Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79 - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-06-26, 07:00   #2431
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Bo robi się dwie krzywe. Cukrową i insulinową (i jeszcze jakichś 17 innych badań) do porządnej diagnostyki endokrynologicznej.

Najgorzej wspominam sikanie do słoika. Nie że próbka moczu. Tylko musiałam cały dzień zbierać mocz do specjalnego słoika i oni potem badali, co tam było i ile. To chyba było na korę nadnerczy i kortyzol, ale byłam w gimnazjum, więc nie obiecuję, że to prawda.

EDIT. Ogólnie od lekarza, który zleci glukozę i insulinę na czczo, do tego TSH i stwierdzi, że jest super, jesteś zdrowy bym wiała. (Jeśli człowiek przychodzi z jakimiś dolegliwościami, wiadomo, co innego rutynowa kontrola.)
dobowa zbiórka moczu. Ogólnie okropne badanie. Sikanie do jednego słoika przez cały dzień to moja trauma z dzieciństwa
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 07:02   #2432
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość

EDIT. Ogólnie od lekarza, który zleci glukozę i insulinę na czczo, do tego TSH i stwierdzi, że jest super, jesteś zdrowy bym wiała. (Jeśli człowiek przychodzi z jakimiś dolegliwościami, wiadomo, co innego rutynowa kontrola.)
U mnie homa wyszła 2.5, a lekarze (szpital oddział ginekologiczny) uznali, że mam super wyniki i nie widzą problemów. Problemy z miesiączką zaczęłam mieć jaki nastolatka i od około 10 lat chodzę do ginekologa endokrynologa, robię USG. Wizyty oczywiście prywatne, więc USG za każdym razem. Mam pcos i torbiele na jajnikach. Były przed szpitalem, po szpitalu. A w szpitalu? Mam idealne jajniki, ktoś mnie w błąd wprowadził

I bądź tu mądry. Potem niech jeszcze ruszy kampania, aby ludzie się badali.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 07:17   #2433
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 284
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Bo robi się dwie krzywe. Cukrową i insulinową (i jeszcze jakichś 17 innych badań) do porządnej diagnostyki endokrynologicznej.

Najgorzej wspominam sikanie do słoika. Nie że próbka moczu. Tylko musiałam cały dzień zbierać mocz do specjalnego słoika i oni potem badali, co tam było i ile. To chyba było na korę nadnerczy i kortyzol, ale byłam w gimnazjum, więc nie obiecuję, że to prawda.

EDIT. Ogólnie od lekarza, który zleci glukozę i insulinę na czczo, do tego TSH i stwierdzi, że jest super, jesteś zdrowy bym wiała. (Jeśli człowiek przychodzi z jakimiś dolegliwościami, wiadomo, co innego rutynowa kontrola.)

Tez mam za sobą wspomnienie sikania do słoika, ale było to dla mnie zbyt obleśne, sikalam jeden dzień żeby zobaczyć ile tego wychodzi, a później już podawałam wartości w tych okolicach i już nie sikalam do słoika

Ja napisałam mój stan wiedzy, jak się mocno interesowałam tematem to czytałam ze o IO świadczy: insulina dwucyfrowa na czczo lub podwyższony wskaźnik homa. Możliwe ze teraz jest inaczej i są jakieś inne wskaźniki, albo wartości które się odnoszą do wyników krzywej insulinowej i cukrowej, i wiem ze się robi dwie, ale wizazanka wyżej pisała tylko o cukrowej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 07:20   #2434
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 274
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Tez mam za sobą wspomnienie sikania do słoika, ale było to dla mnie zbyt obleśne, sikalam jeden dzień żeby zobaczyć ile tego wychodzi, a później już podawałam wartości w tych okolicach i już nie sikalam do słoika

Ja napisałam mój stan wiedzy, jak się mocno interesowałam tematem to czytałam ze o IO świadczy: insulina dwucyfrowa na czczo lub podwyższony wskaźnik homa. Możliwe ze teraz jest inaczej i są jakieś inne wskaźniki, albo wartości które się odnoszą do wyników krzywej insulinowej i cukrowej, i wiem ze się robi dwie, ale wizazanka wyżej pisała tylko o cukrowej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wyniki wyliczone ma podstawie tak zafałszowanych wartości dobowych zbiórek są całkowicie nieadekwatne do rzeczywistości

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 07:24   #2435
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 284
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

A jako ciekawostkę jeszcze napisze, ze ostatnio arbuz trafił do produktów z niskim IG co mnie bardzo cieszy bo uwielbiam wcześniej był oceniany jako wysoki


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:23 ---------- Poprzedni post napisano o 08:21 ----------

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Wyniki wyliczone ma podstawie tak zafałszowanych wartości dobowych zbiórek są całkowicie nieadekwatne do rzeczywistości

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

W sensie jak zafałszowanych? Pierwszy dzień robiłam normalnie, wszystko było w normie.

