Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-22, 09:55   #2371
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Niestety zgadzam się.
Wiele jest ludzi w moim wieku (czyli około 30), którzy niestety naiwnie wierzą w ta instytucje.

Wiele jest tez ludzi (to sa moje prywatne obserwacje), którzy niby sa ateistami, niby nie chodzą do kosciola, a ślub kościelny biorą i chrzcza dzieci. Na przykład moja koleżanka i jej narzeczony. Moi sąsiedzi. Znam ich w zasadzie cale zycie, oni wcale do kościoła nie chodza, a ślub kościelny brali. Zapytałam kumpeli po co wam to... A ona mi na to:"no ale jak to tak, bez ślubu kościelnego".. He-he-he... Kurtyna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i to są właśnie produkty końcowe programowania od przedszkola. I ich dzieci będą programowane tak samo. I statystyki się zgadzają. Statystycznie nawet apostata nadal jest katolikiem. Niby akt apostazji oficjalnie złożony (a więc oficjalne odcięcie się od katolicyzmu) a jednak nadal jest się rzymskim katolikiem. Przykre to, bo nie po to dokonałam oficjalnego aktu apostazji, by nadal być liczona w statystykach jako wierna kościoła rzymsko-katolickiego. Uzasadnienie jest takie, że chociaż to zrobilam to znaczy tylko tyle, że jestem katolikiem oblożonym klątwą kościelną i że z drogi apostazji można się jeszcze nawrócić.

Ale to nie temat na ten watek.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 11:15   #2372
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Nie dziwi mnie, że ludzie nadal chcą funkcjonować w kościele i wierzą.
Myślę, że ludzie tacy jak ks. Stryczek świetnie funkcjonują bez sutanny i wcale nei są rzadkością.
Tym bardziej irytujące jest to, że zasłaniając się ewangelią, wartościami katolickimi organizacja taka jak Wiosna szkodzi.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 18:45   #2373
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No i to są właśnie produkty końcowe programowania od przedszkola. I ich dzieci będą programowane tak samo. I statystyki się zgadzają. Statystycznie nawet apostata nadal jest katolikiem. Niby akt apostazji oficjalnie złożony (a więc oficjalne odcięcie się od katolicyzmu) a jednak nadal jest się rzymskim katolikiem. Przykre to, bo nie po to dokonałam oficjalnego aktu apostazji, by nadal być liczona w statystykach jako wierna kościoła rzymsko-katolickiego. Uzasadnienie jest takie, że chociaż to zrobilam to znaczy tylko tyle, że jestem katolikiem oblożonym klątwą kościelną i że z drogi apostazji można się jeszcze nawrócić.

Ale to nie temat na ten watek.
A mogę spytać, czemu Ci zależało na tym? Oni są świadomi, że mają coraz mniejsze (drastycznie mniejsze) liczby.

Oni i tak mają realne statystyki, czyli ile osób chodzi na msze i tam Ciebie nie ma. W szkołach mało dzieci zapisuje się chyba na religię.

To jest organizacja, która zrobiła raport o księżach pedofilach i go utajniła. Zgodnie z prawem prymas o nazwisku "Polak" i reszta ukrywających ten raport powinna się znaleźć w więzieniu, bo ukrywają przestępstwo. Tam powinna wejść już dawno policja wyważając drzwi i otwierając sejfy.
http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/...yderstwo.html#


Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Nie dziwi mnie, że ludzie nadal chcą funkcjonować w kościele i wierzą.
Myślę, że ludzie tacy jak ks. Stryczek świetnie funkcjonują bez sutanny i wcale nei są rzadkością.
Tym bardziej irytujące jest to, że zasłaniając się ewangelią, wartościami katolickimi organizacja taka jak Wiosna szkodzi.
Wiara i kościół to chyba są coraz bardziej odrębne rzeczy. Już teraz na Anioł Pański w niedzielę w Rzymie przychodzi ludzi tyle, że zapełniają tylko 50% placu. Ile byłoby wypełnienia bez turystów? Jestem pewien, że watykan się niepokoi i nastąpi dzień, że tylko 1/3 placu będzie wypełniona i to już będzie widok biedny.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2018-09-22 o 18:58
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-23, 12:43   #2374
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Ksiądz zrezygnował z prezesowania.
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-23, 13:40   #2375
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Ksiądz zrezygnował z prezesowania.

