WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2010-10-21, 07:25   #2491
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 7 112
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Nanetka26 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, a czy my¶licie, ¿e je¿eli przyczyn± du¿ego przerzedzenia siê w³osów i ich wypadania by³y zaburzenia hormonalne to po ich wyregulowaniu mo¿na liczyc na odrost?
tak przynajmniej z hormonami tarczycy jest tak na pewno - jak hormony siê ureguluj± to w³osy odrastaj± i po kilku miesi±cach czupryna znów wygl±da "jak cz³owiek"

a tak w ogóle witajcie kochane te¿ mêczê siê z wypadaniem, u mnie powodem jest chyba odstawienie antykoncepcji ... od miesi±ca wcinam revalid, pijê olej lniany, na razie osza³amiaj±cych efektów brak, wiêc zaczê³am kuracjê czarn± rzep± ... na zasadzie "ton±cy brzytwy"
mam nadziejê ¿e uporamy siê wszystkie z tym problemem
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-21, 07:43   #2492
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomo¶ci: 738
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Przylaczam sie do watku, od jakis 3 tygodni strasznie mi wypadaja wlosy, jak nigdy w zyciu mysle ze moze trace wiecej niz 100 dziennie. Wczesniej jedynie pare wloskow przy myciu i rozczesywaniu. Mam nadzieje ze to przejsciowe , do tego skalp mnie swedzi (ale wlasciwie zawsze mnie swedzi po myciu szamponem z SLS). Mam cienkie i delikatne wlosy wiec przeraza mnie ilosc wlosow ktore mi wypadly od tych paru tygodni. Zamierzam zainwestowac w suplementy, zel aloesowy i poszukac jakiegos super delikatnego szamponu albo jakiejs alternatywy dla szamponu.
Jeszcze dopisze ze domniemanych przyczyn znajduje wiele: po pierwsze slonce (mieszkam w Ameryce pld.), pracuje z chemikaliami (tusze drukarskie i rozpuszczalniki), moscne sciaganie wlosow gumka, ewentualnie wegetarianizm (juz od 5 lat i zawsze wszystko bylo ok).
__________________
9.10.2013 zapuszczam w³osy. Aktualna d³ugo¶æ do ramion.
9.01.2014 w³osy za liniê obojczyków.
24.08. 2016 w po³owie drogi do talii

Edytowane przez uca
Czas edycji: 2010-10-21 o 07:58 Powód: dopisek
uca jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-21, 07:53   #2493
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 1 864
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Nanetka26 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, a czy my¶licie, ¿e je¿eli przyczyn± du¿ego przerzedzenia siê w³osów i ich wypadania by³y zaburzenia hormonalne to po ich wyregulowaniu mo¿na liczyc na odrost?
To jest mo¿liwe wiêc w³osy powinny odrosn±æ.


Ja siê pochwalê ¿e mimo i¿ dalej chorujê i biorê antybiotyk (który oczywi¶cie te¿ mo¿e wzmagaæ wypadanie) to przy ostatnim myciu jest lepiej. Wypad³o mi tyle co zwykle wypada³o wcze¶niej czyli bez tragedii. Mo¿e to zas³uga rozpoczêcia u¿ywania aloevit 3 razy dziennie z d³ugim masa¿em? Albo maseczki z nafty, ¿ó³tka jaja, olejku rycynowego, dro¿d¿y, wit E? Pewnie wszystko siê trochê przyczyni³o. Cieszê siê w ka¿dym razie bo ju¿ planowa³am obciêcie w³osów do ramion. Wiem ¿e to nie zatrzyma wypadania ale skoro mam takie krótkie nowe w³oski to zawsze sprawia³y by wra¿enie gê¶ciejszych.

A z moich nowych odkryæ to ¿eby zniwelowaæ s³abe kr±¿enie bêdê ³ykaæ ginkgo biloba (mi³orz±b dwuklapowy) bo w³a¶nie on poprawia kr±¿enie obwodowe. Ju¿ pisa³am o tym ¿e jak kto¶ ma ci±gle zimne d³onie, stopy to przyczyn± wypadania mo¿e byæ w³a¶nie s³abe kr±¿enie bo czubek g³owy to taki trzeci strategiczny punkt. Wiem ¿e wiêkszo¶æ kobiet generalnie ma ten problem ale mój jest na prawdê powa¿ny. Poza tym pomaga to w koncentracji i pamiêci bo jest lepiej ukrwiony mózg te¿ siê przyda. Do tego przy nastêpnym zamówieniu na doz. pl wezmê nalewkê z ginkgo biloba (ok 6z³ za 100ml) i bêdê mieszaæ z moim aloevit. Co do tej wcierki to zawiera m.in. ³opian który podobno jest zbawienny dla s³abych w³osów. Szuka³am dodatkowej nalewki z ³opianu ale podobno ju¿ nie produkuj±. Za to na którym¶ z w±tku w³osowych kto¶ zachwala³ olej ³opianowy ¿e bardzo pomóg³ na wypadanie. Jakbym dorwa³a w zielarskim to chêtnie bym wypróbowa³a bo generalnie lubiê oleje.

