Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013 - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-15, 12:31   #211
Mokka_83
Wtajemniczenie
 
Avatar Mokka_83
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: duży pokój
Wiadomości: 2 154
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Strippi, ja poproszę o dopisanie mnie do listy Monika, lat 29, Wrocław Termin porodu, narazie z kalkulatora - 21 marca
__________________
Leonek

Edytowane przez Mokka_83
Czas edycji: 2012-07-15 o 12:33
Mokka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 15:55   #212
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Cytat:
Napisane przez Agnjeska Pokaż wiadomość
Gratuluje wszystkim nowym (;
Ja jadę w czwartek do Polski i tam się do lekarza wybiorę bo tutaj pierwsze usg(na dodatek tylko dwa tu są -.-) jest robione około 12 tygodnia...
A drugie i ostatnie około 20 tygodnia...
Btw dziewczyny czy w ciąży można jeść sushi? Bo różne opinie słyszałam a sushi uwielbiam... Ja sama myślę że w sumie wegetariańskie lub z gotowanymi krewetkami lub paluszkami krabowymi nie powinno zaszkodzić ale pewności nie mam...
Klasycznego sushi-z surową rybą i innymi-nie można jeść w ciąży ani karmiąc ponieważ w surowym mięsie mogą się znależć niebezpieczne bakterie dla płodu.Pozostałe sushi czyli wegetariańskie i z gotowanymi rybami (itp) spokojnie można "pałaszować".Swoją drogą ja też uwielbiam ....
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 16:29   #213
joanna200
Rozeznanie
 
Avatar joanna200
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 951
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Cytat:
Napisane przez Pokrzywka19 Pokaż wiadomość


Jestem w 5 miesiącu ciąży w czwartek byłam u dentysty gdyż miałam wycinany kawałek dziąsła aby ósemka mogła swobodnie wyrosnąć bez bólu, miałam normalne znieczulenie a dzidzia fika sobie więc chyba wszystko ok.
tzn. miałaś normalne znieczulenie?
Twój gin się zgodził?
Bo podobno dla kobiet w ciąży jest jakieś słabsze dużo, czy coś w tym stylu..

Cytat:
Napisane przez Mokka_83 Pokaż wiadomość
Normalnie? Tzn? Bo dla mnie oba sa normalne Tylko tak sobie myślę, że jak bym chciała zabrać swojego Tż ze soba na badnie, to sympatyczniej by było gdyby usg było przez brzuch Żeby mógł się skupić na tym co pokazuje usg a nie co tam robi gin jego żonie A jak było u Was z tatusiami przy pierwszym/drugim usg? Brałyście ich ze sobą?
mój w pierwszej ciąży był na każdym usg, gin powinien cię nakryć od pasa w dół takim materiałem podczas usg dopochwowego.. chociaż pewnie nie wszyscy tak robią..

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
hej
A mogę i ja do was dołączyć Na razie tak nie oficjalnie natomiast w środę mam nadzieję już pełną parą

Najlepsze jest to że po raz drugi trafiam na wątek marcowo-kwietniowy

Strippi mam taką propozycje może do lusty dopisujmy jeszcze miasto albo województwo może trafi nas się kilka z tej samej okolicy
Co wy na to dziewczyny?
Gratulacje!
__________________


Edytowane przez joanna200
Czas edycji: 2012-07-15 o 16:31
joanna200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 18:04   #214
Agnjeska
Zadomowienie
 
Avatar Agnjeska
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 152
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
Klasycznego sushi-z surową rybą i innymi-nie można jeść w ciąży ani karmiąc ponieważ w surowym mięsie mogą się znależć niebezpieczne bakterie dla płodu.Pozostałe sushi czyli wegetariańskie i z gotowanymi rybami (itp) spokojnie można "pałaszować".Swoją drogą ja też uwielbiam ....
Oo nie jestem jedyną fanką japońskiej kuchni^^
Ale dobrze wiedzieć, będę wiedziała co mogę zamawiać. Swoją drogą ciekawe co robią japonki w ciąży
joanna200 ja słyszałam że znieczulenie nie szkodzi w czasie ciąży. Też muszę iść w sierpniu do dentysty ale na szczęście tylko na kontrolę (mam nadzieję że niczego nie znajdzie)
__________________
23.11.2010 K.
02.02.2012 prawo jazdy

http://lb1f.lilypie.com/g6flp1.png

12.02.2013 Jasmine
Agnjeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 18:30   #215
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Cytat:
Napisane przez Mokka_83 Pokaż wiadomość
A mam do Was wszystkich pytanie, bo wiem, że większość z Was ma swoją pierwszą wizytę w ciąży za sobą Jak wygląda wtedy usg? Czy już jest przez powłoki brzuszne, czy jeszcze wtedy gin sobie tam miącha?
przez pierwszy trymestr usg jest dopochwowe, a z tego co słyszałam od znajomych, później też się zdarza, że mimo usg przez brzuch jest potrzeba zrobić i dopochwowego bo czegoś tam nie widać dobrze. ja teraz jeszcze nie miałam, idę we wtorek na pierwszą wizytę, męża nie zabieram bo w pracy będzie, a ja chcę jak najszybciej mieć tą wizytę, zanim umrę z nerwów. na kolejnych będzie siedział pod gabinetem, przynajmniej teraz jestem takiego zdania.

Cytat:
Napisane przez Mokka_83 Pokaż wiadomość
Normalnie? Tzn? Bo dla mnie oba sa normalne Tylko tak sobie myślę, że jak bym chciała zabrać swojego Tż ze soba na badnie, to sympatyczniej by było gdyby usg było przez brzuch Żeby mógł się skupić na tym co pokazuje usg a nie co tam robi gin jego żonie A jak było u Was z tatusiami przy pierwszym/drugim usg? Brałyście ich ze sobą?
dla mnie też oba usg są normalne. ale na dopochwowe nie zamierzam brać męża ze sobą. moje dotychczasowe wizyty u gina (z różnych powodów) z mężem wyglądały tak, że on siedział pod gabinetem i czekał na mnie a mi to pasowało.

