Mamy wrzesień-październik 2011 :) - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-18, 16:43   #2131
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Ludzie takich lekarzy bym powystrzelała w kosmos. Można mieć kota, domowego, nie ma kompletnie żadnych przeciwwskazań. Jest nawet na wizażu kilka znanych mi dziewczyn, co w ciąży brały kociaki. Ważne by był zaszczepiony i odrobaczony. Jeśli miałby być podwórkowy, to wiadomo, że ryzyko jest większe. Moja siostra ma podwórkowe 2 psy i kota, ograniczyła jedynie kontakt z kotem, ale nie wyrzuciła go z domu.
Teoretycznie nie można mieć kontaktu z kałem kota, ale jeśli kota mam domowego, szczepionego i odrobaczonego, to co za problem.

Jak miałam poprzednią sunię, to chodziliśmy do wetki, która była w bardzo zaawansowanej ciąży. Pracowała przy zwierzętach do końca. Przy chorych - wiadomo, że nie przy zdrowych. I chyba gdyby były jakiekolwiek przeciwwskazania, nie robiłaby tego, nie narażała się. I urodziła śliczną, zdrową córcię.

Przepraszam, ale mnie ten temat bulwersuje. I wkurza mnie, że jak pojawia się dziecko, ludzie potrafią wyrzucić psa czy kota z domu, jak niepotrzebny sprzęt. Wg mnie dziecko lepiej chowa się ze zwierzętami, uczy się wrażliwości na drugie stworzenie.
i juz.
Podpisuję sie pod tym wszystkimi racami i nogami- moje zwierzaki też- i pacjenty
archinta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 16:44   #2132
Jayne
Raczkowanie
 
Avatar Jayne
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lublin-UK
Wiadomości: 56
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość
Korali też nie wolno nosić i absolutnie nie farbować włosów Boszsz i co jeszcze?
Ja tam lubię jak się psina łasi do Fasoli. Niech się poznają od małego.
OOO...O koralach nie słyszałam hihi ale za to o malowaniu włosów tak---mowia----nie maluj włosów bo sie dziecko rude urodzi....a pasemka chyba mozna...hihi
Jayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 16:47   #2133
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez Jayne Pokaż wiadomość
OOO...O koralach nie słyszałam hihi ale za to o malowaniu włosów tak---mowia----nie maluj włosów bo sie dziecko rude urodzi....a pasemka chyba mozna...hihi
A moja kumpela i jej małż są mega wytatuowani i wszyscy mówili, że im się pisanka urodzi, a tu niespodzianka- normalna dziewczynka
archinta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 16:48   #2134
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Oto co znalazłam o kotach i toxo:
Cytat:
Toxoplazmoza
O toksoplazmozie narosło już wiele mitów. Postarajmy się wyciągnąć prawdziwe fakty.
Tylko 10 % kociej populacji choruje na toksoplazmozę i może nas nią zarazić. Są to najczęściej tez koty wychodzące lub jedzące surowe mięso.
Zasadniczo łatwiej się zarazić toksoplazmozą dzięki jedzeniu surowego mięsa niż od kota, szczególnie, kiedy kot nie je surowego mięsa. Kobieta może się przebadać i sprawdzić, czy już przeszła tę chorobę. Jeśli nie, to właściwie jedynym środkiem ostrożności, jaki należy przedsięwziąć w związku z kotem, jest unikanie kontaktu z kocim kałem, czyli albo zrezygnowanie z czyszczenia kociej kuwety (na rzecz innego domownika) albo robienie tego w rękawiczkach. Choroba przenosi się przez koci kał. Toksoplazmoza rozwija się w kale kota dopiero po 72 godzinach!!!! Nie ma wiec potrzeby żeby kota się pozbywać albo panikować z tego powodu. Zdrowy rozsadek i zachowanie higieny zdecydowanie wystarczy.

