Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-27, 20:50   #2131
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
capivit ani tussidex nie wpływają na tabletki anty
Dziękujemy
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 21:23   #2132
sapho16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 316
GG do sapho16
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Dziękujemy
Tak, tak, dziękujemy =)
sapho16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 21:30   #2133
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Dziękujemy
Cytat:
Napisane przez sapho16 Pokaż wiadomość
Tak, tak, dziękujemy =)
Nie ma za co Pozdrawiam
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-29, 09:52   #2134
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Witajcie A ja do Was z kolejnym problemem Dopadło mnie jakieś choróbsko i dostałam dziś antybiotyk Xorimax 500 (Cefuroximum), w ulotce nie ma nic o tym, że ten antybiotyk może obniżyć działanie tabletek anty, ale to jednak antybiotyk, więc mam wątpliwości i raczej nie będę ryzykowała seksu bez dodatkowego zabezpieczenia i tu mam do Was pytanie, bo biorę Yaz, przy którym nie ma 7 dniowej przerwy, tylko są tak zwane tabletki 4 placebo - bez hormonów. Jestem na 20 tabletce, więc do końca opakowania zostało mi 5 tabletek z hormonem i 4 bez, antybiotyk będę brała przez 5 dni, czyli dokładnie skończy się wtedy kiedy aktywne tabletki anty. Czy zatem wystarczy jak zrobię po zakończeniu antybiotyku 7 dni przerwy? czyli przypadałoby to na 4 tabletki nieaktywne i 3 tabletki z hormonami, czyli tak naprawdę na czas miesiączki. Czy po tych 3 tabletkach z nowego opakowania zabezpieczenie będzie już pełne? Czy mój plan jest słyuszny?
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-29, 10:03   #2135
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Witajcie A ja do Was z kolejnym problemem Dopadło mnie jakieś choróbsko i dostałam dziś antybiotyk Xorimax 500 (Cefuroximum), w ulotce nie ma nic o tym, że ten antybiotyk może obniżyć działanie tabletek anty, ale to jednak antybiotyk, więc mam wątpliwości i raczej nie będę ryzykowała seksu bez dodatkowego zabezpieczenia i tu mam do Was pytanie, bo biorę Yaz, przy którym nie ma 7 dniowej przerwy, tylko są tak zwane tabletki 4 placebo - bez hormonów. Jestem na 20 tabletce, więc do końca opakowania zostało mi 5 tabletek z hormonem i 4 bez, antybiotyk będę brała przez 5 dni, czyli dokładnie skończy się wtedy kiedy aktywne tabletki anty. Czy zatem wystarczy jak zrobię po zakończeniu antybiotyku 7 dni przerwy? czyli przypadałoby to na 4 tabletki nieaktywne i 3 tabletki z hormonami, czyli tak naprawdę na czas miesiączki. Czy po tych 3 tabletkach z nowego opakowania zabezpieczenie będzie już pełne? Czy mój plan jest słyuszny?
Teoretycznie zawsze zaleca się tylko tydzień dodatkowego zabezpieczenia, nawet jeśli branie antybiotyków przypada na przerwę.
Chociaż ja kiedyś byłam w podobnej sytuacji, brałam przez kilka dni przerwy antybiotyk obniżający skuteczność no i polecono mi 'dobezpieczać' się przez pierwsze 7 tabletek z opakowania (mimo iż antybiotyk skończyłam jakoś w 4 dniu przerwy) - ale to jest wyjście dla dmuchających na zimno bo na logikę biorąc w przerwie przecież nie dostarczamy hormonów które pomogłyby szybciej wrócić do tego bezpiecznego poziomu..

No ale ulotka w tej sprawie nie wyszczególnia czy to przerwa czy środek blistra, więc wydaje mi się, że jak 7 dni od skończenia kuracji - to 7 dni

Dodam tylko, że ten lek jest odpowiednikiem zinacefu, teoretycznie nie powinien obniżać skuteczności, ale jak dobrze pamiętam zawiera pochodną penicyliny, która może wchodzić w interakcję, więc lekarze czasami radzą się 'dobezpieczać'
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 19:30   #2136
mimimka
Zadomowienie
 
