Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14 - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-01, 11:02   #2371
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że wycofali sie z tych badań bo to nie zacheciloby do kolejnych szczepień jeśli transmisja miedzy tymi i tymi byłaby ta sama. No przepraszam, ale naprawde nie wierze w taką zmienność badań w tak krótkim czasie. No nie.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
W ogóle nie wiadomo czy te artykuły na Interii są rzetelne. Interia to nie portal naukowy czy medyczny, wiec tak naprawdę nie wiadomo czy redaktor po prostu nie pisze co "ślina na język przyniesie". Ale czuję złość czytając co chwilę tak sprzeczne informacje.
Choć o tej transmisji wirusa przez zaszczepionych i niezaszczepionych (że różnica jest praktycznie niezauważalna) czytałam też w angielskiej prasie.

Tak z moich doświadczeń to już w ogóle mam mindfuck, bo:
- 3 osoby spędziły że sobą sporo czasu, jadły razem itp, tego samego dnia jedna z nich źle już się czuła, miała test i na drugi dzień przyszedł wynik pozytywny i tak: osoba nie zaszczepiona nie zaraziła się, a osoba po 3 dawkach zaraziła się i przeszła chorobę ciężej niż rok temu gdy jeszcze zaszczepiona nie byla
- osoba zaszczepiona 3 dawkami i nosząca maskę fpp3 (!) złapała wirusa i przeszła go średnio, na pewno nie łagodnie
- osoby zaszczepione 3 dawkami, noszące maski chirurgiczne, ale nie przestrzegające rygoru maskowego zbyt dokładnie (zdejmowanie w biurze, jedzenie z innymi, noszenie masek na brodzie itp) nie zaraziły sie
Powyższe sytuacje miały miejsce u mnie w pracy, gdy mieliśmy parę przypadków covida w ciągu jednego tygodnia. Ja już z tego serio nic nie rozumiem. Chorują ludzie bez względu czy są zaszczepieni, czy nie, czy noszą maski czy nie. Jedyne co rzeczywiście jest mocno zredukowane to hospitalizacje i zgony, tutaj różnica jest tak widoczna że to akurat, w mojej opinii, nie podlega dyskusji.

Edit, widzę że Dania również zniosła wszystkie obostrzenia. Także mamy juz Anglię, Danię i Norwegię bez restrykcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Od poniedziałku rząd i ministerstwo zdrowia zniosło wszelkie restrykcje.
Jednocześnie ułatwiono testowanie w przypadku wykrycia ognisk zakażenia np kwarantanna przedszkoli, zakładów pracy, bo gminy rozdają darmowe testy do samodzielnego testowania się.
Super, cieszę się. Moim zdaniem sensowne podejście.
Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
najlepiej byłoby zajrzeć do samych badań. Interia i wszystkie tego typu portale mają czasem tendencję do naciągania rzeczywistości tak, aby więcej kliknięć było.

pamiętacie artykuł dotyczący opóźnienia miesiączki po szczepieniu? w oryginalnym artykule stwierdzono, że opóźnienie to średnio jedynie 3 dni. a w internetach można się było naczytać dramatycznych artykułów (powołujących się na ten naukowy) jak to szczepienie bardzo dużo ten okres opóźnia, jakie to strasznie zaburzenia w cyklu powoduje.

i ja tam nie neguję, że niektórzy może i mają zupełnie rozregulowany cykl z powodu szczepienia. ale 3 dni opóźnienia, to żadne straszne rozregulowanie i jak się powołuje na badania, to pasowałoby jednak nimi nie manipulować i nie dopisywać sobie własnej interpretacji

albo słynny artykuł o amantadynie opublikowany w czasopiśmie z grupy Nature. dziennikarskie interpretacje tych badań to potrafiły odlatywać w kosmos.

tak, że ja bym jednak z pewną dozą sceptycyzmu podchodziła do tego co piszą na interii, wp czy piszą w gazecie, bo często okazuje się, że to są jedynie luźne interpretacje faktów, a nie fakty
Tak masz rację, myślę że te popularne portale tak piszą często dla samego pisania. Ale jest to denerwujące i mieszające w głowie.

