Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc? - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-20, 19:36   #2521
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

jelonek1985

No widzisz, Wy macie już swoje lokum. A ja ze swoim TŻ jeszcze nie, bo dopiero ponad rok temu przeprowadziliśmy się do Wawy, pracę znaleźliśmy i trudno, tak od razu mieć wszystko na raz.
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 19:38   #2522
jelonek1985
Zakorzenienie
 
Avatar jelonek1985
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: ~Noord Holland~
Wiadomości: 62 381
GG do jelonek1985
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez gabisolis Pokaż wiadomość
mam dosc tego forum, ludzie tutaj sa jacys dziwni, czytac nie potrafia ze zrozumieniem i nie czytaja watku od poczatku, pozniej nie wiedza o co chodzi i sie czepiaja jak co niektorzy stad co chwile, mgr z pedagogiki, podyplomowka-prawo administracyjne i samorzadowe. ile razy do k..nedzy mozna psiac to samo? ja pier...,ale zwal.
co do oszczedzania, to ja mysle o emeryturze, stad lokaty i pieniadze odkladam na konto, nie wierze, ze dostane normalna kase, ktora mi na stare lata pozwoli godnie zyc i w miare normalnie funkcjonowac.
Ale przecież nikt Cię tu nie trzyma na siłę

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
jelonek1985

No widzisz, Wy macie już swoje lokum. A ja ze swoim TŻ jeszcze nie, bo dopiero ponad rok temu przeprowadziliśmy się do Wawy, pracę znaleźliśmy i trudno, tak od razu mieć wszystko na raz.
Ja wiem jak to jest. Szczęście się do Nas uśmiechnęło i dlatego teraz jest jak jest.

Trzymam kciuki za Wasze marzenia i plany
__________________


"Idź własną drogą

Bo w tym cały sens istnienia
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia
Bez niepotrzebnych niespełnienia
Myśli złych
"



22.10 - 4.11
jelonek1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 19:41   #2523
gabisolis
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: TAM OD PLAŻ HELU PO Międzyzdroje:)
Wiadomości: 581
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

nie o to chodzi, po co ktos pyta 100 razy to samo i sie czepia o byle co?? do tego nie czyta dokladnie. zeby mnie wkurzyc!! to jasne jak slonce. wiem, ze u nas w ZBLIKach i w innych miastach napewno tez, jest cos takiego, sasiadkami mowila, ze sa mieszkania komunalne, splaca sie jakies zadluzenie i mozna mieszkac, tylko, ze nie beda pozniej one wlasnosciowe, to bym jakos przezyla, ale one sa podobno czesto hmm...lagodnie mowiac zniszczone/zaniedbane i TŻ mowi, ze nie chce takiego i robic remont od zera, czesc remontu robi ZBLIK, ale wiadomo, to takie minimum, a remont w takiej norze, to majatek wyjdzie. widac, ze sezon sie zaczal, bo juz mnie komary chyba za kare za to forum pociely jak szlam do Netto, mam bardzo slodka krew, moze stac 100 osob obok mnie, a ja bede 1sza pogryzionawrr, mam za swoje he he.

Edytowane przez gabisolis
Czas edycji: 2011-04-20 o 19:44
gabisolis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 19:47   #2524
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez jelonek1985 Pokaż wiadomość
Ale przecież nikt Cię tu nie trzyma na siłę

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------



Ja wiem jak to jest. Szczęście się do Nas uśmiechnęło i dlatego teraz jest jak jest.

Trzymam kciuki za Wasze marzenia i plany

Fajnie, że ludziom się potrafi ułożyć Bo przynajmniej jest większa nadzieja, że i Nam sie uda
Nie dziękuję, żeby nie zapeszać

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez gabisolis Pokaż wiadomość
nie o to chodzi, po co ktos pyta 100 razy to samo i sie czepia o byle co?? do tego nie czyta dokladnie. zeby mnie wkurzyc!! to jasne jak slonce. wiem, ze u nas w ZBLIKach i w innych miastach napewno tez, jest cos takiego, sasiadkami mowila, ze sa mieszkania komunalne, splaca sie jakies zadluzenie i mozna mieszkac, tylko, ze nie beda pozniej one wlasnosciowe, to bym jakos przezyla, ale one sa podobno czesto hmm...lagodnie mowiac zniszczone/zaniedbane i TŻ mowi, ze nie chce takiego i robic remont od zera, czesc remontu robi ZBLIK, ale wiadomo, to takie minimum, a remont w takiej norze, to majatek wyjdzie. widac, ze sezon sie zaczal, bo juz mnie komary chyba za kare za to forum pociely jak szlam do Netto, mam bardzo slodka krew, moze stac 100 osob obok mnie, a ja bede 1sza pogryzionawrr, mam za swoje he he.

