Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014 - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-11-13, 20:08   #211
robaczek-85
Rozeznanie
 
Avatar robaczek-85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 525
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
hej dziewczyny My na razie nikomu nie mówiliśmy, po następnym USG powiemy, chociaż zaczynam wątpić czy uda mi się utrzymać ciążę, bo plamię cały czas od wczoraj. Raz bardziej, raz lżej, ale ciągle. lekarz kazał się nie stresować dopóki nie zobaczę żywej krwi, ale sam powiedział, że niezbyt dobrze to wszystko wygląda. Niby dodał, że ciąża bardzo wczesna, że zarodek powinien się pojawić do następnego USG, bo ciałko żółte jest, ale ja mam przeczucie, że tak nie będzie.

głupio mi, że ja tu tak przychodzę i tylko wam smęcę, ale coraz gorzej zaczynam znosić tę sytuację

Eydrith, szef nie może cię zwolnić do roku po urodzeniu dziecka. może dać Ci jakiś g*wniany etat za przeproszeniem (nawet 1/20 jak mu się zachce), ale zwolnić nie może. Więc gdyby tylko próbował to wiedz, że jest na to przepis, który zabrania tego
Doczytałam, że pisałaś o powrocie z macierzyńskiego. hm, no tutaj to sprawa już nie wygląda tak kolorowo, ale nie denerwuj się na zapas nie ma co

Kompletnie bym zapomniała, a miałam Was zapytać Co sądzicie o założeniu klubu? wiadomo, w takim kameralnym, zaufanym gronie więcej można napisać, można wymieniać się zdjęciami brzuszków i USG a tutaj to każdy może wejść, przeczytać i tak mało intymnie się wydaje.
Jeśli jesteście za to mogę utworzyć klub
Leż, leż, leż!!! to bardzo ważne i dużo pomaga

Cytat:
Napisane przez cinnilla88 Pokaż wiadomość
Zaświadczenie od ginekologa wzięte. Usg zrobione. Zarodek ma 2.2 milimetra, jest dobrze zagniezdzony. Wedlug usg to 5, 5 tygodnia. Termin porodu na dzień dzisiejszy 11 lipiec. Nie widziałam tylko bicia serduszka doktor powiedziała, ze być może nie widać, bo to jeszcze malenstwo. Jutro na pierwsze badania ciążowe. Zrobię jeszcze bete i zobaczę czy urosla od zeszłego razu. W poniedziałek znowu do mojej gin z wynikami i podejrzymy co tam się dzieje bo być może będzie juz widać bicie serca.

Sent from my GT-I9305 using Wizaz Forum mobile app
Pięknie, gratuluję i oby tak dalej

Jeżeli u mnie chodzi o powiadomienie bliskich to wie mąż (oczywiste) i moja mama. Czekamy na sobotnią wizytę to powiemy rodzicom. Reszta poczeka, już raz się pospieszyliśmy i było mi ciężko gdy poroniłam .
Jeżeli chodzi o pracę to teraz pracuje na umowę zlecenie w przedszkolu do końca roku, nie mam wielkich szans na przedłużenie więc nie martwię się jak będzie
__________________
Wojtulek 29.01.2009

1.11.2012

Kingusia 18.06.2014
Moje rękodzieło

Kuchennie
robaczek-85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 20:18   #212
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Obawiam się, że w gąszczu postów może umknąć informacja o pojawieniu się klubu, dlatego właśnie umieściłam informację w pierwszej wiadomości

Przepraszam za tę czerwień bijącą po oczach, ale jakoś trzeba zwrócić na siebie uwagę

Edytowane przez mamaya
Czas edycji: 2013-11-14 o 11:24
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 20:33   #213
frotka_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 12
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Ja poprosze o bilet do klubu czytam Was ale tak mnie mdlosci mecza ze pooprostu sil brak na pisanie no jakas masakra poprostu. Co do mowienia szefowi to ja powiedzialam 2 tyg temu dlatego nie ze jakos musialam miec wytlumaczenie czemu nie moge pracowac na nocki czy czemu nie moge dzwigac ciezszych rzeczy podszedl do tematu na luzie poszedl mi na reke wiec teraz spoko. Nie spodziewalam sie ze tak bedzie bo w irlandii ciaza ma znaczenie dopiero po 12 tygodniu do tego czasu jej nie ratuja jakby sie cos dzialo.