Avatar mimimka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 374
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Dziewczyny wlasnie zakupilam Bio-Cla i zazywam yasminelle...
Niestety zakup tych tabletek wspomagajacych odchudzanie byl lekko "spontaniczny" a teraz gdy wrocilam do domu zastanawiam sie czy moge je brac i czy czasem nie maja interakcji z moimi tabletkami anty??
Zaznacze ze Bio-Cla mam brac przynajmniej 3 razy dziennie-to chyba duza dawka-czy to nie bedzie kolidowac?
Prosze o szybka odpowiedz
pozdrawiam
mimimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 19:37   #2137
calua2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 318
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Nie widzę związku,myślę że możesz brać.Przy środkach doustnych anty.. musisz uważać na wymioty przy jakimś zatruciu,bo wtedy nie zdążą się wchłlonąć ...i może być dzidziuś
calua2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-01, 09:34   #2138
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Teoretycznie zawsze zaleca się tylko tydzień dodatkowego zabezpieczenia, nawet jeśli branie antybiotyków przypada na przerwę.
Chociaż ja kiedyś byłam w podobnej sytuacji, brałam przez kilka dni przerwy antybiotyk obniżający skuteczność no i polecono mi 'dobezpieczać' się przez pierwsze 7 tabletek z opakowania (mimo iż antybiotyk skończyłam jakoś w 4 dniu przerwy) - ale to jest wyjście dla dmuchających na zimno bo na logikę biorąc w przerwie przecież nie dostarczamy hormonów które pomogłyby szybciej wrócić do tego bezpiecznego poziomu..

No ale ulotka w tej sprawie nie wyszczególnia czy to przerwa czy środek blistra, więc wydaje mi się, że jak 7 dni od skończenia kuracji - to 7 dni

Dodam tylko, że ten lek jest odpowiednikiem zinacefu, teoretycznie nie powinien obniżać skuteczności, ale jak dobrze pamiętam zawiera pochodną penicyliny, która może wchodzić w interakcję, więc lekarze czasami radzą się 'dobezpieczać'
Ja też właśnie jestem z tych dmuchających na zimno I pewnie przez pierwsze 7 dni tabletek z nowego opakowania będzie dodatkowo gumka
Jednak zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia, bo z tego co się orientuję to pominiecie pierwszych tabletek anty z opakowania może poważnie obniżyć ich skuteczność, a gdyby to miało być przy końcu opakowania to można zrobić po prostu szybciej przerwę i zamiast owulacji będzie menstruacja. I teraz jak to się ma do ewentualnego obniżenia skuteczności tabletek anty przez antybiotyk, bo gdyby rzeczywiście skuteczność była obniżona to to w moim przypadku, gdy jestem przy końcu opakowania Yazu, by po prostu wystąpiła miesiączka, bo na owulację to już chyba za późno Oczywiście nie ulega wątpliwości i nie będę ryzykowała, ale na chłopski rozum tak właśnie mi się wydaje.

---------- Dopisano o 10:34 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

Cytat:
Napisane przez mimimka Pokaż wiadomość
Dziewczyny wlasnie zakupilam Bio-Cla i zazywam yasminelle...
Niestety zakup tych tabletek wspomagajacych odchudzanie byl lekko "spontaniczny" a teraz gdy wrocilam do domu zastanawiam sie czy moge je brac i czy czasem nie maja interakcji z moimi tabletkami anty??
Zaznacze ze Bio-Cla mam brac przynajmniej 3 razy dziennie-to chyba duza dawka-czy to nie bedzie kolidowac?
Prosze o szybka odpowiedz
pozdrawiam
Napisz jaki jest skład Bio-Cla, będzie łatwiej przeanalizować każdy ze składników

Cytat:
Napisane przez calua2 Pokaż wiadomość
Nie widzę związku,myślę że możesz brać.Przy środkach doustnych anty.. musisz uważać na wymioty przy jakimś zatruciu,bo wtedy nie zdążą się wchłlonąć ...i może być dzidziuś
Niestety wymioty to jedna z wielu przyczyn, dzięki którym może pojawić się dzidziuś przy braniu tabletek anty. Jest kilka spraw na które trzeba zwrócić uwagę biorąc tabletki anty:

- jeśli wymioty i/lub biegunka wystąpią do 4 godzin od zażycia tabletki, należy zażyć kolejną do 12 godzin
- Ziele dziurawca osłabia działanie tabletek anty
- antybiotyki również mogą osłabić działanie tabletek anty
- nie popijamy tabletek (żadnych) sokiem z grejfruta
- cokolwiek kupujemy w aptece bez recepty, pytajmy farmaceuty czy lek nie osłabia działania tabletek anty. A gdy jest to lek na receptę, mówmy lekarzowi, że bierzemy tabletki zanim nam ją wypisze.

