Czym karmicie swoje zwierzaki? :D - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-14, 09:26   #211
lucky83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 136
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

kupowalam royala za 20 zl za 1 kg na promocji u nas w zoologu.biomill ma dobre karmy,orijen.najlepsza jest acana grasslands-dla psow poniewaz te karmy nie zawieraja jajek, kurczaka, nabiału, pszenicy czy kukurydzy, które mogą wywoływać alergie u psów. dobre sa tez psie karmy bento kronen.
lucky83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 11:11   #212
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Królik miniaturka dostaje u mnie zimą do jedzenia: dobrej jakości siano, granulat Duo Cuni,warzywa zielone surowe (korzeń marchwi,cykorie, pietruszkę,seler),trawka wysiana z owsa, mieszanka warzyw suszonych (uwielbia buraka suszonego),owoce surowe (jabłko, banan, gruszka),gałązki i kora wierzby, jabłoni i brzozy, kilka ziaren siemia lnianego, zioła suszone (melisa, mięta,skrzyp polny,lipa,liście malin,nagietek).
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol

Edytowane przez Ismenkusia
Czas edycji: 2009-03-14 o 11:17
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 08:58   #213
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

ja karmie swojego kota 1st choicem i jestem bardzo zadowlona mimo tej ceny.
niestety ciezko ja dostac i pewnie bede skazana na sklepy internetowe. moj kot jest tez wybredny i wczesniej wyprobowalam wiekszosc karm na rynku.

ma piekna siersc nie wypadaja mu wlosy z mokrych daje Animonde
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 09:40   #214
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

sucha to HILLS

a mokra to Gourmet perle (jedyna mokra jaką je - przerobiła można powiedzieć wszystkie inne i żadnej nie chciał jeść oprócz tej)

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2009-04-19 o 09:49
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 18:19   #215
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Mój Apis je Purine Pro Plan chicken&rice
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 08:11   #216
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

ja zamieniłam karme HILLS na


TASTE OF THE WILDE

i było warto bo ta karma nie zaiweraz zboża w sowim składzie

efekty pozytywne juz sa widoczne

polecam!
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 07:18   #217
MALENSTWO84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 270
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

moja kicia nie wybrzydza- zjadla by konia z kopytami i jeszcze by jej było mało:/ podaję jej royala dla kastratów i czasem "na smaczka" animondę mokrą. W sumie wydaje mi się, że karmy są pełnowartościowe... Kotka ma śliczną, błyszczącą sierściuchę.
MALENSTWO84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-06, 11:17   #218
chcecukierka
Raczkowanie
 
Avatar chcecukierka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Z miejsca na mapie gdzie kończy się papier
Wiadomości: 75
GG do chcecukierka
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

mój pies ma 2 lata i przez ten czas je chapi. jest super! i tanie( w paczkach 3kg) Czym karmicie chomiki? bo dostałam i nie mam o nich pojecia@
__________________
www.panzerwafel.fbl.pl
chcecukierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 11:37   #219
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

a co polecacie z suchych karm dla kociat?
na razie z suchej dostaja Royal Canin Babycat, ale prawde mowiac cos za nim nie szaleja i jak maja wybor to wola puszke (Animonda Carny Kitten).
slyszalyscie cos o karmie Arion Kitten? u mnie w zoologiku jest na promocji i tak sie zastanawiam...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 12:54   #220
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Cytat:
Napisane przez chcecukierka Pokaż wiadomość
mój pies ma 2 lata i przez ten czas je chapi. jest super! i tanie( w paczkach 3kg) Czym karmicie chomiki? bo dostałam i nie mam o nich pojecia@

ta karma bedzie dobra http://www.sklep.videozoo.pl/product...roducts_id=402
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 11:26   #221
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

A mój piesek je serduszka..chyba krowie;p To jest straszny niejadek. Tych gotowych papek przeznaczonych dla psów w ogole nie rusza(kiedys nie moglam nigdzie znależć serc i caly dzien nic nie jadl choc w misce mial te psie papki), on czasem jak nie jest glodny to i szynki nie ruszy:P Kiedyś jadł do tego suchą karme, ale jakaś baba w tv powiedziala żeby nie łączyć... albo sama sucha karma albo w ogole
Poza tym moj piesek jest delikatny i często ma rozwolnienie... i to dziwne bo ciagle je to samo;p
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-27, 19:50   #222
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Cyska - ma rozwolnienie BO wciąż je to samo. Same serca nie dostarczą wszystkich ważnych składników. Wierzysz BABIE W TV?

