Zakupy na Vinted - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-10-16, 09:25   #2341
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dlatego wolę zaryzykować, że trafię na jedną nieuczciwą osobę poza systemem, niż że vinted zablokuje mi kilka wypłat przez sprzedaż przez system. Niech sobie wsadzą tę swoją ochronę.
Chyba bym zrobiła jak radzi Marigold.
Nie ma chyba nic mądrzejszego do zrobienia. Ewentualnie jakieś zamazywanie na skanie dowodu. ALE ostatnio się dowiedziałam od informatyka, że to można "przywrócić", więc no słabo
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-16, 12:58   #2342
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
A odpisz im, że ze względu na postępowanie UOKiK nie prześlesz im tego i jeżeli w chwili obecnej zablokują Ci środki to ich zgłosisz do UOKiK.

Cześć!

Dziękuję za wiadomość.

Bardzo mi przykro, ale jeśli nie dodasz dokumentu nie będę miała możliwości odblokowania środków.

Zapewniam, że jest to bezpieczny proces - nie zapisujemy żadnych dokumentów w naszym systemie. Wszystkie są bezpośrednio przekazywane naszemu dostawcy usług płatniczych Adyen, który bezpiecznie je przetwarza.

Więcej na temat sposobu, w jaki Adyen przetwarza twoje dane, znajdziesz w ich polityce prywatności- https://www.adyen.com/policies-and-d...privacy-policy.

Proszę o przesłanie ważnego dokumentu tożsamości za pośrednictwem bezpiecznego formularza w ciągu 24 godzin: https://www.vinted.pl/settings/payments_identity/edit

Nie musisz się martwić o swoje dane, gdyż są przesyłane do znanej firmy Adyen zajmującej się obsługą wypłat i płatności na Vinted oraz jest firmą europejską i podlega pod europejskie prawa ochrony danych GDPR/RODO.

Prawo unijne wymaga skanu dokumentów jeżeli mamy do czynienia z przelewami środków online przez firmę trzecią.

Vinted, obsługuje również wypłaty środków na rachunek bankowy, przy przekroczeniu pewnego progu kwotowego prawo unijne wymaga weryfikacji tożsamości osoby czyli przeprowadza tak zwany proces KYC (Poznaj swojego klienta).

Jest to powszechna procedura polegająca na weryfikacji użytkownika gdy ma do czynienia z pieniędzmi, Vinted by móc działać na terenie Unii Europejskiej musi działać zgodnie z prawem i weryfikować swoich klientów.

Informacje o procesie KYC są powszechnie dostępne w internecie i ta procedura nie dotyczy jedynie portalu Vinted.

Pozdrawiam,


taką odpowiedź otrzymałam.
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-16, 13:38   #2343
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość

Cześć!

Dziękuję za wiadomość.

Bardzo mi przykro, ale jeśli nie dodasz dokumentu nie będę miała możliwości odblokowania środków.

Zapewniam, że jest to bezpieczny proces - nie zapisujemy żadnych dokumentów w naszym systemie. Wszystkie są bezpośrednio przekazywane naszemu dostawcy usług płatniczych Adyen, który bezpiecznie je przetwarza.

Więcej na temat sposobu, w jaki Adyen przetwarza twoje dane, znajdziesz w ich polityce prywatności- https://www.adyen.com/policies-and-d...privacy-policy.

Proszę o przesłanie ważnego dokumentu tożsamości za pośrednictwem bezpiecznego formularza w ciągu 24 godzin: https://www.vinted.pl/settings/payments_identity/edit

Nie musisz się martwić o swoje dane, gdyż są przesyłane do znanej firmy Adyen zajmującej się obsługą wypłat i płatności na Vinted oraz jest firmą europejską i podlega pod europejskie prawa ochrony danych GDPR/RODO.

Prawo unijne wymaga skanu dokumentów jeżeli mamy do czynienia z przelewami środków online przez firmę trzecią.

Vinted, obsługuje również wypłaty środków na rachunek bankowy, przy przekroczeniu pewnego progu kwotowego prawo unijne wymaga weryfikacji tożsamości osoby czyli przeprowadza tak zwany proces KYC (Poznaj swojego klienta).

Jest to powszechna procedura polegająca na weryfikacji użytkownika gdy ma do czynienia z pieniędzmi, Vinted by móc działać na terenie Unii Europejskiej musi działać zgodnie z prawem i weryfikować swoich klientów.

