Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-15, 21:16   #2551
adziorek1990
Idiotka
 
Avatar adziorek1990
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Z daleka.
Wiadomości: 12 864
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lissa C Pokaż wiadomość
Dzięki. Wcześniej miałam pełno ropnych, ale uratował mnie sudocrem tera walczę śladami i wągrami, ale we wrześniu wybieram się do kosmetyczki.
No ja chyba w poniedzialek się wybiorę bo na swoją twarz już patrzeć nie mogę
__________________
Jedyny łatwy dzień był wczoraj.


Bynajmniej ≠ Przynajmniej!
adziorek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 21:22   #2552
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

no właśnie najgorsze są ropniaki a u Ciebie ich nie widzę.piszesz,że załatwiłas je sudocremem.Jak go stosujesz,tzn ilość częstość.Bo ja próbuję,ale mi nie pomaga ja nakładam grubą warstwę sudocremu na miejsce pokryte ropniakami i zostawiam tak na pewien czas.nie lubię tej tłustej konsystencji.
Od nadmiaru tego wsyztskiego tzn tyle do wyboru peelingi,lasery maseczki nie wiem już co mam robić.Stać mnie na to,ale tak naprawdę czy w końcu coś mi pomoże(
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 10:47   #2553
Lissa C
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Ja na noc punktowo smaruję.
Lissa C jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 14:25   #2554
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

i przez noc nie rozmazuje Ci się po całej twarzy?a że jest tłuste to właśnie strach że pozapycha pory dookoła pryszcza i będzie jeszcze gorzej.
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 10:16   #2555
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Ja też używam Sudocremu i smaruje go cienką warstwą punktowo na pryszcze plus na blizny potrądzikowe - blizny są bledsze, pryszcze zanikają. Nic mi się przez noc nie rozmazuje, krem też nie wydaje się wcale taki bardzo tłusty - widziałam gorsze. Ale najwidoczniej nie każdemu pomaga
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 11:06   #2556
sollve
Przyczajenie
 
Avatar sollve
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Korzystał ktoś z Ziaja NUno? Bo mam krem i zastanawiam sie jak działa ta seria.

A mam pytanie do tych co stosowali maseczki, lub pilingu z płatkow owsianych. Miód nie zatyka wam porów?

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Maseczka z białka kurzego (oczyszczająco ściągająca)

* Świeżo ubite białko nakładamy na skórę. Staramy się rozprowadzić możliwie równomiernie na całej powierzchni skóry poddanej zabiegowi. Maseczkę pozostawiamy do czasu aż białko zaschnie.
* Zmywamy maseczkę wodą.

Maseczka pozostawia odczucie oczyszczenie i napięcia skóry.
Maseczka nie jest zalecana dla bardzo suchej cery.

Maseczka z jabłka do cery tłustej z trądzikiem

* Duże kwaśne jabłko umyć i zetrzeć na tarce, dodać dwie łyżki stołowe miodu pszczelego i dokładnie wymieszać, dodać drobnych płatków owsianych (łyżkę lub dwie jako zagęstnik ułatwiający utrzymanie maseczki na twarzy) i wymieszać,
* Nałożyć maseczkę na twarz i pozostawić na 10 - 15 minut
* Zmyć twarz chłodną wodą


Maseczka banana i avocado do cery z trądzikiem

Składniki:
1 mały banan
1 małe awokado
2 łyżki stołowe naturalnego jogurtu
2 - 3 krople witaminy E

* Miksujemy razem banana i awokado do uzyskania jednolitej masy, dodajemy jogurt i witaminę E miksujemy ponownie do uzyskania jednolitego koloru.
* Maseczkę nakładamy na przemytą twarz i pozostawiamy na 10 do 25 minut (zależnie od wrażliwości naszej skóry).
* Zmywamy maseczkę z twarzy i po osuszeniu skóry nakładamy krem nawilżający.

Maseczka z ogórka (stara jak świat)

* Ogórek cały ze skórką pokrojony w plasterki układamy na twarzy, pozostawiamy na 10 - 15 minut. Jeżeli zamierzamy maseczkę położyc na dekolcie ogórek możemy zetrzeć na tarce, uzyskamy silniejsze działanie maseczki (na twarzy plasterki sprawdzają się lepiej, maseczka nie spływa)
* Zmywamy maseczkę wodą.

