Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60. - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-05-10, 13:00   #2251
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87836326]Ja na jednym skrzyżowaniu regularnie ustępuję pierwszeństwa, chociaż to ja je mam.
Skręcam z jednej uliczki w lewo. Kiedyś ta uliczka była podporządkowana, a ta, w którą skręcam miała pierwszeństwo. Teraz są to ulice równorzędne, zmienili to kilka miesięcy temu. I wiele osób się to zmiany ruchu nie stosuje. Gdybym nie ustępowała pierwszeństwa, to bym wylądowała w szpitalu prędzej czy później.[/QUOTE]

niestety na stałych trasach wiele osób jeździ na pamięć i nie patrzy na znaki. wcale bym się nie zdziwiła gdyby Ci niestosujący się w ogóle nawet się nie zorientowali że nastąpiła zmiana organizacja ruchu.

to zawsze śliski temat. u mojego tża na osiedlu zmienili na jednym skrzyżowaniu pierwszeństwa - w pierwszym dniu obowiązywania były 4 stłuczki.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 13:04   #2252
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Przepraszam, teraz widzę, jak to niezrozumiale napisałam. Chodzi mi o sytuację, kiedy pieszy i kierowca mają zielone (kierowca dla skrętu przykładowo w prawo). Kierowca skręca i oczywiście powinien zwolnić przed pasami, ale czasem tego nie robi, a ja nie raz widziałam pieszych, którzy za punkt honoru przyjmują sobie sprawienie, żeby kierowca zatrzymał się z piskiem opon i w momencie pojawienia się zielonego światła idą na oślep, mimo że kierowca prawie jest na pasach. No ja w takiej sytuacji wolę poczekać. Szkoda mi zdrowia na to, żeby moje było na wierzchu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba czasem to robi
Nie ma też że powinien się zatrzymać. Ma obowiazek się zatrzymać Chyba mało kto o tym pamięta. Są kierowcy którzy zwalniają do bardzo małej prędkości. Są też tacy, którzy jadą z prędkością taką oby mogli się przy skręcaniu w pasie zmieścić.

Mam u siebie takie skrzyżowanie. Kierowcy skręcają z głównej ulicy w jedną z bocznych. Ja idąc przez pasy, na tej bocznej ulicy, skręcając głowę w lewo widzę tylko ten skręt, bo ulica z której oni skręcając jest za mną. Nie zliczę ile razy maiłam sytuację ze patrzyłam na zielonym czy coś skręca i nic nie skręcało, przechodzę, a w połowie słyszę pisk opon bo ktoś szybko jechał, ja nie widziałam i "się nagle pojawiłam".

Z drugiej strony jak idę to znow jest tak że z bocznej skręca się na główną. Też zielona strzałka. Nie zliczę ile razy znowu było tak że ta boczna ulica była praktycznie pusta i samochód gnał by zdążyć na zielonej strzałce a mi tylko mignał na chodniku przed oczami.

Niestety ale wielu utarło się czerwone=stój, zielone=jedz. A to czy tam jest strzałka czy nie to nieważne.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 13:05   #2253
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
niestety na stałych trasach wiele osób jeździ na pamięć i nie patrzy na znaki. wcale bym się nie zdziwiła gdyby Ci niestosujący się w ogóle nawet się nie zorientowali że nastąpiła zmiana organizacja ruchu.

to zawsze śliski temat. u mojego tża na osiedlu zmienili na jednym skrzyżowaniu pierwszeństwa - w pierwszym dniu obowiązywania były 4 stłuczki.

Moim zdaniem u mnie ta zmiana była kompletnie niepotrzebna i głupia.
Ulice tutaj są z grubsza w kratkę. Takich, jak ta dawna podporządkowana jest kilka równoległych, po obu stronach tej, która dawniej miała pierwszeństwo. Wszystkie te dawne podporządkowane są węższe, z każdej z nich wyjeżdżając na tę z dawnym pierwszeństwem naprawdę uja widać.
Nie wiem, po co to zmienili. Chyba tylko po to, żeby się wydawało bardziej nowocześnie.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 13:06   #2254
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

