Moda, która Cię "rozwala" część 2 - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-08, 20:57   #2641
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Mnie już styl Pani Ekscelencji nieco się opatrzył, ale podziwiam ją za niezwykłą konsekwencję - po prostu ma pomysł na siebie i go realizuje. Tylko jakoś do septum podkówki nijak mi pasują - ale to już kosmetyczny detal
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 21:30   #2642
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
www.kenzas.se uwielbiam ją

boska jest a kim ona jest, bo widze, że jakieś sesje, okładki itp. ?
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 22:05   #2643
que_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 40
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez fluoxetine Pokaż wiadomość
Powiem Wam, że po dziurki w nosie zaczynam mieć małolat (i nie tylko) w trampkach i kujonkach. Początkowo mi to nie przeszkadzało, ale teraz nie ma na ulicach normalnej nastolatki. Co gorsze, pęd trampkowy sprawił, że wrzuciłam swoje i TŻta ukochane conversy na dno szafy i czekamy aż ten szał minie.
Oj, to długo sobie poczekacie Wydaje mi się, że trampki to na tyle uniwersalne i od tak wielu dekad cieszące się popularnością obuwie , że raczej nie zanosi się na to, aby nagle wszyscy przestali je nosić, nie ma szans.

Btw co na to TŻ? Bo gdyby ktoś wrzucił moje ukochane Conversy na dno szafy, tylko dlatego że są zbyt modne, to chyba bym go wyśmiała


Ten, kto nie nosi czegoś co mu się podoba tylko dlatego, że jest to aktualnie modne jest moim zdaniem takim samym niewolnikiem mody jak ten, kto ślepo podąża za najnowszymi trendami.
__________________

"If you can't say anything nice... Welcome to the club"
que_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 08:03   #2644
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez que_ Pokaż wiadomość
Ten, kto nie nosi czegoś co mu się podoba tylko dlatego, że jest to aktualnie modne jest moim zdaniem takim samym niewolnikiem mody jak ten, kto ślepo podąża za najnowszymi trendami.
Bardzo dobrze napisane
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 11:18   #2645
Katarynka1
Raczkowanie
 
Avatar Katarynka1
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 374
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez que_ Pokaż wiadomość
Ten, kto nie nosi czegoś co mu się podoba tylko dlatego, że jest to aktualnie modne jest moim zdaniem takim samym niewolnikiem mody jak ten, kto ślepo podąża za najnowszymi trendami.
A mi często moda na jakąś rzecz po prostu ją obrzydza. Jak widzę kilka-kilkanaście razy dziennie na uczelni tę samą torebkę (różne "alexy" lepszej i gorszej jakości czy etorebkowa flavia we wszystkich kolorach - nie przesadzam z tym "kilkanaście razy" ) albo chociażby słynną h&mową parkę którą mają trzy dziewczyny w grupie to po jakimś czasie nie mogę na nią patrzeć i nie ma siły żeby mi się dalej ten konkretny model podobał. To szczególnie działa gdy rzecz jest charakterystyczna dla danego sezonu, bo np.klasyczne trencze czy wymienione wyżej trampki jakoś mnie nie ruszają, może dlatego że one po prostu zawsze były na ulicach i pewnie zawsze będą. W trampkach czasem chodzę, szczególnie w teren ale nie będę ich w żaden sposób gloryfikować bo wcale takie idealne nie są - przez tę swoją cieniutką podeszwę, całe podłoże można przez nią wyczuć. Niestety do porządnych sportowych butów ciężko mi się przemóc :P
Może jestem i niewolnikiem mody

Edytowane przez Katarynka1
Czas edycji: 2011-04-09 o 11:20
Katarynka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 11:24   #2646
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez que_ Pokaż wiadomość
Oj, to długo sobie poczekacie Wydaje mi się, że trampki to na tyle uniwersalne i od tak wielu dekad cieszące się popularnością obuwie , że raczej nie zanosi się na to, aby nagle wszyscy przestali je nosić, nie ma szans.