Maseczka przeznaczona do skóry tłustej, ma działanie nawilżające i wybielające.


Tonik do twarzy i dekoltu

* Do pół szklanki maślanki dodajemy jedną łyżkę stołową świeżego soku z cytryny i łużeczkę od herbaty miodu pszczelego. Dokładnie mieszamy wstrząsając.
* Nakładamy tonik na skórę nasączoną watką lub tamponem kosmetycznym.
* Po ok 10 minutach zmywamy tonik wodą

Tonik przeznaczony jest do cery tłustej. Działa ochronnie i obniża wydzielanie sebum.

Maseczka z drożdży jest naprawdę świetna i polecam gorąco,oprócz tego mozna wypróbować..
maseczki sa dla cery tłustej i trądzikowej
Maseczka drozdzowa II:
łyżkę drożdży wymieszać z przegotowaną zimną wodą, dodać kilkanaście kropli soku z cytryny. Papkę nałożyć na twarz i pozostawić do wyschnięcia. Następnie zwilżonymi opuszkami palców rozmasowywać maseczkę na skórze przez kilka minut. Zmyć.
Maseczka ma działanie złuszczająco-oczyszczające i wybielające.

Maseczka z porzeczek:
2-3 kiście czerwonych i białych porzeczek, łyżeczka mąki ziemniaczanej. Rozgnieć porzeczki, odsączyc sok, zmieszac z mąką. Papkę nałozyc na twarz, zmyc po 20 min.
Zamyka rozszerzone pory przy tłustej cerze. Nie nadaje sie dla cery naczynkowej!

Maseczka miodowo-jabłkowa:
1 łyżka płynnego miodu, jabłko.
Zetrzec drobno jablko i zmieszac z płynnym miodem. Przygotowaną masę nałozyc na twarz na 20 min., następnie spłukac letnią wodą.
Maseczka usuwa zanieczyszczenia skóry i wygładza cerę

Maseczka miodowa z białkiem:
2 łyżeczki płynnego miodu, 1 białko.
Ubic luźno białko z miodem. Przygotowaną masę nałozyc na twarz na 25 min., następnie spłukac letnią wodą.
Maseczka działa przeciwzapalnie, gojąco i napinająco

Maseczka z ziemniaka – przeciw blyszczacej skorze:
Rozgnieciony, ugotowany ziemniak zmieszac z 2 lyzkami zimnego mleka i kilkoma kroplami soku z cytryny. Rozlozyc na twarz, po 10 min. zmyc.

Maseczka z maki (dla skory tlustej i mieszanej):
Ok. 2 lyzki maki zmieszac z lyzeczka miodu i dodawac powoli (ciagle mieszajac) ciepla herbate rumiankowa, az powstanie pasta. Nalozyc ja na twarz, po 15 min. zmyc letnia woda.
Maseczka wygladza i oczyszcza skore tlusta i mieszana.

Maseczka jogurtowa I:
1/2 kubka jogurtu, 1/2 szklanki mleka. Nałozyc jogurt na twarz i zostawic do wyschnięcia. Zmyc letnim mlekiem, a następnie zimną wodą.

Maseczka maślankowa:
1/2 szklanki maślanki, 1/2 szklanki mleka, 2 łyżki migdałowych otrębów, trochę świeżego soku z ogórków. Maślankę zmieszac z sokiem z ogórka i otrębami. Nałozyc na twarz, szyję i dekolt na pół godziny. Następnie dobrze spłukac i lekko natrzec mlekiem.

Maseczka z pomidorow I:
Maseczka dziala antybakteryjnie i rozjasniajaco: 1 dojrzaly pomidor zmiksowac z 2 lyzkami jogurtu i ˝ lyzeczki gliceryny. Nalozyc na twarz (oczy i usta pominac). Po 10 min. zmyc ciepla woda.

