Aparaty ortodontyczne cz. XI - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-05, 20:42   #241
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez kasiunia_84 Pokaż wiadomość
Betti ty pisałaś, że prawie na każdej wizycie miałaś zmieniany łuk...i widzisz....dlatego tak ci się poszerzył zgryz bez innych "gadżetów"
widać , że się da i wszystko zależy od ortodonty do którego się chodzi

moje żeby sierpień- różnokolorowe
luty- różowe

chyba mnie z kimś pomyliłaś ... ja łuk miałam wymieniany co ok 2-3 wizyty (wizyty co 2 miesiące) ale mimo to mi trochę szczęka się rozszerzyła... raz nawet miałam łuk o 2 rozmiary większy
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 21:00   #242
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

witam w nowym wątku wpisuje się, co by nie zgubić subskrypcji
czytam Was na bieżąco i strasznie się podniecam aparatem, który zakładam w poniedziałek już. w zeszłym tygodniu usunęłam dwa zęby na górze. nic nie bolało, ale zęby zdrowiutkie, to ciężko było wyrwać. dentystka się nieźle napociła a asystentka musiała mnie trzymać :P już nie mogę się doczekać aparatu, bo mam wrażenie, ze moje zęby z dnia na dzień wyglądają gorzej :/
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 21:06   #243
kasiunia_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Mikołów
Wiadomości: 116
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
to szczeka moze sie poszerzyc tylko po zmainie łuku? nie trzeba nosic tych hyraxow/ hassów? super zabki ,takie biale i wgl i te rozowe ligaturki
lekko się poszerzy, bo są różne łuki, i wtedy w różnych miejscach na nich działają siły, np jak siła działa na ich końcach to się poszerzy a raczej ustawi zęby prosto bo ja mam wszystkie tak jakby do środka.( tak myślę, skora tak mi powiedziała....że innym łukiem trzeba zrobić żeby zmieniło się położenie zębów od 3-6 bo teraz zmieniło się położenie zębów 1 i 2 tzn wysunęły się do przodu ale pozostałe nie zminiły położenia)
Myślę, że hassy i hyraxy o zdziałają o wiele więcej i są potrzebne gdy góra jest za wąska w stosunku do dołu, i wszystko zależy jak wygląda kość i jak są zęby w niej osadzone, tak mi się tylko wydaje
__________________
Aparatka góra 30.06.2010
dół i zmiana orto 13.06.2011
planowany koniec .....myślę ,że do pół roku
zapuszczam włosy... ROŚNIJCIE !!!
kasiunia_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 21:14   #244
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez kasiunia_84 Pokaż wiadomość
lekko się poszerzy, bo są różne łuki, i wtedy w różnych miejscach na nich działają siły, np jak siła działa na ich końcach to się poszerzy a raczej ustawi zęby prosto bo ja mam wszystkie tak jakby do środka.( tak myślę, skora tak mi powiedziała....że innym łukiem trzeba zrobić żeby zmieniło się położenie zębów od 3-6 bo teraz zmieniło się położenie zębów 1 i 2 tzn wysunęły się do przodu ale pozostałe nie zminiły położenia)
Myślę, że hassy i hyraxy o zdziałają o wiele więcej i są potrzebne gdy góra jest za wąska w stosunku do dołu, i wszystko zależy jak wygląda kość i jak są zęby w niej osadzone, tak mi się tylko wydaje
i zapewne masz racje ;d
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 21:14   #245
kasiunia_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Mikołów
Wiadomości: 116
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość

chyba mnie z kimś pomyliłaś ... ja łuk miałam wymieniany co ok 2-3 wizyty (wizyty co 2 miesiące) ale mimo to mi trochę szczęka się rozszerzyła... raz nawet miałam łuk o 2 rozmiary większy
nie pomyliłam...napisałam że "prawie na każdej" hehe :p
w porównaniu do mnie 11miesięcy i tylko raz to ty miałaś bardzo często
a twoje ząbki podziwiam non stop, jak dla mnie są za✂✂✂iaszcze
ja nadal mam założony łuk dla tych co rozpoczynają leczenie (cieńki) i nie wiem co moja orto chce przez to osiągnąć?? czy leczy na zwłokę czy co, w każdym razie tak nie powinno być żeby zmieniała mi tylko gumki bez łuków
bo na przesuwanie zębów mają wpływ po pierwsze zamki a po drugie odpowiednie łuki wymieniane w odpowiednim czasie, no i potem też wyciągi
__________________
Aparatka góra 30.06.2010
dół i zmiana orto 13.06.2011
planowany koniec .....myślę ,że do pół roku
zapuszczam włosy... ROŚNIJCIE !!!
kasiunia_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 21:27   #246
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez kasiunia_84 Pokaż wiadomość
nie pomyliłam...napisałam że "prawie na każdej" hehe :p
w porównaniu do mnie 11miesięcy i tylko raz to ty miałaś bardzo często
a twoje ząbki podziwiam non stop, jak dla mnie są za✂✂✂iaszcze
ja nadal mam założony łuk dla tych co rozpoczynają leczenie (cieńki) i nie wiem co moja orto chce przez to osiągnąć?? czy leczy na zwłokę czy co, w każdym razie tak nie powinno być żeby zmieniała mi tylko gumki bez łuków
bo na przesuwanie zębów mają wpływ po pierwsze zamki a po drugie odpowiednie łuki wymieniane w odpowiednim czasie, no i potem też wyciągi

no, w porównaniu do Ciebie to często chociaż niektórzy mieli co wizytę wymieniane łuki... ale dziwi mnie że 11 mies nosisz aparat i ciągle ten cieniutki? ja na górze chyba mam juz ten najgrubszy, kwadratowy
a co do moich zębów to aż tak mnie nie zachwycają (chociaż teraz szczerze się jak koń w przeciwieństwie do tego co było kiedyś)... są troszkę za małe i jak się mocno uśmiecham to widać mi dziąsła poza tym mam jeszcze asymetrie między górnymi jedynkami a dolnymi ale jeszcze trochę ponoszę wiec mam nadzieje że się naprostuje


wyciągi są głupie... czasami potrafią mi pęknąć podczas rozmowy
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 21:38   #247
shinigami0717
Raczkowanie
 
Avatar shinigami0717
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 198
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

oj sporo mnie nie było.. zdążyłyście nowy wątek założyć

Cytat:
Napisane przez paulina18021995 Pokaż wiadomość
ja się zastanawiam jak ja przeżyję jazdę autobusem do Włoch w sobotę
przebijam Cię jadę do Hiszpanii, ale dopiero w sierpniu

Cytat:
Napisane przez tinsel Pokaż wiadomość
Co sądzicie o turkusowych ligaturkach?
są świetne, mi się bardzo podobają

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
to szczeka moze sie poszerzyc tylko po zmainie łuku? nie trzeba nosic tych hyraxow/ hassów? super zabki ,takie biale i wgl i te rozowe ligaturki
ja mam wymieniany łuk prawie na każdej wizycie i teraz mam sporo szerszy uśmiech niż przed aparatem, czyli to działa

a w mojej buzi ostatnio nie dzieje się nic szczególnego. prawdę mówiąc mam aparatowego doła. nie widzę efektów, nawet wyciągów nie chce mi się nosić
__________________
aparatka 07.09.10 - 12.12.11 (góra)
dotychczasowy koszt leczenia: 5770 zł

gumki: czerwono - zielone
były: pomarańczowo-różowe, niebiesko-granatowe, pomarańczowe, różowe, błękitne
shinigami0717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-05, 21:40   #248
kasiunia_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Mikołów
Wiadomości: 116
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość

no, w porównaniu do Ciebie to często chociaż niektórzy mieli co wizytę wymieniane łuki... ale dziwi mnie że 11 mies nosisz aparat i ciągle ten cieniutki? ja na górze chyba mam juz ten najgrubszy, kwadratowy
a co do moich zębów to aż tak mnie nie zachwycają (chociaż teraz szczerze się jak koń w przeciwieństwie do tego co było kiedyś)... są troszkę za małe i jak się mocno uśmiecham to widać mi dziąsła poza tym mam jeszcze asymetrie między górnymi jedynkami a dolnymi ale jeszcze trochę ponoszę wiec mam nadzieje że się naprostuje


wyciągi są głupie... czasami potrafią mi pęknąć podczas rozmowy
mnie też widać dziąsła ale ta pierwsza pani ortodontka u której byłam na konsultacji powiedziała mi, że to fajne wygląda i lepiej nic z tym nie robić bo jak będę starsza ( chyba dużo starsza :p) to skóra twarzy opada w dół ( grawitacja niestety:/ ) i wtedy przynajmniej nie będę miała zakrytych zębów przez wargi tylko opadną do normalnej wysokości jak można to tak nazwać
ale ja się nie przejmuję że widać mi dziąsła....nawet znajomi jak widzą, że pękam ze śmiechu mówią mi "no pokaż dziąsła !!! :p
tak samo ma mój brat więc to rodzinne
__________________
Aparatka góra 30.06.2010
dół i zmiana orto 13.06.2011
planowany koniec .....myślę ,że do pół roku
zapuszczam włosy... ROŚNIJCIE !!!
kasiunia_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 21:41   #249
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Pisałyście o używaniu strzykawki zamiast irygatora. Która z Was jej używa? Jaki rozmiar strzykawki?
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 21:48   #250
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