Warto tez wiedzieć ze TOXOPLAZMOZĘ CIEŻARNYCH SIĘ LECZY. Natomiast, zakażenie ciężarnej nie oznacza automatycznie przeniesienia zakażenia na płód. Choć takie ryzyko istnieje, prawidłowe leczenie je minimalizuje.
Źródło: strona zwierzak w domu-info
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 16:50   #2135
aniany
Rozeznanie
 
Avatar aniany
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: USA, czasami Polska....
Wiadomości: 606
GG do aniany
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Lekarzowi chodzilo glownie o kontakt z kocimi odchodami, no i kuweta...
W ciazy jest wieksze zagrozenie ta choroba na t....

Wogole to nie mozna jest surowego miesa, sushi, z rybami tez kazal sie ograniczac, bo mowi ze teraz to niewiadomo z kad te ryby pochodza i jaka rtec w sobie maja...

Ale ja nie mieszkam w PL, wiec tutaj to moze inna szkola lekarska
aniany jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 17:05   #2136
lausanne
Wtajemniczenie
 
Avatar lausanne
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 162
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez Jayne Pokaż wiadomość
Witaj
tak tak z Lublina a dokładnie to mieszkam za granica..wiec..hmm...tesk ni mi sie bede dopiero w czerwcu w Polsce..Wiesz moze ile badania kosztuja w Lux Medzie? ogolne badania w czasie ciązż? bo nie powiem ale jak bede to pzrebadałabym sie...bo tutaj inaczej do sprawy podchodza...nie to ze nie badaja no ale... duzo sniegu w Lbn? zycze jak naj mniej mdłosci!!!!!
wizyta u gina 80zł, zwykłe usg też 80zł (liczone odzielnie od wizyty), krew i mocz około 20zł jeśli się powie że jest się w ciąży, bo teraz akurat jakies znizki są, normalnie to sama krew ok 22zł. WR około 10zł, a reszty badań jeszcze nie robiłam więc nie wiem. napiszę jak coś będę wiedziała śniegu nie tak dużo choć dziś trochę popadywało. też mieszkałam jakiś czas za granicą, wiem że się tęskni no i może teraz opieka lekarska niezbyt jest dokładna, ale za to na pewno będzie Ci lżej z dzidziusiem za granicą i wiem że na Zachodzie bardzo dbają o maluchy
lausanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 17:12   #2137
gerda
Zadomowienie
 
Avatar gerda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 464
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
No jak komuś pozwolą powyciągać ulotki i poczytać to w sumie czemu nie, zawsze pewniej, ale ja się nie spotkałam z tym aby ktoś czytał ulotkę, przeważnie się bierze i okazuje się w domu że wiele leków - przy wskazaniu lekarza itp. a wg mnie to już jakieś ryzyko. Ja może jestem przewrażliwiona ale chyba akurat jeżeli chodzi o leki to się cieszę bo tu ostrożność jednak jest wskazana

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------


Jak chodzisz na NFZ to masz tylko 3, max 4 usg ( i to normalne...). Z czego pierwsze w ok 12-14 tygodniu. Jak chodzisz prywatnie- masz częściej a na pewno już teraz byś miała.
ja byłam na nfz i pierwsze usg miałam już w 6tc więc to chyba zależy od lekarza
__________________

gerda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-18, 17:15   #2138
lewaloff
Rozeznanie
 
Avatar lewaloff
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
Send a message via Skype™ to lewaloff
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość
To i ja się przyznam, że skorzystałam z podpowiedzi, bo próby wklejenia kodu z oryginalnej strony spełzły na niczym.
to jeszcze wejdź w edycję podpisu wytnij link, zaznacz tekst FASOLEK 3D i daj wstaw link i tam wklej link, będziesz miała ładniej

