Popisy waszych "światowych" znajomych:D - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-12, 14:23   #181
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Moja ciotka wszystko kanceluje i nigdy nie pyta czy ktoś czuje się w porządku tylko jesteś ok?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 16:53   #182
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Raz rozmawiałam z jedną koleżanką, która mieszkała w Jukej o zagranicznych sklepach. I mówię coś o Primarku. Nagle ona:
- Primark? Co to Primark?
No to zaczęłam jej tłumaczyć, na co ona nagle:
- Aaaa, PŁEJMAŁK!
Tak samo z innymi sklepami, koleżanka mówi, że była w H i M, a ona oczywiście udaje 10 minut, że kompletnie nie kojarzy sklepu, po czym ją oświeca, że nam chodzi o EJCZ END EM!
strasznie mnie to rozbawilo

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

Cytat:
Napisane przez cottan Pokaż wiadomość
Nie od dziś wiadomo, że jak Polak pojedzie na Zachód i spędzi tam chociaż pół roku, to od razu nabywa zagranicznego akcentu i po powrocie przeżywa szok kulturowy, że ta Polska to taka zaściankowa i tak dziwacznie się tu ludzie zachowują Do założenia wątku zainspirowała mnie moja koleżanka, która:

- po powrocie z Londynu (gdzie przebywała cały aż jeden rok) praktycznie każde zdanie rozpoczyna od "no, jak byłam w LONDON (wymawiane oczywiście z angielskim akcentem), to..."- angielskie słowa, które funkcjonują też w naszym języku, wymawia zawsze z angielskim akcentem, tak samo nazwiska zagranicznych gwiazd, nie powie na przykład Barbra Streisand, tylko "Bałbła Szczłeisand" itp.

- zmyśla jakieś historie, że każdy facet ją tam zapraszał do restauracji najdroższych i z wielkim szacunkiem ją traktował, płacił rachunki i tak dalej, że tam jest jej przyszłość i jej się tam o wiele lepiej żyło, a pojechała tam razem z siostrą do ich ciotki i gnieździły się z jeszcze jedną dziewczyną w małym pokoiku.

-jak jej raz kolega powiedział, żeby spuściła trochę z tonu i wróciła do UK, skoro tam tak super, to powiedziała, że to jest właśnie takie polskie zachowanie, małostkowość i zakompleksienie, bo w Londynie to ludzie się tak nie zachowują i nie pyszczą z byle powodu...

Znam parę osób, które wyjeżdżają, ale tylko ona zachowuje się tak groteskowo... Znacie podobne historie?

niekoniecznie zmysla, w takiej dżungli jaka jest Londyn zyje mnóstwo desperatów, którzy zaczepiają dziewczyny na ulicy i tylko nowoprzyjezdne guły, które chcą się dowartosciowac umawiają się z takimi "lowcami", bo nie zdaja sobie chyba sprawy z tego, ze normalny pewny siebie facet zazwyczaj zyje już w związku i poznal kobiete swojego zycia w innej sytuacji. Nie lazi po Baker Street i nie pyta się z jakiego państwa jesteś i czy jest to Polska

To w ogole pewien nałogowo powtarzający się schemat, kiedy przyjezdza naiwna Miss Sfornych Gaci, po tygodniu już jest na randce ze swoim przelozonym z pizzerni, w której jej kolezanka prace zalatwila i opowiada na Skypie koleżankom jakie to branie ma w tym UK. Potem umawia się z każdym, kto ja zaczepi, po to przecież angielscy książęta. Po roku zachodzi w ciaze i zostaje sama na benefitach i tak zapuszcza korzenie w Anglii, i staje się kolejnym przykładem na to, ze Polki daja na lewo i prawo, choć do Brytyjek się nie umywają nawet w swojej seksualnej rozwiazlosci...

