Włosomaniaczki cz. VIII - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-04, 20:22   #2101
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Oj, droższe . Dużo droższe . Chcieli nawet paski do glukometru z refundacji wyrzucić, ale {podobno} wróciły na listę. Receptę odbieram w czwartek i wówczas zobaczę . Najgorsze, że dziwnym trafem nie działają na mnie tańsze odpowiedniki . Sprawdzone to jest przez lekarza . Np. podstawowy lek : z Niemiec działa bez zrzutu, a już odpowiednika z Węgier mój organizm nie toleruje .


Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
To nie było nic ciekawego, bo nie dyskutowała . Podkuliła ogon i uciekła . Próbowała radzić na zasadzie : gdzieś dzwonili, tylko nie bardzo wiem gdzie, no i została parokrotnie poprawiona . Efekt - nie ma jej .
I dobrze
Czasem trafiałam na jej wypowiedzi i... trafiało mnie ale już nie chciałam sobie języka strzępić...
Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Zapisuj, zapisuj !
Jak na moje rozeznanie - nie będzie latoś ładnego lata . W czerwcu jedynie pogrzeje .
Dzisiaj - październik? - rano lekko padało, potem mocniej, po południu ok 14 bez opadów. Ciepło lecz pochmurno...
Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
No to wszystko w porządku . Po rzepowym płukankę z octu dałam i ok .
Jako że tymczasowo zostałam bez odżywki w sprayu, bo dostałam blanku będąc w Naturze na widok nowej limitki i zapomniałam kupić reszty produktów, to ukręciłam sobie sama psikacz. I muszę powiedzieć, że się włosy po nim rozczesują rewelacyjnie, a przecież grama silikonu w nim nie ma
Keratyna, gliceryna, propylene glycol, kwas hialuronowy i trochę ekstraktu z mango.
Trochę ta keratyna włosy wysztywnia, ale ogólnie jest fajnie i włosy ładnie błyszczą
Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
To nie ma co się śmiać . Tak robię . Najlepszy sposób na to, żeby i gospodarze też się bawili, a nie ciągle gościom usługiwali . Przykładowo : robiliśmy parapetówę; zabawa w salonie, a w kuchni rozstawiony stół na zasadzie szwedzkiego stołu, do tego sterta tekturowych talerzy i jednorazowych sztućców oraz duży kosz na śmieci . Każdy obsługiwał się sam i kiedy chciał . Alkohol w szkle, nie w plastikowych kubkach
I prawidłowo. Do tego nie ma strachu, że ktoś porcelanę rodową [] wytłucze albo kieliszki

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość

To właśnie z tej limitki, co jest teraz very hot
Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Jadła / robiła któraś z Was sałatkę z zupek chińskich ? Znajoma dała mi spróbować, nie mówiąc co to jest i nawet smaczne to było. Wyczułam makaron, ale jakiś taki dziwny w formie . Zachodziłam w głowę co to może być. Wtedy ona powiedziała, że to z zupek chińskich . Ja nawet nie wiedziałam co to "zupki chińskie". Teraz już wiem . Jadłyście taką sałatkę ?

Miłego dnia
Jadłam kiedyś i niezłe było
Cytat:
Napisane przez NaKrawedzi Pokaż wiadomość
nie no to juz lepiej naprawic mojego lapka, w koncu ma dopiero roczek tylko najpierw trzeba miec hajs, a mi rodzice nie dadzą ani zł, bo go zepsułam...
No to będziesz musiała trochę pooszczędzać
Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Kciuki podziałały bo dorwałam rozświetlacz I to za 8,69
Nie wiem co ja będę z nim robić ale jak mogłam nie kupić


Btw. Oglądałam nową gazetkę (od 12.01) i jest cała limitka w normalnych cenach, rozświetlacze po 10,99

Za to szimerów z Catrice nie było ani jednego
Super Jak gazetka wejdzie, to nie będzie co sprzedawać
Jak to co robić? Rozświetlać się

Ciesz się, że szimerów nie było, bo u mnie były i jestem świadoma, że 2 dychy na gadżet przewaliłam , bez którego oczywiście jak najbardziej da się żyć no ale chcica była silniejsza niż rozsądek...
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 21:13   #2102
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Super Jak gazetka wejdzie, to nie będzie co sprzedawać
Jak to co robić? Rozświetlać się
Byle nie jak bombka choinkowa
Ale ten rozświetlacz to chyba tylko na normalny podkład/bbc? Bo na minerały przecież się nie nada, bo bym sobie wszystko starła. A jeśli dam na to puder sypki to będzie coś widać?

