Chce mieć płaski brzuch! - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-25, 19:42   #2521
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: Brzuszki na płaski brzuch

Cytat:
Napisane przez GreyLovex3 Pokaż wiadomość
I podobno brzuszki nie działają zbytnio na dolną część brzucha, czyli tam gdzie mamy zazwyczaj troszkę tłuszczu :p.
Poszukam na wizażu ćwiczeń na dolną partię brzucha, o ile się nie mylę to gdzieś je tutaj widziałam [tylko nie wiem gdzie^^]
pozdrawiam
Studiuję fizjoterapię i mam pojęcie o mięśniach i ćwiczeniach na dane partie mięśniowe.. Poza tym sama ćwicząc to co podałam wyżej widzę trochę efektów po pierwszych 3 tygodniach wykonywania ćwiczeń średnio co 2-3 dni..
a zgodzę się że jedni mają to w genach że albo mają płaski brzuch albo nie..
ale fakt dużo też zależy od diety..
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 12:58   #2522
GreyLovex3
Rozeznanie
 
Avatar GreyLovex3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 592
Dot.: Brzuszki na płaski brzuch

Cytat:
Napisane przez onlyyhope88 Pokaż wiadomość
Studiuję fizjoterapię i mam pojęcie o mięśniach i ćwiczeniach na dane partie mięśniowe.. Poza tym sama ćwicząc to co podałam wyżej widzę trochę efektów po pierwszych 3 tygodniach wykonywania ćwiczeń średnio co 2-3 dni..
a zgodzę się że jedni mają to w genach że albo mają płaski brzuch albo nie..
ale fakt dużo też zależy od diety..
A te cw. co podałaś to można je robic codziennie?
bo może bym je dołączyła, codziennie po callaneticsie .
Najpierw w sumie nie za bardzo mam zapał do ćwiczenia, ale później jakoś leci, nawet nie muszę tak często do karki z ćwiczeniami zaglądać.
GreyLovex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 14:47   #2523
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: Brzuszki na płaski brzuch

Cytat:
Napisane przez GreyLovex3 Pokaż wiadomość
A te cw. co podałaś to można je robic codziennie?
bo może bym je dołączyła, codziennie po callaneticsie .
Najpierw w sumie nie za bardzo mam zapał do ćwiczenia, ale później jakoś leci, nawet nie muszę tak często do karki z ćwiczeniami zaglądać.
Hmm ćwiczeń na wzmocnienie mięśni raczej nie powinno się stosować codziennie, tylko co drugi dzień - bo mięsień musi mieć czas na odpoczynek..
No i oczywiście po każdych takich ćwiczeniach powinno się rozciągać te mięśnie, które ćwiczyliśmy żeby między innymi nie mieć mega zakwasów
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 16:28   #2524
BlackNightmare
Przyczajenie
 
Avatar BlackNightmare
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Z komputera.
Wiadomości: 23
GG do BlackNightmare
Dot.: Brzuszki na płaski brzuch

Osobiście polecam zestaw ćwiczeń P90x Ab Ripper X, jak wpiszesz w google to wyświetlą ci się filmy, ten instruktażowy jest w 2 częściach po około 8 i 9 minut. Ćwiczy się co drugi dzień. Jest po angielsku, ale generalnie chodzi o to, że wykonujesz przy każdym ćwiczeniu 25 powtórzeń. Jeśli, sama nie znajdziesz - napisz na PW to podeślę Ci link do video.
__________________
"If you want to make God laugh, tell him about your plans." - Woody Allen

Odżywianie w sporcie, sport - moja pasja...

Jestem przedstawicielem rzadkiego gatunku mężczyzn na tym forum. Zwracając się do mnie używaj rodzaju męskiego.
BlackNightmare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 21:08   #2525
GreyLovex3
Rozeznanie
 
Avatar GreyLovex3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 592
Dot.: Brzuszki na płaski brzuch

Cytat:
Napisane przez BlackNightmare Pokaż wiadomość
Osobiście polecam zestaw ćwiczeń P90x Ab Ripper X, jak wpiszesz w google to wyświetlą ci się filmy, ten instruktażowy jest w 2 częściach po około 8 i 9 minut. Ćwiczy się co drugi dzień. Jest po angielsku, ale generalnie chodzi o to, że wykonujesz przy każdym ćwiczeniu 25 powtórzeń. Jeśli, sama nie znajdziesz - napisz na PW to podeślę Ci link do video.
oo . Jutro poszukam, teraz idę na 4. godzinkę callan . Bonus - historiaa :/ Jutro sprawdzian buuu . Nie ma to jak dobre koleżanki (i koledzy) z równorzędnej klasy . mają spr. godz. wczesniej.
GreyLovex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 11:52   #2526
ma_linka
Zadomowienie
 