Nie mój problem, ja nawet nie miałam pojęcia po co mam to robić, bo mnie nikt nie poinformował. Wiec nawet nie mam pojęcia co to badanie miało pokazać, ani co im moje wyniki pokazały


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:23 ----------

A to jeszcze dopytam, człowiek codziennie wydała z siebie rożna ilość moczu? Czy to mniej więcej jest tyle samo? Mowie o zdrowym człowieku


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 07:30   #2436
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Tez mam za sobą wspomnienie sikania do słoika, ale było to dla mnie zbyt obleśne, sikalam jeden dzień żeby zobaczyć ile tego wychodzi, a później już podawałam wartości w tych okolicach i już nie sikalam do słoika

Ja napisałam mój stan wiedzy, jak się mocno interesowałam tematem to czytałam ze o IO świadczy: insulina dwucyfrowa na czczo lub podwyższony wskaźnik homa. Możliwe ze teraz jest inaczej i są jakieś inne wskaźniki, albo wartości które się odnoszą do wyników krzywej insulinowej i cukrowej, i wiem ze się robi dwie, ale wizazanka wyżej pisała tylko o cukrowej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie musiałam potem próbki z tego słoika dac do analizy?
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 07:33   #2437
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 274
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
A jako ciekawostkę jeszcze napisze, ze ostatnio arbuz trafił do produktów z niskim IG co mnie bardzo cieszy bo uwielbiam wcześniej był oceniany jako wysoki


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:23 ---------- Poprzedni post napisano o 08:21 ----------




W sensie jak zafałszowanych? Pierwszy dzień robiłam normalnie, wszystko było w normie.

Nie mój problem, ja nawet nie miałam pojęcia po co mam to robić, bo mnie nikt nie poinformował. Wiec nawet nie mam pojęcia co to badanie miało pokazać, ani co im moje wyniki pokazały


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:23 ----------

A to jeszcze dopytam, człowiek codziennie wydała z siebie rożna ilość moczu? Czy to mniej więcej jest tyle samo? Mowie o zdrowym człowieku


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ta wartość może się sporo różnic, zależy to od ilości wypitych płynów, temperatury, pocenia. Jeżeli miałaś robione to badanie kilkukrotnie to za każdym razem powinnaś zbierać mocz.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 06:33 ---------- Poprzedni post napisano o 06:32 ----------

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
A jako ciekawostkę jeszcze napisze, ze ostatnio arbuz trafił do produktów z niskim IG co mnie bardzo cieszy bo uwielbiam wcześniej był oceniany jako wysoki


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:23 ---------- Poprzedni post napisano o 08:21 ----------




W sensie jak zafałszowanych? Pierwszy dzień robiłam normalnie, wszystko było w normie.

Nie mój problem, ja nawet nie miałam pojęcia po co mam to robić, bo mnie nikt nie poinformował. Wiec nawet nie mam pojęcia co to badanie miało pokazać, ani co im moje wyniki pokazały


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:23 ----------

A to jeszcze dopytam, człowiek codziennie wydała z siebie rożna ilość moczu? Czy to mniej więcej jest tyle samo? Mowie o zdrowym człowieku


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i problem jednak jakby twój, skoro uzyskałaś fałszywe wyniki

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-06-26, 07:37   #2438
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 284
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Może to było inne badanie, bo nie miałam nic dawać do analizy, tylko spisywać ilość moczu. To było po cesarce, nic nie mówili ze coś jest zle, No i od 11 lat po badaniu dalej żyje i problemów z układem moczowym nie mam. Jakby mi może ktoś wytłumaczył czemu mam sikać do słoika krwawym moczem ze skrzepami (połóg) i co ma pokazać to badanie, to bym się bardziej do niego przyłożyła. W tej sytuacji po prostu ściemniałam, bo mnie to obrzydzalo i nie miałam na to ochoty.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 08:13   #2439
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Może to było inne badanie, bo nie miałam nic dawać do analizy, tylko spisywać ilość moczu. To było po cesarce, nic nie mówili ze coś jest zle, No i od 11 lat po badaniu dalej żyje i problemów z układem moczowym nie mam. Jakby mi może ktoś wytłumaczył czemu mam sikać do słoika krwawym moczem ze skrzepami (połóg) i co ma pokazać to badanie, to bym się bardziej do niego przyłożyła. W tej sytuacji po prostu ściemniałam, bo mnie to obrzydzalo i nie miałam na to ochoty.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moglas zapytac