Doprowadził do załamania nerwowego przez te lata dziesiątki osób. Powinien wypłacać odszkodowania i być w więzieniu.
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-23, 13:41   #2376
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Ksiądz zrezygnował z prezesowania.
Zastanawia mnie na ile sam zrezygnował, a na ile "został zmuszony".

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-23, 15:09   #2377
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Doprowadził do załamania nerwowego przez te lata dziesiątki osób. Powinien wypłacać odszkodowania i być w więzieniu.
to raczej populistyczne mrzonki.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-23, 15:11   #2378
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
A mogę spytać, czemu Ci zależało na tym? Oni są świadomi, że mają coraz mniejsze (drastycznie mniejsze) liczby.
Mnie nie interesuje ich świadomość. Nie mam zamiaru przeprowadzać żadnej rewolucji i wieszać księży na latarniach. Po prostu był to mój osobisty sprzeciw i odmowa zgody na wypaczanie nauk Chrystusa, na programowanie i na ukrywanie przestępstw i afer kleru.
Ludzie mowią, że chodzą do kościoła dla Boga a nie dla księży ale dla mnie jednak jest ważne, kto udziela mi nauk moralnych. "Biada pasterzom, którzy prowadzą do zguby i rozpraszają owce" (Jer. 23, 1)
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-23, 15:11   #2379
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2018-09-23 o 15:12
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-23, 15:42   #2380
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 21:26
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-23, 18:37   #2381
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

A ja się zastanawiam jak (o ile w ogóle) odbije się to na tegorocznej Paczce, która przecież startuje już niedługo. Myślicie, że do listopada uda im się zamieść problem pod dywan?
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-23, 18:52   #2382
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 21:26
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-23, 19:01   #2383
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
A ja się zastanawiam jak (o ile w ogóle) odbije się to na tegorocznej Paczce, która przecież startuje już niedługo. Myślicie, że do listopada uda im się zamieść problem pod dywan?
Naprawdę uważasz, że fani rumianych pocieszek pod postacią starych niepracujących koni przejmą się takimi rewelacjami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-23, 19:05   #2384
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Myślę, że raczej nie
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 06:06   #2385
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Naprawdę uważasz, że fani rumianych pocieszek pod postacią starych niepracujących koni przejmą się takimi rewelacjami?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sądzę, że nie

Choć może część myślących ludzi trochę się zastanowi.

Swoją droga, to ciekawe: szlachetna paczka miała byc w założeniu iskrą/motywacją nie tylko do radości dla rumianych pocieszek ale taką, która rodzinie pomoże lepiej sobie radzić w zyciu, zapoczątkować jakieś pozytywne zmiany. No i teraz pytanie brzmi, czy ktokolwiek zbadał efekty realizacji tych celów: ilu ludzi podjęlo pracę, przestało klepać dzieci bez opamiętania i zaczęło starać się o byt ekonomiczny swoich rodzin. Obawiam się jednak, że nikt takich badań nie przeprowadził, więc żadnych statystyk nie ma a tym samym nie da się ocenić skuteczności szlacheckiej paczki pod kątem realizacji jej założonych celów.

Niestety, dalej nie jestem w stanie zrozumieć,w jaki sposób obdarzanie kogoś PSkami, markowymi ciuchami, markowymi kosmetykami i luksusowymi akcesoriami wpływa na czyjąś chęć zmiany swojego życia i jak takie prezenty mają wywołać w kimś impuls do zmiany na lepsze.