Informacje o procesie KYC są powszechnie dostępne w internecie i ta procedura nie dotyczy jedynie portalu Vinted.

Pozdrawiam,


taką odpowiedź otrzymałam.
Czyli kopiuj-wklej sztampa. Co by tu zrobić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Czyli kopiuj-wklej sztampa. Co by tu zrobić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A pokaz mi jeszcze proszę o jakie dokumenty oni proszą. Bo ja kiedyś bylam tak weryfikowana przy jakichś zakupach onlajn i wyslalam rachunek za prąd. Może znajdziemy tu jakas dziurę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ogolnie ja to mam milion pomysłów, ale dlatego właśnie to Vinted mnie odstrasza skutecznie od sprzedawania.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.

Edytowane przez Marigold19
Czas edycji: 2021-10-16 o 13:51
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-16, 14:33   #2344
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Czyli kopiuj-wklej sztampa. Co by tu zrobić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

A pokaz mi jeszcze proszę o jakie dokumenty oni proszą. Bo ja kiedyś bylam tak weryfikowana przy jakichś zakupach onlajn i wyslalam rachunek za prąd. Może znajdziemy tu jakas dziurę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ogolnie ja to mam milion pomysłów, ale dlatego właśnie to Vinted mnie odstrasza skutecznie od sprzedawania.
Wchodzi się w specjalny formularz i należy załadować zdjęcie przodu i tyłu: paszportu, dowodu lub prawa jazdy. Myślę, żę weryfikuje to też jakiś boot, pewnie wystarczy jakaś stara legitymacja studencka

Edytowane przez marynka42
Czas edycji: 2021-10-16 o 14:34
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-16, 15:34   #2345
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
ja też nic nie trzymam w portfelu, ale mam nadane paczki o wartości 150 zł ... czyli jak Kupujący odbiorą, to pieniędzy nie dostanę
A to nie będzie tak że pieniądze wpłyną do Twojego portfela ale nie będziesz mogła ich wypłacić tylko wydac na vinted?
Może wtedy dogadałabyś się z jakąś znajomą, kupiłabyś coś od niej wycenione na 150zł i ona oddałaby Ci kasę? Straciłabyś 5% i 2,9zł ale chociaż coś byś odzyskała.
No nie wiem, tylko to mi przyszło do głowy.
Okropna sytuacja
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-16, 15:52   #2346
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
A to nie będzie tak że pieniądze wpłyną do Twojego portfela ale nie będziesz mogła ich wypłacić tylko wydac na vinted?
Może wtedy dogadałabyś się z jakąś znajomą, kupiłabyś coś od niej wycenione na 150zł i ona oddałaby Ci kasę? Straciłabyś 5% i 2,9zł ale chociaż coś byś odzyskała.
No nie wiem, tylko to mi przyszło do głowy.
Okropna sytuacja
niestety blokada dotyczy kupowania również, bynajmniej tak napisali
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-16, 16:14   #2347
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
niestety blokada dotyczy kupowania również, bynajmniej tak napisali
To może zaklej newralgiczne informacje na dowodzie i takie zdjęcie im wyślij?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-16, 16:28   #2348
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Zadzwoń do Rzecznika Konsumenta albo UOKiKu z pytaniem, co masz zrobić skoro oni prowadzą postępowanie sprawdzające Vinted, a Vinted to olewa i nadal żąda skanu. Dodatkowo zgłoś to do UODO, bo oni również prowadzą przeciwko nim sprawę. Im więcej takich zgłoszeń dostaną te urzędy tym szybciej nałożą karę.

https://uodo.gov.pl/pl/384/710
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!

Edytowane przez Iwonalodz
Czas edycji: 2021-10-16 o 16:30
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-16, 16:40   #2349
theMonique
Zakorzenienie
 
Avatar theMonique
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibyland
Wiadomości: 5 554
Dot.: Zakupy na Vinted