Edytowane przez frotka_82
Czas edycji: 2013-11-13 o 20:36
frotka_82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 20:50   #214
sylwianna1985
Zakorzenienie
 
Avatar sylwianna1985
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 666
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
hej, mam pytanie do tych dziewczyn które pracują - idziecie na zwolnienie?? i jak to jest z pracą przy komputerze 8h dziennie w czasie ciaży?? pytam bo są podzielone zdania. Ja mam taką pracę że ciągle siedze przed komputerem, jak nie rozksięgowuję przelewow, to wysyłam, jak nie wprowadzam faktur to robie korekty. Rzadko sie zdarza żebym robiła coś co nie wymaga komputera. Szkodzi dziecku czy nie?? bo nie chce isc na zwolnienie z takiego powodu jeśli to nie jest groźne
ja jestem pielęgniarką więc idę na l4.w poprzedniej ciąży lekarz mi nie chciał dać bo ciąża to nie choroba..dopiero kolejny mi wypisywał...także teraz się martwię znowu czy dostanę a chciałabym iść po nowym roku.wziąć trochę urlopu żeby"wczasy pod gruszą"zgarnąć i na l4

Cytat:
Napisane przez Eydrith Pokaż wiadomość
ja chcę pracować najdłużej jak się da od nicnierobienia dostaję do głowy a mam podobną sytuację jak Ty, też dużo przy kompie i w necie czytałam że limit pracy przed komputerem dla kobiety w ciąży to 4 godziny dziennie, nie więcej. Prawda to?
z tym, że ja chyba w umowie mam wpisane pół na pół, muszę sprawdzić ...

Dziewczyny, a kiedy mówicie o ciąży w pracy?? i w ogóle mówiłyście już komuś? oprócz tatusiów, rzecz jasna bo ja to tylko Wam jak na razie
ja nie mówiłam poza tż i dwóm koleżankom. w pracy nie mówię, bo czasem ludzka uprzejmość przewyższa wszystko a nie chce żeby mnie cofnęli na ranki:/ no i do 3mca chyba mogą zolnić/dać wypowiedzenie?

Cytat:
Napisane przez natalia_w_pl Pokaż wiadomość
mamaya wspołczuje, ale trzymaj sie dzielnie dziewczyno! Warto nawet przeleż całe 9 miesięcy za takiego kochana szkraba Ja przez torbiela też mam dużo ograniczeń, ale czego się nie robi dla zdrowia maluszka Zresztą odpoczywaj ile się da bo od lipca wszystkie będziemy na wysokich obrotach
ja miałam leżec od 26go tygodnia. ale nie wytrzymywałam szczezrze powiedziawszy. nie wyobrażam sobie leżec całą ciążę.ale to zależy też od charakteru bo ja to jestem szybka jak woda w klozecie;P nie usiedzę na miejscu

Cytat:
Napisane przez cinnilla88 Pokaż wiadomość
Zaświadczenie od ginekologa wzięte. Usg zrobione. Zarodek ma 2.2 milimetra, jest dobrze zagniezdzony. Wedlug usg to 5, 5 tygodnia. Termin porodu na dzień dzisiejszy 11 lipiec. Nie widziałam tylko bicia serduszka doktor powiedziała, ze być może nie widać, bo to jeszcze malenstwo. Jutro na pierwsze badania ciążowe. Zrobię jeszcze bete i zobaczę czy urosla od zeszłego razu. W poniedziałek znowu do mojej gin z wynikami i podejrzymy co tam się dzieje bo być może będzie juz widać bicie serca.