W TBS-y bym sie nie pakowała, masakra jakaś i nie chcę nikogo obrażać.
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 19:53   #2525
gabisolis
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: TAM OD PLAŻ HELU PO Międzyzdroje:)
Wiadomości: 581
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

dziuba to nie sa TBSy, wiem, ze to lipa, czynsz prawie tak samo wysokie jak wynajem, nie sa wlasnosciowe. na TBSy-przynajmniej u nas zeby dostac trzeba miec wyoskie dochody, to o kant d...potluc, bo jakbym takie miala, to bym normalnie kredyt mogla wziasc. chodzi o mieszkania komunalne, zadluzone i zniszczone. podobno w ZBLIKach sa ogloszenia o takich mieszkaniach. splacasz zadluzenie lub kaucje na remont, czy jakos tak, ZBLIK ci remontuje za to. a gdzie sie mozna dowiadywac o te mieszkania z przetargow? bo moze i ja bym byla chetna na takie lokum, dziex za odp.

Edytowane przez gabisolis
Czas edycji: 2011-04-20 o 19:54
gabisolis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 20:00   #2526
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Tak, trzeba to wadium wpłacić, ale taka osoba, która skupuje nie dośc, że oddaje Ci je w kwocie identycznej, to jeszcze dorzuca pare "groszy" (tysiac, 2,3 różnie). Warto się przejśc. Warto pytać w spoldzielniach mieszkaniowych, w tych no... wspólnotach itp.

Gabisolis, niegrzeczna jesteś i chamska. Wyluzuj trochę z tym słownictwem, bo nikt nie ma ochoty takich wulgaryzmów tutaj czytać.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 20:01   #2527
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Ostatnio o tych mieszkaniach komunalnych robili program, chyba UWAGA. I okazało się, że pod takimi blokami stały mega super auta. No sorry, to dla biednych ludzi a tu bogacze. To dopiero chamstwo!!!
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-20, 20:18   #2528
gabisolis
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: TAM OD PLAŻ HELU PO Międzyzdroje:)
Wiadomości: 581
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

pumas, a to dlatego, ze mi sie zadaje po 100 razy to samo pytanie. ja nie mam ochoty odpowiadac takim natretnym osoba.
a gdzie sie mozna dowiadywac o te mieszkania z przetargow? bo moze i ja bym byla chetna na takie lokum, dziex za odp.
te mieszkania nie sa do konca dla najbiedniejszych, bo zeby godnie tam mieszkac trzeba kupe hajus na remont wywalic, no i musisz czyjes zadluzenie splacic, to jest alternatywa dla tych ktorzy maja jakies dochody, ale np. duzego kredytu na 300 tys zl nie dostana, ale jak robia takie walki, to faktycznie nieladnie.

Edytowane przez gabisolis
Czas edycji: 2011-04-20 o 20:20
gabisolis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 20:19   #2529
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez gabisolis Pokaż wiadomość
a o te mieszkania z przetargu to gdzie sie mozna dowiadywac, bo ja bym byla moze i chetna na takie lokum. dziex za odp., a co do kultury, to wyrywana jestem, juz po Tacie tak mam, ktory lubi ...siekiere
Cytat:
Napisane przez gabisolis Pokaż wiadomość
nie o to chodzi, po co ktos pyta 100 razy to samo i sie czepia o byle co?? do tego nie czyta dokladnie. zeby mnie wkurzyc!! to jasne jak slonce. wiem, ze u nas w ZBLIKach i w innych miastach napewno tez, jest cos takiego, sasiadkami mowila, ze sa mieszkania komunalne, splaca sie jakies zadluzenie i mozna mieszkac, tylko, ze nie beda pozniej one wlasnosciowe, to bym jakos przezyla, ale one sa podobno czesto hmm...lagodnie mowiac zniszczone/zaniedbane i TŻ mowi, ze nie chce takiego i robic remont od zera, czesc remontu robi ZBLIK, ale wiadomo, to takie minimum, a remont w takiej norze, to majatek wyjdzie. widac, ze sezon sie zaczal, bo juz mnie komary chyba za kare za to forum pociely jak szlam do Netto, mam bardzo slodka krew, moze stac 100 osob obok mnie, a ja bede 1sza pogryzionawrr, mam za swoje he he.
Te z przetargów mieszkania też są najczęściej w opłakanym stanie. Dla mnie jednak byłoby to świetne rozwiązanie, bo chciałabym od zera zacząc remont i mieć wszytsko tak jak sobie to wyobrażę. Po co mi mieszkanie odremontowane, które kosztuje o kilkadziesiąt tyś więcej, a nie podobają mi się w nim plytki, panele i kolory ścian. I tak i tak do remontu, wiec moim zdaniem lepiej kupić taniej i się przyłożyć do remontu. Nie wiem czy po takim generalnym remoncie mieszkanie w ogólnej ocenie wychodzi taniej niż zakupienie mieszkania odremontowanego, no ale przynajmniej masz je w swoim guście.

