Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-18, 16:49   #2071
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Zastanawiam się po co rubryczka "social media"? Naprawdę pracodawców interesuje nasze konto w sieci?
Z tego co kiedyś czytałam, to czasem pracodawcy korzystają z fb czy nk i inwigilują z kim mają do czynienia Jeżeli ktoś aplikuje np na stanowisko asystentki dyrektora, a na fb ma same wklejki z ☠☠☠zdzidy albo kwejka i zdjęcia z imprez to najlepiej to nie świadczy o kandydacie
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 16:53   #2072
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Edycja:
Przepraszam. U dziwo czcionka u ciebie jets bezszeryfowa wszędzie. Ale musi być jakaś dziwna bo w takim rozmiarze jakim mi się wyświetlił plik, byłam pewna, że widzę szeryfy. Nieczytelna ona jest moim zdaniem. Połączyłabym Trebuchet z jakąś zgrabną szeryfową ale to trzeba wiedzieć jak, ja znam tylko podstawy w tym temacie, wciąż się uczę.

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Cytat:
Napisane przez julk44 Pokaż wiadomość
Z tego co kiedyś czytałam, to czasem pracodawcy korzystają z fb czy nk i inwigilują z kim mają do czynienia Jeżeli ktoś aplikuje np na stanowisko asystentki dyrektora, a na fb ma same wklejki z ☠☠☠zdzidy albo kwejka i zdjęcia z imprez to najlepiej to nie świadczy o kandydacie
To wiem, ale po co ktoś w cv wstawia linki do tego? W tych szablonach co pokazałaś każdy chyba ma taką zakładkę.


Esu, co ja tak dzisiaj ciągle edytuję posty. Wysłowić się nie mogę i polszczyzna leży

Edytowane przez 201607111004
Czas edycji: 2014-11-18 o 16:54
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 17:40   #2073
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
W tych szablonach co pokazałaś każdy chyba ma taką zakładkę.
Właśnie okazuje się że nie, zalogowałam się na stronę i w kreatorze zrobiłam swoje CV tylko żeby je zapisać na dysku trzeba wykupić abonament. Ale Asiunia mądra głowa, porobiła zrzuty ekranu i powklejała do Worda, efekt końcowy poniżej.

Teraz bardzo proszę o ocenę, bo zależy mi na robocie jak diabli, a CV to wizytówka. Do dzisiaj myślałam że moje CV jest bardzo ok, ale okazuje się że do tego bardzo dużo mu brakuje, za wszystkie cenne rady dziękuję

A oto moje nowe CV, czekam na krytykę

Edytowane przez julk44
Czas edycji: 2014-11-18 o 19:00
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 17:53   #2074
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Na pierwszy rzut oka - wywaliłabym od razu informacje osobiste wg mnie są zupełnie zbędne Zostawiłabym tylko dane kontaktowe. Dziwnie wygląda też ta kolumna z prawej strony z miejscowościami - albo ujęłabym je w inny sposób albo zupełnie wyrzuciła. Przy doświadczeniu zawodowym ogólne rozstrzelenie na stronie pozostawia dziwne wrażenie, jakoś inaczej uporządkowałabym te dane. 2013 - do nadal? Postawiałabym dwukropek albo napisała "obecnie", w obecnej formule jest tak ... nieskładnie?
To samo chciałam napisać.
Cytat:
Napisane przez julk44 Pokaż wiadomość
Właśnie okazuje się że nie, zalogowałam się na stronę i w kreatorze zrobiłam swoje CV tylko żeby je zapisać na dysku trzeba wykupić abonament. Ale Asiunia mądra głowa, porobiła zrzuty ekranu i powklejała do Worda, efekt końcowy poniżej.

Teraz bardzo proszę o ocenę, bo zależy mi na robocie jak diabli, a CV to wizytówka. Do dzisiaj myślałam że moje CV jest bardzo ok, ale okazuje się że do tego bardzo dużo mu brakuje, za wszystkie cenne rady dziękuję

A oto moje nowe CV, czekam na krytykę
Dobrze, że wszystko zasłoniłaś prócz imienia i nazwiska.

Dopisek przy prawie jazdy, że jest bezterminowe jest chyba zbędny. Jak już chcesz coś tam dopisać to napisz lepiej, że czynne.

