Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-28, 21:54   #2161
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez dziewczyna_na_progu Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy macie jakiś eko-sposób na pakowanie pudełek z jedzeniem do pracy? Często biorę typowo obiadowe dania, więc zdarzają się sosy lub podobne konsystencje i obawiam się, że coś może przeciec. Na razie używam reklamówek, które i tak zbierają się w domu po zakupach i wykorzystuję je wielokrotnie, jeśli nie są porwane.

Mam normalne pudełka z zakręcanymi wieczkami. W przyszłości kupię specjalne pudełka do jedzenia, ale na razie szkoda wyrzucać te, które są nadal dobre.
No to masz odpowiedź

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Słoiki?
Pikle w Lidlu mają calkiem ładne słoiki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też używam słoików albo jak wyżej, pudełko i ewentualnie w jakąś reklamówkę, a używam jednej od pól roku albo dłużej
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-29, 11:26   #2162
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Ja też używam słoików albo jak wyżej, pudełko i ewentualnie w jakąś reklamówkę, a używam jednej od pól roku albo dłużej
Ja takze. Pudelka mam plastikowe, jedno wlasnie po okolo 3 latach uzywania zaczelo przeciekac, wiec bedzie tylko na suche jedzenie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-29, 12:30   #2163
Shady_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Shady_Lady
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 384
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Ja mam te folie wielokrotnego uzytku z zamykana hermetycznie "szyną", w ktore wkladam pojemnik.
Shady_Lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-29, 12:49   #2164
Shiruvii
Zakorzenienie
 
Avatar Shiruvii
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 352
GG do Shiruvii Send a message via Skype™ to Shiruvii
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Shady_Lady Pokaż wiadomość
Ja mam te folie wielokrotnego uzytku z zamykana hermetycznie "szyną", w ktore wkladam pojemnik.
Ale to jest dobry pomysł! Szukałam czegoś takiego. Ja noszę normalnie sam pojemnik i jest ok. Ale dla niektórych to za mało, bo "się wyleje". Super pomysł!
Ktoś wie gdzie kupię takie duże?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...Popatrz prawdzie w oczy
On Cię zauroczył...


Cinderella is a proof that a new pair of shoes can change your life
Shiruvii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-29, 12:52   #2165
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Shiruvii Pokaż wiadomość
Ale to jest dobry pomysł! Szukałam czegoś takiego. Ja noszę normalnie sam pojemnik i jest ok. Ale dla niektórych to za mało, bo "się wyleje". Super pomysł!
Ktoś wie gdzie kupię takie duże?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Np w IKEI
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-29, 16:48   #2166
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 153
Dot.: Minimalizm w zyciu

Dziewczyny, pomocy!

Umyłam włosy mydłem w poniedziałek, do dziś nie mogę ich doprowadzić do porządku.

Żadne maski, olejowanie, nic.

Są spuszone, nie kręcą się (mam, a raczej miałam, loki).

No dramat, jakbym je spaliła rozjaśniaczem.

Płukałam, robiłam płukanie octowe, nawet wylałam sobie półtorej litra octu na głowę (dzisiaj dopiero, w ramach desperacji).

W tym momencie włosy mają strukturę do ścięcia.

Co ja jeszcze mogę zrobić?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-29, 17:01   #2167
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomocy!

Umyłam włosy mydłem w poniedziałek, do dziś nie mogę ich doprowadzić do porządku.

Żadne maski, olejowanie, nic.

Są spuszone, nie kręcą się (mam, a raczej miałam, loki).

No dramat, jakbym je spaliła rozjaśniaczem.

Płukałam, robiłam płukanie octowe, nawet wylałam sobie półtorej litra octu na głowę (dzisiaj dopiero, w ramach desperacji).

W tym momencie włosy mają strukturę do ścięcia.