A i odp na pyt.: Przetargi najczęściej organizowane są przez spółdzielnie/wspólnoty mieszkaniowe.

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Fajnie, że ludziom się potrafi ułożyć Bo przynajmniej jest większa nadzieja, że i Nam sie uda
Nie dziękuję, żeby nie zapeszać

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------




W TBS-y bym sie nie pakowała, masakra jakaś i nie chcę nikogo obrażać.
Ja też TBSom mówię nie

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Tak, trzeba to wadium wpłacić, ale taka osoba, która skupuje nie dośc, że oddaje Ci je w kwocie identycznej, to jeszcze dorzuca pare "groszy" (tysiac, 2,3 różnie). Warto się przejśc. Warto pytać w spoldzielniach mieszkaniowych, w tych no... wspólnotach itp.

Gabisolis, niegrzeczna jesteś i chamska. Wyluzuj trochę z tym słownictwem, bo nikt nie ma ochoty takich wulgaryzmów tutaj czytać.
Wadium zwraca spółdzielnia, jeśli sie przetargu nie wygrało. A ta kasa dodatkowa kusi. no musze się poważniej tym zająć
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 20:22   #2530
gabisolis
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: TAM OD PLAŻ HELU PO Międzyzdroje:)
Wiadomości: 581
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

beatiska thx za odp. no ja chyba tez, mnie nie tyle kusi ta kasa co mieszkanie, ale nie sadze zeby u nas mi sie to udalo, moze w mniejszym miescie sa wieksze szanse, ale sie podowiaduje, sprobowac mozna.
gabisolis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 20:26   #2531
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Podczytuję was od jakiegoś czasu i wtrącę coś na temat mieszkań.
Ja miałam mieszkanie ze spółdzielni górniczej. Trzebabyło złożyć wniosek ,w którym opisaliśmy,że chcemy zalożyć rodzinę i nie mozemy mieszkać z rodzicami,bo się nie zgadzają... Wniosek rozpatrywala komisja i dostaliśmy klitkę 25 m2. Zapłaciliśmy czyjeś zadłużenie 5 tys zł + wkład 2 tys. Mieszkanko było do gruntownego remontu-w naszej sytuacji finansowej zajęło nam to rok czasu. Wyremotowaliśmy i mieszkaliśmy tam 2 lata. Potem trzeba było zdać mieszkanie (bo kupiliśmy na kredyt większe) i zwrócono nam te 2 tys wkładu. Owszem straciliśmy 5 tys+remont -ale remontowaliśmy najtańszym kosztem. Ale pomieszkaliśmy ze sobą 2 lata. Jak się kłóciliśmy to nie było innego pokoju by wyjść I po tym czasie podjęliśmy decyzję o kredycie na 30 lat. Bardzo polecam takie rozwiązanie-pomieszkaliśmy razem , poznaliśmy siebie, zdecdowaliśmy czy możemy pakować się w kredyt... Na początek super
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 21:19   #2532
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość



Wadium zwraca spółdzielnia, jeśli sie przetargu nie wygrało. A ta kasa dodatkowa kusi. no musze się poważniej tym zająć
Mowiac "zwraca" miałam na mysli, że daje Ci kwotę, jaką wpłaciłaś jako wadium plus bonus. A to, że ty odzyskujesz pieniądze ze spółdzielni, to całkiem inna historia.


