Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-28, 07:54   #2191
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Acha... No więc właśnie tutaj się zaczyna kompletny brak wiedzy na temat uzależnień i współuzależnień. To tak prosto nie działa jakbyście chciały. I dlatego czytanie niektórych postów budzi moje zażenowanie. Takie jest moje subiektywne odczucie.
To chyba kobiecie w pierwszej kolejnosci przydalaby sie pomoc psychologa i prawnika.

---------- Dopisano o 08:54 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
W tym roku natknełam się na kilka opisów kobiet samotnie wychowujących dzieci, które uciekły od takiego oprawcy 3-10 lat wcześniej i te rodziny bardzo .
Zawsze jakos laskawszym okiem patrze na te kobiety, ktore odeszly, nawet jesli nie podjely pracy i maja gromadke dzieci.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 07:56   #2192
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Kurczę, a to nie jest tak, że 23 latek musi spełniać określone warunki (np. być w trakcie nauki) żeby zasądzono na jego rzecz alimenty od rodziców/dziadków? Nie jestem prawnikiem, ale coś mi się chyba o uszy obiło, choć mogę się mylić.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 07:56   #2193
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

A czy ja gdzieś pisze ze nie potrzebują prawnika? Nie napisałam tez ze paczka jest super. Jedyne o co mi chodzi to komentarze a propos ilości rumiankow i chamskie posty.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 08:08   #2194
201805091331
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 663
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Pan Włodzimierz (68 l.) opiekuje się żoną Alicją (51 l.) oraz dziećmi: Emilią (25 l.), Danielem (23 l.), Mają (20 l.), Bartkiem (18 l.), Kamilem (16 l.) oraz wnukami: Kubą (2,5 r.) i Andrzejem (8 mcy).
Sytuacja rodziny jest trudna, ponieważ pani Alicja choruje na schizofrenię paranoidalną, więc wszystkie obowiązki spoczywają na panu Włodzimierzu. Ponadto, Emilia i Bartek są niepełnosprawni umysłowo. Emilia ma dwóch małych synków, z których starszy również jest niepełnosprawny. Wychowuje ich samotnie, w opiece pomaga jej pan Włodzimierz. Dziewięcioosobowa rodzina żyje z emerytury pana Włodzimierza, renty pani Alicji i Bartka oraz zasiłków rodzinnych. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i leków na życie pozostaje 302 zł na osobę. Niestety, rodzina ma również duże zaległości w opłatach za czynsz i ogrzewanie oraz spłaca pożyczkę, którą zaciągnęła, gdy brakowało pieniędzy na zaspokojenie podstawowych potrzeb.
Wychowanie dzieci oraz wnuków, zaspokojenie ich potrzeb i stworzenie im ciepłego domu jest dla pana Włodzimierza priorytetową sprawą, jednakże niełatwą do osiągnięcia. Pan Włodzimierz jest bardzo opiekuńczym i dzielnym człowiekiem, który cały swój czas i energię poświęca rodzinie.
Najważniejszymi potrzebami rodziny są codzienne produkty żywnościowe, na które przy tak licznej rodzinie jest duże zapotrzebowanie. Ważne są również artykuły dla niemowląt, takie jak pampersy i chusteczki, oraz środki czystości.
Emilia z Bartkiem sa niepelnosprawni a mimo to dziewczyna ma dwojke dzieci, nie pisza co z ojcem. 2 dzieci moglaby pojsc do pracy

Edytowane przez 201805091331
Czas edycji: 2015-11-28 o 08:11
201805091331 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 08:12   #2195
natuso
Wtajemniczenie
 
Avatar natuso
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 296
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Obowiązku nie ma, ale zrozum, że nie każda kobieta jest jak Ty. Są kobiety w depresji, z zerowym poczuciem wartości, bez własnych środków, niezaradne, za to od dziecka poniewierane, od zawsze znające tylko przemoc i biedę. dla nich to nie jest-hop siup, odchodzę.
Pojawienie się kolejnego dziecka często nie jest wynikiem niefrasobliwego, beztroskiego-choć stara pod kołdrę-zrobim se dobrze. Często te ciąże są wynikiem przestępstwa-gwałtu.
A skąd wiesz czy ja nie mam depresji i zerowego poczucia własnej wartości? Poza tym naprawdę sadzisz, że umeblowanie, ubranie i kupienie konsoli PS4 sprawi, że los tej kobiecie się odwróci? Nie sądzę.