A ja w koncu po pierwszej wizycie kontrolnej, na ktorej mialam zmienane tylko ligatury, czuje bol zebow Dziwne, bo ta wizyta kontrolna miala miejsce 16 kwietnia, wiec minely prawie 3 tyg a ja dopiero teraz czuje bol podczas gryzienia. Ale chyba lepiej pozno niz wcale
Swoja droga, ciekawa jestem, czy podczas kolejnej wizyty pod koniec maja (2 wizyta kontrolna) bede miala wymieniany luk W sumie chcialabym, by po 1 poczuc w koncu co to znaczy prawdziwy bol zebow, gdy sie przesuwaja podczas silniejszego drutu, a po 2 zaczela mi juz schodzic biala farba z kosmetycznego luku
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 22:42   #251
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
A ja w koncu po pierwszej wizycie kontrolnej, na ktorej mialam zmienane tylko ligatury, czuje bol zebow Dziwne, bo ta wizyta kontrolna miala miejsce 16 kwietnia, wiec minely prawie 3 tyg a ja dopiero teraz czuje bol podczas gryzienia. Ale chyba lepiej pozno niz wcale
Swoja droga, ciekawa jestem, czy podczas kolejnej wizyty pod koniec maja (2 wizyta kontrolna) bede miala wymieniany luk W sumie chcialabym, by po 1 poczuc w koncu co to znaczy prawdziwy bol zebow, gdy sie przesuwaja podczas silniejszego drutu, a po 2 zaczela mi juz schodzic biala farba z kosmetycznego luku
To ja wczoraj aparat założyłam i do tej pory gryźć nie mogę
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-05, 22:46   #252
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
To ja wczoraj aparat założyłam i do tej pory gryźć nie mogę
a ja 1 dzień mogłam jesc a na drugi troche mniej ,ale jeszcze przerobiłam kanapke spokojnie
teraz po tygodniu moge wszystko już jeść Xd
dzisiaj w sql mi sie cos ukruszylo, a ja kurde ząb, aparat a chyba to byl odłamek kleju
2 czerwca wizyta i zakladanie dołu. najbardziej mi zalezy na zmianie tych szarych gumek.. ja chce turkusowe albo malinowe!
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..

ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 23:10   #253
@na
Zakorzenienie
 
Avatar @na
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 15 304
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
To ja wczoraj aparat założyłam i do tej pory gryźć nie mogę
niedawno to przeżywałam , miałam zakładany we wtorek nie jadłam normalnie do niedzieli , pozniej się już zmuszałam teraz mnie tez np bolą , ale jakoś daję radę , a aktywacje miałam 2 tyg temu

dziewczyny macie zdjęcia własnie turkusowych gumeczek ? bo ja tak zakładałam na razie jasne ( odcienie różu ) i myślę nad czymś innym , tym bardziej że teraz mało zajęć niedługo sesja i lato
__________________

*Ćwiczę*


Edytowane przez @na
Czas edycji: 2011-05-05 o 23:21
@na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 08:46   #254
Yoshka88
Raczkowanie
 
Avatar Yoshka88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 67
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
nie noo wez dodaj jakies foto ej no ale jak mozesz nie wiedziec jak nosisz aparat rok .. to albo ci robi szpary na dwojki albo usuwa te luki ...
No przecież pisałam Ci dlaczego tak a nie inaczej i to chyba na privie. Narazie próbujemy zsunąć szpary. Wcześniej przez kilka miesięcy prostowały się wszystkie ząbki i trzeba było poczekać na dół, żeby dobrze się ustawił. Ostatnio nosiłam sprężynki i czwórki przesunęły się trochę do przodu. Teraz mam mega mocne wyciągi sztuk 4, które wciągają je do środka, a potem pewnie znów sprężynki itd. Istnieje jednak możliwość, że nie będzie dało się ich ustawić tak, jak powinny być, wtedy trzeba będzie wstawiać implanty. Ale to ta sama orto co u Betti_888, więc wierzę, że jej się uda, bo jest cudotwórcą
__________________
już nie Aparatka