Cytat:
Napisane przez joanna200 Pokaż wiadomość
mój w pierwszej ciąży był na każdym usg, gin powinien cię nakryć od pasa w dół takim materiałem podczas usg dopochwowego.. chociaż pewnie nie wszyscy tak robią..
mnie nigdy nikt nie nakrywał niczym podczas takiego usg. ani w szpitalu, ani w prywatnym gabinecie. zresztą gabinety też wyglądają różnie, raz jest kotara, za którą odbywa się badanie ginekologiczne, raz jej nie ma wcale, raz przykryją czymś podczas usg, gdzie indziej nie, więc ja jestem za tym, żeby idąc pierwszy raz iść samej (choć są kobiety/pary, którym nic nie przeszkadza i najważniejsze jest, żeby być razem i ok).
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 19:28   #216
Mokka_83
Wtajemniczenie
 
Avatar Mokka_83
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: duży pokój
Wiadomości: 2 154
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
przez pierwszy trymestr usg jest dopochwowe, a z tego co słyszałam od znajomych, później też się zdarza, że mimo usg przez brzuch jest potrzeba zrobić i dopochwowego bo czegoś tam nie widać dobrze. ja teraz jeszcze nie miałam, idę we wtorek na pierwszą wizytę, męża nie zabieram bo w pracy będzie, a ja chcę jak najszybciej mieć tą wizytę, zanim umrę z nerwów. na kolejnych będzie siedział pod gabinetem, przynajmniej teraz jestem takiego zdania.



dla mnie też oba usg są normalne. ale na dopochwowe nie zamierzam brać męża ze sobą. moje dotychczasowe wizyty u gina (z różnych powodów) z mężem wyglądały tak, że on siedział pod gabinetem i czekał na mnie a mi to pasowało.



mnie nigdy nikt nie nakrywał niczym podczas takiego usg. ani w szpitalu, ani w prywatnym gabinecie. zresztą gabinety też wyglądają różnie, raz jest kotara, za którą odbywa się badanie ginekologiczne, raz jej nie ma wcale, raz przykryją czymś podczas usg, gdzie indziej nie, więc ja jestem za tym, żeby idąc pierwszy raz iść samej (choć są kobiety/pary, którym nic nie przeszkadza i najważniejsze jest, żeby być razem i ok).
no mój Tż jak chodził ze mną na ostatnie wizyty przezd zajściemw ciążę to czekał pod gabinetem. Ale to jest co innego, bo pierwszy raz zobaczę nasze dziecko I myślę, że mężowi (któremu i tak jest trudniej pojąć co się teraz dzieje, bo nie on ma je w brzuszku tylko ja) dobrze by zrobiło zobaczenie tego maleństwa i usłyszenie od lekarza, że ono tam naprawdę jest Wiem, że dla mnie ta pierwsza wizyta będzie bardzo ważna i zarazem stresująca, bo będę czekać z zapartym tchem na bicie serduszka... Chyba bym chciała, żeby tż też przy tym był Jeszcze mam prawie 2 tyg żeby się namyśleć
__________________
Leonek
Mokka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 20:20   #217
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Oj dziewczyny,dziewczyny.... .tak z przymróżeniem oka to jeśli myślicie o porodach rodzinnych to takie usg dopochwowe to pikuś przytym co póżniej może wasz TŻ zobaczyć....może to był by dobry wstęp...Ale jeśli ma to was bardzo krępować a jednak chciałybyście aby facet jednak zobaczył fasolkę(na monitorze bo przecież zdięcie dotaniecie) myślę,że warto omówić to z lekarzem i powiedzieć jak i co...napewno znajdzie się jakaś zasłonka...
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-15, 20:36   #218
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Cytat:
Napisane przez Agnjeska Pokaż wiadomość
Ale dobrze wiedzieć, będę wiedziała co mogę zamawiać. Swoją drogą ciekawe co robią japonki w ciąży
z tą rybą to nie do końca tak- gdyby te ryby były łowione w naszej strefie klimatycznej i wiesz,że są prosto z morza jeszcze "cieplutkie" to nie ma problemu
a u nas niestety ryby do nas przyjeżdzają, nie wiadomo w jakich warunkach więc z powodu różnych temperatur istnieje ryzyko zatrucia
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 20:50   #219
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
Oj dziewczyny,dziewczyny.... .tak z przymróżeniem oka to jeśli myślicie o porodach rodzinnych to takie usg dopochwowe to pikuś przytym co póżniej może wasz TŻ zobaczyć....może to był by dobry wstęp...Ale jeśli ma to was bardzo krępować a jednak chciałybyście aby facet jednak zobaczył fasolkę(na monitorze bo przecież zdięcie dotaniecie) myślę,że warto omówić to z lekarzem i powiedzieć jak i co...napewno znajdzie się jakaś zasłonka...
nie, no wiem, że przy porodzie zobaczyłby dużo więcej i że tak na prawdę nie ma się czego wstydzić bo mąż i tak mnie widział nie raz i nic nowego nie zobaczy, tyle, że samo badanie. po prostu do tej pory siedział pod gabinetem jak byłam u lekarza (jakiegokolwiek, bo często chodzi ze mną), a usg ciąży ani ja ani on nie mieliśmy okazji widzieć (w poprzedniej ciąży lekarz chciał poczekać z pierwszym usg aż będzie można więcej zobaczyć i nie doczekałam), ale jak mi mąż powie, że chce zobaczyć i chce wejść ze mną to nie zabronię mu, a jeśli będzie mu to obojętne to niech czeka pod gabinetem.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 22:25   #220
Bindi
Raczkowanie
 
Avatar Bindi
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 51
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość
hej witamy.
a kiedy mialas owulacje ze tak pozno termin ci wychodzi?
Z niektórych obliczeń wychodzi mi 28.03 a z innych 21.03 więc nie wiem, która metoda obliczeń jest bardziej wiarygodna A do zapłodnienia doszło 25.06 a pierwszy dzień cyklu to 14.06

joanna200, ja bym osobiście nie ryzykowała znieczulenia(szczególnie w początkach ciąży), więc jeśli to tylko możliwe to lepiej leczenie przełożyć, chyba że lekarz zaleci inaczej. Znam przypadek z mojej okolicy, kiedy kobieta zataiła bardzo wczesną ciążę przed wyrwaniem zęba i znieczulenie zaszkodziło dziecku