---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Zgadzam się, i dlatego takie kobiety powinny mieć kontrole z mopsu, powinny mieć obowiązkowe terapie u terapeutów, psychologów, pomoc w załatwieniu pracy - jako kucharki (w szkołach, ośrodkach, domach dziecka, przedszkolach itd domach starców) sprzątaczki, sekretarki, woźne. Mogłyby mieć bony do sklepów np. Na określoną kwotę, zamiast zasiłku do ręki.
Bez takiej pomocy żadna kobieta nie odejdzie od toksyka.
Zgadzam się, w takich przypadkach potrzebna jest tego rodzaju pomoc i tu rola SzP jest żadna.

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Zawsze jakos laskawszym okiem patrze na te kobiety, ktore odeszly, nawet jesli nie podjely pracy i maja gromadke dzieci.
Ja również.
__________________
68/2018
36/2017
29/2016
25/2015

natuso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 08:26   #2196
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Zgadzam się, i dlatego takie kobiety powinny mieć kontrole z mopsu, powinny mieć obowiązkowe terapie u terapeutów, psychologów, pomoc w załatwieniu pracy - jako kucharki (w szkołach, ośrodkach, domach dziecka, przedszkolach itd domach starców) sprzątaczki, sekretarki, woźne. Mogłyby mieć bony do sklepów np. Na określoną kwotę, zamiast zasiłku do ręki.
Bez takiej pomocy żadna kobieta nie odejdzie od toksyka.
Pełna zgoda.

---------- Dopisano o 09:26 ---------- Poprzedni post napisano o 09:23 ----------

Cytat:
Napisane przez natuso Pokaż wiadomość
A skąd wiesz czy ja nie mam depresji i zerowego poczucia własnej wartości? Poza tym naprawdę sadzisz, że umeblowanie, ubranie i kupienie konsoli PS4 sprawi, że los tej kobiecie się odwróci? Nie sądzę.

---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------



Zgadzam się, w takich przypadkach potrzebna jest tego rodzaju pomoc i tu rola SzP jest żadna.

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------



Ja również.
Nie zrozumiałaś. Pisałam o pewnej części kobiet, i wcale nie twierdzę, że wszystkie są takie i nie twierdzę też nigdzie, że playstation to rzecz pierwszej potrzeby.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 09:32   #2197
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Ciśnienie mi się podnosi, jak słyszę ,,nie stać jej na tabletki". A stać ją na 6 kolejnych dzieciaków? Uniknęłaby narodzin buziek, gdyby brała te tabletki za np. 20 zł miesięcznie (no ale to np.2 paczki fajek).
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-28, 09:34   #2198
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Dziewczyna z zalinkowanego wątku nic chwalebnego nie zrobiła i zgadzam sie, że moze niekoniecznie należy o tym opowiadać na forum w internecie - ale umówmy sie, nic WYJĄTKOWEGO też nie zrobiła.
Czemu? Przecież i tak nikt jej nic nie zrobi
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 09:48   #2199
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Ciśnienie mi się podnosi, jak słyszę ,,nie stać jej na tabletki". A stać ją na 6 kolejnych dzieciaków? Uniknęłaby narodzin buziek, gdyby brała te tabletki za np. 20 zł miesięcznie (no ale to np.2 paczki fajek).