Kupiłam też Mypę z masłem karite - odżywkę, była przeceniona na 4,99, nie mam pojęcia czemu, wydawało się, że wszystko z nią w porządku.
I brązową kredkę z Essence, bo mam ostatnio fazę na makijaż w brązach do pracy, a nie mam brązowej kredki


Poczytałam o tej "refundacji" i aż mi się włos na głowie jeży jak widzę ile NFZ zaoszczędzi na pacjentach...

A propos NFZ kolejny bulwers - w zeszłym tygodniu zapisywałam się do endokrynologa, wiecie na kiedy? Ostatni tydzień marca Całe szczęście, że mam jeszcze leki na te 3 miesiące, bo rodzinny nie chce przepisywać bez aktualnego zaświadczenia od specjalisty

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2012-01-04 o 21:16
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 21:53   #2103
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Byle nie jak bombka choinkowa
Ale ten rozświetlacz to chyba tylko na normalny podkład/bbc? Bo na minerały przecież się nie nada, bo bym sobie wszystko starła. A jeśli dam na to puder sypki to będzie coś widać?

Kupiłam też Mypę z masłem karite - odżywkę, była przeceniona na 4,99, nie mam pojęcia czemu, wydawało się, że wszystko z nią w porządku.
I brązową kredkę z Essence, bo mam ostatnio fazę na makijaż w brązach do pracy, a nie mam brązowej kredki


Poczytałam o tej "refundacji" i aż mi się włos na głowie jeży jak widzę ile NFZ zaoszczędzi na pacjentach...

A propos NFZ kolejny bulwers - w zeszłym tygodniu zapisywałam się do endokrynologa, wiecie na kiedy? Ostatni tydzień marca Całe szczęście, że mam jeszcze leki na te 3 miesiące, bo rodzinny nie chce przepisywać bez aktualnego zaświadczenia od specjalisty
Myślę, że jak weźmiesz odrobinkę i delikatnie wklepiesz lub lekko rozetrzesz, to nic Ci z minerałków nie zejdzie
Ja puder transparentny, to powinno być widać.

Pewnie w sobotę albo niedzielę znowu będę MUSIAŁA iść do N

A co do NFZ to
Mojej teściowej, która nota bene jest endo z dwustopniową specjalizacją [a specjalizacji w ogóle ma 4], która prowadziła gabinet w przychodni przyszpitalnej i naprawdę przynosiła placówce zysk, a kolejki do niej nie były aż tak duże [dodatkowo przyjeżdżali pacjenci spoza województwa] nie przedłużyli kontraktu.
Rok wcześniej wycyckali jej praktykę w rodzinnym mieście, dając kontrakt trzem okulistom [a endo w okolicy żadnego ]. Normlnie tragedia jakaś.
W TVN nie ma dnia, żeby nie trąbili o wpadkach tej 'instytucji'...
[akurat o tej stacji wspominam, bo tylko ich fakty oglądam ]
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 02:23   #2104
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Cześć !


Cytat:
Napisane przez NaKrawedzi Pokaż wiadomość
najpierw trzeba miec hajs, a mi rodzice nie dadzą ani zł, bo go zepsułam...
Zasugeruj rodzicom, że to a conto Twoich urodzin lub imienin, dnia dziecka itp.



Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Z zupek chińskich to znaczy z tego makaronu, który jest w tych zupkach?
Właśnie z niego . Zalewa się te zupki wodą . Dokładnie nie wiem, ale umówiona z nią jestem w przyszłym tygodniu i wezmę przepis . Jak zobaczyłam taką przykładową zupkę, to mnie wstrząsło z obrzydzenia . Toż to takie same jak te "gorące kubki". Ale ... sałatka dobra była . Zapytałam się tylko : czy nie można kupić podobnego makaronu i samemu doprawić . Odpowiedziała, że właśnie cały widz smaku tej sałatki polega na tych zupowych przyprawach . A i jeszcze jakąś sałatkę "gyros" próbowałam. Też dobra .



Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Trochę ta keratyna włosy wysztywnia, ale ogólnie jest fajnie i włosy ładnie błyszczą
Ano właśnie . Jak używałam keratyny, to też usztywniała mi włosy i zbyt ładnego efektu to nie dawało .
A ja nadal wyjątkowo zadowolona jestem z "czarnego" psikacza i jedwabiu CHI .


Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Kupiłam też Mypę z masłem karite - odżywkę, była przeceniona na 4,99, nie mam pojęcia czemu, wydawało się, że wszystko z nią w porządku.

Chyba, powtarzam : chyba na którymś z wątków przeczytałam, że Mypę mają wycofywać . Nie wgryzałam się w temat, bo Mypy nie lubię . Jak na mój gust zbyt ciężka .


