Nowy rok - lecimy z językami - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-09-28, 18:25   #211
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Czy ja wiem czy tak łatwo zorganizować to sobie samemu? Jednak to spory wysiłek logistyczny jest. I nie każdy umie sobie kurs zaprojektować czy wybrać dobrze np. partnerów do nauki.
Jak bym miała dużo wolnej kasy i czas to np. do Weroniki z Oneworlditaliano na kurs pobytowy bym chętnie pojechała. Albo do Alberta z Italianoautomatico na przykład. Albo na kurs Instituto Cervantes gdzieś w Hiszpanii. Ja bym tam nie fetyszyzowała native speakerów, którzy nie są nauczycielami języka bo czasem gorzej kaleczą niż osoby, które uczą się danego języka jako języka obcego, nie mają pojęcia o metodyce, często nie potrafią wytłumaczyć dlaczego coś funkcjonuje tak, jak funkcjonuje itd. Poza tym co innego mieć rozplanowany kurs i każdego dnia określoną ilość zaplanowanych z góry zajęć, a co innego chaos i bycie na łasce spontanicznie organizowanych spotkań z native speakerem, który może np. spotkanie odwołać bo z uczenia nas języka się nie utrzymuje.
Zakładam, że na taki kurs nie jedzie osoba zaczynająca od zera bo by się na nim uczyła odmieniać czasowniki. Jeśli ktoś ma mocne podstawy gramatyki, zasób słownictwa i chcę się podszlifować w płynności czy obyciu z językiem to moim zdaniem można sobie to samemu zorganizować. Bez słownictwa i podstaw gramatyki bym się nie pchała bo wg mnie to strata kasy, nikt do głowy nie włoży w ciągu miesiąca słownictwa.
Swego czasu patrzyłam na kursy angielskiego w USA i niemieckiego w Austrii i Niemczech i wg mnie koszty są niewspółmierne do ofert Może i nie jest to najłatwiejsze, ale nie wiesz czy pieniądze wydane na taki kurs nie bedą wyrzucone w błoto. Tam też będą ludzie na różnym poziomie, a poziom nauczania pewnie będzie jakoś uśredniony.
[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;7754595 6]Dziewczyny, przeciez to reklamy... juz zglosilam[/QUOTE]
Wiem, też zgłaszałam


Ja miałam zaczynać kurs niemieckiego od października ale jak zobaczyłam swój grafik w pracy na najbliższe 2 miesiące to bym opuściła ponad połowę zajęć i stwierdziłam, że szkoda kasy.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 18:43   #212
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Ja miałam zaczynać kurs niemieckiego od października ale jak zobaczyłam swój grafik w pracy na najbliższe 2 miesiące to bym opuściła ponad połowę zajęć i stwierdziłam, że szkoda kasy.
To może kurs online?
Darmowe też da się znaleźć. Albo ten z etutor albo z oferty typu Supermemo można by wykorzystać. Bo chyba szkoda robić przerwę w nauce tylko z braku czasu na zajęcia grupowe, stacjonarne.

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;7744632 6]Ja wlasnie od czwartku zaczynam pelna para, bede miala wiecej czasu i juz zadnych przerw w srode robie plan.[/QUOTE]
Środa już minęła. I co? Zrobiłaś już plan nauki?
Ja tak tylko w ramach wsparcia/mobilizacji do działania.
Mam nadzieję, że mnie inni w naszym wątku też będą podobnie mobilizować jak sytuacja będzie tego wymagać.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 18:45   #213
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Miss, no zrobilam, tylko ze w innym watku, odpisywalas mi zreszta jednak zamiast norweskiego zaczne rosyjski. Dzisiaj juz sobie przypomnialam cyrylice, poza tym znalazlam w moich zbiorach dwa samouczki.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 19:25   #214
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;7754695 1]Miss, no zrobilam, tylko ze w innym watku, odpisywalas mi zreszta jednak zamiast norweskiego zaczne rosyjski. Dzisiaj juz sobie przypomnialam cyrylice, poza tym znalazlam w moich zbiorach dwa samouczki.[/QUOTE]
A rozumiem. Myślałam, że bardziej szczegółowy plan nauki chcesz sobie rozpisać.
Ja postanowiłam, że skoro wciągnął mnie teraz John Le Carre to będę sobie po włosku jego książki w najbliższym czasie czytać.
Mamuśka swoim genialnym telefonem wybiła mnie dziś trochę z rytmu, ale już się za siebie biorę i lecę się pouczyć. Dobrze mieć przydatną pasję, która relaksuje. W takich momentach gdy moja toksyczna matka podnosi mi ciśnienie naprawdę to doceniam.