nawet nie dwie paczki fajek!
ale wiesz,jak nie pieniądze to poda się inny argument- truć się nie będą, bla bla bla. Albo nie brałyby tych pigułek regularnie, wyszła by z tego kolejna rumiana buźka a potem opowieści na prawo i lewo, że tabsy brała a tu wpadka, jak to tak?! odszkodowanie proszę!
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 09:48   #2200
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Ciśnienie mi się podnosi, jak słyszę ,,nie stać jej na tabletki". A stać ją na 6 kolejnych dzieciaków? Uniknęłaby narodzin buziek, gdyby brała te tabletki za np. 20 zł miesięcznie (no ale to np.2 paczki fajek).
Niektore pigulki sa nawet tansze
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 09:56   #2201
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

są jakieś tabsy za 8-9zł...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-28, 09:59   #2202
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
są jakieś tabsy za 8-9zł...
No to jeszcze lepiej

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość

nawet nie dwie paczki fajek!
ale wiesz,jak nie pieniądze to poda się inny argument- truć się nie będą, bla bla bla. Albo nie brałyby tych pigułek regularnie, wyszła by z tego kolejna rumiana buźka a potem opowieści na prawo i lewo, że tabsy brała a tu wpadka, jak to tak?! odszkodowanie proszę!
Tak bardzo prawda!
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 10:42   #2203
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Kurczę, a to nie jest tak, że 23 latek musi spełniać określone warunki (np. być w trakcie nauki) żeby zasądzono na jego rzecz alimenty od rodziców/dziadków? Nie jestem prawnikiem, ale coś mi się chyba o uszy obiło, choć mogę się mylić.
Nie, nauka nie ma nic do rzeczy. Mozna miec milion lat, nie pracowac i pozwac rodzicow, ktorzy maja dwa miliony lat, albo dziecko pol miliona lat. Wazne jest tylko to czy ktos znajduje sie w niedostatku i nie moze poradzic sobie sam, nie moze poprawic swojej sytuacji idac do pracy itd.

Send from my mind using the Force.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 10:53   #2204
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Jesli jest w niedostatku* to maja. Jesli ojciec nie jest w stanie lozyc na dziecko to o alimenty mozna pozwac dziadkow.


*i nie ma mozliwosci poprawienia swojej sytuacji

Send from my mind using the Force.
To wynika z:

Art. 133. § 1.
Rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie
jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie
, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania.
§ 2. Poza powyższym wypadkiem uprawniony do świadczeń alimentacyjnych jest tylko ten, kto znajduje się w niedostatku.
§ 3. Rodzice mogą uchylić się od świadczeń alimentacyjnych względem dziecka pełnoletniego, jeżeli są one połączone z nadmiernym dla nich uszczerbkiem lub jeżeli dziecko nie dokłada starań w celu uzyskania możności samodzielnego utrzymania się.
Jeśli dziecko nie jest w stanie się samodzielnie utrzymać. Dorosły, zdrowy chłop 23-lata może się sam utrzymać, bo może podjąć pracę fizyczną chociażby, do której nie potrzeba żadnego wykształcenia. Więc sąd na pewno nie zasądziłby na takiego osobnika alimentów.

Jak się dziecko uczy po osiągnięciu 18-lat i nie jest w stanie pracować w takim wymiarze, żeby się samodzielnie utrzymać, to sytuacja jest inna. Bo jest to właśnie traktowanie jako dokładanie starań w celu uzyskania możliwości samodzielnego utrzymania się po zakończeniu nauki.

Rozumując w inny sposób, to każdy kto straci pracę, a ma np. kredyt albo własne dzieci i rachunki do opłacenia, powinien lecieć do rodziców po alimenty. Nawet po 40-ce.

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Nie, nauka nie ma nic do rzeczy. Mozna miec milion lat, nie pracowac i pozwac rodzicow, ktorzy maja dwa miliony lat, albo dziecko pol miliona lat. Wazne jest tylko to czy ktos znajduje sie w niedostatku i nie moze poradzic sobie sam, nie moze poprawic swojej sytuacji idac do pracy itd.

Send from my mind using the Force.
No właśnie ta część jest kluczowa. Czyli ktoś np. jest chory. Niepełnosprawny. Ale nie zdrowy, młody chłop. Który MOŻE iść do pracy.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.