To takie główne zasady, jakie mi przychodzą na myśl.
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-01, 20:23   #2139
mimimka
Zadomowienie
 
Avatar mimimka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 374
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Sklad Bio CLA:
weglowodany, tluszcz, C.L.A-sprzezony kwas linolowy, wyciag z zielonej herbaty, zelatyna, glicerol, karmel amoniakalny(E150c), dwutlenek krzemu...

Hmmm, wydaje mi sie ze piszac to sama odpowiedzialam sobie na pytanie ale mozecie mi odpowiedziec bo to tylko podtrzyma mnie w moim przekonaniu
mimimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-01, 22:05   #2140
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mimimka Pokaż wiadomość
Sklad Bio CLA:
weglowodany, tluszcz, C.L.A-sprzezony kwas linolowy, wyciag z zielonej herbaty, zelatyna, glicerol, karmel amoniakalny(E150c), dwutlenek krzemu...

Hmmm, wydaje mi sie ze piszac to sama odpowiedzialam sobie na pytanie ale mozecie mi odpowiedziec bo to tylko podtrzyma mnie w moim przekonaniu
To umacniam w przekonaniu Nic niepokojącego nie ma w tym składzie
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-03, 20:10   #2141
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

A ja mam pytanie teraz z innej beczki. Bo jeśli skończyłam już opakowanie, to w czasie 7-dniowej przerwy jestem zabezpieczona i mogę się kochać w tych dniach prawda? Ale moje pytanie dotyczy tego, ze mam mieć teraz przerwe w braniu tabletek w ogole, tzn, po tych 7 dniach nie będę teraz przyjmowała pigułek i nie wiem, czy teraz w trakcie niej jestem zabezpieczona czy juz nie, mógłby mi ktoś pomóc? Mam nadzieje, ze wiecie o co mi chodzi.
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-03, 22:06   #2142
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie teraz z innej beczki. Bo jeśli skończyłam już opakowanie, to w czasie 7-dniowej przerwy jestem zabezpieczona i mogę się kochać w tych dniach prawda? Ale moje pytanie dotyczy tego, ze mam mieć teraz przerwe w braniu tabletek w ogole, tzn, po tych 7 dniach nie będę teraz przyjmowała pigułek i nie wiem, czy teraz w trakcie niej jestem zabezpieczona czy juz nie, mógłby mi ktoś pomóc? Mam nadzieje, ze wiecie o co mi chodzi.
jeśli nie zamierzasz rozpocząć nowego opakowania to przerwa nie jest już bezpieczna (na logikę biorąc- zapominasz pierwszej tabletki to stosunki odbyte w ciągu 7 dni wstecz są niezabezpieczone - według ulotki )
ostatni bezpieczny dzień w tym przypadku to dzień w którym przyjmujesz ostatnią tabletkę z opakowania
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-04, 16:50   #2143
maaagda333
Raczkowanie
 
Avatar maaagda333
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 60
anty a tabletki labofarmu

Chciałam się dowiedzieć od Was jednaj rzeczy, co o tym sądzicie. Dziś kupiłam sobie tabletki uspakajające firmy Labofarm. Wcześniej przeglądałam informacje w internecie i jeśli już coś było to dziewczyny pisały ze nie mają one wplywu na skutecznosc tabletek antykoncepcyjnych. Tymczasem dzis czytam ulotkę dołączoną do tych tabletek i jest napisane w niej że mogą wystąpić interakcje z tabletkami anty.. co o tym sądzicie?(zaznaczę tlyko że w ich składzie nie ma dziurawca ) lepiej ich nie brać?
maaagda333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-04, 17:14   #2144
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: anty a tabletki labofarmu

