Do ołtarza..... jak ???? z kim??? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-13, 15:12   #181
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Z tatą do ołtarza...

Cytat:
Napisane przez starfall Pokaż wiadomość
Hmm... Marzy mi się ślub, podczas którego tata bierze mnie pod rękę i prowadzi do ołtarza i tam oddaje mnie mojemu przyszłemu mężowi. Odkąd pamiętam, zawsze chciałam żeby tak właśnie to wyglądało..
Tylko zastanawiam się jak to jest w rzeczywistości? Czy w Polsce jest coś takiego możliwe, bo przyznam że nie widziałam "na żywo" takiego ślubu? Myślicie, że księża mogą robić problemy?
Jeżeli któraś z Was prowadził tata do ołtarza? Jak to wyglądało?

Mnie właśnie tato bedzie prowadził do ołtarza i nie wyobrazam sobie innej mozliwości !! Dla mnie to ma bardzo duze znaczenie
Powiem ci ze to chyba najpiekniejszy moment dla kazdego taty - móc prowadzić swoja córke .
__________________
25.07.2009 - Nasz Cudowny Dzień - Ślub

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200304251135.png

17.11.2010 urodził sie nasz Skarbek
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 15:41   #182
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Z tatą do ołtarza...

Całkiem niedawno był taki wątek nawet pod podobnym tytułem

Tato prowadzący do ołtarza - http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=96214
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 16:07   #183
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Z tatą do ołtarza...

Moj tatko prowadzil moja siostre do oltarza, nie mieli wspolnego blogoslawienstwa w domu ( tylko moja siostra), wiec nie widzieli sie przed slubem, jej narzeczony( teraz juz maz) nie widzial tez sukni, wiec byl totalnie zaskoczony jej wygladem A wygladala naprawde cudnie. MOj slub tez tak bedzie wygladal, moj tatko juz nie moze sie doczekac kiedy bedzie mnie prowadzil do oltarza. Moja siostra nie miala zadnych problemow w kosciele, wiec ja mam nadzieje ze w moim przypadku tez nie bedzie zadnych.
POza tym bede tez miala 2 parki dzieci ( moje siostrzenice i siostrzency) plus jeden chlopczyk z przodu najprawdopodobniej z obraczkami ( ma dopiero roczek, wiec nie jestem pewna czy bedzie niosl te obraczki). Wiem ze niektorym z was to moze sie wydawac za duzo, ale to wlasnie dzieci mnie o to poprosily, dziewczynki maja juz nawet suknie wybrane.

Edytowane przez ewi83
Czas edycji: 2009-01-13 o 16:27
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 16:42   #184
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Z tatą do ołtarza...

to nie jest nic niezwykłego: mnie również Ojciec prowadził do ołtarza i nie wyobrażam sobie, żeby miało być inaczej. To dla nas obydwojga było ważne.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 17:06   #185
kotekk81
Zakorzenienie
 
Avatar kotekk81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 718
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

mnie do oltarza prowadzil brat bylo....wzruszajaco
__________________
Maja

Podczas gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować
kotekk81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:27   #186
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

To w jaki sposob chce sie isc do oltarza i z kim to kwestia dogadania z ksiedzem.... Po nas pod chor wyszlo 2 ksiezy z ministrantami (bodajze bylo ich 4) nastepnie ruszyl szpaler.... w pierwszej parze dziewczynka (w szatce komunijnej) z obraczkami i chlopiec w garniturku, za nimi swiadkowie, a nastepnie moi rodzice i rodzice mojego Skarba.... na koncu w znacznej odleglosci szlismy My... Wiec no problem
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:48   #187
onaella
Zakorzenienie
 
Avatar onaella
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: gdzieś... :)
Wiadomości: 4 775
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Cytat:
Napisane przez daget Pokaż wiadomość
To w jaki sposob chce sie isc do oltarza i z kim to kwestia dogadania z ksiedzem.... Po nas pod chor wyszlo 2 ksiezy z ministrantami (bodajze bylo ich 4) nastepnie ruszyl szpaler.... w pierwszej parze dziewczynka (w szatce komunijnej) z obraczkami i chlopiec w garniturku, za nimi swiadkowie, a nastepnie moi rodzice i rodzice mojego Skarba.... na koncu w znacznej odleglosci szlismy My... Wiec no problem
o kurcze o czymś takim nie słyszałam a to u was w regionie jest taka tradycja, że rodzice idą z PM do oltarza czy po prostu sobie tak sami wymyśliliście
__________________

14.08.2010
baby
onaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-14, 20:58   #188
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Cytat:
Napisane przez onaella Pokaż wiadomość
o kurcze o czymś takim nie słyszałam a to u was w regionie jest taka tradycja, że rodzice idą z PM do oltarza czy po prostu sobie tak sami wymyśliliście
To raczej jest bardzo, bardzo stara ludowa tradycja..... bo czytalam o tym w wielu artykulach o orszakach do oltarza.