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
Napisane przez rickybobby Pokaż wiadomość
Znajomy po pobycie we Włoszech, stwierdził, że ludzie w Polsce są brzydcy
mieszkam w UK 5 lat i tak, Polacy sa brzydcy
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 17:52   #183
Wtycia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 178
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez Black_Rose Pokaż wiadomość
mieszkam w UK 5 lat i tak, Polacy sa brzydcy
jakoś nie bardzo rozumiem takie zarzuty, że Polacy są brzydcy. zgodzę się, że może nie dbają o siebie tak jak angielscy rówieśnicy ale to nie oznacza że można ich nazwać brzydkimi
__________________
włosy rośnijcie jak na drożdżach!
Wtycia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 17:56   #184
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez Wtycia Pokaż wiadomość
jakoś nie bardzo rozumiem takie zarzuty, że Polacy są brzydcy. zgodzę się, że może nie dbają o siebie tak jak angielscy rówieśnicy ale to nie oznacza że można ich nazwać brzydkimi
A mi się wydaje, że faceci tak do 30 są raczej zadbani Ja w każdym razie nie lubię, jak facet upiększa się jak baba, dbać o siebie i swój wygląd owszem, ale nie do przesady
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 18:30   #185
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

No wlasnie zalezy kto na jaka klase spoleczna patrzy xd bo ja widze duuuzo przystojnych polakow, ale tylko w miejscu pracy. Na ulicy juz nie.

Wyslane przez tapatalk 2

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Tak samo jak angielki z wyzszej klasy nie sa takie jak te zwykle co sie kazdy smieje xd

Wyslane przez tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 18:41   #186
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
No wlasnie zalezy kto na jaka klase spoleczna patrzy xd bo ja widze duuuzo przystojnych polakow, ale tylko w miejscu pracy. Na ulicy juz nie.

Wyslane przez tapatalk 2

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Tak samo jak angielki z wyzszej klasy nie sa takie jak te zwykle co sie kazdy smieje xd

Wyslane przez tapatalk 2
Ale w Polsce to ostatnio jakaś moda na dżentelmenów się zrobiła czy tylko mi się tak wydaje? W drzwiach przepuszczają, miejsca w autobusie ustępują... Czy tylko mi się tak wydaje?
W gimbazie to mnie omal nie wywalili jak się przepychali przede mną, a jeszcze z ryjem wyskoczyli że gdzie ja w ogóle stanęłam.
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 21:17   #187
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez cottan Pokaż wiadomość
Ale w Polsce to ostatnio jakaś moda na dżentelmenów się zrobiła czy tylko mi się tak wydaje? W drzwiach przepuszczają, miejsca w autobusie ustępują... Czy tylko mi się tak wydaje?
W gimbazie to mnie omal nie wywalili jak się przepychali przede mną, a jeszcze z ryjem wyskoczyli że gdzie ja w ogóle stanęłam.
nie wiem, drogi, które regularnie przebywam są wypełnione jedynie bydłem niezależnie od płci ;p
A jak jechałam wczoraj z tobołami to musiałam poprosić gościa żeby zsiadł to się jeszcze obraził
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-12, 23:09   #188
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
nie wiem, drogi, które regularnie przebywam są wypełnione jedynie bydłem niezależnie od płci ;p
A jak jechałam wczoraj z tobołami to musiałam poprosić gościa żeby zsiadł to się jeszcze obraził
No z chamstwem też się można spotkać, tego się nie wypleni, ale parę lat temu to jeszcze można było się nasłuchać inwektyw pod swoim adresem jak się jakiemuś paniczowi tarasowało drogę, a teraz coraz częściej spotykam się z przejawami uprzejmości wobec kobiet. Ale może wyolbrzymiam
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 23:45   #189
Foolishly in Love
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Szczecin/Wielkopolska
Wiadomości: 239
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Coś takiego powinno trafić na profil zagranico, autentyk, moja znajoma:

ja zaspalam na flight na 6 rano w sobote bo piatek night byl zbyt fajny...inny friend juz na lotnisku bedac konsumowal hamburgera zbyt dlugo...a inny nie odnalazl lotniska na czas, bo mgla za duza byla...dajcie zyc kazdy szanujacy sie podroznik at least once misses their flight!!! Czego Wam do Thailand nie zycze bo tiket one way zapewne $$$...!!! enjoy!
Foolishly in Love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 00:09   #190
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez Foolishly in Love Pokaż wiadomość
Coś takiego powinno trafić na profil zagranico, autentyk, moja znajoma:

ja zaspalam na flight na 6 rano w sobote bo piatek night byl zbyt fajny...inny friend juz na lotnisku bedac konsumowal hamburgera zbyt dlugo...a inny nie odnalazl lotniska na czas, bo mgla za duza byla...dajcie zyc kazdy szanujacy sie podroznik at least once misses their flight!!! Czego Wam do Thailand nie zycze bo tiket one way zapewne $$$...!!! enjoy!
Piekne.