Co ja jeszcze mogę zrobić?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym jeszcze spróbowała maski na ciepło, tzn. nałożyć na włosy, owinąć folią, potem ręcznikiem i nawet podgrzać trochę suszarką a potem zostawić na tak długo jak się da (tak ze 2-3 godziny). Raz tak uratowałam włosy maksymalnie wysuszone rozjaśnianiem, a myślałam że będę musiała ogolić się na łyso.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-29, 18:15   #2168
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Minimalizm w zyciu

Limonka spróbuj laminowania żelatyna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-29, 18:26   #2169
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 989
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87119327]Może są jakieś grupy na FB typu givebox w twoim mieście i mogłabyś je komuś oddać za ich pomocą?[/QUOTE]

No właśnie givebox nie ma w moim mieście. Może porobię zdjęcia i ogłoszę się najpierw na wizażu, że oddam za free z odbiorem osobistym.
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-29, 20:00   #2170
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 153
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja bym jeszcze spróbowała maski na ciepło, tzn. nałożyć na włosy, owinąć folią, potem ręcznikiem i nawet podgrzać trochę suszarką a potem zostawić na tak długo jak się da (tak ze 2-3 godziny). Raz tak uratowałam włosy maksymalnie wysuszone rozjaśnianiem, a myślałam że będę musiała ogolić się na łyso.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Limonka spróbuj laminowania żelatyna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki, popróbuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-29, 20:51   #2171
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Co ja jeszcze mogę zrobić?
To:
https://ziaja.com/product/8769-maska...udowa-ceramidy
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-29, 20:53   #2172
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 153
Dot.: Minimalizm w zyciu

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87126881]To:
https://ziaja.com/product/8769-maska...udowa-ceramidy[/QUOTE]Dzięki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-29, 21:20   #2173
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Szkoda. Kopalnia wiedzy jak wielopieluchowac i nie popełniać błędów skutkujących zniszczeniem pieluch albo dobierać najlepsze rozwiązania dla anatomii dziecka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przemyślałam to i przezwyciężyłam niechęć do grup na fb, faktycznie kopalnia wiedzy. Dzięki
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-29, 21:34   #2174
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Minimalizm w zyciu

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;87126991]Przemyślałam to i przezwyciężyłam niechęć do grup na fb, faktycznie kopalnia wiedzy. Dzięki [/QUOTE]Czego.sie ciekawego dowiedziałaś? Ja nie czytałam dużo. Wielopieluchujemy się 2,5 m-ca cały czas, od kilku tygodni również w nocy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 05:33   #2175
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Minimalizm w zyciu

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;87126991]Przemyślałam to i przezwyciężyłam niechęć do grup na fb, faktycznie kopalnia wiedzy. Dzięki [/QUOTE]To dobrze
Ja po jakimś czasie wyłączyłam zupelnie wyświetlanie się postów z grupy i czasem jak mam wolna chwile to przeglądam albo szukam czegoś w lupce, ale nie mam tablicy pełnej postów pieluchowych i sprawdza mi się to
Od poniedziałku zaczynamy żłobek i trochę się boje jak tam panie dadzą radę :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 05:58   #2176
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Czego.sie ciekawego dowiedziałaś? Ja nie czytałam dużo. Wielopieluchujemy się 2,5 m-ca cały czas, od kilku tygodni również w nocy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ogólnie poszerzam wiedzę, chociaż planuję zostać przy wełnie + tetra, okazjonalnie wkłady. Także na pewno o rodzajach tetry, jak ją poskładać, jak dbać o wełnę... Strasznie długo schną te wkłady, chociaż może ja też kupiłam zbyt chłonne jak na nasze potrzeby na początek...

Dodatkowo też przymierzam się do uszycia własnego otulacza, już pierwsze próby na dresówce za mną, i szczerze mówiąc aż jestem tym zmęczona, bo mi się to szycie całą noc śniło
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 07:32   #2177
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomocy!

Umyłam włosy mydłem w poniedziałek, do dziś nie mogę ich doprowadzić do porządku.

Żadne maski, olejowanie, nic.

Są spuszone, nie kręcą się (mam, a raczej miałam, loki).

No dramat, jakbym je spaliła rozjaśniaczem.

Płukałam, robiłam płukanie octowe, nawet wylałam sobie półtorej litra octu na głowę (dzisiaj dopiero, w ramach desperacji).

