kredyt studencki w PKO BP - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-01, 17:06   #181
aletoniewazne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 38
Dot.: kredyt studencki w PKO BP

no to fajnie ja tez planuje tak zrobic, ale sytuacja mi sie zmila, zyrant juz nie chce byc zyrantem(wiecie jak to sie z rodzina wychodzi ;p) ale na szczeście(...powiedzmy) mam taka sytuacje w tym roku ze moze nie bedzie on wgl potrzebny tylk BGK calosc poreczy...
powodzenia w takim razie
aletoniewazne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 19:00   #182
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: kredyt studencki w PKO BP

Cytat:
Napisane przez aletoniewazne Pokaż wiadomość
hmm no trudna sprawa, nauka u nas niby za darmo ale ciagle trzeba kombinowac:P
no twoj znajomy ma w sumie racje, wez teraz te3000 kredytu i zaplac sobie za calosc(bo to bedzie juz cala kwota, prawda? u mnie 1 sem kosztuje 2100) a jak ci na wiosne wyplaca zalegle raty kredytu to splacisz sobie caly ten na kwote 3 tysiecy zlotych i potem mozesz juz placic raty a nie calosc wlasnie z transz ktore da ci bank
ale mialas kredyt na 1 stopien, czy nie?
Jeszcze nigdy nie brałam żadnego kredytu. No tak, ale z drugiej strony wiosną będę spłacała kredyt 3000 zł, a jak zapłacę za semestr letni, skoro wypłacają transze po 600 zł, czyli dokładnie tyle ile ma wynieść jedna rata miesięczna za semestr? To takie koło zamknięte. Najgorsze jest to, że pracuję nie po 8h tylko 5h dziennie i zarabiam niecałe 900 zł, a jeszcze płacę za telefon i chodzę na angielski. Rodzice mówią, że w miarę możliwości mi pomogą, ale też nie mogę liczyć na kokosy. Pracę moją lubię, jest fajna atmosfera i nie chciałabym jej zmieniać, tylko ubolewam, ze szefowa nie chce mi zwiększyć etatu. Gdybym miała cały etat to by mi to dużo dało. Normalnie porażka jakaś z tym wszystkim
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 11:06   #183
aletoniewazne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 38
Dot.: kredyt studencki w PKO BP

Ja bym zrobila tak - ale to tylko z mojej perspektywy Ci pisze i na swoim przykladzie - wzielabym ten kredyt 3000 zł i zaplacila sobie za calosc. potem jak ci w lutym wyplaca zalegle transze(czli własnie okolo 3 tys) to splacisz sobie ten kredyt na 3000 zł w calosci. a za letni bedzie płacić co miesiać (a nie z gory za calosc) tymi transzami co ci beda wyplacac na biezaco - pewnie sie spoznisz troche z platnosciami, ale np u mnie na UŁ za dzien spoznienia za warunek(wiec pewnie za zaoczne bedzie podobna kwota) jest 20 groszy :d wiec nawet za mc spoznienia bys nadplacał 6 zł to nie tak duzo
a nie mozesz postarc sie o stypendium socjalne?? moze to cos da
aletoniewazne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 19:49   #184
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: kredyt studencki w PKO BP

Cytat:
Napisane przez aletoniewazne Pokaż wiadomość
Ja bym zrobila tak - ale to tylko z mojej perspektywy Ci pisze i na swoim przykladzie - wzielabym ten kredyt 3000 zł i zaplacila sobie za calosc. potem jak ci w lutym wyplaca zalegle transze(czli własnie okolo 3 tys) to splacisz sobie ten kredyt na 3000 zł w calosci. a za letni bedzie płacić co miesiać (a nie z gory za calosc) tymi transzami co ci beda wyplacac na biezaco - pewnie sie spoznisz troche z platnosciami, ale np u mnie na UŁ za dzien spoznienia za warunek(wiec pewnie za zaoczne bedzie podobna kwota) jest 20 groszy :d wiec nawet za mc spoznienia bys nadplacał 6 zł to nie tak duzo
a nie mozesz postarc sie o stypendium socjalne?? moze to cos da
To oni wypłacą mi zaległe 3000 tys za zimowy semestr? Myślałam, że tylko na letni zaczną wypłacać transze.
Chyba tą pierwszą ratę zapłacę normalnie jakoś z wypłaty i będę mieć jeszcze miesiąc na przemyślenia. A o kredyt studencki i tak się będę starała bo jeszcze prawo jazdy muszę zrobić.
O socjalne też się będę starała oczywiście, zawsze to coś. Tylko nie wiem ile minimalnie socjalnego mogą mi wypłacić. Będę studiować teraz na UE we Wrocławiu i nie wiem jak tam to wygląda.
Dziękuję za rady
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 22:03   #185
aletoniewazne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 38
Dot.: kredyt studencki w PKO BP

Jak ją skladalam na licencjat to do 15.10 skladlo się wniosek i oni właśnie.od lutego czy marca wyplacali i wypłacają całą zaległość powodzenia walcz )
aletoniewazne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 13:36   #186
wiktoria55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 16
Dot.: kredyt studencki w PKO BP