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

orih, może Ci się teraz przyda:
https://www.youtube.com/watch?v=5mjP...LLZ1okwRRRN9GO
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 19:27   #215
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
A rozumiem. Myślałam, że bardziej szczegółowy plan nauki chcesz sobie rozpisać.
Ja postanowiłam, że skoro wciągnął mnie teraz John Le Carre to będę sobie po włosku jego książki w najbliższym czasie czytać.
Mamuśka swoim genialnym telefonem wybiła mnie dziś trochę z rytmu, ale już się za siebie biorę i lecę się pouczyć. Dobrze mieć przydatną pasję, która relaksuje. W takich momentach gdy moja toksyczna matka podnosi mi ciśnienie naprawdę to doceniam.
Szczegolowo raczej nie. Na pewno codziennie bede robic jedno zagadnienie z wloskiego i jedno z francuskiego, uzywajac kursow ktorych do tej pory uzywalam, m.in. one world italiano.

Robilam dzisiaj porzadek w kartonach z ksiazkami i znalazlam:
- 2 samouczki z rosyjskiego (supermemo i jeszcze jakis) + podrecznik ПОЕХАЛИ 1
- jakas niemiecka ksiazke do nauki koreanskiego (bedzie musiala poczekac)
- cwiczenia do DELE C1
- jakas ksiazke business english dla zaawansowanych
- wloski - gramatyka i slownictwo tematyczne Edgard + wloski nie gryzie
Oczywiscie wszystko nieuzywane.... Brakuje jeszcze czegos do japonskiego, ale wydrukowalam genki i chyba mi pasuje.

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

I TAK, dobrze miec pasje i moc sie wylaczyc; jak swiat denerwuje...
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 19:38   #216
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

O, Edgar. Fajnie. Tej do gramatyki używam i bardzo lubię. Jak oceniasz Włoski nie gryzie? Ja tam lubię sobie drukować partiami i od razu przerabiać materiał. Właśnie toner i papier do drukarki powinnam dokupić.
Jakieś nowe repetytoria 3 sobie właśnie znalazłam- po jednym do hiszpańskiego, włoskiego i francuskiego.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 19:53   #217
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
O, Edgar. Fajnie. Tej do gramatyki używam i bardzo lubię. Jak oceniasz Włoski nie gryzie? Ja tam lubię sobie drukować partiami i od razu przerabiać materiał. Właśnie toner i papier do drukarki powinnam dokupić.
Jakieś nowe repetytoria 3 sobie właśnie znalazłam- po jednym do hiszpańskiego, włoskiego i francuskiego.
Tylko ty pewnie masz taka duuuuuza geamatyke. Ja mam troche mniejsza, ale i tak wszystko co najwazniejsze jest.
Seria "nie gryzie" jest ok, ale moim zdaniem dosyc prosto zrobiona. Tzn. taki samouczek tez bym potrafila stworzyc.
Jesli te repetytoria to online to poprosilabym, podzielisz sie?
I dzieki za linka odnosnie rosyjskiego. Na pewno sie przyda. Dzisiaj doprowadzalam mieszkanie do porzadku, bo przez ostatnie 2 miesiace nic tylko sie uczylam (niestety, nie jezykow) i pisalam prace, wiec mieszkanie wyglada jak przed porzadkami wiosennymi. Ale kupilam mop parowy, az chce sie myc podlogi - tylko wlewam wode do pojemniczka, wlaczam do pradu i jade. Wiem, ze ty masz koty, moze pomysl nad tym? Jakis czas temu pisalas, ze musisz codziennie podlogi myc. Taka goraca para jednak dezynfekuje troche podloge, a i nie uzywa sie chemii, ktora koty moglyby zlizac.
W kazdym razie jeszcze musze pozmywac i umyc kuchnie, dlatego pewnie jedyne co jeszcze dzisiaj zrobie to puszcze sobie jakis film rosyjski na kanale star media. Poza tym caly dzien sluchalam radia francuskiego
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-28, 20:04   #218
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

