Farbowanie henną - część IV - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-18, 12:48   #2461
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez _papillon_ Pokaż wiadomość
Zacząć się przyzwyczajać? Wszystko, tylko nie to

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wrzuć jeszcze raz fotkę, nie wyświetla się.
Myj często, olejuj, maskuj. Powinno się z czasem znacznie sprać. Jak za pierwszym razem nałożyłam czystą hennę to praktycznie wszystko mi się z czasem wypłukało. Dwa razy nałożyłam hennę z indygo, indygo też mi się wymyło. Jeśli to była źle opisana henna to powinna się w większości wypłukać. Mam nadzieję, że nie czekałaś z myciem i zaczęłaś od razu po zobaczeniu efektu?
Ach, przypomniało mi się, może będzie pomocne:
http://kascysko.blogspot.com/2014/08...k-wypukac.html
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 18:59   #2462
_papillon_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 33
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Przód opakowania: http://historiawlosow.blox.pl/resource/cassiat1.jpg
Tył: http://historiawlosow.blox.pl/resource/DSCN0695.JPG

Tak tak, umyłam włosy dwa razy od razu po tym, jak zobaczyłam się w lustrze. W tym momencie jestem po niezliczonej ilości myć samym szamponem, jednym myciu szamponem z proszkiem do prania (miałam opory, ale troszkę zadziałało - już nie świecę aż taką żarówą, a plamy nieco się wyrównały), a przed chwilą użyłam Barwy z dodatkiem sody oczyszczonej i siedzę z olejem kokosowym pod turbanem. Dajcie mi siły, żeby to zadziałało.
Dziękuję za link Dorzucam zdjęcia włosów, żebyście też mogły podumać nad tym wspaniałym kolorem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg porownanie.jpg (39,2 KB, 144 załadowań)
_papillon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 19:48   #2463
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez _papillon_ Pokaż wiadomość
Przód opakowania: http://historiawlosow.blox.pl/resource/cassiat1.jpg
Tył: http://historiawlosow.blox.pl/resource/DSCN0695.JPG

Tak tak, umyłam włosy dwa razy od razu po tym, jak zobaczyłam się w lustrze. W tym momencie jestem po niezliczonej ilości myć samym szamponem, jednym myciu szamponem z proszkiem do prania (miałam opory, ale troszkę zadziałało - już nie świecę aż taką żarówą, a plamy nieco się wyrównały), a przed chwilą użyłam Barwy z dodatkiem sody oczyszczonej i siedzę z olejem kokosowym pod turbanem. Dajcie mi siły, żeby to zadziałało.
Dziękuję za link Dorzucam zdjęcia włosów, żebyście też mogły podumać nad tym wspaniałym kolorem
To są fotki przed i po, tak? Wiesz, dla mnie nie wyglądają jak uhennowane, po prostu zyskały bardzo ciepły odcień. Może płukanki dla blondynek? Gencjana?
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 20:10   #2464
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Farbowanie henną - część IV

fajny ten złoty odcień
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 08:46   #2465
moniaobcy
Raczkowanie
 
Avatar moniaobcy
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Sprzed komputera w BB, czasem Krk
Wiadomości: 130
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cześć dziewczyny!
Idzie drugi tydzień po mojej zabawie cassią khadi i jestem zachwycona. Utwierdziłam się w tym, że moje włosy kochają zioła, zwłaszcza indyjskie. Są och, ach, odżyły i nie są tak bardzo przylizane przy czaszce.
Jestem blondyną i rozważam delikatne zrudzenie włosów - też wpadłam na pomysł zmieszania cassi z czystą henną i walnięcie na głowę, ale spróbuję jeszcze posiedzieć pół dnia z cassią - zobaczę co się wtedy stanie.
Mam jeszcze pytanie (przyznam, że nie przekopywałam się przez cały wątek) - co ile mogę nakładać cassię? Oczywiście pomijając barierę finansową :P czy raz w miesiącu, można częściej, rzadziej - co i jak? Jestem totalnie zielona w tej dziedzinie.
PS. _papillon_ wiem, że Ci kolor nie pasuje, ale jest piękny właśnie o takim zrudzeniu swoich włosów myślę
moniaobcy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 09:10   #2466
saintfreak
Raczkowanie
 