Wyslane przez tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 08:02   #191
Rosie Ross
Raczkowanie
 
Avatar Rosie Ross
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 256
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez Foolishly in Love Pokaż wiadomość
Coś takiego powinno trafić na profil zagranico, autentyk, moja znajoma:

ja zaspalam na flight na 6 rano w sobote bo piatek night byl zbyt fajny...inny friend juz na lotnisku bedac konsumowal hamburgera zbyt dlugo...a inny nie odnalazl lotniska na czas, bo mgla za duza byla...dajcie zyc kazdy szanujacy sie podroznik at least once misses their flight!!! Czego Wam do Thailand nie zycze bo tiket one way zapewne $$$...!!! enjoy!
Poezja...

Wysłane za pomocą ciapatalk
__________________
uczę się programowania
Rosie Ross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-13, 08:07   #192
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez Wtycia Pokaż wiadomość
jakoś nie bardzo rozumiem takie zarzuty, że Polacy są brzydcy. zgodzę się, że może nie dbają o siebie tak jak angielscy rówieśnicy ale to nie oznacza że można ich nazwać brzydkimi
hmm, ja wciąż uważam, ze sa jednymi z brzydszych przedstawicieli plci męskiej :P Brytyjczycy sa przystojniejsi (oczywiście zaraz poleje się fala kontry, ze nie ma prawdziwych Brytjczykow, blablabla)
Jest cos bardzo nieatrakcyjnego w twarzach większości Polakow, zwłaszcza tych z zagranicy. Proszę, weźcie trochę na dystans, to co napisze, ale kiedys naukowcy uznali, ze ludzie, którzy maja brzydkie twarze sa albo życiowymi nieudacznikami albo przestępcami, a w przypadku emigrantow się to tez potwierdza :-P w końcu z UK większość jest dlatego, ze w PL rady nie dali
Oczywiście wyjątki potwierdzają regule
Takie offtop :-P
Polki sa ladne, ale nie uważam, ze ladniejsze od innych narodowości, maja pewien specyficzny blysk w oku

---------- Dopisano o 08:07 ---------- Poprzedni post napisano o 08:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Foolishly in Love Pokaż wiadomość
Coś takiego powinno trafić na profil zagranico, autentyk, moja znajoma:

ja zaspalam na flight na 6 rano w sobote bo piatek night byl zbyt fajny...inny friend juz na lotnisku bedac konsumowal hamburgera zbyt dlugo...a inny nie odnalazl lotniska na czas, bo mgla za duza byla...dajcie zyc kazdy szanujacy sie podroznik at least once misses their flight!!! Czego Wam do Thailand nie zycze bo tiket one way zapewne $$$...!!! enjoy!
az się wzruszyłam, niemalże Inwokacja

Edytowane przez Black_Rose
Czas edycji: 2014-08-13 o 08:05
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 08:49   #193
Rozczochrany Jelonek
Przyczajenie
 