Sent from my GT-I9305 using Wizaz Forum mobile app
gratulacje
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post47257715

"Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cie ,
zanim się urodziłaś - kochałam Cię ,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia...
- byłam gotowa za Ciebie umrzeć..."
sylwianna1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 21:32   #215
slonko352
Raczkowanie
 
Avatar slonko352
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 341
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. LIPIEC-SIERPIEŃ 201

Cytat:
Napisane przez agawa1977 Pokaż wiadomość
Słonko to dostałaś drugi etat jako kadrowa na tym forum
Twoje doswiadczenie pewnie będzie dla wielu z nas bezcenne.
Swoją drogą tak sie zastanawiam na tym 1/2 etatu po macierzyńskim. Czy pracodawca musi wyrazić zgodę na zmniejszenie etatu? I jeżeli to zrobi to przez rok nie może mnie zwolnić? Nie bardzo to rozumie więc jeżeli to dla ciebie nie kłopot to wytłumacz mi to proszę (aby nie zaśmiecać forum to może na pw, chyba że dziewczyny też chcą się zagłębić w ten temat
Pracodawca musi wyrazić zgodę na obniżenie etatu, tzn nie może się nie zgodzić. a nawet nie musi Ci żadnej odpowiedzi dawać, składasz wniosek i tyle. Wniosek trzeba złożyć 2 tygodnie wcześniej, czyli najlepiej 2 tyg przed końcem macierzyńskiego.
1/2 etatu to minimum, może być 3/4 czy 7/8 itp, nie może być np 1/4
No i oczywiście wynagrodzenie się wtedy też automatycznie zmienia

Cytat:
Napisane przez sylwianna1985 Pokaż wiadomość
no i do 3mca chyba mogą zolnić/dać wypowiedzenie?
Nieeeeee nie można zwolnić w ciąży. Nawet jak pracodawca nie wie o ciąży, ba nawet jak kobieta sama nie wie że jest w ciąży i dostanie wypowiedzenie, a okaże się, że w dniu wypowiedzenia już była w ciąży, to pracodawca musi ją przywrócić do pracy



Dziewczyny a o co chodzi z tym klubem?
__________________
czekamy na dzidziucha
Nela

Edytowane przez slonko352
Czas edycji: 2013-11-13 o 21:33
slonko352 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 23:22   #216
Barboletta
Rozeznanie
 
Avatar Barboletta
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 643
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014

Czesc czesc, w końcu sie przywitam, podobnie jak jedna z Was miałam strasznie długie cykle - OM 18.09 - a TP wyznaczony na 5.07 )) - a juz zaczęłam sie witać u czerwcowych ale jestem z Wami bardzo sie cieszę, zaraz zaczynam 7 tydzien - usg w porządku malenstwo maleńkie co było do przewidzenia serduszko bije, wizyta za 2 tyg.

Udało sie w 7. Cyklu starań, mam 1,5 rocznego synka, karmie tak tak, karmie jeszcze go dwa razy na dobę raz w dzien, choc coraz częściej nie, i raz w nocy bardzo sie cieszę ze Wy juz tu słodko o zakupach - jedna z przyjemniejszych rzeczy z tym związana )) mam duzo po synku, odkładałam co ładniejsze i juz opowiadam mi o dzidzi w brzuszku a on sie słodko wtedy do brzuszka przytula )

A z objawoów - zero mdłości ale za to koszmarne bóle głowy i coz, spalabym 20h na dobę
__________________
Porcelana, Antyki, Yankee Candles, Azjatyckie kosmetyki

Blog o moich małych miłościach
Barboletta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 07:23   #217
slonko352
Raczkowanie
 
Avatar slonko352
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 341
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014

dziewczyny nie wiem, czy zauważyłyście, ale udało mi się wybłagać nasz kochaną moderator o wątek tylko lipcowy
nie ukrywam, że użyłam chwytu "kobietom w ciąży się nie odmawia"

jeszcze raz dziękujemy Seona
__________________
czekamy na dzidziucha
Nela
slonko352 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-14, 07:28   #218
Eydrith
Zadomowienie
 