Wydaje mi się, że formułka o danych osobowych powinna być w stopce na obu stronach. Ale nie jestem pewna i jestem ciekawa co dziewczyny o tym sądzą?

Ostatnia wersja CV bardzo podobna do mojego.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 17:55   #2075
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;48985469]Dobrze, że wszystko zasłoniłaś prócz imienia i nazwiska. [/QUOTE]

Buahahaha wiem i już poprawiłam
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 18:09   #2076
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

A i zapomniałam się pochwalić, że dzisiaj zaliczyłam całkiem udaną rozmowę. Pierwszy raz nie byłam spięta, nie plotłam głupot, byłam pewna siebie i przedstawiałam siebie jak najlepiej. Jestem z siebie dumna, że się wyrobiłam z tymi rozmowami i teraz może będą mi szły lepiej.

Pan z którym gadałam okazał się całkiem miły i fajnie się z nim rozmawiało (o wiele lepiej niż przez telefon). Praca fajna, mogłabym pogodzić ze studiami bo mówił, że nie widzi problemu jak będę musiała jechać czasem do szkoły. Co do konkretnych warunków i kasy nic nie wiedział, bo mówi, że to panie z biura ustalają. On wybierze jedną kandydatkę i się już panie z biura z nią skontaktują. Jak nie zadzwonią do końca miesiąca to znaczy, że nieaktualne.

Fajnie by było jakby zadzwonili bo nawet jakby były słabe pieniądze to z racji tego, że mam blisko i ze szkołą nie byłoby problemów to mogłabym się tam zatrudnić.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 18:13   #2077
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez julk44 Pokaż wiadomość
Buahahaha wiem i już poprawiłam
Mnie tylko razi ta pustka po lewej stronie Wiem, wiem, albo może warto byłoby tam przenieś te umiejętności, kursy, języki, zainteresowania, wtedy zmieściłabyś się na 1 stronie i wyglądałoby to ładniej? Albo jakiś fajny kolorowy pasek dodać, żeby nie ziała taka pustka... ^^

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;48985711]A i zapomniałam się pochwalić, że dzisiaj zaliczyłam całkiem udaną rozmowę. Pierwszy raz nie byłam spięta, nie plotłam głupot, byłam pewna siebie i przedstawiałam siebie jak najlepiej. Jestem z siebie dumna, że się wyrobiłam z tymi rozmowami i teraz może będą mi szły lepiej.

Pan z którym gadałam okazał się całkiem miły i fajnie się z nim rozmawiało (o wiele lepiej niż przez telefon). Praca fajna, mogłabym pogodzić ze studiami bo mówił, że nie widzi problemu jak będę musiała jechać czasem do szkoły. Co do konkretnych warunków i kasy nic nie wiedział, bo mówi, że to panie z biura ustalają. On wybierze jedną kandydatkę i się już panie z biura z nią skontaktują. Jak nie zadzwonią do końca miesiąca to znaczy, że nieaktualne.

Fajnie by było jakby zadzwonili bo nawet jakby były słabe pieniądze to z racji tego, że mam blisko i ze szkołą nie byłoby problemów to mogłabym się tam zatrudnić. [/QUOTE]

Mam nadzieję, że zadzwonią, jeżeli nie byłoby problemów ze studiami to duży plus
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-18, 18:23   #2078
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;48985711]A i zapomniałam się pochwalić, że dzisiaj zaliczyłam całkiem udaną rozmowę. Pierwszy raz nie byłam spięta, nie plotłam głupot, byłam pewna siebie i przedstawiałam siebie jak najlepiej. Jestem z siebie dumna, że się wyrobiłam z tymi rozmowami i teraz może będą mi szły lepiej.

Pan z którym gadałam okazał się całkiem miły i fajnie się z nim rozmawiało (o wiele lepiej niż przez telefon). Praca fajna, mogłabym pogodzić ze studiami bo mówił, że nie widzi problemu jak będę musiała jechać czasem do szkoły. Co do konkretnych warunków i kasy nic nie wiedział, bo mówi, że to panie z biura ustalają. On wybierze jedną kandydatkę i się już panie z biura z nią skontaktują. Jak nie zadzwonią do końca miesiąca to znaczy, że nieaktualne.

