Mamy sierpniowe 2018 cz.III - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-05-23, 08:58   #2221
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez ania9o Pokaż wiadomość
Mamy wózkownie, z tym nie ma problemu ale to znoszenie dwójki maluchów... na razie sobie tego nie wyobrażam ale pewnie jak przyjdzie co do czego to dam radę. Jedno w chuste, drugie pod pachę i lecimy gorzej potem ich wnieść będę Pudzianem Mi też bardzo podobały się te warsztaty bezpieczny maluch znajomi byli też na "mamo to ja" i podobno już takie ciekawe nie są.

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
Mnie się na mamo to ja podobał temat o szczepionkach i o homeopatii.

Zaczęły mnie brać skurcze w łydkach,a biorę magnez...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 09:11   #2222
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III



Cytat:
Napisane przez ania9o Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Co ranek się budzimy z koleżanką z sali to jakaś z oddziału już piętro niżej na porodówce a my tu obydwie trzymamy się tych łóżek bo nam rodzić nie wolno najdłużej tu jesteśmy na ten moment z całego oddziału a reszta dziewczyn to na dzień, na dwa przychodzi i wychodzą.

Ja teraz głowie się nad tym co trzeba dokupić. W poniedziałek zrobiłam zamówienie na rzeczy potrzebne mi do porodu/po porodzie bo TŻ w obecnej sytuacji musi mi spakować torbę ale przecież nie będę go ganiała za podkładami poporodowymi po sklepach zamówiłam kurierem a on ten czas niech poświęci dla córki albo żeby na chwilę przyjechać do mnie.
Brakuje mi też trochę rzeczy dla Małego ale to chyba już te zakupy przełoże na czerwiec. Po co się spieszyć, mały ma grzecznie siedzieć to nie ma co go kusić żeby wychodził

Fajnie dziewczyny że sobie tak oglądacie te wózki i wybieracie pamiętam jaką miałam z tego radochę w pierwszej ciąży. Teraz cały czas się zastanawiam czy wózek rok po roku nam się sprawdzi i nie jestem do końca o tym przekonana.
Dzielnie się trzymasz Kompletuj powoli wyprawkę, żeby być gotową w razie "W", ale trzymam kciuki, żeby Mikołaj siedział w brzuchu jak najdłużej

Cytat:
Napisane przez kasia. Pokaż wiadomość
Napiszę co u mnie na wizycie wczorajszej. Szyjka jest dalej miękka, ale się nie skraca. Mam brać luteine i wizyty co 2 tyg. Mam straszny ból w dole brzucha jak chodzę taki że muszę przystawać, na to doraźnie nospa i najlepiej nie chodzić. Dziecko ogólnie dobrze się rozwija ma 1500g ułożony już główkowo, to był 29t4d.
Dobrze, że jesteś pod częstszą opieką. Jaką masz długość szyjki?
Ja pod koniec kwietnia (26/27 tydzień) miałam 30mm i też bolał mnie brzuch na dole i to z kolei lekarz(e) wiązali z siedzącą pracą - miałam spacerować lub leżeć i unikać zbyt długiego siedzenia.
Spory już dzidziuś klask:

Cytat:
Napisane przez alingles Pokaż wiadomość
Dzień dobry.
Ja już po drinku. Siedzę w aucie i zaraz zabieram się za malowanie paznokci mam zimną butelkę wody, żeby sobie oklad zrobić. Choć chyba zaraz wyplucze nią gardło żeby zabić smak....
Ludzie na mnie spod byka patrzyli jak kulturalnie bez kolejki sobie weszłam, ale cóż taki przywilej.
Miałam pisać, że trzymam kciuki za glukozę, ale widzę w kolejnych postach, że już po wszystkim

Dziewczyny - kupujecie jakieś kropelki na brzuszek dla noworodków? Ja stosowałam espumisan, zastanawiam się, co teraz kupić?
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 09:18   #2223
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Ania90 a Asia urodziła się w terminie? Jakoś sobie poradzisz z maluchami, najwyżej będziesz mamę prosić przez ten pierwszy rok, trudno. A może z czasem wypracujesz sobie jakiś system wychodzenia z domu


Yonna ja też mam skurcze łydek, zawsze w nocy. W 1 ciąży też takie miałam w III trymestrze.