Ja mam kotkę która dostaje royala - kicia ma trochę więcej niż rok, jest po sterylizacji. W zależności od tego co dostanę dostaje albo dla młodych sterylizowanych, albo exigenta (bardzo jej smakuje), albo indoor. Wszystkie ładnie wcina, a że jest po orientalnej (tajskiej) mamusi, to jest szczuplutka-niteczka, na szczęście sterylka tego nie zmieniła - je praktycznie tyle samo, a energii ma chyba więcej niż przed czasem dostaje gourmeta mokre, ale baardzo rzadko. Sierść ma błyszczącą, trochę jej kłaków wychodzi, ale to chyba normalne

Mam jeszcze obawy, że od kota współlokatorki podjada purinę dla sterylizowanych, a tamten kot jest wielką, spasioną krówką, z matową sierścią...mam nadzieję, że to nie od karmy, nie chcę, żeby moja Agrafka tak wyglądała na szczęście za miesiąc obcy kot się wyprowadza.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 09:49   #223
malinka18222
Zadomowienie
 
Avatar malinka18222
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 1 083
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Cytat:
Napisane przez Cyska Pokaż wiadomość
A mój piesek je serduszka..chyba krowie;p To jest straszny niejadek. Tych gotowych papek przeznaczonych dla psów w ogole nie rusza(kiedys nie moglam nigdzie znależć serc i caly dzien nic nie jadl choc w misce mial te psie papki), on czasem jak nie jest glodny to i szynki nie ruszy:P Kiedyś jadł do tego suchą karme, ale jakaś baba w tv powiedziala żeby nie łączyć... albo sama sucha karma albo w ogole
Poza tym moj piesek jest delikatny i często ma rozwolnienie... i to dziwne bo ciagle je to samo;p
__________________
,,Stosunek do zwierząt jest najlepszą
miarą naszego człowieczeństwa''
malinka18222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 11:25   #224
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Ale weterynarz też tak mówił żebym mu tak nie zmieniała jedzenia... a nie moja wina że mu nic nie smakuje;p Co mam mu kurczaka zacząć dawać?! A ta baba w tv to też weterynarz ma swój program itp to co mam nie wierzyć... rozumiem, że jedynym wiarygodnym źródłem jest wizaż?
Może byś malinka wypowiedziała, a nie tylko mdlała
i rozumiem, że co ma jeść mój pies sie nie dowiem, oprócz tego że źle :P

Edytowane przez Cyska
Czas edycji: 2009-06-28 o 12:28
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 18:12   #225
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

del

Edytowane przez 201804100943
Czas edycji: 2009-06-28 o 18:42 Powód: niepotrzebne pyt
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 20:29   #226
malinka18222
Zadomowienie
 
