Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-02, 16:58   #2281
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Czy mama musi wiedzieć.

Wszystko zależy od lekarza.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 17:01   #2282
dsDonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 12
Dot.: Czy mama musi wiedzieć.

Ale przecież jest coś takiego jak "tajemnica lekarska".. On ma jakiś obowiązek. Właśnie chciałabym wiedzieć od jakiego wieku obowiązuje .
dsDonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 17:14   #2283
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Czy mama musi wiedzieć.

Cytat:
Napisane przez dsDonia Pokaż wiadomość
Ale przecież jest coś takiego jak "tajemnica lekarska".. On ma jakiś obowiązek. Właśnie chciałabym wiedzieć od jakiego wieku obowiązuje .
Praktycznie od 18, bo masz pełnie praw obywatelskich, a niekórzy ginekolodzy to światowi moralizatorzy i to, że od 16 lat też masz pewne prawa, to ich nie interesuje i raczej ciężko wyegzekwować.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 17:16   #2284
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy mama musi wiedzieć.

Generalnie jestes jeszcze prawnie dzieckiem i decyzje co do leczenia podejmują rodzice ,co nie wyklucza konsultacji z dzieckiem.

Mówic mamie nie musisz a lekarz ? trudno przewidziec co powie lub czego rodzice dowiedza sie za twoimi plecami.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 17:19   #2285
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Czy mama musi wiedzieć.

Do 16-go roku życia lekarz informuje tylko rodziców i oni decydują się co z leczeniem, 16-18 informuje rodziców a decyzja należy do obojga, od 18tu lat człowiek odpowiada sam za siebie.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 17:21   #2286
dsDonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 12
Dot.: Czy mama musi wiedzieć.

Ja przeczytałam coś takiego:
"Lekarz ma prawo przekazać informacje rodzicom o stanie zdrowia pacjenta jeżeli pacjent nie ma skończonych 16 lat".

Tylko nie wiem czy to jest jakiś podpunkt artykułu dotyczącego tajemnicy lekarskiej, czy ktoś sobie tak napisał.
dsDonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 18:06   #2287
AQUA01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8
Dot.: Torbiel jajnika :-(

A powiedzcie czy Wasz lekarz mówił coś o współżyciu podczas leczenia, wykrycia torbieli? Przy najbliższej wizycie chcę o to zapytać, ale nie ukrywam,że boję się teraz współżyć z mężem w obawie,że coś może się wydarzyć...
AQUA01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-02, 18:26   #2288
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Czy mama musi wiedzieć.

Ja byłam w takiej sytuacji, że lekarz powiedział mojej mamie o tym, iż nie jestem już dziewicą. Miałam ponad 17 lat, bliżej 18 i zapalenie jajników, z bólu nie mogłam chodzić, dlatego mama mi towarzyszyła. Było to strasznie zawstydzające. Do dzisiaj wspominam tę wizytę z gęsią skórką. Bo lekarz zrobił to bardzo niedelikatnie, wręcz po chamsku.
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 18:36   #2289
Guuusiaa
Zadomowienie
 
Avatar Guuusiaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 1 531
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez AQUA01 Pokaż wiadomość
A powiedzcie czy Wasz lekarz mówił coś o współżyciu podczas leczenia, wykrycia torbieli? Przy najbliższej wizycie chcę o to zapytać, ale nie ukrywam,że boję się teraz współżyć z mężem w obawie,że coś może się wydarzyć...
Mi pani doktor kategorycznie zabroniła współżyć ale to tylko dla tego żę mam stan zapalny a tak jak nic sie nie dzieje to chyba można :brzy dal:
__________________

08.08.2013 r. Nasze Życie Nabrało Sensu Synuś


Rośnij kruszynko rośnij





Guuusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 18:51   #2290
dsDonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 12
Dot.: Czy mama musi wiedzieć.