Acidka, ja nie kupuję na razie nic na kolkę. Najwyżej dokupię jak będą potrzebne.
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 09:18   #2224
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez ania9o Pokaż wiadomość
Mamy wózkownie, z tym nie ma problemu ale to znoszenie dwójki maluchów... na razie sobie tego nie wyobrażam ale pewnie jak przyjdzie co do czego to dam radę. Jedno w chuste, drugie pod pachę i lecimy gorzej potem ich wnieść będę Pudzianem Mi też bardzo podobały się te warsztaty bezpieczny maluch znajomi byli też na "mamo to ja" i podobno już takie ciekawe nie są.

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
Właśnie, chusta! Kupujecie? Moj syn był totalnie niewozkowy i teraz myślę o chuscie, ale jestem zielona w temacie. Podobają mi się te chusty kółkowe. Oczywiście jak sie zdecyduje to skorzystam z pomocy doradcy, ale póki próbuje sama rozgryzc temat.
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 09:32   #2225
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Ania90 a Asia urodziła się w terminie? Jakoś sobie poradzisz z maluchami, najwyżej będziesz mamę prosić przez ten pierwszy rok, trudno. A może z czasem wypracujesz sobie jakiś system wychodzenia z domu


Yonna ja też mam skurcze łydek, zawsze w nocy. W 1 ciąży też takie miałam w III trymestrze.


Acidka, ja nie kupuję na razie nic na kolkę. Najwyżej dokupię jak będą potrzebne.
Asia urodziła się 38+2 więc donoszona
Cytat:
Napisane przez NoBoTak Pokaż wiadomość
Właśnie, chusta! Kupujecie? Moj syn był totalnie niewozkowy i teraz myślę o chuscie, ale jestem zielona w temacie. Podobają mi się te chusty kółkowe. Oczywiście jak sie zdecyduje to skorzystam z pomocy doradcy, ale póki próbuje sama rozgryzc temat.
Ja używalam tylko kółkowych chust, z długą się nie polubilam. Mam dwie kółkowe i kocham je całym moim sercem naprawdę polecam, dla mnie chusta to było wybawienie w wielu kwestiach. Asia teraz noszona jest przez mojego męża w nosidle, ja nie miałam okazji przetestować niestety nosidla.

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 09:33   #2226
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez ania9o Pokaż wiadomość
Asia urodziła się 38+2 więc donoszona Ja używalam tylko kółkowych chust, z długą się nie polubilam. Mam dwie kółkowe i kocham je całym moim sercem naprawdę polecam, dla mnie chusta to było wybawienie w wielu kwestiach. Asia teraz noszona jest przez mojego męża w nosidle, ja nie miałam okazji przetestować niestety nosidla.

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
Ania i ta kolkowa wydaje sie szybsza i latwiejsza do zamotania, tak jest faktycznie? Mozesz mi cos polecic konkretnego ale nie rujnujacego budzet
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 09:40   #2227
forester
Zadomowienie
 
Avatar forester
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Z lasu :)// Poznań
Wiadomości: 1 156
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Ania jesteś bardzo dzielna! Dasz rade z dwójką, nie martw się na zapas. Zawsze jakiś system wymyślisz.

Kasia, ale duży maluch! Dobrze, że jesteś pod kontrolą.

Aisza nie wywalałabym psa z sypialni przed urodzeniem dziecka, bo będzie zazdrosny.
Cytat:
Napisane przez NoBoTak Pokaż wiadomość
Właśnie, chusta! Kupujecie? Moj syn był totalnie niewozkowy i teraz myślę o chuscie, ale jestem zielona w temacie. Podobają mi się te chusty kółkowe. Oczywiście jak sie zdecyduje to skorzystam z pomocy doradcy, ale póki próbuje sama rozgryzc temat.
Mam chuste natibaby. Kupiłam używkę, już złamaną. Bardzo ją lubiłam. Teraz chce ją wymienić na bardziej babski kolor, bo moja jest niebieska, ale taka brzydko niebieska.

Ja też mam nocne skurcze łydek. Mega bolesne. Właśnie dzisiaj jestem po takim jednym i ledwo chodzę.

A rano obudził mnie taki krwotok z nosa, że poduszka do wywalenia. Ostatni taki miałam chyba w przedszkolu jak spadłam z trzepaka na twarz

Sypie się normalnie w tej ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
11.11.2007 razem
23.06.2012 ślub
10.01.2014 Marysia
forester jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-23, 09:41   #2228
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Acidka, ja nie kupuję na razie nic na kolkę. Najwyżej dokupię jak będą potrzebne.
Ja wolę mieć w razie czego, pamiętam że przy starszej mąż po północy jechał do jakiejś całodobowej apteki :P A polecasz coś konkretnego, czy myślisz, że to wszystko jedno?