Ludzie o ktorych mowie wcale nie kupili mieszkan komunalnych czy zadłużonych - znam historie dwóch z nich - jedno było lokalem pod dzialalnosc do kupienia za grosze, gdyz wlasciciel sie wyniosl, a lokal był w bloku mieszkalnym, kwestia adaptacji i przeksztalcenia na mieszkanie. Prawie 100 metrowy lokal poszedł pod młotek za ok. 70 tys. - to było pare lat temu. A drugie mieszkanie było po osobie starszej, która nie miała rodziny, zmarła i nie miał kto go odziedziczyc, więc przeszło w ręce panstwa, a panstwo sobie je sprzedało
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 21:29   #2533
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Zgadzam się do bawełenek i inszych takich i chyba się niejasno wyraziłam. Przez inwestowanie mam na myśli raczej "większe" rzeczy - garnitur, marynarki, kurtki, moje ukochane skóry, dodatki. Na skórze nie da sie oszukać, fajna dobrej jakości musi kosztować (choć staram sie szukać jakichś przecen, ale marnie z tym). Natomaist co do piżam, t-shirtów, sweterków itp to jak najbardziej przywiozłam sobie ich mnóstwo z Penneys'a. Ale już płaszcza tam nie kupiłabym, są imo niefajnie skrojone.
Ja akurat skór nie noszę, to mi problem odpada, a jakieś "większe" rzeczy, żeby kupować na lata to nie bardzo, bo, pomimo tego, że niewolnicą mody nie jestem, czułabym się trochę jak z innej epoki.

A swój ukochany trencz właśnie w Penneys'ie kupiłam, za całe 20euro, bo płaszcze innych firm zawsze mi się na klatce piersiowej rozłaziły, albo mi wyły na tyłku (nie mam tyczkowatej chłopięcej figury niestety).


Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
gabisolis tutaj masz regulamin:

https://wizaz.pl/forum/announcement.php?f=53

a teraz proszę nie obrażaj mnie, nie używaj w stosunku do mnie epitetów "maruda" jako i ja się do ciebie z szacunkiem odnoszę
No chyba jednak nie do końca.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 21:35   #2534
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26482817]Ja akurat skór nie noszę, to mi problem odpada, a jakieś "większe" rzeczy, żeby kupować na lata to nie bardzo, bo, pomimo tego, że niewolnicą mody nie jestem, czułabym się trochę jak z innej epoki.

A swój ukochany trencz właśnie w Penneys'ie kupiłam, za całe 20euro, bo płaszcze innych firm zawsze mi się na klatce piersiowej rozłaziły, albo mi wyły na tyłku (nie mam tyczkowatej chłopięcej figury niestety).




No chyba jednak nie do końca.[/QUOTE]

Ale o co chodzi?
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 22:24   #2535
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez gabisolis Pokaż wiadomość
ja pier......mam dosc tego forum, ludzie tu sa poye........i nienormalni, jacys dziwni, czytac nie potrafia ze zrozumieniem i nie czytaja watku od poczatku, pozniej nie wiedza o co chodzi i sie czepiaja jak co niektorzy stad co chwile, mgr z pedagogiki, podyplomowka-prawo administracyjne i samorzadowe. ile razy do k..nedzy mozna psiac to samo? ja pier...,ale zwal.
Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
Kultura słowa bardzo wysoka jak widzę.
a co mnie najbardziej zadziwia, to fakt, ze gabi nie dostala jeszcze ostrzezenia. a powodow bylo sporo, o tym, ze innym zal d... sciska, imputowanie niektorym Wizazankom grubej d... i starego faceta, ech, wierzcholek gory lodowej