Avatar ma_linka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 007
Dot.: Brzuszki na płaski brzuch

Ja ostatnio ćwiczyłam z filmikiem Beachbody- great body guaranteed: Great ABS, obok instruktora jest pokazany brzuch i podświetlają się mięśnie, które akurat ćwiczymy. Niestety nie ćwiczę systematycznie, więc nie wiem jak z efektami jednak sam zestaw podoba mi się
__________________


ma_linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 13:18   #2527
BlackNightmare
Przyczajenie
 
Avatar BlackNightmare
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Z komputera.
Wiadomości: 23
GG do BlackNightmare
Dot.: Brzuszki na płaski brzuch

Na torrentach można znaleźć cały zestaw P90x od Beachbody. Generalnie świetne filmy instruktażowe - około 4 gb cięzkich, ale skutecznych treningów bez sprzętu. Tony Horton wie co robi
__________________
"If you want to make God laugh, tell him about your plans." - Woody Allen

Odżywianie w sporcie, sport - moja pasja...

Jestem przedstawicielem rzadkiego gatunku mężczyzn na tym forum. Zwracając się do mnie używaj rodzaju męskiego.
BlackNightmare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-27, 20:34   #2528
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: Brzuszki na płaski brzuch

Wypróbowałam dzisiaj kilka ćwiczeń od Tony'ego.. Fajne, fajne i pracują nie tylko mięśnie brzuszka ale też nogi i ręce podoba mi się..
jestem jak najbardziej na tak
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 17:38   #2529
aalien
Rozeznanie
 
Avatar aalien
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Niemal ciągle w alphie ;)
Wiadomości: 780
Dot.: Brzuszki na płaski brzuch

a czy ktoś tutaj próbował ćwiczeń na kółku rehabilitacyjnym??
__________________
Świadomie wybrałam szczęście

aalien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 20:52   #2530
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: Brzuszki na płaski brzuch

Kiedyś, dawno dawno temu próbowałam ale co mi z tego wychodziło to zbytnio nie pamiętam W każdym razie chyba ciężko było;P
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 21:04   #2531
Ann80
Raczkowanie
 
Avatar Ann80
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: kraina wielkich jezior;)
Wiadomości: 208
Dot.: Brzuszki na płaski brzuch

Cytat:
Napisane przez aalien Pokaż wiadomość
a czy ktoś tutaj próbował ćwiczeń na kółku rehabilitacyjnym??
tu chyba chodzi o twister, tak? działa na miesnie skosne brzucha jak sie nie myle. myslałam o zakupie zaczarowanego krazka ale jednak pozostałam przy hula hop jesli chodzi o gadzety robie brzuszki codziennie przed snem ok 20 minut na miesnie proste i skosne a pozniej sie rozciagam przez jakis czas. powiem wam ze widze zarys miesni jak i brzuch przestał mi sie wzdymac po jedzeniu a powiem ze miałam z tym nie mały problem.


przeczytałam cały watek i..... mam robic przerwy?? nie wyobrazam sobie tego
Ann80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-30, 21:42   #2532
aalien
Rozeznanie
 
Avatar aalien
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Niemal ciągle w alphie ;)
Wiadomości: 780
Dot.: Brzuszki na płaski brzuch

Cytat:
Napisane przez Ann80 Pokaż wiadomość
tu chyba chodzi o twister, tak? działa na miesnie skosne brzucha jak sie nie myle. myslałam o zakupie zaczarowanego krazka ale jednak pozostałam przy hula hop jesli chodzi o gadzety robie brzuszki codziennie przed snem ok 20 minut na miesnie proste i skosne a pozniej sie rozciagam przez jakis czas. powiem wam ze widze zarys miesni jak i brzuch przestał mi sie wzdymac po jedzeniu a powiem ze miałam z tym nie mały problem.


przeczytałam cały watek i..... mam robic przerwy?? nie wyobrazam sobie tego
Takie kółko z rączkami, ja znam pod nazwą kółko rehabilitacyjne. Ćwiczyłam jakiś czas, było ok, potem jednak zaczął mnie boleć kręgosłup. Przy brzuszkach też boli.