Avatar Eydrith
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 667
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez slonko352 Pokaż wiadomość
Pracodawca musi wyrazić zgodę na obniżenie etatu, tzn nie może się nie zgodzić. a nawet nie musi Ci żadnej odpowiedzi dawać, składasz wniosek i tyle. Wniosek trzeba złożyć 2 tygodnie wcześniej, czyli najlepiej 2 tyg przed końcem macierzyńskiego.
1/2 etatu to minimum, może być 3/4 czy 7/8 itp, nie może być np 1/4
No i oczywiście wynagrodzenie się wtedy też automatycznie zmienia

Dziewczyny a o co chodzi z tym klubem?

ja chętnie wysłucham wszystkich porad prawnych wczoraj się zastanawiałam o co chodzi z tym obniżeniem etatu. A pracodawca obniża tyle ile ja chcę? w sensie - jeśli zloże o 7/8 to on mi może dać pół etatu czy nie?

a klub - to takie jakby wewnętrzne forum, tylko dla zaproszonych, nikt z zewnątrz nie może przeczytać postów w klubie ani np. zdjęć. Tak ja to rozumiem, poprawcie mnie jeśli się mylę
Cytat:
Napisane przez slonko352 Pokaż wiadomość
dziewczyny nie wiem, czy zauważyłyście, ale udało mi się wybłagać nasz kochaną moderator o wątek tylko lipcowy
nie ukrywam, że użyłam chwytu "kobietom w ciąży się nie odmawia"
dobry argument

witam nowe Mamusie i dzień dobry wszystkim
Eydrith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 07:36   #219
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014

hej dziewczyny, z klubem to ja bym się jeszcze wstrzymała, na razie w ogóle się nie znamy i jak wszystkie dostaną zaproszenie to klub będzie taki jak forum. Poczekalabym jeszcze pare tygodni, zobaczya kto się udziela regularnie itd. to tylko pomysł, róbcie jak chcecie
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 07:39   #220
sylwianna1985
Zakorzenienie
 
Avatar sylwianna1985
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 666
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, z klubem to ja bym się jeszcze wstrzymała, na razie w ogóle się nie znamy i jak wszystkie dostaną zaproszenie to klub będzie taki jak forum. Poczekalabym jeszcze pare tygodni, zobaczya kto się udziela regularnie itd. to tylko pomysł, róbcie jak chcecie
zgadzam się, na jedno wychodzi.

ja nie wiem jak przetrzymam tę ciążę, jestem taka zmęczona że szok, najchętniej bym cały dzień leżała i nic nie robiła. :/
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post47257715

"Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cie ,
zanim się urodziłaś - kochałam Cię ,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia...
- byłam gotowa za Ciebie umrzeć..."
sylwianna1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 07:51   #221
slonko352
Raczkowanie
 
Avatar slonko352
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 341
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez Eydrith Pokaż wiadomość

ja chętnie wysłucham wszystkich porad prawnych wczoraj się zastanawiałam o co chodzi z tym obniżeniem etatu. A pracodawca obniża tyle ile ja chcę? w sensie - jeśli zloże o 7/8 to on mi może dać pół etatu czy nie?
nie, jak składasz wniosek o 7/8, to zmienia Ci się na 7/8, to Ty o tym decydujesz.
to obniżenie etatu przysługuje osobom, które mają prawo do urlopu wychowawczego, czyli pracują co najmniej 6 mcy i mają dziecko do lat 5 (czyli zakładam, że bezpośrednio po macierzyńskim większość osób to przysługuje)
a co ciekawsze tatuś też może z tego skorzystać
__________________
czekamy na dzidziucha
Nela
slonko352 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-14, 07:55   #222
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014

a ja nnie mam żadnych objawów i zaczyna mnie to martwić nie licząc braku @, wrażliwych piersi i kłucia w brzuchu... no ale może to dlatego że to dopiero 4tyd 5d
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 08:04   #223
Eydrith
Zadomowienie
 