Cytat:
Napisane przez Jayne Pokaż wiadomość
O MATKO! albo nastepny przesad albo nie wiem jak to nazwac00to słyszałam od babci mojej kolezanki----DZiecko dziecko pamietaj tylko nie przechodzic pod sznurkiem (takim na pranie) babciu dlaczego?
bo dziecko oplacze sobie szyjke pepowina...
Cytat:
Napisane przez Caltea Pokaż wiadomość
Korali też nie wolno nosić i absolutnie nie farbować włosów Boszsz i co jeszcze?
taa i jeszcze włosów nie obcinać, bo się dziecku skraca rozum, a wczoraj jakieś brednie były że kobiety w ciąży nie moga nosić balerinek i japonek, ja się pytam co jeszcze
__________________
płodek
lewaloff jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 17:25   #2139
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez gerda Pokaż wiadomość
ja byłam na nfz i pierwsze usg miałam już w 6tc więc to chyba zależy od lekarza
Przecież napisałam że jak się poszczęści i trafi się na fajnego to tak, ale w pakiecie nfz jest 3-4
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 17:35   #2140
gerda
Zadomowienie
 
Avatar gerda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 464
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

co tam pakiet, sa niektórzy fajni

co do zwierzaków, to mam szczeniaczka, który nigdy nie będzie mi w stanie do brzucha doskoczyć
__________________


Edytowane przez gerda
Czas edycji: 2011-02-18 o 17:42
gerda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 17:36   #2141
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

ja na reszcie w domku po pracy i moge sobie z wami posiedzieć
któraś pytała o przepis na krokieta z mozzarella ale niestety nie pomoge bo ja go kupiłam w takim barze "mniam mniam"

co do opieki lekarskiej toja własnie chodzę na kartę medicoveru (częśc płace ja częśc zakład pracy) i dlatego z niej chodze bo w sumie płace za to a "obsługa" ze sie tak wyraże tez jest ok własnie dziś jeszcze dokładnie sprawdzałam czy mam opieke przedporodową i badania w niej zawarte i mam wiec skorzystam, jeśli chodzi o te karty to trzeba własnie posprawdzać sobie pakiet jaki sie ma bo niektóre firmy biorą np tylko podstawowy

co do zwierzątek moja przyjaciółka ma w domu dwa koty, królika wielkiego psa i papuge i lekarz ani słowem nie powiedział ze to źle, oczywiście kuwete sprzątał mąz tak zapobiegawczo
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 17:58   #2142
No air
Zakorzenienie
 
Avatar No air
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 840
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Ja też mam psinkę i kota. To się TŻ ucieszy, że teraz tylko on będzie Muńkowi sprzątał (zresztą ostatnio i tak tylko on to robi, dla mnie zapachy z kuwety są nie do zniesienia...).

Wróciłam do świata żywych po spacerze, nawet udało mi się coś zjeść...


Boję się, bo brzuszek boli mnie tylko z jednej strony. I to od początku... Czy to może znaczyć tylko jedno?
__________________
Jestem mamą!


MOJA WYMIANKA!
No air jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 18:16   #2143
Jayne
Raczkowanie
 
Avatar Jayne
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lublin-UK
Wiadomości: 56
Exclamation Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Dziewczyny musze wam to wkleic bo normalnie nie moge
no popłakałam sie ze śmiechu---serio.
BABCINE PRZESADY!
1. nie wolno nic smazyc w ciazy bo tam gdzie tluszcz kapnie to dziecko bedzie mialo znamie
2. Nie patrz na nikogo brzydkiego, bo dziecko bedzie podobne
3. matka nie miala dolegliwosci a corka ma ( i na odwrot) to bedzie chlopiec - generalnie przeciwna plec
4. jak zgaga piecze to bedzie dziewczynka lub jezeli chlopiec to z wlosami.
5. nie wolno obcinac wlosow bo dziecko bedzie glupie
6. nie wolno patrzec na krwawe rzeczy lub jakies kalectwo bo sie mozna zapatrzec
7. Nie jesc kiszonych ogorkow bo mleko zkwasnieje.
8. Nie chodzic po sloncu bo sie zsiadzi
9. Nie wolno współżyć 2 miesiące przed rozwiązaniem,bo dziecku będą ropiały
oczka
Nie można siedzieć z założoną nogą na nogę, bo zmiażdżysz dziecku główkę.
10.. Nie patrz na księżyc, bo dziecko będzie łyse.
11.. Nie patrz na słońce, bo dziecko będzie się zanosiło płaczem.
12.. Nie patrz przez wizjer w drzwiach lub przez inną dziurkę, bo dziecko będzie zezowate (moja teściowa stale mnie tym nęka).
13. Nie patrz na nikogo brzydkiego, bo dziecko bedzie podobne.
14. Nie noś nic na szyji, bo dziecko okręci się pępowiną.
15.Jak ktos odmowi kobiecie w ciaży to myszy go-ja zjedza.