Cytat:
Napisane przez NoBoTak Pokaż wiadomość
Właśnie, chusta! Kupujecie? Moj syn był totalnie niewozkowy i teraz myślę o chuscie, ale jestem zielona w temacie. Podobają mi się te chusty kółkowe. Oczywiście jak sie zdecyduje to skorzystam z pomocy doradcy, ale póki próbuje sama rozgryzc temat.
Mam, przy starszej używałam trochę, teraz myślę, że będzie częściej w użyciu. Miałam zwykłą bawełnianą-elastyczną, uczyłam się wiązać z internetem, z pomocą bratowej i męża i spoko. To nic trudnego, a może ułatwić życie Ją się najłatwiej chyba wiąże.
Można też od razu kupić tkaną i ona starcza na dłużej, bo nawet spore dzieci można w niej nosić, ale trudniej się ją wiążę, dociąga. Ale skoro planujesz i tak skorzystać z pomocy doradcy, to śmiało możesz zastanowić się nad tkaną od razu
A, teraz widzę, że pytasz o kołową - ja takiej akurat nie używałam
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018

Edytowane przez acidka
Czas edycji: 2018-05-23 o 09:42
acidka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 09:46   #2229
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez NoBoTak Pokaż wiadomość
Ania i ta kolkowa wydaje sie szybsza i latwiejsza do zamotania, tak jest faktycznie? Mozesz mi cos polecic konkretnego ale nie rujnujacego budzet
Ja mam obydwie Little Frog, drugi gatunek, jeszcze na promocji kupione raz w miesiącu, chyba pierwszy weekend miesiąca mają promocję na outlet i można tanio kupić chustę. Moje drugi gatunek ale nie znalazłam żadnych wad

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 09:47   #2230
kasia.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 505
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Acidka 2 tyg wcześniej szyjka 30mm wczoraj niby 34mm, nie wiem na ile to błąd pomiaru.

Ania90 to oby teraz też już się zatrzymało.

Mi lekarz powiedział żeby chociaż do 36t0d wytrzymać to będzie dobrze. Chociaż wiadomo im później tym lepiej. Córkę urodziłam w 37t6d i później 1.5 tyg byłyśmy w szpitalu. Niby zdrowa, ale co chwilę coś wychodziło żółtaczka, złe wyniki moczu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

kasia. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 09:48   #2231
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Ania90 a Asia urodziła się w terminie? Jakoś sobie poradzisz z maluchami, najwyżej będziesz mamę prosić przez ten pierwszy rok, trudno. A może z czasem wypracujesz sobie jakiś system wychodzenia z domu


Yonna ja też mam skurcze łydek, zawsze w nocy. W 1 ciąży też takie miałam w III trymestrze.


Acidka, ja nie kupuję na razie nic na kolkę. Najwyżej dokupię jak będą potrzebne.
Ja też w nocy.
Dziewczyny,jaki ja mam cellulit,patrzeć nie mogę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Cytat:
Napisane przez NoBoTak Pokaż wiadomość
Właśnie, chusta! Kupujecie? Moj syn był totalnie niewozkowy i teraz myślę o chuscie, ale jestem zielona w temacie. Podobają mi się te chusty kółkowe. Oczywiście jak sie zdecyduje to skorzystam z pomocy doradcy, ale póki próbuje sama rozgryzc temat.
Kupiłam w Lidlu w przecenie za 25zl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 09:53   #2232
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Acidka, u mnie nic się nie sprawdziło z kropelek niestety, bo okazało się ,że to nie kolki , a skaza białkowa - mały miał potworne bóle brzuszka i dopiero po 5 miesiącach lekarz wpadł na to ,że to może być nietolerancja mleka. Nie pytaj co przeszłam przez te 5 mcy ...


Ja nie byłam chustowa, może jestem wyrodna matka, ale nie chcę, żeby dziecko było na mnie ciągle uwieszone. Wiem ,że wiele mam sobie chwali, ale nie przekonuje mnie to.



Forester, no właśnie nie wiem co mam zrobić z tym piesełem nieszczęsnym. Ciekawe czy kojec się zmieści pod łóżeczkiem, hehe?
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 09:56   #2233
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez kasia. Pokaż wiadomość
Acidka 2 tyg wcześniej szyjka 30mm wczoraj niby 34mm, nie wiem na ile to błąd pomiaru.

Ania90 to oby teraz też już się zatrzymało.

