Jestem w ciąży, moje pierwsze objawy - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-08-25, 14:03   #181
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Ja w pierwszej ciąży nie miałam żadnych objawów, okres miałam normalny przez 3 pierwsze miesiące(już będąc w ciąży). Ja zaszłam w ciąże 3 dni po okresie,czyli jest to możliwe. Najlepiej robić test. Bo jak się stresujemy oczekując na okres to on tym bardziej się wydłuża.
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-25, 14:25   #182
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Cytat:
Napisane przez Nel70
Ja w pierwszej ciąży nie miałam żadnych objawów, okres miałam normalny przez 3 pierwsze miesiące(już będąc w ciąży). Ja zaszłam w ciąże 3 dni po okresie,czyli jest to możliwe. Najlepiej robić test. Bo jak się stresujemy oczekując na okres to on tym bardziej się wydłuża.
Mam parę pytań w związku z tym, co piszesz. Jak długo trwały Twoje cykle? Były krótsze niż 26 dni? I czy nie zauważyłaś żadnych "zmian" w okresie, kiedy byłaś już w ciąży? Podobno jest on mniej obfity i trwa nieco krócej, niż zwykły, kiedy nie jest się w ciąży.
Akane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-25, 14:49   #183
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

ja doszłam do wniosku że organizm kobiety jest jedną wielką zagadką ... sa pewne reguły tzn dni płodne, niepłodne, miesiączka ale gdy dochodzi do tego dusza kobiety jej stan emocjonaly, styl zycia to już niczego nie można byc pewnym ...
dowód ... długo staraliśmy się o dziecko i nic ... aż tu nagle okazało się że jestem w ciąży dziwne było to że współżyliśmy raz i to napewno było już po dniach płodnych, nawet lekarz mi mówił że to nie możliwe i miałam ustalone 2 terminy porodu 1 z wyliczeń, 2 dwa tygodnie później na podstawie tego co mówiłam ... a mój synek urodził się w tym pierwszym terminie i nie miał żadnych oznak wcześniactwa ...po wszystkim lekarz mi powiedział że organizm kobiety jest jedną wielką tajemnicą
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-25, 19:06   #184
banza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Cytat:
Napisane przez Nel70
Ja w pierwszej ciąży nie miałam żadnych objawów, okres miałam normalny przez 3 pierwsze miesiące(już będąc w ciąży). Ja zaszłam w ciąże 3 dni po okresie,czyli jest to możliwe. Najlepiej robić test. Bo jak się stresujemy oczekując na okres to on tym bardziej się wydłuża.
czyli moge byc w ciazy !!??
a jezli ja mialam normlanie nie spozniony?a ten drugi okres ktory pszyszedl tak szybko?
blagam niech mi ktos pomoze ??!!
banza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-25, 19:17   #185
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Chciałabym Ci coś napisać,ażeby Cię pocieszyć , ale organizm każdej kobiety jest inny. Możliwe,że nie jesteś w ciąży, zrób jutro test i daj mi znać, bo jestem ciekawa. A także wybierz się do lekarza.
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-25, 20:55   #186
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Nel70: parę postów wyżej prosiłam Cię o udzielenie mi odpowiedzi na parę pytań... rzucisz okiem?
Akane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-25, 21:28   #187
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Cytat:
Napisane przez Akane
Nel70: parę postów wyżej prosiłam Cię o udzielenie mi odpowiedzi na parę pytań... rzucisz okiem?
Już odpowiadam, sorki przeoczyłam. Mam cykle nieregularne od 25 do 27 dni. W czasie ciąży miałam okres trwający zaledwie 3 dni i był znacznie skąpy niż wydzielina krwi w normalnej miesiączce.
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-25, 21:42   #188
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Cytat:
Napisane przez Nel70
Już odpowiadam, sorki przeoczyłam. Mam cykle nieregularne od 25 do 27 dni. W czasie ciąży miałam okres trwający zaledwie 3 dni i był znacznie skąpy niż wydzielina krwi w normalnej miesiączce.
U mnie bylo tak podobnie przy trzecim dziecku a na dodatek test ciazowy wyszedl 2 razy ujemnie Teraz chlopak ma 9 lat
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-26, 05:54   #189
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Cytat:
Napisane przez Nel70
Już odpowiadam, sorki przeoczyłam. Mam cykle nieregularne od 25 do 27 dni. W czasie ciąży miałam okres trwający zaledwie 3 dni i był znacznie skąpy niż wydzielina krwi w normalnej miesiączce.
No, to wszystko się zgadza Taki "okres" trudno nazwac okresem, to raczej plamienie - dlatego zawsze dziwiło mnie określenie "miesiączkowanie w ciąży". Moja znajoma też miała taką sytuację. Dwa dni plamienia od razu ją zaniepokoiły i zrobiła test. Wynik oczywiście pozytywny.
Ja sama też zawsze uważnie obserwuję okres i uspokajam się dopiero wtedy, jak już widzę że jest taki jak zwykle. Skąpe krwawienie i trwające krócej niż cztery dni na pewno bym uznała za coś wybitnie nietypowego, przynajmniej w moim własnym przypadku.
No i cykl - 25-27 dni też w sumie dopuszcza możliwość zajścia w ciążę na początku cyklu, przy czym i tak coś się musiało "namieszać". No ale tak to właśnie bywa przy tym liczeniu dni płodnych Zdecydowanie spokojniejsza jestem łącząc tę metodę z jakąś inną.
Nel70: dzięki za odpowiedź, teraz jestem spokojniejsza (już się bałam, że jednak moja wiedza niezupełnie pokrywa się z tym, co potrafi zdziałać organizm kobiety ).
Akane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-26, 13:35   #190
banza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

