Stepper II - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-06, 18:17   #2191
afrodytta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 405
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Może inaczej: ćwicząc, odrywa się piętę od tej części, na której trzyma się stopę? Bo u mnie głównym problemem jest stawanie na palcach, a więc odrywanie pięty właśnie. Jeśli stoi się na tym płasko, nie powinno zadawać bólu
Nie odrywa sie pięty przy podstawowym stepowaniu, mozna stepowac na samych koncach stóp a mozna tez z odrywaniem piety jak kto lubi
Cytat:
Napisane przez fitunia Pokaż wiadomość
chciałam się dowiedzieć z forum, czy stepper działa, bo przymierzam się do zrzucenia kilku kg Idzie lato i chce się dobrze wyglądać. Jestem po dwóch ciążach i głównie zależy mi na zrzuceniu na brzuchu i udach..
oglądałam różne steppery w necie i zastanawiam się czy z kolumną czy bez wystarczy?
Tak stepper działa Ale nie patrzac na niego tylko Stepujac na nim
Efekty osiaga sie tez jedzac a nie najadajac sie
afrodytta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 20:40   #2192
Mgiełka91
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 674
Dot.: Stepper II

No, dziś zrobiłam 20minutek To tak na rozgrzewkę, mam nadzieję, że jutro będzie chociaż pół godziny
Mgiełka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 20:53   #2193
parolka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 606
Dot.: Stepper II

oo witam
dołączam się do kobitek ćwiczących na stepperze! dziś melduje 25 min, więcej nie dałam rady, bo wcześniej 1,5 godziny jezdziłam na rolkach:O
a potem 50 min hula hop.
brat tylko stwierdził, że ćwiczenia i tak nic mi nie dają, (chodziłam nawet miesiąc na siłke ) bo dalej moje nogi i pupa są i będą zawsze grubaśne( o niestety to było dołujące...
fakt, że pupa podniosła się ale nogi dalej są grubaśne... no nic walczę z tym
a pytanie do Was: nie rosną Wam od stepowania mięśnie? bo ja czuje jakby mi się uda powiększały:O?
__________________
szukam siebie
: żyj chwilą Parolka

Edytowane przez parolka
Czas edycji: 2010-04-06 o 20:56
parolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 21:14   #2194
afrodytta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 405
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez okihh Pokaż wiadomość
te wysoko uniesione mięśnie pośladkowe do mnie przemówiły ja zaczęłam od dzisiaj, dokładnie od kilu godzin temu
Nooo Baaa Fajnie że podziałało i tak trzymać
Cytat:
Napisane przez parolka Pokaż wiadomość
oo witam
dołączam się do kobitek ćwiczących na stepperze! dziś melduje 25 min, więcej nie dałam rady, bo wcześniej 1,5 godziny jezdziłam na rolkach:O
a potem 50 min hula hop.
brat tylko stwierdził, że ćwiczenia i tak nic mi nie dają, (chodziłam nawet miesiąc na siłke ) bo dalej moje nogi i pupa są i będą zawsze grubaśne( o niestety to było dołujące...
fakt, że pupa podniosła się ale nogi dalej są grubaśne... no nic walczę z tym
a pytanie do Was: nie rosną Wam od stepowania mięśnie? bo ja czuje jakby mi się uda powiększały:O?
A czy chłopaków to też dotyczy
Powiem że hula hop nie jest mi wcale obce i dobrze rozgrzewa przed cwieczeniami mięśni brzucha
Miesnie sie kształtuja owszem ale nie musza rosnać
Pokaż bratu że stac Cie na sporo i na pol godz przed cwiczeniami bierz 2 x kapsułki L-karnityna +(np. olimp labs) potem conajmniej godzina intensywnych cwiczen No i do tego zakladasz na nogi ABtronix2 i pojakims czacie bracik powie Fiu Fiu
afrodytta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 23:00   #2195
motylekmaly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 35
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Wybaczcie upierdliwość ale ponawiam moje pytanie odnośnie achillesa. Jak bardzo stepper obciąża ścięgna? Wybieram się jutro na zakupy i nie chciałabym zainwestować w sprzęt, który zrobi mi krzywdę
Raczej Ci nie radze inwestowac w stepper ,na nim łydki i kolana są dość obciązone, a ze ściegnem Achillesa nie ma żartów,, zresztą sama o tym wiesz
Raczej polecam rower lub orbitrek - na nich sobie krzywdy nie zrobisz, a stepper sobie odpuść .
motylekmaly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 23:14   #2196
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez motylekmaly Pokaż wiadomość
Raczej Ci nie radze inwestowac w stepper ,na nim łydki i kolana są dość obciązone, a ze ściegnem Achillesa nie ma żartów,, zresztą sama o tym wiesz
Raczej polecam rower lub orbitrek - na nich sobie krzywdy nie zrobisz, a stepper sobie odpuść .
O widzisz, z kolanem też miewałam problemy, więc tym bardziej... Dziękuję bardzo za pomoc
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 04:38   #2197
Achnes
Zadomowienie
 