Przy hula hop nie bolał Cię kręgosłup? Być może dla mnie będzie lepsze....
__________________
Świadomie wybrałam szczęście

aalien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 09:22   #2533
Ann80
Raczkowanie
 
Avatar Ann80
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: kraina wielkich jezior;)
Wiadomości: 208
Dot.: Brzuszki na płaski brzuch

tak od tego krazka (kiedys kreciłam na siłowni) bolał mnie kregosłup w odcinku ledzwiowym wolałam nie ryzykowac bo i tak mam problemy z kreosłuipem. od hula hop nie zaobserwowałam zadnych bolow...moze troszke na poczatku bolałay plecy od tego ze ramiona trzyma sie tak w powietrzu ale juz tego nie mam. krece sobie tak jako rozgrzewka po lub przed brzusszkami po 5min na kazda strone czasem dłuzej.
Ann80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 11:14   #2534
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: Brzuszki na płaski brzuch

Cytat:
Napisane przez Ann80 Pokaż wiadomość
tu chyba chodzi o twister, tak? działa na miesnie skosne brzucha jak sie nie myle. myslałam o zakupie zaczarowanego krazka ale jednak pozostałam przy hula hop jesli chodzi o gadzety robie brzuszki codziennie przed snem ok 20 minut na miesnie proste i skosne a pozniej sie rozciagam przez jakis czas. powiem wam ze widze zarys miesni jak i brzuch przestał mi sie wzdymac po jedzeniu a powiem ze miałam z tym nie mały problem.


przeczytałam cały watek i..... mam robic przerwy?? nie wyobrazam sobie tego
No powinno się ćwiczyć co 2 dni, żeby mięśnie mogły odpocząć.. tak mnie uczą na moim kierunku i ja się stosuję
a co do tego Twojego codziennego ćwiczenia to po ilu zaczęłaś widzieć efekty - zarys mięśni i brak wzdęć? bo ja też mam z tym problem
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 11:52   #2535
Ann80
Raczkowanie
 
Avatar Ann80
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: kraina wielkich jezior;)
Wiadomości: 208
Dot.: Brzuszki na płaski brzuch

hmm nie pamietam dokładnie bo cwicze juz jakis czas (od listopada) ale to była szybka akcja... 1-2 tyg. tylko ze cwiczyłam codziennie i czesto rozciagałam miesnie brzucha.

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

aha i chce dodac ze w tym samym czasie zrzuciłam troche kilo miesnie były tylko pod tłuszczem nie było ich widac moze dlatego tak szybko je zauwazyłam. ....moze nie tyle tłuszcz co woda bo byłam opuchnieta
Ann80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 14:47   #2536
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: Brzuszki na płaski brzuch

Cytat:
Napisane przez Ann80 Pokaż wiadomość
hmm nie pamietam dokładnie bo cwicze juz jakis czas (od listopada) ale to była szybka akcja... 1-2 tyg. tylko ze cwiczyłam codziennie i czesto rozciagałam miesnie brzucha.

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

aha i chce dodac ze w tym samym czasie zrzuciłam troche kilo miesnie były tylko pod tłuszczem nie było ich widac moze dlatego tak szybko je zauwazyłam. ....moze nie tyle tłuszcz co woda bo byłam opuchnieta
hmm to może jednak też spróbuję ćwiczyć codziennie tylko nie wiem czy moje mięśnie to zniosą
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 21:01   #2537
Ann80
Raczkowanie
 
Avatar Ann80
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: kraina wielkich jezior;)
Wiadomości: 208
Dot.: Brzuszki na płaski brzuch

no i jak???? cwiczysz oczywiscie juz 5 dzien z rzedu, prawda? ja juz 2 dni nie cwiczyłam dzis zrobie sobie wycisk
Ann80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 15:13   #2538
Ona1212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 30
Dot.: Brzuszki na płaski brzuch

i jak tam dziewuszki idą wam brzuszki? widać u jakiejś jakieś efekty?
Ona1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 10:59   #2539
aalien
Rozeznanie
 
Avatar aalien
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Niemal ciągle w alphie ;)
Wiadomości: 780
Dot.: Brzuszki na płaski brzuch