Część rumiankow dostała laptopy/desktopy. O, to by mogło być impulsem do samorozwoju, bo w końcu komputer i internet moga pozytywnie rozszerzyć czyjąś świadomość i wiedzę. Ale badał to ktoś, w jaki sposób te laptopy są wykorzystywane pod kątem impulsu do zmian? I jakie zmiany zaszły pod wpływem posiadania komputera i łącza internetowego w życiu dziecka/rodziny? Czy może prezent jest wykorzystywany jedynie do przebywania na fejsiku i grania w gry?

No przecież, jeśli dana organizacja stawia sobie jakieś cele to po jakims czasie musi nastąpić weryfikacja skuteczności poszczególnych działań pod kątem realizacji tych celów. W SZP nikt chyba sobie nie zawraca tym głowy. Normalnie działa, jak nasz rząd- rozdaje, tylko nikt nie wnika, w jaki sposób środki/prezenty są wykorzystywane. A tu raczej powinna być kontrola, wnoski i rekomendacje do dalszej działalności (tak rządu, jak i SZP).
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 14:45   #2386
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Ja też niestety wątpię, że ta sytuacja negatywnie odbije się na samej akcji niestety
Mam nadzieję, że w moim nowym miejscu pracy nie będzie zrzutki na ten cel i że nie będę musiała z tym walczyć
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 18:10   #2387
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Zrzutka w miejscu pracy...


Ciekawe w jak wielu miejscach pracy to się odbywa i jakie są reakcje jak się odmówi?
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 18:50   #2388
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Zrzutka w miejscu pracy...


Ciekawe w jak wielu miejscach pracy to się odbywa i jakie są reakcje jak się odmówi?
W każdym korpo w którym pracowałam były. Wiem że w urzędach też się zdarzały zbiórki, ale nie były pod oficjalnym szyldem Urzędu Miasta, tylko jako grupa osób zebranych wokół koordynatora który tam pracował.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 20:31   #2389
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Zrzutka w miejscu pracy...


Ciekawe w jak wielu miejscach pracy to się odbywa i jakie są reakcje jak się odmówi?


U mnie nie ma problemu. Jest kilka osób, które koordynują zbiórkę, jest wystawiona puszka i na początku zawsze idzie ogólny mail z informacją o zbiórce. Nie ma łażenia po biurkach i żebrania o prezenty dla rumianków.
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-25, 20:47   #2390
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
SNiestety, dalej nie jestem w stanie zrozumieć,w jaki sposób obdarzanie kogoś PSkami, markowymi ciuchami, markowymi kosmetykami i luksusowymi akcesoriami wpływa na czyjąś chęć zmiany swojego życia i jak takie prezenty mają wywołać w kimś impuls do zmiany na lepsze.

Część rumiankow dostała laptopy/desktopy. O, to by mogło być impulsem do samorozwoju, bo w końcu komputer i internet moga pozytywnie rozszerzyć czyjąś świadomość i wiedzę. Ale badał to ktoś, w jaki sposób te laptopy są wykorzystywane pod kątem impulsu do zmian? I jakie zmiany zaszły pod wpływem posiadania komputera i łącza internetowego w życiu dziecka/rodziny? Czy może prezent jest wykorzystywany jedynie do przebywania na fejsiku i grania w gry?
Nie chcę być cyniczna, ale podejrzewam że większość* rumianków wali w Fortnite i fejsa i tyle. O ile można - i trzeba - pomóc ludziom materialnie, to jednak zainspirowanie kogoś do zmiany wymaga więcej niż prezentu. Tutaj przydałby się zaangażowany nauczyciel lub mentor, bo na mamusię i tatusia zapewne ciężko liczyć. Ot, ten sam fenomen - tylko w mniejszej skali - co ludzie wygrywający na loterii i wracający do biedy w przeciągu kilku lat. Same pieniądze czy prezenty nie pomogą wyjść z pewnych sytuacji.