Cytat:
Napisane przez Finlora
A propos NFZ kolejny bulwers

Szkoda słów ...
Zastanawia mnie tylko jedno : dlaczego Polacy tak bez słowa dają się prowadzić na rzeź ?!


U mnie od dwóch dni wietrzysko takie, że głowę urywa .
Jadę dzisiaj po lekarstwa . Namacalnie zobaczę jaki prezent Donaldino mi sprawił .

Miłego dnia
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 09:21   #2105
ImmortalLover
Zakorzenienie
 
Avatar ImmortalLover
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 14 384
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Jeśli dziś ma być tak jak w listopadzie to chyba się wyprowadzam do ciepłych krajów Wieje, zimnica, śnieg z deszczem
Mam taką ochotę napic się herbaty/kawy/ czegoś gazowanego/słodkiego, że masakra! A tylko wodę mogę pić przez kilka najbliższych dni :<
__________________

Zawartość torebki dzieli się na części: "powinnam" , "mam" i "a skąd się to wzięło?".




ImmortalLover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 20:06   #2106
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Myślę, że jak weźmiesz odrobinkę i delikatnie wklepiesz lub lekko rozetrzesz, to nic Ci z minerałków nie zejdzie
Ja puder transparentny, to powinno być widać.
Jutro testy, nie będę wychodzić z domu więc jeśli coś mi nie wyjdzie to nie będę musiała torby zakładać

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Pewnie w sobotę albo niedzielę znowu będę MUSIAŁA iść do N
A co masz zamiar kupić?

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
A co do NFZ to
Mojej teściowej, która nota bene jest endo z dwustopniową specjalizacją [a specjalizacji w ogóle ma 4], która prowadziła gabinet w przychodni przyszpitalnej i naprawdę przynosiła placówce zysk, a kolejki do niej nie były aż tak duże [dodatkowo przyjeżdżali pacjenci spoza województwa] nie przedłużyli kontraktu.
Rok wcześniej wycyckali jej praktykę w rodzinnym mieście, dając kontrakt trzem okulistom [a endo w okolicy żadnego ]. Normlnie tragedia jakaś.
W TVN nie ma dnia, żeby nie trąbili o wpadkach tej 'instytucji'...
[akurat o tej stacji wspominam, bo tylko ich fakty oglądam ]
O kurde, ale mam nadzieję, że nie została całkiem bez pracy?

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Właśnie z niego . Zalewa się te zupki wodą . Dokładnie nie wiem, ale umówiona z nią jestem w przyszłym tygodniu i wezmę przepis . Jak zobaczyłam taką przykładową zupkę, to mnie wstrząsło z obrzydzenia . Toż to takie same jak te "gorące kubki". Ale ... sałatka dobra była . Zapytałam się tylko : czy nie można kupić podobnego makaronu i samemu doprawić . Odpowiedziała, że właśnie cały widz smaku tej sałatki polega na tych zupowych przyprawach . A i jeszcze jakąś sałatkę "gyros" próbowałam. Też dobra .
Kupiłam dzisiaj zupkę chińską z zamiarem zrobienia sałatki, tylko o jajkach zapomniałam (a sałatka bez jajek jakoś mi nie pasuje) więc ze zrobieniem będę musiała poczekać do soboty.
Nigdy nie jadłaś chińskiej zupki?


Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
A ja nadal wyjątkowo zadowolona jestem z "czarnego" psikacza i jedwabiu CHI .
Też jestem zadowolona z tego psikacza

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Szkoda słów ...
Zastanawia mnie tylko jedno : dlaczego Polacy tak bez słowa dają się prowadzić na rzeź ?!
Też mnie to zastanawia, tak samo jak to czy ci co głosowali na PO są zadowoleni z tego co się dzieje.

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
U mnie od dwóch dni wietrzysko takie, że głowę urywa .
Jadę dzisiaj po lekarstwa . Namacalnie zobaczę jaki prezent Donaldino mi sprawił .
U mnie dzisiaj też gwałtowna zmiana pogody, jak szłam rano do pracy myślałam, że mi głowę urwie i wyrwie parasolkę z ręki, cud, że doniosłam ją w jednym kawałku z całymi drutami
Trzymaj się
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 21:20   #2107
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Ano właśnie . Jak używałam keratyny, to też usztywniała mi włosy i zbyt ładnego efektu to nie dawało .
A ja nadal wyjątkowo zadowolona jestem z "czarnego" psikacza i jedwabiu CHI .
Kupię go następnego w kolejności

Z keratyną nie mam problemu, bo potem włosy i tak modeluję/podkręcam na papilotach i nic nie widać
Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Szkoda słów ...
Zastanawia mnie tylko jedno : dlaczego Polacy tak bez słowa dają się prowadzić na rzeź ?!
Niestety, po wyborach niewiele można zrobić, szczególnie w kwestii ustawodawczej

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
U mnie od dwóch dni wietrzysko takie, że głowę urywa .
Jadę dzisiaj po lekarstwa . Namacalnie zobaczę jaki prezent Donaldino mi sprawił .