[1=44fee507034f68ecff0b692 d635bddccdf886c4e_65540ba 289b10;87836330]Treść usunięta[/QUOTE]

mój pierwszy egzamin na prawo jazdy... obok przejścia stały 2 kobiety i rozmawiały. zwolniłam bardzo, czujność na 100%, no ale nawet na przejście nie patrzą, tylko stoją i rozmawiają. żadnych chęci wejścia na przejście. no to jadę.
nagle jednak chyba popatrzyła na zegarek bo mi mignęła podniesiona ręka i wbiegła na przejście mówiąc coś jeszcze do tej drugiej. prosto pod moją maskę. przednimi kołami byłam już praktycznie na pasach. niby ja nacisnęłam hamulec, byłoby to policzone jako błąd (ale jeden można mieć). ale tak mnie to zestresowało, że jak mi kawałeczek dalej kazał zaparkować równolegle, to poległam.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 13:13   #2255
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Nie zawsze jest to warunkowa strzałka. Są skrzyżowania, że kierowca skręcający w prawo i pieszy w tym czasie ma zielone. Ale ogólnie zgadzam się. Tylko właśnie o to chodzi - ja jako pieszy zawsze się rozglądam nawet jak mam zielone, bo jak ktoś mnie walnie i zabije to naprawdę co mi po tym będzie, że miałam pierwszeństwo?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Czasem możesz się rozglądnąć a i tak ktoś nie walnie Zwlaszcza jak ktoś zapieprza jak szalony.

Do dziś pamiętam jak jadą samochodem prawie nas tir skasował, bo się zatrzymaliśmy na zielonej strzałce Tir po hamulcach, a jak się zatrzymał to parę cm od nas.

Zresztą zatrzymanie na strzałce to częsta przyczyna kolizji. Jest zielona strzałka, kierowca się zatrzymuje, ten z tyłu zdziwiony ze się zatrzymał, a nie zwolnił i bach
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 13:15   #2256
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Czasem możesz się rozglądnąć a i tak ktoś nie walnie Zwlaszcza jak ktoś zapieprza jak szalony.

Do dziś pamiętam jak jadą samochodem prawie nas tir skasował, bo się zatrzymaliśmy na zielonej strzałce Tir po hamulcach, a jak się zatrzymał to parę cm od nas.

Zresztą zatrzymanie na strzałce to częsta przyczyna kolizji. Jest zielona strzałka, kierowca się zatrzymuje, ten z tyłu zdziwiony ze się zatrzymał, a nie zwolnił i bach
Tak samo jak kierowca czasem też się narozgląda a mu pieszy wyskoczy w ostatniej chwili.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 13:17   #2257
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;87836236]No pewnie, że zawsze może coś się wydarzyć nie z winy kierowcy, dlatego lepiej mieć oczy dookoła głowy. Może choćby zasłabnąć, albo dostać zawału, czy nawet na chwilę się zamyślić, ale to jest inna sytuacja. Ja mam na myśli przypadki kiedy kierowcy z premedytacją łamią przepisy. Przejeżdżanie mi przed nosem na pasach, mimo że od 2-3 sekund jest już czerwone dla kierowcy. Albo przejeżdżanie mi zaraz za plecami, bo mu się śpieszy. Zapieprzanie na pełnym gazie po wąskich uliczkach w rynku (gdzie pieszy ma pozycję uprzywilejowaną), przyśpieszanie przed przejściem dla pieszych, czy nie zatrzymanie się jak samochód na pasie obok przepuszcza. Jeszcze pewnie coś, by się znalazło. Mieszkam w samym centrum Wrocławia i widzę coś takiego bardzo często, a przodują w tym taksówkarze

Już tyle razy, by mnie coś przejechało (gdyby nie to, że zawsze uważam), albo byłabym świadkiem czyjegoś zgonu, że serio już zaczęłam nawet rozważać kupienie kamerki i składanie obywatelskich donosów. Oczywiście rowerzyści, którzy zapieprzają i każdy ma się im usuwać z drogi też mnie wkurzają. I stare dziadki, które popierdzielają o laseczce środkiem ruchliwej ulicy. Chyba zostanę samozwańczym szeryfem dróg [/QUOTE]

U mnie jest taka sytuacja: przejscie dla pieszych, z lewej strony nie widze samochodow, bo jest gorka, zakret i drzewa, wszystko naraz. Mimo ze jest ograniczenie do 30, to samochody sobie w tym miejscu robia mozliwosc szybkiego przejazdu. Wchodzac na przejscie dla pieszych zeby zobaczyc, czy z lewej strony nikt sie nie zbliza, to musze sie tak wychylic, ze wlasciwie juz wychodze na to przejscie. Najczesciej rozpoznaje zblizajace sie samochody po ich dzwieku. Juz kilka razy mi sie zdarzylo, ze wydawalo mi sie, ze jest pusto, a potem musialam dac duzego susa do przodu, bo znikad wylowil sie pedzacy samochod.