A znacie jakieś dobre ćwiczenia poza brzuszkami? Nie wiem, czy to normalne ale robiąc brzuszki bardzo boli mnie kręgosłup w odcinku lędźwiowym. Tak samo z kółkiem rehabilitacyjnym. Nawet podnoszenie nóg powoduje ból w tym miejscu. Dodam, że prawdopodobnie mam trochę pogłębioną lordozę, ale żaden lekarz nigdy nie zwrócił na to uwagi.
__________________
Świadomie wybrałam szczęście

aalien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-12, 16:09   #2540
ichii
Wtajemniczenie
 
Avatar ichii
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 143
Dot.: Brzuszki na płaski brzuch

Cytat:
Napisane przez onlyyhope88 Pokaż wiadomość
a6w bardziej działa na wyrobienie mięśni tzw "kaloryferka" wiec nie wiem czy akurat chciałabyś go mieć i pokazywać się z nim na plaży.. bo to chyba bardziej pasuje do faceta niż do dziewczyny..

a jakie ćwiczenia.. hmm polecam:

1. leżysz na plecach nogi opierasz o ścianę pod kątem 90 stopni i robisz brzuszki proste, które działają na mięśnie proste brzucha od pępka w górę. Tylko pamiętaj o tym, żeby na końcu ruchu - tzn jak głowę masz już prawie przy kolanach przytrzymać na jakieś 3-5 sekund i później powoli kłaść się spowrotem na karimacie/dywanie, i położyć całe plecy łącznie z głową. Aha i pamiętaj o tym, że jak ręce masz splecione na karku i łokcie cały czas muszą być na zewnątrz, bo takto będziesz sobie pomagała rękoma i mięśnie brzucha nie będą pracowały tak jak powinny pracować.

2. kładziesz się przodem i podpierasz się na przedramionach - zgięte ręce w łokciach tak dla jasności - nogi masz wyprostowane i na 1 unosisz się na przedramionach i palcach stóp liczysz powoli do 8 i opuszczasz ciało spowrotem na podłogę. Powtórz sobie na pierwszy raz około 8 razy, bo w tym ćwiczeniu pracują nie tylko mięśnie brzucha ale też pleców nóg i rąk.

3. leżysz na plecach, nogi wyprostowane, ręce wzdłuż tułowia. Unosisz wyprosotowane w kolanach nogi do kąta 90 stopni, przytrzymujesz okolo 3-5 sekund i opuszczasz nogi powoli spowrotem na podłogę. Tu też musisz pamiętać o tym aby na końcu ruchu przytrzymać. Aha i staraj się nie pomagać sobie w tym ćwiczeniu odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa - tzn staraj się go trzymać cały czas przy podłożu, tak żeby przy unoszeniu nóg nie robiła Ci się za duża przerwa między plecami a podłogą.

4. leżysz na plecach, nogi ugięte w kolanach możesz sobie podłożyć stopy pod łóżko, albo poprosić kogoś żeby Ci je przytrzymał i robisz brzuszki skrętne, które działają na mięśnie skośne brzucha. Dotykasz lewym łokciem do prawego kolana i prawym łokciem do lewego kolana. I zasada wykonywania ćwiczenia taka sama jak przy mięśniach prostych brzucha.

Powodzonka życzę i wytrwałości w ćwiczeniu
świetne ćwiczenia! zaczynam je robić od dziś. znaczy ćwiczenie trzecie robię już jakieś dwa tygodnie, do tej pory dodawałam do niego a6w, ale twoja propozycja bardziej mi się podoba i po wykonaniu "twoich" ćwiczeń czuję że mam mięśnie brzucha
dziękuję bardzo
__________________
64 63 62 61 60 59
ichii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 19:59   #2541
cukiereczekk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 117
Talking płaski brzuszek

Dziewczynki, mam do Was pytanko. Czytałam wiele wątków ale juz się pogłubiłam i sama nie wiem juz nic. co powinnam a co nie, bo niektóre ćwiczenia są na rzeźbienie mięśni brzuszka a niektóre nie.