Avatar Eydrith
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 667
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez slonko352 Pokaż wiadomość
nie, jak składasz wniosek o 7/8, to zmienia Ci się na 7/8, to Ty o tym decydujesz.
to obniżenie etatu przysługuje osobom, które mają prawo do urlopu wychowawczego, czyli pracują co najmniej 6 mcy i mają dziecko do lat 5 (czyli zakładam, że bezpośrednio po macierzyńskim większość osób to przysługuje)
a co ciekawsze tatuś też może z tego skorzystać
super! podoba mi się ten przepis a ma znaczenie czy wezmę 6 mies macierzyńskiego czy 12?
i jeszcze się zastanawiałam - taki wniosek pewnie musi trafić do szefa zanim on mi np. da wypowiedzenie? jak dostanę wypowiedzenie, i zaraz złożę wniosek o zmniejszenie etatu, to po ptakach pewnie?
Eydrith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 08:48   #224
slonko352
Raczkowanie
 
Avatar slonko352
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 341
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez Eydrith Pokaż wiadomość
super! podoba mi się ten przepis a ma znaczenie czy wezmę 6 mies macierzyńskiego czy 12?
i jeszcze się zastanawiałam - taki wniosek pewnie musi trafić do szefa zanim on mi np. da wypowiedzenie? jak dostanę wypowiedzenie, i zaraz złożę wniosek o zmniejszenie etatu, to po ptakach pewnie?
nieważne ile bierzesz macierzyńskiego.
jak dostaniesz wypowiedzenie to już za późno, ale wniosek musisz złożyć 2 tygodnie wcześniej, więc najlepiej pod koniec macierzyńskiego i wtedy pracodawca nie zdąży Ci złożyć wypowiedzenia, bo już od momentu złożenia wniosku masz tą ochronę


dziewczyny a ja to się już tak martwię, że szok. jutro mam lekarza, więc trzymajcie kciuki..
martwi mnie jedna rzecz, bo mam taki dziwny objaw, głównie wieczorem i w nocy mam normalnie dreszcze. śpię jak Eskimos w piżamie, grubym szlafroku a mnie trzęsie. dziwne to jest, nikt z moich znajomych nie słyszał o takich objawach w ciąży no i oczywiście martwię się, że to oznacza coś złego.
a dzisiaj śniło mi się, że poroniłam. masakra... tak się ucieszyłam jak się obudziłam.
__________________
czekamy na dzidziucha
Nela

Edytowane przez slonko352
Czas edycji: 2013-11-14 o 08:53
slonko352 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 09:00   #225
Karolina1639
Raczkowanie
 
Avatar Karolina1639
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 123
GG do Karolina1639
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014

Dziewczyny a ja sie tak zastanawiam cz smarujecie już brzuszki czymś żeby później nie mieć rozstępów czy uważacie ze jak mają byc to będą ? ja w pierwszej ciąży smarowałam brzuch oliwka dla dzieci i zrobily mi sie tylko po bokach malutkie rozstepy ktore teraz sa prawie niewidoczne i mam zamiar kupić znów sobie oliwkę bądź jakiś krem do smarowania może wy coś polecicie? ...
Już jutro mam wizytę u lekarza ciekawe czy będzie już zarodek widać bardzo bym chciała ...