Ja jestem raczej zacofana i nie chciałabym USG dopochwowego przy mężu Dla mnie jest to i tak wyjątkowo kłopotliwe badanie nawet przy samej lekarce No ale każda z nas jest inna, ma różne potrzeby i trzeba iść za głosem serca i postępować w zgodzie ze sobą i własnymi emocjami
Bindi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 22:57   #221
Mokka_83
Wtajemniczenie
 
Avatar Mokka_83
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: duży pokój
Wiadomości: 2 154
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Cytat:
Napisane przez Bindi Pokaż wiadomość
Z niektórych obliczeń wychodzi mi 28.03 a z innych 21.03 więc nie wiem, która metoda obliczeń jest bardziej wiarygodna A do zapłodnienia doszło 25.06 a pierwszy dzień cyklu to 14.06

joanna200, ja bym osobiście nie ryzykowała znieczulenia(szczególnie w początkach ciąży), więc jeśli to tylko możliwe to lepiej leczenie przełożyć, chyba że lekarz zaleci inaczej. Znam przypadek z mojej okolicy, kiedy kobieta zataiła bardzo wczesną ciążę przed wyrwaniem zęba i znieczulenie zaszkodziło dziecku

Ja jestem raczej zacofana i nie chciałabym USG dopochwowego przy mężu Dla mnie jest to i tak wyjątkowo kłopotliwe badanie nawet przy samej lekarce No ale każda z nas jest inna, ma różne potrzeby i trzeba iść za głosem serca i postępować w zgodzie ze sobą i własnymi emocjami
Bindi, to pierwszy dzień cyklu nam wypadł tak samo Mój też 14.06 Tyle, że u mnie owu wypadała 27.06 i w tedy też maluszek został poczęty No i mi z kalkulatora wychodzi tp na 21.03.2012. Pewnie ta rozbieżność terminów porodu zależy od tego jaką długość cyklu się przyjmie
__________________
Leonek
Mokka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-16, 06:12   #222
Luna0
Zakorzenienie
 
Avatar Luna0
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4 340
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Cześć dziewczyny
Właśnie zrobiłam 3 testy i są pozytywne! Jeszcze w to nie wierze
Ostatnio miałam dołączyć do styczniówek ale czekałam i niestety nie zdążyłam..
Teraz nie mam zamiaru gdybać czy zapeszać i nie czekam tylko dołączam bo wierze że tym razem się uda!
za niedługo jade na bete

Mokka popatrz gdzie się znalazłyśmy, kto by pomyślał
__________________
Żona
Synuś

Aniołek 25.05.2012
"...Widze Ciebie w głowie, nosze Ciebie w sobie..."
Luna0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 06:24   #223
Sisi_85
Raczkowanie
 
Avatar Sisi_85
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Przez 3 dni nie było mnie na forum a tu tyle Nowych Mam

Ja poszłam na 1 USG z Mężem, z wiadomych powodów. Byłam pewna na 100%, że będzie musiał czekać w poczekalni, bo i tak nic nie zobaczy na 1 USG. A tu zonk.... mój Mąż nawet nie chciał słyszeć, że miałby poczekać za drzwiami a Pani Dr nie miała zastrzeżeń... więc wszedł i widziałam wielką radość w Jego oczach jak patrzył na monitor A w tamtej chwili w ogóle się nie przejmowałam, że widzi jak przebiega badanie
Sisi_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 06:35   #224
joanna200
Rozeznanie
 
Avatar joanna200
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 951
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
Oj dziewczyny,dziewczyny.... .tak z przymróżeniem oka to jeśli myślicie o porodach rodzinnych to takie usg dopochwowe to pikuś przytym co póżniej może wasz TŻ zobaczyć....może to był by dobry wstęp...Ale jeśli ma to was bardzo krępować a jednak chciałybyście aby facet jednak zobaczył fasolkę(na monitorze bo przecież zdięcie dotaniecie) myślę,że warto omówić to z lekarzem i powiedzieć jak i co...napewno znajdzie się jakaś zasłonka...
Mam dokładnie takie same zdanie..

Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Właśnie zrobiłam 3 testy i są pozytywne! Jeszcze w to nie wierze
Ostatnio miałam dołączyć do styczniówek ale czekałam i niestety nie zdążyłam..
Teraz nie mam zamiaru gdybać czy zapeszać i nie czekam tylko dołączam bo wierze że tym razem się uda!
za niedługo jade na bete

Mokka popatrz gdzie się znalazłyśmy, kto by pomyślał
Gratulacje..




A ja mam dzisiaj pierwszą wizytę.. trzymajcie kciuki.. Oby serduszko już było widać..

---------- Dopisano o 07:35 ---------- Poprzedni post napisano o 07:33 ----------

Bindi w ogóle to w głowie mi się nie mieści jak można zataić ciąże przed lekarzem, jeśli mamy świadomość jakiegokolwiek zagrożenia..
Wiadomo, że maluszek najważniejszy..
__________________

joanna200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 07:19   #225
Luna0
Zakorzenienie
 
Avatar Luna0
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4 340
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Troszke ochłonełam wiec napisze wiecej o sobie
Wiec w kwietniu zaszłam w planowaną ciaże w 1cs ale nistety w 10 tc moj aniołek obumarł.. Teraz jestem 2 mies po # i mieliśmy jeszcze z miesiac poczekac, ale źle obliczyłam dni płodne no i są dwie kreski
Teraz strasznie się boje ponieważ pare dni temu wyszło ze mam chorą tarczyce co jest czesto powodem #.. No i jutro ide do gina. To będzie ciężka wizyta bo on jeszcze nie wie nic o mojej tarczycy, a że bardzo mu zalezy na moim zdrowiu (sasiad) to pewnie nie bedzie zadowolony z naszej "wpadki", w czwartek ide do endokrynologa i mimo tych wszystkich komplikacji wierze ze tym razem bedzie dobrze!
No i za tydzien lece z TŻ do Londynu co pewnie też nie bardzo wskazane ale trudno.. O tamtą ciąże dbałam i chuchałam a i tak nic z tego nie wyszło więc w tej chyba już tak nie będę panikować. Musi być dobrze i już!