15. Nie depiluj sie (nie gol), bo dziecko urodzi się łyse.

TO OSTATNIE MNIE ROZWALIŁO!
Jayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 18:18   #2144
Ulcia2512
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Gravesend UK
Wiadomości: 1 719
Send a message via Skype™ to Ulcia2512
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez No air Pokaż wiadomość

Boję się, bo brzuszek boli mnie tylko z jednej strony. I to od początku... Czy to może znaczyć tylko jedno?
Moze znaczyc ze mialas ostatnia owulacje z jajnika po tej stronie. Albo ze macica sie rozciaga i tam akurat bardziej czujesz.
Przy ciazy pozamacicznej, bo o niej pewnie myslisz, najczesciej boli baaardzo i gwaltownie.
musisz pozytywnie myslec. W ciazy czesto rozne rzeczy pobolewaja. Niestety martwienie sie o wszystko tylko pogarsza sprawe, ale wiem po sobie ze ciezko takiego myslenia uniknac.
Musi byc dobrze. Sciskam cieplutko
__________________
Kubuś (11.08.2009) Piotruś (14.10.2011)

108,6-106-105-104-102,5-101-100.2-99-98,8-97,7-96-95-94-93-92-91-90-89-88-87-86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72
Ulcia2512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 18:20   #2145
gerda
Zadomowienie
 
Avatar gerda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 464
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Jayne super
__________________

gerda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 18:21   #2146
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez No air Pokaż wiadomość
Ja też mam psinkę i kota. To się TŻ ucieszy, że teraz tylko on będzie Muńkowi sprzątał (zresztą ostatnio i tak tylko on to robi, dla mnie zapachy z kuwety są nie do zniesienia...).

Wróciłam do świata żywych po spacerze, nawet udało mi się coś zjeść...


Boję się, bo brzuszek boli mnie tylko z jednej strony. I to od początku... Czy to może znaczyć tylko jedno?
kochana oznacza jedno macica sie rozszerza to pobolewa, wszystko bedzie dobrze zobaczysz

Cytat:
Napisane przez Jayne Pokaż wiadomość
Dziewczyny musze wam to wkleic bo normalnie nie moge
no popłakałam sie ze śmiechu---serio.
BABCINE PRZESADY!
1. nie wolno nic smazyc w ciazy bo tam gdzie tluszcz kapnie to dziecko bedzie mialo znamie
2. Nie patrz na nikogo brzydkiego, bo dziecko bedzie podobne
3. matka nie miala dolegliwosci a corka ma ( i na odwrot) to bedzie chlopiec - generalnie przeciwna plec
4. jak zgaga piecze to bedzie dziewczynka lub jezeli chlopiec to z wlosami.
5. nie wolno obcinac wlosow bo dziecko bedzie glupie
6. nie wolno patrzec na krwawe rzeczy lub jakies kalectwo bo sie mozna zapatrzec
7. Nie jesc kiszonych ogorkow bo mleko zkwasnieje.
8. Nie chodzic po sloncu bo sie zsiadzi
9. Nie wolno współżyć 2 miesiące przed rozwiązaniem,bo dziecku będą ropiały
oczka
Nie można siedzieć z założoną nogą na nogę, bo zmiażdżysz dziecku główkę.
10.. Nie patrz na księżyc, bo dziecko będzie łyse.
11.. Nie patrz na słońce, bo dziecko będzie się zanosiło płaczem.
12.. Nie patrz przez wizjer w drzwiach lub przez inną dziurkę, bo dziecko będzie zezowate (moja teściowa stale mnie tym nęka).
13. Nie patrz na nikogo brzydkiego, bo dziecko bedzie podobne.
14. Nie noś nic na szyji, bo dziecko okręci się pępowiną.
15.Jak ktos odmowi kobiecie w ciaży to myszy go-ja zjedza.