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
A o kredyt studencki i tak się będę starała bo jeszcze prawo jazdy muszę zrobić.
Kredyt Studencki w PKO BP, to rzeczywiście dobry wybór, tym bardziej, że jest tylko 4 banki do wyboru, dwie sieci spółdzielcze i ten włoski PEKAO, czy tam UniCredit, to ja już wolę polski bank i tam też mam kredyt. Autor takiego ebooka z http://kredytstudencki.com.pl też poleca brać w pko, zatem warto próbować, to nic nie kosztuje, a kredyt wspierany przez państwo jest atrakcyjny.
Pamiętaj, że okienko masz tylko od 1X do 15XI i trzeba działać szybko.
wiktoria55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 10:00   #187
Roisin92
Rozeznanie
 
Avatar Roisin92
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Rypin
Wiadomości: 988
Dot.: kredyt studencki w PKO BP

Hej dziewczyny, orientujecie się ile muszę czekać od podpisania aneksu do pierwszej transzy kredytu? W piątek podpisałam aneks o kontynuacji pobierania kredytu na studiach II stopnia i zapomniałam zapytać.
__________________

'Psycho, groupie, coccaine, crazy..'


Roisin92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-13, 11:49   #188
Margot24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 10
Dot.: kredyt studencki w PKO BP

Ja zawsze dostaję z pko pieniądze 10, ale ty 10 podpisałaś aneks, wiec jeśli dotyczył on tylko wydłużenia okresu kredytowania, to powinnaś dostać pieniądze dzisiaj lub jutro. Sprawdź, bo może już masz już kasę na koncie?
Margot24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 19:09   #189
okapi
Rozeznanie
 
Avatar okapi
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 623
Dot.: kredyt studencki w PKO BP

To prawda, że w wypadku zmiany studiów wypłacanie kredytu jest na jakiś czas wstrzymywane? Tzn - ktoś zaczął brać kredyt będąc na kierunku X. Po roku na kierunku X zdecydował się na rezygnację i (natychmiastowe) rozpoczęcie zupełnie innych studiów. Ktoś mi powiedział (niepewne źródło), że wtedy nie będzie dostawał kredytu na I roku nowego kierunku, dopiero od drugiego? Prawda?
okapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 07:30   #190
wiktoria55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 16
Dot.: kredyt studencki w PKO BP

Teraz banku nie interesuje na którym roku studiujesz, ale czy studiujesz. Musisz natomiast poinformować o wszystkim bank i podpisać aneks do umowy. Jeżeli okres studiów się wydłużył, to będziesz musiała do banku ściągnąć też poręczycieli i będą musieli oni zostać ponownie prześwietleni i po pozytywnej decyzji co do ich dochodów będą musieli podpisać umowę. Jeżeli tego nie zrobisz, to kredyt skończą wypłacać z godnie z datami na umowie.
No coś w ten deseń
wiktoria55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 16:05   #191
okapi
Rozeznanie
 
Avatar okapi
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 623
Dot.: kredyt studencki w PKO BP

"dokumenty niezbędne do ustalenia wysokości dochodu na osobę w rodzinie studenta"

mogą być zeznania podatkowe?
okapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-26, 13:03   #192
okapi
Rozeznanie
 
Avatar okapi
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 623
Dot.: kredyt studencki w PKO BP

pytanie do osób, które już kredyt mają - kiedy dostaliście decyzję banku o przyznaniu/nieprzyznaniu?
okapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 15:00   #193
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: kredyt studencki w PKO BP

Cytat:
Napisane przez okapi Pokaż wiadomość
"dokumenty niezbędne do ustalenia wysokości dochodu na osobę w rodzinie studenta"

mogą być zeznania podatkowe?
za zeszły rok, z reguły honorowane są do 30 czerwca roku bieżącego. Czyli albo zaświadczenia o zarobkach, albo może wyciągi z konta?
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-23, 11:05   #194
Misia1203
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 75
Dot.: kredyt studencki w PKO BP

Jak się sytuacja przedstawia w tym roku? Bo moja siostra planuje i nie wie jaki bank ma dobrą ofertę.
Misia1203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 08:09   #195
Sawanl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 103
Dot.: kredyt studencki w PKO BP

http://www.forum-kredytowe.pl/f154/z...7-a-99728.html

Jest kilka zmian w kredytach studenckich na rok 2016/2017. Rat będzie sporo. Można taki kredyt uzyskać jedynie jeśli dochody na członka rodziny wynoszą mniej niż 2500 zł netto Tak wiec odetnie to taką możliwość w przypadku bogatych osób.
Sawanl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 10:45   #196
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: kredyt studencki w PKO BP

Od zawsze był limit dochodu na osobę, teraz ten limit i tak jest dosyć spory.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 10:48   #197
Sawanl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 103
Dot.: kredyt studencki w PKO BP

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Od zawsze był limit dochodu na osobę, teraz ten limit i tak jest dosyć spory.
Wcześniej był mniejszy?
Sawanl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 10:54   #198
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: kredyt studencki w PKO BP

Jak zaczynałam studia 9 lat temu to na pewno limit był niższy.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-27 11:54:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:08.