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
mój pierwszy egzamin na prawo jazdy... obok przejścia stały 2 kobiety i rozmawiały. zwolniłam bardzo, czujność na 100%, no ale nawet na przejście nie patrzą, tylko stoją i rozmawiają. żadnych chęci wejścia na przejście. no to jadę.
nagle jednak chyba popatrzyła na zegarek bo mi mignęła podniesiona ręka i wbiegła na przejście mówiąc coś jeszcze do tej drugiej. prosto pod moją maskę. przednimi kołami byłam już praktycznie na pasach. niby ja nacisnęłam hamulec, byłoby to policzone jako błąd (ale jeden można mieć). ale tak mnie to zestresowało, że jak mi kawałeczek dalej kazał zaparkować równolegle, to poległam.
I egzaminator nie zrozumial tej sytuacji?
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-10, 13:23   #2258
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87836377]
I egzaminator nie zrozumial tej sytuacji?[/QUOTE]

nie może zrozumieć... są kamery w samochodach, a błąd to błąd.
podejrzewam, że on nawet pewnie chciał być miły i myślał że jak mi każe zaparkować, to zaparkuję, on mi da chwilkę na uspokojenie się i pojedziemy dalej. no ale nie mógł wiedzieć, że parkowanie równoległe to jeszcze była moja zmora.
no trudno, nie było mi jakoś bardzo żal oblanego terminu. ale byłam wściekła, że z takiego powodu. a zwłaszcza, że sporo osób i tak uważało, że to moja wina, bo pieszy ma pierwszeństwo i powinnam to przewidzieć. czy chyba nie wiem co jeszcze powinnam... zatrzymać się przed przejściem i stać i czekać aż przejdą albo odejdą w inną stronę?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 13:25   #2259
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Uważam tak samo. Za dużo tego "pieszy niech uważa, bo cóż mu po pierwszeństwie", a za mało jednak skupiania się na kierowcy, jego odpowiedzialności i kulturze jazdy (lub raczej jej braku). Takie jakby "no jasne, jak kierowca przejedzie, to jego wina, ALE...". Jeżeli w co drugim zdaniu pojawia się takie ale (pieszy powinien, bo jednak...), to przesuwa to dyskusję w niewłaściwą stronę.


Zgadzam się.

Poza tym uważam że należy surowo karać tych co łamią przepisy.
Zwłaszcza tych co są "silniejsi" na drogach.