15. Nie depiluj sie (nie gol), bo dziecko urodzi się łyse.

TO OSTATNIE MNIE ROZWALIŁO!
powaliło mnie to zwłaszcza o goleniu, smażeniu ito o współżyciu 2 miechy przed porodem
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 18:39   #2147
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Hej Mamuśki

upatrzyłam sobie koszulkę jaką chciałam kupić mężowi na urodziny, ale kurde nie znalazłam nigdzie w Krk, zostaje mi zamówić przez net, tylko, że ur męża w niedzielę. Nic to dostanie w przyszłym tygodniu i trudno
koszulka taka: http://www.kupkoszulke.pl/bede-tata-a021-p-777.html

jejku współczuję Wam mdłości i innych dolegliwości ja liczę, ze jak do tej pory nie miałam to już nie będę mieć....

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość

Ja nawet powiem, że należy mieć pusty pęcherz (jak poszłam do gina z dość wypełnionym to mnie wysłał do wc, to dopiero wstyd )

Chociaż wczoraj zaczęłam oglądać od początku "Allo allo" (uwielbiam!), więc pewnie trochę czasu mi na tym zejdzie
spoko, ja też to przeżyłam dobrze, że prosto z gabinetu lekarza można przejść do WC

"Allo, allo" też uwielbiam! Chyba też gdzieś mamy jeszcze, pora na powtórkę, kolejną tak jak i "Przyjaciół" mogłabym na zmianę oglądać


Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
A ja sobie przypomniałam że mam gniazdko
co to, to "gniazdko" ??

Cytat:
Napisane przez BothSides Pokaż wiadomość
No, może oprócz dziecka Rosmary
"dziecko Rosemary" to chyba jeden z nielicznych horrorów, których się bałam oglądać

a książkę czytałam po angielsku...

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Ja po porodzie będę 30+
ja też w sumie to już niedługo będę po 30

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale mnie ten temat bulwersuje. I wkurza mnie, że jak pojawia się dziecko, ludzie potrafią wyrzucić psa czy kota z domu, jak niepotrzebny sprzęt. Wg mnie dziecko lepiej chowa się ze zwierzętami, uczy się wrażliwości na drugie stworzenie.
.
My naszego psiaka adoptowaliśmy z DT, wcześniej miałam rozmowę z jego opiekunką i jednym z 1szych pytań było właśnie, czy po urodzeniu dziecka nie pozbędziemy się psa z domu. Dla mnie to jest niewyobrażalne, wziąć/kupić psa do siebie, opiekować się nim a potem nagle oddać do schroniska. Tak samo jak po świętach BN oddaje się nietrafione prezenty do schronu, albo co gorsza wyrzuca w lesie albo przywiązuje do lampy....Pół biedy jeśli oddadzą do schroniska, ale takim co bez skrupułów potrafią wyrzucić psa na ulicę to bym jaja poucinała

Cytat:
Napisane przez No air Pokaż wiadomość
To się TŻ ucieszy, że teraz tylko on będzie Muńkowi sprzątał (zresztą ostatnio i tak tylko on to robi, dla mnie zapachy z kuwety są nie do zniesienia...).

Boję się, bo brzuszek boli mnie tylko z jednej strony. I to od początku... Czy to może znaczyć tylko jedno?
oooooooooo, nasz pies się wabi Muniek

może Cię boleć z tej strony co miałaś owu i jajeczko wyszło. Mnie też tak z lewej strony bolało, po czym na USG mi gin powiedział, że z niego właśnie była owu.
Nie martw się, na pewno wszystko jest dobrze