U nas tak wyszlo z kilku wzgledow.....
1. blogoslawienstwo w domu jest dla mnie obowiazkowe inaczej sobie nie wyobrazam slubu a skoro w domu dochodzi do przekazania wiec nie widze potrzeby powielania i zaprzeczania pewnym gestom
2. uwazam ze Mlody ma takie samo prawo wejscia uroczyscie do kosciola co Panna Mloda, a nie stac jak kolek na srodku i czekac
3. Moj tato nie zgodzilby sie na przemarsz przez pol kosciola,
4. Dla nas to byl wielki zaszczyt ze zechcieli isc z nami, wszak gdyby nie oni nas by nie bylo .
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 21:10   #189
onaella
Zakorzenienie
 
Avatar onaella
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: gdzieś... :)
Wiadomości: 4 775
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Cytat:
Napisane przez daget Pokaż wiadomość
To raczej jest bardzo, bardzo stara ludowa tradycja..... bo czytalam o tym w wielu artykulach o orszakach do oltarza.

U nas tak wyszlo z kilku wzgledow.....
1. blogoslawienstwo w domu jest dla mnie obowiazkowe inaczej sobie nie wyobrazam slubu a skoro w domu dochodzi do przekazania wiec nie widze potrzeby powielania i zaprzeczania pewnym gestom
2. uwazam ze Mlody ma takie samo prawo wejscia uroczyscie do kosciola co Panna Mloda, a nie stac jak kolek na srodku i czekac
3. Moj tato nie zgodzilby sie na przemarsz przez pol kosciola,
4. Dla nas to byl wielki zaszczyt ze zechcieli isc z nami, wszak gdyby nie oni nas by nie bylo .
aha, w ten sposób

ja kiedyś chciałam iśc z Tata do ołtarza ale teraz zmieniłam trochę zdanie, i będę szla z Tż
A to z prostego względu, to z nim zaczynam naowe życie, a zaczyna się to przy ołtarzu więc chcę razem dojść do tego "miejsca rozpoczęcia"
Z resztą glupio by się czuł mój Tż jak by sam stał pod ołtarzem, dla Niego to też jest ogromne przeżycie przejście po czerwonym dywanie, gdzie wszystkie oczy będą skupione na nas
Aha no i nie chce innych osób, tzn ksiądz, potem MY i świadkowie mi wystarczą
__________________

14.08.2010
baby
onaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 08:20   #190
Magdzia0108
Zadomowienie
 
Avatar Magdzia0108
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 411
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Ja jak bym chciała, żeby tata mnie prowadził, to nawet nie ma jak, bo zmarł 2 lata temu To może by było rozwiązanie, że ojciec chrzestny by mnie poprowadził, ale nie będę chciała go stresować dlatego pójdę z moim TŻ. Myślałam nad dzieciakami przed nami sypiącymi płatki róż, ale jak na razie to dużo w mojej i TŻ rodzinie rodzi się i jest chłopców, więc zobaczymy czy to wypali kiedyś w przyszłości
__________________
Ty jesteś mną i sobą, a tobą jestem ja i ty

Filcowo, biżutowo:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365901&p age=12


06.07.2004r razem
01.01.2010r zaręczyny
23.06.2012r Żonka
Magdzia0108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 23:09   #191
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

nie chcialam zakladac nowego watku:

moj Tata bedzie mnie prowadzil do oltarza. Musze spotkac sie z organista w katedrze i umowic co wtedy zagra. No wlasnie.... a co mozna wtedy zagrac na organach bez śpiewu?? Macie jakies linki??

Pozniej bedzie mi spiewac mlodziezowa schola,a na wyjscie Mendelson.