Podobno w mieście gdzie pracuję była pare lat temu taka "nieoficjalna akcja" żeby kierowcą, którzy nie zatrzymali się na pasach, gdy na pasie obok samochód to zrobił policjanci zabierali prawo jazdy. Nie wiem czy to prawda czy "miejska legenda", ale naprawdę rzadko mi się zdarza widzieć ze np na dwoch pasach samochody sie zatrzymały, a na trzecim ma to gdzieś
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 13:26   #2260
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Nie wiem, kosztuje Was tak dużo energi to, że spójrzycie dochodząc do pasów w lewo i prawo?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Pisałam już, że się rozglądam nawet jak mam zielone i mimo to uważam, że w momencie, gdybym się nie spojrzała, bo byłam np. zamyślona, to nie ma w tym momencie żadnej mojej winy, gdyby ktoś mnie walnął. Bo miałam ZIELONE, a kierowca miał czerwone i tyle. A niektórzy by uznali, że jestem współwinna. I takie gadanie jest wg mnie szkodliwe, ściąga część winy i odpowiedzialność z kierowcy, a zrzuca ją na pieszego. Przez to wielu kierowców uważa, że im wszystko wolno, no bo zawsze część winy ponosi pieszy. Odwróćmy sytuację, jeśli pieszy wejdzie na ulicę w miejscu do tego nie przeznaczonym, albo na czerwonym, to kto ponosi całkowitą odpowiedzialność za wypadek? Kierowca też jest wtedy współwinny, bo się nie rozglądał?
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 13:29   #2261
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie może zrozumieć... są kamery w samochodach, a błąd to błąd.
podejrzewam, że on nawet pewnie chciał być miły i myślał że jak mi każe zaparkować, to zaparkuję, on mi da chwilkę na uspokojenie się i pojedziemy dalej. no ale nie mógł wiedzieć, że parkowanie równoległe to jeszcze była moja zmora.
no trudno, nie było mi jakoś bardzo żal oblanego terminu. ale byłam wściekła, że z takiego powodu. a zwłaszcza, że sporo osób i tak uważało, że to moja wina, bo pieszy ma pierwszeństwo i powinnam to przewidzieć. czy chyba nie wiem co jeszcze powinnam... zatrzymać się przed przejściem i stać i czekać aż przejdą albo odejdą w inną stronę?
Ok, nie wiem, jak wyglada egzamin w Polsce. Jak sa kamery i sztywne zasady, to niewiele da sie zrobic.
To jest skomplikowana sytuacja, bo (w zyciu) przesadnie ostrozna, zbyt wolna jazda tez moze stwarzac niebezpieczenstwo, z czego wiele osob nie zdaje sobie sprawy.

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Ogolnie to zgadzam sie z tym, co tutaj padlo na poprzednich stronach: pracowac trzeba nie tylko nad kultura kierowcy, ale tez nad kultura pieszych. I to od dziecka. Prawie kazdy pieszy bedzie kiedys kierowca.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-10, 13:42   #2262
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie widziałaś nigdy nikogo, kto biegł na przejście bez rozglądnięcia się prosto pod samochód, który był już za linią zatrzymania?
nie widziałaś nigdy nikogo, kto biegł chodnikiem i nagle, bez żadnego znaku i ostrzeżenia skręcił na przejście?
nie widziałaś nigdy nikogo, kto szedł chodnikiem z telefonem w ręce, a potem bez żadnego podniesienia głowy, bez w ogóle nawet 3 sekundowego zatrzymania się wchodzi na przejście?
nie widziałaś nigdy nikogo kto przechodził przez ulicę w niebezpiecznym miejscu (np zaraz za niebezpiecznym zakrętem), w miejscu gdzie pasów nie ma a kierowca nie ma szans magicznie wiedzieć co się dzieje za zakrętem?
nie widziałaś nigdy nikogo kto wychodzi szybkim krokiem spoza zaparkowanych samochodów prosto na ulicę gdy 10 m dalej jest przejście?
itd itd


ja tego wszystkiego doświadczyłam jako kierowca. to są ofiary tylko na papierze. nie zawsze kierowca ma się czas zatrzymać. droga hamowania i czas reakcji zależy od prędkości, ale nawet przy 30 czy 40 km/h samochód nie zatrzyma się nagle w jednej sekundzie. a cieżko oczekiwać że samochód będzie się zatrzymywał na 0 jak tylko jakikolwiek człowiek jest w okolicy przejścia i nawet nie wiadomo czy on tylko przechodzi dalej i czy w ogóle z przejścia będzie chciał skorzystać.

"Jak ustalili fachowcy od bezpieczeństwa na drodze, przeciętna reakcja kierowcy na pojawienie się przeszkody przed jego autem i wciśnięcie pedału hamulca to 0,8-1 s. Do tego trzeba doliczyć 0,3-0,4 s. na zadziałanie układu hamulcowego. W najlepszym razie jest to więc 1,1 s., w najgorszym - 1,4 s.