Avatar saintfreak
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 228
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Możesz nakładać ile chcesz, jeśli tylko zioła nie robią Ci silnego przesuszu
saintfreak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-22, 07:05   #2467
moniaobcy
Raczkowanie
 
Avatar moniaobcy
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Sprzed komputera w BB, czasem Krk
Wiadomości: 130
Dot.: Farbowanie henną - część IV

O dziwo nie robią
Chyba już wiem gdzie powędruję w ten piątek w Krk...
moniaobcy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-22, 16:25   #2468
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Podobno Pole Henny nieługo startuje ze sprzedażą a ja się nie mogę doczekać więc dziś zamówiłam hennę chyba HDM i Cassię od Lass o której tutaj było kilka postów temu
Zobaczymy czy wyjdzie z mieszanki delikatny tycjan.
W ogóle zachwycam się włosami tej vlogerki:
https://www.youtube.com/watch?v=uCyb_7Iym3Q
Nie znam szczegółów jej farbowania ale to pewnie jakieś rude ombre. U mnie może wyjść podobnie, bo sama mam przejście ze średniego ciemnego blondu do jasnego.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-22, 16:35   #2469
olencja kwiatencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja kwiatencja
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 850
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Ewa chodzi to fryzjerki i farbuje się toluenem, czy jakoś tak to szło :d sama się nad tym zastanawiałam, póki nie poszłam w henne
olencja kwiatencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-22, 16:46   #2470
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez olencja kwiatencja Pokaż wiadomość
Ewa chodzi to fryzjerki i farbuje się toluenem, czy jakoś tak to szło :d sama się nad tym zastanawiałam, póki nie poszłam w henne
Czułam, że to nie może być zabawa henną. :c


Cytat:
Napisane przez moniaobcy Pokaż wiadomość
Jestem blondyną i rozważam delikatne zrudzenie włosów - też wpadłam na pomysł zmieszania cassi z czystą henną i walnięcie na głowę, ale spróbuję jeszcze posiedzieć pół dnia z cassią - zobaczę co się wtedy stanie.
O, to będą nas już dwie
Mam nadzieję po całej zabawie wstawić jakieś zdjęcie poglądowe ale może być ciężko bo mój aparat nie ogarnia kolorów. Niby mogę poprawić na komputerze ale nie wiem czy dam radę zbliżyć się do natury.

---------- Dopisano o 17:46 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------

Cytat:
Napisane przez _papillon_ Pokaż wiadomość
Dziękuję za link Dorzucam zdjęcia włosów, żebyście też mogły podumać nad tym wspaniałym kolorem
Na długości ładny efekt ale widzę jednak przy skórze mocną marchew.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-22, 18:18   #2471
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie henną - część IV

papilon, piękny ten złoty odcień używam tego samego produktu.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-22, 21:16   #2472
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

ta farba to się elumen nazywa . ale to na blond trzeba kłaść
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-22, 23:34   #2473
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Na rozjaśniane nawet, nie na blond. Tez o tym myślałam, ale mi taki intensywny po prostu nie pasuje
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 17:46   #2474
Nutelka87
Raczkowanie
 
Avatar Nutelka87
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bydgoszcz/ Szczecin
Wiadomości: 53
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Dziewczyny!
Postanowiłam wrócić do henny po zdradzie z blondem :P
Dziś kupiłam hennę z amlą i jatrophą oraz (nie wiem co mnie podkusiło) nowość Khadi "Złocisty Blond". Chciałam je zmieszać, ale oczywiście nie doczytałam i dopiero jak wróciłam do domu zauważyłam, że w Złocistym Blondzie jest oprócz Cassii, henny i kurkumy również indygo (na drugim miejscu). Serio nie wiem co o tym myśleć
Teraz mam włosy farbowane chemicznie i mają kolor taki... brzydko- złotawy :P Raczej żółtawy blond. Nie wyjdzie mi jakaś zieleń na nich? Jak sądzicie? No i mieszać jest ze sobą, czy najpierw jedną położyć, późńiej drugą?
Chyba przesadziałm z tym zakupem, ale tak się podjarałam, że w moim mieście mogę wreszcie kupić Khadi stacjonarnie, że mi odbiło zupełnie

