Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14 - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-06, 18:52   #2521
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Taki certyfikat dostają tylko niezaszczepieni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Mam 2 dawki to nie wiem czy jestem traktowana jak szczepiona czy nie. Jak mój mąż skończy izolację to Ci powiem on ma 3 dawki, zobaczymy czy będzie miał certyfikat.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka

Zgodnie z obietnicą donoszę :
Tż zakończył izolację i widzi w ikp certyfikat ozdrowieńca ale nie może go pobrać. Być może wynika to z tego, że w dniu moich pierwszych objawów miał 3 dawkę szczepienia i ma dostępny certyfikat szczepienia. Czyli wychodzi na to, że osoby zaszczepione 3 dawkami nie dostają certyfikatu ozdrowieńca bo mają szczepień. No chyba, że jest to błąd-przy certyfikacie ozdrowieńca jest informacja, że nie można pobrać i żeby się skontaktować z punktem szczepień albo punktem wymazowym.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 19:01   #2522
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Zgodnie z obietnicą donoszę :
Tż zakończył izolację i widzi w ikp certyfikat ozdrowieńca ale nie może go pobrać. Być może wynika to z tego, że w dniu moich pierwszych objawów miał 3 dawkę szczepienia i ma dostępny certyfikat szczepienia. Czyli wychodzi na to, że osoby zaszczepione 3 dawkami nie dostają certyfikatu ozdrowieńca bo mają szczepień. No chyba, że jest to błąd-przy certyfikacie ozdrowieńca jest informacja, że nie można pobrać i żeby się skontaktować z punktem szczepień albo punktem wymazowym.
Ciekawe, ale w sumie jak ma certyfikat szczepienia to ozdrowienca mu niepotrzebny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 19:08   #2523
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Ciekawe, ale w sumie jak ma certyfikat szczepienia to ozdrowienca mu niepotrzebny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No chyba że certyfikat szczepienia szybciej by się kończył niż ozdrowienca

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 19:12   #2524
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Ciekawe, ale w sumie jak ma certyfikat szczepienia to ozdrowienca mu niepotrzebny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
certyfikatu ozdrowieńca chyba nie dostaje się gdy jest się szczepionym
jestem zaszczepiona (na razie dwoma dawkami) i przeszłam niedawno covid - na ikp mogę pobrać tylko certyfikat szczepienia

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2022-02-06 o 19:16
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 19:14   #2525
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Ja wymiekam, kwarantanny dzieci mnie wykoncza. Syn poszedl we wtorek do przedszkola po kilku dniach kwarantanny i właśnie znowu na niej wylądował. Od grudnia to juz 3 jego kwarantanna. Córka tez juz 3 zaliczyla.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem, w jakim wieku dzieci, ale można zaszczepić, jeśli maja przynajmniej 5 lat. Dzieci bardzo dobrze znoszą to szczepienie.

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Syn ma 3 lata, więc nie może się szczepić. Córka 6 lat zaszczepiona, drugą dawkę dostała tydzień temu, bo trochę przetasowań było z terminami przez te ciągłe kwarantanny. Tak więc u niej został ostatni tydzień, kiedy może się na kwarantannę załapać, za tydzień miną dwa tygodnie od szczepienia, to chociaż ona lądować nie będzie.
A, doczytałam.
Wiem, jak wkurzające są te kwarantanny, córkę zaszczepiłam, kiedy tylko było możliwe, bo nie dało się żyć.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 19:37   #2526
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
certyfikatu ozdrowieńca chyba nie dostaje się gdy jest się szczepionym
jestem zaszczepiona (na razie dwoma dawkami) i przeszłam niedawno covid - na ikp mogę pobrać tylko certyfikat szczepienia
Też jestem zaszczepiona 2 dawkami i mam certyfikat ozdrowieńca. Może to zależy o tego kiedy szczepienie miało miejsce? Ostatnią dawkę przyjęłam w czerwcu więc pewnie jestem traktowana jak nieszczepiona, (choć lekarze zwracali uwagę na szczepienie, stwierdzając że 7 miesięcy temu to "coś tam organizm pamięta").
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 19:45   #2527
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Też jestem zaszczepiona 2 dawkami i mam certyfikat ozdrowieńca. Może to zależy o tego kiedy szczepienie miało miejsce? Ostatnią dawkę przyjęłam w czerwcu więc pewnie jestem traktowana jak nieszczepiona, (choć lekarze zwracali uwagę na szczepienie, stwierdzając że 7 miesięcy temu to "coś tam organizm pamięta").
serio?... eh to może mi się po prostu nie ładuje ten certyfikat sam same problemy z ikp i mało co mi tam działa jak powinno. bo to raczej nie kwestia daty szczepienia, bo drugą dawkę miałam tez w czerwcu