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:56 ----------

Cytat:
Napisane przez slonko352 Pokaż wiadomość
dziewczyny a ja to się już tak martwię, że szok. jutro mam lekarza, więc trzymajcie kciuki..
martwi mnie jedna rzecz, bo mam taki dziwny objaw, głównie wieczorem i w nocy mam normalnie dreszcze. śpię jak Eskimos w piżamie, grubym szlafroku a mnie trzęsie. dziwne to jest, nikt z moich znajomych nie słyszał o takich objawach w ciąży no i oczywiście martwię się, że to oznacza coś złego.
a dzisiaj śniło mi się, że poroniłam. masakra... tak się ucieszyłam jak się obudziłam.
Jestem w tej samej sytuacji czym bliżej lekarza tym więcej obaw... ale może nie potrzebnie sie nakręcamy ? Ja mialam ostatnio cos takiego ze w nocy budziałam sie z bluzka od piżamy mokrą ;/ nie wiem czemu sie tak pociłam na dekoldzie i brzuchu ale naszczescie to juz mineło ... a może masz stan podgorączkowy albo jakies przeziebienie Cie bierze ? Ja niestety kaszle ;/ mam nadzieje ze mi szybko przejdzie ;/
Karolina1639 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 09:39   #226
Eydrith
Zadomowienie
 
Avatar Eydrith
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 667
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez slonko352 Pokaż wiadomość
nieważne ile bierzesz macierzyńskiego.
jak dostaniesz wypowiedzenie to już za późno, ale wniosek musisz złożyć 2 tygodnie wcześniej, więc najlepiej pod koniec macierzyńskiego i wtedy pracodawca nie zdąży Ci złożyć wypowiedzenia, bo już od momentu złożenia wniosku masz tą ochronę
rozumiem, pięknie dziękuję za wyjaśnienie
Cytat:
Napisane przez slonko352 Pokaż wiadomość
dziewczyny a ja to się już tak martwię, że szok. jutro mam lekarza, więc trzymajcie kciuki..
martwi mnie jedna rzecz, bo mam taki dziwny objaw, głównie wieczorem i w nocy mam normalnie dreszcze. śpię jak Eskimos w piżamie, grubym szlafroku a mnie trzęsie. dziwne to jest, nikt z moich znajomych nie słyszał o takich objawach w ciąży no i oczywiście martwię się, że to oznacza coś złego.
a dzisiaj śniło mi się, że poroniłam. masakra... tak się ucieszyłam jak się obudziłam.
może organizm oslabiony i dlatego tak marzniesz? w końcu niezla rewolucja się teraz u nas wszystkich dzieje. Nie martw się, to na pewno nic zlego. Mocno trzymam kciuki za wizytę i daj znać jak po wizycie!
Cytat:
Napisane przez Karolina1639 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja sie tak zastanawiam cz smarujecie już brzuszki czymś żeby później nie mieć rozstępów czy uważacie ze jak mają byc to będą ? ja w pierwszej ciąży smarowałam brzuch oliwka dla dzieci i zrobily mi sie tylko po bokach malutkie rozstepy ktore teraz sa prawie niewidoczne i mam zamiar kupić znów sobie oliwkę bądź jakiś krem do smarowania może wy coś polecicie? ...
Już jutro mam wizytę u lekarza ciekawe czy będzie już zarodek widać bardzo bym chciała ...
ja jeszcze nie smaruję. Ale chyba niedługo zacznę, chociaż już mam rozstępy tu i ówdie, więc chyba i tak mnie nie ominą
nie wiem właśnie czym - czytałam że oliwka babydream jest dobra, i niedroga zdaje się.

Karolina, trzymam kciuki za wizytę

Boże, a ja mam dopiero za 2 tygodnie wizytę ... zgłupieję do tego czasu
Eydrith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 10:09   #227
rybka13
Zakorzenienie
 