Cytat:
Napisane przez maaagda333 Pokaż wiadomość
Chciałam się dowiedzieć od Was jednaj rzeczy, co o tym sądzicie. Dziś kupiłam sobie tabletki uspakajające firmy Labofarm. Wcześniej przeglądałam informacje w internecie i jeśli już coś było to dziewczyny pisały ze nie mają one wplywu na skutecznosc tabletek antykoncepcyjnych. Tymczasem dzis czytam ulotkę dołączoną do tych tabletek i jest napisane w niej że mogą wystąpić interakcje z tabletkami anty.. co o tym sądzicie?(zaznaczę tlyko że w ich składzie nie ma dziurawca ) lepiej ich nie brać?
Wyczytałam,że nie wpływają ale skoro w ulotce jest taka informacja to lepiej uważac.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-04, 19:37   #2145
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
jeśli nie zamierzasz rozpocząć nowego opakowania to przerwa nie jest już bezpieczna (na logikę biorąc- zapominasz pierwszej tabletki to stosunki odbyte w ciągu 7 dni wstecz są niezabezpieczone - według ulotki )
ostatni bezpieczny dzień w tym przypadku to dzień w którym przyjmujesz ostatnią tabletkę z opakowania
Rozumiem, ale wzięcie następnej tabletki przypadałoby mi na niedziele, a w środę mam mieć krwawienie, czyli ono może być, a ja mimo wszystko mogę być w ciąży? Nie rozumiem, mogłabyś mi jeszcze raz wytłumaczyć? Czyli raczej bezpieczniej byłoby mi wziąć dalej tabletki w następnym miesiącu? Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję.
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-04, 20:46   #2146
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość
Rozumiem, ale wzięcie następnej tabletki przypadałoby mi na niedziele, a w środę mam mieć krwawienie, czyli ono może być, a ja mimo wszystko mogę być w ciąży? Nie rozumiem, mogłabyś mi jeszcze raz wytłumaczyć? Czyli raczej bezpieczniej byłoby mi wziąć dalej tabletki w następnym miesiącu? Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję.
wiesz... czysto teoretycznie jakbyś np kochała się w pierwszy czy drugi dzień przerwy, później przyszłoby krwawienie i nie rozpoczęłabyś nowego opakowania to raczej nic by z tego nie było bo
-krew nie jest sprzyjającym środowiskiem dla plemników
-nie wiadomo kiedy dokładnie pojawi się owulacja

organizm dopiero gdy nie dostarczysz mu na czas tabletki (ósmego dnia) dowiaduje się że coś jest nie tak - i wtedy dopiero spada poziom hormonów - więc np ze stosunku w 7 czy 8 dzień mogłoby coś wyjść - tzn plemniki mogłyby dożyć ewentualnej owulacji (w przypadku całkowitego odstawienia tabletek)
dlatego po prostu lepiej dmuchać na zimne i uznać całą przerwę za niebezpieczną (teoretycznie tak jest, ale w praktyce, jak pisałam wyżej bywa różnie )

pisałam też wcześniej o przypadku gdy zapomnisz np 1wszej tabletki - czyli nie rozpoczniesz na czas nowego opakowania - wtedy ulotka 'mówi', że jeśli w tygodniu poprzedzającym zapomnienie tabletki (a więc w przerwie) odbyły się stosunki to są one niebezpieczne

i dlatego podałam Ci info że w przypadku nie rozpoczęcia nowego opakowania przerwa bezpieczna nie jest- mam nadzieję, że już troszkę lepiej rozumiesz jakby co - pytaj
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-04, 20:57   #2147
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
wiesz... czysto teoretycznie jakbyś np kochała się w pierwszy czy drugi dzień przerwy, później przyszłoby krwawienie i nie rozpoczęłabyś nowego opakowania to raczej nic by z tego nie było bo
-krew nie jest sprzyjającym środowiskiem dla plemników
-nie wiadomo kiedy dokładnie pojawi się owulacja

organizm dopiero gdy nie dostarczysz mu na czas tabletki (ósmego dnia) dowiaduje się że coś jest nie tak - i wtedy dopiero spada poziom hormonów - więc np ze stosunku w 7 czy 8 dzień mogłoby coś wyjść - tzn plemniki mogłyby dożyć ewentualnej owulacji (w przypadku całkowitego odstawienia tabletek)
dlatego po prostu lepiej dmuchać na zimne i uznać całą przerwę za niebezpieczną (teoretycznie tak jest, ale w praktyce, jak pisałam wyżej bywa różnie )

pisałam też wcześniej o przypadku gdy zapomnisz np 1wszej tabletki - czyli nie rozpoczniesz na czas nowego opakowania - wtedy ulotka 'mówi', że jeśli w tygodniu poprzedzającym zapomnienie tabletki (a więc w przerwie) odbyły się stosunki to są one niebezpieczne