Mogê siê wypowiedzieæ na temat ampu³ek radicala bo ju¿ skoñczy³am kuracjê tydzieñ temu i muszê przyznaæ ¿e nie wiem czy co¶ pomóg³. Wtedy w³a¶nie zachorowa³am i kiedy dosta³am wysokiej gor±czki to i tak w³osy lecia³y wiêc pewnie ¿adna wcierka by nie pomog³a. My¶lê ¿e mog± byæ pomocne ale cudów nie uczyni± niestety, chyba ¿e po d³u¿szej kuracji (mo¿e tak z miesi±c?).
abercrombie&fitch jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-21, 08:04   #2494
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 1 864
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Nanetka26 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, a czy my¶licie, ¿e je¿eli przyczyn± du¿ego przerzedzenia siê w³osów i ich wypadania by³y zaburzenia hormonalne to po ich wyregulowaniu mo¿na liczyc na odrost?
To jest mo¿liwe wiêc w³osy powinny odrosn±æ.


Ja siê pochwalê ¿e mimo i¿ dalej chorujê i biorê antybiotyk (który oczywi¶cie te¿ mo¿e wzmagaæ wypadanie) to przy ostatnim myciu jest lepiej. Wypad³o mi tyle co zwykle wypada³o wcze¶niej czyli bez tragedii. Mo¿e to zas³uga rozpoczêcia u¿ywania aloevit 3 razy dziennie z d³ugim masa¿em? Albo maseczki z nafty, ¿ó³tka jaja, olejku rycynowego, dro¿d¿y, wit E? Pewnie wszystko siê trochê przyczyni³o. Cieszê siê w ka¿dym razie bo ju¿ planowa³am obciêcie w³osów do ramion. Wiem ¿e to nie zatrzyma wypadania ale skoro mam takie krótkie nowe w³oski to zawsze sprawia³y by wra¿enie gê¶ciejszych.

A z moich nowych odkryæ to ¿eby zniwelowaæ s³abe kr±¿enie bêdê ³ykaæ ginkgo biloba (mi³orz±b dwuklapowy) bo w³a¶nie on poprawia kr±¿enie obwodowe. Ju¿ pisa³am o tym ¿e jak kto¶ ma ci±gle zimne d³onie, stopy to przyczyn± wypadania mo¿e byæ w³a¶nie s³abe kr±¿enie bo czubek g³owy to taki trzeci strategiczny punkt. Wiem ¿e wiêkszo¶æ kobiet generalnie ma ten problem ale mój jest na prawdê powa¿ny. Poza tym pomaga to w koncentracji i pamiêci bo jest lepiej ukrwiony mózg te¿ siê przyda. Do tego przy nastêpnym zamówieniu na doz. pl wezmê nalewkê z ginkgo biloba (ok 6z³ za 100ml) i bêdê mieszaæ z moim aloevit. Co do tej wcierki to zawiera m.in. ³opian który podobno jest zbawienny dla s³abych w³osów. Szuka³am dodatkowej nalewki z ³opianu ale podobno ju¿ nie produkuj±. Za to na którym¶ z w±tku w³osowych kto¶ zachwala³ olej ³opianowy ¿e bardzo pomóg³ na wypadanie. Jakbym dorwa³a w zielarskim to chêtnie bym wypróbowa³a bo generalnie lubiê oleje.

Mogê siê wypowiedzieæ na temat ampu³ek radicala bo ju¿ skoñczy³am kuracjê tydzieñ temu i muszê przyznaæ ¿e nie wiem czy co¶ pomóg³. Wtedy w³a¶nie zachorowa³am i kiedy dosta³am wysokiej gor±czki to i tak w³osy lecia³y wiêc pewnie ¿adna wcierka by nie pomog³a. My¶lê ¿e mog± byæ pomocne ale cudów nie uczyni± niestety, chyba ¿e po d³u¿szej kuracji (mo¿e tak z miesi±c?).
abercrombie&fitch jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-21, 11:05   #2495
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 272
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

abercrombie&Fitch- ja równie¿ mam powa¿ny problem ze s³abym kr±¿eniem. Moje stopy i d³onie s± zawsze lodowate. Znajomi ¶miej± siê ze mnie, ¿e jestem wampirem My¶lisz, ¿e ginkgo biloba mo¿e pomóc? Zastanawia³am siê ju¿ nad wizyta u jakiego¶ specjalisty. Zim± jest to bardzo dokuczliwe. Palce siniej±, czerwieni± siê, puchn±, drêtwiej±.. Nawet teraz siedz±c w domu w we³nianych skarpetach robionych przez babciê, czujê przeszywaj±cy ch³ód w stopach..