Mi lekarz powiedział żeby chociaż do 36t0d wytrzymać to będzie dobrze. Chociaż wiadomo im później tym lepiej. Córkę urodziłam w 37t6d i później 1.5 tyg byłyśmy w szpitalu. Niby zdrowa, ale co chwilę coś wychodziło żółtaczka, złe wyniki moczu.
Mnie się w 3 tygodnie wg pomiaru wydłużyła z tych 30mm do 40mm, pewnie stosowanie się do zaleceń jednak działa.
Mam nadzieję, że Twój drugi maluszek będzie siedział jak najdłużej!
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 10:09   #2234
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Acidka, u mnie nic się nie sprawdziło z kropelek niestety, bo okazało się ,że to nie kolki , a skaza białkowa - mały miał potworne bóle brzuszka i dopiero po 5 miesiącach lekarz wpadł na to ,że to może być nietolerancja mleka. Nie pytaj co przeszłam przez te 5 mcy ...


Ja nie byłam chustowa, może jestem wyrodna matka, ale nie chcę, żeby dziecko było na mnie ciągle uwieszone. Wiem ,że wiele mam sobie chwali, ale nie przekonuje mnie to.



Forester, no właśnie nie wiem co mam zrobić z tym piesełem nieszczęsnym. Ciekawe czy kojec się zmieści pod łóżeczkiem, hehe?
Syn potrafil sie tak drzec w wozku, że specjalnie nie mialam wyboru. A z drugiej strony nie jestem zwolenniczką zostawiania dziecka do wyplakania się, więc chusta wydaje sie byc idealna aby mieć wolne ręce
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 10:10   #2235
krolewna1986
Wtajemniczenie
 
Avatar krolewna1986
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 638
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Mamusie starszaków help! Co podajecie dzieciom na przeziębienie? Mój 2,5 latek złapał ode mnie, w nocy dopadła go temp, rano powiedział ze boli go gardziołko, no i zaczął mu się katar lać z nosa tak dawno nie był chory, ze nawet nie wiem co mu kupić. Póki co wit c, wit D standardowo, psiknęłam mu gardło hascoseptem i zrobiłam wodę z sokiem z czarnego bzu. Znacie jakieś magiczne specyfiki na choroby?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mężuś

Juliś 

Aniołek[*]30tc
krolewna1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 10:15   #2236
Fiolla
Raczkowanie
 
Avatar Fiolla
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez NoBoTak Pokaż wiadomość
Właśnie, chusta! Kupujecie? Moj syn był totalnie niewozkowy i teraz myślę o chuscie, ale jestem zielona w temacie. Podobają mi się te chusty kółkowe. Oczywiście jak sie zdecyduje to skorzystam z pomocy doradcy, ale póki próbuje sama rozgryzc temat.
Ja kupiłam przy córce, bo była (do dzisiaj bywa) dzieckiem naręcznym, więc to było wybawienie.

Gdyby któraś z Was chciała kupić, to mam na sprzedaż chustę Little Frog Rodonit o długości 4,6 m, drugi gatunek, ale po uważnym przejrzeniu chusty wad nie znalazłam. Dla mnie trochę za długa, bo preferuję kangurka, a to wiązanie nie jest takie "chustożerne" jak kieszonka. Dla mnie za długa, dla męża za krótka.

Używałam nosidła keiki hug i onbuhimo fidelli, też jestem mega zadowolona, nawet wolę onbu, bo nie ma pasa biodrowego i zajmuje mniej miejsca w torbie.
A chusta kółkowa to niezbędna rzecz przy lataniu do i z auta bez konieczności targania wózka/fotelika. Mam też little frog i długo z niej korzystałam, jak mała zaczęła siadać to przesiadłyśmy się na onbu i nosiłam na plecach.

Spotkanie z doradcą jest zawsze dobrym pomysłem, szczególnie polecam takie spotkanie do wiązania na plecach, też nosiłam małą jak była mniejsza i niesiadająca i łatwo ją było na plecy wrzucić.
Fiolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 10:37   #2237
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez ania9o Pokaż wiadomość
Ja mam obydwie Little Frog, drugi gatunek, jeszcze na promocji kupione raz w miesiącu, chyba pierwszy weekend miesiąca mają promocję na outlet i można tanio kupić chustę. Moje drugi gatunek ale nie znalazłam żadnych wad

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
Dzięki Ania, będę obserwować

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Fiolla Pokaż wiadomość
Ja kupiłam przy córce, bo była (do dzisiaj bywa) dzieckiem naręcznym, więc to było wybawienie.