Fajnie by było jakby zadzwonili bo nawet jakby były słabe pieniądze to z racji tego, że mam blisko i ze szkołą nie byłoby problemów to mogłabym się tam zatrudnić. [/QUOTE]
Gratulacje, mam nadzieję że Ci się powiedzie

Cytat:
Napisane przez Nemme Pokaż wiadomość
Mnie tylko razi ta pustka po lewej stronie Wiem, wiem, albo może warto byłoby tam przenieś te umiejętności, kursy, języki, zainteresowania, wtedy zmieściłabyś się na 1 stronie i wyglądałoby to ładniej? Albo jakiś fajny kolorowy pasek dodać, żeby nie ziała taka pustka... ^^
Niestety nie da się tego wcisnąć z boku, ponieważ można to przemieszczać tylko góra - dół. Może faktycznie jakiś pasek, ale jak to teraz wstawić jako tło ? Przypominam że to jest ze screena, potem do painta i sklejanie w wordzie. Wypowie się jakaś mądra głowa jak to teraz przerobić ?
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 18:32   #2079
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;48985711]A i zapomniałam się pochwalić, że dzisiaj zaliczyłam całkiem udaną rozmowę. Pierwszy raz nie byłam spięta, nie plotłam głupot, byłam pewna siebie i przedstawiałam siebie jak najlepiej. Jestem z siebie dumna, że się wyrobiłam z tymi rozmowami i teraz może będą mi szły lepiej.

Pan z którym gadałam okazał się całkiem miły i fajnie się z nim rozmawiało (o wiele lepiej niż przez telefon). Praca fajna, mogłabym pogodzić ze studiami bo mówił, że nie widzi problemu jak będę musiała jechać czasem do szkoły. Co do konkretnych warunków i kasy nic nie wiedział, bo mówi, że to panie z biura ustalają. On wybierze jedną kandydatkę i się już panie z biura z nią skontaktują. Jak nie zadzwonią do końca miesiąca to znaczy, że nieaktualne.

Fajnie by było jakby zadzwonili bo nawet jakby były słabe pieniądze to z racji tego, że mam blisko i ze szkołą nie byłoby problemów to mogłabym się tam zatrudnić. [/QUOTE]
Super, będę trzymać kciuki

Cytat:
Napisane przez julk44 Pokaż wiadomość
Niestety nie da się tego wcisnąć z boku, ponieważ można to przemieszczać tylko góra - dół. Może faktycznie jakiś pasek, ale jak to teraz wstawić jako tło ? Przypominam że to jest ze screena, potem do painta i sklejanie w wordzie. Wypowie się jakaś mądra głowa jak to teraz przerobić ?
W Wordzie możesz stworzyć kolumny, a potem je dostosować do swoich potrzeb. Jest o wiele, wiele lepiej niż było Na jakie stanowiska planujesz aplikować? Bo mnie to obrazki i kółeczka nie za bardzo przekonują, widziałam, że takie szablony są modne, ale na mnie za bardzo nie robią wrażenia.

Miałam dzisiaj przyjemność odwiedzić wspaniały urząd pracy, niczego nowego się nie dowiedziałam, ale za to obsługiwała mnie bardzo miła pani, wyszłam z super humorem i bez poszarganych nerwów. Można mieć podejście do innego człowieka i nie być wredną małpą jak inne panie, z którymi tam się zetknęłam? Można
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 18:36   #2080
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Dzięki dziewczyny.
Ja się nie nastawiam. Ale jestem bardzo z siebie zadowolona, że mogę się jednak cywilizowanie zachowywać.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 18:51   #2081
Rysia Siarzewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Nemme Pokaż wiadomość
I to jest bardzo przykre. Ja się zawsze zastanawiam, ile powiedzieć na rozmowie, jeżeli pytają o wynagrodzenie. Bo ja powiem, że chcę zarabiać 2000 netto, to znajdzie się osoba, która tę pracę weźmie za najniższą krajową I jak będziemy mieć podobne umiejętności i wiedzę, to kogo zatrudni pracodawca?