myslalam, ze mialas robic ten pomiar moczu jako dziecko ("brzydzi mnie, nie bede robic"), ale skoro to bylo po cesarce to bylas dorosla osoba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 08:15   #2440
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 284
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=0fb2986dc06479a38c396fe 4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a 18ec99;89613664]moglas zapytac

myslalam, ze mialas robic ten pomiar moczu jako dziecko ("brzydzi mnie, nie bede robic"), ale skoro to bylo po cesarce to bylas dorosla osoba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


No życie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 08:30   #2441
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
No życie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To nie lepiej powiedzieć lekarzowi co i jak? Zapytać się go? W ewentualnych problemach to lekarz zbiera, co coś jest nie tak.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-26, 08:34   #2442
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
A to jeszcze dopytam, człowiek codziennie wydała z siebie rożna ilość moczu? Czy to mniej więcej jest tyle samo? Mowie o zdrowym człowieku
Mocz zbiera się w różnym celu. Albo właśnie do badania niektórych hormonów, albo żeby ocenić ile człowiek wydala. W drugim przypadku prowadzi się raczej tzw. bilans płynów, czyli ile człowiek przyjął (kroplówki, leki, picie) i ile wysikał.


Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jak glukoza przewyższa normę, to wtedy jest już raczej cukrzyca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 08:34   #2443
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

A propos dobowej zbiórki moczu.
W ubiegłym roku wykryłam aferę sikową w jednym z bydgoskich szpitali, w których wówczas byłam pacjentką

Leżałam na endokrynologii (chcieli mi w końcu zbadać te przeklęte nadnercza, czemu takie nadpobudliwe są ) i któregoś dnia miałyśmy z innymi pacjentkami zaleconą dobową zbiórkę moczu.
Zgodnie ze sztuką robienia tego jakże szlachetnego badania, pierwszy sik po wstaniu z łóżka jest do muszli, nie do pojemnika na mocz. Potem każde kolejne siknięcie jest do pojemnika włącznie z pierwszym porannym następnego dnia > tłumaczę niewtajemniczonym

No więc zbierałyśmy to z mozołem i w pocie czoła całą dobę, rano ja pierwsza wstałam i poszłam do łazienki żeby wysikać się po raz ostatni do tego przeklętego pojemnika. Wchodzę i patrzę - wszystkie pojemniki znikęły.
Słabo mi się zrobiło, mroczków przed oczami dostałam (takich prawdziwych, nie że braci) i lecę do pielęgniarek z pytaniem gdzie są nasze pojemniki ??!
Stanęła przede mną jedna z pań i mówi: jak to gdzie, przecież już po zbiórce, zabrałam wszystkie w nocy, odlałam próbkę i to już jest w laboratorium
Zapytałam: a co z porannym ( i ostatnim) oddaniem moczu do tego pojemnika ?
A ona: że co ? Przecież to się kończy wieczorem, 13 lat tu pracuję i zawsze w nocy zabieram pacjentom pojemniki z dobową zbiórką moczu.

Czaicie ? Przez 13 lat ta kobieta zakrzywiała pacjentom wyniki nie znając zasad tego badania Pielęgniarka na oddziale endokrynologii.
Zgłosiłam to lekarzowi, to mi nie uwierzył. Ale chyba z nią pogadał, bo obrażona była na mnie kompletnie do końca mojego pobytu. No i zalecił nam ponowne wykonanie tej zbiórki.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2023-06-26 o 08:38
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 08:45   #2444
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 284
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Mocz zbiera się w różnym celu. Albo właśnie do badania niektórych hormonów, albo żeby ocenić ile człowiek wydala. W drugim przypadku prowadzi się raczej tzw. bilans płynów, czyli ile człowiek przyjął (kroplówki, leki, picie) i ile wysikał.