Avatar malinka18222
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 1 083
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Cytat:
Napisane przez Cyska Pokaż wiadomość
Ale weterynarz też tak mówił żebym mu tak nie zmieniała jedzenia... a nie moja wina że mu nic nie smakuje;p Co mam mu kurczaka zacząć dawać?! A ta baba w tv to też weterynarz ma swój program itp to co mam nie wierzyć... rozumiem, że jedynym wiarygodnym źródłem jest wizaż?
Może byś malinka wypowiedziała, a nie tylko mdlała
i rozumiem, że co ma jeść mój pies sie nie dowiem, oprócz tego że źle :P
Dowiesz się To co mówi wet nie zawsze jest zgodne z prawdą. Uważasz, że jedzenie ciągle tego samego dzień w dzień jest zdrowe i to jakiś serc? Pomyśl sama... Pies powinien mieć wmiarę zróżnicowaną dietę. Powinien jeść dobrej jakośći karmę oraz gotowane mięso kurczaka z ryżem czy makaronem i warzywami. Poczytaj trochę to się dowiesz.. Powinnaś zmienić dietę swojego psa jeśli chcesz żeby był zdrowy i długo pożył. Oczywiście nie raptownie tylko małymi kroczkami. A jeśli chodzi o to, że boisz się, że nie zje to o to się nie martw, jeszcze żaden pies nie umarł z głodu z pełną miską jedzenia Zgłodnieje to zje i wyjdzie mu to na dobre.
__________________
,,Stosunek do zwierząt jest najlepszą
miarą naszego człowieczeństwa''
malinka18222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 09:29   #227
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
a co polecacie z suchych karm dla kociat?
na razie z suchej dostaja Royal Canin Babycat, ale prawde mowiac cos za nim nie szaleja i jak maja wybor to wola puszke (Animonda Carny Kitten).
slyszalyscie cos o karmie Arion Kitten? u mnie w zoologiku jest na promocji i tak sie zastanawiam...
moje wszystkie koty też wychowały sie na babycacie a później na kittenie i wyrosły na piękne, zdrowe koty teraz staram się im dawać różne karmy - royala (exigent, sensible, fit, sterilized), pro plan, profilum i gotowane mięso. zastanawiam sie nad tą animodą, ale nie ma tego u mnie w sklepie ani u weta a przez internet jeszcze nie zamawiałam
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 10:14   #228
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Cytat:
Napisane przez malinka18222 Pokaż wiadomość
Dowiesz się To co mówi wet nie zawsze jest zgodne z prawdą. Uważasz, że jedzenie ciągle tego samego dzień w dzień jest zdrowe i to jakiś serc? Pomyśl sama... Pies powinien mieć wmiarę zróżnicowaną dietę. Powinien jeść dobrej jakośći karmę oraz gotowane mięso kurczaka z ryżem czy makaronem i warzywami. Poczytaj trochę to się dowiesz.. Powinnaś zmienić dietę swojego psa jeśli chcesz żeby był zdrowy i długo pożył. Oczywiście nie raptownie tylko małymi kroczkami. A jeśli chodzi o to, że boisz się, że nie zje to o to się nie martw, jeszcze żaden pies nie umarł z głodu z pełną miską jedzenia Zgłodnieje to zje i wyjdzie mu to na dobre.
No właśnie szukam czegoś w necie ale nie ma jakiś konkretów co ma dokladnie jeść...
A co jest zlego w sercach? A co do twojego dania to moj pies wyje kurczaka ryżu i warzyw nawet nie ruszy, kurde znam swojego psa i wiem ze jakby glodny nie byl nie ruszy warzyw i ryzu a nie będe glodzić psa i wciskać czegoś co mu nie smakuje... hm..
Czyli narazie jak nie znajde czegoś innego to można dawać serca i suchą karmę?
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 10:35   #229
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Cytat:
Napisane przez Cyska Pokaż wiadomość
No właśnie szukam czegoś w necie ale nie ma jakiś konkretów co ma dokladnie jeść...
A co jest zlego w sercach? A co do twojego dania to moj pies wyje kurczaka ryżu i warzyw nawet nie ruszy, kurde znam swojego psa i wiem ze jakby glodny nie byl nie ruszy warzyw i ryzu a nie będe glodzić psa i wciskać czegoś co mu nie smakuje... hm..
Czyli narazie jak nie znajde czegoś innego to można dawać serca i suchą karmę?
serca i suchą karmę jak najbardziej, tylko w odpowiednich ilościach- i chodzi tu przede wszystkim o kaloryczność, tak, żeby twój pies mógł to spalić.
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-02, 12:00   #230
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
zastanawiam sie nad tą animodą, ale nie ma tego u mnie w sklepie ani u weta a przez internet jeszcze nie zamawiałam
Moje psy jedzą : puszkowe mięso z Animonda Grancarno i suchą karmę : Royal Canin; koty : jadły : Animonda Carny, ale pewnego dnia przestały i same sobie wybrały : Whiskas i też tylko trzy rodzaje oraz suchą karmę Royal Canin i żadnej innej. Kupuję tylko w sklepach internetowych, a to dlatego, że pod drzwi dostarczają, w moim przypadku : dostawy bezpłatne i ... jest taniej niż w sklepach. Ale - nie z każdego dostawcy jestem zadowolona, a zamawiałam juz u paru. Teraz mam już "swojego" sprawdzonego wybrańca.
loss_lauri - jak chcesz, podam Ci na PW "namiary".