Kolejn± przyczyn± mojego linienia mog± byæ zaburzenia hormonalne. Trudno mi oceniaæ, czy w³osy wypadaj± mi bardziej na czubku g³owy. Wydaje mi siê, ¿e przerzedzone s± raczej równomiernie. Jednak mam bardzo zak³ócony cykl – miesi±czki pojawiaj± siê kiedy chc± (co 40 dni, nawet co 2-3 miesi±ce). Je¶li chodzi o ow³osienie cia³a, mam ma³y w±sik nad ustami, pod pêpkiem równie¿ rosn± mi w³oski, na ³ydkach rosn± dosyæ szybko. Chocia¿.. paznokcie mam bardzo s³abe. Rozwarstwiaj± siê, czêsto ³ami±. Skórê mam such±, na ramionach szorstk±, ³okcie i kolana tez nie wygl±daj± najlepiej. Jednak nie wiem, czy te czynniki te¿ podpinaj± siê pod zachwian± gospodarkê hormonaln±..

Jest jeszcze jedna sprawa.. Jestem bardzo nerwowa (a od kiedy nie mogê pokonaæ wypadania w³osów, stresuje siê jeszcze bardziej. Ko³o siê zatacza). .

Od jakich¶ 25 dni ³ykam codziennie Belissê detox, kapsu³ki omega 3-6-9, a od jakiego¶ tygodnia NeoMag forte. Staram siê te¿ je¶æ pestki s³onecznika, dyni, orzechy. Pijê pokrzywê.

Wcieram Neril po myciu w³osów szamponem BioWax do wypadaj±cych. Dzisiaj mo¿e u¿yjê po raz pierwszy nafty.

Powoli tracê nadziejê. Po moich gêstych w³osach zosta³o ju¿ tylko wspomnienie. A nie zapowiada siê na szczê¶liwe zakoñczenie..
phenomena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-21, 11:18   #2496
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 15 914
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez phenomena Poka¿ wiadomo¶æ
abercrombie&Fitch- ja równie¿ mam powa¿ny problem ze s³abym kr±¿eniem. Moje stopy i d³onie s± zawsze lodowate. Znajomi ¶miej± siê ze mnie, ¿e jestem wampirem My¶lisz, ¿e ginkgo biloba mo¿e pomóc? Zastanawia³am siê ju¿ nad wizyta u jakiego¶ specjalisty. Zim± jest to bardzo dokuczliwe. Palce siniej±, czerwieni± siê, puchn±, drêtwiej±.. Nawet teraz siedz±c w domu w we³nianych skarpetach robionych przez babciê, czujê przeszywaj±cy ch³ód w stopach..

Kolejn± przyczyn± mojego linienia mog± byæ zaburzenia hormonalne. Trudno mi oceniaæ, czy w³osy wypadaj± mi bardziej na czubku g³owy. Wydaje mi siê, ¿e przerzedzone s± raczej równomiernie. Jednak mam bardzo zak³ócony cykl – miesi±czki pojawiaj± siê kiedy chc± (co 40 dni, nawet co 2-3 miesi±ce). Je¶li chodzi o ow³osienie cia³a, mam ma³y w±sik nad ustami, pod pêpkiem równie¿ rosn± mi w³oski, na ³ydkach rosn± dosyæ szybko. Chocia¿.. paznokcie mam bardzo s³abe. Rozwarstwiaj± siê, czêsto ³ami±. Skórê mam such±, na ramionach szorstk±, ³okcie i kolana tez nie wygl±daj± najlepiej. Jednak nie wiem, czy te czynniki te¿ podpinaj± siê pod zachwian± gospodarkê hormonaln±..

Jest jeszcze jedna sprawa.. Jestem bardzo nerwowa (a od kiedy nie mogê pokonaæ wypadania w³osów, stresuje siê jeszcze bardziej. Ko³o siê zatacza). .

Od jakich¶ 25 dni ³ykam codziennie Belissê detox, kapsu³ki omega 3-6-9, a od jakiego¶ tygodnia NeoMag forte. Staram siê te¿ je¶æ pestki s³onecznika, dyni, orzechy. Pijê pokrzywê.

Wcieram Neril po myciu w³osów szamponem BioWax do wypadaj±cych. Dzisiaj mo¿e u¿yjê po raz pierwszy nafty.