I od razu jeszcze jedno pytanie, bo moje dzieciaki nie chca zaspiewac ave maria... Mozna to zagrac na organach??
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-12, 23:33   #192
conslusion
Rozeznanie
 
Avatar conslusion
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 586
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Ja będę szła do otłarza z Tż.
Mam też 2 chrześniaków (chłopiec i dziewczynka), a Tż siostrzeńca i myślę, że ich do czegoś zaangazujemy, ale jeszcze nie znam szczegółów
conslusion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 09:35   #193
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Cytat:
Napisane przez kasienkakg Pokaż wiadomość
nie chcialam zakladac nowego watku:

moj Tata bedzie mnie prowadzil do oltarza. Musze spotkac sie z organista w katedrze i umowic co wtedy zagra. No wlasnie.... a co mozna wtedy zagrac na organach bez śpiewu?? Macie jakies linki??

Pozniej bedzie mi spiewac mlodziezowa schola,a na wyjscie Mendelson.

I od razu jeszcze jedno pytanie, bo moje dzieciaki nie chca zaspiewac ave maria... Mozna to zagrac na organach??
Ave mozna bez problemu zagrac na organach w dodatku w 2 roznych wersjach a co do zagrania czegos na wprowadzenie bez spiewana to spokojnie mozna zagrac jakis inny marsz niz Mendelsona. Niestety nie pamietam jak sie nazywa ten co mam go na mysli ale sadze ze organista z katedry bardzo dobrze bedzie wiedzial o co chodzi.
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 21:39   #194
DosiaczekProsiaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Kochane Panny Młode, pomóżcie Mam straszliwe problemy orszakowe. Po pierwsze, jak się stresuję to strasznie się garbię, jak się tego skutecznie oduczyć?
Po drugie, kto ma sprawdzone sposoby na wyciąganie od Ojczulków, czy chcą prowadzić do ołtarza swe córki, czy nie? Na pytanie wprost mój Tata odpowiada "zrobisz jak będziesz chciała". Z jednej strony wiem, że nie znosi publicznych wystąpień (a tu wszystkie oczy będą na niego), ale z drugiej strony znam Tatuśków, którzy właśnie publicznych wystąpień nie znosili, ale córki do ołtarza prowadzić chcieli.
DosiaczekProsiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 17:11   #195
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Ja planuję wejść sama. TŻ zobaczyłby mnie po raz pierwszy w dniu ślubu dopiero w kościele (błogosławieństwa nie chcemy)
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 23:12   #196
__Lara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 68
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Cytat:
Napisane przez onaella Pokaż wiadomość
aha, w ten sposób

ja kiedyś chciałam iśc z Tata do ołtarza ale teraz zmieniłam trochę zdanie, i będę szla z Tż
A to z prostego względu, to z nim zaczynam naowe życie, a zaczyna się to przy ołtarzu więc chcę razem dojść do tego "miejsca rozpoczęcia"
Z resztą glupio by się czuł mój Tż jak by sam stał pod ołtarzem, dla Niego to też jest ogromne przeżycie przejście po czerwonym dywanie, gdzie wszystkie oczy będą skupione na nas
Aha no i nie chce innych osób, tzn ksiądz, potem MY i świadkowie mi wystarczą
Ja też zmieniłam zdanie kiedyś chciałam żeby prowadził mnie tata, teraz chce iść razem z TZ, z moim największym Skarbem do ołtarza
__Lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 17:50   #197
201610041047
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 416
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

ej dziewczyny naprawde tak fajnie jest czytać jak przebiegały wasze śluby i strasznie sie wzruszam
201610041047 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 21:38   #198
mafda
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 969
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Ja maiłam iśc z tatą, ale teraz to juz z moją 2 letnią córeczką - w Trójkę!
__________________
Laura my love
mafda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 15:25   #199
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