i dlatego podałam Ci info że w przypadku nie rozpoczęcia nowego opakowania przerwa bezpieczna nie jest- mam nadzieję, że już troszkę lepiej rozumiesz jakby co - pytaj
Szczerze? To tak naprawdę jest już po fakcie, no i teraz mam dylemat ;/ Bo nie sądziłam, że te tabletki tak jakby działają "wstecz", a tu niespodzianka, a wczoraj niestety nie mogła sprawdzić już Twojej odpowiedzi na wizazu. Czyli było to tak, tabletki skończyły mi się w sobotę, a wczoraj był pierwszy dzień przerwy i wczoraj się kochałam i tak jak było w poprzednich miesiącach w środę mam dostać krwawienia, czyli mówisz, że teoretycznie nie powinnam być w ciąży, ale lepiej jest pójśc po tabletki i przyjąc normalnie 8 dnia, tak? Czyli ten okres 7-dniowej przerwy jest zawsze zabezpieczony tylko wtedy, jeśli bierze się 8 dnia pierwsza tabletkę z kolejnego blistra tak?
Jej przepraszam, że Cię tak męczę, ale bardzo mi pomogłaś i ślicznie Ci dziękuje ;*;*
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-04, 21:09   #2148
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość
Szczerze? To tak naprawdę jest już po fakcie, no i teraz mam dylemat ;/ Bo nie sądziłam, że te tabletki tak jakby działają "wstecz", a tu niespodzianka, a wczoraj niestety nie mogła sprawdzić już Twojej odpowiedzi na wizazu. Czyli było to tak, tabletki skończyły mi się w sobotę, a wczoraj był pierwszy dzień przerwy i wczoraj się kochałam i tak jak było w poprzednich miesiącach w środę mam dostać krwawienia, czyli mówisz, że teoretycznie nie powinnam być w ciąży, ale lepiej jest pójśc po tabletki i przyjąc normalnie 8 dnia, tak? Czyli ten okres 7-dniowej przerwy jest zawsze zabezpieczony tylko wtedy, jeśli bierze się 8 dnia pierwsza tabletkę z kolejnego blistra tak?
Jej przepraszam, że Cię tak męczę, ale bardzo mi pomogłaś i ślicznie Ci dziękuje ;*;*
hmmm tutaj decyzja już powinna należeć do Ciebie - bezpieczniej na pewno jest zacząć nowe opakowanie jeśli współżyło się w czasie przerwy - ale, jeśli kochałaś się w pierwszy dzień tej przerwy - to tak jak pisałam wyżej, szanse są naprawdę małe by plemniki przeżyły krwawienie i dożyły owulacji, która nie wiadomo kiedy wystąpi
organizm póki co nie wie że odstawiasz tabletki - dopiero tego ósmego dnia dostaje sygnał - do tego czasu, plemniki wyginą (to jest jakby nie patrzeć te 7 dni + jeszcze kilka do ewentualnej owulacji - jak wiadomo po odstawieniu cykl się rozregulowuje i różnie z nią może być)

takie jest moje zdanie i ja bym odstawiła tabletki tak jak planowałam (gdybym faktycznie musiała, nie wiem dlaczego odstawiasz, czy zamierzasz wrócić do nich itp ) - gorzej jakby to był np ostatni dzień przerwy

no i nie ma za co
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 07:18   #2149
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Teoretycznie plemnik może przeżyć w drogach rodnych do tygodnia. Ja bym nie ryzykowała ale ja zawsze zakładam najczarniejsze scenariusze i panikara jestem
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-05, 08:27   #2150
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

do tygodnia to tylko w sprzyjających warunkach krew raczej do nich nie należy
no ale ja oczywiście do niczego nie namawiam, syylwuska zrobi jak uważa, to jej własna decyzja

no ale koniec offa, bo troszkę zeszłyśmy z tematu o interakcjach
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 11:18   #2151
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Mam pytanie, czy tabletki osłabiają sie gdy zażywam (nie naraz )
-kodeine
-paracetamol
-ibuprofen
-aviomarin (1 tabl. zawiera 0,05 g dimenhydrynatu.)
? bardzo mnie interesuje kodeina.
która jest w silnym przeciwbólowym leku solpadeine...