Dla mnie stwierdzenie : jak zgłodnieje, to zje - jest przerażające i nie uważam, aby tak twierdząca osoba była miłośnikiem zwierząt.

Różne karmy ... Też bym tu dyskutowała. Moje zwierzaki wybrały sobie jedzenie same. Nic innego nie chcą. Jeden z moich psów będzie niedługo obchodził swoje piętnaste urodziny i przez całe życie jadł wyłącznie suchą karmę Royal Canin + Cezara; obecnie: Animondę. Jak do tej pory jest zdrowy, ma wszystkie zęby, żadnych problemów z wewnętrznymi organami i wystawową {!} sierść. A pies mojej znajomej je wyłącznie "suche" Chapi - jest zdrowy i zadowolony.
Próbowałam serwować psom karmy z innych firm. Nie chciały jeść. Po co więc męczyć zwierzaki ?! Ja też jeszcze nigdy np. pizzy nie jadłam i pewnie jeść nie będę. Aż tak głodna, żeby się skusić na to, czego nie lubię- mam nadzieję, nie będę. Czego i swoim zwierzakom nie życzę !!!
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 14:17   #231
malinka18222
Zadomowienie
 
Avatar malinka18222
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 1 083
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

[QUOTE=Heroldin;13054696]
Dla mnie stwierdzenie : jak zgłodnieje, to zje - jest przerażające i nie uważam, aby tak twierdząca osoba była miłośnikiem zwierząt.

QUOTE]
Nie widzę w tym nic przerażającego. Jak ja bym patrzyła na to na co mój pies ma ochotę to w misce stała by tylko kiełbasa i to by mu pasowało jeść cały czas a karmy zero. No sory jeśli tobie to odpowiada to twoja sprawa. Ale mi zależy na tym by pies jadł karmę. Jak zauważy, że nic nnego nie dostanie to pójdzie i zje karmę. Nie widzę w tym nic dziwnego
Nie masz pojęcia o tym czy jestem miłośniczką zwierząt czy nie więc nie pisz głupot :/
__________________
,,Stosunek do zwierząt jest najlepszą
miarą naszego człowieczeństwa''

Edytowane przez malinka18222
Czas edycji: 2009-07-02 o 14:19
malinka18222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 13:11   #232
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

ja dla kotow znalazłam nową mokrą karmę - Bozita.
duży kotek zjada co popadnie, byle więcej (odchudzam go ), natomiast mały to wybrzydzacz i tak naprawdę tylko miamor fine filets i gimpet shinycat go zadowalały, a to też nie do końca.
a tę Bozitę wcina aż miło

Bozita poza walorami smakowymi ma jedną rewejacyjną zaletę - kosztuje niecałe 5zł za 360gram ;P
dla porównania za gimpet shinycat płacę 7,33 za 2x85gram

z suchych właśnie kupiłam taste of the wild i zobaczymy jak sie sprawa rozwinie.
do tej pory kotki olały ciepłym sikiem 1st choice (żałuję) i orijena (jeszcze bardziej żałuję), zaakceptowały sanabelle.
do tej pory nic nie przebiło royal canin british shorthair - miłość!
oczywiście to karma "specjalnie" dla brytyjczyków (czyli dedykowana mojemu małęmu kotkowi
ale duży też ją uwielbia. a że ma najprawdopodobniej jakiegoś brytyjczyka wśrod przodków to mu daję


ja też moje koty głodzę

mały dostaje dziennie w sumie około 80-100 gram mokrej karmy (chudzinek jest i go tuczę), a duży dziennie w sumie 40gram (odchudzam). suche mają w misce non stop, aczkolwiek staram się by nie zjadały razem dziennie więcej, niż 1 pełną miseczkę (w sumie to nie zjadają, no chyba że to royal british )

i duży kotek jest grubasem!!!
jak go wzięliśmy był wychudzonym kocurkiem ze sterczącymi żebrami o wadze bagatela 5kg400gr.
chciałam go odkarmić no i przegięłam teraz mam w domu prawie 8kg kocura i nie chce schudnąć a tak 6,5kg to byłaby dla niego najodpowiedniejsza waga.