_____________________
niestety, musze stwierdzic, ze moje obecne poczynania maja malo wpolnego z zaciskaniem pasa. obiad na miescie, alkohol na miescie, taksa na powrot. bywam utracjuszem no
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 12:14   #2536
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cz mi się wydaje, czy wszystko co pisałyśmy przez 2 dni się wykasowało ?
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 12:18   #2537
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Cz mi się wydaje, czy wszystko co pisałyśmy przez 2 dni się wykasowało ?
Tak. Założyłam wątek z problemem na technicznym, dopisz się - im więcej zgłoszeń, tym lepiej.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 12:21   #2538
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26484992]Tak. Założyłam wątek z problemem na technicznym, dopisz się - im więcej zgłoszeń, tym lepiej.[/QUOTE]
qrcze, a po Twoim wyjsciu wkleilam Ci 3 linki Ogrodka Nilowego z perfumerii internetowych :|
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 12:38   #2539
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
qrcze, a po Twoim wyjsciu wkleilam Ci 3 linki Ogrodka Nilowego z perfumerii internetowych :|
W ogóle tyle się wczoraj nagadałyśmy.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 12:53   #2540
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26485494]W ogóle tyle się wczoraj nagadałyśmy.
[/QUOTE]
no, zdominowalysmy przez chwile watek

wklejam jeszcze raz linki:
http://www.perfumeriamarysienka.pl/1...edt-100ml.html

a tu masz tester, ale tez maja nietester w dobrej cenie:
http://www.realta.pl/produkt,595,Her...t_100ml_Tester

perfumerie sprawdzone
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 13:10   #2541
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
no, zdominowalysmy przez chwile watek

wklejam jeszcze raz linki:
http://www.perfumeriamarysienka.pl/1...edt-100ml.html

a tu masz tester, ale tez maja nietester w dobrej cenie:
http://www.realta.pl/produkt,595,Her...t_100ml_Tester

perfumerie sprawdzone
Dzięki za linki.

Kurczę, ja to tak strasznie boję kupować kosmetyki i perfumy w nieautoryzowanych punktach, bo podróbki są praktycznie nie do odróżnienia od oryginałów.
Pomyślę jeszcze, ale dzięki za pomoc.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 13:21   #2542
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26486394]Dzięki za linki.

Kurczę, ja to tak strasznie boję kupować kosmetyki i perfumy w nieautoryzowanych punktach, bo podróbki są praktycznie nie do odróżnienia od oryginałów.
Pomyślę jeszcze, ale dzięki za pomoc.
[/QUOTE]
paranojo, wczoraj Ci jeszcze napisalam, ze ja kupilam kilkadziesiat flakonow perfum na All - i oryginaly, sztuka w sztuke. zreszta, wejdz na Perfumy, tam mamy watki ze sprawdzonymi sprzedawcami z All i perfumeriami internetowymi, nadto sa watki typu "oryginal czy podrobka?" (wklejamy fotki flakonow do oceny) badz weryfikacyjny. nadto polecam lekture pierwszych postow ze wspomnianego watku weryfikacyjnego - mozesz dowiedziec sie stamtad jak kupowac bezpiecznie w sieci. "poradnik" przetestowany na wielu zywych organizmach

w kontekscie powyzszego, podsumowujac nasza wczorajsza dyskusje nt. budzetu ciuchowego - wlasnie w taki sam sposob, jak szukam perfum, kupuje ubrania, buty, torebki
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 13:26   #2543
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
paranojo, wczoraj Ci jeszcze napisalam, ze ja kupilam kilkadziesiat flakonow perfum na All - i oryginaly, sztuka w sztuke. zreszta, wejdz na Perfumy, tam mamy watki ze sprawdzonymi sprzedawcami z All i perfumeriami internetowymi, nadto sa watki typu "oryginal czy podrobka?" (wklejamy fotki flakonow do oceny) badz weryfikacyjny. nadto polecam lekture pierwszych postow ze wspomnianego watku weryfikacyjnego - mozesz dowiedziec sie stamtad jak kupowac bezpiecznie w sieci. "poradnik" przetestowany na wielu zywych organizmach

w kontekscie powyzszego, podsumowujac nasza wczorajsza dyskusje nt. budzetu ciuchowego - wlasnie w taki sam sposob, jak szukam perfum, kupuje ubrania, buty, torebki

A widzisz, to ja z perfumami mam odwrotnie niż ciuchami. Kupuję rzadko, raz na 2-3 miesiące małe (30 ml), ale w autoryzowanych perfumeriach, gdzie mam pewność, że na 100% oryginalne.
Ale mam problem z szukaniem nowych zapachów, mało jakoś mi pasuje.


A jak to jest z tymi kodami z pudełka? Wy je wszystkie macie gdzieś spisane?