Edytowane przez Veredise
Czas edycji: 2015-11-28 o 12:15
Veredise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 10:53   #2205
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez Ironia89 Pokaż wiadomość
Emilia z Bartkiem sa niepelnosprawni a mimo to dziewczyna ma dwojke dzieci, nie pisza co z ojcem. 2 dzieci moglaby pojsc do pracy
Niestety częste jest wykorzystywanie seksualne niepełnosprawnych umysłowo. Nie wiemy w jakim stopniu dziewczyna jest upośledzona, ale możliwe, że do końca nie łapie co i jak, może mieć trudności w panowaniu nad libido, a mógł nikt nie pomyśleć o edukacji seksualnej, bo "gdzie tam coś zrozumie", poza tym osoby takie często odbierane są jak dzieci, które potrzeb seksualnych nie mają. W takich przypadkach uważam, że konieczne jest zapewnienie takim osobom skutecznej, prostej w użyciu antykoncepcji.
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 11:17   #2206
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Art. 133. § 1. Rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania.
§ 2. Poza powyższym wypadkiem uprawniony do świadczeń alimentacyjnych jest tylko ten, kto znajduje się w niedostatku.
§ 3. Rodzice mogą uchylić się od świadczeń alimentacyjnych względem dziecka pełnoletniego, jeżeli są one połączone z nadmiernym dla nich uszczerbkiem lub jeżeli dziecko nie dokłada starań w celu uzyskania możności samodzielnego utrzymania się.
Jeśli dziecko nie jest w stanie się samodzielnie utrzymać. Dorosły, zdrowy chłop 23-lata może się sam utrzymać, bo może podjąć pracę fizyczną chociażby, do której nie potrzeba żadnego wykształcenia. Więc sąd na pewno nie zasądziłby na takiego osobnika alimentów.

Jak się dziecko uczy po osiągnięciu 18-lat i nie jest w stanie pracować w takim wymiarze, żeby się samodzielnie utrzymać, to sytuacja jest inna. Bo jest to właśnie traktowanie jako dokładanie starań w celu uzyskania możliwości samodzielnego utrzymania się po zakończeniu nauki.

Rozumując w ten sposób jak Wy, to każdy kto straci pracę, a ma np. kredyt albo własne dzieci i rachunki do opłacenia, powinien lecieć do rodziców po alimenty. Nawet po 40-ce.

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------



No właśnie ta część jest kluczowa. Czyli ktoś np. jest chory. Niepełnosprawny. Ale nie zdrowy, młody chłop. Który MOŻE iść do pracy.
Ładnie się rozpisałaś, ale dlaczego piszesz to samo co ja?
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 11:21   #2207
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Bo wcześniej leciały opinie, że jak jest w niedostatku, to rodzice muszą zawsze płacić, nie zależnie od niczego innego. A to nieprawda. Niedostatek to tylko jedna przesłanka.
Ty też napisałaś w pierwszej odpowiedzi tylko o niedostatku, dopiero jak się "rozpisywałam" to dodałaś tę drugą przesłankę, więc się zdublowało.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.