Ostatnie półtora tygodnia obfituje mi w rozmowy Dzisiaj wysłałam CV (godzinę temu) i pani właśnie do mnie zadzwoniła, że zaprasza na rozmowę na młodszego asystenta projektanta, tym razem wod-kan i deszczówka w poniedziałek
W którym regionie Polski poszukujesz pracy? Super
Ale się ruch na wątku zrobił z tymi rozmowami

Cytat:
Napisane przez Nemme Pokaż wiadomość
Nie załamuj się i nie poddawaj Ja mam dziurę "po studiach" od marca w CV I od marca szukam intensywnie pracy, a dopiero teraz tak naprawdę coś się ruszyło i chodzę na rozmowy kwalifikacyjne
A jakie masz CV? Powiem Ci szczerze, że ja jak wysyłam CV do firm w moim zawodzie, to np. w ogóle nie umieszczam pracy jako hostessa, kelnerka i sprzedawca. Może mi to pomaga, może nie, nie wiem, ale widzę, że jak usunęłam to z CV to jest większy odzew. A mam tylko 4-tygodniowe praktyki studenckie.
Ja jak miałam w cv wpisane praktyki (w trzech różnych miejscach) nikt się nie odzywał

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;48985711]A i zapomniałam się pochwalić, że dzisiaj zaliczyłam całkiem udaną rozmowę. Pierwszy raz nie byłam spięta, nie plotłam głupot, byłam pewna siebie i przedstawiałam siebie jak najlepiej. Jestem z siebie dumna, że się wyrobiłam z tymi rozmowami i teraz może będą mi szły lepiej.

Pan z którym gadałam okazał się całkiem miły i fajnie się z nim rozmawiało (o wiele lepiej niż przez telefon). Praca fajna, mogłabym pogodzić ze studiami bo mówił, że nie widzi problemu jak będę musiała jechać czasem do szkoły. Co do konkretnych warunków i kasy nic nie wiedział, bo mówi, że to panie z biura ustalają. On wybierze jedną kandydatkę i się już panie z biura z nią skontaktują. Jak nie zadzwonią do końca miesiąca to znaczy, że nieaktualne.

Fajnie by było jakby zadzwonili bo nawet jakby były słabe pieniądze to z racji tego, że mam blisko i ze szkołą nie byłoby problemów to mogłabym się tam zatrudnić. [/QUOTE]
Świetnie że potrafisz dobrze się zaprezentować
Sama muszę jeszcze nad sobą popracować
Rysia Siarzewska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-18, 18:53   #2082
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Super, będę trzymać kciuki


W Wordzie możesz stworzyć kolumny, a potem je dostosować do swoich potrzeb. Jest o wiele, wiele lepiej niż było Na jakie stanowiska planujesz aplikować? Bo mnie to obrazki i kółeczka nie za bardzo przekonują, widziałam, że takie szablony są modne, ale na mnie za bardzo nie robią wrażenia.
Dziękuję Stanowisko... hmm zależy na jakie będzie ogłoszenie Ale wolałabym mieć normalne, czytelne CV.
Co do Worda, to próbowałam wstawić kolumnę, ale to nie bardzo wychodzi bo nie zawija tekstu
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 18:54   #2083
Fatalida
Raczkowanie
 
Avatar Fatalida
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Piękny Wschód ;)
Wiadomości: 251
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

julk44 usuń wcześniejsze pdf-y z postów bo mimo naklejenia niebieskich figur można skopiować Twój adres, imię nazwisko itd. Lepiej nie tworzyć okazji dla oszustów

Co do samej treści: a mogłabyś bardziej sprecyzować tą "literaturę współczesną"? Najbardziej amerykańska, polska? Jaka tematyka?
Mnie na wszelakich warsztatach uczulali, żeby nie pisać jakiś ogólnych zainteresowań bo to wieję banałem i "zapchaj dziurą". Niby drobny szczegół, ale przy 300 CV na miejsce warto zwiększyć swoje szanse i popracować nad tymi szczegółami, żeby rekruter zwrócił uwagę
Tak jak ja kiedyś np. miałam napisane w zainteresowaniach "psychologia" Dopiero później do mnie doszło, że nikt tak ogólnego sformułowania poważnie nie traktował . Teraz uszczegółowiłam i napisałam konkretniejszą dziedzinę psychologii którą najbardziej się interesuje
__________________
Nick Vujicic:
'If you can't get a miracle, become one."
Fatalida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 19:06   #2084
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Rysia Siarzewska Pokaż wiadomość
W którym regionie Polski poszukujesz pracy? Super
Ale się ruch na wątku zrobił z tymi rozmowami


Ja jak miałam w cv wpisane praktyki (w trzech różnych miejscach) nikt się nie odzywał
Na Podkarpaciu i powiem Ci szczerze, że jestem zdziwiona tymi wszystkimi rozmowami i ofertami, bo przez ostatnie 8 miesięcy nie pojawiło się tyle ofert dotyczących mojego zawodu co teraz przez ostatnie 3 tygodnie