ale to w takim razie pewnie po prostu mam problemy z ikp. w sumie to dobrze wiedzieć
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-02-06, 19:48   #2528
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Jestem niesamowicie wkurzona. Jak można być chorym i chodzić po ludziach i totalnie mieć gdzieś to, czy się kogoś zarazi? W tym osoby starsze i chore?
Nie wiem czy to covid, ale kurde, każde przeziębienie może być groźne. Wtedy trzeba usiąść na tyłku i nie biegać po mieście. Mam w najbliższym otoczeniu dwójkę ludzi, którzy mają objawy i swobodnie sobie chodzą, gadają bez maski, a nawet - NIE ZASŁANIAJĄ UST GDY KASZLĄ I KICHAJĄ.
Co ciekawe, takie osoby w czasie choroby są nawet bardziej aktywne niż normalne. Więcej chodzą po sklepach, więcej czasu siedzą w częściach wspólnych domu itd. Ostatnio rozmawiałam ze znajomą i też miała sytuację, że jakaś kobieta nigdy nie przyjeżdżała do rodziny z jakiejś okazji, a akurat gdy miala covid to postanowiła, że przyjedzie. I to pociągiem. Do starszej babci. Gdzie ci ludzie mają mózg?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 20:21   #2529
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
certyfikatu ozdrowieńca chyba nie dostaje się gdy jest się szczepionym
jestem zaszczepiona (na razie dwoma dawkami) i przeszłam niedawno covid - na ikp mogę pobrać tylko certyfikat szczepienia
Dostaje się. Ja mam na IKP mimo że jestem po 3 dawkach. Ale wcześniej jak chciałam pobrać to pojawiał się komunikat że chyba jakoś 2 tygodnie po otrzymaniu wyniku testu będzie można to pobrać.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 20:22   #2530
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Znam przypadek, kiedy przyszła pani do sprzątania do rodziny w izolacji z powodu Covidu. Albo z covidem przyszedł gość na spotkanie rodzinne, na którym były starsze osoby i małe dzieci.
Wydaje się, ze nic człowieka nie zaskoczy, a jednak.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 20:26   #2531
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Znam przypadek, kiedy przyszła pani do sprzątania do rodziny w izolacji z powodu Covidu. Albo z covidem przyszedł gość na spotkanie rodzinne, na którym były starsze osoby i małe dzieci.
Wydaje się, ze nic człowieka nie zaskoczy, a jednak.
Na Sylwestrze w Zakopcu tez było sporo przypadków ze ludzie będący na kwarantannie i izolacji bawili się w tym tłumie w najlepsze.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-06, 20:33   #2532
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Syn ma 3 lata, więc nie może się szczepić. Córka 6 lat zaszczepiona, drugą dawkę dostała tydzień temu, bo trochę przetasowań było z terminami przez te ciągłe kwarantanny. Tak więc u niej został ostatni tydzień, kiedy może się na kwarantannę załapać, za tydzień miną dwa tygodnie od szczepienia, to chociaż ona lądować nie będzie.
Może testować syna przy każdej kwarantannie? Może trafi się pozytywny i będzie ozdrowieńcem
Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Znam przypadek, kiedy przyszła pani do sprzątania do rodziny w izolacji z powodu Covidu. Albo z covidem przyszedł gość na spotkanie rodzinne, na którym były starsze osoby i małe dzieci.
Wydaje się, ze nic człowieka nie zaskoczy, a jednak.
Mój kuzyn musiał pochwalić się ojcu nowym zakupem, pozytywny wynik mu w tym nie przeszkodził. Ojciec się zaraził i zmarł.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 20:53   #2533
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Znam przypadek, kiedy przyszła pani do sprzątania do rodziny w izolacji z powodu Covidu. Albo z covidem przyszedł gość na spotkanie rodzinne, na którym były starsze osoby i małe dzieci.
Wydaje się, ze nic człowieka nie zaskoczy, a jednak.
Tak patrząc pod kątem reklam, to pandemia się skończyła. Znowu widzę reklamy lekarstw, dzięki którym będąc chorym można się radośnie szlajać po ludziach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 21:14   #2534
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Mój kuzyn musiał pochwalić się ojcu nowym zakupem, pozytywny wynik mu w tym nie przeszkodził. Ojciec się zaraził i zmarł.
Ciekawa jestem, jakie kuzyn ma refleksje. Czy poczucie winy, czy ze raczej spisek, tatę w szpitalu wykończyli itp.