Avatar Achnes
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 853
Dot.: Stepper II

Melduję, że steppuję codziennie. Przedwczoraj 45 min, wczoraj też. Już 2 tyg dreptam sobie i efektów żadnych nie widzę... A mam do tego inne ćwiczenia i zdrowo się odżywiam, przez święta zjadłam 1 kawałek ciasta tylko Lekko podłamana tym jestem..
Achnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-07, 09:04   #2198
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Dot.: Stepper II

Wydaje mi się, że 2 tygodnie to za mało czasu i nie ma co na razie sie załamywać głowa do góry po miesiącu powinny być efekty.
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 13:38   #2199
parolka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 606
Dot.: Stepper II

[QUOTE=
A czy chłopaków to też dotyczy
Powiem że hula hop nie jest mi wcale obce i dobrze rozgrzewa przed cwieczeniami mięśni brzucha
Miesnie sie kształtuja owszem ale nie musza rosnać
Pokaż bratu że stac Cie na sporo i na pol godz przed cwiczeniami bierz 2 x kapsułki L-karnityna +(np. olimp labs) potem conajmniej godzina intensywnych cwiczen No i do tego zakladasz na nogi ABtronix2 i pojakims czacie bracik powie Fiu Fiu [/QUOTE]

narazie nie mam funduszy na L karnitynę muszę radzić sobie jakoś bez tego... jak wyrobie sie z masą lekcji i nauki to może pójdę pobiegać ;pózniej. ale step będzie na bank )
__________________
szukam siebie
: żyj chwilą Parolka
parolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 15:02   #2200
olalola24
Wtajemniczenie
 
Avatar olalola24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 022
Dot.: Stepper II

Dzis 30 min interwałowo
olalola24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 18:37   #2201
parolka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 606
Dot.: Stepper II

melduję 25 min stepperek i godzinka marszu w tym wtrącone 15 minut biegu <lol> i wieczorkiem godzinka hula hoopa.
oj ale przesadziłam zjadłam za dużo obiadku i reszte czekoladowych jajek dokonczyłam:O troche ich było... oj było(
__________________
szukam siebie
: żyj chwilą Parolka
parolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-07, 19:52   #2202
Mgiełka91
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 674
Dot.: Stepper II

A ja melduję 30minutek Dziś to czułam mięśnie ud i pupcię, więc mam nadzieję, że po miesiącu zobaczę efekty, a nawet wcześniej jak się da
Mgiełka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 21:24   #2203
parolka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 606
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez Mgiełka91 Pokaż wiadomość
A ja melduję 30minutek Dziś to czułam mięśnie ud i pupcię, więc mam nadzieję, że po miesiącu zobaczę efekty, a nawet wcześniej jak się da
ja pierwsze efekty widziałam już po ok 2 tyg;dd nawet mój TŻ zauważył że pupkę mam twardszą , chociaz czasem stwierdzi też, że taka milusia miękusia
__________________
szukam siebie
: żyj chwilą Parolka
parolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 22:20   #2204
Mgiełka91
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 674
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez parolka Pokaż wiadomość
ja pierwsze efekty widziałam już po ok 2 tyg;dd nawet mój TŻ zauważył że pupkę mam twardszą , chociaz czasem stwierdzi też, że taka milusia miękusia
No to mam nadzieję Bo ćwiczyłam wcześniej trzy razy w tygodniu przez 3 tygodnie i nie widziałam niestety efektów Może teraz jak będę codziennie, to będzie lepiej Mam taką nadzieję.
Mgiełka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 05:49   #2205
superja25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 26
Dot.: Stepper II