Btw co na to TŻ? Bo gdyby ktoś wrzucił moje ukochane Conversy na dno szafy, tylko dlatego że są zbyt modne, to chyba bym go wyśmiała


Ten, kto nie nosi czegoś co mu się podoba tylko dlatego, że jest to aktualnie modne jest moim zdaniem takim samym niewolnikiem mody jak ten, kto ślepo podąża za najnowszymi trendami.
To w sumie jego pomysł. Stwierdził, że jest za stary, żeby wyglądać jak przeciętna 15-latka. A ja mam tyle innych butów, że płakać nie będę. Myślę, że jak każda moda szybko minie. Bo rozróżniam noszenie ze względu na wygodę, a noszenie ze względu na "lans". Nie przeszkadza mi to pierwsze, bo popieram i praktykuję sama. Conversy są obuwiem będącym na rynku dziesiątki lat i jakoś nigdy mi to nie przeszkadzało, że ktoś obok je ma. Ale jak ubiera je ktoś, dla kogo wcześniej były synonimem "brudasów", no ale teraz są takie high fashion to sorry, ale jest to żenujące. A znam takich osób dużo. Aktualnie noszę tenisówki na laboratoria i praktyki w szpitalu.
Trampek nie noszę na co dzień, bo właśnie nie podobają mi się, gdy widuję je ciągle. I naprawdę nie rozumiem oburzenia jakie tu powstało, z tego powodu.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56

Edytowane przez fluoxetine
Czas edycji: 2011-04-09 o 11:29
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 11:25   #2647
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

A ja sądzę. że u nas jeszcze nie jest tak żle. Pamiętam reportaże Joanny Horodyńskiej dla jakiejś tv, która będąc w Paryżu mówiła: baletki są supermodne, w s z y s t k i e kobiety chodzą w baletkach, nie uświadczysz innego obuwia.
Z drugiej strony - naród protestuje przeciw mundurkom w szkole, a i tak w rezultacie upodabnia się do tła.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-09, 11:27   #2648
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez Katarynka1 Pokaż wiadomość
A mi często moda na jakąś rzecz po prostu ją obrzydza. Jak widzę kilka-kilkanaście razy dziennie na uczelni tę samą torebkę (różne "alexy" lepszej i gorszej jakości czy etorebkowa flavia we wszystkich kolorach - nie przesadzam z tym "kilkanaście razy" ) albo chociażby słynną h&mową parkę którą mają trzy dziewczyny w grupie to po jakimś czasie nie mogę na nią patrzeć i nie ma siły żeby mi się dalej ten konkretny model podobał. To szczególnie działa gdy rzecz jest charakterystyczna dla danego sezonu, bo np.klasyczne trencze czy wymienione wyżej trampki jakoś mnie nie ruszają, może dlatego że one po prostu zawsze były na ulicach i pewnie zawsze będą. W trampkach czasem chodzę, szczególnie w teren ale nie będę ich w żaden sposób gloryfikować bo wcale takie idealne nie są - przez tę swoją cieniutką podeszwę, całe podłoże można przez nią wyczuć. Niestety do porządnych sportowych butów ciężko mi się przemóc :P
Może jestem i niewolnikiem mody
Obawiam się właśnie, że większość tutaj nie rozumie tego. Ale to nic, będziemy w mniejszości.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 11:33   #2649
peanut_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 272
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez fluoxetine Pokaż wiadomość
To w sumie jego pomysł. Stwierdził, że jest za stary, żeby wyglądać jak przeciętna 15-latka.
dobry jest


