Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74. - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-06-06, 12:39   #2101
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie to nie działa. W opinii mojego otoczenia odżywiam się bardzo zdrowo. Nie pijam żadnych gazowanych napojów, nie słodzę, nie jadam gotowców, jem dużo surowych warzyw i owoców i bardzo lubię ich smak, np do sałaty nie potrzebuje żadnego sosu ani nawet soli, mogę jeść takie liście solo, truskawki jem z szypułkami, bo mi smakują.
A czekoladę potrafię wciągnąć na raz, a za godzinę następną i nie jest fla mnie za słodka (no chyba że turecka to tak).
Siostro
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 12:44   #2102
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 479
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Uważacie, że chleb to produkt wysokoprzetworzony? Nawet taki tradycyjny, domowy, na zakwasie? Nie patrzyłem na to nigdy z tej strony, w końcu chleb to podstawa pożywienia u nas od setek lat, ale ostatnio oglądam braci Rodzeń i tam się pojawił ten wątek (bo niby racja - od kłosa zboża rosnącego na polu do bochenka dość daleka droga, no ale z drugiej strony - w 100% naturalne są chyba tylko warzywa, owoce i mleko prosto od krowy)
Trudno dostać dobry chleb/ bułki. Szukam takiego 100% razowego, ale bez syropu (czasami chleb farbuje się syropem, żeby był ciemniejszy). Nie sposób dostać. W lidl mają tylko taki w folii i wielotygodniową datą przydatności do spożycia. W biedronce w ogóle nie ma.

Niestety, jak spojrzy się na skład większości chlebów to można się przerazić.

Ale to dotyczy nawet warzyw na patelnię. Jakiś czas temu szukałam mieszanek warzywnych bez dodanego cukru. Niestety, skapitulowałam.
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 12:54   #2103
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
O co Ci w tym momencie chodzi? Napisałam, że nawet w przypadku owoców - przykładowe maliny - można nie wiedzieć, że ktoś czegoś naładował do nich w procesie wzrostu. Natomiast w przypadku produktów tak wysoko przetworzonych, jak jakieś liofilizowane "owoce" to już w ogóle nie wiadomo.

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------



Tamten wątek generalnie jest dziwny. Jakieś szampony do rzęs itd. Jak jakaś nieudolna reklama, ale nikt nie podłapał tematu.
Aha, to rozumiem, że to był taki skrót myślowy.
Liofilizacja jest bardziej korzystnym procesem obróbki jedzenia niż mrożenie, więc nie wiem czemu "jakieś liofilizowane "owoce""

Z tej dyskusji wynika, że pytanie o przetworzoną żywność kompletnie nie ma sensu. I właściwie faktycznie nie ma, bo dla jednego przetworzona żywność to jest serek topiony i zupka ekspresowa, a dla innego już suszone albo mrożone owoce, o gotowaniu czy pieczeniu nie wspominając.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 12:55   #2104
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Ja zjadam mnóstwo niezdrowych rzeczy, jem dużo czipsów i słodyczy, lubię maka czy innego Burger Kinga.

Nie piję jednak kolorowych napojów gazowanych, słabej jakości soków, nie jem białego pieczywa, gotowych dań czy sosów do robienia w domu. Jak gotuję w domu to wszystko jest jak najbardziej zdrowe jakie może być.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 12:56   #2105
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

No i zapomniałam wspomnieć o znacznym ograniczeniu pieczywa...

A pisałam tylko o chlebie. Takie bułki to koszmarne "zapychacze". Niby większość o tym wie, ale jakoś zapomina

No i sorry, ale...Polska kuchnia jest dość uboga w smaku.

Żeby nie było - x innych wcale nie jest lepsza. Amerykańska też nie wydaje się oryginalna czy wartościowa

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Pusheen_
Czas edycji: 2022-06-06 o 13:00
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 13:00   #2106
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

[1=08c7cbc1c0d531be9e51934 d16bbb4732386b516_63def18 200ca5;89248248]Trudno dostać dobry chleb/ bułki. Szukam takiego 100% razowego, ale bez syropu (czasami chleb farbuje się syropem, żeby był ciemniejszy). Nie sposób dostać. W lidl mają tylko taki w folii i wielotygodniową datą przydatności do spożycia. W biedronce w ogóle nie ma.

Niestety, jak spojrzy się na skład większości chlebów to można się przerazić.