A z ciekawości, dużo masz transakcji na Vinted? Bo zastanawiam się co to za próg i ile on wynosi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nic mi się nie chce, bo mam depresję a gdy mam depresję to nic mi się nie chce

ja UMIEM
ja ROZUMIEM

BLOG http://themonique-girlsjustwant.blogspot.com/
theMonique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-16, 17:17   #2350
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Ogolnie ja to mam milion pomysłów, ale dlatego właśnie to Vinted mnie odstrasza skutecznie od sprzedawania.
Dlatego unikam płatności w systemie, jak tylko się da. Jak kiedyś zażądają dowodu, to usunę konto i otworzę nowe na inne dane. Ale nie ukradną mi kasy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-16, 17:33   #2351
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja z kolei nigdy nie kupuję inaczej niż przez kup teraz. Zwłaszcza teraz przy darmowej przesyłce. Ostatnio coś mi się spodobało, ale jak zobaczyłam, że mam zapłacić drugie tyle za przesyłkę, to zrezygnowałam.
Poza tym lubię kup teraz, bo nie ma żadnej wymiany wiadomości ze sprzedającym
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-16, 17:49   #2352
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja z kolei nigdy nie kupuję inaczej niż przez kup teraz. Zwłaszcza teraz przy darmowej przesyłce. Ostatnio coś mi się spodobało, ale jak zobaczyłam, że mam zapłacić drugie tyle za przesyłkę, to zrezygnowałam.
Poza tym lubię kup teraz, bo nie ma żadnej wymiany wiadomości ze sprzedającym
Tak, dla kupujących "kup teraz" to fajna sprawa. Dla sprzedających - przeważnie kłopoty.

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dlatego unikam płatności w systemie, jak tylko się da. Jak kiedyś zażądają dowodu, to usunę konto i otworzę nowe na inne dane. Ale nie ukradną mi kasy.
Ja wszystkie transakcje przez "kup teraz" anuluję i o dziwo, kupujące kupują poza systemem. W tym miesiącu sprzedałam tak płaszcz, zestaw 3 bluzek i 3 butelki perfum.
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-16, 17:50   #2353
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja zawsze kupowałam przez kup teraz, nie ma opcji żebym się z kims dogadywala i robiła mu przelew na konto.
Ale nigdy nie spotkało mnie nic takiego jak marynka42, też jestem ciekawa ile miała transakcji że zwróciła na siebie uwagę vinted.:/
Jeszcze moze bym rozumiala jakby sprzedawała jakies LV za parę tysięcy ale 150zl i już sprawdzanie dowodu :/

Edytowane przez Fenenna
Czas edycji: 2021-10-16 o 17:51
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-16, 17:55   #2354
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
Ja wszystkie transakcje przez "kup teraz" anuluję i o dziwo, kupujące kupują poza systemem. W tym miesiącu sprzedałam tak płaszcz, zestaw 3 bluzek i 3 butelki perfum.
Może bardzo im zależy, albo cena nadal jest konkurencyjna. Ja chciałam kupić fajny stanik na olx, ale sprzedająca nie udostępnia przesyłki z olx, która była za złotówkę, więc jak miałam zapłacić 14 zł dodatkowo za nic, to podziękowałam, mimo że bardzo mi się podoba.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-16, 17:57   #2355
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja też nie bawię się się żadne wymiany wiadomości ze sprzedającymi ani w przelewy na czyjeś konto z dwa razy droższą wysyłką. Tylko kup teraz. I tak też sprzedaję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-16, 18:18   #2356
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Ja też nie bawię się się żadne wymiany wiadomości ze sprzedającymi ani w przelewy na czyjeś konto z dwa razy droższą wysyłką. Tylko kup teraz. I tak też sprzedaję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie kupowanie w systemie jest droższe z dwóch powodów: opłata vinted + z reguły droższa wysyłka za 3-5 euro. Bez systemu przeważnie placi się 1,50 - 2,20 za wysyłkę i odpadają koszty vinted.

Poza tym ja jestem wybredna, przeważnie i tak mam jakieś pytania (wymiary, materiał), więc tak czy siak wchodzę w konwersację.
Ostatnio szukałam czapki pod kask rowerowy i sprzedający chociaż był poza domem cierpliwie odpowiadał na moje pytania i poprosił swoją współlokatorkę o zrobienie dodatkowych fot i zmierzenie. Nie mogłam przejść wobec tego obojętnie i kupiłam, chociaż miałam niewielkie wątpliwości co do dopasowania na mój duży czerep. Na szczęście pasuje