Gdyby któraś z Was chciała kupić, to mam na sprzedaż chustę Little Frog Rodonit o długości 4,6 m, drugi gatunek, ale po uważnym przejrzeniu chusty wad nie znalazłam. Dla mnie trochę za długa, bo preferuję kangurka, a to wiązanie nie jest takie "chustożerne" jak kieszonka. Dla mnie za długa, dla męża za krótka.

Używałam nosidła keiki hug i onbuhimo fidelli, też jestem mega zadowolona, nawet wolę onbu, bo nie ma pasa biodrowego i zajmuje mniej miejsca w torbie.
A chusta kółkowa to niezbędna rzecz przy lataniu do i z auta bez konieczności targania wózka/fotelika. Mam też little frog i długo z niej korzystałam, jak mała zaczęła siadać to przesiadłyśmy się na onbu i nosiłam na plecach.

Spotkanie z doradcą jest zawsze dobrym pomysłem, szczególnie polecam takie spotkanie do wiązania na plecach, też nosiłam małą jak była mniejsza i niesiadająca i łatwo ją było na plecy wrzucić.
Właśnie potrzebuje na takie szybkie sprawy, jak zaprowadzenie starszaka do pkla bez konieczności tachania wózka. Będę czaic na promocję na tym LittleFrog. Dzięki
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 10:46   #2238
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez krolewna1986 Pokaż wiadomość
Mamusie starszaków help! Co podajecie dzieciom na przeziębienie? Mój 2,5 latek złapał ode mnie, w nocy dopadła go temp, rano powiedział ze boli go gardziołko, no i zaczął mu się katar lać z nosa tak dawno nie był chory, ze nawet nie wiem co mu kupić. Póki co wit c, wit D standardowo, psiknęłam mu gardło hascoseptem i zrobiłam wodę z sokiem z czarnego bzu. Znacie jakieś magiczne specyfiki na choroby?
Ja wtedy daję witaminę C, przy czerwonym gardle psikam Tantuum Verde. Jak pojawia się kaszel to idę do lekarza, żeby osłuchał i powiedział, jaki syrop podawać. Przy katarze też smaruję na noc maścią depulol, żeby ułatwić oddychanie. Chyba tyle
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 10:49   #2239
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cześć dziewczyny, nie było mnie 2 dni a postów tyle naskrobane. Muszę nadrobić

Byłam dziś na wizycie. Dziś mam 28+5 tydzień. Miałam USG z pomiarami i trochę mam niesmak. Mały waży 1150g, lekarka mówi, że jest długi i szczupły, ale że jest w normie. Ja trochę pobuszowałam po necie i fakt może i norma, ale dolna granica. Trochę się zmartwiłam, zwłaszcza tym że powiedziała, że jest długi. Wolałabym jednak żeby więcej ważył. No a ja sama już prawie 11kg na plusie.. Poza tym wszystko jest ok. Następna wizyta 13 czerwca - Stella poproszę o wpisanie.

Sorki, że nie odniosę się do wszystkich, ale nie nadrobiłam jeszcze wszystkiego. Gratuluje udanych wizyt wszystkim. A za Ciebie Ania i Twojego maluszka trzymam kciuki, żeby sobie jak najdłużej w brzuszku siedział

W sumie 4 dni miałam takie w rozjazdach i prawdę powiedziawszy bardzo jestem zmęczona. Jeszcze rano ta wizyta wcześnie. Nie mogłam się zwlec z łóżka. Mój mąż jeszcze dziś pojechał do domu, ale ja już odpuściłam.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez I ona
Czas edycji: 2018-05-23 o 10:50
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 11:02   #2240
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, nie było mnie 2 dni a postów tyle naskrobane. Muszę nadrobić