Wczoraj po świątecznej przerwie tylko 20 min. Mam nadzieje ze jutro bedzie lepiej....
__________________
DO WAKACJI MNIEJ o 5 kg
superja25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 13:43   #2206
Mgiełka91
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 674
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez fitunia Pokaż wiadomość
byłam przekonana, że steppery z kolumną są lepsze, bo i droższe..
ktoś ćwiczył na skrętnym bez kolumny, czy to jest wygodne?
Wygodne Zawsze jak ćwiczę, to mam przed sobą stół albo krzesło, żeby w razie czego się podeprzeć Ale i bez tego spokojnie utrzymasz równowagę.
Mgiełka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 14:26   #2207
Fantazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z gorącej Barcelony;*
Wiadomości: 1 019
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez fitunia Pokaż wiadomość
byłam przekonana, że steppery z kolumną są lepsze, bo i droższe..
ktoś ćwiczył na skrętnym bez kolumny, czy to jest wygodne?
oczywiście jest super
__________________
Donde una puerta se cierra, otra se abre.

„Bądź sobą. Każdy inny jest już zajęty.” – Oscar Wilde.

Książki: 22/2012
Filmy: 42/2012
Fantazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 16:03   #2208
madzzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 48
Dot.: Stepper II

już od dłuższego czasu zaglądam na ten wątek
chcę kupic stepperek ale w moim mieście raczej nie ma wyboru (widziałam jeden i kosztował 250 zł)

nie wiem jaki wybrać, na All jest taki wybór
zależy mi aby był dość tani ale wytrzymały

jakie firmy i modele polecacie?
madzzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 21:03   #2209
parolka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 606
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez madzzia Pokaż wiadomość
już od dłuższego czasu zaglądam na ten wątek
chcę kupic stepperek ale w moim mieście raczej nie ma wyboru (widziałam jeden i kosztował 250 zł)

nie wiem jaki wybrać, na All jest taki wybór
zależy mi aby był dość tani ale wytrzymały

jakie firmy i modele polecacie?
osobiście powiem, że sie nie znam.
pożyczyłam swojego stepperka od dobrego kolegi ;dd <lol> jeśli się nie mylę to kupiła go jego mama w Dżusku ;D ważne że działa... )
a i melduję się dziś też 25 minutek. do tego 40 min szybkiego marszu i bieganie na wf;D i 50 min hula hoopa a Wam jak idzie?;*
__________________
szukam siebie
: żyj chwilą Parolka
parolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-08, 23:10   #2210
afrodytta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 405
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez madzzia Pokaż wiadomość
już od dłuższego czasu zaglądam na ten wątek
chcę kupic stepperek ale w moim mieście raczej nie ma wyboru (widziałam jeden i kosztował 250 zł)

nie wiem jaki wybrać, na All jest taki wybór
zależy mi aby był dość tani ale wytrzymały

jakie firmy i modele polecacie?
Ja mam crane spisuje sie b dobrze przy moich 7okg

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano o 00:01 ----------

http://www.allegro.pl/item977750060_...vit_crane.html
http://www.allegro.pl/item977895516_...k_sensory.html podaje przykladowo linki zeby nie bylo o jaki model chodzi

---------- Dopisano o 00:10 ---------- Poprzedni post napisano o 00:04 ----------

tani i wytrzymały - marketowy nie daj sie naciagnac na byle bubel ktory ci sie popsuje tylko sie zawiedziesz i zapal minie
Jak inwestowac w swoja sylwetke to w markowy sprzet
Inwestycja na lata--- musi byc solidny, latwo sie skladac, prosta konstrukcja zamontowania silownikow, ergonomiczne raczki, czytelny wyswietlacz na baterie i 12 mozliwych regulacji ktorych dokonuje sie w latwy i prosty sposob --- ja postawilem na to i jestem zadowolony
afrodytta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 05:58   #2211
superja25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 26
Dot.: Stepper II