W tym momencie włosy mają strukturę do ścięcia.

Co ja jeszcze mogę zrobić?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spróbuj starego babciowego sposobu: ze 2 żółtka jaj ( surowe) + olej rycynowy łyżka. nasmarować tym włosy, zawinąć folia, ręcznikiem i przynajmniej parę godzin trzymać.
Ja do tego jeszcze dodaje jedwab do wlosow.
Jak się brzydzisz żółtek, to możesz zastąpić żelem aloesowy, byle bez alkoholu. Ale efekt jest gorszy.
Ty masz chyba długie włosy, wiec możesz potrzebować więcej tej mieszanki

Upierdliwe, nieapetycznie i męczące, ale bardzo pomaga na bardzo spuszone, matowe, wręcz martwe i skrajnie przesuszone włosy.
Niestety jak włos jest już zepsuty to tr3ba to powtarzać z raz w tygodniu.:/
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 09:07   #2178
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Spróbuj starego babciowego sposobu: ze 2 żółtka jaj ( surowe) + olej rycynowy łyżka. nasmarować tym włosy, zawinąć folia, ręcznikiem i przynajmniej parę godzin trzymać.
Ja do tego jeszcze dodaje jedwab do wlosow.
Jak się brzydzisz żółtek, to możesz zastąpić żelem aloesowy, byle bez alkoholu. Ale efekt jest gorszy.
Ty masz chyba długie włosy, wiec możesz potrzebować więcej tej mieszanki

Upierdliwe, nieapetycznie i męczące, ale bardzo pomaga na bardzo spuszone, matowe, wręcz martwe i skrajnie przesuszone włosy.
Niestety jak włos jest już zepsuty to tr3ba to powtarzać z raz w tygodniu.:/
Ja bym bardziej byla za rada Lisbeth z maska ceramidowa albo lightangel z inn maska, mocno emolientowa, bo akurat zotlko jajka to jest bardzo ryzykowna metoda i jak wlosy tego rodzaju protein nie lubia, to bedzie katastrofa. Ja mam fatalne doswiadczenia z ta receptura. Za to aloes jak najbardziej, albo inny nawilzacz jako dodatek do gotowej maski.
A co do tego, ze wlosy sa martwe, to ja bym sie cieszyla Jakby nie byly, to bysmy chodzili na podcinanie do chirurga zamiast do fryzjera
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 09:46   #2179
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 153
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Spróbuj starego babciowego sposobu: ze 2 żółtka jaj ( surowe) + olej rycynowy łyżka. nasmarować tym włosy, zawinąć folia, ręcznikiem i przynajmniej parę godzin trzymać.
Ja do tego jeszcze dodaje jedwab do wlosow.
Jak się brzydzisz żółtek, to możesz zastąpić żelem aloesowy, byle bez alkoholu. Ale efekt jest gorszy.
Ty masz chyba długie włosy, wiec możesz potrzebować więcej tej mieszanki

Upierdliwe, nieapetycznie i męczące, ale bardzo pomaga na bardzo spuszone, matowe, wręcz martwe i skrajnie przesuszone włosy.
Niestety jak włos jest już zepsuty to tr3ba to powtarzać z raz w tygodniu.:/
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja bym bardziej byla za rada Lisbeth z maska ceramidowa albo lightangel z inn maska, mocno emolientowa, bo akurat zotlko jajka to jest bardzo ryzykowna metoda i jak wlosy tego rodzaju protein nie lubia, to bedzie katastrofa. Ja mam fatalne doswiadczenia z ta receptura. Za to aloes jak najbardziej, albo inny nawilzacz jako dodatek do gotowej maski.
A co do tego, ze wlosy sa martwe, to ja bym sie cieszyla Jakby nie byly, to bysmy chodzili na podcinanie do chirurga zamiast do fryzjera
Zacznę od Lisbeth, bo jej rada jest najmniej... upierdliwa, a przez ten tydzień nie mam czasu, żeby się bawić w podgrzewanie włosów i mieszanki.