Avatar rybka13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 353
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, z klubem to ja bym się jeszcze wstrzymała, na razie w ogóle się nie znamy i jak wszystkie dostaną zaproszenie to klub będzie taki jak forum. Poczekalabym jeszcze pare tygodni, zobaczya kto się udziela regularnie itd. to tylko pomysł, róbcie jak chcecie
Popieram
No i raczej zmienilabym to, ze kto chce byc przyjety to wysyla pv, wolalabym na odwrot. Autorka, ew. wiekszosc decyduje o przyjeciu danej osoby, np na podstawie aktywnosci na forum. Bo kazdy moze chciec tam byc i takie drugie forum sie wlasnie zrobi.
rybka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 10:13   #228
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez Karolina1639 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja sie tak zastanawiam cz smarujecie już brzuszki czymś żeby później nie mieć rozstępów czy uważacie ze jak mają byc to będą ? ja w pierwszej ciąży smarowałam brzuch oliwka dla dzieci i zrobily mi sie tylko po bokach malutkie rozstepy ktore teraz sa prawie niewidoczne i mam zamiar kupić znów sobie oliwkę bądź jakiś krem do smarowania może wy coś polecicie? ...
Już jutro mam wizytę u lekarza ciekawe czy będzie już zarodek widać bardzo bym chciała ...

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:56 ----------



Jestem w tej samej sytuacji czym bliżej lekarza tym więcej obaw... ale może nie potrzebnie sie nakręcamy ? Ja mialam ostatnio cos takiego ze w nocy budziałam sie z bluzka od piżamy mokrą ;/ nie wiem czemu sie tak pociłam na dekoldzie i brzuchu ale naszczescie to juz mineło ... a może masz stan podgorączkowy albo jakies przeziebienie Cie bierze ? Ja niestety kaszle ;/ mam nadzieje ze mi szybko przejdzie ;/
ja właśnie sobie kupiłam, polecam Ci stronę http://www.srokao.pl/p/moje-analizy.html
dziewczyna analizuje słady kremów i balsamów różnego typu na podstawie składników z opakowań, w późniejszej fazie można zobaczyć co poleca np z chusteczek nawilżających dla dzieci itd.
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 10:16   #229
rybka13
Zakorzenienie
 
Avatar rybka13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 353
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014

Ja sie niczym nie smaruje, w pierwszej ciazy nie mialam ani jednego rozstepu, licze ze teraz tez sie nie pojawia...

Dziewczyny nie martwcie sie brakiem objawow, nie kazda je ma

malwiska zmeczenie i sennosc trwa przewaznie tylko w pierwszym trymestrze, potem bedziesz gory przenosic
rybka13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-14, 10:18   #230
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014

hej dzisiaj zrobiłam test... II grube krechy... trochę mi to komplikuje życie, bo mój mały ma niecałe pół roku, ale najwidoczniej tak miało być

ile jest mamuś? proponuje w 1 poście zrobić listę
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 10:19   #231
rybka13
Zakorzenienie
 
Avatar rybka13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 353
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014

Aaa i zapomnialam brawo dla slonka za wywalczenie watku miesiecznego
rybka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 10:21   #232
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
a ja nnie mam żadnych objawów i zaczyna mnie to martwić nie licząc braku @, wrażliwych piersi i kłucia w brzuchu... no ale może to dlatego że to dopiero 4tyd 5d
spokojnie! ja też w 1 ciąży długo nie miałam objawów ale jak zaczęło się rzyganie to na całego
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 10:22   #233
rybka13
Zakorzenienie
 
Avatar rybka13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 353
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
hej dzisiaj zrobiłam test... II grube krechy... trochę mi to komplikuje życie, bo mój mały ma niecałe pół roku, ale najwidoczniej tak miało być

ile jest mamuś? proponuje w 1 poście zrobić listę
Wow! Gratulacje. Lista bedzie.
Witam tez Barbolette
rybka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 10:22   #234
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez rybka13 Pokaż wiadomość
Ja sie niczym nie smaruje, w pierwszej ciazy nie mialam ani jednego rozstepu, licze ze teraz tez sie nie pojawia...