a jak bylyscie w ciazy to okres mialyscie w normlanym terminie?
i czy to bylo przy pierwszej ciazy?
czy moze ktoras z was nie miala objawow zadnych w czasie 1 ciazy?
banza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-26, 15:28   #191
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Cytat:
Napisane przez banza
a jak bylyscie w ciazy to okres mialyscie w normlanym terminie?
i czy to bylo przy pierwszej ciazy?
czy moze ktoras z was nie miala objawow zadnych w czasie 1 ciazy?
Ja w czasie 1 ciąży, nie miałam żadnych objawów. Na dodatek przez 3 miesiące miałam okres. Ale był on bardziej skąpy niż normalna miesiączka i trwał tylko 3 dni, ale pojawiał się o terminie, tak jakby to było miesiączkowanie. Czyżbyś była kolejną mamusią? Napisz czy to Twoja 1 ciąża.
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-27, 14:29   #192
banza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

no lwsnie tego niei wiem i ide sie zajerestrowac do lekarza.mam nadzieje ze nie jestem w ciazy bo bym sie zalamala. i jedyny objaw to to ze pojawil sie okres w nieokrsslonym terminie i to mnie jedynie zmartwilo. chodz treal on normlanie jak kazdy inny
banza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-27, 21:15   #193
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Cytat:
Napisane przez banza
no lwsnie tego niei wiem i ide sie zajerestrowac do lekarza.mam nadzieje ze nie jestem w ciazy bo bym sie zalamala. i jedyny objaw to to ze pojawil sie okres w nieokrsslonym terminie i to mnie jedynie zmartwilo. chodz treal on normlanie jak kazdy inny
Głowa do góry, wydaje mi się,że nie jesteś w ciąży, takie objawy,to żadne symptony. Trzymaj się cieplutko i wal do lakarza.
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-29, 21:39   #194
Nogala1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 483
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Cytat:
Napisane przez Akane
To musisz mieć bardzo krótkie cykle... Moim zdaniem przy cyklu np. 30-dniowym zajście w ciążę 2 dni po okresie jest nierealne...
ja własnie mam cykle 30 dniowe także naprawdę jest to możliwe-natura czasem płata figle
Nogala1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-29, 21:55   #195
85_aga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: radom
Wiadomości: 36
GG do 85_aga
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Ja tez mam podobny problem nie mam okresu pomimo tego,że brałam leki ,żeby go wywołac skończyłam brać w zeszły poniedziałek miałam dostać w ciągu 3-5 dni i nadal nie mam ... sama nie wiem co mam myśleć
85_aga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-30, 10:19   #196
wariatka_20
Rozeznanie
 
Avatar wariatka_20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: wieś (ale nie zadupie)
Wiadomości: 600
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

widze że nie tylko ja mam ten problem.Kochane powiedzcie mi po jakim czasie(najkrótszym) można stwierdzić że jest się w ciąży? Tzn po jakim czasie są objawy?
wariatka_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-30, 10:30   #197
Alienor
Raczkowanie
 