Pomóżcie!
__________________


Zakupoholiczka
Nutelka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 18:28   #2475
_papillon_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 33
Cool Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
To są fotki przed i po, tak? Wiesz, dla mnie nie wyglądają jak uhennowane, po prostu zyskały bardzo ciepły odcień. Może płukanki dla blondynek? Gencjana?
Tak, fotki przed i po. Zaopatrzyłam się w fioletową płukankę i niebieską odżywkę z Joaśki (zapach), ale dziękuję za pomysł z gecjaną - poczytam o tym.

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
fajny ten złoty odcień
Cytat:
Napisane przez moniaobcy Pokaż wiadomość
PS. _papillon_ wiem, że Ci kolor nie pasuje, ale jest piękny właśnie o takim zrudzeniu swoich włosów myślę
Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
papilon, piękny ten złoty odcień używam tego samego produktu.
Dziękuję dziewczyny, ale niestety zdjęcie upiększa rzeczywistość - na żywo byłam w rudo-żółto-mysie plamy, a przy twarzy miałam śliczną pomarańczową żarówę. Także jak macie zamiar iść w stronę rudego - nie używajcie tego produktu.
SceneQueene I daje takie efekty? Czy faktycznie jest możliwość, że trafiłam na źle zapakowaną paczkę?

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Na długości ładny efekt ale widzę jednak przy skórze mocną marchew.
Nie inaczej. Nie dość że mocną, to bardzo złośliwą. Co prawda udało mi się zgasić pomarańcz, ale rude przebłyski chyba zostaną ze mną do obcięcia.

Jakby ktoś podczytywał wątek i miał podobny problem, wrzucam stan włosów na dzień dzisiejszy w różnym świetle - po rozpaczliwym myciu sodą, olejowaniu, a w końcu tonowaniu koloru i używaniu fioletowej płukanki i maski. W tym momencie każdy włos ma inny kolor, mieszają mi się pasma zimne i ciepłe, nie ma czasu na nudę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1111.jpg (71,9 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2222.jpg (61,3 KB, 50 załadowań)
_papillon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 18:32   #2476
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez _papillon_ Pokaż wiadomość
Tak, fotki przed i po. Zaopatrzyłam się w fioletową płukankę i niebieską odżywkę z Joaśki (zapach), ale dziękuję za pomysł z gecjaną - poczytam o tym.







Dziękuję dziewczyny, ale niestety zdjęcie upiększa rzeczywistość - na żywo byłam w rudo-żółto-mysie plamy, a przy twarzy miałam śliczną pomarańczową żarówę. Także jak macie zamiar iść w stronę rudego - nie używajcie tego produktu.
SceneQueene I daje takie efekty? Czy faktycznie jest możliwość, że trafiłam na źle zapakowaną paczkę?



Nie inaczej. Nie dość że mocną, to bardzo złośliwą. Co prawda udało mi się zgasić pomarańcz, ale rude przebłyski chyba zostaną ze mną do obcięcia.