Edytowane przez Yoshka88
Czas edycji: 2011-05-06 o 09:02
Yoshka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 10:09   #255
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Dziewczyny, przebijam, w lipcu jadę do Indii i to nie na krótko... jestem przerażona perspektywą szorowania zębów po każdym posiłku, bo zwyczajnie nie zawsze są ku temu warunki, ale trudno dla nich biali i tak są dziwni, to już lepiej niech sobie stworzą obraz Europejczyków obsesyjnie dbających o higienę jamy ustnej
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 10:25   #256
amzy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 14
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Witam
Jeszcze aparatką nie jestem, ale mam nadzieję, że do wakacji już będę zadrutowana
Dopiero 30 maja mam pierwszą wizytę kontrolną, dowiem się, czy będę musiała wyrywać ósemki... Nie mogę się doczekać ale z drugiej strony to trochę się boję...
Pozdrawiam
amzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 10:42   #257
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przebijam, w lipcu jadę do Indii i to nie na krótko... jestem przerażona perspektywą szorowania zębów po każdym posiłku, bo zwyczajnie nie zawsze są ku temu warunki, ale trudno dla nich biali i tak są dziwni, to już lepiej niech sobie stworzą obraz Europejczyków obsesyjnie dbających o higienę jamy ustnej

wooooow super super super a to jakaś wycieczka zorganizowana czy tak bardziej prywatniej wyjazd?
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 11:39   #258
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cholerka....zaczyna się - ortodontyczna masakra dolnym łukiem metalowym i płytką podwyższającą... Sam dolny łuk i ten ból zębów to ym przeżyła, ale ta płytka wkurza mnie jak nic innego Jeść się z tym nie da, bo nie stykają mi się zęby, z aparatem też się nie da, bo sobie zamki poobgryzam... jasna cholera, chyba muszę się nauczyć żyć bez jedzenia Do tego seplenię na maksa...
Łeb mi pęka z tego wszystkiego, a dzieci pytają "dlaczego pani tak dziwnie gada....?"
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 11:46   #259
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez madzieeek Pokaż wiadomość
Cholerka....zaczyna się - ortodontyczna masakra dolnym łukiem metalowym i płytką podwyższającą... Sam dolny łuk i ten ból zębów to ym przeżyła, ale ta płytka wkurza mnie jak nic innego Jeść się z tym nie da, bo nie stykają mi się zęby, z aparatem też się nie da, bo sobie zamki poobgryzam... jasna cholera, chyba muszę się nauczyć żyć bez jedzenia Do tego seplenię na maksa...
Łeb mi pęka z tego wszystkiego, a dzieci pytają "dlaczego pani tak dziwnie gada....?"
ojjj współczuję.. a po co jest ta płytka podwyższająca. brzmi to podobnie jak te wszystkie hasy i td bo przez to też się zęby nie stykają.

ja na szczęście mam tylko hyraxa, bez dolnego łuku.bo tak to też bym się pewnie męczyła milion razy bardziej
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-06, 12:19   #260
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Yoshka88 Pokaż wiadomość
No przecież pisałam Ci dlaczego tak a nie inaczej i to chyba na privie. Narazie próbujemy zsunąć szpary. Wcześniej przez kilka miesięcy prostowały się wszystkie ząbki i trzeba było poczekać na dół, żeby dobrze się ustawił. Ostatnio nosiłam sprężynki i czwórki przesunęły się trochę do przodu. Teraz mam mega mocne wyciągi sztuk 4, które wciągają je do środka, a potem pewnie znów sprężynki itd. Istnieje jednak możliwość, że nie będzie dało się ich ustawić tak, jak powinny być, wtedy trzeba będzie wstawiać implanty. Ale to ta sama orto co u Betti_888, więc wierzę, że jej się uda, bo jest cudotwórcą
aha no ok, sorki ;p
tez mam nazdieje ze mojemu orto tez sie uda: ]
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..

ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 12:20   #261
Adaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Adaa_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 590
GG do Adaa_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez betti_888 Pokaż wiadomość

ja na górze chyba mam juz ten najgrubszy, kwadratowy

mam teraz ten sam i się aż zastanawiałam czy druciki mogą być kwadratowe
__________________
Pamiętaj o tym: jak jesteś w piekle, tylko diabeł może ci pomóc.