Ja miałam wcześniej wpisywane właśnie te hostessy, kelnerki i praca w sklepie to się nikt nie odzywał. Mam praktyki - wysyp Już sama nie wiem jak rekruterzy wybierają
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 19:16   #2085
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Fatalida Pokaż wiadomość
julk44 usuń wcześniejsze pdf-y z postów bo mimo naklejenia niebieskich figur można skopiować Twój adres, imię nazwisko itd. Lepiej nie tworzyć okazji dla oszustów
O mój Boże to ja nie zdawałam sobie sprawy z tego, że takie rzeczy da się skopiować

Cytat:
Napisane przez Fatalida Pokaż wiadomość
Co do samej treści: a mogłabyś bardziej sprecyzować tą "literaturę współczesną"? Najbardziej amerykańska, polska? Jaka tematyka?
Mnie na wszelakich warsztatach uczulali, żeby nie pisać jakiś ogólnych zainteresowań bo to wieję banałem i "zapchaj dziurą". Niby drobny szczegół, ale przy 300 CV na miejsce warto zwiększyć swoje szanse i popracować nad tymi szczegółami, żeby rekruter zwrócił uwagę
Tak jak ja kiedyś np. miałam napisane w zainteresowaniach "psychologia" Dopiero później do mnie doszło, że nikt tak ogólnego sformułowania poważnie nie traktował . Teraz uszczegółowiłam i napisałam konkretniejszą dziedzinę psychologii którą najbardziej się interesuje
N0 to uwielbiam romansidła i takie takie a tak na poważnie, to właśnie wyciskacze łez, takie jak ps kocham Cię, czy opowieść ojca. Nie wiem do jakiego gatunku to zaliczyć. Kolejne pozycje to Leon Wiśniewski, obecnie polubiłam Margit Sandemo i kocham ją za sagę o ludziach lodu, i choć bardzo nie lubię książek fantasy, to te są zupełnie inne. No i jak to wpisać w CV
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 19:41   #2086
Rysia Siarzewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Nemme Pokaż wiadomość
Na Podkarpaciu i powiem Ci szczerze, że jestem zdziwiona tymi wszystkimi rozmowami i ofertami, bo przez ostatnie 8 miesięcy nie pojawiło się tyle ofert dotyczących mojego zawodu co teraz przez ostatnie 3 tygodnie

Ja miałam wcześniej wpisywane właśnie te hostessy, kelnerki i praca w sklepie to się nikt nie odzywał. Mam praktyki - wysyp Już sama nie wiem jak rekruterzy wybierają
Może rozkręcają jakieś duże inwestycję na zimę jak znalazł
Może i u mnie coś się ruszy z ofertami pracy w zawodzie
Rysia Siarzewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 20:04   #2087
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Rysia Siarzewska Pokaż wiadomość
Może rozkręcają jakieś duże inwestycję na zimę jak znalazł
Może i u mnie coś się ruszy z ofertami pracy w zawodzie
Mój facet stwierdził, że Podkarpacie w końcu się rozwija i dobijamy do XXI wieku bo nawet autostradę mamy
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 20:12   #2088
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Rysia Siarzewska Pokaż wiadomość
Świetnie że potrafisz dobrze się zaprezentować
Sama muszę jeszcze nad sobą popracować
Może jeszcze nie tak dobrze, ale jest postęp. Może przez to, że podeszłam do tego na luzie, a nie denerwowałam się jak na wcześniejszych rozmowach. Poza tym można powiedzieć, że byłam na swoim terenie bo generalnym wykonawcą budowy na której byłam jest ten sam u którego byłam na praktykach (budowa obok), nawet jeden chłopak mnie poznał i zagadał jak wychodziłam z rozmowy.
Cytat:
Napisane przez Rysia Siarzewska Pokaż wiadomość
Może rozkręcają jakieś duże inwestycję na zimę jak znalazł
Może i u mnie coś się ruszy z ofertami pracy w zawodzie
A ty skąd jesteś? Bo cały czas mi się kojarzyło, że z tych samych okolic co Nemme? Bo chyba szukacie w tej samej branży?
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 20:58   #2089
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez julk44 Pokaż wiadomość

Niestety nie da się tego wcisnąć z boku, ponieważ można to przemieszczać tylko góra - dół. Może faktycznie jakiś pasek, ale jak to teraz wstawić jako tło ? Przypominam że to jest ze screena, potem do painta i sklejanie w wordzie. Wypowie się jakaś mądra głowa jak to teraz przerobić ?
W photoshopie raczej bez problemu.