Avatar Rozczochrany Jelonek
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 15
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez magdzialenk@ Pokaż wiadomość
No dobra, a jak ktoś się "wychował" na zagranicznej nazwie? To dla niego polskie nazwy tak samo idiotycznie brzmią Nie mówię tutaj o popularnych miejscach jak Londyn czy Paryż oczywiście...
Co to znaczy "wychować się" na zagranicznej nazwie?
I zgadzam się z wcześniejszą wypowiedzią invisible_01
Rozczochrany Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 08:54   #194
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
DMik spoko, ale jednak tęsknię za Natura i Hebe
Jak można tęsknić za Naturą? Toż to najgorsza i najdroższa drogeria wszech czasów Ja DM lubiłam bardzo, mają dużo fajnych jakościowo a tanich rzeczy.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 08:59   #195
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez Black_Rose Pokaż wiadomość
Jest cos bardzo nieatrakcyjnego w twarzach większości Polakow, zwłaszcza tych z zagranicy. Proszę, weźcie trochę na dystans, to co napisze, ale kiedys naukowcy uznali, ze ludzie, którzy maja brzydkie twarze sa albo życiowymi nieudacznikami albo przestępcami, a w przypadku emigrantow się to tez potwierdza :-P w końcu z UK większość jest dlatego, ze w PL rady nie dali
Ja tam uważam, że większość tych osób która wyjechała i coś za granicą osiągneła (nie pracują na zmywaku) daje radę bardziej niż ci którzy tyrają w Pl za 1500 ale za to w zawodzie I jako samica wolę samca bez szkół ale dobrze zarabiającego za granica, niż dobrze wykształconego faceta ale zarabiającego 1500.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 09:08   #196
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez Foolishly in Love Pokaż wiadomość
Coś takiego powinno trafić na profil zagranico, autentyk, moja znajoma:

ja zaspalam na flight na 6 rano w sobote bo piatek night byl zbyt fajny...inny friend juz na lotnisku bedac konsumowal hamburgera zbyt dlugo...a inny nie odnalazl lotniska na czas, bo mgla za duza byla...dajcie zyc kazdy szanujacy sie podroznik at least once misses their flight!!! Czego Wam do Thailand nie zycze bo tiket one way zapewne $$$...!!! enjoy!
Mistrzyni.
Cytat:
Napisane przez Black_Rose Pokaż wiadomość
hmm, ja wciąż uważam, ze sa jednymi z brzydszych przedstawicieli plci męskiej :P Brytyjczycy sa przystojniejsi (oczywiście zaraz poleje się fala kontry, ze nie ma prawdziwych Brytjczykow, blablabla)
Jest cos bardzo nieatrakcyjnego w twarzach większości Polakow, zwłaszcza tych z zagranicy. Proszę, weźcie trochę na dystans, to co napisze, ale kiedys naukowcy uznali, ze ludzie, którzy maja brzydkie twarze sa albo życiowymi nieudacznikami albo przestępcami, a w przypadku emigrantow się to tez potwierdza :-P w końcu z UK większość jest dlatego, ze w PL rady nie dali
Oczywiście wyjątki potwierdzają regule
Takie offtop :-P
Polki sa ladne, ale nie uważam, ze ladniejsze od innych narodowości, maja pewien specyficzny blysk w oku

---------- Dopisano o 08:07 ---------- Poprzedni post napisano o 08:04 ----------


az się wzruszyłam, niemalże Inwokacja

Litości. Nawet jakby na podejście Lombroso spojrzeć z dystansem to i tak jestem w szoku, że można takie głupoty wypisywać.
Dla Ciebie Brytyjczycy sa przystojniejsi, dla mnie niekoniecznie. Jeśli chodzi o wygląd Brytyjczyków i Brytyjek to to, co mnie razi jest zaniebanie zębów (łacznie z kosmicznymi wadami zgryzu) i generalie zaniedbanie ciała.
Pacykowanie mają opanowane dość dobrze (zwłaszcza młodsze pokolenie), ale dbanie o swoje ciało jest dla nich koncepcją często obcą.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 12:19   #197
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jak można tęsknić za Naturą? Toż to najgorsza i najdroższa drogeria wszech czasów Ja DM lubiłam bardzo, mają dużo fajnych jakościowo a tanich rzeczy.