Miłego dnia
U mnie: z rana sporadyczne płatki śniegu, potem przestało padać w ogóle, po południu wiatr dużo mocniejszy od tego porannego. Oto wróżba na listopad
Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A co masz zamiar kupić?

O kurde, ale mam nadzieję, że nie została całkiem bez pracy?
Psikacz Mypy.

Nie została. Ma swój gabinet i zatrudniona jest też w NZOZ'ie u znajomej. Poza tym chyba rozesłała info i już w pierwszy dzień otrzymała cztery oferty pracy.

Wyczerpujący wieczór miałam. Najpierw Yao zaczęła cudować przy usypianiu, a potem Ueru się zwyło przed snem, nie wiadomo dlaczego w sumie
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-05, 21:35   #2108
tigresska
Zakorzenienie
 
Avatar tigresska
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Między Niebem a Piekłem :)
Wiadomości: 3 668
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Hello!

U mnie wczoraj burza była!!! Ładna mi zima... Ale jeśli o mnie chodzi to może być już wiosna

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość

Co się martwisz . Dla mnie też często ich rozmowa to tureckie kazanie . Szczególnie jak zaczynają nazwy, symbole wymieniać . Myślisz, że ja wiem co to "bronzer" ?


Jeśli chodzi o bronzer to mogę się tylko domyślać

Cytat:
Napisane przez NaKrawedzi Pokaż wiadomość
mam wizażowy odwyk
Nie ma czegoś takiego jak odwyk od wizażu! Wrócisz na stałe szybciutko, choćbyś miała z ziemi ten komputer wykopać potrzeba będzie silniejsza

Cytat:
Napisane przez ImmortalLover Pokaż wiadomość

Zdałam wewnętrzny na prawko,ale i tak bardziej boję się jutro jazd;o
Postanowiłam rozpocząć akcję denko na cienie
klask i:

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Sama używam kompa, co był kupiony w 2006 r. i ma się całkiem nieźle , ważne, że wizaż działa i sieć, jakieś podstawowe programy .
A wart jest pewnie 300 zł [czyli z 10x mniej niż przy zakupie].
mam tak samo jeśli chodzi o komputer
tigresska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 22:15   #2109
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Psikacz Mypy.
Nie widziałam nigdy tego psikacza

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Nie została. Ma swój gabinet i zatrudniona jest też w NZOZ'ie u znajomej. Poza tym chyba rozesłała info i już w pierwszy dzień otrzymała cztery oferty pracy.
To super

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Wyczerpujący wieczór miałam. Najpierw Yao zaczęła cudować przy usypianiu, a potem Ueru się zwyło przed snem, nie wiadomo dlaczego w sumie


Cytat:
Napisane przez tigresska Pokaż wiadomość
U mnie wczoraj burza była!!! Ładna mi zima... Ale jeśli o mnie chodzi to może być już wiosna
Znając życie to zima będzie w maju

Cytat:
Napisane przez tigresska Pokaż wiadomość
Nie ma czegoś takiego jak odwyk od wizażu! Wrócisz na stałe szybciutko, choćbyś miała z ziemi ten komputer wykopać potrzeba będzie silniejsza



Jest już nowy odcinek Pretty Little Liars
Nie wiem jak to się stało, ale przegapiłam jeden odcinek, obejrzałam 13ty, nowy jest 14ty, a ja nie oglądałam 12go - domyśliłam się kiedy zaczęłam oglądać 14ty i w tym fragmencie gdzie pokazują co było poprzednio, były rzeczy, których wcześniej nie widziałam
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 23:16   #2110
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Cytat:
Napisane przez tigresska Pokaż wiadomość
Hello!

U mnie wczoraj burza była!!! Ładna mi zima... Ale jeśli o mnie chodzi to może być już wiosna
Łoooo , znaczy będzie u Ciebie grzmieć w październiku
Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nie widziałam nigdy tego psikacza
Takie małe g, bo to tylko 100 ml ma, u mnie w Naturach zawsze koło innych produktów aloesowych Mypy stoi.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Jest już nowy odcinek Pretty Little Liars
Nie wiem jak to się stało, ale przegapiłam jeden odcinek, obejrzałam 13ty, nowy jest 14ty, a ja nie oglądałam 12go - domyśliłam się kiedy zaczęłam oglądać 14ty i w tym fragmencie gdzie pokazują co było poprzednio, były rzeczy, których wcześniej nie widziałam
A ja katuję ostatni sezon Słowa na L
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 02:54   #2111
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Cześć !