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
Ja wszystkie transakcje przez "kup teraz" anuluję i o dziwo, kupujące kupują poza systemem. W tym miesiącu sprzedałam tak płaszcz, zestaw 3 bluzek i 3 butelki perfum.
Ja na początku nie wiedziałam co to znaczy, że ktoś nie sprzedaje przez system i nacisnęłam Kup teraz, po czym dostałam bardzo niemiłą wiadomość od sprzedającej z masą wykrzykników, że przecież ona pisze, że nie sprzedaje w ten sposób itd. Potem też mi się zdarzało, że albo nie doczytałam adnotacji w opisie albo jej nie było, ale sprzedająca wtedy pisała, że przykro jej, ale przez system nie, ale jak chcę, to mogę zapłacić Paypalem/przelewem i tak robiłam. A ostatnio to od razu pytam, że czy można poza systemem.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2021-10-16 o 18:20
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-16, 18:18   #2357
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Ja też nie bawię się się żadne wymiany wiadomości ze sprzedającymi ani w przelewy na czyjeś konto z dwa razy droższą wysyłką. Tylko kup teraz. I tak też sprzedaję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też. Albo przez olx. Nie chcę mi się w sprzedaż poza systemem.

Do tego przez portal Ann od razu wygenerowana etykietę, a tak to muszę się prosić o adres, jaki paczkomat itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-16, 20:32   #2358
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Zakupy na Vinted

Ktoś tu pisał o zamazaniu danych na dowodzie czy tam paszporcie - to nie przejdzie odrzuca skan i będą chcieli czytelny ze wszystkimi danymi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-17, 06:59   #2359
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez theMonique Pokaż wiadomość
A z ciekawości, dużo masz transakcji na Vinted? Bo zastanawiam się co to za próg i ile on wynosi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
w tym miesiącu za około 250 zl, głównie ubranka dziecięce
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-17, 09:16   #2360
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Czyli kopiuj-wklej sztampa. Co by tu zrobić...
a to co napisali o prawie unijnym to w ogóle prawda?
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-17, 10:09   #2361
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
a to co napisali o prawie unijnym to w ogóle prawda?
Tak, bo prawo unijne ma regulacje dotyczące KYC, ale one mają służyć głównie przeciwdziałaniu terroryzmowi i praniu brudnych pieniędzy. I Vinted ma ten nieszczęsny regulamin, w którym mówi o skanie dokumentu, więc teoretycznie sprzedając tam godzimy się na to.

Ten KYC to nie jest jakieś novum na świecie, ale ja podchodzę nieufnie.

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Ktoś tu pisał o zamazaniu danych na dowodzie czy tam paszporcie - to nie przejdzie odrzuca skan i będą chcieli czytelny ze wszystkimi danymi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A ktoś próbował ze znakiem wodnym?
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-17, 10:29   #2362
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
w tym miesiącu za około 250 zl, głównie ubranka dziecięce
To chyba typują do okazania dokumentu losowo bo 250zl za zbiór drobnych transakcji ze sprzedaży ubranek dziecięcych w żaden sposób nie wygląda na próbę prania pieniędzy. Jeszcze gdybyś miała taką sprzedaż na kilkaset zlotych codziennie przez dluższy okres czasu to ktos mialby prawo sie zainteresować ale przez miesiąc to nie
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-17, 10:50   #2363
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
To chyba typują do okazania dokumentu losowo bo 250zl za zbiór drobnych transakcji ze sprzedaży ubranek dziecięcych w żaden sposób nie wygląda na próbę prania pieniędzy. Jeszcze gdybyś miała taką sprzedaż na kilkaset zlotych codziennie przez dluższy okres czasu to ktos mialby prawo sie zainteresować ale przez miesiąc to nie
Gdzieś w gąszczu tego, co poczytałam mignęła mi kwota 50 Euro, więc może tu jest jakaś wskazówka. Ale też brakuje info- w jakim okresie czy w ilu transakcjach... Pewnie z tego powodu UOKiK się za to w końcu zabrał.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-17, 12:29   #2364
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dlatego ja nic nie trzymam w ich portfelu. Prawie wszystko kupuję poza systemem, a jak coś mi się sprzeda przez system, to od razu wypłacam to na konto.
Niestety nie wiem, co można w tej sytuacji zrobić.
Ja też przelewam sobie te pieniądze od razu na konto. Nawet jak to jest 10-20zl. Bardzo rzadko coś kupuje z vinted. Do tej pory to tylko 2 rzeczy.
Nie zamierzam im nigdy rzadnych skanów dowodów wysyłać. Nie chce potem słyszeć, że wyciekły dane klientów z jakiejś firmy. I drżeć w niepewności, że ktoś wezmie kredyt na moje dane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-17, 14:09   #2365
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Dziewczyny nie wysyłajcie nic co ma Wasz Pesel w takie miejsca. Poczytajcie sobie w necie, jak łatwo wziąć kredyt, nie w banku, na Was, w kilku miejscach, a na dodatek jak trudno i długo trwa proces odwracania tego, niestety.
Na pewno nerwy i czas nie są warte tych pieniędzy.
Dlatego ja nigdy nie sprzedaję przez Kup Teraz, ale kupuję tak, jeśli ktoś tak woli.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-17, 15:31   #2366
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Tak, bo prawo unijne ma regulacje dotyczące KYC, ale one mają służyć głównie przeciwdziałaniu terroryzmowi i praniu brudnych pieniędzy. I Vinted ma ten nieszczęsny regulamin, w którym mówi o skanie dokumentu, więc teoretycznie sprzedając tam godzimy się na to.