Jakby ktoś podczytywał wątek i miał podobny problem, wrzucam stan włosów na dzień dzisiejszy w różnym świetle - po rozpaczliwym myciu sodą, olejowaniu, a w końcu tonowaniu koloru i używaniu fioletowej płukanki i maski. W tym momencie każdy włos ma inny kolor, mieszają mi się pasma zimne i ciepłe, nie ma czasu na nudę
Mnie tylko widocznie odżywila włosy - no i pojawiła się lekka złota Poświata (ale ja ją uwielbiam). Używałam na ombre, które mam jako avatar.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 22:55   #2477
CASCANUECES
Przyczajenie
 
Avatar CASCANUECES
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7
Ciemny blond a czarna henna

Od 10-ciu lat farbuję włosy czarną Palette. Od jakiegoś czasu wypadają mi mocno włosy i pomyslałam, że nawet jeśli winą nie jest farba to i tak czas skończyć z tą chemią. Mam zatem pytanie: czy czarna henna chwyci moj naturalny kolor wlosow którym jest ciemny blond? Czy mając ten okropny kolor wlosow mam szansę w ogóle na jakikolwiek ciemny odcień stosując prawdziwą hennę?
Być może ktoś gdzieś o tym już pisał na forum ale przeszukałam trochę postów i nie znalazłam podobnych pytań i odpowiedzi.
CASCANUECES jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 11:35   #2478
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Co by miała nie złapać, na ciemniejszy kolor henna zawsze daje radę. Henna nie jest w stanie tylko rozjaśnić włosów.
Rozważyłabym farbowanie dwuetapowe, czyli najpierw czysta henna (na rudo), a dopiero na to indygo, żeby wykluczyć ryzyko zielonkawej poświaty, bo możesz być ciemną blondynką, ale jednak jesteś blondynką, a żółty i niebieski sumują się w kolor wiadomy. Poza tym, indygo lubi się wypłukiwać, ale włosa przygotowanego wcześniej henną trzyma się bardziej.
Należy się liczyć z tym, że jeśli masz włosy o niskiej porowatosci, kolor może się spłukiwać. U mnie (kręcone, suche, wysoki por) indygo kladzione na hennę po 3 powtórzeniach stało się nie do ruszenia, wypłukiwał się tylko granatowy poblask, więc miałam taką czerń z ciemnobrązowym refleksem.
Pamiętaj też, że włosów farbowanych indygo raczej nie należy rozjaśniać (żółty kolor + niebieskie indygo = zielone włosy), więc jeśli zmienisz zdanie, to zostaje tylko odrosnąć całe włosy.
Nie, wiem, czy mamy na wątku kogoś farbującego na czerń, kto mógłby ci powiedzieć, czy możesz farbowac jednoetapowo, bo jednak farbowanie dwuetapowe to sporo pracy i czasu.

KONKLUDUJĄC: Na kolor ciemniejszy od naturalnych henna+indygo złapie na pewno. Jeśli przekonuje cię farbowanie henną to nie widzę przeciwwskazań.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 16:59   #2479
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Siedzę właśnie z mieszanką Cassia (marki Lass) + Henna (marki MDH) i czekam co to będzie. Na 100g C. dałam 6 płaskich łyżeczek H.
W sumie już sama nie wiem jaki kolor chcę. Kusi mnie jasny tycjan ale ciemnym kasztanem z tycjanowymi refleksami też bym nie pogardziła. Może następnym razem walnę sobie 100% H. dla mocniejszego efektu.

Coś tutaj doczytałam, że są składniki w odżywkach i szamponach, które mogą przyspieszyć zmywanie koloru. Czy jest gdzieś lista czego powinnam unikać?
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-29, 17:51   #2480
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Kieeeedy przyjdzie do mnie henna

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 18:39   #2481
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość

Coś tutaj doczytałam, że są składniki w odżywkach i szamponach, które mogą przyspieszyć zmywanie koloru. Czy jest gdzieś lista czego powinnam unikać?
Oleje wnikajace i proteiny przez kilka dni po farbowaniu.
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 19:40   #2482
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Oleje wnikajace i proteiny przez kilka dni po farbowaniu.
Dzięki. Rozumiem, że potem nie są zakazane?

I jestem ruda Wielotonowo, ponieważ miałam 3 odcienie blondu PRZED oraz nierówno nałożyłam na odrosty. Samodzielne hennowanie to trudne zadanie.