Cytat:
Napisane przez Sisi_85 Pokaż wiadomość
Strippi, ja akurat pracuję w urzędzie więc nie mam za dużo dźwigania, ale za to ludzie... masakra...!! a dzisiaj rano obudziłam się z bólem piersi... więc koniec ze spaniem na brzuchu Dziewczyny, czy myślałyście o zakupie poradnika, książki dla przyszłych Mam? Możecie coś polecić?
Ja bardzo polecam "ciąża 9 szczesliwych miesiecy" larousse, polecana przez Instytu Matki i Dziecka. Droga bo 100 zł ale to naprawde fajna księga, uwielbiam ją i nie moge uwierzyć ze znów zaczne ją czytać
Jeszcze bardzo wam polecam program na tvnplayer "mamo to ja" tam wypowiadaja sie specjalisci jak i same mamy wiec mozna sie duzo nauczyć. Praktyki bo wszystko pokazane a nie tylko teorii

Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość
ja jestem z wrocka jak wszystko bede ok to za pare miesiecy moge sie odezwać tylko wyslij mi namiary na priv

dziewczyny czy wam też ta obfitosc sluzu przeszkadza? a skad wiadomo że grzybek jest?
W tamtej ciąży właśnie ten śluz był głównym objawem, no i w tej też jest go dość dużo ale przeszkadza tylko przy przytulaniu

Cytat:
Napisane przez Sisi_85 Pokaż wiadomość
Dziewczyny zaczęłyście może już dbać o swoje ciało w szczególny sposób? Macie jakieś kosmetyki do polecenia?
p.s. czy Wam też zaczęły wypadać włosy??
Polecam oliwke z Hipp jest naprawde fajna i tak naprawde oliwki są dużo bardziej skuteczne niż kremy. No i nie trzeba ich wmasować, bo wiece że brzuszków za bardzo masować nie można

Cytat:
Napisane przez Leonikowa Pokaż wiadomość
[/COLOR]Dziewczyny dzisiaj zauważyłam na brzuchu takie delikatne pajączki fakt jest tego niewiele ale boje się żeby nie zrobiły mi się na całym brzuchu.
Czy któraś z Was ma coś podobnego ????? Podkreślam, że nie przytyłam jeszcze nic a nic.[COLOR="Silver"]
A masz jakieś inne objawy? Widoczne żyły itp? Warto o tych pajączkach powiedzieć ginowi, bo mozesz miec problemy z krzepliwoscia (jak ja) i wtedy dostaniesz profilaktycznie np acard

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
przyszłam się przywitać z nadzieją, że będzie mi dane zagościć tu. wczoraj na teście zobaczyłam II kreseczki, dziś zrobiłam betę - wynik 333. bardzo się cieszę, mimo, że w tym miesiącu jeszcze nie planowaliśmy starań, baliśmy się podjąć tą decyzję, żeby sytuacja się nie powtórzyła, ale też zbytnio nie staraliśmy się przeszkadzać naturze i stało się. jakiś czas temu byłam na wątku mam listopad/grudzień 2012, niestety bardzo krótko pozostaje mi żyć nadzieją, że teraz się uda, oby jeszcze nikomu w rodzinie nie powiedzieliśmy i nie wiem kiedy powiemy. na przyszły tydzień jestem zapisana do lekarza.
Monika znamy się już z innego wątku, mimo strachu fajnie ze się tu spotykamy



Cytat:
Napisane przez Mokka_83 Pokaż wiadomość
Normalnie? Tzn? Bo dla mnie oba sa normalne Tylko tak sobie myślę, że jak bym chciała zabrać swojego Tż ze soba na badnie, to sympatyczniej by było gdyby usg było przez brzuch Żeby mógł się skupić na tym co pokazuje usg a nie co tam robi gin jego żonie A jak było u Was z tatusiami przy pierwszym/drugim usg? Brałyście ich ze sobą?
Mokka przez brzuch to nie predko Ja się TŻ nie wstydze ale lekarza tak i ich dwóch plus ja to mi się nie widzi więc napewno poczekam do takiego przez brzuch

dziewczyny warto dodać avatar wtedy bedziemy się lepiej koajrzyć
i jeszcze taka moja rada, jeśli nie dostajecie zdjecia z USG (ja mam robione w szpitalu zawsze wiec nigdy nie dostaje) to mozecie zrobić telefonem Mi tak kiedys dziewczyna poradziła w poczekalni i dzięki temu mam zdjecie mojego aniołka
__________________
Żona
Synuś

Aniołek 25.05.2012
"...Widze Ciebie w głowie, nosze Ciebie w sobie..."
Luna0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 09:18   #226
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Cześć,GRATULUJE WSZYSTKIM NOWYM MAMUŚKOM!
....i trzymam kciuki!
Czekam na jutrzejszą wizytę i tak jestem spięta ,że aż brzuch mnie boli....chcę wreszcie zobaczyć dowód -zdjęcie-i oczywiście dowiedzieć się,że wszystko ok. Jak dotąd robie wszystko aby zabić czas
,co przy 2 dzieci nie jest takie trudne.....Cała rodzina jeżdzi na rowerach-ja za nimi(...) idę i zazdroszczę,TŻ idzie pobiegać -ja tylko udaję ,że niewidzę bieżni,kawa za mną chodzi-udaję ,że nie mam ochoty,w sobotę grill-nie nie mam ochoty na wino i przepyszne tarty (serowa,z malinami ,z truskawkami i borówkami)W czoraj byłam na termach-baseny w Poznaniu-jak włączyli fale to wszyscy na siebie wpadali ,nie wiem ludzie ślepi czy co ...musiałam natychmiast ewakuować moją trzylatkę bo zostałaby zmiażdżona a sama na brzuchu powinnam mieć ochraniacz...szaleństwo.. .. Książki wręcz połykam-na szczęście w ciąży można wszystkie-i jeszcze kino...chodzę jak najwięcej (w ostatnich ciążach moje dzieci ok 7-8 mies.nie tolerowały chałasu i rozkopywały mi brzuch...więc się nie dało..),nie mówiąc ,że czas na fryzjera...ale trzeba poczekać...Ach niech ten brzuszek wyskoczy ...będzie łatwiej...
Musiałam ponarzekać ,wybaczcie ..w końcu nie mam mdłości,piersi nie rosną i nie bolą,w sumie to tylko brak okresu()....jak na razie.....
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 09:58   #227
AgatkaL
Wtajemniczenie
 