Zwyczajnie. Nie rozumiem szału na Balea, Alverde tez mnie nie zachwyca. Peelingi do ciała praktycznie nie istnieją, jedyne balsamy maja konsystencje wody, a ja wole gęste. W Pl jest o wiele większy wybór kosmetyków pielęgnacyjnych.
Lubie DM, ale jak mam okazje byc w Naturze to sie obkupuje w zapasy


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 12:31   #198
magdzialenk@
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 327
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez Rozczochrany Jelonek Pokaż wiadomość
Co to znaczy "wychować się" na zagranicznej nazwie?
I zgadzam się z wcześniejszą wypowiedzią invisible_01
W sensie, że poznało się dane miasto z zagraniczną nazwą i nie zna się polskiej.
To mimo to na siłę trzeba używać polskiej nazwy jeśli już się ją po jakimś czasie pozna?
magdzialenk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 12:49   #199
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez magdzialenk@ Pokaż wiadomość
W sensie, że poznało się dane miasto z zagraniczną nazwą i nie zna się polskiej.
To mimo to na siłę trzeba używać polskiej nazwy jeśli już się ją po jakimś czasie pozna?
Tak. Bo jeśli mówisz w jakimś języku, to mówisz w tym języku i już. Nie rozumiem co to za filozofia.

Jak byś zawsze mówiła 'włanczać' i 'wziąść', bo myślałaś że to jest poprawnie, a potem ktoś by cię oświecił, że jednak 'włączać' i 'wziąć', to dalej mówiłabyś niepoprawnie, bo tak mówiłaś wcześniej i na tym się wychowałaś?

Polski język nie jest tak ubogi, żebyśmy nie mieli nazw własnych miast.
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-13, 13:12   #200
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez lanavera Pokaż wiadomość
Tak. Bo jeśli mówisz w jakimś języku, to mówisz w tym języku i już. Nie rozumiem co to za filozofia.

Jak byś zawsze mówiła 'włanczać' i 'wziąść', bo myślałaś że to jest poprawnie, a potem ktoś by cię oświecił, że jednak 'włączać' i 'wziąć', to dalej mówiłabyś niepoprawnie, bo tak mówiłaś wcześniej i na tym się wychowałaś?

Polski język nie jest tak ubogi, żebyśmy nie mieli nazw własnych miast.
Forma włanczać jest jak najbardziej dopuszczalna w mowie
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 13:22   #201
Margarita
Rozeznanie
 
Avatar Margarita
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 877
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Raz rozmawiałam z jedną koleżanką, która mieszkała w Jukej o zagranicznych sklepach. I mówię coś o Primarku. Nagle ona:
- Primark? Co to Primark?
No to zaczęłam jej tłumaczyć, na co ona nagle:
- Aaaa, PŁEJMAŁK!
Tak samo z innymi sklepami, koleżanka mówi, że była w H i M, a ona oczywiście udaje 10 minut, że kompletnie nie kojarzy sklepu, po czym ją oświeca, że nam chodzi o EJCZ END EM!
Ja mieszkam w Polsce, ale mówię "ejcz end em", si end ej" i nie widzę w tym nic dziwnego. Jak by mi ktoś powiedział, że był w H i M to bym chwilę potrzebowała, żeby skojarzyć.
Tak samo mówię Filips, Kaszarel, Oszą, Bodi Szop, Burżua itd. bo oryginalne nazwy marek powinny mieć swoją wymowę, podobnie jest z imionami i nazwiskami. Tak jest po prostu poprawnie.

Zgodzę się natomiast, że śmieszne i snobistyczne jest używanie oryginalnych nazw geograficznych, podczas gdy w języku polskim od lat funkcjonują ich polskie odpowiedniki.
Drugim tematem do uciechy jest korporacyjna nowomowa w stylu: "Rifresz dizajnu po dedlajnie i fokusowanie iwentu na nowym targecie". Choć muszę przyznać, że pracując w korporacjach od lat kilkunastu wiem, że większość pracowników tak mówią nie po to, żeby zrobić wrażenie czy zabłysnąć, ale to stało się szarą codziennością służbowych mitingów i telkosów ;-)
Margarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 13:26   #202
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez Margarita Pokaż wiadomość
Ja mieszkam w Polsce, ale mówię "ejcz end em", si end ej" i nie widzę w tym nic dziwnego. Jak by mi ktoś powiedział, że był w H i M to bym chwilę potrzebowała, żeby skojarzyć.
Tak samo mówię Filips, Kaszarel, Oszą, Bodi Szop, Burżua itd. bo oryginalne nazwy marek powinny mieć swoją wymowę, podobnie jest z imionami i nazwiskami. Tak jest po prostu poprawnie.
Niestety w tym wypadku nie wymawiasz poprawnie, bo oryginalna wymowa tej nazwy to "ce und a"
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 13:34   #203
magdzialenk@
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 327
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez lanavera Pokaż wiadomość
Tak. Bo jeśli mówisz w jakimś języku, to mówisz w tym języku i już. Nie rozumiem co to za filozofia.