Cytat:
Napisane przez Jayne Pokaż wiadomość
Dziewczyny musze wam to wkleic bo normalnie nie moge
no popłakałam sie ze śmiechu---serio.
BABCINE PRZESADY!
1. nie wolno nic smazyc w ciazy bo tam gdzie tluszcz kapnie to dziecko bedzie mialo znamie
2. Nie patrz na nikogo brzydkiego, bo dziecko bedzie podobne
3. matka nie miala dolegliwosci a corka ma ( i na odwrot) to bedzie chlopiec - generalnie przeciwna plec
4. jak zgaga piecze to bedzie dziewczynka lub jezeli chlopiec to z wlosami.
5. nie wolno obcinac wlosow bo dziecko bedzie glupie
6. nie wolno patrzec na krwawe rzeczy lub jakies kalectwo bo sie mozna zapatrzec
7. Nie jesc kiszonych ogorkow bo mleko zkwasnieje.
8. Nie chodzic po sloncu bo sie zsiadzi
9. Nie wolno współżyć 2 miesiące przed rozwiązaniem,bo dziecku będą ropiały
oczka
Nie można siedzieć z założoną nogą na nogę, bo zmiażdżysz dziecku główkę.
10.. Nie patrz na księżyc, bo dziecko będzie łyse.
11.. Nie patrz na słońce, bo dziecko będzie się zanosiło płaczem.
12.. Nie patrz przez wizjer w drzwiach lub przez inną dziurkę, bo dziecko będzie zezowate (moja teściowa stale mnie tym nęka).
13. Nie patrz na nikogo brzydkiego, bo dziecko bedzie podobne.
14. Nie noś nic na szyji, bo dziecko okręci się pępowiną.
15.Jak ktos odmowi kobiecie w ciaży to myszy go-ja zjedza.

15. Nie depiluj sie (nie gol), bo dziecko urodzi się łyse.

TO OSTATNIE MNIE ROZWALIŁO!
boszzzzzz co za bzdury
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 18:41   #2148
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 040
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Widzę, że mnie dyskusja na temat zwierzaków ominęła Dobrze, że mamy osobistego weta wątkowego , bo jednak ekspertowi każda uwierzy. Ja tam na temat przesądów, zabobonów, urban legends i niesprawdzonych wiadomości robię najczęściej tak ->
Sama mam i kota i psa i rybki Kot w moim domu to konieczność I rzeczywiście zauważyłam, że od czasu kiedy zaszłam w ciążę moja kotka zrobiła się dla mnie zdecydowanie milsza i prawie każdej nocy śpi przy mnie, co jej się wcześniej nie zdarzało
Jeżeli chodzi o dziecko i kota to ja się boję bardziej o kotkę, bo strasznie płochliwa jest i wszelkie dziecięce odgłosy strasznie ją stresują. Mam nadzieję, że do własnego wyjca szybko się przyzwyczai, a nie że
spod łóżka nie będzie w ogóle wychodzić (jak się wystraszy to właśnie tam się chowa).

Hehe, ja "Dziecko Rosemary" oglądałam w I ciąży. Byłam sama w domu, leciało w tv, myślę sobie "obejrzę, bo wstyd, że nie znam" Zrobiło wrażenie
__________________

Joga z rana jak śmietana.

Edytowane przez agnyska81
Czas edycji: 2011-02-18 o 18:45
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 18:50   #2149
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

widze ze tez oglądacie jakies serialowe tasiemce ciesze sie ze nie jestem sama również mam za sobą licealne ciąże
a teraz własnie kończę oglądać Magdę M oczywiście już to widziałam ale jakoś nie mogłam sobie odmówić przyjemności obejrzenia wszystkich serii od początku
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 18:52   #2150
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

na TVN w Uwadze właśnie się zaczął reportaż o pseudohodowlach psów, jak macie czas popatrzcie, warto
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 19:51   #2151
ania21_21
Zadomowienie
 