No i moje włosy nigdy nie cierpiały na brak protein. Zawsze wody. Jak robię ten biedatest na jednym włosie, to ze zdrowych włosów (zwykle) mam zwyczajnie przesuszone, więc z jajkami się wstrzymam, ale też wypróbuję, jak nic innego nie pomoże, co mi tam.

Ale dzięki bardzo za wszystkie rady, będę stosować po kolei i dam znać, co pomogło dla potomnych.

To jest naprawdę śmieszne, bo moje włosy potrzebują sporego dopieszczenia, żeby się ładnie układać, ale były - do tej pory - niezniszczalne. A załatwiła je kostka mydła.

Ale liczę, że to pH je zalatwiło i jeszcze te łuski pozamykam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-30, 09:57   #2180
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
W temacie kosmetycznym pozostając, to stwierdziłam, że minimalizm na tym polu nie jest dla mnie. Pod koniec ubiegłego roku zrobiłam inwentaryzację stanu posiadania i doliczyłam się 117 kosmetyków. Miałam plan zredukowania ich o połowę, ale nie wyszło i nie sądzę, że wyjdzie.
Ja mam ok. 10 i dla mnie to już jest za dużo.

I Ty te 117 kosmetyków zużywasz w ciagu roku? Pytam bo mi zużycie jednego kosmetyku zajmuje od kilku do kilkunastu czy kilkudziesięciu miesięcy. Np. jakiś żel do mycia twarzy z kolagenem i zielona esencję Bentona mam chyba od 1,5 roku otwarta i jeszcze zostało mi odpowiednio 1/4 i 1/2. Mam jeden błyszczyk do ust, który używam od pół roku zamiast pomadki ochronnej i jeszcze mi zostało na jakiś miesiac/dwa.
Ale ja w ogóle nie lubię używać kosmetyków, dla mnie to strata czasu dlatego staram się żeby ich było jak najmniej i kombinuję żeby były jak najbardziej uniwersalne.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja nie dam rady być kosmetycznym minimalistą i uważam, że mało kto jest w stanie. To już nie te czasy, że woda i krem Nivea załatwiały wszystko.
Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Myślę, że w czasach, kiedy było tylko mydło i krem Nivea, ludzie też mieli problemy skórne, tylko po prostu niczego z tym nie robili, wyglądali paskudnie, swędziała ich skóra i uważali, że tak musi być. Głupotą byłoby skazywanie się na to w XXI wieku.
Tak w ramach ciekawostki to mam ciocię 65-letnia, która nie używała i nie używa nic innego jak kremu Nivea do pielęgnacji twarzy i rak. I ma tak piękna cerę, że aż jej zazdroszczę. 0 widocznych porów, 0 zaczerwienień i widocznych naczynek, 0 nierówności. I nawet zmarszczki nie rzucaja się specjalnie w oczy.

Cytat:
Napisane przez Shady_Lady Pokaż wiadomość
Ja mam te folie wielokrotnego uzytku z zamykana hermetycznie "szyną", w ktore wkladam pojemnik.
Super pomysł.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 10:14   #2181
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Ja mam ok. 10 i dla mnie to już jest za dużo.

I Ty te 117 kosmetyków zużywasz w ciagu roku? Pytam bo mi zużycie jednego kosmetyku zajmuje od kilku do kilkunastu czy kilkudziesięciu miesięcy. Np. jakiś żel do mycia twarzy z kolagenem i zielona esencję Bentona mam chyba od 1,5 roku otwarta i jeszcze zostało mi odpowiednio 1/4 i 1/2. Mam jeden błyszczyk do ust, który używam od pół roku zamiast pomadki ochronnej i jeszcze mi zostało na jakiś miesiac/dwa.
Ale ja w ogóle nie lubię używać kosmetyków, dla mnie to strata czasu dlatego staram się żeby ich było jak najmniej i kombinuję żeby były jak najbardziej uniwersalne.
Nie, bo dlaczego mialabym zuzyc w rok szminke, lakier do paznokci, puder, roz czy maski w pudrze? Te kosmetyki maja dlugie terminy przydatnosci. Produkty do mycia - syndet czy zel zuzywam w okolo miesiac. Wlosy myje codziennie i dwukrotnie nakladam szampon, do tego mam dlugie, wiec kosmetyki do wlosow schodza mi bardzo szybko. Smarowidlo do ciala - tez okolo miesiac. Kremy do rak i pomadki ochronne schodza mi jak woda, zwlaszcza zima.
Zaledwie kilka z tej ponad setki moich kosmetykow stoi jeszcze nieotwarta.



Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Tak w ramach ciekawostki to mam ciocię 65-letnia, która nie używała i nie używa nic innego jak kremu Nivea do pielęgnacji twarzy i rak. I ma tak piękna cerę, że aż jej zazdroszczę. 0 widocznych porów, 0 zaczerwienień i widocznych naczynek, 0 nierówności. I nawet zmarszczki nie rzucaja się specjalnie w oczy.
Ze tez ten mit o cudownosci kremu Nivea dalej sie trzyma Ile widzisz kobiet w wieku emerytalnym z piekna cera? A kremu Nivea albo podobnego tluscidła wiekszosc uzywała, kolejna czesc zas nie uzywala zbytnio nieczego. To zwykly przypadek, a nie cudowne dzialanie kremu Nivea i zostawienia skory samej sobie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 10:45   #2182
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Ja mam ok. 10 i dla mnie to już jest za dużo.

I Ty te 117 kosmetyków zużywasz w ciagu roku? Pytam bo mi zużycie jednego kosmetyku zajmuje od kilku do kilkunastu czy kilkudziesięciu miesięcy. Np. jakiś żel do mycia twarzy z kolagenem i zielona esencję Bentona mam chyba od 1,5 roku otwarta i jeszcze zostało mi odpowiednio 1/4 i 1/2. Mam jeden błyszczyk do ust, który używam od pół roku zamiast pomadki ochronnej i jeszcze mi zostało na jakiś miesiac/dwa.
Ale ja w ogóle nie lubię używać kosmetyków, dla mnie to strata czasu dlatego staram się żeby ich było jak najmniej i kombinuję żeby były jak najbardziej uniwersalne.





Tak w ramach ciekawostki to mam ciocię 65-letnia, która nie używała i nie używa nic innego jak kremu Nivea do pielęgnacji twarzy i rak. I ma tak piękna cerę, że aż jej zazdroszczę. 0 widocznych porów, 0 zaczerwienień i widocznych naczynek, 0 nierówności. I nawet zmarszczki nie rzucaja się specjalnie w oczy.



Super pomysł.
Widocznie twoja ciocia po prostu ma ładną skórę .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 10:55   #2183
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 989
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Ja mam ok. 10 i dla mnie to już jest za dużo.

Ale ja w ogóle nie lubię używać kosmetyków, dla mnie to strata czasu dlatego staram się żeby ich było jak najmniej i kombinuję żeby były jak najbardziej uniwersalne.

Powiem Ci, że ja też nie bardzo lubię używać kosmetyków. Może trochę z lenistwa. Sama się teraz zastanawiam skąd się ich tyle u mnie nagromadziło. Jak gdzieś wychodzę to szlag mnie trafia jak mam nałożyć na twarz krem, krem pod oczy, filtr, baza, podkład, tusz ... zdecydowanie za dużo tego. Nie lubię się malować więc tu ograniczyłam się do minimum. Może powiem inaczej, nie umiem się malować. Wystarczy mi podkład czy puder i tusz do rzęs.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 11:09   #2184
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Noszę masło klarowane w słoiczku i parę razy mi się ulało
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 11:33   #2185
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie, bo dlaczego mialabym zuzyc w rok szminke, lakier do paznokci, puder, roz czy maski w pudrze? Te kosmetyki maja dlugie terminy przydatnosci. Produkty do mycia - syndet czy zel zuzywam w okolo miesiac. Wlosy myje codziennie i dwukrotnie nakladam szampon, do tego mam dlugie, wiec kosmetyki do wlosow schodza mi bardzo szybko. Smarowidlo do ciala - tez okolo miesiac. Kremy do rak i pomadki ochronne schodza mi jak woda, zwlaszcza zima.
Zaledwie kilka z tej ponad setki moich kosmetykow stoi jeszcze nieotwarta.