Jakie powinnam wykonywac jeśli chce się pozbyć tłuszczyku?
aprosze o odpowiedź albo skierowanie do odpowiedniego watku
Pozdrawiam
cukiereczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 21:21   #2542
karoolecka
Zadomowienie
 
Avatar karoolecka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 525
Dot.: płaski brzuszek

polecam 6 weidera
karoolecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 22:29   #2543
kuleczka18
Zadomowienie
 
Avatar kuleczka18
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 479
Dot.: płaski brzuszek

Aeroby, interwały- na tłuszczyk.
Nic tak nie pomaga na pozbycie się tłuszczu jak aeroby i odpowiednia! DIETA. o DIECIE poczytaj tutaj:

http://www.sfd.pl/Jak_uk%C5%82%C4%85...a-t374656.html

http://www.sfd.pl/Od%C5%BCywianie_%2...a-t324059.html
http://www.sfd.pl/Zbilansowana_dieta...a-t231127.html
http://www.sfd.pl/10_wskaz%C3%B3wek_...h-t315293.html
http://www.sfd.pl/Dieta_-_u%C5%82%C3..._-t315296.html

HIIT:
http://www.sfd.pl/HIIT_-_zebrane_bad...315748-s1.html

Na rzeźbę:
a6w jak już ktoś nadmienił
abs II
__________________
Hula hop-2/40
Ćwiczenia na jędrny biust-1/40
Skakanka-0/40
Rowerek-1/40
kuleczka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 07:39   #2544
wakiki
Zakorzenienie
 
Avatar wakiki
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zebrzydowice
Wiadomości: 3 125
Dot.: płaski brzuszek

Brzuszek wypłaszczą Ci interwały- bieganie, pływanie.
Natomiast wzmocnią i "wymodelują" ćwiczenia na mięśnie brzucha.
Jak chcesz mogę Ci posłać na PW plan ćwiczeń Arnolda Schwarzenegera na brzuch, pisałam już o nich w którymś wątku.
wakiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 09:15   #2545
cukiereczekk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 117
Dot.: płaski brzuszek

Cytat:
Napisane przez wakiki Pokaż wiadomość
Brzuszek wypłaszczą Ci interwały- bieganie, pływanie.
Natomiast wzmocnią i "wymodelują" ćwiczenia na mięśnie brzucha.
Jak chcesz mogę Ci posłać na PW plan ćwiczeń Arnolda Schwarzenegera na brzuch, pisałam już o nich w którymś wątku.
Cytat:
Napisane przez kuleczka18 Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez karoolecka Pokaż wiadomość
polecam 6 weidera


dzieki za odpowiedź dziewczyny
a same brzuszki w duzych ilościach nie pomogą? :P
cukiereczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 11:26   #2546
kuleczka18
Zadomowienie
 
Avatar kuleczka18
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 479
Dot.: płaski brzuszek

Cytat:
Napisane przez cukiereczekk Pokaż wiadomość
dzieki za odpowiedź dziewczyny
a same brzuszki w duzych ilościach nie pomogą? :P
Jesli masz tłuszczyk to praktycznie nic Ci nie dadzą. Przeciążysz tylko kręgosłup. Brzuszki w sumie można robić ale są lepsze i bardziej urozmaicone ćwiczenia. Na początek radziłabym zająć sie odpowiednimi aerobami i interwałami bo ''klepanie'' codziennie po 300 brzuszków jak masz tłuszczyk i tak nie pomoże i tylko zniechęci.
Dieta oczywiście to 70% sukcesu.
__________________
Hula hop-2/40
Ćwiczenia na jędrny biust-1/40
Skakanka-0/40
Rowerek-1/40
kuleczka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 13:30   #2547
ocziko
Raczkowanie
 
Avatar ocziko
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa, Kraków
Wiadomości: 99
GG do ocziko
Dot.: płaski brzuszek

http://www.*******/cwiczeniadlaciebi...049,0,0,0.html]

Czy można ćwiczyć w czasie pracy przy komputerze lub przy okazji innych prac wykonywanych na siedząco? Pomysł wykorzystywania każdej chwili do ćwiczeń jest godny pochwalenia, jednak nie należy zapominać o właściwym treningu oraz diecie, która stanowi podstawę kształtowania sylwetki.

Warto uświadomić sobie cel, który osiągamy ćwicząc mięśnie brzucha i ud. Mając na uwadze wzmocnienie tych mięśni konieczne jest wykonywać ćwiczenia z obciążeniem, natomiast chcąc wspomóc odchudzanie organizmu wraz z ujędrnianiem tkanek w tym obszarze, należy wykonywać wysiłek umiarkowany w intensywności, ale długotrwały.