W tym czasie samochód jadący ze stałą prędkością przejeżdża dystans:
przy 30 km/h - 10,8-11,7 m,
Tymczasem droga hamowania (mierzona od momentu zadziałania hamulców do zatrzymania samochodu) auta osobowego na suchym i równym asfalcie wynosi odpowiednio:
przy 30 km/h - ok. 5 m,
Oznacza to, że przy prędkości 30 km/h, droga zatrzymania wyniesie ok. 17 m"

30 km/h to rozsądna prędkość w rejonie zabudowanym w okolicach przejść dla pieszych. jak samochód ma się zatrzymać gdy wleziemy nagle na przejście gdy samochód jest 5m od nas?


tak się wychwala styl jazdy na zachodzie, to może warto też zacząć naciskać na prowadzenie i wychwalać stylu poruszania się pieszych na zachodzie? ludzie mają pierwszeństwo, wiedza, że się samochód zatrzyma, ale i tak sami zatrzymują się przed przejściem i upewniają, że kierowca już ich widzi i reaguje, że zwalnia, że ma miejsce aby samochód wyhamował itd. w Polsce to standard? nie. a powinien być.

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------



Ellen_Ripley bardzo chciałabym abyś odniosła się do pogrubionego w powyższym poście
Chyba nikt nie twierdził że piesi są bez winny.

Tylko że na ulicy w zdecydowanej większości przypadków wiekszą szkode fizyczną poniesie ten słabszy. Nieważne czyja wina.


Jak tir zderzy sie z osobówka to prawdopodobnie większą szkode fizyczną poniesie ktoś z osobówki. Nieważne czyja wina.
Jak osobówka zderzy sie z motorem, rowerem czy pieszym to prawdopodobnie większą szkodę fizyczną poniesie motorzysta, rowerzysta albo pieszy. Nieważne czyja wina.

To rodzi problem że gdy na ulicy jest "prawo silniejszego" to ci "silniejsi" często nie uważają na tych "słabszych", bo wiedzą że gdy się zderzą to nic im sie nie stanie. Często jest tak że ludzie na drodze nie myślą o kimś tylko o sobie. Często Janusz co wymusi samochodem pierwszeństwo na motorze, nie wymusi go na tirze, bo wie że tir jest silniejszy.

Jak pieszy wtargnie na drogę przed samochód to konsekwencję zdrowotne ponosi on. Jak pieszy wejdzie na zielonym i puknie go samochód to pieszy ponosi konsekwencję zdrowotne. W obu sytuacjach winny jest kto inny. Ale w obu to pieszy ponosi konsekwencję zdrowotne.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 13:43   #2263
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87836400]Ok, nie wiem, jak wyglada egzamin w Polsce. Jak sa kamery i sztywne zasady, to niewiele da sie zrobic.
To jest skomplikowana sytuacja, bo (w zyciu) przesadnie ostrozna, zbyt wolna jazda tez moze stwarzac niebezpieczenstwo, z czego wiele osob nie zdaje sobie sprawy.

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Ogolnie to zgadzam sie z tym, co tutaj padlo na poprzednich stronach: pracowac trzeba nie tylko nad kultura kierowcy, ale tez nad kultura pieszych. I to od dziecka. Prawie kazdy pieszy bedzie kiedys kierowca.[/QUOTE]

oczywiście za takie coś na egzaminie na prawo jazdy jak najbardziej można dostać 'błąd'.
koleżanka dostała... bo jechała ulicą, miała przerywana linię, sprzyjające warunki i możliwość, ale wlekła się za rowerzystą zamiast go bezpiecznie wyprzedzić. dostała właśnie 'błąd', który był uargumentowany tym, że jak jest możliwość aby bezpiecznie wyprzedzić, to powinna była to zrobić, a nie tworzyć potencjalny sznurek samochodów za sobą.
nie tylko przesadnie pewny kierowca jest zagrożeniem. taki wiecznie niepewny i bojący się - też.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 13:49   #2264
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87836377]

I egzaminator nie zrozumial tej sytuacji?[/QUOTE]

Egzamin ma być "bezawaryjny" . Czyli nawet jakby "awaria" była stłuczka że ktoś wjedzie w ciebie, to egzamin niezdany.