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-04-22 o 13:35
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 13:40   #2544
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26486807]A widzisz, to ja z perfumami mam odwrotnie niż ciuchami. Kupuję rzadko, raz na 2-3 miesiące małe (30 ml), ale w autoryzowanych perfumeriach, gdzie mam pewność, że na 100% oryginalne.
Ale mam problem z szukaniem nowych zapachów, mało jakoś mi pasuje. [/QUOTE]
nie kupilam nigdy perfum w Sephorze czy Douglasie^^ na niektorych perfumach mam przebitke 100%, kupujac na All.

no i widzisz - wlasnie w ten sposob moge kupowac "drozsze" rzeczy, wydajac na nie mniej niz jakbym ubierala sie w popularnych stacjonarnych sieciowkach


---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26486807]A jak to jest z tymi kodami z pudełka? Wy je wszystkie macie gdzieś spisane?
[/QUOTE]
kody nie sa wyznacznikiem oryginalnosci perfum - coz za sztuka dla podrabiacza, zerznac oryginalny kod z innych perfum?
oryginalnosc perfum poznaje sie po flakonie (szklo, wezyk i jego zakonczenie, korek, napisy, ogolne wykonanie) - wierz mi, diabel tkwi w szczegolach
a jesli sa aukcje wylacznie z perfumami zafoliowanymi - wowczas nie ocenia sie po pudelku, ale raczej bierze sie pod uwage inne aspekty (cena - choc tu coraz wyzej winduja swe produkty handlarze podrobkami, asortyment sprzedawcy, komentarze i ich tresc, rodzaj perfum).
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 13:48   #2545
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
nie kupilam nigdy perfum w Sephorze czy Douglasie^^ na niektorych perfumach mam przebitke 100%, kupujac na All.

no i widzisz - wlasnie w ten sposob moge kupowac "drozsze" rzeczy, wydajac na nie mniej niz jakbym ubierala sie w popularnych stacjonarnych sieciowkach


---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------


kody nie sa wyznacznikiem oryginalnosci perfum - coz za sztuka dla podrabiacza, zerznac oryginalny kod z innych perfum?
oryginalnosc perfum poznaje sie po flakonie (szklo, wezyk i jego zakonczenie, korek, napisy, ogolne wykonanie) - wierz mi, diabel tkwi w szczegolach
a jesli sa aukcje wylacznie z perfumami zafoliowanymi - wowczas nie ocenia sie po pudelku, ale raczej bierze sie pod uwage inne aspekty (cena - choc tu coraz wyzej winduja swe produkty handlarze podrobkami, asortyment sprzedawcy, komentarze i ich tresc, rodzaj perfum).

Wg mnie wszystkie nowe perfumy na Allegro, to podróbki.
No bo dlaczego np. aktualny zapach miałby być tańszy na Allegro niż w perfumeriach? Rozumiem zapachy ze starych kolekcji - mogły być w promocji, ale nowe?
To tak jak z kupowaniem na Allegro kosmetyków Mac - prawie 100% to podróbki.
Oryginalne mogą być (ale nie muszą) używane - ktoś kupił w perfumerii, znudziły mu się i odsprzedaje.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 13:54   #2546
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26487289]Wg mnie wszystkie nowe perfumy na Allegro, to podróbki.
No bo dlaczego np. aktualny zapach miałby być tańszy na Allegro niż w perfumeriach? Rozumiem zapachy ze starych kolekcji - mogły być w promocji, ale nowe?
To tak jak z kupowaniem na Allegro kosmetyków Mac - prawie 100% to podróbki.
Oryginalne mogą być (ale nie muszą) używane - ktoś kupił w perfumerii, znudziły mu się i odsprzedaje.
[/QUOTE]
a sprawdzilas?
naprawde, poprzegladaj Perfumy (a widze, ze juz zaczelas ), a sama zmienisz zdanie.
a dlaczego zapach na All jest tanszy niz w perfumerii stacjonarnej? na tej samej zasadzie chociazby, dlaczego sklepy internetowe wszelakiej masci sprzedaja taniej
perfumerie typu Sephora zdzieraja ponad norme za perfumy. zobacz, w takim Superpharmie czy Rossmannie, kosztuja sporo mniej. czyli cos jest chyba nie halo z cenami z Sephory
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 13:58   #2547
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
a sprawdzilas?
naprawde, poprzegladaj Perfumy (a widze, ze juz zaczelas ), a sama zmienisz zdanie.
a dlaczego zapach na All jest tanszy niz w perfumerii stacjonarnej? na tej samej zasadzie chociazby, dlaczego sklepy internetowe wszelakiej masci sprzedaja taniej
perfumerie typu Sephora zdzieraja ponad norme za perfumy. zobacz, w takim Superpharmie czy Rossmannie, kosztuja sporo mniej. czyli cos jest chyba nie halo z cenami z Sephory
Napisałam, że wg mnie, a nie że to prawda objawiona - zatem jedynie mój subiektywny punkt widzenia.
Normalnie mam teraz przez ciebie jazdę, bo zaczęłam sprawdzać buteleczki i kody po swoich perfumach (zawsze zostawiam, żeby mieć ściągawkę przy następnych zakupach).
Mam też butelkę po Jardin Hermesa, to może w ten sposób przeprowadzę autoryzację...