Avatar AgatkaL
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna/Warszawa
Wiadomości: 2 935
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Jeśli chodzi o USG, to mój mąż oczywiście poszedł ze mną, bo bardzo chciał zobaczyć fasolkę Zresztą sam lekarz zaprosił go ze mną do gabinetu, potem do kolejnego gdzie było robione USG. Bardzo mu zależało żeby uczestniczyć we wszystkich wizytach, żeby wszystko wiedzieć i widzieć Ja jakoś nie przejmowałam się tym, że mąż widzi jak leżę z rozczapierzonymi nogami na kozetce

Joanna200...daj znać koniecznie jak po wizycie, co już u Ciebie widać
__________________
Nie wszystko wychodzi tak, jak marzyliśmy...czasem bywa lepiej !!!


Jesteśmy zaręczeni !!!
http://s8.suwaczek.com/201102120926.png

♥NASZ ŚLUB♥ 03.09.2011
http://s5.suwaczek.com/20110903580113.png

Edytowane przez AgatkaL
Czas edycji: 2012-07-16 o 10:00
AgatkaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 10:01   #228
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Właśnie zrobiłam 3 testy i są pozytywne! Jeszcze w to nie wierze
Ostatnio miałam dołączyć do styczniówek ale czekałam i niestety nie zdążyłam..
Teraz nie mam zamiaru gdybać czy zapeszać i nie czekam tylko dołączam bo wierze że tym razem się uda!
za niedługo jade na bete
ale się cieszę, że się tu spotykamy!!!!!!!!!!!!!!!! !!! gratulacje!!!

Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość
Monika znamy się już z innego wątku, mimo strachu fajnie ze się tu spotykamy
też o tym pomyślałam. bardzo się cieszę, że się udało
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 10:58   #229
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Cytat:
Napisane przez Bindi Pokaż wiadomość
Z niektórych obliczeń wychodzi mi 28.03 a z innych 21.03 więc nie wiem, która metoda obliczeń jest bardziej wiarygodna A do zapłodnienia doszło 25.06 a pierwszy dzień cyklu to 14.06
mi wyszło na 18 marca ale zobaczymy co lekarz wyliczy. to króciutkie te cykle miałaś ;p
Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Właśnie zrobiłam 3 testy i są pozytywne! Jeszcze w to nie wierze
Ostatnio miałam dołączyć do styczniówek ale czekałam i niestety nie zdążyłam..
Teraz nie mam zamiaru gdybać czy zapeszać i nie czekam tylko dołączam bo wierze że tym razem się uda!
za niedługo jade na bete
witamy i gratulujemy
Cytat:
Napisane przez Sisi_85 Pokaż wiadomość
Ja poszłam na 1 USG z Mężem, z wiadomych powodów. Byłam pewna na 100%, że będzie musiał czekać w poczekalni, bo i tak nic nie zobaczy na 1 USG. A tu zonk.... mój Mąż nawet nie chciał słyszeć, że miałby poczekać za drzwiami a Pani Dr nie miała zastrzeżeń... więc wszedł i widziałam wielką radość w Jego oczach jak patrzył na monitor A w tamtej chwili w ogóle się nie przejmowałam, że widzi jak przebiega badanie
mój też gadał że będzie chciał i że mu to nie przeszkadza ale zobaczymy ;p
Cytat:
Napisane przez joanna200 Pokaż wiadomość
A ja mam dzisiaj pierwszą wizytę.. trzymajcie kciuki.. Oby serduszko już było widać..
trzymy mocno i czekamy na wiesci i fotki moze?
Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość
Troszke ochłonełam wiec napisze wiecej o sobie
Wiec w kwietniu zaszłam w planowaną ciaże w 1cs ale nistety w 10 tc moj aniołek obumarł.. Teraz jestem 2 mies po # i mieliśmy jeszcze z miesiac poczekac, ale źle obliczyłam dni płodne no i są dwie kreski
Teraz strasznie się boje ponieważ pare dni temu wyszło ze mam chorą tarczyce co jest czesto powodem #.. No i jutro ide do gina. To będzie ciężka wizyta bo on jeszcze nie wie nic o mojej tarczycy, a że bardzo mu zalezy na moim zdrowiu (sasiad) to pewnie nie bedzie zadowolony z naszej "wpadki", w czwartek ide do endokrynologa i mimo tych wszystkich komplikacji wierze ze tym razem bedzie dobrze!
No i za tydzien lece z TŻ do Londynu co pewnie też nie bardzo wskazane ale trudno.. O tamtą ciąże dbałam i chuchałam a i tak nic z tego nie wyszło więc w tej chyba już tak nie będę panikować. Musi być dobrze i już!

Ja bardzo polecam "ciąża 9 szczesliwych miesiecy" larousse, polecana przez Instytu Matki i Dziecka. Droga bo 100 zł ale to naprawde fajna księga, uwielbiam ją i nie moge uwierzyć ze znów zaczne ją czytać
Jeszcze bardzo wam polecam program na tvnplayer "mamo to ja" tam wypowiadaja sie specjalisci jak i same mamy wiec mozna sie duzo nauczyć. Praktyki bo wszystko pokazane a nie tylko teorii