Ten KYC to nie jest jakieś novum na świecie, ale ja podchodzę nieufnie.

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------




A ktoś próbował ze znakiem wodnym?

Nie kojarzę ale co da znak wodny skoro i tak wszystkie dane musza być widoczne…
Ja już nie raz zastanawiałam się nad założeniem konta ale przez ten cały tam cyrk ze zablokują mi konto i będą chcieli skan moich dokumentów to odechciewa mi się zakładania konta


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-17, 17:03   #2367
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Nie kojarzę ale co da znak wodny skoro i tak wszystkie dane musza być widoczne…
Ja już nie raz zastanawiałam się nad założeniem konta ale przez ten cały tam cyrk ze zablokują mi konto i będą chcieli skan moich dokumentów to odechciewa mi się zakładania konta


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To, że tej kopii dokumentu nie da się wykorzystać i podłożyć np. do umowy pożyczki. Chociaż z drugiej strony może masz rację, bo dane dalej są.

Teraz nawet w instytucjach publicznych jest wymagana zgoda do skserowania dowodu osobistego... tutaj może też GIODO powinien się zainteresować i ocenić, czy to bezpieczne czy nie.

A co się dzieje z tą kasą w wirtualnym portfelu? Można ją chociaż wydać na Vinted?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-17, 17:54   #2368
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
To, że tej kopii dokumentu nie da się wykorzystać i podłożyć np. do umowy pożyczki. Chociaż z drugiej strony może masz rację, bo dane dalej są.

Teraz nawet w instytucjach publicznych jest wymagana zgoda do skserowania dowodu osobistego... tutaj może też GIODO powinien się zainteresować i ocenić, czy to bezpieczne czy nie.

A co się dzieje z tą kasą w wirtualnym portfelu? Można ją chociaż wydać na Vinted?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No jak blokują konto i chcą te skany dokumentów to nieważne ile masz kasy na koncie bo zostają zablokowane - nie możesz ani wypłacić ani nic kupić od nikogo i ich wykorzystać czyli najzwyczajniej zostaje się w czarnej d. bez hajsu. Chyba, że wyśle się skan z pełnymi danymi to odzyskujesz konto i kasę.
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-17, 20:16   #2369
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
Tak, dla kupujących "kup teraz" to fajna sprawa. Dla sprzedających - przeważnie kłopoty.

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------


Ja wszystkie transakcje przez "kup teraz" anuluję i o dziwo, kupujące kupują poza systemem. W tym miesiącu sprzedałam tak płaszcz, zestaw 3 bluzek i 3 butelki perfum.
A po takiej anulacji sprzedaży przez kup teraz dostajesz negatywny komentarz z automatu czy jak to wygląda? Jaki powód anulacji dajesz?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-17, 20:32   #2370
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
No jak blokują konto i chcą te skany dokumentów to nieważne ile masz kasy na koncie bo zostają zablokowane - nie możesz ani wypłacić ani nic kupić od nikogo i ich wykorzystać czyli najzwyczajniej zostaje się w czarnej d. bez hajsu. Chyba, że wyśle się skan z pełnymi danymi to odzyskujesz konto i kasę.
Zastanowiłabym się, czy to jest godne z prawem. W wolnej chwili jeszcze poczytam ten ich regulamin. Chyba na to też warto zwrócić uwagę UOKiK.

Coraz bardziej mi się to nie podoba.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-27 16:02:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:59.