Ale to dotyczy nawet warzyw na patelnię. Jakiś czas temu szukałam mieszanek warzywnych bez dodanego cukru. Niestety, skapitulowałam.[/QUOTE]Warzywa na patelnię Hortex nie mają cukru.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 13:03   #2107
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Warzywa na patelnię Hortex nie mają cukru.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo lubię te mieszanki warzywne Z Hortexu

Dobrze, że w Biedrze są.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-06-06, 13:37   #2108
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Bardzo lubię te mieszanki warzywne Z Hortexu

Dobrze, że w Biedrze są.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Też bardzo lubię. Dobre, szybkie jedzonko. Próbowałam innych mieszanek, ale były jakoś dziwnie doprawione, nie dałam rady ich jeść.
A co do chlebów to kupuję oskrobę albo benusa, te pakowane. Są co prawda pasteryzowane, ale składy mają ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 13:50   #2109
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Też bardzo lubię. Dobre, szybkie jedzonko. Próbowałam innych mieszanek, ale były jakoś dziwnie doprawione, nie dałam rady ich jeść.
A co do chlebów to kupuję oskrobę albo benusa, te pakowane. Są co prawda pasteryzowane, ale składy mają ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się z Tobą. Te z Hortexu są fajnie doprawione. Nie wszystkie oczywiście, ale to wiadomo.

Ja lubię tę z brokułami i przyprawą włoską.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 14:10   #2110
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;89248147]Mnie bardziej dziwi szydera, że przecież jak nie umyje twarzy, to się nic nie stanie, ale jednocześnie rzęsy być muszą, chociaż może być uczulenie, nie wie, jak zachować ich higienę i się boi, że coś tam się z nimi stanie O.o[/QUOTE]

Szczerze mówiąc, mnie nieumycie twarzy jakoś tak bardzo nie szokuje, jak chyba niektore wizazanki autorka chyba pisała, że nie będzie robiła makijażu. Ale ja mam taką cerę, że jej bardziej szkodzi częste mycie niż jego brak. Z rzęsami to nie wiem jak jest, ale sam pomysł "podrasowania" wyglądu na wakacje jak najbardziej rozumiem, a było trochę szydery, bo "namiot".

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 14:28   #2111
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, mnie nieumycie twarzy jakoś tak bardzo nie szokuje, jak chyba niektore wizazanki autorka chyba pisała, że nie będzie robiła makijażu. Ale ja mam taką cerę, że jej bardziej szkodzi częste mycie niż jego brak. Z rzęsami to nie wiem jak jest, ale sam pomysł "podrasowania" wyglądu na wakacje jak najbardziej rozumiem, a było trochę szydery, bo "namiot".

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Zazdroszcze, bo ja nawet jak sobie zrobie leniwy dzien w lozku i nie umyje twarzy powiedzmy do godzin popoludniowych to mnie potem wysypie, mam olbrzymie sklonnosci do powstawania wypryskow.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-06, 14:35   #2112
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

U mnie na stan cery największy wpływ ma dotlenienie, dieta i ilość snu.

Czyli w sumie jak u większości chyba?

Mam cerę mieszaną i czasami trudno mi wyczuć, na ile sobie mogę pozwolić w kwestii przemywania buzi, czyli częstotliwości - czy to jest za dużo/za mało. No ale cera jest trudna i kapryśna.

Wysyp mam zawsze pod wpływem słodyczy, najczęściej czekolady - dlatego jej unikam.