Co mnie przeraża, obecnie ciężej chorują dzieci. W sumie nawet logiczne, skoro wcześniej mało chorowały, a w większości nie są zaszczepione, bo wielu ludzi bardziej boi się szczepionki niż choroby.
A w ogóle to szczepionki nie działają, bo kuzyn się zaszczepił i przeszedł gorzej niż wujek co się nie szczepił i taka narracja.
Nic dziwnego, ze ludzie głupieją. W komentarzach każda Sandra kosmetyczka robi za eksperta od szczepień i plandemii.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 22:04   #2535
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Taki kazus. Jeden domownik jest pozytywny i ma objawy. W jakim czasie u Was zarażał się drugi domownik (po jakim czasie miał objawy)? Wiem, że nie ma reguły i może być tak, że drugi nawet się nie zarazi, ale pytam o Wasze doświadczenia.
Dzień-dwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano o 00:03 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
U moich rodziców , wszyscy po 2 a nawet 3 dawkach, pozytywny był tylko ojciec, a mieszkają na kupie tam 3 osoby, matka z ojcem w 1 łóżku śpi i jeszcze były akurat święta i siostra z dorosłym synem tam przesiadywali całe dnie i jeszcze moja córka tam pojechała akurat, wszyscy się obcałowali, obciskali, siedzieli na kupie przy stole.
Nikt się nie zaraził, a ojciec tez by nic nie wiedział, jakby nie miał iść do szpitala i mu testu przed przyjęciem nie zrobili.
No ja też bym nie wiedziała gdyby nie test

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 23:07   #2536
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem, jakie kuzyn ma refleksje. Czy poczucie winy, czy ze raczej spisek, tatę w szpitalu wykończyli itp.

Co mnie przeraża, obecnie ciężej chorują dzieci. W sumie nawet logiczne, skoro wcześniej mało chorowały, a w większości nie są zaszczepione, bo wielu ludzi bardziej boi się szczepionki niż choroby.
A w ogóle to szczepionki nie działają, bo kuzyn się zaszczepił i przeszedł gorzej niż wujek co się nie szczepił i taka narracja.
Nic dziwnego, ze ludzie głupieją. W komentarzach każda Sandra kosmetyczka robi za eksperta od szczepień i plandemii.
Znam przypadek, że dziewczyna po szczepieniu trafiła do szpitala w stanie krytycznym. No i- ci, co są przeciwni, powiedzą zaraz, że to wina śmiercionki itd. Inni powiedzą, że nieszczęśliwy zbieg w czasie. Póki co nie znam oficjalnego stanowiska lekarzy na ten temat i nawet jak powiedzą, że przyczyna była niezależna od szczepienia, to fama o tym, że to NOP poszła już w świat.
A pacjentka już ma się lepiej, wybudzona ze śpiączki, pełen kontakt itd.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 07:39   #2537
Evrith
Raczkowanie
 
Avatar Evrith
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 477
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Taki kazus. Jeden domownik jest pozytywny i ma objawy. W jakim czasie u Was zarażał się drugi domownik (po jakim czasie miał objawy)?
Doświadczenia na świeżo: w poniedziałek pierwszy objaw u partnera (katar ), we wtorek test apteczny, pozytywny (w środę "normalny" dla potwierdzenia, też pozytyw) i rozwój objawów "przeziębieniowych". U mnie od wtorku też lekkie objawy "przeziębieniowe"... a dziś się obudziłam poskładana zupełnie, z gorączką i bólem chyba każdego mięśnia. Partner w międzyczasie prawie wydobrzał.
Evrith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 08:18   #2538
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Tak swoją drogą - jak macie katar, to od razu się testujecie? Bo mnie w sumie nie przyszłoby to do głowy, zwłaszcza, że większość roku mam katar albo problem z zatokami.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 08:21   #2539
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Tak swoją drogą - jak macie katar, to od razu się testujecie? Bo mnie w sumie nie przyszłoby to do głowy, zwłaszcza, że większość roku mam katar albo problem z zatokami.
Nie

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-07, 08:23   #2540
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Jestem niesamowicie wkurzona. Jak można być chorym i chodzić po ludziach i totalnie mieć gdzieś to, czy się kogoś zarazi? W tym osoby starsze i chore?
Nie wiem czy to covid, ale kurde, każde przeziębienie może być groźne. Wtedy trzeba usiąść na tyłku i nie biegać po mieście. Mam w najbliższym otoczeniu dwójkę ludzi, którzy mają objawy i swobodnie sobie chodzą, gadają bez maski, a nawet - NIE ZASŁANIAJĄ UST GDY KASZLĄ I KICHAJĄ.
Co ciekawe, takie osoby w czasie choroby są nawet bardziej aktywne niż normalne. Więcej chodzą po sklepach, więcej czasu siedzą w częściach wspólnych domu itd. Ostatnio rozmawiałam ze znajomą i też miała sytuację, że jakaś kobieta nigdy nie przyjeżdżała do rodziny z jakiejś okazji, a akurat gdy miala covid to postanowiła, że przyjedzie. I to pociągiem. Do starszej babci. Gdzie ci ludzie mają mózg?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

a ile ludzie co nie jest świadomych że mają covid idą sobie do sklepu, do kościoła, jeżdżą mpk i chrychają na wszystkich i na wszystko... Maseczka? A weź, a po co, to przeziębienie. I tak się właśnie epidemia rozwija wesoło...
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 08:29   #2541
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
aż sprawdziłam. Ostatni dzień izolacji miałam przedwczoraj, dziś mam już certyfikat do pobrania, nie wiem jednak czy był dostępny wcześniej bo nie sprawdzałam.
Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ja miałam chyba trzy dni po.
Dziękuję