Powoli tracê nadziejê. Po moich gêstych w³osach zosta³o ju¿ tylko wspomnienie. A nie zapowiada siê na szczê¶liwe zakoñczenie..
ja juz nie mam nadzieji
obcinam w³osy na krótko
a mia³am kiedys za biust i gêste jak cholera
teraz mój kitek jest w stanie op³akanym
gosiaczek6 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-21, 11:26   #2497
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 7 112
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Poka¿ wiadomo¶æ
Mogê siê wypowiedzieæ na temat ampu³ek radicala bo ju¿ skoñczy³am kuracjê tydzieñ temu i muszê przyznaæ ¿e nie wiem czy co¶ pomóg³. Wtedy w³a¶nie zachorowa³am i kiedy dosta³am wysokiej gor±czki to i tak w³osy lecia³y wiêc pewnie ¿adna wcierka by nie pomog³a. My¶lê ¿e mog± byæ pomocne ale cudów nie uczyni± niestety, chyba ¿e po d³u¿szej kuracji (mo¿e tak z miesi±c?).
qrczê, ja siê w³a¶nie zastanawiam nad tymi ampu³kami. Nawet je sobie zamówi³am, ale jako jedyne z zamówienia nie przysz³y i teraz mam dylemat czy zamawiaæ jeszcze raz czy nie, bo mo¿e to by³a podpowied¼ od losu ¿e i tak nie pomog±
na razie kombinujê z t± rzep±, wi±¿ê z ni± du¿e nadzieje a je¶li nie pomo¿e to te¿ chyba obetnê w³osy, tak pewnie do ramion
Cytat:
Napisane przez phenomena Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejn± przyczyn± mojego linienia mog± byæ zaburzenia hormonalne. Trudno mi oceniaæ, czy w³osy wypadaj± mi bardziej na czubku g³owy. Wydaje mi siê, ¿e przerzedzone s± raczej równomiernie. Jednak mam bardzo zak³ócony cykl – miesi±czki pojawiaj± siê kiedy chc± (co 40 dni, nawet co 2-3 miesi±ce). Je¶li chodzi o ow³osienie cia³a, mam ma³y w±sik nad ustami, pod pêpkiem równie¿ rosn± mi w³oski, na ³ydkach rosn± dosyæ szybko. Chocia¿.. paznokcie mam bardzo s³abe. Rozwarstwiaj± siê, czêsto ³ami±. Skórê mam such±, na ramionach szorstk±, ³okcie i kolana tez nie wygl±daj± najlepiej. Jednak nie wiem, czy te czynniki te¿ podpinaj± siê pod zachwian± gospodarkê hormonaln±..
suche ³okcie i kolana - jak najbardziej a robi³a¶ jakie¶ badania? je¶li nie to mo¿e warto ... ?
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2010-10-21, 11:40   #2498
M³ódka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 186
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

<p³acze> ja ju¿ nic nie bedê pisac o ilo¶ci, bo chociaz jest to mniej niz w najgorszym momencie, to jednak same widziecie jakiej grubo¶ci kitke mam

...oto efekty dzisiejszego mycia :
M³ódka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-21, 11:48   #2499
hashii
Raczkowanie
 
Avatar hashii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 160
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Ha, w³a¶nie wróci³am od dermatologa. Wyda³ mi recepty na ³±czn± sumê 160 z³! haha jak na razie kupi³am tylko minera³y (Multisal) i zostanê przy codziennym wcieraniu Nerilu, bo chyba pomaga :O

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

Cytat:
Napisane przez M³ódka Poka¿ wiadomo¶æ
<p³acze> ja ju¿ nic nie bedê pisac o ilo¶ci, bo chociaz jest to mniej niz w najgorszym momencie, to jednak same widziecie jakiej grubo¶ci kitke mam

...oto efekty dzisiejszego mycia :
masz tak przy ka¿dym myciu?!
__________________
its better to try and fail than to not try at all
hashii jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-21, 11:49   #2500
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 15 914
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez M³ódka Poka¿ wiadomo¶æ
<p³acze> ja ju¿ nic nie bedê pisac o ilo¶ci, bo chociaz jest to mniej niz w najgorszym momencie, to jednak same widziecie jakiej grubo¶ci kitke mam

...oto efekty dzisiejszego mycia :

ja dzis kupi³am szare myd³o, troche swedzi mnie skóra g³owy, moze szare cos pomoze
gosiaczek6 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-21, 11:53   #2501
M³ódka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 186
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

zawsze mi wypadaj±..tyle, ¿e ostatnio po waxie by³o mniej-jak±¶ po³owê tego co na zdjêciu..a dzi¶ dramat a ju¿ siê tak cieszy³am

..dziewczyny z krêciolkowego w±tku ju¿ mnie dzi¶ ochrzani³y i u¶wiadomi³y, ¿e nie moge czesaæ z szamponem tylko z odzywk±..no ale tak konieæ koñców to przeciez i tak wypad³y tylko te które mia³y wypa¶æ -przeciez ich nie "wyszarpne³am" z glowy przy tak DELIKATNYM czesaniu jak moje (od koñcówek w strone nasad
M³ódka jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-21, 11:55   #2502
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 272
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez agison Poka¿ wiadomo¶æ
qrczê, ja siê w³a¶nie zastanawiam nad tymi ampu³kami. Nawet je sobie zamówi³am, ale jako jedyne z zamówienia nie przysz³y i teraz mam dylemat czy zamawiaæ jeszcze raz czy nie, bo mo¿e to by³a podpowied¼ od losu ¿e i tak nie pomog±
na razie kombinujê z t± rzep±, wi±¿ê z ni± du¿e nadzieje a je¶li nie pomo¿e to te¿ chyba obetnê w³osy, tak pewnie do ramion
suche ³okcie i kolana - jak najbardziej a robi³a¶ jakie¶ badania? je¶li nie to mo¿e warto ... ?
nie robi³am ¿adnych badañ. tzn morfologiê, tsh mam idealne. co do hormonów.. szczerze mówi±c nie mam pojêcia jakie dok³adnie badania zrobiæ, kiedy..
phenomena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-21, 11:56   #2503
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 15 914
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