Avatar ania21_21
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: UK/Włocławek
Wiadomości: 1 578
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Witajcie
Agnyska prosze, błagam wpisz mnie na listę Ania 28 lat termin 28.09.2011 z góry dziękuję
ania21_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 19:51   #2152
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
My naszego psiaka adoptowaliśmy z DT, wcześniej miałam rozmowę z jego opiekunką i jednym z 1szych pytań było właśnie, czy po urodzeniu dziecka nie pozbędziemy się psa z domu. Dla mnie to jest niewyobrażalne, wziąć/kupić psa do siebie, opiekować się nim a potem nagle oddać do schroniska. Tak samo jak po świętach BN oddaje się nietrafione prezenty do schronu, albo co gorsza wyrzuca w lesie albo przywiązuje do lampy....Pół biedy jeśli oddadzą do schroniska, ale takim co bez skrupułów potrafią wyrzucić psa na ulicę to bym jaja poucinała
Moonik nasz pies i kot też są adoptowane, pies ze schroniska w Mielcu - był wyrzucony przez okno przez jakiegoś menela, a kot z DT. Po psa jechaliśmy sami z drugiego końca Polski. Kot trafił ze Stalowej Woli dzięki woli 3 dobrych ludzi, z czego jedna osoba nawet przenocowała kota u siebie zanim do nas trafiły.
Sama się trochę udzielam, ale teraz już nieco mniej. Kiedyś ogłaszałam psy ze schronisk, szukałam im domów, potem miałam dużo problemów zdrowotnych i musiałam zaprzestać.
Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o dziecko i kota to ja się boję bardziej o kotkę, bo strasznie płochliwa jest i wszelkie dziecięce odgłosy strasznie ją stresują. Mam nadzieję, że do własnego wyjca szybko się przyzwyczai, a nie że
spod łóżka nie będzie w ogóle wychodzić (jak się wystraszy to właśnie tam się chowa).
Agnyska tego też się troszkę obawiam. Kotka była wystraszona jak odwiedziła mnie siostra z małym dzieciątkiem, które płakało , a pies z kolei był baaardzo zainteresowany i rozżalony, że nie mógł ani powąchać, ani dokładnie zobaczyć, co wydaje "takie dziwne" dźwięki .

A teraz mam takie widoki, jak w załączniku .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kar i a.jpg (63,4 KB, 21 załadowań)
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 19:55   #2153
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

anciaahk cudne zwierzaki
ja bardzo chciałam pieska ale rozsądek przemówił, nas cały dzień nie ma w domu w weekendy tez czesto gdzieś wybywamy i szkoda nam by było zwierzaczka zeby sam siedział w domku, no i mieszkanie w bloku, pomimo strasznej chęci niestety zrezygnowałam a jak mieszkałam z rodzicami zawsze jakis kundelek z nami mieszkał no ale tam tata alebo mama zawsze byli i nie siedział sam
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 20:19   #2154
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Aa2 my też pracujemy, ale takiemu pieskowi lepiej jak nawet 8 czy 9 godzin siedzi sam niż w schronisku, gdzie nie ma swojego pańcia a zamiast ciepłej podusi tylko zimna buda, słoma i piasek. Mamy też ten komfort, że gdy wyjeżdżamy, to psiak zostaje z Mamą i nie ma żadnego problemu, ewentualnie przez ten czas mieszka u nas ojciec. Kot z kolei może dłużej zostać sam, aby tylko ktoś mógł wpaść i dać zjeść, sprzątnąć kuwetę.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 20:20   #2155
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Moonik nasz pies i kot też są adoptowane, pies ze schroniska w Mielcu - był wyrzucony przez okno przez jakiegoś menela, a kot z DT. Po psa jechaliśmy sami z drugiego końca Polski. Kot trafił ze Stalowej Woli dzięki woli 3 dobrych ludzi, z czego jedna osoba nawet przenocowała kota u siebie zanim do nas trafiły.
Sama się trochę udzielam, ale teraz już nieco mniej. Kiedyś ogłaszałam psy ze schronisk, szukałam im domów, potem miałam dużo problemów zdrowotnych i musiałam zaprzestać.