Jak glukoza przewyższa normę, to wtedy jest już raczej cukrzyca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To u mnie był raczej bilans płynów, chociaż nie pytali ile piłam.
Najwidoczniej podeszłam do badania z takim samym zapałem jak lekarze

Co do tej cukrzycy, to ja niby miałam po obciążeniu wyniki grubo ponad 200 (co teoretycznie jest normą), ale na czczo 65 i nikt mi cukrzycy nie zdiagnozował, tylko IO, ale miałam 37 insulinę na czczo

Edytowane przez pempek
Czas edycji: 2023-06-26 o 08:47
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 08:48   #2445
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89613691]A propos dobowej zbiórki moczu.
W ubiegłym roku wykryłam aferę sikową w jednym z bydgoskich szpitali, w których wówczas byłam pacjentką

Leżałam na endokrynologii (chcieli mi w końcu zbadać te przeklęte nadnercza, czemu takie nadpobudliwe są ) i któregoś dnia miałyśmy z innymi pacjentkami zaleconą dobową zbiórkę moczu.
Zgodnie ze sztuką robienia tego jakże szlachetnego badania, pierwszy sik po wstaniu z łóżka jest do muszli, nie do pojemnika na mocz. Potem każde kolejne siknięcie jest do pojemnika włącznie z pierwszym porannym następnego dnia > tłumaczę niewtajemniczonym

No więc zbierałyśmy to z mozołem i w pocie czoła całą dobę, rano ja pierwsza wstałam i poszłam do łazienki żeby wysikać się po raz ostatni do tego przeklętego pojemnika. Wchodzę i patrzę - wszystkie pojemniki znikęły.
Słabo mi się zrobiło, mroczków przed oczami dostałam (takich prawdziwych, nie że braci) i lecę do pielęgniarek z pytaniem gdzie są nasze pojemniki ??!
Stanęła przede mną jedna z pań i mówi: jak to gdzie, przecież już po zbiórce, zabrałam wszystkie w nocy, odlałam próbkę i to już jest w laboratorium
Zapytałam: a co z pierwszym po wstaniu z łóżku oddaniem moczu do tego pojemnika ?
A ona: że co ? Przecież to się kończy wieczorem, 18 lat tu pracuję i zawsze w nocy zabieram pacjentom pojemniki z dobową zbiórką moczu.

Czaicie ? Przez 18 lat ta kobieta zakrzywiała pacjentom wyniki nie znając zasad tego badania Pięlęgniarka na oddziale endokrynologii.
Zgłosiłam to lekarzowi, to mi nie uwierzył. Ale chyba z nią pogadał, bo obrażona była na mnie kompletnie do końca mojego pobytu.[/QUOTE]Ojprdl.
No najgorzej, że niektórym pielęgniarkom nie przegadasz, bo cię zbiją argumentem "ja tu już n lat pracuję i zawsze tak robię!". Czasami wytłumaczenie takiej pielęgniarce niektórych rzeczy to jest długa droga. Zgłosisz ordynatorowi, to nic, bo od pielęgniarek jest oddziałowa i mu nie zawracać tyłka pielęgniarskimi sprawami. Zgłosisz oddziałowej to nic z tym nie zrobi, bo od zawsze tak robią, znają się na swojej robocie i do tej pory było ok, więc lekarzu lepiej zajmij się lekarzowaniem. Niebo, ziemię i piekło trzeba poruszyć. Lekarz musi truć ordynatorowi, żeby ten w końcu porozmawiał z oddziałową, która, jeśli przedstawi jej się odpowiednie argumenty, już nie będzie miała wyjścia i będzie musiała poprawić pracę swojego zespołu. To nie koniec, bo wszyscy na wszystkich się poobrażają, każdy oskarży każdego - prawdziwe ludzkie dramaty, bo ktoś zwrócił uwagę, że np. ktoś za wcześnie zabiera siki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 08:51   #2446
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 284
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89613688]To nie lepiej powiedzieć lekarzowi co i jak? Zapytać się go? W ewentualnych problemach to lekarz zbiera, co coś jest nie tak.[/QUOTE]

Może jak bym miała problemy to bym inaczej do tego podeszła, mi zależało na tym, żeby stamtąd wyjść. Ogólnie wspominam ten pobyt strasznie, a personel szpitala był okropny, ciągle tylko albo olewka, albo krytyka. Na szczęście wyszłyśmy po 3 dobach.