Cytat:
Napisane przez julk44 Pokaż wiadomość
O mój Boże to ja nie zdawałam sobie sprawy z tego, że takie rzeczy da się skopiować
Ja też nie. Ale przyznam, że przy ładowaniu nawet widziałam całe twoje zdjęcie nim je zakryło.

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Ja nie wpisuję zainteresowań jeśli nie mają nic wspólnego z posadą. Nie wiem czy ktokolwiek zwraca na nie uwagę? Ja jako rekruter nie marnowałabym na nie czasu przeglądając cv tylko patrzyłabym na konkrety. Potem może w czasie rozmowy bym się dopytała. Ale ja jestem bardzo konkretna babka która jak w wojsku, odpowiada krótko na komendę bez rozwijania się. I tego samego bym oczekiwała, żadne kocham literaturę skandynawską tylko, znam się na tym, tym i tym, mam doświadczenie tu i tu.
I pewnie dlatego mnie nie chcą bo nie lubię pitolić na rozmowach.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-18, 21:51   #2090
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Ja nie wpisuję zainteresowań jeśli nie mają nic wspólnego z posadą. Nie wiem czy ktokolwiek zwraca na nie uwagę? Ja jako rekruter nie marnowałabym na nie czasu przeglądając cv tylko patrzyłabym na konkrety. Potem może w czasie rozmowy bym się dopytała. Ale ja jestem bardzo konkretna babka która jak w wojsku, odpowiada krótko na komendę bez rozwijania się. I tego samego bym oczekiwała, żadne kocham literaturę skandynawską tylko, znam się na tym, tym i tym, mam doświadczenie tu i tu.
I pewnie dlatego mnie nie chcą bo nie lubię pitolić na rozmowach.
Ja mam z zainteresowaniach rękodzieło, ze względu na to że swego czasu hobbystycznie robiłam biżuterię, w tym srebrną Na początku roku zaprosili mnie na rozmowę do sklepu jubilerskiego i właśnie właścicielka zapytała o to rękodzieło, wytłumaczyłam co i jak, a oni w związku z tym zaproponowali mi nieco inny rodzaj pracy, mianowicie w biurze, ale też miałam się zajmować tworzeniem biżuterii i jeżdżeniem po Polsce na różne targi itd, ale skończyło się to tak, że wcale nie oddzwonili Tak więc może coś w tym jest, że te zainteresowania coś dają jeśli coś stricte jest związane z pracą którą chccielibyśmy podjąć. A jeśli nie jest w żaden sposób związane, to świadczy o nas, choćby o tym czym się zajmujemy w wolnym czasie, jakie mamy hobby, czyli może dać pewien obraz tego jacy jesteśmy, a nie same suche informacje co potrafimy i co w życiu robiliśmy. Może się mylę, może też trochę pogmatwałam Może ktoś jeszcze się wypowie, wpisujecie dziewczyny w cv zainteresowania?
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 22:14   #2091
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Ja wpisuję, ale też mam problem z tym, żeby to jakoś logicznie ująć w całość. Interesuję się kulturą Azji - ale nie całej Azji, tylko poszczególnymi krajami i nie wszystkimi dziedzinami życia, np. teatr czy kuchnia (w sensie gotowanie) mnie mało interesują, za to moda, tradycje, literatura, muzyka już tak .

Swego czasu też zostałam zaproszona na rozmowę do pewnej sieciówki bo w CV mam wpisane w hobby street fashion i rekruterka o to pytała.
Pracy nie dostałam, bo popełniłam ''błąd'' na który sama potem wpadłam - przyznałam, że lepiej mi się pracowało w biurze niż jako sprzedawca .
Ale za to znajomy dostał tam pracę no i po tym co opowiadał cieszę się, że jednak mnie nie przyjęli.