M³ódka czeszesz w³osy z szamponem na g³owie? pierwsze s³ysze zeby ktos tak robi³ ja czesze przed myciem, suche i dopiero po sp³ukaniu odzywki i wychodzi ich multum
gosiaczek6 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-21, 12:05   #2504
M³ódka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 186
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Poka¿ wiadomo¶æ
M³ódka czeszesz w³osy z szamponem na g³owie? pierwsze s³ysze zeby ktos tak robi³ ja czesze przed myciem, suche i dopiero po sp³ukaniu odzywki i wychodzi ich multum
no có¿ kiedy¶ te¿ czesa³am przed myciem a potem jak juz siê ods±czy³y w rêcznik ale mnie dziewczyny z Krêcio³kowego uswiadomi³y ¿e z w³osami krêconymi tak nie mo¿na a poza tym przez ca³± noc robi³am olejowanie wiêc nie mia³abym ich jak wyczesac przed myciem, bo nie by³y suche
...ale juz nigdy nie powtórzê tego blêdu-bêde czesaæ tylko z odzywk±..ale jak pisalam, no przeciez i tak wypad³y te co mia³y wypa¶æ wiêc to niewiele zmienia tak naprawde
M³ódka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-21, 12:07   #2505
Nanetka26
Raczkowanie
 
Avatar Nanetka26
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 362
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez M³ódka Poka¿ wiadomo¶æ
<p³acze> ja ju¿ nic nie bedê pisac o ilo¶ci, bo chociaz jest to mniej niz w najgorszym momencie, to jednak same widziecie jakiej grubo¶ci kitke mam

...oto efekty dzisiejszego mycia :
Ejjj ejjj co to za p³acze hmm? Nie martw siê bo to tylko gorzej podzia³a na w³osy. Wiem, ¿e ³atwo to pisac, ale tak jest.
Poza tym zauwa¿, ¿e masz d³ugie w³osy i nawet gdyby wypad³o ich 20 to bêdzie to wygl±da³o "tragicznie" na umywalce. Ja traci³am/ê ich tyle samo.
Kitka "zawinê³a¶" wiêc wyg±da na chudsz±
My¶la³am, ¿e woda co¶ pomo¿e... Robi³a¶ jakie¶ badania-krew, ¿elazo? Hormony? Testosteron?


Co do Radicalu to ja te¿ go u¿ywa³am. Wydawa³o mi siê, ¿e na jaki¶ czas zahamowa³ wypadanie, ale przyznam, ¿e u¿ywa³am go co dwa dni z racji tego, ¿e nie mia³am inego wyj¶cia Jednak¿e moja mama i babcia kole¿anki s± z niego zadowolone
__________________
"Tylko szczê¶liwi ludzie mog± daæ szczê¶cie innym...