Pierwszy cel jest dosyć trudno realizować za biurkiem, drugi może się udać. Polecane są dwa rodzaje ćwiczeń:

*
izometryczne
*
z niewielką amplitudą ruchu (ze względu na ograniczoną powierzchnię oraz zachowanie należnej postawy podczas pracy).

Wykonując ćwiczenia izometryczne maksymalne napięcie należy utrzymywać przez 15 - 30 sekund, wykonując kilkanaście powtórzeń oraz kilka serii.

Izometryczne na brzuch:

*
siedząc za biurkiem w prawidłowej pozycji, należy mocno napiąć mięśnie brzucha.

Izometryczne na uda:

*
w siadzie, trzymając stopy blisko siebie, kolana naciskają na siebie. Bardzo dobre ćwiczenie na wewnętrzną część uda;
rozstawiając nogi tak, aby zewnętrzne części ud opierały się o brzegi biurka, stolika (tak, aby te przedmioty mogły stawiać opór udom), naciskać udami na zewnątrz, i utrzymać napięcie mięśni;
*
w staniu, tak by pięta jednej nogi była oparta o ścianę lub inny stabilny przedmiot. Proszę naciskać lekko zgiętą nogą w tył. W ten sposób kształtujemy mięśnie ud i pośladków.

Z małą amplitudą ruchu na brzuch można wykonywać następujące ćwiczenia:

*
w pozycji siedzącej skłony tułowia w bok, tak jakbyśmy podnosili długopis, który spadł z boku krzesła. Ćwiczenia należy wykonywać na jedną i drugą stronę, najlepiej na przemian;
*
trzymając się mocno biurka, barki ustabilizowane (konieczne w tym ćwiczeniu będzie krzesło obrotowe), proszę wykonywać energiczne skręty biodrami. Ważne by barki i tułów były cały czas skierowane w przód i nie wykonywały najmniejszego ruchu.

Wreszcie ćwiczenia z mała amplitudą ruchu na uda

*
w siadzie, przenoszenie jednej nogi na zewnątrz i do wewnątrz. Ćwiczenie proszę wykonywać dla jednej i drugiej nogi;
*
na krześle na kółkach, proszę odsunąć się jak najdalej, a następnie bez pomocy ramion wrócić do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórzyć kilkanaście razy.
ocziko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 14:48   #2548
cukiereczekk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 117
Dot.: płaski brzuszek

Cytat:
Napisane przez kuleczka18 Pokaż wiadomość
Jesli masz tłuszczyk to praktycznie nic Ci nie dadzą. Przeciążysz tylko kręgosłup. Brzuszki w sumie można robić ale są lepsze i bardziej urozmaicone ćwiczenia. Na początek radziłabym zająć sie odpowiednimi aerobami i interwałami bo ''klepanie'' codziennie po 300 brzuszków jak masz tłuszczyk i tak nie pomoże i tylko zniechęci.
Dieta oczywiście to 70% sukcesu.
a jakie aeroby i interwały powinno sie wykonywać ?
cukiereczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 17:08   #2549
kuleczka18
Zadomowienie
 
Avatar kuleczka18
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 479
Dot.: płaski brzuszek

Cytat:
Napisane przez cukiereczekk Pokaż wiadomość
a jakie aeroby i interwały powinno sie wykonywać ?
Np. bieganie, rower, stepper. Wpisz w google. Na pewno znajdziesz dużo
__________________
Hula hop-2/40
Ćwiczenia na jędrny biust-1/40
Skakanka-0/40
Rowerek-1/40
kuleczka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 15:32   #2550
uaremyheroine
Rozeznanie
 
Avatar uaremyheroine
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z polnocy
Wiadomości: 834
Dot.: płaski brzuszek

Cytat:
Napisane przez cukiereczekk Pokaż wiadomość
a jakie aeroby i interwały powinno sie wykonywać ?
tak jak kuleczka18 napisala. jednak pamietaj, zeby znalezc cwiczenie, ktore lubisz. jesli stepper, rower czy bieganie ci nie podpasuje to może aerobik? szczegolnie jak wykupi sie karnet to wtedy jest to motywacja, zeby chodzic;p
__________________
go on little girl, feet twirl, go and make him smile.


uaremyheroine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-11 13:20:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:44.