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Ja byłam w takiej sytuacji, że lekarz powiedział mojej mamie o tym, iż nie jestem już dziewicą. Miałam ponad 17 lat, bliżej 18 i zapalenie jajników, z bólu nie mogłam chodzić, dlatego mama mi towarzyszyła. Było to strasznie zawstydzające. Do dzisiaj wspominam tę wizytę z gęsią skórką. Bo lekarz zrobił to bardzo niedelikatnie, wręcz po chamsku.
A wcześniej prosiłaś go, by tego nie mówił ?

W sumie to właśnie takiej sytuacji się obawiam.
dsDonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 20:03   #2291
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Czy mama musi wiedzieć.

Do 16 roku życia lekarz informuje wyłącznie rodziców
Między 16 a 18 rokiem życia lekarz informuje ciebie i ma prawo informować rodziców jeśli tego zażądają
Od 18 roku życia obowiązuje tajemnica lekarska i lekarz informuje tylko ciebie a rodziców już nie może
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-02, 20:59   #2292
skubi23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Wszystko układa się nie tak jak powinno, więc termin wizyty i obrony w przyszłym tygodniu pokryly się, dlatego do ginekologa idę pojutrze, mam nadzieję,że leczenie zachowawcze wchodzi jeszcze w grę, za te kciuku nie dziękuję (hehe chyba zabobon zresztą), ale miłe! Dziękuję za odpowiedż, powodzenia w leczeniu!
skubi23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 21:31   #2293
tikida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 530
Dot.: Czy mama musi wiedzieć.

Spotkałam się z taką samą informacją jak napisała rapifen.

Jeśli masz poniżej 16 lat lekarz informuje o stanie zdrowia opiekunów ustawowych.
Jeśli masz 16-18 lat lekarz informuje o stanie zdrowia opiekunów ustawowych i ma również obowiązek informowania Ciebie.
Jeśli masz powyżej 18 lat ma obowiązek informowania tylko Ciebie, za twoją zgodą może poinformować rodziców.

W sumie dużo zależy od lekarza. Najlepiej jakbyś mu powiedziała, że mama nie wie, że już współżyjesz i chcesz żeby tak zostało.
A będziesz na badanie wchodzić z mamą czy sama? Bo na pewno przed badaniem zapyta Cię, czy współżyłaś, więc odpowiedź mama usłyszy jeśli będzie w gabinecie.
__________________
Noszę dobrze dobrane staniki, a ty?
64/92=28G
tikida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 10:10   #2294
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Czy mama musi wiedzieć.

Cytat:
Napisane przez dsDonia Pokaż wiadomość
A wcześniej prosiłaś go, by tego nie mówił ?

W sumie to właśnie takiej sytuacji się obawiam.
Nie prosiłam, by nie mówił, bo nawet nie przyszło mi do głowy, że mógłby z tym wypalić.
Ja do gabinetu weszłam sama, powiedziałam na co cierpię, przy badaniu też nie było mamy, dopiero na koniec on sam ją zawołał. Powiedział, co mi dolega, jakie leki mam przyjąć i dodał na koniec chamską uwagę 'czy pani wie, że córka już nie jest dziewicą???!!??'

Na szczęście moja mama raczej się domyślała i nie robiła mi z tego powodu problemu. Ale sam fakt, jak on o tym powiedział, był dla mnie upokarzający.
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 16:41   #2295
Natasha2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 39
Dot.: Prawdopodobny Torbiel jajnika a spóźniona miesiączka

U mnie podejrzewano ciąże albo zespół pco, bo od dwóch miesięcy nie mam okresu, brałam luteine (na wywołanie okresu) ale nie pomogło a więc zrobiłam kilka testów ciazowych ( bo kochałam sie ponad miesiac temu bez zabezp.) i one ciaży nie wykryły a więc lekarz wysłał mnie na USG (tez ciąży nie wykryło) które wykazało torbiel na prawym jajniku. Pewnie dla tego nie mam okresu :/ Jutro ide do gina to mi to jakos wytłumaczy, bo cały dzień się nad tym głowie.
Natasha2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 18:22   #2296
Natasha2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 39
Dot.: Torbiel jajnika :-(