Ze tez ten mit o cudownosci kremu Nivea dalej sie trzyma Ile widzisz kobiet w wieku emerytalnym z piekna cera? A kremu Nivea albo podobnego tluscidła wiekszosc uzywała, kolejna czesc zas nie uzywala zbytnio nieczego. To zwykly przypadek, a nie cudowne dzialanie kremu Nivea i zostawienia skory samej sobie.
Ja bym się pogubiła w tych kosmetykach w sensie którego teraz użyc i w jakiej kolejności. Jak ogladam denka np. Czarszki na YouTube i ona pokazuje co miesiac kilkadziesiat kosmetyków to ja się zastanawiam co ona robi, że tyle tego zużywa. Tak samo widziałam kiedys roczne denko z kosmetykami do makijażu u jakichś dziewczyn z USA. I tam np. kilka korektorów, błyszczyków, podkładów. Razem też około 100 sztuk. Czy one zmieniaja makijaż kilka razy dziennie? Jak jeszcze się malowałam to jeden korektor, podkład i błyszczyk starczyły mi na rok.

https://www.youtube.com/watch?v=6idL8N7eM5A

Tutaj jest przykładowy filmik. No zachodzę w głowę jak to możliwe.

Wiem, że krem Nivea nie jest żadnym cudownym rozwiazaniem, ten przykład był tylko jako ciekawostka. A co do cer starszych kobiet w Polsce to raczej się nie przygladałam szczerze mówiac. Ale też nie mam porównania i nie wiem jak miałaby wygladac ładna cera w tym wieku. I w ogóle zaczynam się zastanawiac czy ta tzw. ładna cera nie istnieje tylko w reklamach i na przerobionych zdjęciach.

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że ja też nie bardzo lubię używać kosmetyków. Może trochę z lenistwa. Sama się teraz zastanawiam skąd się ich tyle u mnie nagromadziło. Jak gdzieś wychodzę to szlag mnie trafia jak mam nałożyć na twarz krem, krem pod oczy, filtr, baza, podkład, tusz ... zdecydowanie za dużo tego. Nie lubię się malować więc tu ograniczyłam się do minimum. Może powiem inaczej, nie umiem się malować. Wystarczy mi podkład czy puder i tusz do rzęs.
Ja też staram się zminimalizować to co mam ale powoli mi to idzie bo te kosmetyki sa strasznie wydajne. Latem nigdy też się nie malowałam bo makijaż wyglada wtedy na mnie okropnie. A mam jezszcze kilka kosmetyków kolorowych więc nie wiem jak ja to zużyję.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 12:33   #2186
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Ja bym się pogubiła w tych kosmetykach w sensie którego teraz użyc i w jakiej kolejności.
Co jest trudnego w tym, że na suche partie skóry potrzebny jest cięższy, bardziej treściwy produkt, a na mniej suche/normalne lżejszy? Albo że ma się szampon przeciwłupieżowy, ale może niekoniecznie jest sens używać go codziennie, więc potrzebny jest jeszcze jakiś dopasowany do rodzaju włosów, a nie skóry głowy. Albo że najpierw się myje twarz, a potem nakłada pielęgnację, zaś przy tym drugim nakłada się produkty lekkie, wodniste najpierw, a na nie cięższe.
Tak samo można powiedzieć, że ubieranie się to taka skomplikowana czynność, a jednak ludzie nie noszą majtek na spodniach, bo nie ogarniają kolejności.