* tak, pewnie istnieją dzieci obdarowane przez paczkę dla których prezenty stały się drogą do lepszego życia, ale gotowa jestem założyć się, że należą do mniejszości.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 20:54   #2391
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Nie chcę być cyniczna, ale podejrzewam że większość* rumianków wali w Fortnite i fejsa i tyle. O ile można - i trzeba - pomóc ludziom materialnie, to jednak zainspirowanie kogoś do zmiany wymaga więcej niż prezentu. Tutaj przydałby się zaangażowany nauczyciel lub mentor, bo na mamusię i tatusia zapewne ciężko liczyć. Ot, ten sam fenomen - tylko w mniejszej skali - co ludzie wygrywający na loterii i wracający do biedy w przeciągu kilku lat. Same pieniądze czy prezenty nie pomogą wyjść z pewnych sytuacji.

* tak, pewnie istnieją dzieci obdarowane przez paczkę dla których prezenty stały się drogą do lepszego życia, ale gotowa jestem założyć się, że należą do mniejszości.
Zgadzam się całkowicie. Ta "bieda mentalna" i życiowa niezaradność przechodzi na kolejne pokolenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 17:27   #2392
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Zgadzam się całkowicie. Ta "bieda mentalna" i życiowa niezaradność przechodzi na kolejne pokolenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja myślę, że to raczej bieda wyuczona, z której ludzie robią sobie sposób na życie. Tu zasiłek dla bezrobotnych, tam zasiłek docelowy, znów gdzieś tu 500+ i można żyć. A raz w roku nawet dostać towary luksusowe w ramach szlacheckiej paczki.

No zawsze się znajdzie ktoś, kto da.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 18:00   #2393
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Zgadzam się, a co do tego fragmentu:

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Tutaj przydałby się zaangażowany nauczyciel lub mentor, bo na mamusię i tatusia zapewne ciężko liczyć.
to Wiosna coś takiego też prowadzi, a nazywa się to Akademia Przyszłości, ale nie jest tak nagłaśniane jak Paczka (bo kurde po co, Paczka bardziej widowiskowa). Inna sprawa, że nie wiem jak to jest realnie prowadzone i czy jakieś efekty przynosi.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-29, 08:21   #2394
white_rose25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 104
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Zrzutka w miejscu pracy...


Ciekawe w jak wielu miejscach pracy to się odbywa i jakie są reakcje jak się odmówi?


U nas był tylko mail z linkiem do opisu rodziny i informacja gdzie się zgłosić jeśli ma się chęć wzięcia udzialu w akcji. Nikt nikogo z tego nie rozliczał. Na szczęście.
white_rose25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 08:53   #2395
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Doprowadził do załamania nerwowego przez te lata dziesiątki osób. Powinien wypłacać odszkodowania i być w więzieniu.
Właśnie czytałam reportaż.
I zastanawia mnie jedno - ja sobie nie wyobrażam sytuacji, w której jakikolwiek szef stoi przede mną, jedzie po mnie kilkadziesiąt minut a ja nic. Albo bym ryknęła głośniej, albo po prostu wyszła - no bo co mi zrobi?
I o ile jeszcze jakoś tam może pojmę, że ktoś po długim stażu pracy uzależnił się od tego pana (na zasadzie współuzależnienia alkoholowego), o tyle - w reportażu była też mowa o sytuacjach, w których Stryczek gnoi osoby pracujące od tygodnia, dwóch. Czyli nie ma mowy o uzależnieniu.
Dlaczego ci ludzie sobie na to pozwalali?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 09:10   #2396
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;85955273]Właśnie czytałam reportaż.
I zastanawia mnie jedno - ja sobie nie wyobrażam sytuacji, w której jakikolwiek szef stoi przede mną, jedzie po mnie kilkadziesiąt minut a ja nic. Albo bym ryknęła głośniej, albo po prostu wyszła - no bo co mi zrobi?
I o ile jeszcze jakoś tam może pojmę, że ktoś po długim stażu pracy uzależnił się od tego pana (na zasadzie współuzależnienia alkoholowego), o tyle - w reportażu była też mowa o sytuacjach, w których Stryczek gnoi osoby pracujące od tygodnia, dwóch. Czyli nie ma mowy o uzależnieniu.
Dlaczego ci ludzie sobie na to pozwalali?[/QUOTE]odpowiedź jest prosta. to jest podobny lub taki sam schemat jak w przypadku przemocy domowej. Wiele z tych sytuacji miało miejsce za zamkniętymi drzwiami, osoby były zmęczone ( również fizycznie), odizolowane od osób bliskich, zastraszone.
przemoc nie zaczęła się od krzyku, a od działań pozornie nieistotnych.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 09:54   #2397
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Ajah, ale ogarniam, jeśli tyczyło się to osób długo związanych z instytucją. Ale po tygodniu czy dwóch? Tu nie ma mowy o tym mechanizmie. No nie mieści mi się w głowie.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 10:14   #2398
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;85955480]Ajah, ale ogarniam, jeśli tyczyło się to osób długo związanych z instytucją. Ale po tygodniu czy dwóch? Tu nie ma mowy o tym mechanizmie. No nie mieści mi się w głowie.[/QUOTE]