Cytat:
Napisane przez Katarynka1 Pokaż wiadomość
A mi często moda na jakąś rzecz po prostu ją obrzydza. Jak widzę kilka-kilkanaście razy dziennie na uczelni tę samą torebkę (różne "alexy" lepszej i gorszej jakości czy etorebkowa flavia we wszystkich kolorach - nie przesadzam z tym "kilkanaście razy" ) albo chociażby słynną h&mową parkę którą mają trzy dziewczyny w grupie to po jakimś czasie nie mogę na nią patrzeć i nie ma siły żeby mi się dalej ten konkretny model podobał. To szczególnie działa gdy rzecz jest charakterystyczna dla danego sezonu, bo np.klasyczne trencze czy wymienione wyżej trampki jakoś mnie nie ruszają, może dlatego że one po prostu zawsze były na ulicach i pewnie zawsze będą. W trampkach czasem chodzę, szczególnie w teren ale nie będę ich w żaden sposób gloryfikować bo wcale takie idealne nie są - przez tę swoją cieniutką podeszwę, całe podłoże można przez nią wyczuć. Niestety do porządnych sportowych butów ciężko mi się przemóc :P
Może jestem i niewolnikiem mody
amen
peanut_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 12:09   #2650
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez 69love69 Pokaż wiadomość
boska jest a kim ona jest, bo widze, że jakieś sesje, okładki itp. ?
w sumie to nie wiem pewnie jakaś modelina

zakochałam się w tej kurtce i w tej marynarce
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 5597917175_54b4be5395_o.jpg (63,8 KB, 184 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 253_1.jpg (79,6 KB, 179 załadowań)
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 12:16   #2651
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez Katarynka1 Pokaż wiadomość
A mi często moda na jakąś rzecz po prostu ją obrzydza. Jak widzę kilka-kilkanaście razy dziennie na uczelni tę samą torebkę (różne "alexy" lepszej i gorszej jakości czy etorebkowa flavia we wszystkich kolorach - nie przesadzam z tym "kilkanaście razy" ) albo chociażby słynną h&mową parkę którą mają trzy dziewczyny w grupie to po jakimś czasie nie mogę na nią patrzeć i nie ma siły żeby mi się dalej ten konkretny model podobał. To szczególnie działa gdy rzecz jest charakterystyczna dla danego sezonu, bo np.klasyczne trencze czy wymienione wyżej trampki jakoś mnie nie ruszają, może dlatego że one po prostu zawsze były na ulicach i pewnie zawsze będą. W trampkach czasem chodzę, szczególnie w teren ale nie będę ich w żaden sposób gloryfikować bo wcale takie idealne nie są - przez tę swoją cieniutką podeszwę, całe podłoże można przez nią wyczuć. Niestety do porządnych sportowych butów ciężko mi się przemóc :P
Może jestem i niewolnikiem mody
mogę się pod tym podpisać.
pamiętam, że pierwsze skinny kupiłam chyba po 3 latach od rozpoczęcia wielkiego boomu na rurki.
dlatego lubię lumpeksy, sklepy vintage i allegro

ja wiem że się czepiam, ale idą sobie trzy koleżanki na kampusie i poza wzrostem i figurą wyglądają jakby wycięte z jednego szablonu, strasznie to wygląda. zawsze z tż szturchamy się porozumiewawczo i rzucamy konspiracyjne: atak klonów! rozjaśnione włosy związane w wysoki koczek, skośna grzywka, ekoskórka, do tego torebka atmosphere, podróbki bądź nie ray banów...
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-09, 12:39   #2652
Sandra_92
Raczkowanie
 
Avatar Sandra_92
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 293
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Najfajniejszym zestawieniem są:
-sexy bluzeczka
-obcisłe spodnie
-krótka kurtka z jeansu