Wpadłam tez na diabelski pomysł...


edit: A okłamałam nieświadomie wtedy z tymi perfumami - widzę teraz, że wszystkie butelki mam po 50ml (30ml nie starczyłoby za długo)

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-04-22 o 14:03
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 14:12   #2548
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26487502]Napisałam, że wg mnie, a nie że to prawda objawiona - zatem jedynie mój subiektywny punkt widzenia.
Normalnie mam teraz przez ciebie jazdę, bo zaczęłam sprawdzać buteleczki i kody po swoich perfumach (zawsze zostawiam, żeby mieć ściągawkę przy następnych zakupach).
Mam też butelkę po Jardin Hermesa, to może w ten sposób przeprowadzę autoryzację...

Wpadłam tez na diabelski pomysł...
[/QUOTE]
paranojo, jesli kupisz u Marysienki albo w Realcie i dostaniesz podrobke, zwroce Ci pieniadze

a jaki pomysl?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 14:17   #2549
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26482817]Ja akurat skór nie noszę, to mi problem odpada,

A swój ukochany trencz właśnie w Penneys'ie kupiłam, za całe 20euro, bo płaszcze innych firm zawsze mi się na klatce piersiowej rozłaziły, albo mi wyły na tyłku (nie mam tyczkowatej chłopięcej figury niestety).

[/QUOTE]
To masz naprawde szczeście, jesli jestes zadowolona z tego jak się prezentują ciuchy z Penneysa, bo są i tanie i w dużym wyborze Próbowałam wielokrotnie mierzyć tam jakieś płaszcze, sukienki ale zawsze miałam ochotę odejść od lustra w tempie przyśpieszonym na widok jak na mnie leżą a nie mam tego problemu w sklepach typu Oasis, Warehouse, Quiosque czy Solar. Ale mozliwe że mój gust jest nietypowy, sądząc po tym, ile osób z zadowoleniem nosi primarkowe fatałaszki

W kwestii wiekowości - owszem, ładną kurtkę potrafię nosić, na zmianę z innymi, i 3 sezony nawet, jeśli mi się rzecz dana podoba (a innych nie kupuję) i jest niezniszczona (a jest, skoro noszę ją rzadko) i kosztowała 5 czy 8 setek - nie pozbędę się jej wcześniej

Co do skór, no moja wielka słabość. Nie wyjdę w nieskórzanej torebce, butach, kurtce z eko skórki. Cóż, każdy ma jakieś nałogi, a ja nie palę i mało piję

Co do dyskusji perfumowej - 100% popieram Siarkę, ale najwięcej się w temacie dowiesz na podforum Perfumy. Co do Twojego pytania o różnicę cen - zdarzało mi się kupić w renomowanych angielskich perfumeriach perfumy za 30 % ceny w Pl, np na wyprzedazy...

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2011-04-22 o 14:20
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 14:17   #2550
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Ile oszczędzacie / wydajecie pieniędzy na miesiąc?

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
paranojo, jesli kupisz u Marysienki albo w Realcie i dostaniesz podrobke, zwroce Ci pieniadze

a jaki pomysl?

Mówisz?

edit: Tylko ta podróbka może być tak dobra, że ja się nigdy o tym nie dowiem, i co wtedy?

A żeby wrzucić zdjęcie oryginału na wątek weryfikacyjny i zobaczyć, jaki będzie werdykt. Ale to tylko pomysł, nie zrobię tak, bo to byłoby przegięcie.

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-04-22 o 14:19
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:08.