majonezu i ketchupu,papryka szczypior kukurydza
-masło,pieczarki,szynka,2p lastry sera żółtego,kapka majonezu i ketchupu, papryka,szczypior kukurydza
+2nutridrinki(truskawkowe ;p ohydne ja ch.....) po śn,i ob.
amen
zdycham umieram niemoge się ruszyć--boooooli;(
mam już dość do kolacji specjlnie dałam po 2plastry tego sera i tego majonezu... co go niecierpie... eh;( (waga idzie w góre, 70dag na tydzień...)

Slicznie
Idę się schować z tym moim żarciem kiepskim

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

[QUOTE=Dekas;14503578]nie jedz niczego z Biedronki, błagam... BŁAGAM!!!

Dlaczego ma nie jesc ?? Co jest nie tak z Biedronką ??

Edytowane przez Mimi19906
Czas edycji: 2009-09-29 o 18:57
Mimi19906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 19:03   #2069
kullii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 123
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Dekas-dlaczego?!
kullii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-29, 19:23   #2070
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

U
  1. jajko na miękko,grahamka z polędwicą sopocką,pomidorem,cebulką
  2. 1/2 miseczki tuńczyka wsw z kapką oleju zwykłego,1/2 pudełka homo,wkrojona cebulka
  3. pomidor "zamoczony" w jogurcie Zott naturalnym,spora garść soli
  4. pierś z kurczaka,zapiekana z zupą cebulową Knorra i śmietaną 18%-w naczyniu żaroodpornym-POLECAM!!!!,2 małe ziemniaki,surówka z białej kapusty
  5. 2 lampki wina,kilka garści orzeszków paprykowych,tost z żółtym serem i pieczarkami


ok w miarę??
bardzo proszę o rzetelne komentarze
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:29.