bądź, jeśli ktoś ma świetne nogi, to zamiast spodni - miniówa
Sandra_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 13:14   #2653
peanut_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 272
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
mogę się pod tym podpisać.
pamiętam, że pierwsze skinny kupiłam chyba po 3 latach od rozpoczęcia wielkiego boomu na rurki.
dlatego lubię lumpeksy, sklepy vintage i allegro
a ja w wakacje 2006 pierwsze rurki przywiozłam sobie ze Stanów i byłam jedyna w szkole, wtedy liceum, w takich, później dziewczyny zaczęły je coraz częściej nosić, ale jakoś mi to nie przeszkadzało - bo to po prostu model spodni, moim zdaniem wdzięczniej wyglądający niż inne (jeżeli rozmiar jest dobrze dobrany do figury)... to trochę tak jak z beżowym płaszczykiem - jest tego teraz dużo, ale jest na tyle uniwersalny, że można go zestawić na milion różnych sposobów, tak jak spodnie typu skinny inaczej jest w przypadku rzeczy bardziej "nacechowanych"... są po prostu na tyle charakterystyczne, że ich nadmiar może je skutecznie obrzydzić
peanut_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 13:46   #2654
asioollka
Zakorzenienie
 
Avatar asioollka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 426
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez peanut_ Pokaż wiadomość
a ja w wakacje 2006 pierwsze rurki przywiozłam sobie ze Stanów i byłam jedyna w szkole, wtedy liceum, w takich, później dziewczyny zaczęły je coraz częściej nosić, ale jakoś mi to nie przeszkadzało - bo to po prostu model spodni, moim zdaniem wdzięczniej wyglądający niż inne (jeżeli rozmiar jest dobrze dobrany do figury)... to trochę tak jak z beżowym płaszczykiem - jest tego teraz dużo, ale jest na tyle uniwersalny, że można go zestawić na milion różnych sposobów, tak jak spodnie typu skinny inaczej jest w przypadku rzeczy bardziej "nacechowanych"... są po prostu na tyle charakterystyczne, że ich nadmiar może je skutecznie obrzydzić
no ja tak samo tylko że przywiozłam rurki z UK ; )
__________________

Be an advocate of joy, find your little heart's desire and follow it.
[/LEFT]

asioollka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 14:06   #2655
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez Sandra_92 Pokaż wiadomość
Najfajniejszym zestawieniem są:
-sexy bluzeczka
-obcisłe spodnie
-krótka kurtka z jeansu

bądź, jeśli ktoś ma świetne nogi, to zamiast spodni - miniówa
po polsku pisze sie przez ks a nie przez x, a na końcu mamy i, język polski trudna
zdefiniuj seksi, a i wyjaśnij mi, jak wielki dekolt (bo podejrzewam, że to owo 'sexy' znaczy) nie będzie wyglądał tandetnie z miniówą, zwłaszcza jakąś jeansową, w dresiarskim stylu? bo dla mnie ten zestaw pachnie dresikiem
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 14:23   #2656
peanut_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 272
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
po polsku pisze sie przez ks a nie przez x, a na końcu mamy i, język polski trudna
zdefiniuj seksi, a i wyjaśnij mi, jak wielki dekolt (bo podejrzewam, że to owo 'sexy' znaczy) nie będzie wyglądał tandetnie z miniówą, zwłaszcza jakąś jeansową, w dresiarskim stylu? bo dla mnie ten zestaw pachnie dresikiem
"seksi" to forma spolszczona, owszem, ale bez przesady, jak ktoś ma ochotę napisać sobie wersję angielską, oryginalną (która swoją drogą też jest raczej uważana za 'normę' i spotykam się z nią nawet częściej) to jego wybór. każdy chyba rozumie słowo poza tym spolszczona wersja mnie się akurat nie podoba, wygląda śmiesznie a generalnie jeżeli już do czegoś bym się przyczepiła, to bardziej do tego, że tworzy się offtop, zerknijcie na temat
peanut_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 14:51   #2657
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
po polsku pisze sie przez ks a nie przez x, a na końcu mamy i, język polski trudna
zdefiniuj seksi, a i wyjaśnij mi, jak wielki dekolt (bo podejrzewam, że to owo 'sexy' znaczy) nie będzie wyglądał tandetnie z miniówą, zwłaszcza jakąś jeansową, w dresiarskim stylu? bo dla mnie ten zestaw pachnie dresikiem
też bym się nie czepiała angielszczyzny. a wszystkie fashion victim, nude i inne?