Już wiem, że do moich włosów lekko ponad 100g prochów to za mało. Nie wiem jak to robią dziewczyny z włosami nieco za ramiona ale ja, z moimi ściętymi na mocno wycieniowanego boba, ledwo styknęłam.
Jednak baranek na głowie robi ogromną różnicę.

Dziewczynom z mocnymi lokami, nawet w przypadku cienkich włosów tak jak ja, polecam większe ilości henny.
Następnym razem pójdą 2 opakowania. I teraz nie wiem, bo kusi mnie już czysta henna, ale boję się efektu marchewy.

Może jutro wstawię jakieś zdjęcia porównawcze. Z naciskiem na MOŻE.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 20:57   #2483
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Dzięki. Rozumiem, że potem nie są zakazane?

I jestem ruda Wielotonowo, ponieważ miałam 3 odcienie blondu PRZED oraz nierówno nałożyłam na odrosty. Samodzielne hennowanie to trudne zadanie.

Już wiem, że do moich włosów lekko ponad 100g prochów to za mało. Nie wiem jak to robią dziewczyny z włosami nieco za ramiona ale ja, z moimi ściętymi na mocno wycieniowanego boba, ledwo styknęłam.
Jednak baranek na głowie robi ogromną różnicę.

Dziewczynom z mocnymi lokami, nawet w przypadku cienkich włosów tak jak ja, polecam większe ilości henny.
Następnym razem pójdą 2 opakowania. I teraz nie wiem, bo kusi mnie już czysta henna, ale boję się efektu marchewy.

Może jutro wstawię jakieś zdjęcia porównawcze. Z naciskiem na MOŻE.
Jasne, wstrzymaj się tylko kilka dni bezpośrednio po hennowaniu, bo mogą przyspieszać wypłukiwani się barwnika. No i czekamy na zdjecia
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 21:30   #2484
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Już wiem, że do moich włosów lekko ponad 100g prochów to za mało. Nie wiem jak to robią dziewczyny z włosami nieco za ramiona ale ja, z moimi ściętymi na mocno wycieniowanego boba, ledwo styknęłam.
Jednak baranek na głowie robi ogromną różnicę.

Dziewczynom z mocnymi lokami, nawet w przypadku cienkich włosów tak jak ja, polecam większe ilości henny.
Następnym razem pójdą 2 opakowania. I teraz nie wiem, bo kusi mnie już czysta henna, ale boję się efektu marchewy.

Może jutro wstawię jakieś zdjęcia porównawcze. Z naciskiem na MOŻE.
a próbowałaś nakłać nad wanną? ja się bałam nierównomiernego pokrycia, ale różnicy żadnej nie widzę, zajęło mi tylko 5minut a nie ponad pół godziny no i poszło papki z max 2/3 tego co wczesniej.

ja mam za ramiona trochę i wcześniej szło mi ok 120g proszku na całość, ostatnio zostało z tego dwie porcje na odrosty + glossa
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-30, 07:11   #2485
moniaobcy
Raczkowanie
 
Avatar moniaobcy
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Sprzed komputera w BB, czasem Krk
Wiadomości: 130
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Może jutro wstawię jakieś zdjęcia porównawcze. Z naciskiem na MOŻE.
Eno, ja jestem bardzo ciekawa efektu, to ja bardzo poproszę o fotki

Ja jutro mam w planach walnąć samą cassię na kilka godzin na włosiska, może się uda
Rozważam też zakup cassi firmy lass (widziałam w Krk stacjonarnie za ok. 18 zł) i spróbować ją walnąć jeszcze na włosy i następnie mieszać cassię z henną. Pomyślimy, zobaczymy

@CASCANUECES ciemny blond nie jest taki zły! Mi, dzięki słońcu, cytrynom, rumiankom i innym cudom (pozdrawiam korzeń rzewienia) udało się uzyskać taki złotawy, dość ciepły odcień. Jeszcze rudych refleksów brakuje