Co do tej miesiączki, to na innym wątku dość sporo wizażanek pisało o zmianie cyklu i różnica była większa niż 3 dni. Moja córka też ostatnio mi o tym mówiła, że cykl jej się rozregulował, ale ona dopiero jest w drugim roku miesiączkowania, także cykle mogą być jeszcze dość nieregularne. Ja osobiście nie zauważyłam żadnych zmian.
Co do tych problemów z cyklem, to ostatnie badania na ten temat mówią, że jest to tymczasowe i krótkotrwałe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Czarina
Czas edycji: 2022-02-01 o 10:55
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-01, 11:10   #2372
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Tak masz rację, myślę że te popularne portale tak piszą często dla samego pisania. Ale jest to denerwujące i mieszające w głowie.

Co do tej miesiączki, to na innym wątku dość sporo wizażanek pisało o zmianie cyklu i różnica była większa niż 3 dni. Moja córka też ostatnio mi o tym mówiła, że cykl jej się rozregulował, ale ona dopiero jest w drugim roku miesiączkowania, także cykle mogą być jeszcze dość nieregularne. Ja osobiście nie zauważyłam żadnych zmian.
Co do tych problemów z cyklem, to ostatnie badania na ten temat mówią, że jest to tymczasowe i krótkotrwałe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jest, bo przeciętny człowiek nie będzie szukał oficjalnych raportów, tłumaczył ich i porównywał z narracją w mediach. niby mamy łatwy dostęp do informacji, ale żeby mieć pewność, że są rzetelne to się nieźle trzeba namęczyć


co do miesiączki - możliwe, ale ja nawet nie o tym. skoro artykuł powołuje się na jakieś badania, to powinien się do nich rzetelnie odnieść. a nie wrzucać nagłówki typu "naukowcy alarmują, że szczepionki opóźniają okres o kilka tygodni" - bo żadni naukowcy tak nie alarmują. to jest wprowadzanie w błąd
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-01, 11:14   #2373
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 983
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
W ogóle nie wiadomo czy te artykuły na Interii są rzetelne. Interia to nie portal naukowy czy medyczny, wiec tak naprawdę nie wiadomo czy redaktor po prostu nie pisze co "ślina na język przyniesie". Ale czuję złość czytając co chwilę tak sprzeczne informacje.
Choć o tej transmisji wirusa przez zaszczepionych i niezaszczepionych (że różnica jest praktycznie niezauważalna) czytałam też w angielskiej prasie.

Tak z moich doświadczeń to już w ogóle mam mindfuck, bo:
- 3 osoby spędziły że sobą sporo czasu, jadły razem itp, tego samego dnia jedna z nich źle już się czuła, miała test i na drugi dzień przyszedł wynik pozytywny i tak: osoba nie zaszczepiona nie zaraziła się, a osoba po 3 dawkach zaraziła się i przeszła chorobę ciężej niż rok temu gdy jeszcze zaszczepiona nie byla
- osoba zaszczepiona 3 dawkami i nosząca maskę fpp3 (!) złapała wirusa i przeszła go średnio, na pewno nie łagodnie
- osoby zaszczepione 3 dawkami, noszące maski chirurgiczne, ale nie przestrzegające rygoru maskowego zbyt dokładnie (zdejmowanie w biurze, jedzenie z innymi, noszenie masek na brodzie itp) nie zaraziły sie
Powyższe sytuacje miały miejsce u mnie w pracy, gdy mieliśmy parę przypadków covida w ciągu jednego tygodnia. Ja już z tego serio nic nie rozumiem. Chorują ludzie bez względu czy są zaszczepieni, czy nie, czy noszą maski czy nie. Jedyne co rzeczywiście jest mocno zredukowane to hospitalizacje i zgony, tutaj różnica jest tak widoczna że to akurat, w mojej opinii, nie podlega dyskusji.

Edit, widzę że Dania również zniosła wszystkie obostrzenia. Także mamy juz Anglię, Danię i Norwegię bez restrykcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

Super, cieszę się. Moim zdaniem sensowne podejście. Tak masz rację, myślę że te popularne portale tak piszą często dla samego pisania. Ale jest to denerwujące i mieszające w głowie.

Co do tej miesiączki, to na innym wątku dość sporo wizażanek pisało o zmianie cyklu i różnica była większa niż 3 dni. Moja córka też ostatnio mi o tym mówiła, że cykl jej się rozregulował, ale ona dopiero jest w drugim roku miesiączkowania, także cykle mogą być jeszcze dość nieregularne. Ja osobiście nie zauważyłam żadnych zmian.
Co do tych problemów z cyklem, to ostatnie badania na ten temat mówią, że jest to tymczasowe i krótkotrwałe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To dobrze, że jest mniej poważnie chorych.
Cykl wraca do siebie, to prawda.