Ja przypuszczam, że eks szef miał mocne plecy i w dodatku straszył, że jak coś to dana osoba nigdzie pracy nie znajdzie (jak przeczytałam w zalinkowanym artykule). Ludzie byli najnormalniej zastraszeni i każdy bał się z mściwym wariatem zadrzeć, żeby ten mu nie dał "wilczego biletu".
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 10:47   #2399
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;85955273]Właśnie czytałam reportaż.
I zastanawia mnie jedno - ja sobie nie wyobrażam sytuacji, w której jakikolwiek szef stoi przede mną, jedzie po mnie kilkadziesiąt minut a ja nic. Albo bym ryknęła głośniej, albo po prostu wyszła - no bo co mi zrobi?
I o ile jeszcze jakoś tam może pojmę, że ktoś po długim stażu pracy uzależnił się od tego pana (na zasadzie współuzależnienia alkoholowego), o tyle - w reportażu była też mowa o sytuacjach, w których Stryczek gnoi osoby pracujące od tygodnia, dwóch. Czyli nie ma mowy o uzależnieniu.
Dlaczego ci ludzie sobie na to pozwalali?[/QUOTE]Mój szef taki był. Potrafił 3 godziny drzeć ryja na ludzi, wyzywać od złodziei itp. ludzie stali i słuchali bo co mieli robić? Wyjść? Byłoby to równoznaczne z tym że już pracy by się nie miało a rachunki same się nie opłacą przecież. I tak stali i słuchali bo gdyby mu się przeciwstawili to by tak stali i słuchali do późna w nocy. A nikt oszołomowi nie chciał podpadać. I ci ludzie trzymali się tej pracy nie z jakiejś misji ale że strachu że pracy innej się nie znajdzie, bo u nas nie ma jakiegoś szału wolnych etatów, a jeśli jakieś są to tylko po znajomości.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 10:48   #2400
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ja przypuszczam, że eks szef miał mocne plecy i w dodatku straszył, że jak coś to dana osoba nigdzie pracy nie znajdzie (jak przeczytałam w zalinkowanym artykule). Ludzie byli najnormalniej zastraszeni i każdy bał się z mściwym wariatem zadrzeć, żeby ten mu nie dał "wilczego biletu".
też tak myślę.
poza tym, to jest organizacja związana z religią. osoby, które ubiegają się tam o pracę mają podobny światopogląd.
Tutaj autorytet ( rowniez duchowy) czyt. ksiądz, wzbudzajcy zaufanie i publicznie podziwiamy stosuje przemoc. to wszystko jest wewnętrznie sprzeczne.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-22 10:27:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.