Najgorsze kombo to stres+zarwane noce+kiepska dieta.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 14:43   #2113
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Niektórym się chyba wydaje, że jak namiot, to można chodzić jak ostatni żul. No nie wiem, jak ja jadę pod namiot to też chcę w miarę wyglądać i czeszę się, myję, zrobię podstawowy makijaż.
Tak, jak ma się sztuczne rzęsy to trzeba o nie dbać w odpowiedni sposób, więc wątpliwości odnośnie możliwości zachowania higieny jak najbardziej są na miejscu. Jednak do tego wystarczy chociażby umywalka z bieżącą wodą, odpowiedni detergent ew. szczoteczka.
To nie jest tak, że jak się nałoży sztuczne rzęsy, to nic już nie trzeba robić. Powieki i rzęsy też się brudzą, więc trzeba się myć w odpowiedni sposób, żeby zmyć co trzeba ale nie zniszczyć rzęs.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 15:09   #2114
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Niektórym się chyba wydaje, że jak namiot, to można chodzić jak ostatni żul. No nie wiem, jak ja jadę pod namiot to też chcę w miarę wyglądać i czeszę się, myję, zrobię podstawowy makijaż.
Tak, jak ma się sztuczne rzęsy to trzeba o nie dbać w odpowiedni sposób, więc wątpliwości odnośnie możliwości zachowania higieny jak najbardziej są na miejscu. Jednak do tego wystarczy chociażby umywalka z bieżącą wodą, odpowiedni detergent ew. szczoteczka.
To nie jest tak, że jak się nałoży sztuczne rzęsy, to nic już nie trzeba robić. Powieki i rzęsy też się brudzą, więc trzeba się myć w odpowiedni sposób, żeby zmyć co trzeba ale nie zniszczyć rzęs.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W dużej mierze się zgadzam, ale sama wychowałam się w kulcie przekonania, że "Wakacje pod namiotem nie są na nerwy pustaka" i podejrzewam, że większość z mojego otoczenia wybuchnelaby śmiechem widząc na kempingu jakąś pannę ze "szczotami" zamiast rzęs czy rzęsami typu "gąsienice"*. Ale to już skrajnie wyolbrzymiony przypadek.

A już nie daj Boże, jakby sobie miała przeprowadzać jakieś zabiegi higienizacyjne przy rzęsach w kempingowej łazience

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 15:12   #2115
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
U mnie na stan cery największy wpływ ma dotlenienie, dieta i ilość snu.

Czyli w sumie jak u większości chyba?

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
U mnie hormony czyli dzień cyklu. Jedzenie chyba w ogóle nie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 15:17   #2116
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-07 o 22:40
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 15:17   #2117
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
W dużej mierze się zgadzam, ale sama wychowałam się w kulcie przekonania, że "Wakacje pod namiotem nie są na nerwy pustaka" i podejrzewam, że większość z mojego otoczenia wybuchnelaby śmiechem widząc na kempingu jakąś pannę ze "szczotami" zamiast rzęs czy rzęsami typu "gąsienice"*. Ale to już skrajnie wyolbrzymiony przypadek.

A już nie daj Boże, jakby sobie miała przeprowadzać jakieś zabiegi higienizacyjne przy rzęsach w kempingowej łazience

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Umycie i wyczesanie rzęs nie wydaje mi się takim wielkim zabiegiem, którego nie można by było zrobić w łazience na kempingu.
A jak ktoś zawsze na takie rzęsy, to ma je sobie powyrywać przed pojechałem pod namiot?
Żeby się umyć, ogolić, wcale nie trzeba mieć spa, wystarczy dostęp do prysznica i bieżącej wody, a to znajdzie się na każdym zorganizowanym kempingu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 15:27   #2118
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie hormony czyli dzień cyklu. Jedzenie chyba w ogóle nie.
Fajnie, u mnie na buzi bardzo szybko widać różne "wykwity", jak sobie pofolguje.

I jak już pisałam chyba największym "kilerem" jest dla mnie czekolada i tej staram się unikać.

Uważam, że od czasu do czasu można sobie pozwolić na wszystko, o ile nie jest to jakaś hardkorowa nietolerancja danego składnika/składników, doprowadzajaca do boleści.

Takie picie kawy np. dlugofalowo (kiedy pijemy ją regularnie) uważam za szkodliwe.





Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------

[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;89248426]Treść usunięta[/QUOTE]No ja jeżdżąc na wakacje poza PL zawsze robiłam zestaw typu henna, regulacja brwi, hybryda (ale to kiedyś) właśnie po to, żeby z jednej strony naprawdę odpocząć i odetchnąć, także od codziennego malowania się, ale też ze względu na wodę w basenie/morską wodę. Fajnie jest mieć luz pod tym względem.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 15:38   #2119
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Fajnie, u mnie na buzi bardzo szybko widać różne "wykwity", jak sobie pofolguje.

I jak już pisałam chyba największym "kilerem" jest dla mnie czekolada i tej staram się unikać.

Uważam, że od czasu do czasu można sobie pozwolić na wszystko, o ile nie jest to jakaś hardkorowa nietolerancja danego składnika/składników, doprowadzajaca do boleści.

Takie picie kawy np. dlugofalowo (kiedy pijemy ją regularnie) uważam za szkodliwe.





Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------

No ja jeżdżąc na wakacje poza PL zawsze robiłam zestaw typu henna, regulacja brwi, hybryda (ale to kiedyś) właśnie po to, żeby z jednej strony naprawdę odpocząć i odetchnąć, także od codziennego malowania się, ale też ze względu na wodę w basenie/morską wodę. Fajnie jest mieć luz pod tym względem.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
No to fajnie mieć luz pod tym względem czy jednak "znajomi by wysmiali"?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-06, 15:45   #2120
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
No to fajnie mieć luz pod tym względem czy jednak "znajomi by wysmiali"?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
"Mimo wszystko" stawiam na własną wygodę

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 16:16   #2121
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Weźcie mnie oświećcie bo ja głupia,
O co chodzi z tym myciem rzęs szamponem?

Jak się ma rzęsy zagęszczone ( czyli takie przyczepione do oka na stałe jak rozumiem?) to się myje oczy szamponem? Takim do włosów?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 16:17   #2122
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Weźcie mnie oświećcie bo ja głupia,
O co chodzi z tym myciem rzęs szamponem?

Jak się ma rzęsy zagęszczone ( czyli takie przyczepione do oka na stałe jak rozumiem?) to się myje oczy szamponem? Takim do włosów?
Chyba jakis specjalnym do rzęs, raczej nie takim do włosów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 16:24   #2123
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Weźcie mnie oświećcie bo ja głupia,
O co chodzi z tym myciem rzęs szamponem?

Jak się ma rzęsy zagęszczone ( czyli takie przyczepione do oka na stałe jak rozumiem?) to się myje oczy szamponem? Takim do włosów?
Ja tam swoim nic nie robię. Gdy myje twarz hydrolatem rano i wieczorem, to i je maznę i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 16:24   #2124
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
W dużej mierze się zgadzam, ale sama wychowałam się w kulcie przekonania, że "Wakacje pod namiotem nie są na nerwy pustaka" i podejrzewam, że większość z mojego otoczenia wybuchnelaby śmiechem widząc na kempingu jakąś pannę ze "szczotami" zamiast rzęs czy rzęsami typu "gąsienice"*. Ale to już skrajnie wyolbrzymiony przypadek.

A już nie daj Boże, jakby sobie miała przeprowadzać jakieś zabiegi higienizacyjne przy rzęsach w kempingowej łazience

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

Fajne towarzystwo…


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 16:25   #2125
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Fajne towarzystwo…


Sent from my iPhone using Tapatalk
A to swoją drogą dziękuję za takie towarzystwo

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 16:39   #2126
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-07 o 22:44
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 16:39   #2127
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 204
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Weźcie mnie oświećcie bo ja głupia,
O co chodzi z tym myciem rzęs szamponem?

Jak się ma rzęsy zagęszczone ( czyli takie przyczepione do oka na stałe jak rozumiem?) to się myje oczy szamponem? Takim do włosów?
Myje się szamponem do rzęs, zwykle są w piance, w małych buteleczkach.
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 16:45   #2128
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Weźcie mnie oświećcie bo ja głupia,
O co chodzi z tym myciem rzęs szamponem?

Jak się ma rzęsy zagęszczone ( czyli takie przyczepione do oka na stałe jak rozumiem?) to się myje oczy szamponem? Takim do włosów?
Są specjalne szampony, płyny, pianki do tego i szczoteczki. Trzeba takie rzęsy umyć, tak żeby pomiędzy tymi rzęsami też dokładnie wymyć wszystko, wyszczotkować. Takie rzęsy nie umyją się dobrze jak przy zwykłym myciu twarzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 16:50   #2129
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Fajne towarzystwo…


Sent from my iPhone using Tapatalk
To dotyczy zamierzchłych czasów licealnych albo wczesnostudenckich, także tego...

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 16:56   #2130
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

[1=5e046a21a251d9e933976ae d7bddd2e3377715e2_6575001 0a329e;89248513]Myje się szamponem do rzęs, zwykle są w piance, w małych buteleczkach.[/QUOTE]

Wyciąganie kasy. Normalnie dokładnie myjąc twarz myje się również oczy. Można je też delikatnie dodatkowo przetrzeć wacikiem nawilżonym wodą. I tyle. No chyba, że ktoś robi debilne eksperymenty w stylu próby malowania takich rzęs tuszem.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-23 23:22:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:26.