Nie rozumiem kompletnie postępowania takiej Austrii z całkowitym zamknięciem i Polski, gdzie część uczniów jest zdalnie nauczanych, a część może iść do szkoły. Co to za sens jeśli jedno z rodzeństwa się izoluje, a drugie może przynieść wirusa ze szkoły i tak
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-01, 11:15   #2374
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Ja też mam wrażenie, że zależność między ciężkością zachorowania a szczepionką to loteria. U mnie w domu mąż przyjął 3 dawkę w dniu w którym ja się rozchorowałam, córka jest nieszczepiona, ja mam 2 dawki (w czerwcu ostatnia). Póki co wydaje się, że ja przeszłam chorobę najlżej, ich kilka dni trzymała gorączka. Zobaczymy co będzie dalej, no bo jeszcze możliwe są te bardziej odległe powikłania. A leczenie to też loteria, zależąca od tego na jakiego lekarza się trafi .Z naszych doświadczeń: Lekarz nr 1. proszę przyjmować witaminy, sudafed i dużo pić. Lekarz nr 2. proszę stosować sole emskiei dużo pić. Lekarz nr 3 i 4.proszę witaminki, spray na katar, budezonid, nebudose hialuronic i dużo pić. Lekarz nr.5 budezonid+heparyna.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-01, 11:24   #2375
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Ja też mam wrażenie, że zależność między ciężkością zachorowania a szczepionką to loteria. U mnie w domu mąż przyjął 3 dawkę w dniu w którym ja się rozchorowałam, córka jest nieszczepiona, ja mam 2 dawki (w czerwcu ostatnia). Póki co wydaje się, że ja przeszłam chorobę najlżej, ich kilka dni trzymała gorączka. Zobaczymy co będzie dalej, no bo jeszcze możliwe są te bardziej odległe powikłania. A leczenie to też loteria, zależąca od tego na jakiego lekarza się trafi .Z naszych doświadczeń: Lekarz nr 1. proszę przyjmować witaminy, sudafed i dużo pić. Lekarz nr 2. proszę stosować sole emskiei dużo pić. Lekarz nr 3 i 4.proszę witaminki, spray na katar, budezonid, nebudose hialuronic i dużo pić. Lekarz nr.5 budezonid+heparyna.
A lekarz w Anglii- dużo pić i paracetamol w razie gorączkowania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
jest, bo przeciętny człowiek nie będzie szukał oficjalnych raportów, tłumaczył ich i porównywał z narracją w mediach. niby mamy łatwy dostęp do informacji, ale żeby mieć pewność, że są rzetelne to się nieźle trzeba namęczyć


co do miesiączki - możliwe, ale ja nawet nie o tym. skoro artykuł powołuje się na jakieś badania, to powinien się do nich rzetelnie odnieść. a nie wrzucać nagłówki typu "naukowcy alarmują, że szczepionki opóźniają okres o kilka tygodni" - bo żadni naukowcy tak nie alarmują. to jest wprowadzanie w błąd
Niestety, ja należę do takich "przeciętnych" ludzi. Mimo, że traktuję te wszystkie rewelacje wybiórczo, to jednak coś z nich zostaje w głowie i miesza. Obserwacje zachorowań wokół mnie też nie pomagają. Ciężko się czasem w tym wszystkim odnaleźć.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-01, 11:36   #2376
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Nie rozumiem kompletnie postępowania takiej Austrii z całkowitym zamknięciem i Polski, gdzie część uczniów jest zdalnie nauczanych, a część może iść do szkoły. Co to za sens jeśli jedno z rodzeństwa się izoluje, a drugie może przynieść wirusa ze szkoły i tak
Ja nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego nauka zdalna objęła tylko klasy 5-8. Dlaczego klasa 4 się nie załapała? Jeszcze byłabym w stanie zrozumieć, że klasy 1-3 stacjonarnie, bo nauczanie początkowe, ale dlaczego 4?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-01, 11:40   #2377
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego nauka zdalna objęła tylko klasy 5-8. Dlaczego klasa 4 się nie załapała? Jeszcze byłabym w stanie zrozumieć, że klasy 1-3 stacjonarnie, bo nauczanie początkowe, ale dlaczego 4?