Polecam oliwke z Hipp jest naprawde fajna i tak naprawde oliwki są dużo bardziej skuteczne niż kremy. No i nie trzeba ich wmasować, bo wiece że brzuszków za bardzo masować nie można
trzymam kciuki napewno bedzie dobrze
ja chyba kciążki o ciąży nie będę kupować, ale widziałam taką fajną śmieszną dla ojców jak dziecko sie urodzi, zaraz poszukam na necie to wam wrzuce linka jak znajdę
a co do oliwki to ja ich nie toleruje może mimo wszystko masz jakiś krem do polecenia?
Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
Czekam na jutrzejszą wizytę i tak jestem spięta ,że aż brzuch mnie boli....chcę wreszcie zobaczyć dowód -zdjęcie-i oczywiście dowiedzieć się,że wszystko ok. Jak dotąd robie wszystko aby zabić czas
,co przy 2 dzieci nie jest takie trudne.....Cała rodzina jeżdzi na rowerach-ja za nimi(...) idę i zazdroszczę,TŻ idzie pobiegać -ja tylko udaję ,że niewidzę bieżni,kawa za mną chodzi-udaję ,że nie mam ochoty,w sobotę grill-nie nie mam ochoty na wino i przepyszne tarty (serowa,z malinami ,z truskawkami i borówkami)W czoraj byłam na termach-baseny w Poznaniu-jak włączyli fale to wszyscy na siebie wpadali ,nie wiem ludzie ślepi czy co ...musiałam natychmiast ewakuować moją trzylatkę bo zostałaby zmiażdżona a sama na brzuchu powinnam mieć ochraniacz...szaleństwo.. .. Książki wręcz połykam-na szczęście w ciąży można wszystkie-i jeszcze kino...chodzę jak najwięcej (w ostatnich ciążach moje dzieci ok 7-8 mies.nie tolerowały chałasu i rozkopywały mi brzuch...więc się nie dało..),nie mówiąc ,że czas na fryzjera...ale trzeba poczekać...Ach niech ten brzuszek wyskoczy ...będzie łatwiej...
Musiałam ponarzekać ,wybaczcie ..w końcu nie mam mdłości,piersi nie rosną i nie bolą,w sumie to tylko brak okresu()....jak na razie.....
wo ho ho to ty tam się nie nudzisz ;p
trzymam kciuki za wizyte i pamietaj o relacji

http://allegro.pl/szkola-przetrwania...479022508.html
dla ojcow
http://allegro.pl/ciaza-instrukcja-o...425632244.html i tej serii ksiazki bym chciala jeszcze jest bobas instrukcja obslugi ;p
__________________


Edytowane przez Dragusia88
Czas edycji: 2012-07-16 o 11:04
Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-16, 11:19   #230
Pokrzywka19
Zakorzenienie
 
Avatar Pokrzywka19
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 207
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Cytat:
Napisane przez joanna200 Pokaż wiadomość
tzn. miałaś normalne znieczulenie?
Twój gin się zgodził?
Bo podobno dla kobiet w ciąży jest jakieś słabsze dużo, czy coś w tym stylu..
Nie konsultowałam tego z ginekologiem, dentysta wiedział co robi, mówiłam że jestem w ciąży. Fakt znieczulenie miałam trochę inne krócej po prostu trzymało.
__________________
http://s2.suwaczek.com/201212211662.png
21.12.12
2:29
Adam
56 cm
3600 g


Pokrzywka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 11:34   #231
joanna200
Rozeznanie
 
Avatar joanna200
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 951
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
Cześć,GRATULUJE WSZYSTKIM NOWYM MAMUŚKOM!
....i trzymam kciuki!
Czekam na jutrzejszą wizytę i tak jestem spięta ,że aż brzuch mnie boli....chcę wreszcie zobaczyć dowód -zdjęcie-i oczywiście dowiedzieć się,że wszystko ok. Jak dotąd robie wszystko aby zabić czas
,co przy 2 dzieci nie jest takie trudne.....Cała rodzina jeżdzi na rowerach-ja za nimi(...) idę i zazdroszczę,TŻ idzie pobiegać -ja tylko udaję ,że niewidzę bieżni,kawa za mną chodzi-udaję ,że nie mam ochoty,w sobotę grill-nie nie mam ochoty na wino i przepyszne tarty (serowa,z malinami ,z truskawkami i borówkami)W czoraj byłam na termach-baseny w Poznaniu-jak włączyli fale to wszyscy na siebie wpadali ,nie wiem ludzie ślepi czy co ...musiałam natychmiast ewakuować moją trzylatkę bo zostałaby zmiażdżona a sama na brzuchu powinnam mieć ochraniacz...szaleństwo.. .. Książki wręcz połykam-na szczęście w ciąży można wszystkie-i jeszcze kino...chodzę jak najwięcej (w ostatnich ciążach moje dzieci ok 7-8 mies.nie tolerowały chałasu i rozkopywały mi brzuch...więc się nie dało..),nie mówiąc ,że czas na fryzjera...ale trzeba poczekać...Ach niech ten brzuszek wyskoczy ...będzie łatwiej...
Musiałam ponarzekać ,wybaczcie ..w końcu nie mam mdłości,piersi nie rosną i nie bolą,w sumie to tylko brak okresu()....jak na razie.....
Nie wywołuj wilka z lasu.. ( czyt. mdłości itp. )

Cytat:
Napisane przez AgatkaL Pokaż wiadomość

Joanna200...daj znać koniecznie jak po wizycie, co już u Ciebie widać
Dam ,dam.. Jeszcze 2 godziny..


Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość

trzymy mocno i czekamy na wiesci i fotki moze?
Oj tak.. Liczę na zdjęcie mojej małej fasoleczki..

Cytat:
Napisane przez Pokrzywka19 Pokaż wiadomość
Nie konsultowałam tego z ginekologiem, dentysta wiedział co robi, mówiłam że jestem w ciąży. Fakt znieczulenie miałam trochę inne krócej po prostu trzymało.
Zobaczymy co mi dziś powie gin.. bo jak widać różne są opinie na ten temat.. Dzięki za odpowiedź..
__________________

joanna200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 12:23   #232
Pokrzywka19
Zakorzenienie
 
Avatar Pokrzywka19
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 207
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Cytat:
Napisane przez joanna200 Pokaż wiadomość



Zobaczymy co mi dziś powie gin.. bo jak widać różne są opinie na ten temat.. Dzięki za odpowiedź..