Ja uważam tak jak julk44 , że zainteresowania, hobby dają pracodawcy taki obraz tego kim jesteśmy poza pracą, czy się rozwijamy, czy się kształcimy, czy jesteśmy kreatywni (malarstwo?), cierpliwi (szydełkowanie?) itd. Myślę, że nasze zainteresowania mówią też trochę o naszych cechach charakteru i o tym jacy jesteśmy.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 10:55   #2092
Sherminka
Zadomowienie
 
Avatar Sherminka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 164
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Dziewczyny planuję aplikować na stanowisko państwowe, urzędnicze. Jak powinno wyglądać moje CV? Jeśli w ogóle nie jest to nabór dla picu to wydaje mi się, że takie najprostsze, klasyczne i bez udziwnień najlepiej się sprawdzi, ale może się mylę?
Sherminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 11:05   #2093
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Na stronie kancelarii premiera powinien być wzór takiego cv.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 11:19   #2094
Sherminka
Zadomowienie
 
Avatar Sherminka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 164
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Na stronie kancelarii premiera powinien być wzór takiego cv.
Znalazłam, dziękuję
Sherminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 12:22   #2095
_nouvelle_
Rozeznanie
 
Avatar _nouvelle_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 631
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Nemme Pokaż wiadomość
Mój facet stwierdził, że Podkarpacie w końcu się rozwija i dobijamy do XXI wieku bo nawet autostradę mamy
__________________
_____________________
_nouvelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 12:31   #2096
Rysia Siarzewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Szefowa_harpii
Ja niestety bardzo się stresuję podczas bezpośredniego starcia na rozmowie kwalifikacyjnej
Nemme jest moją koleżanką po fachu

Edytowane przez Rysia Siarzewska
Czas edycji: 2014-11-19 o 13:56
Rysia Siarzewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 14:40   #2097
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Rysia Siarzewska Pokaż wiadomość
Ja niestety bardzo się stresuję podczas bezpośredniego starcia na rozmowie kwalifikacyjnej
o

Ja też się stresuję, szczególnie wtedy gdy bardzo mi zależy. Np ostatnio poszłam na rozmowę, baardzo chciałam się dostać, pani zadowolona, zachwyt nad doświadczeniem itd, ja opanowana jak nie ja normalnie i właśnie chyba ten mój stresowy stoicki spokój mnie pokonał Pani miała oddzwonić w celu umówienia się na dzień próbny, ale wcale nie zadzwoniła.
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 15:19   #2098
_nouvelle_
Rozeznanie
 
Avatar _nouvelle_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 631
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Rysia Siarzewska Pokaż wiadomość
Ja niestety bardzo się stresuję podczas bezpośredniego starcia na rozmowie kwalifikacyjnej
Nemme jest moją koleżanką po fachu
Ja też, chociaż akurat przy tej pracy, bardzo mi zależało, ale byłam ostatnią
z 70 osób na rozmowie i stwierdziłam, że przecież nie mam szans i wyluzowałam.

Tak trochę za bardzo podobno, ale za to właśnie podobno dostałam pracę, że nie miałam kołka w dupie.
__________________
_____________________

Edytowane przez _nouvelle_
Czas edycji: 2014-11-19 o 15:20
_nouvelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 15:35   #2099
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Rysia Siarzewska Pokaż wiadomość
Szefowa_harpii
Ja niestety bardzo się stresuję podczas bezpośredniego starcia na rozmowie kwalifikacyjnej
Nemme jest moją koleżanką po fachu
Witaj koleżanko po fachu, może kiedyś się spotkamy w jakiejś pracy

Ja też się zawsze stresuję, tak mi się trzęsą kolana jak siedzę, że mam wrażenie, że zaraz wyskoczą ^^ A jak siebie słyszę, jak mi się załamuje głos, jak odpowiadam na niektóre pytania (mimo, że znam odpowiedzi) to nie dziwię się, że nikt mnie nie chce Chociaż tyle, że się nie jąkam

Dziewczyny, powiedzcie mi, co można odpowiedzieć na pytanie o "znajomość branży" ( w moim przypadku sanitarnej). Podczas jednej rozmowy mnie o to zapytano, no i trochę mnie na początek zamurowało, a później zaczęłam jakieś głupoty opowiadać...

Edytowane przez Nemme
Czas edycji: 2014-11-19 o 15:37
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 16:12   #2100
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Proszę o kciuki w poniedziałek, bo odezwali się do mnie z fajnej firmy i mam nadzieję, że dobrze mi pójdzie
__________________
Where there is love, there is life.
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 14:50:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:14.