U mnie podejrzewano ciąże albo zespół pco, bo od dwóch miesięcy nie mam okresu, brałam luteine (na wywołanie okresu) ale nie pomogło a więc zrobiłam kilka testów ciazowych i one ciaży nie wykryły a więc lekarz zapisał mi tabletki antyk. YAZ i wysłał mnie na USG , które wykazało torbiel na prawym jajniku. Pewnie dla tego nie mam okresu :/ Jutro ide do gina to mi to jakos wytłumaczy, bo cały dzień się nad tym głowie. Wprawdzie nie jest duży (wg mnie) bo 55 na 44mm ale się martwie żeby to nie było coś złosliwego
Natasha2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 19:34   #2297
tuturutu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 172
Dot.: Torbiel jajnika :-(

no to drogie panie, muszę dołączyć do Waszego grona.
mam jeszcze 15 lat, niedługo skończę 16 i jestem po prostu załamana.
miesiączkuję już parę lat, pierwszy rok był fajny, krwawienia właściwie niezauważalne etc, dopiero później zaczęło się piekło, długie, bardzo obfite miesiączki etc.
będąc na feriach dostałam przedwcześnie okresu .
trwał i trwał prawie miesiąc, umówiłam się do gina, robiłam się już przejrzysta od tej ciągłej utraty krwi.
no i okazało się, że mam torbiel, coś koło 6cm .
dostałam tabletki na zatrzymanie krwawienia i to całe leczenie, aby się wchłonęła .. to już trzecia wizyta, a torbiel nie zmienia swoich rozmiarów ..
teraz pojawił się kolejny problem - najpierw ' potopu ' nie szło zatamować, teraz dostaję tabletki na jego wywołanie, bo nie chce wrócić, nazywają się lutenel.
czy któraś z Was miała coś podobnego i jak to wszystko się dalej potoczyło ?
tuturutu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 20:26   #2298
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Dziewczyny mam pytanie.Wykryto na normalnym usg,ze mam torbiel lewego jajnika 3 cm.Teraz ginekolog po okresie chce zebym zrobila nastepne usg.Czy nie wiecie czy chodzi o normalne usg czy ginekologiczne?Czy przy torbieli jak wykryja zawsze musi byc zrobione usg ginekologiczne czy nie?
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 20:37   #2299
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Torbiel jajnika :-(

oczywiscie ze dopochwowe. a co on ma na brzusznym zobaczyc? ;p
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-03, 21:17   #2300
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Hmm no w koncu rozmiar znaja z normalnego usg,a u dziewicy takie usg to nie wiem jak ma wygladac
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 21:25   #2301
tuturutu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 172
Dot.: Torbiel jajnika :-(

wezmą najmniejszy wziernik, ale poza tym zapewne będzie jeszcze przez odbyt ..
tuturutu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 22:12   #2302
AQUA01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Byłam dziś na wizycie, mój torbiel nie zmienił swoich wymiarów, jednak lekarz twierdzi,że to tez dobry znak,że torbiel nie rośnie, mam nadzieję,że lada dzień rozpocznie się wchłanianie Faktycznie kategoryczny zakaz współżycia - słowa doktora. Z radosnych spraw, w moich komórkach jajowych pojawiły się zarodki z bijącymi serduszkami
AQUA01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 22:17   #2303
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez krooolewna Pokaż wiadomość
Hmm no w koncu rozmiar znaja z normalnego usg,a u dziewicy takie usg to nie wiem jak ma wygladac
nie napisalas ze jestes dziewica. w sumie to nie wiem co teraz zrobia. na brzusznym zdecydowanie mniej widac.
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 08:14   #2304
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi.Strasznie się martwię i boję.Gdyby Któraś z Was wiedziała jak wygląda usg takie dla dziewicy byłabym wdzięczna za info

AQUA01 a dlaczego masz kategoryczny zakaz współżycia?Na czas leczenia?
__________________


Edytowane przez krooolewna
Czas edycji: 2010-03-04 o 08:16
krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 10:15   #2305
atram88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 13
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez herr11 Pokaż wiadomość
Witajcie

Ostatnio dowiedziałam się że jestem posiadaczką torbielki na lewym jajniku. Lekarz mówi, że to nie jest powód do paniki, torbiel ma wielkośc niepękniętego pęcherzyka : 32x37 mm. Pozatym wszystko jest ok.