może na podstawie przeszłych doświadczeń wyszło rządzącym, że dużo rodziców nie chciało zostawiać 4-klasistów samych w domu, więc brali wolne i trzeba było im wypłacać zasiłek opiekuńczy za siedzenie z dzieckiem na chacie. jak nie wiadomo, o co chodzi, to najczęściej chodzi o kasę
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-02-01, 11:41   #2378
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-01, 11:41   #2379
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
może na podstawie przeszłych doświadczeń wyszło rządzącym, że dużo rodziców nie chciało zostawiać 4-klasistów samych w domu, więc brali wolne i trzeba było im wypłacać zasiłek opiekuńczy za siedzenie z dzieckiem na chacie. jak nie wiadomo, o co chodzi, to najczęściej chodzi o kasę
A zasiłek nie był dla młodszych dzieci?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-01, 11:41   #2380
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego nauka zdalna objęła tylko klasy 5-8. Dlaczego klasa 4 się nie załapała? Jeszcze byłabym w stanie zrozumieć, że klasy 1-3 stacjonarnie, bo nauczanie początkowe, ale dlaczego 4?
a nie dlatego, że dziecko w 4 klasie nie może jeszcze samo zostać w domu, a w 5 teoretycznie to może?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-01, 11:45   #2381
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a nie dlatego, że dziecko w 4 klasie nie może jeszcze samo zostać w domu, a w 5 teoretycznie to może?
A dlaczego nie może zostać samo w domu?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-01, 11:45   #2382
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A zasiłek nie był dla młodszych dzieci?

no właśnie teraz dopiero spojrzałam, że chyba masz rację + on był do 9 stycznia (?). w takim razie jeśli nie ma innych dodatków dla rodziców siedzących z dziećmi w domach, to opiekuńczy już się nikomu nie należy.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-01, 11:48   #2383
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
no właśnie teraz dopiero spojrzałam, że chyba masz rację + on był do 9 stycznia (?). w takim razie jeśli nie ma innych dodatków dla rodziców siedzących z dziećmi w domach, to opiekuńczy już się nikomu nie należy.
Jest nowy zasiłek do 27 lutego, ale przysługuje osobom, które opiekują się dzieckiem: do lat 8, do lat 16 z orzeczeniem o niepełnosprawności, do lat 18 z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub osobą do 24 lat z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-01, 11:52   #2384
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A dlaczego nie może zostać samo w domu?
"Bardzo trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, od ilu lat dziecko może zostać samo w domu. Istnieją aż trzy różne przepisy, które granicę wieku ustalają na ukończony 7., 8. lub 13. rok życia dziecka."

ale w sumie nie wiem ile teraz lat ma dziecko w 4 klasie
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-01, 12:00   #2385
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
"Bardzo trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, od ilu lat dziecko może zostać samo w domu. Istnieją aż trzy różne przepisy, które granicę wieku ustalają na ukończony 7., 8. lub 13. rok życia dziecka."

ale w sumie nie wiem ile teraz lat ma dziecko w 4 klasie
Jeśli poszło do szkoły w wieku 6 lat, to by miało 9-10.

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Ja w ogóle się zdziwiłam, bo nie wiedziałam, że jest jakiś podział i myślałam, że jak zdalna to zdalna dla wszystkich, bo inaczej to jest bez sensu. Zwłaszcza jeśli jedno z rodzeństwa siedzi w domu, a drugie chodzi do szkoły. Dopiero mój mąż wyprowadził mnie z błędu - a że ma lekcje we wszystkich klasach, to i tak codziennie musi jeździć do pracy, z jedynymi ma lekcje stacjonarnie, z innymi zdalnie.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-01, 12:14   #2386
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Jeśli poszło do szkoły w wieku 6 lat, to by miało 9-10.