To czekam na mój. Do wczoraj miałam izolację.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 08:45   #2542
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Tak swoją drogą - jak macie katar, to od razu się testujecie? Bo mnie w sumie nie przyszłoby to do głowy, zwłaszcza, że większość roku mam katar albo problem z zatokami.



Nie.
Bo potrafię mieć 3 dni katar, bo zjadłam jajka i popiłam kawą. Albo jestem przed miesiączką, co u mnie daje nawet 3 dniowe objawy grypopodone: łamanie w kościach, stany podgoraczkowe, osłabienie, bóle głowy.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 08:47   #2543
Evrith
Raczkowanie
 
Avatar Evrith
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 477
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Tak swoją drogą - jak macie katar, to od razu się testujecie? Bo mnie w sumie nie przyszłoby to do głowy, zwłaszcza, że większość roku mam katar albo problem z zatokami.
Mnie też by nie przyszło. I jak partner stwierdził, że mam mu kupić tekst, to najpierw prychnęłam i stwierdziłam, że chyba dostał covida mózgu i ma urojenia. Ale z drugiej strony był wcześniej na spotkaniu ze znajomymi (którzy się później testowali i są zdrowi), później też mieliśmy urządzać imprezę, ja miałam jechać do matki... no i szybko pojawiły się kolejne objawy: ból gardła, głowy, u partnera też ucha, ogólne rozbicie. Także pewnie jak mnie jeszcze kiedyś "przeziębienie" w pandemii dopadnie, to będę się testować, albo jak "katar" będzie jakiś dziwny. Bo ogólnie też przez różne alergie mam nos zawalony przez większość roku. :/
Evrith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 08:50   #2544
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Tak swoją drogą - jak macie katar, to od razu się testujecie? Bo mnie w sumie nie przyszłoby to do głowy, zwłaszcza, że większość roku mam katar albo problem z zatokami.
Nie. Testowałam raz jak miałam kaszel i jakieś dziwne omamy węchowe.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 09:11   #2545
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Tak swoją drogą - jak macie katar, to od razu się testujecie? Bo mnie w sumie nie przyszłoby to do głowy, zwłaszcza, że większość roku mam katar albo problem z zatokami.
nie testuję się od razu, ale sprawia, że jestem czujna. katar to zawsze u mnie objaw rozwijającej się choroby. nie miewam problemów z zatokami, nie miewam samych katarów. u mnie katar zawsze kończy się przeziębieniem.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 09:12   #2546
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Nie, katar na zmianę z zablokowaniem zatok mam cały rok od wielu lat.

Domownicy nie zarażają się ode mnie.

Jeśli nie mam dodatkowo żadnych innych objawów, to nie widzę potrzeby.

Z drugiej strony miałabym się testować codziennie, skoro objawy mam stale??

Plus jestem na stałe pod kontrolą specjalistów i biorę leki na te problemy.
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 09:22   #2547
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez KathyLeonia Pokaż wiadomość
a ile ludzie co nie jest świadomych że mają covid idą sobie do sklepu, do kościoła, jeżdżą mpk i chrychają na wszystkich i na wszystko... Maseczka? A weź, a po co, to przeziębienie. I tak się właśnie epidemia rozwija wesoło...
No właśnie brak mi na to słów i nie wiem co robić w takich sytuacjach. Mam takie osoby w rodzinie, ale jak coś się powie to najwyżej się wkurzą i obrażą. Da się z kimś takim utrzymywać jakiekolwiek relacje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 10:02   #2548
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Nie. Testowałam raz jak miałam kaszel i jakieś dziwne omamy węchowe.
Ja też się nie testuję w sytuacjach, które nie budzą moich podejrzeń. Do tej pory nie było w sumie żadnej takiej sytuacji (czyli się de facto nie testowałam w ogóle).
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 10:16   #2549
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 10:59   #2550
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Tak swoją drogą - jak macie katar, to od razu się testujecie? Bo mnie w sumie nie przyszłoby to do głowy, zwłaszcza, że większość roku mam katar albo problem z zatokami.
A coś ty. Katar to ja mam przez praktycznie 3/4 roku. Aż tak przewrażliwiona nie jestem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-28 12:32:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:29.