Edytowane przez silesianna
Czas edycji: 2009-07-04 o 13:13 Powód: literówki
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 13:17   #233
LILIth23
Przyczajenie
 
Avatar LILIth23
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 22
GG do LILIth23
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Ja karmię swojego pieska tylko suchą karmą pedigree bo odkąd wszyscy się pytają czy nie jest w ciąży stwierdziłam, że dieta się jej przyda. A wcześniej jadla co popadnie, a najciekawsze jest to że jadła surowe ziemniaki ...poważnie podkradała mi z takiego koszyczkam w kturym je trzymam i szamala. Dziwne to moje stwożenie tym bardziej, że nic jej po tym nie jest
Mam jeszcze chomisia już jest bardzo stary...i wybredny...przeżycił się na popkorn....wszystko u mnie dziwne...
LILIth23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 14:11   #234
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Cytat:
Napisane przez silesianna Pokaż wiadomość
z suchych właśnie kupiłam taste of the wild i zobaczymy jak sie sprawa rozwinie.
nie powinnas tego zakupu pożałować

okazuje się, że wiele kotów z alergią/nietolerancją pokramową po podaniu im tej karmy wszystko wraca do normy

i pomyśleć, że pisząc o tej karmie razem z kilkoma innymi osobami na forach doprowadziłam do braku w sklepach ;-) karma staje się coraz bardziej popularna w śwecie hodowców

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2009-07-04 o 14:13
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 14:53   #235
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
nie powinnas tego zakupu pożałować

okazuje się, że wiele kotów z alergią/nietolerancją pokramową po podaniu im tej karmy wszystko wraca do normy

i pomyśleć, że pisząc o tej karmie razem z kilkoma innymi osobami na forach doprowadziłam do braku w sklepach ;-) karma staje się coraz bardziej popularna w śwecie hodowców
mówisz o sklepach internetowych, prawda? bo większosć wymienianych przez was karm jest chyba ciężko dostępna w 'realu' (tak jak np bozita której bezskutecznie szukają po hurtowniach w sklepie u mego weta...). no cóż, chyba będę musiała zastanowić się nad kupowaniem jedzenia przez internet, bo to nawet chyba taniej wychodzi
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 15:15   #236
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
mówisz o sklepach internetowych, prawda? bo większosć wymienianych przez was karm jest chyba ciężko dostępna w 'realu' (tak jak np bozita której bezskutecznie szukają po hurtowniach w sklepie u mego weta...). no cóż, chyba będę musiała zastanowić się nad kupowaniem jedzenia przez internet, bo to nawet chyba taniej wychodzi
tak dokładnie - internetowe sklepy (sprawdź od jakiej kwoty jest darmowa wysyłka)
TOTW jest dostepna w - krakvet, animalia, e-karma

tzn. teraz przyszedł transport do Polski i juz jest bo był jej deficyt

u veta to raczej RC i HILLS
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 15:35   #237
Mneme
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 619
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Witam Wszystkich