No fakt, różne, ile ludzi tyle opinii u dentysty byłam w czwartek a dzidzię nadal czuję więc chyba nic złego się nie stało, zresztą w środę wizyta u ginka to zobaczymy. Pozdrawiam.
__________________
http://s2.suwaczek.com/201212211662.png
21.12.12
2:29
Adam
56 cm
3600 g


Pokrzywka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 13:49   #233
Sisi_85
Raczkowanie
 
Avatar Sisi_85
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Ja właśnie jestem świeżo po wizycie u dentysty... byłam pewna, że skończy się borowaniem a tu niespodzianka, wszystkie ząbki zdrowe... więc Pani zrobiła mi fluoryzację ząbków Za dwa miesiące mam iść na kontrolę. Ale rzeczywiście Pani doktor powiedziała mi, że w ciąży niewskazana jest chemia, zwłaszcza w 1 trymestrze....
Sisi_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 14:38   #234
Luna0
Zakorzenienie
 
Avatar Luna0
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4 340
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Wróciłam z wyniekiem bety
35,3 mlU więc niezbyt duża ale w szpitalu jakieś zanizone normy mają
3 tydz ciazy (5,8-71,2) najważniejsze że się miesze w normię

Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość
trzymam kciuki napewno bedzie dobrze
ja chyba kciążki o ciąży nie będę kupować, ale widziałam taką fajną śmieszną dla ojców jak dziecko sie urodzi, zaraz poszukam na necie to wam wrzuce linka jak znajdę
a co do oliwki to ja ich nie toleruje może mimo wszystko masz jakiś krem do polecenia?

wo ho ho to ty tam się nie nudzisz ;p
trzymam kciuki za wizyte i pamietaj o relacji

http://allegro.pl/szkola-przetrwania...479022508.html
dla ojcow
http://allegro.pl/ciaza-instrukcja-o...425632244.html i tej serii ksiazki bym chciala jeszcze jest bobas instrukcja obslugi ;p
Perfecta Mama - intensywny preparat przeciw rozstępom jest też dobry, kupowałam siostrze i w 1 i durigiej ciazy i na brzuchu ani jednego rozstepa
Chyba kupie mojemu TŻ ta ksiązke, tylko troche pozniej
__________________
Żona
Synuś

Aniołek 25.05.2012
"...Widze Ciebie w głowie, nosze Ciebie w sobie..."
Luna0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 15:07   #235
LiwkaO
Wtajemniczenie
 
Avatar LiwkaO
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 028
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Właśnie zrobiłam 3 testy i są pozytywne! Jeszcze w to nie wierze
Ostatnio miałam dołączyć do styczniówek ale czekałam i niestety nie zdążyłam..
Teraz nie mam zamiaru gdybać czy zapeszać i nie czekam tylko dołączam bo wierze że tym razem się uda!
za niedługo jade na bete

Mokka popatrz gdzie się znalazłyśmy, kto by pomyślał
LunaO gratulacje kochana! mam nadzieję, że tym razem wszystko będzie dobrze!
__________________
"Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce.
Na zawsze."
Moje 55 cm szczęścia...
Michalinka - ur. 12.02.2013r.



LiwkaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 15:28   #236
Bindi
Raczkowanie
 
Avatar Bindi
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 51
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Cytat:
Napisane przez Mokka_83 Pokaż wiadomość
Bindi, to pierwszy dzień cyklu nam wypadł tak samo Mój też 14.06 Tyle, że u mnie owu wypadała 27.06 i w tedy też maluszek został poczęty No i mi z kalkulatora wychodzi tp na 21.03.2012. Pewnie ta rozbieżność terminów porodu zależy od tego jaką długość cyklu się przyjmie
Mokka_83, no proszę jak nam się wszystko podobnie poukładało Tylko Twój Dzidziuś jest młodszy o 2 dni, ale termin nam pewnie wypadnie zbliżony A Ty już byłaś u gina? Bo ja dopiero za tydzień w poniedziałek mam termin wizyty i nie mogę się doczekać

Cytat:
Napisane przez Luna0
Cześć dziewczyny
Właśnie zrobiłam 3 testy i są pozytywne! Jeszcze w to nie wierze
Ostatnio miałam dołączyć do styczniówek ale czekałam i niestety nie zdążyłam..
Teraz nie mam zamiaru gdybać czy zapeszać i nie czekam tylko dołączam bo wierze że tym razem się uda!
za niedługo jade na bete
Luna0, gratulacje Tym razem będzie dobrze Trzymam mocno za Was kciuki

Cytat:
Napisane przez joanna200
Bindi w ogóle to w głowie mi się nie mieści jak można zataić ciąże przed lekarzem, jeśli mamy świadomość jakiegokolwiek zagrożenia..
Wiadomo, że maluszek najważniejszy..
joanna200, zgadzam się w 100% No i trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę, daj znać jak poszło

Cytat:
Napisane przez nestelle
Cześć,GRATULUJE WSZYSTKIM NOWYM MAMUŚKOM!
....i trzymam kciuki!
Czekam na jutrzejszą wizytę i tak jestem spięta ,że aż brzuch mnie boli....chcę wreszcie zobaczyć dowód -zdjęcie-i oczywiście dowiedzieć się,że wszystko ok. Jak dotąd robie wszystko aby zabić czas
,co przy 2 dzieci nie jest takie trudne.....Cała rodzina jeżdzi na rowerach-ja za nimi(...) idę i zazdroszczę,TŻ idzie pobiegać -ja tylko udaję ,że niewidzę bieżni,kawa za mną chodzi-udaję ,że nie mam ochoty,w sobotę grill-nie nie mam ochoty na wino i przepyszne tarty (serowa,z malinami ,z truskawkami i borówkami)W czoraj byłam na termach-baseny w Poznaniu-jak włączyli fale to wszyscy na siebie wpadali ,nie wiem ludzie ślepi czy co ...musiałam natychmiast ewakuować moją trzylatkę bo zostałaby zmiażdżona a sama na brzuchu powinnam mieć ochraniacz...szaleństwo.. .. Książki wręcz połykam-na szczęście w ciąży można wszystkie-i jeszcze kino...chodzę jak najwięcej (w ostatnich ciążach moje dzieci ok 7-8 mies.nie tolerowały chałasu i rozkopywały mi brzuch...więc się nie dało..),nie mówiąc ,że czas na fryzjera...ale trzeba poczekać...Ach niech ten brzuszek wyskoczy ...będzie łatwiej...
Musiałam ponarzekać ,wybaczcie ..w końcu nie mam mdłości,piersi nie rosną i nie bolą,w sumie to tylko brak okresu()....jak na razie.....
nestelle, w naszym stanie mamy prawo ponarzekać No i bardzo trafnie a przy okazji zabawnie opisałaś całą sytuację hehe Naprawdę się ubawiłam