Avatar Alienor
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 48
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Cytat:
Napisane przez wariatka_20
widze że nie tylko ja mam ten problem.Kochane powiedzcie mi po jakim czasie(najkrótszym) można stwierdzić że jest się w ciąży? Tzn po jakim czasie są objawy?
Kwestia baaaardzo idywidualna.
już w 1-szych dniach możesz zrobić test.
Alienor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-30, 10:35   #198
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Moja przyjaciółka, która jest położną twierdzi, że pierwsze objawy pojawiają się po 3 tygodniach (nudności, bóle piersi). Ale oczywiście od każdej reguły są wyjątki. Test można zrobić chyba już 3 dni po przypuszczalnym zapłodnieniu, ale im później zrobi się test, tym wynik pewniejszy.
Akane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-30, 10:39   #199
mcdulka
Zadomowienie
 
Avatar mcdulka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rz
Wiadomości: 1 721
GG do mcdulka
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

wedlug literatury fachowej piersi zaczynaja bolec juz kilka dni po zapoldnieniu- ale to chyba u kobiet b. wrazliwych na wszelkie zminay hormonalne
__________________
25. 06. 2011-" "to love and to cherish 'till the death will do us a part"

happiness is on the way.
mcdulka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-30, 12:07   #200
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Typowe objawy ciaży, tydzień po tygodniu : http://www.babyboom.pl/dzieci_0_2/ci..._trymestr.html
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-04, 12:41   #201
85_aga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: radom
Wiadomości: 36
GG do 85_aga
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Cytat:
Napisane przez 85_aga
Ja tez mam podobny problem nie mam okresu pomimo tego,że brałam leki ,żeby go wywołac skończyłam brać w zeszły poniedziałek miałam dostać w ciągu 3-5 dni i nadal nie mam ... sama nie wiem co mam myśleć

W piątek byłam u lekarza, w trakcie badania stwierdzil ze mam powiekszona macice, zrobił mi usg znalazł jakiś maly pęcherzyk... jutro idę do szpitala na dokładniejsze badania jeszcze nic nie wiadomo narazie to tylko podejrzenia, możliwe że mi sie okres zatrzymał a macica powiekszyła sie po zarzyciu provery, po której nadal nie mam okresu, ale jakos mi sie nie wydaje zebym była w ciąży, no ale jutro sie okaze co i jak
85_aga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-08, 12:14   #202
Angie144
Zadomowienie
 
Avatar Angie144
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Wiadomości: 1 522
GG do Angie144 Send a message via Skype™ to Angie144
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

No to i ja się przyłączę do wątku....
Od ponad tygodnia w czasie kiedy okres miał się pojawić miałam jak zwykle takie same objawy, ból brzucha, piersi, bóle w krzyżu - zawsze tak mam. Niestety okres nadal się nie pojawił, a bóle czasem się powtarzają. Bolą mnie piersi i czasem brzuch.
Z moim mężusiem kochaliśmy się 'do końca', w naszą noc poślubną - troszkę nas poniosło ze szczęścia wyjechaliśmy później na wakacje. To było w sierpniu, w okresie między 16-28.08 zdarzały mi się jakieś małe mdłości, ale żadnych wymiotów i bóli nie miałam - może małe problemy z żołądkiem ale to raczej nie ma nic wspólnego.
Nie chce zapeszać, czy robić zamieszania... zdarzało się wcześniej że okres troszkę mi się spóźniał - teraz nie ma go już 10dni. Wiem, powinnam zrobić test, ale chciałbym najpierw wiedzieć co Wy o tym myślicie...
Może przesadzam, w końcu jakaś zmiana klimatu była - byliśmy dwa tyg. nad morzem, no i teraz ten stresik "jestem czy nie jestem"...
Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam serdecznie i czekam na wypowiedzi.
Angie144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-08, 13:23   #203
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Angie tak naprawdę na pytanie czy jestes w ciąży nikt Ci tu jednoznacznie nie odpowie, bo niby skąd mialybyśmy wiedziec. Każda z nas jest inna, inaczej to odczuwa....jedne z nas mają od początku wszystkie książkowe objawy a inne kompletnie żadnych. Radzę iść szybciutko do apteki po test ciążowy i wszystko stanie się jasne , po co snuć przypuszczenia i trzymać się w niepewnosci. Ja tak własnie zrobiłam - jak tylko zaczęłam coś podejrzewac - a pierwszym objawem był u mnie jedynie spóźniający się o kilka dni okres (no, może jeszcze jakies dziwne wewnętrzne przeczucie ) pognałam po test no i okazało się ze przeczucie mnie nie myliło - w marcu będę mamuśką .
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-08, 13:54   #204
Angie144
Zadomowienie
 