To badanie moczu było rutynową praktyką po cc w tym szpitalu (btw Karowa, Warszawa, nie polecam, cukrzycy ciążowej prowadzić tam też nie polecam), nie było zlecone ze względu na problemy.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 08:53   #2447
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Ojprdl.
No najgorzej, że niektórym pielęgniarkom nie przegadasz, bo cię zbiją argumentem "ja tu już n lat pracuję i zawsze tak robię!". Czasami wytłumaczenie takiej pielęgniarce niektórych rzeczy to jest długa droga. Zgłosisz ordynatorowi, to nic, bo od pielęgniarek jest oddziałowa i mu nie zawracać tyłka pielęgniarskimi sprawami. Zgłosisz oddziałowej to nic z tym nie zrobi, bo od zawsze tak robią, znają się na swojej robocie i do tej pory było ok, więc lekarzu lepiej zajmij się lekarzowaniem. Niebo, ziemię i piekło trzeba poruszyć. Lekarz musi truć ordynatorowi, żeby ten w końcu porozmawiał z oddziałową, która, jeśli przedstawi jej się odpowiednie argumenty, już nie będzie miała wyjścia i będzie musiała poprawić pracę swojego zespołu. To nie koniec, bo wszyscy na wszystkich się poobrażają, każdy oskarży każdego - prawdziwe ludzkie dramaty, bo ktoś zwrócił uwagę, że np. ktoś za wcześnie zabiera siki.

No nie da się i już.
A pacjenta pies trącał.
Kolejna zbiórka udała się chyba tylko dlatego, że tej pielęgniarki nie było na nocnym dyżurze.
Moja bratowa jest laborantką i o wyskokach pielęgniarek pod kątem zbierania i przygotowywania materiału do labu, mogłaby napisać książkę. Niektóre pielęgniarki są po prostu tak niedouczone, że oczy dęba stają.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 09:06   #2448
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 09:12   #2449
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Niestety nie ma się wpływu na to, kogo się zastanie w szpitalu.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-26, 09:12   #2450
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 09:22   #2451
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Mały łyczek wody na przepłukanie gardła nie zaszkodzi, więc spoko. Lepiej tak niż faktycznie zwymiotować i musieć powtarzać test. 🤢

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 11:48   #2452
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89613718]

Wiem o takiej, która dawała pacjentkom popić wodą tego 'szota' z glukozy przed oznaczeniem krzywej, żeby sobie przepłukały gardło i jej się cyt: nie zrzygały na podłogę.
Także tego.



Niestety nie ma się wpływu na to, kogo się zastanie w szpitalu.[/QUOTE]Mnie to nie szokuje, bo byłam w dwóch różnych laboratoriach na krzywej cukrowej i też usłyszałam,że mogę dać łyka wody do wypiciu glukozy, gdyby mi się niedobrze zrobiło.

Lepiej to, niż puścić pawia, tym bardziej że nie można sobie podchodzić co rusz do tego badania, bo "wczoraj ci się nie udało, bo zwymiotowałaś" 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 11:53   #2453
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 274
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89613688]To nie lepiej powiedzieć lekarzowi co i jak? Zapytać się go? W ewentualnych problemach to lekarz zbiera, co coś jest nie tak.[/QUOTE]A nie podawać zafałszowane informacje. Brzmi jak dziecinada

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89613691]A propos dobowej zbiórki moczu.
W ubiegłym roku wykryłam aferę sikową w jednym z bydgoskich szpitali, w których wówczas byłam pacjentką

Leżałam na endokrynologii (chcieli mi w końcu zbadać te przeklęte nadnercza, czemu takie nadpobudliwe są ) i któregoś dnia miałyśmy z innymi pacjentkami zaleconą dobową zbiórkę moczu.
Zgodnie ze sztuką robienia tego jakże szlachetnego badania, pierwszy sik po wstaniu z łóżka jest do muszli, nie do pojemnika na mocz. Potem każde kolejne siknięcie jest do pojemnika włącznie z pierwszym porannym następnego dnia > tłumaczę niewtajemniczonym

No więc zbierałyśmy to z mozołem i w pocie czoła całą dobę, rano ja pierwsza wstałam i poszłam do łazienki żeby wysikać się po raz ostatni do tego przeklętego pojemnika. Wchodzę i patrzę - wszystkie pojemniki znikęły.
Słabo mi się zrobiło, mroczków przed oczami dostałam (takich prawdziwych, nie że braci) i lecę do pielęgniarek z pytaniem gdzie są nasze pojemniki ??!
Stanęła przede mną jedna z pań i mówi: jak to gdzie, przecież już po zbiórce, zabrałam wszystkie w nocy, odlałam próbkę i to już jest w laboratorium
Zapytałam: a co z porannym ( i ostatnim) oddaniem moczu do tego pojemnika ?
A ona: że co ? Przecież to się kończy wieczorem, 13 lat tu pracuję i zawsze w nocy zabieram pacjentom pojemniki z dobową zbiórką moczu.