Maseczka z pomidorow II:
Nadaje się do cery tłustej lub trądzikowej. Nałozyc plasterki lub papkę z pomidorów na twarz i odczekac 15 minut. Zmyc ciepla woda.

Maseczka jogurtowa I:
Nalozyc jogurt (lub twarozek) na twarz jak maseczkę (można dodać łyżeczkę miodu) i pozostawic na 10-15 minut. Maseczka nawilża skórę i pomaga przy tradziku.

Maseczka jogurtowa II:
2 lyzki jogurtu naturalnego zmieszac z lyzeczka miodu i/lub kilkoma kroplami oliwy z oliwek, lyzeczka soku z cytryny i/lub lyzeczka herbaty rumiankowej. 20 min. trzymac na twarzy, zmyc duza iloscia cieplej wody.

Maseczka drozdzowa:
Działa oczyszczająco i wygładzająco. Wskazana przy cerze z trądzikiem, zwęża pory. Pare kropli cieplego miodu utrzec z 3 dag drożdży. Przy cerze suchej warto dodać 3-4 krople oliwy. Papkę nakładac na twarz i szyję. Po 15 min. zmyc letnią wodą (przegotowaną).

Maseczka malinowa:
Leczy zmiany trądzikowe, oczyszcza cerę z zaskórników i krost, zamyka pory, działa ściągająco. Ok. 10 malin rozgnieć na masę. Nałozyc na twarz i zmyc po 15 min. Przemyc twarz łagodnym tonikiem.

Maseczka z cebuli:
Dla cery trądzikowej doskonała jest maseczka z ugotowanej cebuli, roztartej na miazgę i wymieszanej z łyżką mąki ziemniaczanej. Maseczkę nalozyc na twarz na ok. 30-45 minut i zmyc herbata rumiankowa.

Maseczka migdalowo-herbaciana:
2 lyzeczki olejku migdalowego zmieszac z 4 kroplami olejku herbacianego. Nalozyc na 10 min., zmyc.

Nie próbowałam wszystkich Ale moze wam sie przydadzą?
sollve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 15:04   #2557
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Moje typu - maślankowa, drożdzowa oraz jogurtowa II Ostrożnie z rumiankiem - świetnie odświeża, ale czasem również niestety podrażnia...
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-17, 15:12   #2558
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Moje typy to : maseczka drożdżowa , jogurtowa I , pomidorowa II , z mąki i z ziemniaka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 16:15   #2559
sollve
Przyczajenie
 
Avatar sollve
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

mam nadzieję, że sie przydało Dobra jest ta z malin, ale troszke szczype No i spływa, ale skóra ładna po niej jest.
sollve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 08:06   #2560
Bzibziak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 16
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

mnie osobiscie kusza porzeczki, zwłaszcza ze mam tego pod dostatkiem. ale poprobuje rożnych. tu jest tyle tego, z ekazdy dostosuje cos do siebie no i swoich kuchennych mozliwości ;]
Bzibziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 16:52   #2561
Krzynek2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

hej . Jestem chłopakiem i mam 17 lat . od roku mam właśnie problem z trądzikiem . najbardziej w okolicy ust .. nie chodzi o problem z wyciśnięciem tego paskustwa ale ze śladami jakie zostaje ;/.. czerwone plamki które są widoczne ok tydzień może półtora tygodnia . macie może jakiś pomysł na to aby takie ślady były szybko wchłanialne ?.
Krzynek2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-18, 17:05   #2562
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Jeśli nie chcesz mieć śladów, nie wyciskaj.
Poszukaj informacji na forum o antybiotykach, lekach i domowych sposobach.... a tak najlepiej to idź do dobrego dermatologa. Zobaczy w jakim stadium jest trądzik i zastosuje odpowiednią kuracje.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 19:05   #2563
intense2103
Rozeznanie
 