ale zestaw wydaje się typowo dresiarski , to prawda
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 15:47   #2658
PaulinaMigotka
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinaMigotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 289
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
w sumie to nie wiem pewnie jakaś modelina

zakochałam się w tej kurtce i w tej marynarce
Ja też w marynarce...na razie bez wzajemności
__________________
Mówiła, że wyszła tego dnia z bukietem żółtych kwiatów właśnie po to, bym ją wreszcie odnalazł. Gdyby tak się nie stało otrułaby się, bo jej życie było pozbawione sensu...
M&M


Instagram http://instagram.com/paulinamigotka
PaulinaMigotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 15:53   #2659
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez fluoxetine Pokaż wiadomość
To w sumie jego pomysł. Stwierdził, że jest za stary, żeby wyglądać jak przeciętna 15-latka. A ja mam tyle innych butów, że płakać nie będę. Myślę, że jak każda moda szybko minie. Bo rozróżniam noszenie ze względu na wygodę, a noszenie ze względu na "lans". Nie przeszkadza mi to pierwsze, bo popieram i praktykuję sama. Conversy są obuwiem będącym na rynku dziesiątki lat i jakoś nigdy mi to nie przeszkadzało, że ktoś obok je ma. Ale jak ubiera je ktoś, dla kogo wcześniej były synonimem "brudasów", no ale teraz są takie high fashion to sorry, ale jest to żenujące. A znam takich osób dużo. Aktualnie noszę tenisówki na laboratoria i praktyki w szpitalu.
Trampek nie noszę na co dzień, bo właśnie nie podobają mi się, gdy widuję je ciągle. I naprawdę nie rozumiem oburzenia jakie tu powstało, z tego powodu.
Zgadzam się zupełnie z tym, co wytłuściłam powyżej. Śmiać mi się chce i jednocześnie jest to przykre, że te same osoby wyśmiewały się z osób takich, jak ja, które chodziły na co dzień w trampkach, glanach (a teraz mega moda na "worker boots") i ciuchach z lumpeksu... a teraz same chodzą w podobnym stylu...
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-09, 19:12   #2660
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

"Lans" i "trampki" to dla mnie trochę komiczne zestawienie słów. Ludzie, to tylko wygodne sportowe obuwie i nic ponadto. Każda z nas na pewno chodziła w tenisówkach czy trampkach, ale czy kupując takowe drżałyście z ekscytacji czekając na zachwyt w cudzych oczach?
No, może komuś to się zdarzyło...
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 20:59   #2661
agatri
Rozeznanie
 
Avatar agatri
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 545
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

co przeszkadza wam , że ktoś nosi trampki? to fajne buty uniwersalne wiadomo , a po drugie kogoś może denerwować że ty masz trampki więc nie wiem czemu takie oburzenie
agatri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 21:27   #2662
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez dominikahh Pokaż wiadomość
też bym się nie czepiała angielszczyzny. a wszystkie fashion victim, nude i inne?

ale zestaw wydaje się typowo dresiarski , to prawda
no ja jestem z tych którzy dostają spazmów widząć floral, nudziaki, a przede wszystkim CAMELE a jestem anglistką, więc zapożyczenia nie są mi obce. ale błagam, nie kaleczmy bo to trochę obciach...
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 21:33   #2663
peanut_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 272
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
no ja jestem z tych którzy dostają spazmów widząć floral, nudziaki, a przede wszystkim CAMELE a jestem anglistką, więc zapożyczenia nie są mi obce. ale błagam, nie kaleczmy bo to trochę obciach...
nudziaki, camele ok, zgadzam się, swoją drogą mam podobny odruch jak to teraz przeczytałam, nie widziałam, że ktoś tak pisze ale nie widzę nic złego w tym, że ktoś używa angielskiego słowa w oryginalnej formie, jak właśnie to sexy... to chyba nie kaleczenie?
peanut_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 21:44   #2664
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
no ja jestem z tych którzy dostają spazmów widząć floral, nudziaki, a przede wszystkim CAMELE a jestem anglistką, więc zapożyczenia nie są mi obce. ale błagam, nie kaleczmy bo to trochę obciach...
camel to i mnie rozwala jak słyszę nude to nie zawsze do końca wiem o jaki konkretnie kolor chodzi