@_papillon_ jak tam włosy?Udało się przygasić marchewę?
moniaobcy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-30, 07:56   #2486
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Dziewczyny, a ja mam takie pytanie. Moje naturalne włosy to średni brąz. Kilka razy już farbowalam włosy khadi ciemnym brązem i efekt mi się podobał, ale nigdy nie był bardzo trwały, choć nieraz trzymałam 4 godziny na głowie i stosowalam się do zasad. Chciałabym przed wakacjami, gdzie będę dużo w wodzie, zahennowac włosy tak, żeby efekt był bardziej trwały i pomyślałam że najpierw zrobię czystą henne, a potem na to ten ciemny brąz, jak tu nieraz było sugerowane. Tylko zastanawiam się, ile czasu powinno upłynąć między tymi dwoma hennowaniami? Ile razy umyć głowę?
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-30, 09:31   #2487
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Dziewczyny dlaczego Khadi ciemny brąz wypłukuje mi się ekspresowo a Khadi czarny o ciepłym odcieniu praktycznie trzyma na mur beton?
Przypuszczam że różnią się ilością indygo, ale z tego co wiem samo indygo trwałe nie jest a u mnie w wypadku khadi czarnego jest, w wersji ciemny brąz wypłukało się po 3 tygodniach.. same mieszanki różnią się dodatkowo obecnością Eclipty(bhringraj) i neem w ciemnym brązie, czy któryś z tych składników nadaje kwasny odczyn który może w tym wypadku przeszkadzać przyjęciu się indygo?

Edytowane przez CruelOrchid
Czas edycji: 2015-04-30 o 09:34
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-30, 09:38   #2488
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez alternative1 Pokaż wiadomość
a próbowałaś nakłać nad wanną? ja się bałam nierównomiernego pokrycia, ale różnicy żadnej nie widzę, zajęło mi tylko 5minut a nie ponad pół godziny no i poszło papki z max 2/3 tego co wczesniej.

ja mam za ramiona trochę i wcześniej szło mi ok 120g proszku na całość, ostatnio zostało z tego dwie porcje na odrosty + glossa
Ale jak nad wanną? Nie rozumiem.
Ja mam bardzo gęste choć cienkie włosy. Mnie zawsze na nie idzie sporo wszystkiego. Ja mam na głowie żywego barana

Będę dziś kombinować ze zdjęciami. Nie wiem czy będzie widać różnicę, aparat słabo ogarnia kolory.

Najmocniej widać efekty na jaśniejszych końcach. Z jasnego blondu zrobiły się nieco tycjanowskie. No taki ciepły rudawy blond. Ciemniejsze odrosty są po bardziej złociste niż były i w świetle słonecznym dają rudością. Przy samej skórze pozostał mi naturalny kolor ale jakoś to wszystko ładnie się przenika.

Dzisiaj wiem, że sięgnę po samą hennę. Dobrze kalkuluję, że taka druga warstwa da ciemniejszy, czerwonawy efekt?
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-30, 09:58   #2489
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

nad wanną - dzielę włosy na 3 czesci - od ucha do ucha z tyłu i przedziałek po środku, spinam 2 części, nachylam się nad wanną, biorę w dłoń papkę i wcieram we włosy, ugniatam i tak w ogóle :P. część po części, szybciej i ekonomiczniej
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-30, 10:29   #2490
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez alternative1 Pokaż wiadomość
nad wanną - dzielę włosy na 3 czesci - od ucha do ucha z tyłu i przedziałek po środku, spinam 2 części, nachylam się nad wanną, biorę w dłoń papkę i wcieram we włosy, ugniatam i tak w ogóle :P. część po części, szybciej i ekonomiczniej
Nadal nie rozumiem jaki wanna ma wpływ na zmniejszenie ilości użytej henny. Ja robiłam pasmami bo przy ich różnej długości było mi wygodnie. Nie trwało to długo ale jednak henna mi ledwo styknęła. Ale gdybym chciała dokładniej wetrzeć tuż przy skórze możliwe, że zabrakłoby ;c
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-09 08:36:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:39.