Edytowane przez Veredise
Czas edycji: 2015-11-28 o 11:22
Veredise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 11:32   #2208
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Veredise, chodziło o to, że matka może się ubiegać o alimenty od dziedków dziecka (rodziców ojca), jeżeli ojciec nie płaci, a dziecko znajduje się w niedostatku.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 11:34   #2209
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Czemu? Przecież i tak nikt jej nic nie zrobi
Żeby nie wku*ać dodatkowo frajerów (sorry, ale też się do tych frajerów zaliczam), którzy składki i podatki płacą.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-28, 11:35   #2210
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Bo wcześniej leciały opinie, że jak jest w niedostatku, to rodzice muszą zawsze płacić, nie zależnie od niczego innego. A to nieprawda. Niedostatek to tylko jedna przesłanka.
Ty też napisałaś w pierwszej odpowiedzi tylko o niedostatku, dopiero jak się "rozpisywałam" to dodałaś tę drugą przesłankę, więc się zdublowało.
A gwiazdki to ty tam nie widzisz? Ostatnie zdanie posta. Tego pierwszego.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 11:46   #2211
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Nie, nauka nie ma nic do rzeczy. Mozna miec milion lat, nie pracowac i pozwac rodzicow, ktorzy maja dwa miliony lat, albo dziecko pol miliona lat. Wazne jest tylko to czy ktos znajduje sie w niedostatku i nie moze poradzic sobie sam, nie moze poprawic swojej sytuacji idac do pracy itd.
Spotkałam się z sytuacją, w której zdrowy 55 latek pozwał 90 letnią, schorowaną matkę (leżąca i wymagająca opieki). Najśmieszniejsze w tym, że wczesniej co miesiąc dostawał od niej jakaś część renty. Pracował na czarno, ale wszystkim opowiadał, jaka to nędza u niego. Nieważne, że w tym momencie żona nie pracowała, bo wychowywała ponad 20 - letnie dzieci (zdrowe).
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 12:05   #2212
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
A gwiazdki to ty tam nie widzisz? Ostatnie zdanie posta. Tego pierwszego.
Widzę. Nawet zacytowałam tę część z gwiazdką. Tylko jak pewnie zauważyłaś, po Twoim poście, mimo że miał gwiazdkę, nadal były wątpliwości -> patrz pytanie Mijanou odnośnie nauki.
Nie wiedziałam, że masz monopol na odpowiedzi w tym wątku i że nie można nic napisać, bo jest problem...

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Spotkałam się z sytuacją, w której zdrowy 55 latek pozwał 90 letnią, schorowaną matkę (leżąca i wymagająca opieki). Najśmieszniejsze w tym, że wczesniej co miesiąc dostawał od niej jakaś część renty. Pracował na czarno, ale wszystkim opowiadał, jaka to nędza u niego. Nieważne, że w tym momencie żona nie pracowała, bo wychowywała ponad 20 - letnie dzieci (zdrowe).
No wiesz, pozwać to se każdy może. Ja mogę pozwać Ciebie np. Tylko pytanie na ile skutecznie. Bo o to się rozchodzi kiedy jest mowa o obowiązku łożenia na kogoś.

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Veredise, chodziło o to, że matka może się ubiegać o alimenty od dziedków dziecka (rodziców ojca), jeżeli ojciec nie płaci, a dziecko znajduje się w niedostatku.
No ale to najpierw by musiała dochodzić alimentów od ojca. Bo alimenty od dziadków mają charakter uzupełniający. A taka opcja, że ojciec mieszka z jej rodzicami, nie dokłada się do budżetu w żaden sposób, nie pracuje, więc pozywają sobie oboje (albo nawet sama matka) rodziców ojca, to by nie przeszła.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.





Edytowane przez Veredise
Czas edycji: 2015-11-28 o 12:07
Veredise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 12:10   #2213
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Widzę. Nawet zacytowałam tę część z gwiazdką. Tylko jak pewnie zauważyłaś, po Twoim poście, mimo że miał gwiazdkę, nadal były wątpliwości -> patrz pytanie Mijanou odnośnie nauki.
Nie wiedziałam, że masz monopol na odpowiedzi w tym wątku i że nie można nic napisać, bo jest problem...

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------



No wiesz, pozwać to se każdy może. Ja mogę pozwać Ciebie np. : Tylko pytanie na ile skutecznie. Bo o to się rozchodzi kiedy jest mowa o obowiązku łożenia na kogoś.

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------



No ale to najpierw by musiała dochodzić alimentów od ojca. Bo alimenty od dziadków mają charakter uzupełniający. A taka opcja, że ojciec mieszka z jej rodzicami, nie dokłada się do budżetu w żaden sposób, nie pracuje, więc pozywają sobie oboje (albo nawet sama matka) rodziców ojca, to by nie przeszła.
Latwiej byloby cie zrozumiec gdybys cytowala tych, ktorzy sie myla, a nie tych, ktorzy napisali dobrze. Bo jak piszesz posty wyjasniajace to samo co wyjasnila osoba, ktora cytujesz, to wyglada jakbys nie czytala uwaznie.