Ja kiedyś ćwiczyłam na stepperze skrętnym z allego. Z tego co pamiętam kosztował około 150 zł (z jakies 3 lata temu). Niby nie ćwiczyłam na nim tak intensywnie jak na tym który mam teraz ale efekty były nie najlepsze. Przede wszytskim stepper mimo tego iż teoretycznie miał regulowane obciążenie praktycznie chodził na najmniejszym (choć teraz wiem, że na żadnym). Plusem było to że zajmował niewiele miejsca ale też skrzypiał i co jakiś czas wyciekał z niego smar...Rok temu w przypływie euforii kupiłam sobie stepper eliptyczny z kolumną firmy olpran. Dokładnie taki http://www.olpran.pl/produkt/fitness...c-301.html?L=7 i dopiero na nim dowiedziałam się jak ważna jest jakość sprzętu. Pierwszy raz wytrzymałam na nim tylko 5 min. Różnica była ogromna bolało mnie większość mięśni.
Oczywiście jak przystało na wady ten również je posiada...przede wszytskim trzeba mieć odowiednią ilość miejsca na sprzęt. Po roku ponad użytkowania szwankuje licznik. Pracuje około 16 min potem pojawia się napis STOP i jedyne co jest odmierzane to tętno....
Mówicie o różnicach pomiędzy stepperem z kolumną czy bez...w sumie jest niewielka. Bo tak jak niektóre z was pisały bez kolumny można się wesprzeć krzesłem, z kolei ja zaczynam trening trzymając się rączek z kolumny zaś w połowie (po zamarciu licznika) puszczam je i ćwiczę bez "wsparcia", więc w sumie kolumna nie robi dużej różnycy...
__________________
DO WAKACJI MNIEJ o 5 kg
superja25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 13:50   #2212
madzzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 48
Dot.: Stepper II

dziękuje za odpowiedzi i czekam na następne rady

ale zapomniałam dodać że wolałabym stepper bez kolumny, ze względu na brak miejsca (myślę że bez kolumny też dam rade ćwiczyć)
i z informacji które wyczytałam to lepszy dla mnie będzie stepper skrętny
madzzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 14:09   #2213
Mgiełka91
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 674
Dot.: Stepper II

Ja mój kupiłam na Allegro za niecałe 100 zł . Po prostu nie wiedziałam, czy mi się spodoba taka forma ćwiczeń i nie chciałam wydawać kasy na jakiś drogi sprzęt Ogólnie jeszcze zbyt dużo na nim nie ćwiczyłam, więc póki co działa. Niestety dosyć mocno skrzypi, ale wtedy podgłaśniam telewizor i jest git
Szukałam mojego stepperka, ale nie widzę już takich. Za to znalazłam u tego sprzedawcy coś, co mnie zaintrygowało, a mianowicie stepper kołyska http://www.allegro.pl/item983015284_...ristopeit.html Pierwszy raz takie coś widzę
Mgiełka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 14:36   #2214
madzzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 48
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez Mgiełka91 Pokaż wiadomość
Ja mój kupiłam na Allegro za niecałe 100 zł . Po prostu nie wiedziałam, czy mi się spodoba taka forma ćwiczeń i nie chciałam wydawać kasy na jakiś drogi sprzęt Ogólnie jeszcze zbyt dużo na nim nie ćwiczyłam, więc póki co działa. Niestety dosyć mocno skrzypi, ale wtedy podgłaśniam telewizor i jest git
Szukałam mojego stepperka, ale nie widzę już takich.
ja też myślałam nad takim tanim ok 100 + 20 przesyłka
ale jak ma mi się zepsuć po miesiącu i miałabym go odsyłać na swój koszt :/

a co myślicie o firmie Fitplay a dokładniej o modelu SD 120F (skrętny)
http://www.allegro.pl/item979630102_stepper_skr etny_z_linkami_fitplay_st eper_sd_120f.html


jeśli chodzi o kołysankę o której pisałaś to bałabym się że z niej spadnę (znając moje zdolności )
madzzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 21:06   #2215
Mgiełka91
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 674
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez madzzia Pokaż wiadomość
a co myślicie o firmie Fitplay a dokładniej o modelu SD 120F (skrętny)
http://www.allegro.pl/item979630102_stepper_skr etny_z_linkami_fitplay_st eper_sd_120f.html


Wiesz co ja się nie znam aż tak, mój jest dosyć podobny i nie narzekam póki co(no może tylko to skrzypienie nieco wkurza). Niech lepiej wypowie się ktoś bardziej obeznany z tematem