Byłam dziś na wizycie. Dziś mam 28+5 tydzień. Miałam USG z pomiarami i trochę mam niesmak. Mały waży 1150g, lekarka mówi, że jest długi i szczupły, ale że jest w normie. Ja trochę pobuszowałam po necie i fakt może i norma, ale dolna granica. Trochę się zmartwiłam, zwłaszcza tym że powiedziała, że jest długi. Wolałabym jednak żeby więcej ważył. No a ja sama już prawie 11kg na plusie.. Poza tym wszystko jest ok. Następna wizyta 13 czerwca - Stella poproszę o wpisanie.
Sporo z nas ostatnio dostało informację, że nosi małe dzieci w brzuchu. U mnie w równym 30 tygodniu było 1300g, więc też dolna granica. Ale przecież na koniec ciąży tak jest, że jedne dzieci rodzą się 2800g a inne 4300g i to i to jest norma. Spokojna głowa, ważne, że wszystko wygląda ok
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 11:06   #2241
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez krolewna1986 Pokaż wiadomość
Mamusie starszaków help! Co podajecie dzieciom na przeziębienie? Mój 2,5 latek złapał ode mnie, w nocy dopadła go temp, rano powiedział ze boli go gardziołko, no i zaczął mu się katar lać z nosa tak dawno nie był chory, ze nawet nie wiem co mu kupić. Póki co wit c, wit D standardowo, psiknęłam mu gardło hascoseptem i zrobiłam wodę z sokiem z czarnego bzu. Znacie jakieś magiczne specyfiki na choroby?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy katarze, przeziębieniu inhaluje z soli fizjologicznej i podaje syrop z mniszka. Jak się pojawia kaszel mokry dokładam cos wykrztusnego. Oczywiście wit D i C. Na bolące gardło tantum verde
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 11:19   #2242
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomości: 1 411
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Buongiorno!
Ja po wizycie, NIBY wszystko w miare OK ale i tak mam zasiane ziarnko niepokoju. Ponoc mam malo wod plodowych i na chwile obecna mam o wiele wiecej pic. Dodatkowo ta moja malenka w porownaniu do Waszych wlasnie jest calkiem sporawa a analizujac wymiary wychodzi ze ma wiekszy brzusiol i dlyzsze udo niz powinna...
Cytat:
Napisane przez alingles Pokaż wiadomość
Moja kuzynka porownala poród do takiego 3-4 dniowego zaparcia. Jeśli możesz sobie to wyobrazić.
Po swoim przybilam jej piątkę z trafnym ujęciem.
OBY tak bylo.. ja zaparcia mam praktycznie cala ciaze, nawet takie do tygodnia...
Cytat:
Napisane przez acidka Pokaż wiadomość
U mnie w szpitalu przy przyjęciu pytają o ew. chęć znieczulenia i robią wtedy jakieś badanie. Przynajmniej tak było w 2015r.
No a u nas - tak jak sie dowiedzialam ze wczorajszej lekcji - w trakcie porodu czy przed porodem ale w trakcie skurczy kobieta jest traktowana troche jak niepoczytalna dlatego takie zyczenia na ostatnia chwile czy spazmy "dajcie mi znieczulenie!!" nie moga byc zrealizowane. Musze to miec pozalatwiane wczesniej.
Cytat:
Napisane przez forester Pokaż wiadomość
Ja też mam nocne skurcze łydek. Mega bolesne. Właśnie dzisiaj jestem po takim jednym i ledwo chodzę.

A rano obudził mnie taki krwotok z nosa, że poduszka do wywalenia. Ostatni taki miałam chyba w przedszkolu jak spadłam z trzepaka na twarz

Sypie się normalnie w tej ciąży.
Ojej, to niedobrze. Skurcze lydek mam i ja i wiem jak to boli ale juz troszke nauczylam sie nad nimi panowac. Az tak bardzo ten krwotok? Czy to normalne?
Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Byłam dziś na wizycie. Dziś mam 28+5 tydzień. Miałam USG z pomiarami i trochę mam niesmak. Mały waży 1150g, lekarka mówi, że jest długi i szczupły, ale że jest w normie. Ja trochę pobuszowałam po necie i fakt może i norma, ale dolna granica. Trochę się zmartwiłam, zwłaszcza tym że powiedziała, że jest długi. Wolałabym jednak żeby więcej ważył. No a ja sama już prawie 11kg na plusie.. Poza tym wszystko jest ok. Następna wizyta 13 czerwca - Stella poproszę o wpisanie.
No a u mnie odwrotnie, jestem w 28t +2d i 1400g waga. Jakby nie bylo to bedziemy sie martwic
Dla mnie wazne zeby bylo w miare proporcjonalne.. Boje sie wszystkiego co jest "nie w normie"
bambi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 11:20   #2243
krolewna1986
Wtajemniczenie
 
Avatar krolewna1986
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 638
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez NoBoTak Pokaż wiadomość
Przy katarze, przeziębieniu inhaluje z soli fizjologicznej i podaje syrop z mniszka. Jak się pojawia kaszel mokry dokładam cos wykrztusnego. Oczywiście wit D i C. Na bolące gardło tantum verde