Od pół roku mam kotka rasy Cornish Rex. Początkowo karmiłam go tak jak karmiony był wcześniej w hodowli, a mianowicie Royal Canin suche plus saszetki i ew. puszki marek z wyższej półki (najpierw dla maluchów, później dla dorosłych kotków).
Później, jak już zaczęłam dobrze rozumieć kiedy kot czuje się dobrze, kiedy np. boli go brzuch... itp. postanowiłam poszukać alternatywnej karmy... jednak po wszystkich "sklepówkach" miał rozdęty brzuszek (początkowo myślałam, jako laik, że jest po prostu grubiutki), rozsiewał wszędzie mocno smrodliwe gazy... i nie chodzi tu o to, że mi to przeszkadzało, bo nie jestem aż tak wrażliwa, żeby przeszkadzał mi smród kupy czy kociego bąka... ja po prostu widziałam, że jego boli brzuch. Masowałam go delikatnie i wtedy te gazy "schodziły".
Myślałam również, że jasna, ciapkowata i mocno smierdząca kupka w kuwecie jest normą i że tak powinno być. O tym, że normalne odchody wyglądają inaczej przekonałam się dopiero po zmianie diety.
Wypróbowałam chyba wszystkie karmy dostępne w zoologach. Po karmie firmy Acana było odrobinę lepiej, jednak nadal nie tak jak powinno być.
Zmiany zaczęłam od samodzielnego gotowania. Przez jakiś czas podawałam kociastemu suche jedzenie dobrej marki plus to, co sama ugotowałam... a mianowicie najczęściej: mięcho (drób lub wołowina) plus warzywa plus np. ryż. Smakowało mu bardzo... ale występowały ciągle rewelacje żołądkowe i wymioty czasami (delikatne to moje małe).
Wiedziałam, że to wina suchego jedzonka, ale bałam się je wyeliminować gdyż zdawałam sobie sprawę z tego, że nie będę umiała sama zbilansować mu posiłków.
Po wielu tygodniach lektury stron internetowych, for, książek...postanowiłam wprowadzić BARF. Wymaga to odrobiny zastanowienia, gdyż wszystko trzeba wprowadzać samemu (nie podaję nic sklepowego).

BARF-ujemy z kotem już od jakichś 2 miesięcy. Mój przyjaciel wreszcie ma smukłą, ładną figurę i lśniącą sierść... ale nie to jest tutaj najważniejsze (mimo, że po wyglądzie często oceniamy stan zdrowia). Zniknęły biegunki, gazy i osowiałość po posiłku (która trwała aż do wydalenia tego co zjadł). Kupki są małe (kot wydala mniej niż zjadł), bardziej zwięzłe i niemal bez zapachu (wiadomo, każda kupa śmierdzi, ale w porównaniu z tym co było wcześniej, to naprawdę nic). Kotek więcej się bawi, biega i szaleje.

Znam masę BARF-ujących osób i z tego co wiem to nikt do tej pory nie żałował. Czasem sztuką jest przekonać zwierzę do zmian... ale jak już to się uda... same plusy.

Pozdrawiam
Mneme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 15:42   #238
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Cytat:
Napisane przez Mneme Pokaż wiadomość
Witam Wszystkich

Czasem sztuką jest przekonać zwierzę do zmian... ale jak już to się uda... same plusy.

Pozdrawiam
z małym/młodym kotem jest łatwiej spróbuj tkiego kilku letniego nakłonic

sa koty, które mimo Twoich starń nie ruszą mokrej karmy czy mięcha
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 15:55   #239
Mneme
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 619
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Zdaję sobie sprawę z tego, że u mnie poszło wyjątkowo łatwo (kotek miał 1.5 roku jak zaczęłam go przestawiać). Wiem, że u innych bywało różnie.
Mneme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 16:36   #240
Franti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Z małej miejscowości
Wiadomości: 28
Dot.: Czym karmicie swoje zwierzaki? :D

Ja mojego pieska ,karmię Puriną Pro Plan zmieszaną z Royalem Caninem.Tak mu smakuje najbardziej,inaczej nie tknie ani jednej ani drugiej karmy.Raz w tygodniu dostaje biały serek z żółtkiem(mamy swoją krowę i serek jest zupełnie bez konserwantów).2-3razy w tygodniu dostaje gotowanego kurczaka z ryżem i marchewką.
Jako przysmak dostaje surową marchewkę.

Jak sądzicie czy dieta mojego pieska jest odpowiednia,zaznaczam że prowadzimy gospodarstwo i oprócz suchej karmy wszystko jest naturalne.
Franti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:49.