Cytat:
jeśli chodzi o kołysankę o której pisałaś to bałabym się że z niej spadnę (znając moje zdolności )
Ja to nawet nie wiem jak na tym ćwiczyć Nie potrafię sobie tego wyobrazić

A tymczasem 30minutek za mną na skrętnym Ostatnio jak stepuję, to po jakimś czasie strasznie drętwieją mi nogi nie wiem czemu A zwłaszcza lewa, choć później prawa też dochodzi. Może brak mi jakichś witamin? Miał ktoś podobnie?
Mgiełka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 21:32   #2216
Fantazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z gorącej Barcelony;*
Wiadomości: 1 019
Dot.: Stepper II

ja mam taki http://www.allegro.pl/item983335556_...zarny_sp6.html


i jestem z niego zadowolona
__________________
Donde una puerta se cierra, otra se abre.

„Bądź sobą. Każdy inny jest już zajęty.” – Oscar Wilde.

Książki: 22/2012
Filmy: 42/2012
Fantazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 00:23   #2217
kerra
Raczkowanie
 
Avatar kerra
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 95
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez Mgiełka91 Pokaż wiadomość

A tymczasem 30minutek za mną na skrętnym Ostatnio jak stepuję, to po jakimś czasie strasznie drętwieją mi nogi nie wiem czemu A zwłaszcza lewa, choć później prawa też dochodzi. Może brak mi jakichś witamin? Miał ktoś podobnie?
Jeśli drętwieją Ci stopy od spodu, to jest to normalne na urzadzeniach typu stepper lub orbitrek. Ja też tak mam - zaczyna się od drętwienie stopy pod spodem, pózniej tak az do kostki a następnie mam wrażenie jakby parzyła mnie podeszwa. Najszybciej mi przechodzi jak zrobię sobie krótką przerwę i pokręcę pare kółeczek stopą w prawo i lewo i poruszam palcami.

Ja dziś 1 godzinkę zaliczyłam
kerra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 09:21   #2218
Mgiełka91
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 674
Dot.: Stepper II

Cytat:
Napisane przez kerra Pokaż wiadomość
Jeśli drętwieją Ci stopy od spodu, to jest to normalne na urzadzeniach typu stepper lub orbitrek. Ja też tak mam - zaczyna się od drętwienie stopy pod spodem, pózniej tak az do kostki a następnie mam wrażenie jakby parzyła mnie podeszwa. Najszybciej mi przechodzi jak zrobię sobie krótką przerwę i pokręcę pare kółeczek stopą w prawo i lewo i poruszam palcami.

Ja dziś 1 godzinkę zaliczyłam

Tylko, że nie tylko stopy, ale i całe nogi Ech ale skoro inni mają podobnie, to widocznie normalny objaw. A tak pomyślałam jeszcze, że może mam za mocno buty zasznurowane, bo ja ćwiczę w butach. Na boso nie dałabym rady na tych wypustkach :P
Mgiełka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 16:59   #2219
parolka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 606
Dot.: Stepper II

ojej ja dzis tylko 20 minutek na stepperku ale do tego pół godziny biegania i jeszcze z godzina, półtorej chodzenia po mieście
__________________
szukam siebie
: żyj chwilą Parolka
parolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 01:49   #2220
motylekmaly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 35
Dot.: Stepper II

A tymczasem 30minutek za mną na skrętnym Ostatnio jak stepuję, to po jakimś czasie strasznie drętwieją mi nogi nie wiem czemu A zwłaszcza lewa, choć później prawa też dochodzi. Może brak mi jakichś witamin? Miał ktoś podobnie?[/QUOTE]


Dretwienie nóg / stóp oznacza kłopoty z krążeniem. Podczas biedu/chody uderzasz stopą o podłoże dzięki czemu sprawniej pracuje pompa która kontroluje krążenie. Na sprzętach typu stepper/orbitrek stopa jest nieruchoma/ułożona płasko więc niczym krążenia się nie ułatwia i jak ktoś ma z tym problemy to sie one ujawniają.

---------- Dopisano o 02:49 ---------- Poprzedni post napisano o 01:30 ----------

dla Naszych tragicznie zmarłych
motylekmaly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-06 14:30:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:52.