ale tak poza tym to ja lubię różne zapożyczenia
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 21:50   #2665
peanut_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 272
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez dominikahh Pokaż wiadomość
camel to i mnie rozwala jak słyszę nude to nie zawsze do końca wiem o jaki konkretnie kolor chodzi

ale tak poza tym to ja lubię różne zapożyczenia
nude to po prostu kolor cielisty, jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru skóry

ja też lubię, jestem fanką angielskiego i lubię wplatanie go tu i ówdzie
peanut_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 21:57   #2666
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Ja też ze skruchą przyznaję, że dużo zapożyczeń w tematach modowych używam. Łatwiej jest powiedzieć "bodycon", niż "sukienka/spódnica bandażowa z elastycznej tkaniny, coś jak Herve Leger".

Ale faktycznie, mimo że nasz język taki bogaty, niektórzy przy ocenie kolorów pozwalają sobie na nadinterpretacje tak jest w przypadku rzeczonego camelowego czy miętowego.
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 21:59   #2667
Shinn
Zakorzenienie
 
Avatar Shinn
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 492
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

A mnie się strasznie podoba słowo cielisty, a nie jakiś tam nude. I nie zapożyczam nic z angielskiego. I dobrze mi z tym
__________________


Wiki Królikowska: Ładne nogi, płaski brzuch czy fajne cycki?
Jakub Żulczyk: Przede wszystkim jędrny mózg.


Shinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 22:09   #2668
peanut_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 272
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez Shinn Pokaż wiadomość
A mnie się strasznie podoba słowo cielisty, a nie jakiś tam nude. I nie zapożyczam nic z angielskiego. I dobrze mi z tym
ja wyjątkowo słowa nude też nie lubię i tak samo jak Ty wolę polskie określenie i może jestem jakaś dziwna, ale nie lubię jak jakiś termin wchodzi w użycie, ale niestety w ustach niektórych osób brzmi jakoś tak... nienaturalnie... te osoby powinny zostać przy polskich wyrażeniach mam nadzieję, że nie zrozumiecie mnie źle, jakoś tak już mam to trochę jak z kupowaniem na siłę czegoś, co jest modne - nie każdemu niestety wszystko pasuje taka moja teoria z przymrużeniem oka
peanut_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 23:06   #2669
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez Shinn Pokaż wiadomość
A mnie się strasznie podoba słowo cielisty, a nie jakiś tam nude. I nie zapożyczam nic z angielskiego. I dobrze mi z tym
Ja bez zapożyczeń z angielskiego nie umiała napisać kilak zdań o ubraniach.-albo raczej: umiałabym ale byłyby one baardzo długie. Np niedawno nie wiedziałam że jest taki kolor jak camel i miałam coś do sprzedania na all w taki kolorze i więc staram sie go opisowo nazwać i wyszło mi coś takiego " lekko żółtawa kawa z mlekiem "
Poza tym, lubie angielskie wyrażenia bo często są a)ładniejsze B) krótsze C) trafniejsze .Niektórych odpowiedników po prostu po polsku nie ma np bustier ,bandeau, power shoulders, halterneck, waterfall, mink.

Edytowane przez Dione
Czas edycji: 2011-04-10 o 12:36
Dione jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 00:48   #2670
peanut_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 272
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

mnie "rozwalił" ten blog... na 10 stron, które przejrzałam, może ze 2 stylizacje nie wywołały u mnie dreszczy (trafiłam tam przez zdjęcie na którym był w uszach myszki Mickey i koturnach, ale nie dotarłam do niego na blogu) tak na dobranoc, albo raczej koszmarnoc
peanut_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.