Tylko je¶li wiesz jak byæ szczê¶liwym jeste¶ w stanie nauczyæ tego kogo¶ innego... "
SS
Nanetka26 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-21, 12:08   #2506
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 7 112
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez phenomena Poka¿ wiadomo¶æ
nie robi³am ¿adnych badañ. tzn morfologiê, tsh mam idealne. co do hormonów.. szczerze mówi±c nie mam pojêcia jakie dok³adnie badania zrobiæ, kiedy..
hmmm ... je¶li tsh w normie to raczej nie tarczyca ... bo suche kolana i ³okcie to jedne z objawów niedoczynno¶ci tarczycy. ¯elazo te¿ pewnie masz w porz±dku? bo mog± wypadaæ od anemii. Mo¿e zbadaæ lh, fsh, skoro i miesi±czki nieregularne? tylko wiesz, ja nie jestem fachowcem i tak sobie "g³o¶no my¶lê", mo¿e warto by siê poradziæ lekarza?
ja od razu polecia³am do lekarza jak zaczê³y mi wypadaæ bardziej ni¿ zwykle, mimo ¿e w mój napiêty plan dnia trudno szpilkê wcisn±æ badania te¿ zrobi³am, niby to po tabsach, wiêc na razie czekam
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-21, 12:44   #2507
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 272
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez agison Poka¿ wiadomo¶æ
hmmm ... je¶li tsh w normie to raczej nie tarczyca ... bo suche kolana i ³okcie to jedne z objawów niedoczynno¶ci tarczycy. ¯elazo te¿ pewnie masz w porz±dku? bo mog± wypadaæ od anemii. Mo¿e zbadaæ lh, fsh, skoro i miesi±czki nieregularne? tylko wiesz, ja nie jestem fachowcem i tak sobie "g³o¶no my¶lê", mo¿e warto by siê poradziæ lekarza?
ja od razu polecia³am do lekarza jak zaczê³y mi wypadaæ bardziej ni¿ zwykle, mimo ¿e w mój napiêty plan dnia trudno szpilkê wcisn±æ badania te¿ zrobi³am, niby to po tabsach, wiêc na razie czekam
my¶lisz, ¿eby wybraæ siê do dermatologa czy ginekologa? domy¶lam sie, ¿e na skierowanie na badania hormonalne nie mam co liczyæ. chcia³abym jednak zasiêgn±æ jakiej¶ porady, co i kiedy mam robiæ
phenomena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-21, 13:06   #2508
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 7 112
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez phenomena Poka¿ wiadomo¶æ
my¶lisz, ¿eby wybraæ siê do dermatologa czy ginekologa? domy¶lam sie, ¿e na skierowanie na badania hormonalne nie mam co liczyæ. chcia³abym jednak zasiêgn±æ jakiej¶ porady, co i kiedy mam robiæ
my¶lê ¿e do ginekologa (albo najlepiej do ginekologa-endokrynologa), choæby na wszelki wypadek. Je¶li okaza³oby siê ¿e to hormony to dostaniesz leki i w³oski przestan± lecieæ ze skierowaniem chyba rzeczywi¶cie bêdzie ciê¿ko ... ale mogê byæ w blêdzie -ja np. robi³am tsh ze skierowania, a ft4 ju¿ z w³asnej kieszeni, bo mysla³am ¿e w³osy mi lec± przez tarczycê, ale jak jest z lh to ju¿ nie jestem pewna
do dermatologa to raczej je¶li by³by problem ze skór± g³owy, jaki¶ ³upie¿, ³ojotok, swêdzenie, ³yse "placki", co¶ takiego. Mo¿esz kogo¶ poprosiæ ¿eby Ci skalp obejrza³ ja w desperacji za¿yczy³am sobie oglêdziny w wykonaniu T¯ta, ale nie zauwa¿y³ anomalii, wiêc dermatologa sobie darowa³am

no i stres ... ja te¿ jestem nerwowa, a teraz te w³osy stresuj± mnie jeszcze bardziej .. no i tak jak u Ciebie, kó³ko siê zamyka
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!

Edytowane przez agison
Czas edycji: 2010-10-21 o 13:35
agison jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-21, 18:57   #2509
princessaa11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 113
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez M³ódka Poka¿ wiadomo¶æ
<p³acze> ja ju¿ nic nie bedê pisac o ilo¶ci, bo chociaz jest to mniej niz w najgorszym momencie, to jednak same widziecie jakiej grubo¶ci kitke mam

...oto efekty dzisiejszego mycia :
kitka nie jest jeszcze taka chuda! ¿eby¶ moj± zobaczy³a po umyciu w³osow to bys sie ucieszy³a wiêc g³owa do góry i tylko sie nie stresuj bo to naprawde wyniszcza mieszki, staraj sie o tym nie my¶leæ. Bo¿e i nie czesz w³osów jak s± jeszcze bardzo mokre wtedy siê je bardzo uszkadza!
Mi dermatolog na przyk³ad powiedzia³a bym od¿ywki w ogóle nie nak³ada³a i muszê przyznaæ( mimo ¿e sobie tego wczesniej nie wyobra¿a³am mysla³am:,,no jak ja je rozczesze!!!,, ) ¿e poma³u, zaczynaj±c od koñców uda³o siê pierwszy, drugi i kolejny raz i rzeczywi¶cie w³osy s± lepsze, l¿ejsze. A od¿ywka-maska WAX tylko raz w tygodniu.W koniuszki czasem odrobinê jedwabiu. Mo¿e to jest sposób?
buziaki Kochana musi byæ dobrze!
princessaa11 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-22, 04:17   #2510
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomo¶ci: 738
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

M³ódka a moze to efekt uboczny olejowania? Zauwazylam ze u mnie po olejowaniu leci duzo wiecej, wiec chyba odstawie je na jakis czas.
To chyba dziala jak sebu na skorze glowy, wlosy jakby 'luzuja sie' i wypadaja.
__________________
9.10.2013 zapuszczam w³osy. Aktualna d³ugo¶æ do ramion.
9.01.2014 w³osy za liniê obojczyków.
24.08. 2016 w po³owie drogi do talii
uca jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-22, 08:12   #2511
non so
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 119
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

x

Edytowane przez non so
Czas edycji: 2011-02-04 o 12:27
non so jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-22, 09:03   #2512
limetka87
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 835
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