a ja sobie nie wyobrażam żeby nie iść z ukochanym... w końcu to z nim biorę ślub i to z nim chcę przebyć tą drogę do ołtarza.... o ile będę brała ślub kościelny bo chwilowo to cywilny w planach
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-31, 23:06   #200
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Cytat:
Napisane przez mary lu Pokaż wiadomość
A ja ostatnio ma straszny problem. Dziewczyny czy nie sądzicie że przy opcji Tata prowadzi mnie do ołtarza Pan Młody jest troszke "poszkodowany". Chodzi mi o to że my jako Panny Młode wchodzi z Tatą i bardzo uroczyście a tenbiedaktak sam jak to u was wyglądało???
Ja też miałam ogromny dylemat jak to rozegrać.Jestem jedynaczką.
Tata sam mi zaproponował pójście do ołtarza.
Pytałam wszystkich dookoła, co zrobić.
Ostatecznie poszliśmy do ołtarza RAZEM z narzeczonym.
Bo:
1.Z tatą , to tak po HAMERYKAŃSKU ( za dużo filmów).
2. Szkoda młodego, bo stoi przy ołtrzu poszkodowany i taki pominięty w całej uroczystości
3. Z młodej robi się gwóźdź programu, choć są nimi oboje.
A tata może córkę przekazać młodemu w domu.
Tak mi się bardziej podoba.
I tak było.
Co do dzieci niosących obrączki, to fajnie, gdy jest to dziecko młodych.
Wszelkiego rodzaju chrześniaki i dzieci kuzynek ( bo słodko wygladają sypiąc kwiatuszki, lub niosąc obraczki na poduszeczce) też mi się nie podobają.
To nie teatrzyk, ani radocha dla dzieciarni.
Taka jest moja opinia.
Każdy robi jak mu pasuje i sie podoba...Kwestia gustu i zwyczajów w parafii...
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 18:41   #201
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Kiedyś miałam rozmowę właśnie na temat ślubny na religii. Ksiądz wyraźnie powiedział, że jeśli ślub jest po "amerykańsku" jak to nazwała Ainhoa to narzeczeni powinni się spotkać pod ołtarzem (dopiero pod ołtarzem), bez błogosławieństwa itp - naszej polskiej tradycji , że Pan Młody przyjeżdża do domu Panny Młodej i razem wyruszają do kościoła. W przeciwnym wypadku, jeśli już się widzą przed kościołem, a osobno wchodzą to jest "szopka", którą przyszli nowożeńcy odstawiają dla dobra filmu? rodziny? pokazu?
Zaznaczam że to były słowa mojego katechety - księdza.
W sumie ma rację. Bynajmniej bardzo ta teoria mi się podoba i mam nadzieję, że tata mnie zaprowadzi do ołtarza, gdzie będzie czekał na mnie przyszły mój mąż.
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 13:25   #202
maxwelka
Zakorzenienie
 
Avatar maxwelka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 544
GG do maxwelka Send a message via Skype™ to maxwelka
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

W takim razie u mnie będzie mega "szopka" Najpierw będzie błogosławieństwo w domu, a potem najpierw TŻta odprowadzi do ołtarza jego mama, a potem mnie mój tata. Nie uważam, żeby to było aż tak obrazoburcze, mam do tego inne podejście. Dla mnie to jest symbol, przekazanie córki przyszłemu zięciowi, a dla mojego TŻta to, że odprowadzi go mama, jest o tyle ważne, że jego tata nie żyje i on bardzo chce, aby jego mama czuła się tego dnia wyjątkowo.

Edytowane przez maxwelka
Czas edycji: 2012-04-02 o 14:55
maxwelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 09:57   #203
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Jeśli chodzi o księdza katechetę hmmm... nasz kazał łapać krasnoludka za nos, a potem twierdził, że nos był wyżej sugerując, że łapało się za...

Nie będę się wypowiadać

Natomiast zgadzam się z maxwelką.
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 13:24   #204
Piankka
Zadomowienie
 
Avatar Piankka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 090
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Mnie TŻ zobaczy dopiero w kosciele jego zaprowadzi pewno jego mama, a mnie ? właśnie się nad tym zastanawiam, bo mojego ojca na slubie nie będzie i myslałam czy iść z teściem czy może sama z małą córką szwagra
Piankka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 16:38   #205
Pradip
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 519
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Cytat:
Napisane przez Piankka Pokaż wiadomość
Mnie TŻ zobaczy dopiero w kosciele jego zaprowadzi pewno jego mama, a mnie ? właśnie się nad tym zastanawiam, bo mojego ojca na slubie nie będzie i myslałam czy iść z teściem czy może sama z małą córką szwagra
Ja zawsze marzyłam żeby tata mnie poprowadził niestety nie wszystkie marzenia się spełniają ale nie chcę w zamian nikogo innego chcę iść sama za siostrzenicami Tża które są dla nas bardzo wazne tylko mojej mamie ten pomysł sie nie podoba
Pradip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:29.