Cytat:
Napisane przez ImmortalLover Pokaż wiadomość
A tylko wodę mogę pić przez kilka najbliższych dni



Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Kupiłam dzisiaj zupkę chińską z zamiarem zrobienia sałatki, tylko o jajkach zapomniałam (a sałatka bez jajek jakoś mi nie pasuje) więc ze zrobieniem będę musiała poczekać do soboty.

W tej "mojej" jajek nie było .


Cytat:
Napisane przez Finlora
Nigdy nie jadłaś chińskiej zupki?

Nigdy . Nigdy też nie jadałam / piłam tych zup : gorący kubek i innych podobnych wynalazków .



Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Niestety, po wyborach niewiele można zrobić, szczególnie w kwestii ustawodawczej
Można, można . Dużo można ... Pokazała nam to sytuacja z końca lat osiemdziesiątych .



Ja po wizycie w aptece. Dostałam recepty z naklejkami : refundacja do decyzji NFZ. Zapytałam panią w przychodni co to znaczy . Z głupawym uśmiechem odpowiedziała : nie wiem, apteka odpowie . Powiedziałam, że pójdę do apteki, ale nie życzę przychodni żebym musiała wracać . Mam na stały zestaw leków trzy recepty, z czego jedna jest do częściowej refundacji, a dwie - sto procent płatne. Wchodzę do apteki, a tam ani żywej duszy . Pogadałam sobie z panem farmaceutą. Podobno w grudniu w aptekach działy się dantejskie sceny . Ludzie robili zapasy leków . Cały widz polega na tym, że pod rządami minister Kopacz powstał straszliwy burdel z nową listą i zasadami refundacji . Do tego na lekarzy nałożono odpowiedzialność finansową za wszystkie pomyłki w receptach . I te "naklejki", to forma protestu . Te naklejki to jeszcze nic . Podobno, zgodnie ze słowami farmaceuty, są lekarze, którzy na receptach wypisują jedynie jeden ze składników leku i apteka musi się domyślać o co chodzi lub chorego odsyłają do lekarza. Też forma protestu. W chwili obecnej decyzja o odpłatności za lekarstwa i odpowiedzialność finansowa spoczywa wyłącznie na aptekach : wysyłają takie recepty z tymi naklejkami do NFZ i albo zrefundują, albo apteka pokrywa koszty . Mnie sprzedali z refundacją . Ale robią tak nie ze wszystkimi. Szczególnie z tymi lekarstwami, które były dotychczas 100 % refundowane. Podobno takie są . Tylko gdzie w tym chaosie miejsce dla pacjenta ?!
Paski do glukometrów : glukometrów jest kilkanaście rodzai, a z refundacji wypadły paski do najpopularniejszego. A ludzie nic, ludzie cicho siedzą i podkulają ogony przed dyktaturą Donaldina . A on nic. On sobie z Warszawy do Gdańska samolotem fruwa i tablety za 1,75 mln zł posłom funduje .

Miłego dnia
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-06, 09:46   #2112
ImmortalLover
Zakorzenienie
 
Avatar ImmortalLover
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 14 384
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość

Jest już nowy odcinek Pretty Little Liars
Nie wiem jak to się stało, ale przegapiłam jeden odcinek, obejrzałam 13ty, nowy jest 14ty, a ja nie oglądałam 12go - domyśliłam się kiedy zaczęłam oglądać 14ty i w tym fragmencie gdzie pokazują co było poprzednio, były rzeczy, których wcześniej nie widziałam
Miałam się właśnie pytać czy oglądałaś

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość





Paski do glukometrów : glukometrów jest kilkanaście rodzai, a z refundacji wypadły paski do najpopularniejszego. A ludzie nic, ludzie cicho siedzą i podkulają ogony przed dyktaturą Donaldina . A on nic. On sobie z Warszawy do Gdańska samolotem fruwa i tablety za 1,75 mln zł posłom funduje .
Przeziębiłam pęcherz i podobno przy tych tabletkach powinnam pić tylko wodę,bo reszta podrażnia pęcherz

Można?! Można... Moja babcia ostatnio wróciła z apteki lżejsza o 600zł, a gdzie jedzenie i opłaty?! + Święta...

U mnie śnieg po kolana i plucha piękna... Jeszcze miałam z rana jazdy,więc już od razu kosmos,ale na szczęście drogi były puste
__________________

Zawartość torebki dzieli się na części: "powinnam" , "mam" i "a skąd się to wzięło?".