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Ja w ogóle się zdziwiłam, bo nie wiedziałam, że jest jakiś podział i myślałam, że jak zdalna to zdalna dla wszystkich, bo inaczej to jest bez sensu. Zwłaszcza jeśli jedno z rodzeństwa siedzi w domu, a drugie chodzi do szkoły. Dopiero mój mąż wyprowadził mnie z błędu - a że ma lekcje we wszystkich klasach, to i tak codziennie musi jeździć do pracy, z jedynymi ma lekcje stacjonarnie, z innymi zdalnie.
to nie wiem... obstawiałabym właśnie problemy z zostawieniem dziecka w domu. teoretycznie przepisy przepisami, ale chyba mało kto zostawi 4-klasistę samego w mieszkaniu na 8-10 godzin.

a wtedy robi się problem z braniem wolnego w pracy przez rodzica, pewnie wyłudzaniu l4 w niektórych przypadkach itd.

ale pewnie niepotrzebnie próbujemy znaleźć logiczne wytłumaczenie... tak jakby nasz rząd zawsze kierował się logiką ustalając jakieś obostrzenia. rzucili kostką, wyszło 4 - no to do 4 klasy zostają stacjonarnie w szkole. nawet uwierzyłabym, w takie wyjaśnienie

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2022-02-01 o 12:16
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-01, 12:56   #2387
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Jest nowy zasiłek do 27 lutego (...)

dziękuję za wyjaśnienie
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 09:02   #2388
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Jeśli poszło do szkoły w wieku 6 lat, to by miało 9-10.

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Ja w ogóle się zdziwiłam, bo nie wiedziałam, że jest jakiś podział i myślałam, że jak zdalna to zdalna dla wszystkich, bo inaczej to jest bez sensu. Zwłaszcza jeśli jedno z rodzeństwa siedzi w domu, a drugie chodzi do szkoły. Dopiero mój mąż wyprowadził mnie z błędu - a że ma lekcje we wszystkich klasach, to i tak codziennie musi jeździć do pracy, z jedynymi ma lekcje stacjonarnie, z innymi zdalnie.
Rodzicom w ogóle nie przeszkadza, że jedno jest w placówce a drugie w domu. Świetnie to widać w ferie, gdzie szkolne dziecko jest w domu z rodzicem a młodsze w przedszkolu przez cały dzień.

Według tego co jest napisane tutaj https://www.fakt.pl/wydarzenia/polit...ckiego/jvlptr4
to najmłodsza córka premiera byłaby w 4 klasie. Nie wiem czy są to prawdziwe informacje.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 09:04   #2389
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-02, 10:12   #2390
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta



Moim zdaniem to była zagrywka testowa, pomysł był tak durny ze nie miał szansy przejść, ale Kaczyński sobie sprawdził, ilu z jego ludzi daje mu 100% poparcia bez względu na co.
Ot, taki teścik bojowy na bycie grzecznym pieskiem swojego pańcia.
Nic więcej.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 11:16   #2391
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Ja też mam wrażenie, że zależność między ciężkością zachorowania a szczepionką to loteria. U mnie w domu mąż przyjął 3 dawkę w dniu w którym ja się rozchorowałam, córka jest nieszczepiona, ja mam 2 dawki (w czerwcu ostatnia). Póki co wydaje się, że ja przeszłam chorobę najlżej, ich kilka dni trzymała gorączka. Zobaczymy co będzie dalej, no bo jeszcze możliwe są te bardziej odległe powikłania. A leczenie to też loteria, zależąca od tego na jakiego lekarza się trafi .Z naszych doświadczeń: Lekarz nr 1. proszę przyjmować witaminy, sudafed i dużo pić. Lekarz nr 2. proszę stosować sole emskiei dużo pić. Lekarz nr 3 i 4.proszę witaminki, spray na katar, budezonid, nebudose hialuronic i dużo pić. Lekarz nr.5 budezonid+heparyna.
o kurczaki duzo pic- ale czego?


Nie wiem czym się czarnek z pinokiem kierowali zamykając na online od 5 klasy, ale moze tym, zeby rodzice młodszych nie brali hurtowo zasilków opiekuńczych na te młodsze? tzn. wiem,ze 3 i 4 kl to juz powyżej 8 lat, ale wiem z życia, że wtedy inne kombinacje żeby pilnowac dzieci bywały robione.

Generalnie ta nauka zdalna jest teraz bez sensu TOTALNIE. W Polsce 7 dni kwarantanny to wciąż za duzo - jak na 'wytrzymalosc' gospodarki i pracodawców.