Choć ja miałam sytuację na egzaminie że samochód z przeciwnego kierunku wjechał na mój pas, ja zahamowałam szybciej niż egzaminator i jako błedu nie miałam.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 14:09   #2265
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;87836398]Pisałam już, że się rozglądam nawet jak mam zielone i mimo to uważam, że w momencie, gdybym się nie spojrzała, bo byłam np. zamyślona, to nie ma w tym momencie żadnej mojej winy, gdyby ktoś mnie walnął. Bo miałam ZIELONE, a kierowca miał czerwone i tyle. A niektórzy by uznali, że jestem współwinna. I takie gadanie jest wg mnie szkodliwe, ściąga część winy i odpowiedzialność z kierowcy, a zrzuca ją na pieszego. Przez to wielu kierowców uważa, że im wszystko wolno, no bo zawsze część winy ponosi pieszy. Odwróćmy sytuację, jeśli pieszy wejdzie na ulicę w miejscu do tego nie przeznaczonym, albo na czerwonym, to kto ponosi całkowitą odpowiedzialność za wypadek? Kierowca też jest wtedy współwinny, bo się nie rozglądał?[/QUOTE]Pewnie tacy by się znaleźli, np. Niektórzy z tych, co nie jeżdżą autem

Tzn dopóki nie wyskoczyłabyś na pasy jak w opisywanej przeze mnie sytuacji to ja bym współwinną Cię nie nazwała bo wiadomo, że to wina kierowcy, co nie znaczy, że można nieuważać. Wiesz, wina kierowcy a uważanie przez pieszego to są dwie różne rzeczy dla mnie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 14:09   #2266
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Chyba nikt nie twierdził że piesi są bez winny.

Tylko że na ulicy w zdecydowanej większości przypadków wiekszą szkode fizyczną poniesie ten słabszy. Nieważne czyja wina.


Jak tir zderzy sie z osobówka to prawdopodobnie większą szkode fizyczną poniesie ktoś z osobówki. Nieważne czyja wina.
Jak osobówka zderzy sie z motorem, rowerem czy pieszym to prawdopodobnie większą szkodę fizyczną poniesie motorzysta, rowerzysta albo pieszy. Nieważne czyja wina.

To rodzi problem że gdy na ulicy jest "prawo silniejszego" to ci "silniejsi" często nie uważają na tych "słabszych", bo wiedzą że gdy się zderzą to nic im sie nie stanie. Często jest tak że ludzie na drodze nie myślą o kimś tylko o sobie. Często Janusz co wymusi samochodem pierwszeństwo na motorze, nie wymusi go na tirze, bo wie że tir jest silniejszy.

Jak pieszy wtargnie na drogę przed samochód to konsekwencję zdrowotne ponosi on. Jak pieszy wejdzie na zielonym i puknie go samochód to pieszy ponosi konsekwencję zdrowotne. W obu sytuacjach winny jest kto inny. Ale w obu to pieszy ponosi konsekwencję zdrowotne.
tak samo nikt nie napisał że kierowcy są bez winy.


a no właśnie, konsekwencje ponosi słabszy. i promowanie postawy, że pieszy musi TEŻ sam uważać na siebie, to nie jest potencjalne szkalowanie. owszem, kierowcy powinni być bardziej uważni itd. ale nawet jak 99 kierowców na sto będzie uważnych, to zawsze możemy trafić na tego jednego nieuważnego. i co nam z tego że my mamy pierwszeństwo, co nam z tego, że kierowca ponosi winę? tylko nasza własna uwaga może uratować nam życie.

a z drugiej strony... jak taki pieszy wbiegnie pod koła i coś mu się stanie to skutki psychiczne może ponieść też kierowca. nie tylko pieszy traci. nie wiem czy umiałabym wsiąść za kierownicę po tym gdybym kogoś potrąciła i ten ktoś zmarł lub np został sparaliżowany. nawet gdyby to nie była moja wina, to zawsze wyrzuty sumienia i trauma zostają.

kampanie uświadamiające powinny iść do obydwu grup równocześnie i z taką samą intensywnością. bo obydwie, jako uczestnicy ruchu mają OBOWIĄZEK uważać i wykazywać się rozsądkiem.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 14:14   #2267
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Nie rozumiem skąd taka zagorzała dyskusja się wywiązała. Ja tam stosuję zasadę ograniczonego zaufania niezależnie od tego czy jestem pieszym, czy kierowcą. I myślę, że byłoby o wiele mniej wypadków, gdyby ludzie powszechnie tak robili, a nie szli albo jechali bo światło zielone albo znak wskazuje pierwszeństwo. I nie rozumiem w ogóle, po co się kłócić o to kto ma rację, bo tu zupełnie nie o to chodzi. I jeszcze jakieś porównania do gwałtów.



Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
oczywiście za takie coś na egzaminie na prawo jazdy jak najbardziej można dostać 'błąd'.
koleżanka dostała... bo jechała ulicą, miała przerywana linię, sprzyjające warunki i możliwość, ale wlekła się za rowerzystą zamiast go bezpiecznie wyprzedzić. dostała właśnie 'błąd', który był uargumentowany tym, że jak jest możliwość aby bezpiecznie wyprzedzić, to powinna była to zrobić, a nie tworzyć potencjalny sznurek samochodów za sobą.
nie tylko przesadnie pewny kierowca jest zagrożeniem. taki wiecznie niepewny i bojący się - też.

Przypomniałaś mi sytuację sprzed tygodnia. Jechała przede mną dziewczyna, która albo była totalnie świeża, albo zupełnie nieskupiona na tym co robi. Akurat spotkałyśmy się na trzypasmówce, która zwęża się do jednego pasa ze względu na roboty drogowe. Wiedziałam, że ona będzie zmieniać pas, bo zwężenie, więc zwolniłam, żeby mogła wjechać, ale ona tyle czasu zmieniała ten pas, że za mną zrobił się już korek. Dawno nie widziałam takich akcji na drodze. Zamiast płynnie przejechać to jechała jakieś 10 na godzinę (ograniczenie do 30), samochód jej skakał, włączała raz prawy, raz lewy kierunkowskaz, nie mieściła się w wyznaczonych liniach. Dramat.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 15:38   #2268
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87836400]Ok, nie wiem, jak wyglada egzamin w Polsce. Jak sa kamery i sztywne zasady, to niewiele da sie zrobic.
To jest skomplikowana sytuacja, bo (w zyciu) przesadnie ostrozna, zbyt wolna jazda tez moze stwarzac niebezpieczenstwo, z czego wiele osob nie zdaje sobie sprawy.

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Ogolnie to zgadzam sie z tym, co tutaj padlo na poprzednich stronach: pracowac trzeba nie tylko nad kultura kierowcy, ale tez nad kultura pieszych. I to od dziecka. Prawie kazdy pieszy bedzie kiedys kierowca.[/QUOTE]Spoko, ja tam uczę dziecko od małego, że większość ludzi to z zasady kretyni i lepiej się miło zdziwić aniżeli smutno rozczarować Oczywiście ruchu drogowego też to dotyczy, a już zwłaszcza takich newralgicznych rzeczy jak przechodzenie przez jezdnię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 16:43   #2269
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87836616]Spoko, ja tam uczę dziecko od małego, że większość ludzi to z zasady kretyni i lepiej się miło zdziwić aniżeli smutno rozczarować Oczywiście ruchu drogowego też to dotyczy, a już zwłaszcza takich newralgicznych rzeczy jak przechodzenie przez jezdnię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Spoko przekaz dla dziecka. Chociaż w sumie mam podobne zdanie o ludziach.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-10, 18:42   #2270
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Nie rozumiem skąd taka zagorzała dyskusja się wywiązała. Ja tam stosuję zasadę ograniczonego zaufania niezależnie od tego czy jestem pieszym, czy kierowcą. I myślę, że byłoby o wiele mniej wypadków, gdyby ludzie powszechnie tak robili, a nie szli albo jechali bo światło zielone albo znak wskazuje pierwszeństwo. I nie rozumiem w ogóle, po co się kłócić o to kto ma rację, bo tu zupełnie nie o to chodzi. I jeszcze jakieś porównania do gwałtów.
Myślę dokładnie tak samo.
Lepiej po prostu uznać, że druga strona nie wie, że mamy pierwszeństwo, niż żeby mi ktoś zrobił z doopy garaż i we mnie wjechał.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 19:18   #2271
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