Edytowane przez rapifen
Czas edycji: 2009-05-05 o 11:23
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 11:45   #2152
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy tabletki osłabiają sie gdy zażywam (nie naraz )
-kodeine
-paracetamol
-ibuprofen
-aviomarin (1 tabl. zawiera 0,05 g dimenhydrynatu.)
? bardzo mnie interesuje kodeina.
która jest w silnym przeciwbólowym leku solpadeine...
paracetamol w dziennych dawkach powyżej 3000mg (zażywany przez kilka dni) może obniżyć działanie tabletek (na początku podwyższa stężenie hormonów, a przy odstawieniu może nastąpić spadek, który organizm może odebrać jako pominięcie tabletki - tak czysto teoretycznie)
reszta nie wpływa w żaden sposób

solpadeine często piję bo jest bardzo skuteczny i w ciąży nie jestem
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 11:53   #2153
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

hmmm to dobrze, ja też wybieram solpadeine najczęściej... :P
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 19:02   #2154
ruumi
Rozeznanie
 
Avatar ruumi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 772
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Ja mam takie pytanie (troche głupie )czy np jeżli biegunka i wymioty wystąpią równo 4 h po wzieciu tabletki to jest możliwość, że się mogły nie wchłonąć?Bo juz dwa razy zdazyło mi się, że wystąpiły 5minut po 4h, albo 5minut przez 4 godiznami i potem zawsze sie stresuje.
ruumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 22:36   #2155
Rosaline
Zadomowienie
 
Avatar Rosaline
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 158
Dot.: anty a tabletki labofarmu

może w ulotce jest napisane, że niektóre leki uspokajające wchodzą w interakcje z tabletkami anty. przeczytaj jeszcze raz ulotkę.
czy to w ulotce od tych uspokajających jest napisane, że działają na anty? skoro tak, to nie ryzykuj.
__________________
Żyj i daj żyć innym.
Rosaline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 23:26   #2156
maaagda333
Raczkowanie
 
Avatar maaagda333
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 60
Dot.: anty a tabletki labofarmu

Cytat:
Napisane przez Rosaline Pokaż wiadomość
może w ulotce jest napisane, że niektóre leki uspokajające wchodzą w interakcje z tabletkami anty. przeczytaj jeszcze raz ulotkę.
czy to w ulotce od tych uspokajających jest napisane, że działają na anty? skoro tak, to nie ryzykuj.


w ulotce jest napisane ze ten lek może wchodzić w interakcje z anty gorzej ze łyknęłam jedna tabletkę a po 2 h wzięłam swoja anty. Dopiero później mnie podkusiło żeby się upewnić co jest napisane w ulotce... myslicie ze to moze miec duzy wplyw na skutecznosc moich tabsów ? wzięcie tej jednej tablekti uspakajajacej skoro dawkowanie to ok 6 tabletek dziennie a ja wzielam jedna:/
maaagda333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-06, 07:09   #2157
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ruumi Pokaż wiadomość
Ja mam takie pytanie (troche głupie )czy np jeżli biegunka i wymioty wystąpią równo 4 h po wzieciu tabletki to jest możliwość, że się mogły nie wchłonąć?Bo juz dwa razy zdazyło mi się, że wystąpiły 5minut po 4h, albo 5minut przez 4 godiznami i potem zawsze sie stresuje.
Ja mam w ulotce od Yaz-u napisane, że "...jeśli wystąpi biegunka lub wymioty w ciągu 3 do 4 godzin...", więc teoretycznie 4 godziny to jest ten bezpieczny czas i chyba nie masz czym się martwić. A i tak wydaje mi się, że tabletka wchłania się znacznie szybciej niż nawet te 3 godziny, w końcu jest malutka
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-06, 07:37   #2158
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: anty a tabletki labofarmu

Najlepiej udaj się do jakiejś apteki lub do lekarza i wypytaj się co i jak

Myśle, że po 1 tabletce nic sie nie stanie.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-06, 07:59   #2159
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: anty a tabletki labofarmu

rozumiem, że labofarmu takie śmierdzące te tabletki?

jeśli tak to na własnym przykładzie Ci powiem, że nie ma się co przejmować.

brałam labofarm na potęgę, wręcz można było powiedzieć o uzależnieniu od nich i równocześnie barałam anty. w ciązy nie jestem ani nie byłam, wiec dwa wnioski z tego, albo jestem bezpłodna albo onie nie wchodzą w żadną interakcję.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-06, 08:42   #2160
ruumi
Rozeznanie
 
Avatar ruumi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 772
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

własnie też mi sie wydaje że podali 3-4 h i te 4 h to już czas gdzie napewno się wchłonęła.
ruumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 23:47:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:29.