Cytat:
Napisane przez Dragusia88
mi wyszło na 18 marca ale zobaczymy co lekarz wyliczy. to króciutkie te cykle miałaś ;p
Dragusia88, właśnie jestem bardzo ciekawa obliczeń lekarza i w ogóle pierwszej wizyty Ale do poniedziałku jakoś wytrzymam A cykle w miarę normalne i regularne, jedynie w tym miesiącu tak szybko owu przyszła
Bindi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 16:31   #237
joanna200
Rozeznanie
 
Avatar joanna200
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 951
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Cytat:
Napisane przez Pokrzywka19 Pokaż wiadomość
No fakt, różne, ile ludzi tyle opinii u dentysty byłam w czwartek a dzidzię nadal czuję więc chyba nic złego się nie stało, zresztą w środę wizyta u ginka to zobaczymy. Pozdrawiam.
Cytat:
Napisane przez Sisi_85 Pokaż wiadomość
Ja właśnie jestem świeżo po wizycie u dentysty... byłam pewna, że skończy się borowaniem a tu niespodzianka, wszystkie ząbki zdrowe... więc Pani zrobiła mi fluoryzację ząbków Za dwa miesiące mam iść na kontrolę. Ale rzeczywiście Pani doktor powiedziała mi, że w ciąży niewskazana jest chemia, zwłaszcza w 1 trymestrze....
A więc tak.. Moja gin powiedziała mi, że są specjalne znieczulenia dla kobiet ciąży i w żadnym wypadku nie są groźne dla dziecka..
Można spokojnie się znieczulać i nie mieć wyrzutów sumienia, bo są bezpieczne i że stomatolodzy wiedzą co i jak..

Po wizycie w sumie ok.. pęcherzyk jest, ale serduszka jeszcze nie widać, bo ciąża młodsza ( gin powiedziała, że to przez mój ostatni 31 dniowy cykl.. )
mam się nie martwić i na następną wizytę przyjść 20 sierpnia..

Przepisała mi witaminy i Duphaston 2 razy dziennie ( 2 opakowania mam zjeść.. )
Mówiła że to profilaktycznie przed moim wyjazdem na wakacje (9-19 sierpnia)..

Aha mówiła, że termin prawdopodobnie będzie na ok 20 marca, ale na razie nie zmieniam, bo mamy dokładnie patrzeć na kolejnej wizycie..
__________________

joanna200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 18:39   #238
Mokka_83
Wtajemniczenie
 
Avatar Mokka_83
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: duży pokój
Wiadomości: 2 154
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Właśnie zrobiłam 3 testy i są pozytywne! Jeszcze w to nie wierze
Ostatnio miałam dołączyć do styczniówek ale czekałam i niestety nie zdążyłam..
Teraz nie mam zamiaru gdybać czy zapeszać i nie czekam tylko dołączam bo wierze że tym razem się uda!
za niedługo jade na bete

Mokka popatrz gdzie się znalazłyśmy, kto by pomyślał
Luna0, bardzo się cieszę, że się tu spotykamy i jeszcze raz gratuluję
Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość
Mokka przez brzuch to nie predko Ja się TŻ nie wstydze ale lekarza tak i ich dwóch plus ja to mi się nie widzi więc napewno poczekam do takiego przez brzuch
Luna0, no własnie o to chodzi Ja mojego Tż też się nie wstydzę Do mojej ginki też się juz przyzwyczaiłam Ale we trójkę w intymnej sytuacji to juz tłok
Cytat:
Napisane przez Bindi Pokaż wiadomość
Mokka_83, no proszę jak nam się wszystko podobnie poukładało Tylko Twój Dzidziuś jest młodszy o 2 dni, ale termin nam pewnie wypadnie zbliżony A Ty już byłaś u gina? Bo ja dopiero za tydzień w poniedziałek mam termin wizyty i nie mogę się doczekać
Bindi, no to ja się wybieram w następny piątek, czyli 4 dni po Tobie Będę wtedy 4 tyg i 2 dni po tej szczęśliwej owulacji
__________________
Leonek
Mokka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 18:47   #239
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość
Wróciłam z wyniekiem bety
35,3 mlU więc niezbyt duża ale w szpitalu jakieś zanizone normy mają
3 tydz ciazy (5,8-71,2) najważniejsze że się miesze w normię
dziwne normy. ja na wynikach miałam takie:
Ciaża:
1,3-2 tydzien: 16-156
2-3 tydzien: 101-4870
3-4 tydzien: 1110-31500
4-5 tydzien: 2560-82300
5-6 tydzien: 23100-151000
6-7 tydzien: 27300-233000
7-11 tydzien: 20900-291000
12 tydzien: 16684-127939
13 tydzien: 10743-89074
14 tydzien: 7895-70818
15 tydzien: 6210-69173
16 tydzien: 5730-54585
17 tydzien: 5267-57656
18 tydzien: 3180-51360
19 tydzien: 5879-5583
20 tydzien: 1234-45771
21-39 tydzien: 2700-78100
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 18:57   #240
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Mamusie Marcowo-Kwietniowe 2013

Witajcie dziewczyny! Wpadłam do Was na wątek z rozrzewnieniem i wzruszeniem Sama jestem mamusią marcową 2012 i chciałabym Wam serdecznie pogratulować!!! życzę Wam bezproblemowych ciąż, lekkich brzuszków, krótkich i mało bolesnych porodów i zdrowych maluszków Uśmiech Waszego Skarba wynagrodzi Wam wszystkie trudności, które być może staną Wam na drodze przez najbliższe 9 miesięcy.
Pamiętam, jak rok temu też robiłam test ciążowy....
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:21.