Avatar intense2103
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 515
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Chciałabym Wam, drogie Wizażanki polecić krem o nazwie "ACNE-DERM". Miałam duże problemy z ropniakami, zaskórnikami, grudkami, przebarwieniami i śladami po wypryskach. Dermatolog zapisał mi "Skinoren", jednak nie stać mnie było w tym momencie na niego - kosztuje prawie 50 zł. Na własną rękę kupiłam więc acne. Jest dużo tańszy, więc na początku wątpiłam w jego skuteczność, ale pierwsze rezultaty poczułam już po dwóch dniach! Ropniaki wysychają, zaskórniki i grudki schodzą, cera stała się mniej tłusta i czystsza. Wiem, że to nie domowy sposób na trądzik, ale BARDZO serdecznie wam polecam ten krem .
__________________
23.08.2014
intense2103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 19:26   #2564
delan0ue
Raczkowanie
 
Avatar delan0ue
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 470
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez intense2103 Pokaż wiadomość
Chciałabym Wam, drogie Wizażanki polecić krem o nazwie "ACNE-DERM". Miałam duże problemy z ropniakami, zaskórnikami, grudkami, przebarwieniami i śladami po wypryskach. Dermatolog zapisał mi "Skinoren", jednak nie stać mnie było w tym momencie na niego - kosztuje prawie 50 zł. Na własną rękę kupiłam więc acne. Jest dużo tańszy, więc na początku wątpiłam w jego skuteczność, ale pierwsze rezultaty poczułam już po dwóch dniach! Ropniaki wysychają, zaskórniki i grudki schodzą, cera stała się mniej tłusta i czystsza. Wiem, że to nie domowy sposób na trądzik, ale BARDZO serdecznie wam polecam ten krem .
ja miałam identyczną sytuacje pani dermatolog przepisała mi skinoren i uzywalam go kilka miesiecy az kiedys znajoma farmaceutka poleciła mi acne-derm bo skład ten sam a o 30 zł tańszy. jest poprawa nawet spora ale pryszcze i tak są
delan0ue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 20:48   #2565
Agul14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Najlepszym sposobem na trądzik i blizny po nim jest 70 % kwas ten zabieg wykonuje lekarz kosztuje on w granicach od 200-300 zł.. efekt utrzymuje sie od 2-3 lat
Agul14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 21:25   #2566
Bzibziak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 16
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Agul14 a możesz powiedziec cos wiecej o tym zabiegu? jak to wyglada, czy robi sie to u dermatologa czy w zakładzie kosmetycznym? długo trzeba czekać? jeden zabieg wystarczy? i czy mozna robic w wakacje? bo, np mikrodermabrazja odpada w miesiace letnie... Miałas robiony taki zabieg?
Bzibziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 21:35   #2567
intense2103
Rozeznanie
 
Avatar intense2103
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 515
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Właśnie, koniecznie podaj więcej informacji .
__________________
23.08.2014
intense2103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 23:22   #2568
majomagn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

hej, to nie agul, ale moge wam cos powiedziec o kwasach. jestem kosmetyczka i sama robie takie zabiegi, ale 70% to rzeczywiscie juz stezenie medyczne (mysle, ze agul miala na mysli 70% kwasu glikolowego). robi to lekarz, w prywatnym gabinecie. bezwzglednie nie wolno sie po tym opalac, na codzien tez trzeba nosic wysoka ochrone przecisloneczna, nawet jesli jest brzydka pogoda i nie przebywamy dlugo na zewnatrz (np. w samochodzie tez opala)
zwykle zabiegi z kwasami robi sie w seriach, ale nawet jeden daje widoczne rezultaty. przy tak wysokich stezeniach moze byc widoczne luszczenie sie skory przez kilka dni wiec warto to zaplanowac np. na czwartek wieczor, wtedy w piatek wyglada sie w miar ok, sobota i niedziela luszczenie, w poniedzialek juz lepiej. ale to zalezy od systemu, ktory lekarz zastosuje (kwasy wystepuja w roznych mieszankach). trzeba bardzo uwaznie sluchac zalecen i rokowan, jakie beda objawy po zabiegu.
swietnie sprawdza sie przy tradziku takze kwas salicylowy, sa zabiegi 10-15%. warto sprobowac.
majomagn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 13:04   #2569
piesek004
Przyczajenie
 