Jak byś zawsze mówiła 'włanczać' i 'wziąść', bo myślałaś że to jest poprawnie, a potem ktoś by cię oświecił, że jednak 'włączać' i 'wziąć', to dalej mówiłabyś niepoprawnie, bo tak mówiłaś wcześniej i na tym się wychowałaś?

Polski język nie jest tak ubogi, żebyśmy nie mieli nazw własnych miast.
Nazwy miast a "włanczać/wziąść" to dwie różne sprawy.
magdzialenk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 13:36   #204
201712111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 415
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Niestety w tym wypadku nie wymawiasz poprawnie, bo oryginalna wymowa tej nazwy to "ce und a"
Dokladnie, bo to chyba niemiecka marka.
201712111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 13:41   #205
Margarita
Rozeznanie
 
Avatar Margarita
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 877
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Niestety w tym wypadku nie wymawiasz poprawnie, bo oryginalna wymowa tej nazwy to "ce und a"
O dzięki za info Fajnie się dowiedzieć

Nie znam niemieckiego, więc przy okazji zapytam -jak jest z Deichmanem - jest to dajśman z "ś" w środku czy jakoś inaczej ?

Edytowane przez Margarita
Czas edycji: 2014-08-13 o 13:44
Margarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 13:56   #206
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Forma włanczać jest jak najbardziej dopuszczalna w mowie
yyy od kiedy i według kogo? nie ma takiego słowa w naszym języku jak włanczać, a to że jest super hiper popularne to nie znaczy, że jest dopuszczalne... nie chcę być złośliwa, chętnie się dowiem dlaczego jest dopuszczalne, bo dla mnie jest okropny i rażący błąd językowy.

Cytat:
Napisane przez magdzialenk@ Pokaż wiadomość
Nazwy miast a "włanczać/wziąść" to dwie różne sprawy.
Ale jedno i drugie jest w polskim języku niepoprawne. Tak samo jak nie mówisz, że jadłaś kanapkę z tomato. Nie rozumiem nad czym się tu w ogóle rozwodzić. Jak mówimy po polsku, to mówimy po polsku, a nie polsko-angielsku.
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 14:02   #207
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez Margarita Pokaż wiadomość
Nie znam niemieckiego, więc przy okazji zapytam -jak jest z Deichmanem - jest to dajśman z "ś" w środku czy jakoś inaczej ?
Tak, uproszczając wymowę powinno się mówić właśnie "dajśman"
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 16:05   #208
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez Margarita Pokaż wiadomość
O dzięki za info Fajnie się dowiedzieć

Nie znam niemieckiego, więc przy okazji zapytam -jak jest z Deichmanem - jest to dajśman z "ś" w środku czy jakoś inaczej ?
Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Tak, uproszczając wymowę powinno się mówić właśnie "dajśman"
Si Swoją drogą bardzo lubię ten dźwięk, w sensie to tylne ch/ś
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 17:19   #209
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Si Swoją drogą bardzo lubię ten dźwięk, w sensie to tylne ch/ś
To chyba nie po polsku, chyba, że o nutach rozmowa
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 17:39   #210
Pritistajl
Raczkowanie
 
Avatar Pritistajl
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 161
Dot.: Popisy waszych "światowych" znajomych:D

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Forma włanczać jest jak najbardziej dopuszczalna w mowie
Serio???
Jeśli to prawda, to świat schodzi na psy...
Pritistajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-02 16:34:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.