moj sposob na wypadajace wlosy
szampon w kostce firmy lush bar
¿adkie mycie wlosow tzn max 2 razy w tygodniu
szczotka ktora nie wyrywa z wlosia dzika np.
mi akurat olejowanie pomaga 2 razy w tyg .na noc przed myciem vatika
codziennie lub 2 xdziennie wcierka z wody pokrzywowj/brzozowej
unikaæ suszenia wlosow i prostowania w miare mozliwosci
oczywiscie witaminy na wlosy ja mam firmy vision beauty troche drogie bo 120z; ,ale sa zapewne tansze odpowiedniki
limetka87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-22, 17:19   #2513
Sweet Chocolate
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 385
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez non so Poka¿ wiadomo¶æ
ja od 2-3 tyg raz w tyg na caly dzien stosuje olej parachute na cale wlosy,, na dodatek miesiac temu mialam ogolna narkoze bo mialam operacje i w dodatku miesiac temu odstawilam antykoncepcje tabletki jasmin
mysle, ze ktores z tych czynnikow moze wplywac na to ze wlosy mi leca w szczegolnosci po myciu i ich rozczesywaniu nad ranem (wlosy myje wieczorem i po umyciu je tylko palcami przeczesuje a rano delikatnie rozczesuje)

jak myslicie?

kochana po narkozie to normalne..... wszystko wroci do normy mówiê Ci, tym bardziej, ¿e w³oski nie lecia³y Ci przed narkoz±?
__________________
.
Sweet Chocolate jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-23, 09:43   #2514
non so
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 119
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

x

Edytowane przez non so
Czas edycji: 2011-02-04 o 12:26
non so jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-23, 10:36   #2515
cherry l
Zakorzenienie
 
Avatar cherry l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomo¶ci: 14 174
GG do cherry l
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

dziewczyny czy 50 w³osów,które wypad³y mi przy myciu i delikatnym przeczesaniu przodu (3 razy szczotk± tylko przeczesa³am) to du¿o? jeszcze kilka w³osów znalaz³am na ³ó¿ku rano

ja juz naprawdê nie wiem co robiæ. Moja mama ca³y czas upiera sie,¿e to przez brak witamin oraz niejedzenie wielu rzeczy. Ja sie zastanawiam nad tarczyc±,muszê sobie zrobiæ badania na tarczyce w najbli¿szym czasie
__________________
"If you want something you've never had,then you've got to do something you've never done "
"When somebody tells you "you can't" turn around and say "watch me"
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game"
----> *mój postcrossingowy blog* <---



cherry l jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-23, 10:55   #2516
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 15 914
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

przeciez 50 w³osów to norma, 100 w³osów to norma
nie popadajcie w paranojê
gosiaczek6 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-23, 12:02   #2517
paulina1790
Przyczajenie
 
Avatar paulina1790
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Grudzi±dz
Wiadomo¶ci: 1
GG do paulina1790
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

no pewnie ¿e to norma , czemu ludzie tak panikuj± ? .
hehe liczy pewnie kazdy wlos który jej wypadnie .
lekka paranoja ; p
teraz na powa¿nie , ostatnio zacze³am zarzywaæ skrzypovitê . staram robic to w miarê regularnie . no i zawsze kiedy po³kne t± kapsu³ke jakies 20 min pozniej mam nudno¶ci . i tak jest za kazdym razem . moze troche panikuje ale chcialam sie spytac czy dziewczyny ktore tez juz przyjmowaly je mialy podobnie .. ? pozdrawiam gor±coo ;*
paulina1790 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-23, 12:38   #2518
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 272
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

ciekawy artyku³ z handsomeman

Cytat:
Cukier rafinowany
Jest jednym z najbardziej ubogich i toksycznych dla twarzy pokarmów na ziemi. Wyp³ukuje wapno z twoich w³osów, krwi, ko¶ci i zêbów. Traktuj go jak truciznê i usuñ z diety.

M±ka rafinowana
Jest drugim toksycznym i ubogim pokarmem. Nie spo¿ywaj jej w ¿adnej formie! Natura nigdy nie wyhodowa³a bia³ego ziarna ani zbo¿a. To cz³owiek w swojej ignorancji i komercyjnej chciwo¶ci je wybieli³.

Oleje uwodornione o wysokim punkcie dymienia
Czytaj etykiety na wszystkich produktach. Prawo wymaga odpowiedniego oznaczenia na etykiecie, je¶li olej jest uwodorniony i przekazany do sprzeda¿y miêdzynarodowej. Twoje cia³o ma temperaturê 36,6 stopnia Celsjusza. Aby przetworzyæ oleje uwodornione, twoje cia³o musia³oby mieæ temperaturê 150 stopni. Musisz wiêc zauwa¿yæ, i¿ asymilacja uwodornionego oleju przez twoje cia³o jest po prostu niemo¿liwa. Twoje w³osy i skóra g³owy potrzebuj± od¿ywienia w postaci olejów naturalnych. Od¿ywcze dla w³osów i skóry g³owy s± naturalne, t³oczone na zimno oleje, jak oliwka z oliwek, olej sezamowy, sojowy, z krokosza, kukurydziany, z orzeszków, s³onecznikowy oraz z orzecha w³oskiego.