A teraz mam takie widoki, jak w załączniku .
ooo jaaaa, ale super razem śpią choć kotek chyba podgląda trochę a jak się wabią?

nasz i jego 5rodzeństwa został przechwycony przez tę opiekunkę w drodze do pseudoschroniska w Olkuszu dziewczyna cudem uprosiła mamę, żeby je wzięli do siebie, inaczej psiaki czekałaby tam tylko śmierć, tym bardziej, że malutkie miały koło 2miesięcy
a ja długo namawiałam męża, żebyśmy wzięli psa dla siebie- sama od małego się wychowywałam z pieskami- najpierw mieliśmy Murzyna, a teraz jeszcze z rodzicami mieszka ale już staruszek 17letni Fido, aż w końcu go przekonałam argumentem dzieciowym powiedziałam, że jak od małego dziecko przebywa ze zwierzątkiem to nabywa odporności trochę, ma duże szanse na uniknięcie alergii no i przede wszystkim jak już zacznie rozumieć uczy się odpowiedzialności, wrażliwości.... i to go w końcu przekonało. A, że na psa z hodowli nas nie stać to padło na kundelka i nie zamieniłabym go na żadnego, jest taki przekochany i taki cwany, że Wam mówię
a za kotami powiem szczerze nigdy nie przepadałam, mogę popatrzeć na zdjęciach jak fajnie wyglądają, ale nie ciągnie mnie do nich, coś mi w nich nie pasuje

a Stalowa, Mielec to takie troszkę dalsze, ale moje okolice rodzinne
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 20:21   #2156
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

zjadłam trochę kapuśniaku i już mi niedobrze muszę ograniczyć pyszne kwaśne bo po tym nic dobrego nie ma.

Wy też tak cierpicie po niektórych potrawach dżizas
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 20:24   #2157
lausanne
Wtajemniczenie
 
Avatar lausanne
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 162
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Pewnie się narażę ale nie przepadam za kotami Może dlatego że jestem uczulona? Kilka razy zostałam podrapana (za nic!!) i długo potem chodziłam opuchnięta Za to uwielbiam psy. Mam owczarka niemieckiego, ale niestety musiał zostać u rodziców jak przeprowadziłam się do bloku (rok temu). Przeżywałam to bardzo, ale rodzice mają ogród gdzie pies może szaleć do woli a poza tym prawie zawsze ktoś jest w domu - dziadkowie, siostra, rodzice. Nie wyobrażam sobie zamknąć psiunia w 40m2 na 9 godzin, zwłaszcza takiego który przez 7 lat hasał po dworze ile chciał.
lausanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 20:26   #2158
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

u mnie też dziś kapuśniak, pycha

mi na razie nie smakują tylko chrupki orzechowe z biedronki, kiedyś uwielbiałam, a teraz mi śmierdzą
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 20:33   #2159
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

u mnie własnie cały problem polega na tym ze nas nie ma w domu więcej niż 8 godzin, no ale co tam kiedyś może wybudujemy dom to będę mogła przygarnąć zresztą jak urodzi się dziecko i tak będziemy musieli trochę nasze życie zmienić, bo chciałabym więcej z dzieckiem posiedzieć to moze wtedy pomyślimy ponownie o jakimś cudaku
koty odpadają jak ma ktoś to spoko podoba mi sie i w ogóle ale sama jakoś nigdy mieć nie chciałam

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

a ja mam wrażenie ze cały czas chce mi sie pić i czuje sie tak jakbym miała gorączkę, usta mam spierzchnięte i popękane, czyzby to jakis objaw? ma któraś tak?
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-18, 20:40   #2160
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

aa2- ja nawet nie mam wrażenia a ciągłe pragnienie, spokojnie wypijam 1,5l wody plus 1l soku i jeszcze jakaś herbata w ciągu dnia.Non stop chce mi się pić usta tak samo suche, ale najgorsze to jest to co stało się z moją twarzą, jak zawsze miałam normalną z tłustą linią T, tak teraz mam tak okropnie suchą, że nie mogę wytrzymać. Na noc zaczęłam używać oliwki, mam nadzieję, że pomoże i mam zamiar kupić ziaję med, kurację nawilżającą. Nigdy nie miałam problemów z twarzą a teraz.......
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:22.