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego nauka zdalna objęła tylko klasy 5-8. Dlaczego klasa 4 się nie załapała? Jeszcze byłabym w stanie zrozumieć, że klasy 1-3 stacjonarnie, bo nauczanie początkowe, ale dlaczego 4?
9-10 latkowie w 4klasie, czesto ich 'nauka" polegała na lezeniu w łózku przy odpalonym kompie. Rodzice albo brali urlopy, zmieniali grafiki kosztem ... bezdzietnych pewnie niestety, albo kombinowali l4 na telporadzie, albo pisali do szkol, ze dziecko nie ma warunkow do nauki zdalnej i wtedy szkola musiała ich uczyć stacjonarnie.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 12:13   #2392
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Norwegia się otwiera i wszystko powoli wraca do stanu przed pandemią.
Jasne, że są osoby, które się cały czas izolują, takie noszące nadal maski, ale to promil tutaj.
Brawa dla Norwegii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
jest, bo przeciętny człowiek nie będzie szukał oficjalnych raportów, tłumaczył ich i porównywał z narracją w mediach. niby mamy łatwy dostęp do informacji, ale żeby mieć pewność, że są rzetelne to się nieźle trzeba namęczyć


co do miesiączki - możliwe, ale ja nawet nie o tym. skoro artykuł powołuje się na jakieś badania, to powinien się do nich rzetelnie odnieść. a nie wrzucać nagłówki typu "naukowcy alarmują, że szczepionki opóźniają okres o kilka tygodni" - bo żadni naukowcy tak nie alarmują. to jest wprowadzanie w błąd
Nie wspomnę też o tym, że często dostęp do oryginalnego źródła kosztuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 12:13   #2393
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No i dobrze, przecież to by oznaczało tylko kolejne obciążenie sadów sprawami skazanymi z góry na umorzenie z braku dowodów.
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 12:24   #2394
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Austria tez luzuje obostrzenia - od przyszlego tygodnia dzieci w szkolach juz nie beda musialy nosic masek na wfie, a od 14.02 na innych lekcjach.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 12:28   #2395
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

W DE niektóre bundeslandy już szykują luzowanie obostrzeń czyli np ma zniknąć wstęp do niektórych miejsc tylko z certyfikatem. Jednak debata w parlamencie na temat obowiązku szczepień trwa i z szacunków prasowych 1/4 pytanych polityków jest za obowiązkiem od 18 r.ż. Pozostałe dwie opcje to brak obowiązku lub obowiązek od 50 r.ż.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 12:29   #2396
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Austria tez luzuje obostrzenia - od przyszlego tygodnia dzieci w szkolach juz nie beda musialy nosic masek na wfie, a od 14.02 na innych lekcjach.
Dzieci nosiły maski na WFie???!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 12:31   #2397
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Trochę optymistycznych prognoz:

https://wydarzenia.interia.pl/raport...oz,nId,5807914

Oby się☠sprawdziły.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 12:32   #2398
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Dzieci nosiły maski na WFie???!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No na to wychodzi, bo dzis szumnie to zapowiadaja jako luzowanie obostrzen w szkolach Tez nie wiedzialam, nie mam zadnych dzieci w otoczeniu. Wiedzialam tylko, ze nosza maski na lekcjach, ale wf mnie rozwalil, nie wiem w jakiej chorej glowie sie taki pomysl narodzil.

Dopisek: aha, tylko w podstawowkach to luzowanie, w pozostalych szkolach maski zostaja.

Edytowane przez melkmeisje
Czas edycji: 2022-02-02 o 12:39
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 12:36   #2399
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
No na to wychodzi, bo dzis szumnie to zapowiadaja jako luzowanie obostrzen w szkolach Tez nie wiedzialam, nie mam zadnych dzieci w otoczeniu. Wiedzialam tylko, ze nosza maski na lekcjach, ale wf mnie rozwalil, nie wiem w jakiej chorej glowie sie taki pomysl narodzil.
Trzeba autentycznie być psychopatą, żeby coś takiego wprowadzić.
W dawnym wojsku był to element tzw. fali, czyli znęcania się starszych żołnierzy nad świeżymi poborowymi. Delikwent musiał założyć maskę przeciwgazową i kazano mu robić np. przysiady czy pompki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-02, 12:42   #2400
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Tak swoją drogą - ostatnio była tu rozmowa, że covid jest teraz tak powszechny, że ludzie już się tym nie emocjonują (w sensie w pracy). To nie w mojej robocie - tu jak ktoś kichnie kilka razy za dużo, ma gorączkę albo sraczkę, to już panika i przeżywanie, że covid, idźmy wszyscy na zdalną itd
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-28 12:32:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:13.