Sól
Popularna sól sto³owa jest wrogiem zdrowych, mocnych w³osów. Intensywne badania dotycz±ce zdrowia w³osów wykaza³y, ¿e ludzie, którzy nadu¿ywaj± soli maj± problemy ze skór± g³owy i sk³onno¶æ do ³ysienia. Sól wysusza ca³e cia³o, a tak¿e w³osy i skórê g³owy.

Szynka, boczek, hot dogi, konserwy wo³owe i miêsa obiadowe

Wszystkie te produkty zawieraj± du¿e dawki soli, solanki lub soli peklowanej. Azotan sodu i azotyn sodu s± u¿ywane w praktycznie wszystkich wêdzonych wêdlinach obiadowych.

Bia³y ry¿
Jest kolejnym toksycznym produktem. Wa¿ne witaminy z grupy B zosta³y usuniête z pow³oki ry¿u, choæ s± tak potrzebne twoim w³osom.

Napoje alkoholowe, herbata, kawa, czekolada oraz wszelkiego rodzaju napoje gazowane
¯aden z tych napojów nie od¿ywi twoich w³osów ani skóry g³owy. S± przepe³nione toksycznymi substancjami, które mog± niszczyæ twoje w³osy i skórê g³owy.

Przetwarzana ¿ywno¶æ
Pó³ki sklepów spo¿ywczych i supermarketów s± przepe³nione przetworzon± ¿ywno¶ci±, jak p³atki, gotowe desery, p³atki pozbawione zal±¿ków. Praktycznie wszystkie produkty kukurydziane na przeciêtnych pó³kach sklepowych zosta³y pozbawione zarodków. Wszystkie te procesy wykonuje siê, aby zapewniæ d³u¿sz± trwa³o¶æ produktu. Dlatego zosta³y one pozbawione swojej ¿yciodajnej si³y. S± zapychaczami, ale nie od¿ywiaj±. Aby mieæ silne, grube i zdrowe w³osy, potrzebujesz pokarmów naturalnych wyposa¿onych we wszystko, co da³a im natura. Jest ponad 700 zwi±zków chemicznych i dodatków ¿ywno¶ciowych u¿ywanych przez przetwórców.

Dwutlenek siarki
Jest zwi±zkiem nieorganicznym u¿ywanym szeroko do konserwacji suszonych owoców.

Benzoensan sodu
Jest zwi±zkiem chemicznym stosowanym do konserwacji setek produktów, jakie mo¿emy znale¼æ w supermarkecie. Szeroko stosowany w substytutach mas³a.

T³uszcze utwardzone
S± z niego robione praktycznie wszystkie substytuty mas³a.

Edytowane przez phenomena
Czas edycji: 2010-10-23 o 12:39
phenomena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-23, 17:24   #2519
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 7 112
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez paulina1790 Poka¿ wiadomo¶æ
teraz na powa¿nie , ostatnio zacze³am zarzywaæ skrzypovitê . staram robic to w miarê regularnie . no i zawsze kiedy po³kne t± kapsu³ke jakies 20 min pozniej mam nudno¶ci . i tak jest za kazdym razem . moze troche panikuje ale chcialam sie spytac czy dziewczyny ktore tez juz przyjmowaly je mialy podobnie .. ? pozdrawiam gor±coo ;*
a wcinasz j± po jedzeniu? je¶li nie to mo¿e spróbuj zacz±æ? mi po revalidzie te¿ kiedy¶ by³o niedobrze, teraz jem po posi³ku albo w trakcie i nie mam ¿adnych sensacji

fajny artyku³
co prawda trochê mnie zdo³owa³, bo ja nie jem praktycznie ¿adnej z wymienionych rzeczy (oprócz podpunktu 7 ) a i tak wypadaj± ...
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-23, 20:23   #2520
milusiaaaa8686
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Witam wszystkich!!
Potrzebujê waszej pomocy. Od dwóch tygodni w³osy zaczê³y wychodziæ mi gar¶ciami. Pani dermatolog przepisa³a mi tonik novoxidyl ale kuraca nim trwa 3 miesi±ce a ja potrzebujê pomocy dora¼nej. zaczê³am smarowaæ skórê g³owy ampu³kami revalid i emulsj± emolium. sk³ady sie nie dubluj± wiêc chyba mo¿na. Wcze¶niej bra³am biotynê a teraz revalid - i nic Rano budzê siê z p³aczem od ilo¶ci w³osów na poduszce a nie wspomnê ju¿ nawet o ich myciu bo p³aczê widz±c ile ich tam leci.
Dodam ¿e skóra g³owy raptownie zaczê³a mnie swêdzieæ. Mo¿e kto¶ by³ w podobnej sytuacji i znalaz³ z niej wyj¶cie.
Proszê pomó¿cie!!
milusiaaaa8686 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:53.