Ile razy dziennie inhalacje?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mężuś

Juliś 

Aniołek[*]30tc
krolewna1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 11:25   #2244
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez krolewna1986 Pokaż wiadomość
Mamusie starszaków help! Co podajecie dzieciom na przeziębienie? Mój 2,5 latek złapał ode mnie, w nocy dopadła go temp, rano powiedział ze boli go gardziołko, no i zaczął mu się katar lać z nosa tak dawno nie był chory, ze nawet nie wiem co mu kupić. Póki co wit c, wit D standardowo, psiknęłam mu gardło hascoseptem i zrobiłam wodę z sokiem z czarnego bzu. Znacie jakieś magiczne specyfiki na choroby?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na gardło psikam uniben lub tantum verde, daje Wit c d, syrop z cebuli, sok z czarnego bzu i jak dziecko toleruje to czosnek. Inhalacje z soli z solanka zabłocką.masc majerankowa pod nos.
Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, nie było mnie 2 dni a postów tyle naskrobane. Muszę nadrobić

Byłam dziś na wizycie. Dziś mam 28+5 tydzień. Miałam USG z pomiarami i trochę mam niesmak. Mały waży 1150g, lekarka mówi, że jest długi i szczupły, ale że jest w normie. Ja trochę pobuszowałam po necie i fakt może i norma, ale dolna granica. Trochę się zmartwiłam, zwłaszcza tym że powiedziała, że jest długi. Wolałabym jednak żeby więcej ważył. No a ja sama już prawie 11kg na plusie.. Poza tym wszystko jest ok. Następna wizyta 13 czerwca - Stella poproszę o wpisanie.

Sorki, że nie odniosę się do wszystkich, ale nie nadrobiłam jeszcze wszystkiego. Gratuluje udanych wizyt wszystkim. A za Ciebie Ania i Twojego maluszka trzymam kciuki, żeby sobie jak najdłużej w brzuszku siedział

W sumie 4 dni miałam takie w rozjazdach i prawdę powiedziawszy bardzo jestem zmęczona. Jeszcze rano ta wizyta wcześnie. Nie mogłam się zwlec z łóżka. Mój mąż jeszcze dziś pojechał do domu, ale ja już odpuściłam.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U. Mnie 30+3i 1350g, też bardzo malutko ale gin nic nie mówiła. I też mam +10kg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 11:26   #2245
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez krolewna1986 Pokaż wiadomość
Ile razy dziennie inhalacje?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inhaluje 3 razy dziennie po pół ampułki. A do spania polecam olejek olbas, kropie pizamke albo podusie i pięknie odtyka nosek i nie przeszkadza w spaniu
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 11:37   #2246
krolewna1986
Wtajemniczenie
 
Avatar krolewna1986
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 638
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez NoBoTak Pokaż wiadomość
Inhaluje 3 razy dziennie po pół ampułki. A do spania polecam olejek olbas, kropie pizamke albo podusie i pięknie odtyka nosek i nie przeszkadza w spaniu

A to wiem, juz wyciągnęłam, rzeczywiście fajnie się oddycha dzięki tym kropelkom


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mężuś

Juliś 

Aniołek[*]30tc
krolewna1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 11:56   #2247
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Mój w 28 t i 3d miał 1500 i gin mówiła że wagowo wyprzedza o 2 tyg. Też mnie to martwi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 12:10   #2248
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez ania9o Pokaż wiadomość
Mamy wózkownie, z tym nie ma problemu ale to znoszenie dwójki maluchów... na razie sobie tego nie wyobrażam ale pewnie jak przyjdzie co do czego to dam radę. Jedno w chuste, drugie pod pachę i lecimy gorzej potem ich wnieść będę Pudzianem Mi też bardzo podobały się te warsztaty bezpieczny maluch znajomi byli też na "mamo to ja" i podobno już takie ciekawe nie są.