Avatar Angie144
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Wiadomości: 1 522
GG do Angie144 Send a message via Skype™ to Angie144
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Szczerze gratuluję!!!
Ja chyba jeszcze trochę poczekam, poczekam do niedzieli jeśli nadal nic - w poniedziałek robię test - napiszę co wyszło!!
Buziaki Pa
Angie144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-12, 08:33   #205
Angie144
Zadomowienie
 
Avatar Angie144
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Wiadomości: 1 522
GG do Angie144 Send a message via Skype™ to Angie144
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Poszłam za Twoją radą Kasiulka i już wiem na pewno, że z moim mężulkiem tak szybciutko postaraliśmy się o potomstwo. Noszę w sobie owoc naszej miłości - i co teraz?? Pewnie powinnam udać się do lekarza, tylko skąd mam wiedzieć który jest najlepszy?! Nie byliśmy na to przygotowani, w naszym mieszkanku szykowaliśmy tylko naszą sypialnie i salonik, a teraz okazuje się że pokoik dla maluszka też trzeba szykować już teraz - cieszymy się z dzidziunia, przychodzi tak nagle i troszke niespodziewanie, jesteśmy na razie w małym szoku ale jednak szczęśliwi - no bo jak może być inaczej, to NASZE maleństwo.
Pozdrawiam serdecznie!!
Angie144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-12, 08:46   #206
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Angie gratulacje !
Powiem ci szczerze ze dla mnie ciąża tez byla ogromnym zaskoczeniem, choc od mojego ślubu minęło juz parę latek , na widok 2 kresek na teście rozryczałam się jak bóbr, a teraz nie mogę sie juz doczekac kiedy wreszcie dzidzia będzie z nami
A co do lekarza to może zrób wywiad wśród znajomych albo ewentualnie popytaj na forach internetowych, np. tu:
http://www.noworodek.pl/modules.php?...file=index&c=7
- powodzenia !
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-12, 09:41   #207
Angie144
Zadomowienie
 
Avatar Angie144
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Wiadomości: 1 522
GG do Angie144 Send a message via Skype™ to Angie144
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Bardzo dziękuję, może coś tu znajdę dla siebie...
Zaskoczenie takie samo, ale mam o tyle gorzej, że jeszcze się w rolę żonki dobrze nie wczułam a tu już mam być mamusią - mam 9 miesięcy na naukę gotowania
Dobrze, że mamy takie forum gdzie można sie zwrócić z każdym problemem, na pewno będę tu teraz częstrzym gościem...
Buziaki dla mam i ich maleństw!!
Angie144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-16, 19:30   #208
klaudia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5
Exclamation Dot.: jestem w ciąży?objawy...

mam takie pytanko..dokladnie tydzien temu.."bawilismy"sie z moim chlopakiem ..bawilismy sie pod kątem nago...i nie doszlo do wytrysku...ani nie kochalismy sie..a okres mialam dostac w niedziele..teraz juz prawie tydzien mija...a ja dalej okresu nie mam..co mam zrobic...??
klaudia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-16, 22:25   #209
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Cytat:
Napisane przez klaudia87
mam takie pytanko..dokladnie tydzien temu.."bawilismy"sie z moim chlopakiem ..bawilismy sie pod kątem nago...i nie doszlo do wytrysku...ani nie kochalismy sie..a okres mialam dostac w niedziele..teraz juz prawie tydzien mija...a ja dalej okresu nie mam..co mam zrobic...??
Skoro nie doszło do wytrysku to o co Ty się boisz...
Okres może się spoźniać z wielu przyczyn - np. przez stres, przeziębienie, oslabienie....
k-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-17, 07:55   #210
klaudia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

ufff kamien z serca mi spadł...ale kiedys mi sie obiło o uszy ze mozna zajsc w ciaze jak nawet nie dojdzie do wytrysku poniewaz zawsze jakis jeden pechowy..plemnik..sie moze wydostac..??a tak do tego to wlasnie jestem przeziembiona..mam duzo stresow w szkole bo same testy przed matura..hmmm..moze przez to?? a i od kilku dni nie spalam poniewaz mialam katar ktory mnie dusil i niestety nie moglam spac...
klaudia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:31.