Aparatka:

Góra-21.09.10r
Dół-16.06.11r



Dbam o włosy
Adaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 12:22   #262
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Ej a tak wgl dzisiaj sie budze ii patrze cos mam w buzi.. nie weidzialam co to myslalam ze ząb wyjmuje a tu zamek a dokładniej rurka. z siódemki wypadla i odstaje mi teraz taki drut, troche sie wygiał i kluje mnie w policzek ale dobrze jest.
dodam ze wizyte mam 2.06. i nie wiem czy nic z tym nie robic i czekac... czy jechać do niego zeby mi przykleil ale i tak musze tydzien czekac bo w czwartki tylko przyjmuje.
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..

ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 13:06   #263
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
Ej a tak wgl dzisiaj sie budze ii patrze cos mam w buzi.. nie weidzialam co to myslalam ze ząb wyjmuje a tu zamek a dokładniej rurka. z siódemki wypadla i odstaje mi teraz taki drut, troche sie wygiał i kluje mnie w policzek ale dobrze jest.
dodam ze wizyte mam 2.06. i nie wiem czy nic z tym nie robic i czekac... czy jechać do niego zeby mi przykleil ale i tak musze tydzien czekac bo w czwartki tylko przyjmuje.
Koniecznie jedz przykleic

Mam takie pytanie do dziewczyn, ktore nosza aparat juz dosc dlugo. Czy za kazdym razem jak macie zmieniany luk, to jest to zawsze drut grubszy, czy czasami ten sam ale po prostu nowy? I ile jest rodzajow tych drutow? Duzo? Tzn o grubosc mi chodzi.

Dodam, ze mam aparat 10 miesecy i mialam zmieniany luk tylko 2 razy, raz na grubszy drut a raz nastepny na znowu ten sam, z tym, ze po prostu dany nowy.
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 13:17   #264
Yoshka88
Raczkowanie
 
Avatar Yoshka88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 67
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
Koniecznie jedz przykleic

Mam takie pytanie do dziewczyn, ktore nosza aparat juz dosc dlugo. Czy za kazdym razem jak macie zmieniany luk, to jest to zawsze drut grubszy, czy czasami ten sam ale po prostu nowy? I ile jest rodzajow tych drutow? Duzo? Tzn o grubosc mi chodzi.

Dodam, ze mam aparat 10 miesecy i mialam zmieniany luk tylko 2 razy, raz na grubszy drut a raz nastepny na znowu ten sam, z tym, ze po prostu dany nowy.
Ja na każdej wizycie miałam wymieniany łuk na nowy ale nie zawsze grubszy. Ze 2 czy 3 razy dostałam taki sam jak poprzednio. Aparat mam od roku (góra) i pół roku dół. Na dole najpierw miałam plecionkę do rozruszania zębów, na następnej wizycie dostałam chyba taki sam drucik a dopiero później grubszy. Na górze mam obecnie chyba 16, a co było wcześniej to już nie pamiętam
__________________
już nie Aparatka
Yoshka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 13:32   #265
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez ajeva Pokaż wiadomość
ojjj współczuję.. a po co jest ta płytka podwyższająca. brzmi to podobnie jak te wszystkie hasy i td bo przez to też się zęby nie stykają.
Na szczęście nie jest to żaden z tych wynalazków To wygląda trochę jak taki mały aparat wyjmowany, tylko nie jest na całe podniebienie, tylko tak trochę powyżej zębów, no i obejmuje zęby gdzieś tak od trójki do trójki. Plus jest taki, że to się zdejmuje. Jak sobie pojem (choć ciężko to nazwać jedzeniem..bardziej połykanie w całości ) to to zdejmuję i od razu czyszczę.
Niektórzy mają na szóstkach takie jakby "fasolki", inni "ząbek" za jedynkami, a ja mam cholera takie ustrojstwo...
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 13:34   #266
Adaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Adaa_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 590
GG do Adaa_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
Koniecznie jedz przykleic

Mam takie pytanie do dziewczyn, ktore nosza aparat juz dosc dlugo. Czy za kazdym razem jak macie zmieniany luk, to jest to zawsze drut grubszy, czy czasami ten sam ale po prostu nowy? I ile jest rodzajow tych drutow? Duzo? Tzn o grubosc mi chodzi.