ImmortalLover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 09:53   #2113
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Takie małe g, bo to tylko 100 ml ma, u mnie w Naturach zawsze koło innych produktów aloesowych Mypy stoi.
Aaaa, jeśli aloesowy to już wiem jaki, zupełnie zapomniałam, że Mypa ma też aloesową serię, dlatego jak pisałaś o psikaczu to myślałam, że jest jakiś nowy z masłem karite

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
A ja katuję ostatni sezon Słowa na L
No i jak? Ja mam straszne zaległości w serialach, a zamiast dokończyć jeden to wynajduję nowe

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość

W tej "mojej" jajek nie było .
A mnie jakoś jajka do tego pasują, jutro kupię, zrobię sałatkę i zobaczymy co z tego wyjdzie

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość

Ja po wizycie w aptece. Dostałam recepty z naklejkami : refundacja do decyzji NFZ. (...) I te "naklejki", to forma protestu .
Forma protestu a płacą za to pacjenci

Cytat:
Napisane przez ImmortalLover Pokaż wiadomość
Miałam się właśnie pytać czy oglądałaś
Teraz już tak
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 16:38   #2114
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Wiecie co jest w tv?? Czarodziejka z księżyca
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 20:38   #2115
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Paski do glukometrów : glukometrów jest kilkanaście rodzai, a z refundacji wypadły paski do najpopularniejszego. A ludzie nic, ludzie cicho siedzą i podkulają ogony przed dyktaturą Donaldina . A on nic. On sobie z Warszawy do Gdańska samolotem fruwa i tablety za 1,75 mln zł posłom funduje .

Miłego dnia
Bajzel straszny. Już podobno jakaś nowelizacja naszykowana, ale kiedy wejdzie
Młode matki pomstują bo najlepsze mleko dla alergików i skazowców wycofane, czym karmić niemowlaków nie mają
Masakra...
Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Aaaa, jeśli aloesowy to już wiem jaki, zupełnie zapomniałam, że Mypa ma też aloesową serię, dlatego jak pisałaś o psikaczu to myślałam, że jest jakiś nowy z masłem karite

No i jak? Ja mam straszne zaległości w serialach, a zamiast dokończyć jeden to wynajduję nowe
Ano aloesowy Po tygodniowym odwyku już nie mogę się doczekać podreptania do Natury
Bo mnie jeszcze limitkowy glitter kusi
Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Wiecie co jest w tv?? Czarodziejka z księżyca
Haaaa, wiem już od dawna
Kiedyś, jeszcze w LO mnie jarała, teraz już trochę mniej
Ech, starzeje się człowiek
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 20:52   #2116
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Bo mnie jeszcze limitkowy glitter kusi
Mnie kusi trochę ten płynny cień, bo pomyślałam, że mogłabym go używać do rozświetlania wewnętrznych kącików

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Haaaa, wiem już od dawna
Kiedyś, jeszcze w LO mnie jarała, teraz już trochę mniej
Ech, starzeje się człowiek
Pomyślałam dzisiaj, że obejrzę, przypomnę sobie stare czasy, ale po 3 minutach wyłączyłam tv, nie mogłam dłużej tego zdzierżyć
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 21:27   #2117
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mnie kusi trochę ten płynny cień, bo pomyślałam, że mogłabym go używać do rozświetlania wewnętrznych kącików

Pomyślałam dzisiaj, że obejrzę, przypomnę sobie stare czasy, ale po 3 minutach wyłączyłam tv, nie mogłam dłużej tego zdzierżyć
A muszę powiedzieć, że cienie jakoś mnie nie przekonały. I lakiery na żywo też. Z fotek chciałam wszystkie, a na standzie zonk.

Hehehe, ja obejrzałam nawet cały odcinek, ale faktycznie, nie da się na to patrzeć zbyt długo

Aaaa, zapomniałam Ci odpisać o L Word, ale w sumie nie mam nawet czego odpisywać, bo mi się nagrywarka wykoleiła i nie odtwarza programów
Wkurzam się, bo mi pewnie wymienią dekoder i całe archiwum pójdzie w pi$%^** a miałam tam jeszcze kilka nieobejrzanych pozycji i seriali, które chciałam najpierw skompletować, żeby potem obejrzeć wszystko razem [np. TB3].

Poza tym ulubione bajki Ali, przy których codziennie szamie sobie kaszkę ładnie. Dobrze, że kiedyś wyczaiłam w sklepie płytę i jej kupiliśmy pod choinkę, to będzie zawsze jakaś alternatywa

A się cwaniara nauczyła i jak chce bajki z płyty oglądać, to krzyczy, że prezent i przynosi innego pilota
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 05:04   #2118
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Cześć Dziewczyny !

No to sobie dzisiaj pospałam ! Oglądałam wczoraj w TV do późna "Psiego psychologa" .