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
Też mam takie odczucia, bezpieczny maluch dużo ciekawszy .
Cytat:
Napisane przez krolewna1986 Pokaż wiadomość
Mamusie starszaków help! Co podajecie dzieciom na przeziębienie? Mój 2,5 latek złapał ode mnie, w nocy dopadła go temp, rano powiedział ze boli go gardziołko, no i zaczął mu się katar lać z nosa tak dawno nie był chory, ze nawet nie wiem co mu kupić. Póki co wit c, wit D standardowo, psiknęłam mu gardło hascoseptem i zrobiłam wodę z sokiem z czarnego bzu. Znacie jakieś magiczne specyfiki na choroby?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Groprinosin syrop, tantum verde spray na gardło i syrop prawoślazowy na kaszel do tego siemię lniane albo lipa z miodem
Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, nie było mnie 2 dni a postów tyle naskrobane. Muszę nadrobić

Byłam dziś na wizycie. Dziś mam 28+5 tydzień. Miałam USG z pomiarami i trochę mam niesmak. Mały waży 1150g, lekarka mówi, że jest długi i szczupły, ale że jest w normie. Ja trochę pobuszowałam po necie i fakt może i norma, ale dolna granica. Trochę się zmartwiłam, zwłaszcza tym że powiedziała, że jest długi. Wolałabym jednak żeby więcej ważył. No a ja sama już prawie 11kg na plusie.. Poza tym wszystko jest ok. Następna wizyta 13 czerwca - Stella poproszę o wpisanie.

Sorki, że nie odniosę się do wszystkich, ale nie nadrobiłam jeszcze wszystkiego. Gratuluje udanych wizyt wszystkim. A za Ciebie Ania i Twojego maluszka trzymam kciuki, żeby sobie jak najdłużej w brzuszku siedział

W sumie 4 dni miałam takie w rozjazdach i prawdę powiedziawszy bardzo jestem zmęczona. Jeszcze rano ta wizyta wcześnie. Nie mogłam się zwlec z łóżka. Mój mąż jeszcze dziś pojechał do domu, ale ja już odpuściłam.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz jak to jest z tymi wymiarami? ;-) lekarzowi się lekko omsknie ręka i 150 g mniej ;-)... nie wiem, czy to taka dolna granica żeby alarmować, naprawdę, mnie się ta wagą wydaje całkiem dobra, zresztą przez kolejne dwa tygodnie może z kolei przybrać tyle, że wskoczy w środkowy centyl
Cytat:
Napisane przez bambi1980 Pokaż wiadomość
Buongiorno!
Ja po wizycie, NIBY wszystko w miare OK ale i tak mam zasiane ziarnko niepokoju. Ponoc mam malo wod plodowych i na chwile obecna mam o wiele wiecej pic. Dodatkowo ta moja malenka w porownaniu do Waszych wlasnie jest calkiem sporawa a analizujac wymiary wychodzi ze ma wiekszy brzusiol i dlyzsze udo niz powinna...

OBY tak bylo.. ja zaparcia mam praktycznie cala ciaze, nawet takie do tygodnia...

No a u nas - tak jak sie dowiedzialam ze wczorajszej lekcji - w trakcie porodu czy przed porodem ale w trakcie skurczy kobieta jest traktowana troche jak niepoczytalna dlatego takie zyczenia na ostatnia chwile czy spazmy "dajcie mi znieczulenie!!" nie moga byc zrealizowane. Musze to miec pozalatwiane wczesniej.

Ojej, to niedobrze. Skurcze lydek mam i ja i wiem jak to boli ale juz troszke nauczylam sie nad nimi panowac. Az tak bardzo ten krwotok? Czy to normalne?

No a u mnie odwrotnie, jestem w 28t +2d i 1400g waga. Jakby nie bylo to bedziemy sie martwic
Dla mnie wazne zeby bylo w miare proporcjonalne.. Boje sie wszystkiego co jest "nie w normie"
Nie wiem gdzie Ty chowasz tą swoją Anię i to takiego klocuszka małego nie martw się, bo tak jak pisałam nie ma normy, że teraz co tydzień będzie nadal przybierała po 250 g i urodzisz 5-kilowe dziecko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 12:12   #2249
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

NOBO mam dostać od siostry Tż

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Krople kupuje bo nie dostane na tym zadupiu wrazie W szybko

Na łydki przed spaniem biorę 2 tabsy magnezu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 12:22   #2250
kasia.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 505
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Bambi tym że kość udowa jest większa się nie martw z tego co kojarzę jesteś wysoka więc dziecko będzie mieć długie nogi u mnie też zawsze wychodziło o tydzień starsza wg pomiaru kości udowej.

A co do wagi to naprawdę jeśli lekarz nie ma zastrzeżeń nie ma się co denerwować. Różnice przy pomiarze z USG i przy porodzie wynoszą nawet +- 500g.

Na kolkę stosowaliśmy delicol, ale to są kropelki które pomagają trawić laktozę i trzeba je podawać przed każdym karmieniem. U nas lepiej działały niż Espumisan.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

kasia. jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-23 21:03:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:43.