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Jak ogladam denka np. Czarszki na YouTube i ona pokazuje co miesiac kilkadziesiat kosmetyków to ja się zastanawiam co ona robi, że tyle tego zużywa. Tak samo widziałam kiedys roczne denko z kosmetykami do makijażu u jakichś dziewczyn z USA. I tam np. kilka korektorów, błyszczyków, podkładów. Razem też około 100 sztuk. Czy one zmieniaja makijaż kilka razy dziennie? Jak jeszcze się malowałam to jeden korektor, podkład i błyszczyk starczyły mi na rok.

https://www.youtube.com/watch?v=6idL8N7eM5A

Tutaj jest przykładowy filmik. No zachodzę w głowę jak to możliwe.
Na vlogerki to nawet nie ma co patrzeć, ta działalność właśnie na tym polega, żeby dużo kupować, dużo zużywać, dużo pokazywać i prezentować nowości. Nie wiesz, czy one tak naprawdę wszystko to same denkują. Do makijażu prezentowanego przed kamerami zużywa się też większe ilości kosmetyków.

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Ja też staram się zminimalizować to co mam ale powoli mi to idzie bo te kosmetyki sa strasznie wydajne. Latem nigdy też się nie malowałam bo makijaż wyglada wtedy na mnie okropnie. A mam jezszcze kilka kosmetyków kolorowych więc nie wiem jak ja to zużyję.
To raczej plus, że są wydajne.

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Wystarczy mi podkład czy puder i tusz do rzęs.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie nie jest w ogóle potrzebny podkład i nie mam żadnego od lat. I też się uważam za makijażową minimalistkę. Pomimo tego mam ponad 20 produktów do makijażu. Po prostu nie używam wszystkich na raz, byłoby tp zresztą niemożliwe, bo kto by nakładał 3 róże na raz albo 5 szminek.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 12:54   #2187
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 989
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mnie nie jest w ogóle potrzebny podkład i nie mam żadnego od lat. I też się uważam za makijażową minimalistkę. Pomimo tego mam ponad 20 produktów do makijażu. Po prostu nie używam wszystkich na raz, byłoby tp zresztą niemożliwe, bo kto by nakładał 3 róże na raz albo 5 szminek.
Niestety mam problematyczną cerę i nie wyobrażam wyjść do pracy bez podkładu.
Od kilku lat stosuje mineralne.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 13:04   #2188
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Niestety mam problematyczną cerę i nie wyobrażam wyjść do pracy bez podkładu.
Od kilku lat stosuje mineralne.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam jeden mineralny - całego dnia na twarzy nie wytrzyma plus skóra wygląda sucho.

Ja ani ubrań ani kosmetyków nie liczę, nie widzę sensu i potrzeby. Mam tylw ile potrzebuje i ile potrzebuje moja skóra i włosy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-30, 16:11   #2189
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Tak w ramach ciekawostki to mam ciocię 65-letnia, która nie używała i nie używa nic innego jak kremu Nivea do pielęgnacji twarzy i rak. I ma tak piękna cerę, że aż jej zazdroszczę. 0 widocznych porów, 0 zaczerwienień i widocznych naczynek, 0 nierówności. I nawet zmarszczki nie rzucaja się specjalnie w oczy.
To raczej kwestia dobrych genów. Też mam w rodzinie takie kobiety, jedne namiętnie używają kosmetyków a inne prawie wcale - a wszystkie wydają się średnio 20 lat młodsze niż są w rzeczywistości.
Za to np. mój TŻ którego mama w dzieciństwie smarowała grubą warstwą kremu Nivea do dziś ma problemy ze skórą, jego brat tak samo. Nie ma się co dziwić jak się dziecko zimą smaruje kremem na bazie wody i potem pozwala mu się bawić godzinami na mrozie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-31, 11:20   #2190
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Dziewczyny, czego używacie do golenia? Ja kończyłam jakąś starą odżywkę albo brałam cokolwiek, co się pieniło. Ostatnio na szybko sięgnęłam po żel do golenia TŻ-a no i niebo a ziemia. Zastanawiam się, czy w przypadku golenia po prostu nie zrezygnować z maszynek plastikowych (co już zrobiłam), a mydełka jednak zostawić do mycia i używać do golenia jakiejś pianki/żelu. Chyba że macie inne pomysły?
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-12 11:28:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:46.