Avatar piesek004
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11
GG do piesek004
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Ja jak ma pryszcze to na noc przykładam sobie plaster cebuli. Rano odklejam i tam gdzie byl pryszcz, juz go nie ma. Potem myje mydlem antybakteryjnym ' Seba med" (14 zł) a nastepnie maścią cynkowa. Mi tto bardzo pomaga i juz nie mam ani jednego pryszcza.
A jeszcze 3 razy dziennie polykam tabletki drozdzowe
piesek004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-19, 13:45   #2570
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Bakteriobójcze właściwości cebuli - podobnie czosnek, ale ten zapach chyba nikogo nie zachęci Odkażająco zadziała również maseczka z cebuli - zanim nałozymy na twarz starta cebulę lepiej jest ją sparzyć wrzątkiem - nie będzie miała aż tak szczypiącego zapachu
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 13:12   #2571
misia15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 66
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

ulozylam sobie taki plan i chcialabym sie dowiedziec czy moze byc skuteczny :
-tabletki drozdzowe
- herbata z bratka i z pokrzywy
-tonik (cytryna + woda)
- krem z soraya nawilzajacy na blizny
-mycie twarzy mydlem antybakteryjnym Protex rano i wieczorem
no i dwa razy w tyg jakas maseczke(drozdzowa, cynamonowa) i raz w tyg piling z platkow owsianych
misia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 15:12   #2572
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez misia15 Pokaż wiadomość
ulozylam sobie taki plan i chcialabym sie dowiedziec czy moze byc skuteczny :
-tabletki drozdzowe
- herbata z bratka i z pokrzywy
-tonik (cytryna + woda)
- krem z soraya nawilzajacy na blizny
-mycie twarzy mydlem antybakteryjnym Protex rano i wieczorem
no i dwa razy w tyg jakas maseczke(drozdzowa, cynamonowa) i raz w tyg piling z platkow owsianych
Plan jest śliczny - mydło antybakteryjne zastap jednak żelem do mycia twarzy, który nie powinie ci wyszuszyć cery tak będzie zdecydowanie bezpieczniej
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 16:45   #2573
Bzibziak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 16
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

ile kosztuje seria zabiegów kwasem glikolowym? i jakie jest prawdopodobienstwo ze to pomoze?
poza tym... dziewczyny, mam cos nowego. znalazłam pare ciekawych rzeczy. chwilowo bawie sie w alchemika i testuje na sobie, za tydzien podam jakie sa rezultaty bo wtedy bede wiedziała napewno... no coz co nas nie zabiej to nas wzmocni. ;] wogole dowiedziałam sie ciekawej rzeczy. tradzik w ogromnej mierze zalezy d przmeiany materii. nie znam osobyt ktora ma dobra przemiane materii i ma tracik, no chyba ze ma tłusta cere, to to zmienia postać rzeczy. wiec probuje taki zabieg kompleksowy, działam od zewnartrz moja lachemia i od wewnatrz pijac ziele fiołka trojbarwnego, pokrzywe i jakas tam cherbatke oczyszczajaca. zamierzam kupic sobie jescze tabletki ktora stosuje sie przy rznego rodzaju dietach, ale reguluja metabolism i własnie wpomagaja przemiane materii... mam jesczze cos. zaraz znajde i jz wysyłam

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------

jak szukałam jakiegos noweg sposobu, wyskoczył mi typ, ktory reklamowa swoja ksiazke w stylu jak pozbyc sie pryszczy w ciagu trzech dni. przejzałam co koles miał do powiedzenia, ale poadnik był płatny. okazało sie ze bazował on na badaniach amerykanskiego gościa, z podobnym problemem. znalazłam podrecznik tego człowieka http://www.filestube.com/a/acne+free+in+3+days <-- plik pdf z rapida. cos tu jest. troche nie wierze w ten system, badam opinie i komentarze, szukam wskazówek. na to musi byc jakis sposob...