A ja chciałabym się przyłączyć, mam nadzieję, że w Waszym towarzystwie łatwiej będzie mi się zmobilizować
Przede wszystkim chciałabym porządnie zabrać się za angielski. W gimnazjum i liceum miałam po roku, czyli totalne podstawy, potem sama się uczyłam, ale dosyć chaotycznie, tego, co akurat było mi potrzebne. Efekt jest taki, że bez problemu przeczytam artykuł do pracy, o dziwo mogę spokojnie obejrzeć mniej zaawansowany film (najlepiej z angielskimi napisami, tylko ze słuchu ciężko mi zrozumieć), ale swobodnej rozmowy z nikim nie przeprowadzę. Brakuje mi słownictwa pozabranżowego i mam problemy z rozumieniem języka mówionego + sama mam blokadę przed mówieniem, ale staram się ją przezwyciężac i jest coraz lepiej. Tylko właśnie muszę sobie opracować plan i zaopatrzyć się w materiały. I tu mam dylemat, przez moją skokową naukę podstawa będzie dla mnie zdecydowanie za nudna, a jednocześnie mam wrażenie, że już na takim poziomie mogę mieć pewne braki.
Druga sprawa to niemiecki. Uczyłam się go ponad 10 lat i byłam wówczas naprawdę na niezłym poziomie, a teraz po 5 latach przerwy nie pamiętam prawie nic. Jestem na siebie wściekła, że tak zaniedbałam tą kwestię. I na dodatek nie mogę odnaleźć mojej gramatyki Bęzy świta mi, że komuś pożyczyłam w akademiku, ale po kilku latach, to nawet nie jestem w stanie sobie przypomnieć komu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 20:34   #219
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
To może kurs online?
Darmowe też da się znaleźć. Albo ten z etutor albo z oferty typu Supermemo można by wykorzystać. Bo chyba szkoda robić przerwę w nauce tylko z braku czasu na zajęcia grupowe, stacjonarne.
Myślę właśnie o etutorze bo wiem, że jak stracę kontakt z językiem to będę w miejscu w którym byłam rok temu. Jedyne czego się obawiam to braku kontaktu z językiem "mówionym" i interakcji. Najlepiej się uczę jak ktoś mi zadaje pytania i mnie poprawia jak mówię, a nie mogę się przekonać do rozmów przez skype'a.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-21, 21:29   #220
joanna_x
Przyczajenie
 
Avatar joanna_x
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 9
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Dołączam!

1. Imię / Nick (opcjonalnie)
Joanna
2. Jaki język/jakie języki wybrałaś do tego wyzwania. Na jakim poziomie go znasz?
Angielski B2, Francuski (kilka zwrotów i kilkanaście słów), Japoński (kana, kilka kanji, troche zwrotów i słów)
3. Jaki jest Twój cel na ten rok?
Angielski-powtórzenie i uporządkowanie słownictwa i gramatyki. Wiecej mówienia.
Francuski na koniec roku A2.
Japoński na koniec roku N5
4. Jakie są Twoje największe językowe problemy i słabości?
Angielski za mało używam języka w mowie.
5. Z jakich materiałów/sposobów nauki masz zamiar korzystać?
Angielski: Repetytorium leksykalno-tematyczne
Angielski Nie Gryzie dla zaawansowanych
English Grammar in use.
Konwersacje i wiecej konwersacji.
Francuski: Francuski Nie Gryzie a później Pas de problème
Japoński: Japoński Mów Pisz i Czytaj a później podręcznik Genki
Oprócz tego:radio, artykuły, memrise, quizlet, tv zagraniczne i mnóstwo dostępnych materiałów online.
joanna_x jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-21 22:29:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.