Send from my mind using the Force.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 12:14   #2214
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Latwiej byloby cie zrozumiec gdybys cytowala tych, ktorzy sie myla, a nie tych, ktorzy napisali dobrze. Bo jak piszesz posty wyjasniajace to samo co wyjasnila osoba, ktora cytujesz, to wyglada jakbys nie czytala uwaznie.
Zacytowałam Ciebie, bo rozwijałam Twoją wypowiedź i podałam podstawę prawną do niej. Nigdzie nie jest napisane, że jesteś w błędzie i że to co napisałaś jest nieprawdą, więc jak ktoś czyta ze zrozumieniem to chyba zrozumie. Ale OK, mogę dopisać w moim poście, żeby była jasność.
Cytowanie nie służy tylko do przedstawiania przeciwnych argumentów, z tego co wiem.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.





Edytowane przez Veredise
Czas edycji: 2015-11-28 o 12:15
Veredise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 12:23   #2215
201805091331
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 663
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Niestety częste jest wykorzystywanie seksualne niepełnosprawnych umysłowo. Nie wiemy w jakim stopniu dziewczyna jest upośledzona, ale możliwe, że do końca nie łapie co i jak, może mieć trudności w panowaniu nad libido, a mógł nikt nie pomyśleć o edukacji seksualnej, bo "gdzie tam coś zrozumie", poza tym osoby takie często odbierane są jak dzieci, które potrzeb seksualnych nie mają. W takich przypadkach uważam, że konieczne jest zapewnienie takim osobom skutecznej, prostej w użyciu antykoncepcji.
wszystko to co napisalas rozumiem, mam syna z autyzmem i nie rozumiem jak majac chore dziecko ludzie decyduja sie na kolejne.
lekarze, terapie, dieta to wszystko kosztuje a ile czasuvtrzebacdziecku poswiecic zeby w miare na prosta wyjsc.
201805091331 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 12:30   #2216
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Zacytowałam Ciebie, bo rozwijałam Twoją wypowiedź i podałam podstawę prawną do niej. Nigdzie nie jest napisane, że jesteś w błędzie i że to co napisałaś jest nieprawdą, więc jak ktoś czyta ze zrozumieniem to chyba zrozumie. Ale OK, mogę dopisać w moim poście, żeby była jasność.
Cytowanie nie służy tylko do przedstawiania przeciwnych argumentów, z tego co wiem.
To wtedy pisze się coś w stylu "Właśnie tak, bo...", "Zgadzam się...". Jak cytujesz mnie, a potem piszesz "myśląc tak jak wy", to rozumuję, że "wy" odnosi się też do mnie, nie jestem wróżką Sybillą żeby wiedzieć, że jest inaczej.

eot
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 12:38   #2217
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
są jakieś tabsy za 8-9zł...
dodatkowo to cena za 3 opakowania, wiec wychodzi jak za darmo ;p

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2015-11-28 o 12:52
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 12:50   #2218
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Cytat:
Napisane przez Ironia89 Pokaż wiadomość
wszystko to co napisalas rozumiem, mam syna z autyzmem i nie rozumiem jak majac chore dziecko ludzie decyduja sie na kolejne.
lekarze, terapie, dieta to wszystko kosztuje a ile czasuvtrzebacdziecku poswiecic zeby w miare na prosta wyjsc.
Ja w pewnym sensie rozumiem, w sytuacji gdy choroba nie jest uwarunkowana genetycznie. Bywa też, że choroba jest wykryta znacznie później niż przy narodzinach.