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

kto jest dobry z angielskiego, zrozumie to i powie co to za 7 kroków do cery wolnej od trądziku? --> http://www.youtube.com/watch?v=RkdPU...eature=channel
Bzibziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 20:48   #2574
majomagn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

ten filmik to zaproszenie na strone dziewczyny, ktora miala tradzik cystowaty, ale poradzila sobie z nim dzieki holistycznemu podejsciu. dosc to nawiedzone, ale na jej stronie jest duzo pozytecznych linkow. ale niestety wszystkie po angielsku.

ceny zabiegow z kwasem glikolowym bywaja rozne od 100 do 400 zlotych - zalezy od marki i gabinetu. roznie tez bywa z czestotliwoscia i iloscia zabiegow w serii, wiec zeby sie dokladnie dowiedziec o koszty musisz porozmawiac z konkretna kosmetyczka lub lekarzem, u ktorego zamierzasz to robic
majomagn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 11:14   #2575
misia15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 66
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Dzieki za rade
misia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 08:17   #2576
Bzibziak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 16
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

dziewczyny mam paranoje i błaga o pomoc. bo do tego wszytskiego pale. i to dużo. nie potrafie tego rzucic bo juz probowałam kilka razy, ale wiekszosc moich znajomych pali i nigdy sie jakos nie udaje. wiem ze to tez pogarsza sprawe, zeby nie powiedziec ze byc moze całkowicie powoduje. al enie umiem. czy ktoras z was tez pali? a jesli tak to podejmie sie rzucania razem ze mna? razem zawsze razniej
Bzibziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 09:35   #2577
paraphrase
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: lubelskie :)
Wiadomości: 43
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

w gimnazjum miałam potworne problemy z trądzikiem.. dermatolog przepisała mi Physiogel i Zineryt - złoty środek naprawdę, dzięki niemu zniknęły mi wszystkie syfy jednak po drugiej buteleczce moja skóra się przyzwyczaiła i pryszcze znów się pojawiły.. kupiłam więc żel i tonik z serii nivea visage i dodatkowo żel z pilingiem z Sorayi i to pomaga
nie mogę nie wycisać syfów, jak mam gdzieś wyjść a pojawia się taki z białym czubkiem to mam go zostawić ? w życiu, wyciskam aż pojawi się krew, przecieram spirytusem salicylowym i po problemie.
aa i dodatkowo przecieram twarz Amolem, piecze okropnie przez jakieś 30 sekund a potem skóra jest gładziutka i do tego ślicznie pachnie cynamonem
ja palę ale nie potrafię sie zmotywować do rzucenia...
paraphrase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 09:51   #2578
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Ja palilam, ale rzucilam jakies 2 tygodnie temu Miedzy innymi rzucilam nieodpowiednie towarzystwo a za to mam odpowiedniego TŻ I gdyby nie on, to pewnie nadal bym paliła... Tradzik u mnie pojawil sie zanim zaczelam palic, nie zauwazylam u siebie zeby po rzuceniu jakos radykalnie poprawila mi sie cera, ale wierze, ze z czasem to bedzie mialo jakis wplyw. Czy ktorejs z Was tradzik sie zmniejszyl po odstawieniu papierosow? Pozdrawiam i motywuje do rzucania! Dodam tak jako OT, ze odkad rzucilam palenie skonczyly sie moje problemy z czesta i uporczywa migreną
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 10:06   #2579
paraphrase
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: lubelskie :)
Wiadomości: 43
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

mi się cera nie pogarsza przez papierosy raczej, przynajmniej nie zauważyłam.. no i rzucić jakoś nie mogę bo jak chce mi się jeść to wystarczy, że zapalę i po głodzie łatwiej mi się chudnie
paraphrase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 12:46   #2580
kasiao17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 96
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Nie wiem czy ktoś już tutaj pisał o okładach z szałwii. Naprawdę pomagają!

Zaczęłam okładać twarz płatkami kosmetycznymi namoczonymi w zwykłej szałwiowej herbacie jakieś 3 dni temu. Na początku na moim czole znajdowała się "kaszka" a dziś? Mam gładką skórę, bez jakichkolwiek grudek. Jedynym minusem tej "terapii" jest to, że skóra jest trochę ściągnięta i trzeba ją dodatkowo nawilżać.
__________________
Studentka chemii UG
spec. chemia medyczna


Damy radę


Dni bez chipsów: 4
kasiao17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-10 11:01:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:22.