Dodam, ze mam aparat 10 miesecy i mialam zmieniany luk tylko 2 razy, raz na grubszy drut a raz nastepny na znowu ten sam, z tym, ze po prostu dany nowy.
mi się wydaje że mam zawsze grubszy i tylko raz miałam zostawiony bez zmieniania, a tak to zawsze, raz chyba tak tez mialam, że był zmieniany na ten sam tylko nowszy teraz to mam grubasa
__________________
Pamiętaj o tym: jak jesteś w piekle, tylko diabeł może ci pomóc.



Aparatka:

Góra-21.09.10r
Dół-16.06.11r



Dbam o włosy
Adaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 14:21   #267
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Yoshka88 Pokaż wiadomość
No przecież pisałam Ci dlaczego tak a nie inaczej i to chyba na privie. Narazie próbujemy zsunąć szpary. Wcześniej przez kilka miesięcy prostowały się wszystkie ząbki i trzeba było poczekać na dół, żeby dobrze się ustawił. Ostatnio nosiłam sprężynki i czwórki przesunęły się trochę do przodu. Teraz mam mega mocne wyciągi sztuk 4, które wciągają je do środka, a potem pewnie znów sprężynki itd. Istnieje jednak możliwość, że nie będzie dało się ich ustawić tak, jak powinny być, wtedy trzeba będzie wstawiać implanty. Ale to ta sama orto co u Betti_888, więc wierzę, że jej się uda, bo jest cudotwórcą
racja
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 15:38   #268
Antarktyda
Raczkowanie
 
Avatar Antarktyda
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 449
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

kasiunia_84 kurczę, współczuję Ci strasznie... :/ wychodzi na to, że Twoja orto chyba chce po prostu zbijać kasę... skoro tylko zmienia ligatury i nic więcej... Ja mam aparat od marca i już mam zmieniony łuk, bo w pierwszym miesiącu właśnie zęby mi ładnie wyszły do przodu - od razu. Radziłabym Ci zmieniać orto i nie wiem - zrobić coś może, żeby odzyskać kasę, bo przecież aparat to nie błachostka, dużo pieniędzy się w to wkłada, czasu no i cierpienia... Powodzenia, mów co i jak, trzymam kciuki!

shinigami0717 do Hiszpanii? w sierpniu? Łaaa bierz mnie ze sobą! Może na śdm?
__________________
"Wolę być jego dziwką, niż Twoją żoną!" - Rose (Titanic)


"
Antarktyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 15:48   #269
ashley808
Raczkowanie
 
Avatar ashley808
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 63
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
Ej a tak wgl dzisiaj sie budze ii patrze cos mam w buzi.. nie weidzialam co to myslalam ze ząb wyjmuje a tu zamek a dokładniej rurka. z siódemki wypadla i odstaje mi teraz taki drut, troche sie wygiał i kluje mnie w policzek ale dobrze jest.
dodam ze wizyte mam 2.06. i nie wiem czy nic z tym nie robic i czekac... czy jechać do niego zeby mi przykleil ale i tak musze tydzien czekac bo w czwartki tylko przyjmuje.
Lepiej jedź....bo potem źle coś ugryziesz i Ci kolejna część aparatu odpadnie czy coś, moim zdaniem lepiej nie czekać tylko pojechać...

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
Koniecznie jedz przykleic

Mam takie pytanie do dziewczyn, ktore nosza aparat juz dosc dlugo. Czy za kazdym razem jak macie zmieniany luk, to jest to zawsze drut grubszy, czy czasami ten sam ale po prostu nowy? I ile jest rodzajow tych drutow? Duzo? Tzn o grubosc mi chodzi.

Dodam, ze mam aparat 10 miesecy i mialam zmieniany luk tylko 2 razy, raz na grubszy drut a raz nastepny na znowu ten sam, z tym, ze po prostu dany nowy.
Ja noszę górny aparat około 11 miesięcy i przez ten czas ortodontka zmieniała mi łuk chyba z 6 razy...raz jest to drucik cienki innym razem taki grubszy i tak na zmianę ;pp Z dołem jest tak samo tylko, że drucik miałam zmieniany chyba 2 razy, ale aparat na dole nosze tylko od lutego ;]
ashley808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 15:49   #270
tinsel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Jeszcze mam pytanie odnośnie ligaturek, bo wizyta już za niecały tydzień.

Jak myślicie, lepiej wziąć turkusowe, czy turkusowo-fioletowe? Nie mogę się zdecydować.

I jakie są Wasze ulubione kolory ligatur?
__________________
Charms

Aparatka
tinsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:42.