Jeszcze w temacie przemocy domowej: zainteresowanym polecam film Zabiłam, aby żyć. Oparty na faktach świetnie pokazuje powody, dla których kobiety zostają.

http://www.imdb.com/title/tt3983022/?ref_=fn_al_tt_5
__________________
nauczycielu, zajrzyj

Edytowane przez ajah
Czas edycji: 2015-11-28 o 13:02
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-28, 12:50   #2219
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Ale ksiądz nie pozwala :banghead:
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 12:47   #2220
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz.III

Wstawiałam juz gdzieś ten opis, fajnie, że rodzina nie zniknęła.
Cytat:
Pani Ewa (71 l.) wychowuje dwójkę prawnuków Anastazję (10 l.) i Piotra (7 l.). Krzysztof - ojciec dzieci pracuję za granicą.
Pani Ewa wspomina ze wzruszeniem, że lepiej było sześć lat temu, gdy mieszkała z mężem w mieście. Obydwoje pracowali, żyli szczęśliwie i w dostatku. Sprzedali mieszkanie, żeby wspomóc finansowo wnuka Krzysztofa z żoną i dziećmi Anastazją oraz Piotrem. Wraz z mężem przeprowadziła się do córki na wieś. Mąż po pewnym czasie zmarł. Kobieta jest chora na cukrzycę, astmę, ma pierwszy stopień niepełnosprawności. Sytuacja Pani Ewy oraz prawnuków pogorszyła się pięć lat temu, gdy matka przywiozła Anastazję i Piotra do prababci, informując ją, że nie chce już ich wychowywać i jeśli prababcia się nimi nie zaopiekuje, to odda je do domu dziecka. Ojciec dzieci był w tym czasie za granicą i nie przypuszczał, że może dojść do takiego nieszczęścia. Dzieci są obecnie pod opieką prababci Ewy. Matka kompletnie nie interesuje się losem dzieci, nie utrzymuje z nimi kontaktu, nie daje pieniędzy na ich utrzymanie pomimo przyznanych alimentów. Prababcia stara się, aby mieć pełne prawo do opieki nad dziećmi, aby nie było problemów prawnych na co dzień, u lekarzy, w szkole. Ojciec dzieci pracuje za granicą, ponieważ w Polsce nie mógł znaleźć odpowiedniej pracy, żeby utrzymać dzieci oraz pomóc finansowo babci. Pani Ewa wzięła bardzo duży kredyt dla córki na wyremontowanie domu. Umowa była taka, że to córka ma spłacać zaciągnięty kredyt, ostatecznie wszystko spłaca Pani Ewa ze swojej niskiej renty. Sytuacja rodzinna odebrała prababci wiarę, energię do dalszego życia. Rodzina mieszka w domu córki Pani Krystyny. Zamieszkują piwnicę, w której znajdują się dwa małe pokoje, z kuchnią i łazienką. Obecnie rodzina utrzymuje się dzięki pensji pana Krzysztofa (700 zł), którą przesyła z Niemiec oraz środkom z renty chorobowej Pani Ewy (500 zł) i zasiłku pielęgnacyjnego (153 zł). Pani Ewa jest schorowana, a jej leczenie kosztuje średnio 400 zł miesięcznie. Prawie całą swoją rentę chorobową przeznacza na spłatę zaciągniętego kredytu.
Pani Ewa z dumą opowiada o prawnukach. W oczach dzieci błyska zaufanie do prababci, mówią ze wzruszeniem o tym, jak są dla siebie wsparciem. Na święta Bożego Narodzenia całą trójkę zabiera do Niemiec ojciec dzieci, żeby spędzić święta w spokoju, miłości i wspólnym gronie. Pani Ewa jest wzorem kobiety mądrej, skromnej, dobrej i o wielkim wspaniałym sercu. Jej życie skupia się wokół dzieci, które są promyczkiem radości i nadziei na każdy dzień.
Prababcia Ewa, Anastazja i Piotr bardzo nieśmiało mówią o swoich potrzebach. Będą wdzięczni za żywność oraz środki chemiczne, które są drogie i bardzo często nie starcza na nie pieniędzy. Renta chorobowa Pani Krystyny nie jest na tyle wystarczająca, aby kupić sobie kurtkę na zimę.
No tak, u nas nie da się znaleźć pracy za 700 + koszy utrzymania samego siebie.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-22 18:19:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:23.