U mnie wczoraj horror - pół dnia mżawka, mokro, plusowa temperatura i nagle - temperatura spadła poniżej zera, wszystko zamarzło i szklanka na jezdniach . Dzisiaj też zimno i coś z nieba leci . Chyba śnieg, bo w świetle ulicznych latarni drogi jakieś białe . Kurde, kurde - uziemi mnie na amen w domu .

Latacie tak po tych sklepach i latacie . Poszukajcie mi ładnego beżowego albo koralowego lakieru do paznokci . Ostatnio kupiłam Catrice - ulti mate - nr 030, ale on jakiś taki trupi . Widziałam też lakiery z firmy Paese, tej od mojego podkładu . Znacie ? Warto kupić ?

Miłego dnia
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 11:58   #2119
ImmortalLover
Zakorzenienie
 
Avatar ImmortalLover
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 14 384
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Lakierów z Paese jeszcze nie widziałam,ale lubię te z Golden Rose i ostatnio też Virtuala(dziś postawiłam na czarny) I pojawiły się w mojej drogerii lakiery z Inglota- nie lubię ich lakierów, pomalowałam wczoraj jedynym lakierem jaki posiadam tej marki i już dziś nie mam połowy ;/
__________________

Zawartość torebki dzieli się na części: "powinnam" , "mam" i "a skąd się to wzięło?".




ImmortalLover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-07, 13:16   #2120
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Złamałam się i polazłam do Natury po ten najjaśniejszy cień z Cristalliced, ale nie było Może polezę we wtorek do drugiej Natury, jeśli bardzo będzie mi się chciało mieć ten cień
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 13:58   #2121
ImmortalLover
Zakorzenienie
 
Avatar ImmortalLover
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 14 384
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Oglądałyście już nowy odcinek VD?
__________________

Zawartość torebki dzieli się na części: "powinnam" , "mam" i "a skąd się to wzięło?".




ImmortalLover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 18:58   #2122
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Jeszcze nie oglądałam, ale już się ściąga

Mam już w łapkach YtC, jutro będzie pierwszy raz
Skład jest bardzo obiecujący, mam nadzieję, że się polubimy
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 03:25   #2123
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Cześć !

Cytat:
Napisane przez ImmortalLover Pokaż wiadomość
Lakierów z Paese jeszcze nie widziałam,ale lubię te z Golden Rose
U mnie te z Paese są właśnie w takiej małej drogerii . Gama kolorów bardzo duża .
Mój najulubieńszy lakier jest z firmy Delia . Najulubieńszy, bo nigdy nie miałam lakierów do paznokci z OPI czy też China Glaze . Ale ten "mój" jest wyłącznie dostępny przez internet i koszt przesyłki przekracza cenę lakieru . Czekam, może do nas jakaś Warszawianka dołączy, to mi kupi



Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mam już w łapkach YtC, jutro będzie pierwszy raz

Aż się trzęsę z ciekawości jak toto ocenisz. Bo już zapomniałam : masz szampon i odzywkę ?


Dziewczyny, rzucam palenie papierosów, bo mam w gębie jak w prewecie . Czy "rzucę" - nie wiem, bo to niesie za sobą znaczne zwiększenie wagi . Przynajmniej spróbuję pod kontrolą wagi łazienkowej .


Miłego dnia
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 08:52   #2124
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość

Aż się trzęsę z ciekawości jak toto ocenisz. Bo już zapomniałam : masz szampon i odzywkę ?
Tak

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Dziewczyny, rzucam palenie papierosów, bo mam w gębie jak w prewecie . Czy "rzucę" - nie wiem, bo to niesie za sobą znaczne zwiększenie wagi . Przynajmniej spróbuję pod kontrolą wagi łazienkowej .
Trzymam kciuki w takim razie
Moja mama też zawsze powtarzała, że chciałaby rzucić, ale boi się, że przytyje (a moja mama do szczupłych zdecydowanie nie należy, wiadomo po kim mam tendencję do tycia ). Ja muszę sobie w końcu kupić wagę, bo nie mam i nie ważyłam się już kawał czasu - boję się tego co waga może pokazać
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 09:36   #2125
ImmortalLover
Zakorzenienie
 
Avatar ImmortalLover
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 14 384
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Kasia trzymam kciuki za rzucanie palenia

Muszę wyruszyć do jakiejś drogerii na poszukiwanie odżywki/maski do włosów. Mam same do zniszczonych, przesuszonych itd, a obecnie nie mam z tym problemu
__________________

Zawartość torebki dzieli się na części: "powinnam" , "mam" i "a skąd się to wzięło?".