W dniu kiedy miałam owulację miałam tak silne bóle podbrzusza, ze aż musiałam się położyć na cale popoludnie. Tego typu bóle zdazaly mi sie kilka razy wczesniej, bez zadnej regularności. Muszę dopytać lekarza czy to sie ze sobą jakoś wiąże.

Powiedzcie jak torbiel wplynie na okres, to znaczy co mnie powinno zaniepokoić? Jak to bylo u Was?

Dziękuję za odpowiedź pozdrawiam.
U mnie było bardzo podobnie, bolał mnie brzuch nie tylko w trakcie okresu. Takie bóle może powodować torbiel. Mi się taka torbiel nie wchłonęła, Pani doktor stwierdziła że lepiej dla mnie jak pojde na zabieg choć wielkością wcale nie miałam dużej tej torbieli. Jestem właśnie trzy dni po zabiegu laparoskopii i czuje się bardzo dobrze wiem ze jeśli się nie wchłonie możne powodować później problemy z zajściem w ciąże. Nie ma co się bać zabiegu może brzmi groźnie ale na drugi dzień można już isc do domu.
atram88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 11:00   #2306
AQUA01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8
Dot.: Torbiel jajnika :-(

kroolewna ponoć przy torbieli nie można współżyć. W każdym bądź razie ja się dostosuję do zalecenia. Wolę uniknąć pęknięcia.
AQUA01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 12:29   #2307
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Torbiel jajnika :-(

nie ma reguly co do wspolzycia, nie wszystkie torbiele moga peknac. to zalezy JAKA jest torbiel. jak wypelniona krwia-moze peknac.

Edytowane przez ojejka89
Czas edycji: 2010-03-04 o 12:31
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 13:04   #2308
tuturutu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 172
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez krooolewna Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi.Strasznie się martwię i boję.Gdyby Któraś z Was wiedziała jak wygląda usg takie dla dziewicy byłabym wdzięczna za info

AQUA01 a dlaczego masz kategoryczny zakaz współżycia?Na czas leczenia?
jak już wcześniej wspomniałam w moim przypadku miałam robione dodatkowo badanie przez odbyt i normalnie z wziernikiem.

wzięła po prostu najmniejszy, żeby sprawdzić skąd pochodzi krwawienie, więc jeśli w tym momencie nie krwawisz, to raczej pominie ten punkt
tuturutu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 13:07   #2309
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Dziękuję Ci bardzoUspokoiłaś mnie

A bardzo bolało?
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 13:13   #2310
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: Czy mama musi wiedzieć.

Byłam z mama w wieku 16lat u ginekologa i mimo ze mowilam przy mamie ze jestem dziewica to na czas badania mama musiala wyjsc i jak wyszla moja mama to ginekolog i tak mnie pytala jeszcze raz czy wspolzyje.
Za kazdym razem potem sytuacja sie powtarzala,ze jak mama wychodzila na czas badania to wtedy lekarki pytaly mnie czy wspolzyje.
A i oczywiscie nigdy nie bylo rozmowy o tym czy wspolzyje czy nie,ale z drugiej strony to ja nie wspolzylam,wiec niby o czym mialy mowic?
Ale jak dla mnie to one szanowaly to skoro pytaly mnie bez mojej mamy o to.
__________________


Edytowane przez krooolewna
Czas edycji: 2010-03-04 o 13:15
krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-16 11:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:18.