ja ludziom nie ufam i nawet jeśli mam zielone to upewniam się, że samochody na pewno się zatrzymały często ktoś przejeżdża już na czerwonym w myśl zasady "na żółtym przyspieszamy". Za to będąc kierowcą denerwują mnie piesi którzy uważają, że idąc wieczorem/w nocy poboczem po nieoświetlonej drodze i bez żadnych odblasków są widoczni (a zwłaszcza gdy pada deszcz).
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2020-05-10 o 19:19
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 20:36   #2272
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
ja ludziom nie ufam i nawet jeśli mam zielone to upewniam się, że samochody na pewno się zatrzymały często ktoś przejeżdża już na czerwonym w myśl zasady "na żółtym przyspieszamy". Za to będąc kierowcą denerwują mnie piesi którzy uważają, że idąc wieczorem/w nocy poboczem po nieoświetlonej drodze i bez żadnych odblasków są widoczni (a zwłaszcza gdy pada deszcz).
Kiedyś z tatą byśmy skasowali na zakręcie takiego rowerzystę. Ciemno, żadnej latarnii. Faceta zobaczyliśmy za zakrętem w ostatniej chwili. Zero świateł, odblaskow. Ubrany na czarno. Gratuluję.

Znowu u mnie w miejscowości jest droga powiatowa, na której co jakiś czas są wypadki z udziałem pieszych. Niestety w większości śmiertelne. Niestety najczęściej to jest wina pieszych. Zawsze tam widzę ludzi przebiegających przez ulicę, bo po drugiej stronie drogi jest Netto. I ci ludzie lecą i nie patrzą nawet.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 20:46   #2273
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 153
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;87836187]nie znajdę ci nagrania. Więcej szczegółów nie pamiętam. Poza tym napisałam wyraźnie, że dziewczynka weszła na zielonym świetle, więc nie wiem jakie wyskoczenie masz tu na myśli.[/QUOTE]Takie, że jak skręcasz w prawo na zielonym zwykłym, w tym czasie piesi mają też zielone i pierwszeństwo.

I wyjeżdżasz w ten zakręt jakoś 20-30 km/h zwykle.

W tym czasie może dziecko stać dalej, ale podbiec nagle, tak, że kierowca się nie spodziewa.

Samochód nie staje w miejscu, jak pieszy. Tylko ma drogę hamowania.

Jeśli kierowca rzeczywiście został uniewinniony, a dziewczynka przechodziła na zielonym i miała pierwszeństwo, to nie wierzę, że nie zaszły tam jakieś dodatkowe okoliczności, o których media nie pisały na przykład, bo im do fajnej historii nie pasowało, albo im zwyczajnie nie powiedziano.

Sorry, nie wierzę, że gdyby kierowcy można było coś zarzucić, to rodzice nie odwoływaliby się do skutku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;87836398]Pisałam już, że się rozglądam nawet jak mam zielone i mimo to uważam, że w momencie, gdybym się nie spojrzała, bo byłam np. zamyślona, to nie ma w tym momencie żadnej mojej winy, gdyby ktoś mnie walnął. Bo miałam ZIELONE, a kierowca miał czerwone i tyle. [/QUOTE]

Nie zawsze jak Ty masz zielone to kierowca ma czerwone. Czasem oboje macie zielone.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 21:17   #2274
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Dziwi mnie, że Korwin odpowiedział na nominacje od Stonogi w hot16challenge i nagrał rapsy.
Z drugiej strony nic już nie powinno mnie dziwić.
Żyjemy w symulacji, proszę mnie wylogować

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 21:22   #2275
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 21:26   #2276
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Dziwi mnie, że Korwin odpowiedział na nominacje od Stonogi w hot16challenge i nagrał rapsy.
Z drugiej strony nic już nie powinno mnie dziwić.
Żyjemy w symulacji, proszę mnie wylogować

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Lepsze niż Stonogi? W sensie gorsze XD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 21:27   #2277
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87837453]Lepsze niż Stonogi? W sensie gorsze XD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Znacznie

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 21:45   #2278
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Znacznie

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Ciuuuuuup jaki profeszynal klip. Jakiś gimb z młodzieżówki mu pewnie ukulał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 22:47   #2279
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Dziwi mnie, że Korwin odpowiedział na nominacje od Stonogi w hot16challenge i nagrał rapsy.
Z drugiej strony nic już nie powinno mnie dziwić.
Żyjemy w symulacji, proszę mnie wylogować

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Musiałam to odsłuchać
Prawie się popłakałam ze śmiechu
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 22:59   #2280
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 60.

Dałam Korwinowi lajka. Świat się kończy.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-27 16:10:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:26.