ImmortalLover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 10:36   #2126
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Cytat:
Napisane przez ImmortalLover Pokaż wiadomość
Muszę wyruszyć do jakiejś drogerii na poszukiwanie odżywki/maski do włosów. Mam same do zniszczonych, przesuszonych itd, a obecnie nie mam z tym problemu
To się ciesz, że nie masz problemu
Ja jestem trochę zła na moją fryzjerkę, bo jak byłam u niej ostatnio i chciałam odrobinę pocieniować włosy chyba zrobiła mi to degażówkami, bo na końcach mam takie pędzelki i wyglądają jakby były zniszczone, a na pewno nie są, nie mają prawa być

Udało mi się dorwać róż w żelu z VL ("wszyscy" mają to ja też ), ale kompletnie nie potrafię się nim posługiwać
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 10:48   #2127
ImmortalLover
Zakorzenienie
 
Avatar ImmortalLover
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 14 384
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
To się ciesz, że nie masz problemu
Ja jestem trochę zła na moją fryzjerkę, bo jak byłam u niej ostatnio i chciałam odrobinę pocieniować włosy chyba zrobiła mi to degażówkami, bo na końcach mam takie pędzelki i wyglądają jakby były zniszczone, a na pewno nie są, nie mają prawa być

Udało mi się dorwać róż w żelu z VL ("wszyscy" mają to ja też ), ale kompletnie nie potrafię się nim posługiwać
I ja się cieszę tylko dziwnie mi tak bez mazaiania się czymś

Eee nauczysz się

Jestem tak mega zestresowana tym prawkiem,że od kilku dni mi się śni egzamin
__________________

Zawartość torebki dzieli się na części: "powinnam" , "mam" i "a skąd się to wzięło?".




ImmortalLover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 11:05   #2128
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Cytat:
Napisane przez ImmortalLover Pokaż wiadomość
I ja się cieszę tylko dziwnie mi tak bez mazaiania się czymś

Eee nauczysz się

Jestem tak mega zestresowana tym prawkiem,że od kilku dni mi się śni egzamin
Nie używasz żadnych odżywek? Ja bym tak nie mogła, tak jestem przyzwyczajona do nakładania czegoś na włosy po myciu, że nawet jakbym miała super zdrowe (nierealne ) to i tak bym używała odżywek

Zanim się nauczę już cały zużyję

Nie dziwię Ci się, ale będzie dobrze
Pomyśl, że ja stara baba nie mam prawa jazdy i nie wiem czy kiedyś się zdecyduję

Obejrzałam już VD, tylko napisy miałam beznadziejne.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 11:35   #2129
ImmortalLover
Zakorzenienie
 
Avatar ImmortalLover
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 14 384
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nie używasz żadnych odżywek? Ja bym tak nie mogła, tak jestem przyzwyczajona do nakładania czegoś na włosy po myciu, że nawet jakbym miała super zdrowe (nierealne ) to i tak bym używała odżywek

Zanim się nauczę już cały zużyję

Nie dziwię Ci się, ale będzie dobrze
Pomyśl, że ja stara baba nie mam prawa jazdy i nie wiem czy kiedyś się zdecyduję

Obejrzałam już VD, tylko napisy miałam beznadziejne.
obecnie nie, wczoraj nałożyłam olej,ale za szybko go spłukałam;/
Ojj tam

Mówiąc szczerze to jeśli chodzi o samo prowadzenie to powiedzmy,że czuję się już pewniej,ale gubię się z poleceniami. Zamiast zawrócić mogę skręcić w lewo itd;/ Poza tym jak już zaparkuję to boję się,że już nie wyjadę ;o

I jak wrażenia?
__________________

Zawartość torebki dzieli się na części: "powinnam" , "mam" i "a skąd się to wzięło?".




ImmortalLover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 11:54   #2130
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Włosomaniaczki cz. VIII

Cytat:
Napisane przez ImmortalLover Pokaż wiadomość
obecnie nie, wczoraj nałożyłam olej,ale za szybko go spłukałam;/
Ojj tam
Ja też zaczęłam olejować włosy, przede wszystkim dlatego, że nakupowałam trochę tych olejów i nie chcę ich potem wyrzucić Teraz mam krokoszowy, datę ważności ma do kwietnia, dałam za niego 16 zł i nie chcę go wyrzucić bo się przeterminuje albo popsuje

Cytat:
Napisane przez ImmortalLover Pokaż wiadomość
I jak wrażenia?
Podobała mi się końcówka Z Jeremym było niezłe, szkoda tylko, że znowu wymazali mu pamięć

Wciągnęłam się też w Secret Circle, obejrzałam już wszystkie 10 odcinków Niezły jest, chociaż wkurza mnie mimika głównej bohaterki
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:26.