Dziewczyny nie martwcie sie brakiem objawow, nie kazda je ma

malwiska zmeczenie i sennosc trwa przewaznie tylko w pierwszym trymestrze, potem bedziesz gory przenosic
ale ja ani nie jestem senna ani zmęczona to chyba nie do mnie
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 10:40   #235
rybka13
Zakorzenienie
 
Avatar rybka13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 353
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
ale ja ani nie jestem senna ani zmęczona to chyba nie do mnie
Oj to tym lepiej sorki
To mialo byc do sylwianna
rybka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 11:24   #236
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014

hej dziewczyny W klubie wyraźnie napisałam, że nieobecność dłuższa niż dwa tygodnie skutkuje usunięciem (chyba, że jest wcześniej zapowiedziana albo zdarzy się coś nieprzewidzianego). ale może rzeczywiście to ja powinnam decydować kogo do klubu zaprosić a z kim się wstrzymać
dziękuję za sugestie!
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 11:29   #237
konefa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 50
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014

Czesc wszystkim, jak samopoczucie?
Doczytalam, ze slonko352 i karolina6139 maja jutro wizyty, trzymam kciuki za Was.
Slonko jeszcze pytanie z Twojego fachu A jak ciezarnej konczy sie umowa podczas ciazy, to po prostu sobie wygasa, czy pracodawca musi ja przedluzyc czy jak? Gdzies czytalam, ze do dnia porodu powinien, tak?
konefa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 11:34   #238
Karolina1639
Raczkowanie
 
Avatar Karolina1639
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 123
GG do Karolina1639
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez konefa Pokaż wiadomość
Czesc wszystkim, jak samopoczucie?
Doczytalam, ze slonko352 i karolina6139 maja jutro wizyty, trzymam kciuki za Was.
Slonko jeszcze pytanie z Twojego fachu A jak ciezarnej konczy sie umowa podczas ciazy, to po prostu sobie wygasa, czy pracodawca musi ja przedluzyc czy jak? Gdzies czytalam, ze do dnia porodu powinien, tak?

Dziękuję jutro napewno się odezwę pod wieczór bo wizyte mam dopiero popołudniu licze że bedzie wszystko dobrze
Karolina1639 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 11:35   #239
rybka13
Zakorzenienie
 
Avatar rybka13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 353
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
hej dziewczyny W klubie wyraźnie napisałam, że nieobecność dłuższa niż dwa tygodnie skutkuje usunięciem (chyba, że jest wcześniej zapowiedziana albo zdarzy się coś nieprzewidzianego). ale może rzeczywiście to ja powinnam decydować kogo do klubu zaprosić a z kim się wstrzymać
dziękuję za sugestie!
Mamaya nam chodzilo o to, przynajmniej mi, aby zapraszac do klubu na podstawie aktywnosci tutaj, bo tu sie poznajemy, wiemy jak czesto ktos sie udziela. A nie zeby tam sie czesto udzielac, bo chyba nie chcemy tam sie przenosic? Ja raczej myslalam aby tam wrzucac zdjecia i ew.pisac o czyms o czym tu sie nie chce. Mam nadz.ze wiesz o co mi chodzi

A poza tym, na moim poprzednim watku w poczekalni mialysmy wspolnego maila i tam wrzucalysmy zdjecia, szczerze mowiac to ja nawet nie umiem dodawac w klubie... :/ na maila to chwilka i byly. Moze takie cos bysmy zrobily, super to sie sprawdzilo.

A jak sie czujesz mamaya? Kiedy masz wizyte?
rybka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 11:45   #240
Panna Migotka 86
Zadomowienie
 
Avatar Panna Migotka 86
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 495
Dot.: Wiele miesięcy jeszcze przed nami, latem dzieci przywitamy. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez konefa Pokaż wiadomość
A jak ciezarnej konczy sie umowa podczas ciazy, to po prostu sobie wygasa, czy pracodawca musi ja przedluzyc czy jak? Gdzies czytalam, ze do dnia porodu powinien, tak?
umowa jest automatycznie przedłużana do dnia porodu, a potem przysługuje Ci normalny zasiłek macierzyński
Panna Migotka 86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-23 21:12:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:48.