Czaicie ? Przez 13 lat ta kobieta zakrzywiała pacjentom wyniki nie znając zasad tego badania Pielęgniarka na oddziale endokrynologii.
Zgłosiłam to lekarzowi, to mi nie uwierzył. Ale chyba z nią pogadał, bo obrażona była na mnie kompletnie do końca mojego pobytu. No i zalecił nam ponowne wykonanie tej zbiórki.[/QUOTE]Masakra

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 11:57   #2454
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 11:59   #2455
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 284
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
A nie podawać zafałszowane informacje. Brzmi jak dziecinada

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------

Masakra

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Ale jakiemu lekarzowi, skoro lekarza widziałam może z 10 minut łącznie przez cały pobyt? No nie licząc cc

Ale macie ból , że nie zrobiłam poprawnie badania, które nie wiadomo co miało pokazać ktoś słusznie zauważył, że jestem dorosła, więc podejmuje swoje dorosłe decyzje. Zadecydowałam, że nie będę oglądać więcej niż potrzeba mojego krwawego moczu w słoiku i już. Żyję, mam się dobrze Sytuacja wydarzyła się ponad 11 lat temu.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 12:07   #2456
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Ale jakiemu lekarzowi, skoro lekarza widziałam może z 10 minut łącznie przez cały pobyt? No nie licząc cc

Ale macie ból , że nie zrobiłam poprawnie badania, które nie wiadomo co miało pokazać ktoś słusznie zauważył, że jestem dorosła, więc podejmuje swoje dorosłe decyzje. Zadecydowałam, że nie będę oglądać więcej niż potrzeba mojego krwawego moczu w słoiku i już. Żyję, mam się dobrze Sytuacja wydarzyła się ponad 11 lat temu.
Zrobiłaś to zrobiłaś, życie. Jednocześnie dla mnie to jest dziwne. Jakbyś chciała uzyskać informacje o badaniu to byś ją uzyskała. Lepiej było odmówić badania niż robić dziecinadę z zmyślaniem, po prostu. Jakby nie patrzeć badanie ma dać jakaś informacje.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 12:36   #2457
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 284
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89613849]Zrobiłaś to zrobiłaś, życie. Jednocześnie dla mnie to jest dziwne. Jakbyś chciała uzyskać informacje o badaniu to byś ją uzyskała. Lepiej było odmówić badania niż robić dziecinadę z zmyślaniem, po prostu. Jakby nie patrzeć badanie ma dać jakaś informacje.[/QUOTE]

Ja nawet nie wiedziałam, że to do jakiegoś badania, dostałam info: sikaj do słoika i zapisuj ile wysikałaś. Byłam świeżo po porodzie, miałam inne priorytety niż przykładanie się do sikania do słoika. Na te wyniki w sumie nawet nikt nie patrzył, a ja po prostu zapisywałam, żeby jakby coś to to mieć.

Pewnie byłoby inaczej gdyby to była jakaś diagnostyka, że przyszłam do szpitala, żeby ustalić co mi jest itp.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 14:06   #2458
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
A jako ciekawostkę jeszcze napisze, ze ostatnio arbuz trafił do produktów z niskim IG co mnie bardzo cieszy bo uwielbiam wcześniej był oceniany jako wysoki
Z tego co kojarzę to ma wysoki indeks ale niski ładunek, więc jak się nie je na kilogramy to powinno być ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 14:39   #2459
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 284
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Z tego co kojarzę to ma wysoki indeks ale niski ładunek, więc jak się nie je na kilogramy to powinno być ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie już ma niski:
https://www.facebook.com/photo/?fbid...58329463393716

"W 2021 roku wyszła duża aktualizacja najbardziej rzetelnych tabel z wartościami IG i przyniosła kilka ciekawych zmian ��

Okazało się m.in., że arbuz przeskoczył z wysokiego IG (72) do niskiego (50) ����"

Ładunek glikemiczny niski to zdaje się może mieć cały posiłek, nie jeden składnik.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 15:07   #2460
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-07 12:37:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:24.